Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Tuninger válasza Márton (#3550) üzenetére


Tuninger
addikt

GoPro-ról beszélünk, itt azzal főzöl amivel tudsz :D Persz hogy sok a blur, de jobb az eredmény mint 24 fps 1/24-el, na az mos igazán.

(#3552) Márton válasza Tuninger (#3551) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor tiszta háziasszony :DDD
De a H8 nem tud manual záridőt?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3553) Tuninger válasza Márton (#3552) üzenetére


Tuninger
addikt

Egész lépésenként tudod állítani minden gopron, 1/24 - 1/48 - 1/96, vagy 30 fpsnél 1/30 - 1/60 - 1/120. De neked is ilyen a Hero 6on.

(#3554) Márton válasza Tuninger (#3553) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát akkor 1/60 kell, ha mozog a kamera is. nem?
Persze kevés fényben nem fog remekelni a kis szenzor miatt.
Az osmomon 25p esetén van 1/25 /30 /40 /50.. :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3555) Khaosz55 válasza Tuninger (#3549) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ahogy visszanézem a motoros videóimat 50FPS-en lényegesen folyamatosabb a kép. Azt hiszem átállok 4K 60FPS-re alacsony élességre. Majd resolvban belövöm utólag a megfelelő élességet. Most hogy januárra tervezzük első trópusi nyalásunkat, H8-at viszem magammal én nem kockáztatom meg a H10 túlmelegedését, nem akarok szentségelni.

(#3556) Busterftw válasza Khaosz55 (#3555) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem tudom mi számít hosszú időnek de 32fok van most itt Maldív szigeteken, nem kapcsolt ki melegedés miatt.
Bár inkább víz alatti felvételekre használtam , szóval hűtés megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#3557) szpeti40 válasza Khaosz55 (#3555) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát én azért csak beraknám a 10-est is :D max 1 pár zoknival kevesebbet viszek ha kell, amennyi helyet foglal :))

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3558) Khaosz55 válasza szpeti40 (#3557) üzenetére


Khaosz55
addikt

H8-am van és gondolkodom a H10-en. Csak akkor tudom berakni a bőröndbe ha meg is veszem.

(#3559) szpeti40 válasza Khaosz55 (#3558) üzenetére


szpeti40
addikt

Jaaa, így már értem :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3560) Khaosz55


Khaosz55
addikt

A Time warp és Time lapse funkcióról szeretnék kérdezni, mert semmi tapasztalatom nincs vele.
A Time warp ha jól értem olyan mint a gyorsítás. Ezt kb meg tudom oldani resolve-ban is annyira gyorsítom a felvételt amennyire akarom.

Time lapse fukció érdekel. Gondolom ezt pl napfelkelte és naplemente esetén jó használni. Be lehet állítani gondolom azt, hogy hány másodpercenként készítsen egy képet. Ha naplementét szeretnék vagy napfelkeltét rögzíteni. Akkor mennyire érdemes állítani, hogy lehetőleg ne tűnjön darabosnak vagy túl hosszúnak az egész. 1mp vagy 10mp ?

Illetve ebben az esetben képek készülnek és videóvá van összefűzve. 4k-ban szokásos rögzíteni ?

[ Szerkesztve ]

(#3561) Gaborkik válasza Khaosz55 (#3560) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Amennyire én tudom TimeWarp-ban van stabilizálás, tehát mozgó kamerához jó. Én pl. autós "drivelapse" videókhoz használom.

Timelapsenél gyorsítani még mindig könnyű, lassítani már nem igazán. Én 1mp és 10mp közötti tartományban szoktam próbálkozni.

(#3562) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

SZiasztok!

Noob kérdés, de hol találok olyanm tripod talpat, amivel a grande botból ilyet tudok csinálni? Vagy ez szabvány?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#3563) Márton válasza Adam_Shepard (#3562) üzenetére


Márton
nagyúr

aszta!
pont ugyanilyet kerestem én is tegnap
vmi olcsó ám jófajta ebay-es cucc linkje jól jönne :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3564) Adam_Shepard válasza Márton (#3563) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

neked is grandéd van? csak mert külföldi fórumon most írták, hogy a réginek egy szabvány csavarmenet volt az alján az enyémnek meg ez:

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#3565) Márton válasza Adam_Shepard (#3564) üzenetére


Márton
nagyúr

nem, én csak egy ilyen stabil talpat keresek egy szelfibothoz, aminek a tetején egy 360 kamera van :DDD

szerk: asszem meg is van. esetleg ilyen itthon, hasonló árban, hogy ne kelljen 1 hónapot várni?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3566) Ripper17


Ripper17
tag

a timelapse barmi olyan esetben jo ahol fix helyre rogzitett kameraval szeretned egy nagyjabol fix kornyezetben idoben elnyulo folyamatot felvenni es besuriteni. Napfelkelte/-lemente, vagy egy zsufolt tér, kozlekedesi csomopont mozgalmassaga, egy epitkezes elorehaladasa, stb. GoPro 9en beallithato az intervallum 0.5s-60s kozott es hogy egybefuzze a videot vagy kulon fenykepenkent mentse le. Beallithato egy "duration limit" is, tehat mennyi ideig keszuljon a felvetel - a kepkeszitesi intervallum fuggvenyeben kiirja a kamera, hogy igy kb milyen hosszu lesz valos idoben a timelapse. Minel gyorsabb a mozgas annal rovidebb intervallum kell. Yourube videokban, blogokban kimerito temakor, kiserletezni kell.

a timewarp pedig egy olyan timelapse ahol a kamera egy térben mozgo eszkozon van kozel fix helyen es valos idoben hosszu mozgast szeretnel felgyorsitani. Ez stabilizalt + van horizontal leveling. Itt a gyorsitas merteke (tehat hogy a szokasos 30 frame-bol hanyat vagjon ki, ezzel megteremtve a "timelapse" szeru, szaggatott effektet), de egyebkent az "auto" uzemmodot ajanljak komoly userek is. A nagy feature ebben a "speed ramp", amikor a timewarpbol kiugrasz es valos idoben (vagy 0.5x lassitassal, ez allithato) veszel fel egy dolgot, majd visszamesz timewarpbe. Tipikusan pl. roadtripeken, varosnezesen, stb. jo ahol felgyorsitva be akarsz mutatni egyebkent hosszu autozast, setalast, stb., de egy-egy erdekesebb resznel "kiugrani" valos idobe, beszelni a vlogba, stb.

nekem az egyik kedvenc feature-om a timewarp, nagyon jol es egyszeruen at lehet adni vele pl. egy mediterran kikotovaros hangulatat, vagy utomunka soran atkoteskent hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#3567) XZoli válasza Ripper17 (#3566) üzenetére


XZoli
aktív tag

Max Lens Modnál a timewrapnál miért nincs speedramp? :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3568) urban racer válasza Ripper17 (#3566) üzenetére


urban racer
senior tag

És ami a legfontosabb, hogy a timewrap már eleve videó, és ha videó, akkor van gps, ha van GPS, akkor van telemetria :)
Ha megjelenik az m1x-es mac mini, akkor nekiállok megcsinálni az éves nagyvideót-sok-sok mediterrán kikötővárossal speed rampelve átmenve a Tisnói híd alatt :)
Személy szerint imádom a Timewrap-et.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3569) Márton válasza urban racer (#3568) üzenetére


Márton
nagyúr

" ha videó, akkor van gps"
ezt nem értem, fotónál nincs az exifben? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3570) urban racer válasza Márton (#3569) üzenetére


urban racer
senior tag

Fotóból szerintem ilyet nem lehet kreálni, vagy ha igen, bocsi a dezinformációért... [link]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3571) XZoli


XZoli
aktív tag

Megvettem a kerékpár kormányra rögzítő tartót a teszt videóban mikró remegések voltak teljesen élvezhetetlen volt be volt kapcsolva HyperSmooth, és a Horizont Lock 2.7K felbontás 30FPS ez ennyit tud ?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3572) szpeti40 válasza XZoli (#3571) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem a mikro remegéssel az se tud mit kezdeni :(
Próbáld ki a mellkaspántot ;)

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3573) XZoli válasza szpeti40 (#3572) üzenetére


XZoli
aktív tag

az van de jobban nézne ki a lábam és a kormány nem látszana a felvételbe

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3574) Márton válasza XZoli (#3571) üzenetére


Márton
nagyúr

próbálj valami szivacsot még alátenni és 60p-ben menni. hátha

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3575) Tuninger válasza szpeti40 (#3572) üzenetére


Tuninger
addikt

Szerintem csak simán nem volt elég fény. Már a hero 8 is vajsima biciklin, szikrázó napsütésben

[ Szerkesztve ]

(#3576) XZoli válasza Tuninger (#3575) üzenetére


XZoli
aktív tag

szombaton vissza kapom a bicajt megyek tesztelni sima móddal kíváncsi leszek milyen lesz

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3577) Ripper17 válasza urban racer (#3568) üzenetére


Ripper17
tag

Nekem is nagy kedvenc feature-om. A telemetriat mivel rakod ra a videora, van erre valami windows desktop app? Nem hasznaltam meg a featuret de latok benne fantaziat

(#3578) Ripper17 válasza Tuninger (#3575) üzenetére


Ripper17
tag

Az mar hero 3+nal is az volt, tok gagyi aftermarket tarton.
Terepjarozni voltam most nemrég, gorongyos-koves uton 30-40 km/h, "medium" stabilizalassal is mar boven jo volt. HyperSmoothal meg mar bantoan zavaroan sima volt nagykepernyon nezve minden...

(#3579) Adam_Shepard válasza Adam_Shepard (#3562) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

urak, ennyi? csak mert akkor nem erőlködök itt tovább.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#3580) Ano válasza XZoli (#3571) üzenetére


Ano
őstag

Melyik kamera?

Én nem igazán vettem észre mikro rezgéseket, pedig még a fényviszonyok se voltak ideálisak egy ilyen felvételhez: LINK
Ez Max Lens Mod-al lett rögzítve 2,7K@50Hz és kormányra fogatva a H9.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3581) urban racer válasza Ripper17 (#3577) üzenetére


urban racer
senior tag

Világbajnok app: [link]
Életem legjobb vására volt. :K

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3582) XZoli


XZoli
aktív tag

Megrendeltem az új PC elegem van a szenvedésből :DD , remélem elég erős lesz. Lesz majd rendes VGA is, ha az árak meg az én pénztárcám is elbírja
AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz (sAM4) Processzor - BOX
Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) Alaplap
G.Skill 32GB /3600 TridentZ DDR4 RAM KIT (2x16GB)
Samsung 500GB 980 PRO M.2 PCIe NVMe SSD
Be Quiet! Silent Base 600 Window
Corsair 1000W RMx Series 80+ Gold tápegység
Noctua NH-U12A PWM CPU hűtő

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3583) Tuninger válasza XZoli (#3582) üzenetére


Tuninger
addikt

Bepostoltad hogy milyen konfigon fogja szanaszéjjel szaggatni magát az 5,3K 60 fpses gopro felvétel timelineja? :D

(#3584) urban racer válasza Tuninger (#3583) üzenetére


urban racer
senior tag

Ezen már csak-csak nem... Vagy mégis? :F

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3585) XZoli válasza Tuninger (#3583) üzenetére


XZoli
aktív tag

5K-ra mi elég :DDD 2.7K használok max lens mod miatt arra csak elég lesz

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3586) Tuninger válasza urban racer (#3584) üzenetére


Tuninger
addikt

áh, lehet csalni alacsonyabb felbontású timelinenal a vágás idejére. Meg ha lesz hozzá egy RTX2070 vagy erősebb, nem lesz gond vele.

A 2.7k-hoz meg régebbi konfig is elég lenne, én GTX1070 + i7 3770-el vágtam 2,7K-t Davinci Resolveban és gyönyörűen vitte.

(#3587) XZoli válasza Tuninger (#3586) üzenetére


XZoli
aktív tag

12 éves a gépem :DDD RX6600 lesz majd 326Eft

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3588) Busterftw válasza Tuninger (#3583) üzenetére


Busterftw
veterán

Hat most nekem is volt meglepetes, mert en is gepujitas elott allok, vga-t tudtam vadaszni (3080ti), de a config a regi amig nem jon Alder Lake (ha csalodas akkor Ryzen), de a 7600k-val nem jatsza le a 4k 120fps-t videot. :DDD
Probaltam tobbfele lejatszoval, de task managerben 100%-ra ugrik a CPU, szoval a 7600k lesz a bottleneck.
En ugy tudtam, hogy a GPU vegzi ezt es a CPU csak akkor van hasznalatban ha a GPU nem tud hardveresen dekodolni. HEVC-rol van szo.

(#3589) XZoli


XZoli
aktív tag

csak megrendeltem a VGA kártyát ma akciós 60K Ft-vel olcsóbb mint tegnap :DDD

a x264 és x265 között minőségbeli különbséget lehet látni?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3590) Tuninger válasza XZoli (#3589) üzenetére


Tuninger
addikt

papíron a h265 fele akkora sávszél igény mellett tud ugyanolyan képminőséget mint a h264.
Egy jól beállított x264 ugyanolyan minőség tud lenni azonos sávszélesség mellett mint egy h265.
x265-ről még nem nagyon olvastam tapasztalatokat mert borzalmasan lassú. Bár még mindig sokkal gyorsabb mint a h266.

Busterftw: lehet hardveres gyorsítás csak 4K 60-ig van GPU-ból.

(#3591) XZoli válasza Tuninger (#3590) üzenetére


XZoli
aktív tag

azt hiszem maradok a x264-nél, úgy is a felvételek 99% a YouTube-on köt ki

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3592) Tuninger válasza XZoli (#3591) üzenetére


Tuninger
addikt

Egyszerűbb maradni valamelyik GPU gyorsított h264/h265-nél, a youtube úgyis újratömörít szemérmetlen alacsony bitraten. Én h265-be renderelek, az hamar megvan.
az x264/265-eket csak processzorból tudod számítani, jellemzően egy maggal.

(#3593) Busterftw válasza Tuninger (#3590) üzenetére


Busterftw
veterán

Specbol nem derul ki, csak hogy van support hevc 8-10-12bit dekodolasra.
Itt mindenkeppen a CPU a ludas.

(#3594) urban racer válasza XZoli (#3589) üzenetére


urban racer
senior tag

jaja, megy vissza az euró... Még 5 ezerrel olcsóbb lesz, akkor rendelem a hero10-et

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3595) XZoli válasza urban racer (#3594) üzenetére


XZoli
aktív tag

ma újra 300keft felet volt az ára :O remélem megkapom tetű lassan érkeznek az alkatrészek :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3596) Tuninger válasza XZoli (#3595) üzenetére


Tuninger
addikt

Haverom eddig 3x vett 6800XT-t "korrekt" áron, mindháromszor azt mondta a bolt hogy "sajnos ezen az áron nem tud a nagyker szállítani"

Én is vettem a Chia felpörgés idején 180 ezerért 12 TB-s WD Red Pro vinyót, le is húzták a számlámról, de mivel 260 ezerre ugrott az ára másnapra, az aqua sajnálkozva visszautalta a lóvét, hogy nincs 180ért vinyó.
Gondolom ha a mostani 142k-re esett volna másnapra akkor lett volna készlet és nem utalják vissza a különbözetet a 180hoz képest...

(#3597) XZoli válasza Tuninger (#3596) üzenetére


XZoli
aktív tag

most néztem fel megjött a vga az akciós áron, már csak a memória és a számitógépház hiányzik :DD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3598) beteg


beteg
őstag

Hello,

Tervezem a 10-est, hogy megveszem. Mellkaspánttal rögzíteném magamra futáshoz.

Abban van tapasztalatotok, hogy be lehet-e úgy állítani, hogy sípoljon, mielőtt lemerül az aksija? Vagy mi a leg hülyebiztosabb megoldás, hogy észrevegyem? Mert bizonyos idő után a szénhidráthiány miatt még annál is egyszerűbb tudok lenni, mint alapból. :)

Egyáltalán mennyit bír az aksija? 2 órákat futok edzésen, de a versenyek simán vannak 15-32 órásak is. Szóval kelleni fog aksit cserélnem menet közben, jó lenne, ha nem csak órák után venném észre, hogy már lemerült. Létezik esetleg az aksi helyére pattintható külső bivaly bank?

A másik, hogy szerintetek a felvett videón ki kell takarnom mindenkit személyiségi jogot miatt, ha felteszem a youtube-ra? Vagy kénytelen tűrni? Vagy esetleg olyan a jogszabály, hogy feltehetem, de ha valaki reklamál, akkor arra kell kimaszkolnom?

Köszi!!

Csak futni kell!

(#3599) Gaborkik válasza beteg (#3598) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Szia,

Az akku ideje függ a felbontástól, lejebb a kollégák már boncolgatták, hogyan-meddig bírja.

USB-C kábelen keresztül tud menni powerbankról is, nyáron a túlmelegedés miatt lehet hogy leáll, de talán futásnál ez nem lép fel.

Hivatalosan ki kell takarnod vagy írásbeli engedélyt kérned minden videón szereplőtől. Egy futóversenyen van hogy a nevezéssel beleegyeznek, hogy felvétel készül róluk és publikálják, de ez lehet hogy csak a szervezők felvételeire vonatkozik. A gyakorlatban a nagyobb youtuberek is azt javasolják, hogy felrakod és ha valaki reklamál kitakarod. Mert amúgy a kitakarás elég szívás meló (Legalábbis Prmeiere Proban).

(#3600) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok, ez a topic csak és kizárólag GoPro-ról szól, vagy jöhet ide más márkájú készülékes kérdés is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.