Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) urban racer válasza Tommyka21 (#3350) üzenetére


urban racer
senior tag

Egyén választása :) Én boost-ot kapcsolnék+a Lens-et Linear+horizon levellingre tenném. Aki szeret utómunkázni, annak nyilván nem kell semmi.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3352) Tommyka21 válasza urban racer (#3351) üzenetére


Tommyka21
tag

Köszi.
Mert a Hypersmooth + Boost már túlzás lenne szted?
Na majd kitapasztalom...

(#3353) hatala válasza urban racer (#3348) üzenetére


hatala
tag

Szia.

Olcsóbb alternatívában gondolkozom, amúgy a Daytripper nem tetszik nekem.
Nem napi hátizsáknak kell, hanem melózni vele, amiben minden belefér.
Régebben használtam egy Tamrac márkájú hátizsákot, de már nem kapható.

[ Szerkesztve ]

(#3354) urban racer válasza Tommyka21 (#3352) üzenetére


urban racer
senior tag

Igen, tapasztalat a legjobb :) Én bringán sem kapcsolok horizon levellinget, hajón meg pláne nem (úgy látni amikor koppra tolom a gázkart) hypersmmoth+boost-ra gondoltam plusz horizon levelling. De próbálgasd, meglátod :)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3355) urban racer válasza hatala (#3353) üzenetére


urban racer
senior tag

Nekem elfér benne a mavic pro 4 akkuval, egyéb kamerás köcöllékek, meg egy Zenbook flip. Nyilván, ha ennél több kell, akkor kevés. Kicsit szívom a fogam, a weekender jobban tetszik, de az csak nemrég jelent meg.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3356) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

2019 ben vettem egy GoPro Hero8 at, most ehhez szeretnék venni olyan autós tartót amivel biztonsággal fel tudnám azt szerelni a motorháztetőre, esetleg a szélvédőre. Van bevált típus? Vagy a legjobb a gyári GoPro? Ha igen van valami olcsóbb forrás hozzá?
Valószínűleg egy pót aksira is szükségem lenne, és egy dupla foglalatos töltő is elkélne.

Anno mikor vettem a kamerát, kaptam egy ajánlatot, hogyha beaktiválom akkor 50% al olcsóbban tudok rendelni kiegészítőket, de ha jól látom ez már lejárt, és fizetős lett. (50eur 1 évre talán).

(#3357) Tommyka21


Tommyka21
tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy a Gopro Smart Remote kompatibilis-e a HERO 9 Blackkel?
Köszi :R !

(#3358) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Pár napja vettem egy GoPro Hero8 at ... ismerkedünk....

1 dolgot nagyon nem találok, fotó képarányt lehet állitani 16:9 re, mert csak 4:3 al sikerül fotozni...

elöre is köszi a segitségeteket !
:R :R :R

(#3359) Ano válasza maxika2004 (#3358) üzenetére


Ano
őstag

Nem ismerem a 8-at (nekem 9-es az első GoPro-m), de tuti hogy lehet állítani 16:9-et is valahogyan ... szerintem manapság csak nagyon spéci esetben kellhet a 4:3 képarány ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3360) Gaborkik válasza maxika2004 (#3358) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Tudtommal nem lehet. A GoPro szenzorja teljes felbontásban 4:3 arányú, a videóknál a 16:9-hez levágja képet, fotóhoz viszont ilyen opció nincs beállítva, magadnak kell a képekből kivágni. Ahogy láttam a gyári fórumon, ez régóta probléma, de a fejlesztők tesznek rá.

(#3361) Ano válasza Gaborkik (#3360) üzenetére


Ano
őstag

Most már megnéztem én is a 9-en mert sose fotóztam még vele és tényleg csak 4:3-as arányú képeket lehet vele csinálni ...

Ma is tanultam valamit! :R

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3362) szpeti40 válasza Ano (#3361) üzenetére


szpeti40
addikt

És ez miért olyan gond?
Ez a szenzor natív mérete, ha vagdalni akarod utólag is megtehető 2mp alatt.
Fényképezőgépek is 4:3-ban fotóznak.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3363) urban racer válasza Tommyka21 (#3357) üzenetére


urban racer
senior tag

szia! Nem.
A The remote irányítja.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3364) Márton válasza szpeti40 (#3362) üzenetére


Márton
nagyúr

van ahol, állítható menüből a képarány és így cropol.
hasznos ha kizárólag 16:9 tv-n mutogatod a képeket.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3365) Tommyka21 válasza urban racer (#3363) üzenetére


Tommyka21
tag

Köszi :R ...

Aztán sejtettem, hogy azért csinálhattak egy újabb Remote-ot :D:D:D.

1 kérdés: a voice command-ot nem mindig veszi az én 9 Blackem...

Lehet jobban kell figyelni a hangsúlyozásra vagy a kiejtésre (bár azzal nincs gondom).
Ilyet tapasztaltatok már?

(#3366) urban racer válasza Tommyka21 (#3365) üzenetére


urban racer
senior tag

én nem használom, inkább remote-al használom. A legutóbbi fw frissítés óta elég stabil.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3367) Kenoby


Kenoby
tag

Sziasztok!
Gopro vásárlásán gondolkodom, szerintetek 8 vagy 9?
Bringázáshoz lenne illetve nyaralási videókhoz.
A súlya miatt a 9-est kissé nehéznek gondolom a bringához, de lehet tévedek.
Véleményeket köszönöm.

(#3368) K53TA válasza Kenoby (#3367) üzenetére


K53TA
tag

Azt vedd amelyik tetszik vagy amelyeiket jobb áron meg tudod vásárolni.
Mondjuk ha sisakon akarod használni, akkor tényleg számít a súly is.

[ Szerkesztve ]

(#3369) Ano válasza Kenoby (#3367) üzenetére


Ano
őstag

Én 9-es vettem és bringához és nyaraláshoz is megfelelő nekem ... MaxLens Mod meg egyszerűen istenkirály, már ha képes vagy együtt élni a korlátaival :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3370) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok,
nagyon tetszik a quik app egyszerűsége, viszont, hogy minden featuret tudjak használni, szükséges az előfizetés ahogyan olvastam. Van módja annak, hogy csak a szoftvert meglehessen vásárolni(tényleg adnék érte pénzt), vagy tudtok rá valami alternatívát? Az előfizetéshez járó többi előnyre nincs szükséges, viszont csak az appért az évi 60 eurot sokallnám kifizetni.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#3371) Tálydi válasza Tálydi (#3370) üzenetére


Tálydi
senior tag

User error, megtaláltam 10$/év, bocsi.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#3372) urban racer válasza Tálydi (#3370) üzenetére


urban racer
senior tag

csak kíváncsiságból... mi tetszik a quik-ben?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3373) szlacika


szlacika
friss újonc

Üdvözlök mindenkit! Egy olyan problémában szeretnék segitséget kérni, hogy egy karma drone vezérlőjét reset után hogyan lehet újra működésre bírni ?

(#3374) Tálydi válasza urban racer (#3372) üzenetére


Tálydi
senior tag

Elvittem a kamerát autózni, az unalmas részeket be tudom gyorsítani, az izgalmasabbakat akár lassítani is. Az utólagos effektekkel és korrekciókkal a lehetőségekhez képest este is értékelhető minőséget lehet kihozni belőle, pofon egyszerűen fel tudom helyezni a videóra a gps adatokat. Valamint akár részleteket kivágni és egy videóba összefűzni teljesen magától értetődő és egyszerű, mindezt a telefonos app-pal. Megjegyzem tipikusan az a fajta fagyok aki ha nem tartalmat fogyaszt mindenhez gépet használ, de számomra tökéletesen elegendő az amit a quik nyújt telefonon, tisztában vagyok vele, hogy mindent amit felsoroltam meg lehet csinálni premierben is pl (bohóckodtam is vele mostanában sokat) de ennyire pro user nem vagyok, szerintem ez a quik legnagyobb erőssége, hogy elég user friendly és a legtöbb igényt kielégíti. (pc-n viszont teljesen használhatatlan, úgy értem teljesen)

Más téma, van valami tippetek (hero 7 silver) a szélzaj csökkentésére? Nyitott autóban pont a szélfogóra tudtam csak felfogatni a kamerát így tempónál elég zajos. Rendeltem már hozzá szivacs tokot, videók alapján egészen sokat számít, de érdekelnek még alternatívák.

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#3375) StLui válasza Tálydi (#3374) üzenetére


StLui
veterán

én úgy tudtam nem rakja már ki a videóra a gps adatokat, vagy ez kameránként változik, és csak a 9-esről nem?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3376) Tálydi válasza StLui (#3375) üzenetére


Tálydi
senior tag

Éppenséggel én a stickerek között be tudtam addolni (7 silver) telefonon, pc-n meg most futok egy utolsó kört egy mindenes formázással, hátha...

Eeeeh, what’s up, doc?

(#3377) urban racer válasza StLui (#3375) üzenetére


urban racer
senior tag

nekem a 9-nél kirakta, de sokat vesztett a minőségből, ezért is engedtem el.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3378) urban racer válasza Tálydi (#3374) üzenetére


urban racer
senior tag

Próbáld ki ezt: [link] Van belőle 1 hetes demo. Én még ennyire nem örültem fizetős appnak.

Szélzaj: Hero7et nem ismerem, nekem 9 van, én egy mikrofont bevezetnék a motortér környékére, ami szélvédett, hogy lehessen hallani a nem annyira kisköbcentis sor5 dízelt :C

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3379) Tálydi válasza urban racer (#3377) üzenetére


Tálydi
senior tag

Nem is figyeltem, hogy ront-e a minőségen, majd legközelebb ránézek.

#3378 urban racer:
A külső mikrofonra én is gondoltam, csak az anyagilag jóval terhelőbb megoldás :DDD egyelőre még keresem a további lehetőségeket.
Ezt a linkelt telemetria szoftvert néztem én is amikor premierben vagdostam, hogy mivel tudnám megjeleníteni az adatokat, valóban király, de egy kicsit overkill.

Viszont megnéztem a videót is ami a linkelt hsz-ben volt, és ismerős a YT nicked, nem volt neked ősrégen egy éjszakai videód ahol egy F GSi-vel csapattál?

Eeeeh, what’s up, doc?

(#3380) urban racer válasza Tálydi (#3379) üzenetére


urban racer
senior tag

Én vettem a 9hez media modot a light mod miatt :D

Mondom... minden centet megért az a progi! És a programozó csávó (Juan) marha jófej, most pl. agyalok a pc+premiere lecserélésén mac mini M1-re, és azt mondta, hogyha megvan, akkor szóljak és átbillenti a licencem macre, nem kell fizetnem.

Olyan, ahol 180-220 között mentem Felsőörs-Veszprém között? Ezt a tényt sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom. Kék volt. :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3381) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Vásároltam egy HERO8 Black Dual Battery Charger + Battery-t.
A leírásában az szerepel, hogy használjak olyan töltőt amire ez van írva: 5V 1A, (Ha nem vagyok benne biztos, hogy ilyen a töltőm, akkor töltsem USB-n keresztül a gépemről).

A töltő alján viszont ez a felirat van: INPUT: 5-5,5V 3.0A
Sajnos a support már nincs bent, így nem tudtam velük beszélni.
Esetleg valaki tud egy email címet amire szoktak válaszolni?

(#3382) kovsol válasza Derron (#3381) üzenetére


kovsol
titán

Bármilyen USB töltővel töltheted amivel pl a telefonodat is szoktad.

May the Force be with you!

(#3383) urban racer válasza kovsol (#3382) üzenetére


urban racer
senior tag

Rakhatsz rá 100 Amperes tápot is, a lényeg, hogy 5 V legyen.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3384) Derron válasza urban racer (#3383) üzenetére


Derron
aktív tag

Tehát, használhatok telefon gyorstöltőt is?

(#3385) urban racer válasza Derron (#3384) üzenetére


urban racer
senior tag

Igen, az áram folyik, a feszültség jelen van. Tehát ha nem raksz rá fogyasztót-nem folyik áram. Ha egy 10 Amperes gyorstöltőre ráraksz egy nem gyors-telefont, akkor szépen 1 Amper fog folyni max. Ha olyat raksz rá, aminek az igénye 3A, akkor 3A fog folyni.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3386) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Melyik az a modell, amit még meg "szabad" venni? Nem ismerem mindegyik típus tulajdonságait, de egyelőre egy 7-esben gondolkodom (használtan).
Bringázáshoz, nyaraláshoz lenne használva.

(#3387) Tuninger válasza szuszinho (#3386) üzenetére


Tuninger
addikt

A 7-es tökéletes. A 6nak még nem jó a hangja es gyenge a stabija, a 8-9 egy atlagos felhasznalonak nem biztos hogy ad annyi pluszt amennyi a felára. A 7-es 75k, a 8-as 100k, a 9es 135k altalaban

(#3388) StLui válasza Tuninger (#3387) üzenetére


StLui
veterán

legalábbis a black

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3389) ha7at


ha7at
tag

Sziasztok ! 256 Gb vagy 512Gb microsd kàrtyàt hol lehet venni Budapesten ahol készleten is van? 4k videóhoz? :R

(#3390) Kenoby


Kenoby
tag

Srácok, ha péntek reggel megrendeltem a gopro.com oldaláról a kamerát, ki is fizettem, és le is vonták, de még nem kaptam e-mailt akkor irjak nekik bőszen levelet ugye?
A gopro oldalán ha rákeresek a rendelési számomra, nem talál semmit.
Faxa. :Y

(#3391) Ano válasza Kenoby (#3390) üzenetére


Ano
őstag

Ha nem kértél express szállítást (asszem 10eur felárért), akkor még simán beleférhet, hogy nem érkezett meg ... általában min 1 hét mostanában a szállítás szinte minden EU-n belüli szállításra.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3392) StLui válasza Kenoby (#3390) üzenetére


StLui
veterán

nekem ugyanezekkel a feltételekkel, holnap érkezik, és két emailt is kaptam tőlük péntek óta (nem express szállítás) UPS hozza holnap
Viszont csak tegnap véglegesült a levonás a bankkártyámról, és akkor is számlázott a gopro, lehet nincs éppen készleten neked kamera, és akkor még 1-2 nap?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#3393) Kenoby


Kenoby
tag

Áhhhh megjött ma délután.
Reggel kommunikáltunk az ügyfelessel, utánanézett, azt írta, hogy úton a csomag, megadta a tracking numbert is hozzá. Reggel már Vecsésen volt, délután 3-kor meg már a kezemben.
Csak megijedtem, hogy se e-mail, meg pláne, hogy a rendszerük sem írta ki a rendelési számom alapján, hogy létezne.
De már itt van... :C

(#3394) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Gondolom sokan használjátok a videók szerkesztésére a Premiere Pro-t. Win, vagy OSX alatt jobb használni?

(#3395) urban racer válasza szuszinho (#3394) üzenetére


urban racer
senior tag

Szerintem hardverfüggő. 2-3 layer 4k videóval nekem már küzd rendesen az i7-6700. OSX alatt meg nem premiereznék, hanem final cut. Ha Q4ben megjelenik az új M1x, akkor lehet benevezek egy mac minire.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3396) szuszinho válasza urban racer (#3395) üzenetére


szuszinho
őstag

Ok, akkor win. CPU-t jobban használja, mint a VGA-t? Épp alaplap, proci fejlesztésen gondolkodom. GTX 1060 van a gépben, és raknék egy i5-10400-t.

(#3397) urban racer válasza szuszinho (#3396) üzenetére


urban racer
senior tag

Összképet kell nézni, mind a kettőt használja, tekintve, hogy van benne cuda decoder. Nekem is 1060 van benn, de ha nézel egy videót, egy kis "gagyi" M1 körbehu... akár premier alatt is. Ha csak fejlesztesz, akkor lehet mégéri jobban a pc, ha viszont pont nincs semmi eszközöd, a mac mini jobban megéri-pláne hosszabb távon.

De ez az én véleményem.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#3398) szpeti40 válasza szuszinho (#3396) üzenetére


szpeti40
addikt

Davinci resolve?
Nekem fx 8350 + rx480-at jobban kihasznált mint a premiere, simább volt szerkesztésnél meg renderelésnél is gyorsabb volt.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#3399) Tuninger válasza szpeti40 (#3398) üzenetére


Tuninger
addikt

Az Adobe Premiere egy kabaré, rakhatsz alá dual 3090-et, 16/32 magos procival és szaggatni fog a 8k timeline úgy hogy az erőforrások 20%-át használja. Az optimalizálatlanság példaképe. Míg a Resolve mindent használ 100-on ami a gépben van.

(#3400) szpeti40 válasza Tuninger (#3399) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen én is ezt tapasztaltam, direkt néztem, hogy 4k szerkesztés közben szaggatott a timeline, de a vga pörgött 20%-on, meg a proci is ittenkörül Premiere alatt :F

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.