Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) kk831228 válasza Márton (#2850) üzenetére


kk831228
addikt

Biztos hogy van benne hiba de azt mem hiszem el, hogy sza..a.a képe mint egy hero 5 - nek... A túlszaturálság meg ilyesmit gondolom menüben lehet variálni. Ami 6 - nál se tetszik nekem amikor alap beállításon van... Nekem gopro color, és native wb kb. ami tetszik beállítás.... De aki komolyabban belemerül flat-re rak mindent amúgyis... :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2852) AuraSync válasza Márton (#2850) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

A mai világban viszont olyat kijelenteni, hogy na ez most KÉSZ VAN sem lehet.
Amire végre felpecselik odáig, hogy tényleg kifogásolhatatlan lesz jön az új verzió akkor az ember meg már inkább affelé kacsingat.

Én meg vagyok elégedve a Hero 8-al semmi bajom sincs vele, nem érzem magam béta tesztelőnek, de azt sem mondhatom rá, hogy tökéletes.

Simán cserélnék 9-re mert anyagilag megtehetném, de nem hozott annyi pluszt amennyiért érdemes lenne.
Oké nagyobb akku, de ne felejtsük el, hogy ezzel a súly és a méret is nőtt.

Az elülső kijelző sem érdekel mert ez akció kamera nem szelfi tartozék.
Aki vlogolni veszi annak csak gratulálok hozzá millió más jobb alternatíva létezik erre arc követéssel.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2853) K53TA


K53TA
tag

A Gopro8 nekem is megfelelő, eddig megbízhatóan teszi a dolgát.
Egy probléma volt vele, amikor usb kábelel notebook összekötése után a win10 nem ismerte fel.
De ez megoldotta a megfelelő usb kábel vásárlása.

Hogy miben fejlödhetne? A külső méret és súj megtartása mellet min 20-30 perc akku idő nővekedés.
Nagyobb szenzor, hogy félhomályban is jó legyen a képminöség.
Kamera lencse keret legyen a régi fajta, hogy a lencsevédő és szűrő könnyen felrakható legyen.

(#2854) StLui válasza leranta (#2847) üzenetére


StLui
veterán

[link]
Itt gyári beállítást és egy custom-ot hasonlítgat, neked ennél rosszabb a gyári kép?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2855) Tuninger válasza K53TA (#2853) üzenetére


Tuninger
addikt

Én épp tesztelem a Hero 9-et a Hero 7-el szemben tisztán képminőség szempontból.
Nagyon vegyesgyümölcs az eredmény, remélem hétfőn tudok jönni eredménnyel.

Ami eddig látszik: az 5K egy hangyányival több részletet ad a Hero 9-en mint a 4K Hero 7-en. 300%-on pixel peepelve.
4K módban sokat javul a zajszint 5K-hoz képest viszont messze nincs annyi részlet mint a Hero 7-nél ugyancsak 4K-ban.
A horizont lock 4K-ban nagyobb látószög és jobb minőség mint 5K-ban.
A 1080p jobb minőségűnek tűnik mint a Hero 7-nél és a zajszint is alacsonyabb.

A Hero 9-ben IMX677-es szenzor van és az eddigi tesztek alapján számomra úgy tűnik csak 5K módban olvassa a teljes szenzort, a többi esetben valószínűleg 2799x2111 kiolvasás van, ami azt jelenti hogy 2x2-es pixel biningel dolgozik. Ez magyarázat a lágyabb képre és az alacsonyabb zajszintre.

Hozzáteszem, végeztem technikai teszteket a Hero 7-tel is és maga az optika nem képes kirajzolni a 12Mp-s szenzor felbontását, alig alig van különbség a 4K és a 2.7K között (aholis a 2.7K egy downsamplingelt 4K)

(#2856) jkutya


jkutya
tag

Sziasztok,

Tanácsra - véleményre lenne szükségem:

Több Gopro-m is volt már - jelenleg egy H7B a téma.
Utánaolvastam - és kipróbáltam mindent, h a kikapcsolt állapotban akku merülést megszüntessem, de nem jutottam eredményre: 24 óra alatt kb 2-3 %ot merül a készülék álltában. Viszont - ezen kívül semmi bajom vele - és nehezen hinném h ilyen jellegű hardveres hiba lehet (2 eredeti akkum is van - mindkettővel csinálja).

Azt szeretném megtudni -hogy van-e olyan köztetek, akié egyáltalán nem merül kikapcsolt állapotban (a 6os Goprom ilyen volt, hónapok alatt merült le 1%-ot) - vagy ez ilyen és kész.

A készülék garanciális - szóval valójában azt kéne eldöntenem h cseréltessem vagy ne.
(a cseréltetés ellen szól, h egy darabig ne mlesz kamerám, ill. lehet h rosszabb lesz az új :) )

(#2857) szpeti40 válasza jkutya (#2856) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem Hero 5-el nincsen ilyen gondom.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2858) Márton válasza szpeti40 (#2857) üzenetére


Márton
nagyúr

"jelenleg egy H7B a téma"
:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2859) ImI87


ImI87
őstag

Bocs a reklámért, de hirtelen eladó lett egy Hero7 Black "gigapack" [link] :R

(#2860) code1005 válasza jkutya (#2856) üzenetére


code1005
senior tag

Amióta a wifit kikapcsoltam rajta nekem nem merül egyáltalán kikapcsolt állapotába.

plata o plomo

(#2861) jkutya válasza code1005 (#2860) üzenetére


jkutya
tag

Köszönöm - ez nekem értékes infó.

Gyári akkukat használsz?

[ Szerkesztve ]

(#2862) togvau válasza code1005 (#2860) üzenetére


togvau
senior tag

de merül, csak lassan, kb 3-5% / hét
2 akksival próbálva, az egyiket újonnan küldték a goproék, hogy azzal próbáljam

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#2863) macii97


macii97
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni tőletek.
Műhelyben szeretnék time-lapse videókat csinálni a szerelési folyamatokról (céges video contentnek) és először a gopro jutott eszembe.
Röviden a megoldandó feladat: szinte állandó (vagy több napos folyamatos) time lapse, minimum full hd felbontásban. 2 kamera menne 2 különböző pozícióban, a környezet tiszta, megvilágított, de jó képminőség elvárt, elég aprólékos a munka.

Kérdéseim:

- a gopro jó választás erre a célra? Lehet folyamatosan akku helyett hálózati tápot adni neki? Képes felvenni akár napokat (nem baj ha több videó, vágást megoldom)?
- a rögzített pozícióból nem mozdítanám, de a műhely nem ott van, ahol én. Távolról elérhető, leszedhető róla a videó (vpn kapcsolat van a két hely között), esetleg fel tudja tolni felhőbe magától ahonnan utána le tudom tölteni?
- telefonos appal indítható, megállítható a felvétel? Akkor éjszakára az alkalmazott megállíthatná ne menjen feleslegesen. A két kamera is azért kell, mert ők nem foglalkoznak az átszereléssel, távolról nekem kellene megoldani mindent.

Egyelőre ezek a kérdések merültek fel bennem. Kérlek írjatok modellt is ami tudja ezeket, vagy beszéljetek le róla, csak nem tudom mi legyen helyette. :W

Köszönöm :R

(#2864) MrRL19


MrRL19
senior tag

Csaó Sziasztok !

Kérdésem Gopro Hero 2018 szoftverfrissítve valóban megegyezik Gopro 5-el ?

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#2865) szpeti40


szpeti40
addikt

Valakinek van tapasztalata a GoPro Rolltop Stash táskával?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2866) AuraSync válasza szpeti40 (#2865) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem csak ezzel: [link] :Y

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2867) szpeti40 válasza AuraSync (#2866) üzenetére


szpeti40
addikt

Az nekem nagy sajnos.
Meg vagy elégedve vele? Minőségre milyen?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2868) AuraSync válasza szpeti40 (#2867) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nagyon jó a minősége, rengeteg hely van benne és vagányul is néz ki bárhol meg lehet vele jelenni, használtam már pár rendezvényen úgy, hogy rajta volt Hero 8. (Media Mod-al együtt)
Meg én teleaggattam mindenféle lelógó GoPro-s meg DJI-os nyakpánttal. :DDD

Én mondjuk special drónt meg fényképezőgépet szállítottam benne legtöbbször.
A Mavic Air 2 minden tartozékával +3 akkuval simán belefért.

Megvetem hozzá ezt is, azt is ráraktam. :)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2869) zsoltzsolt válasza AuraSync (#2868) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

"Én mondjuk special drónt meg fényképezőgépet szállítottam benne legtöbbször."
Épp kérdezni akartam, hogy szinte zsebben elférő kamera esetében mi indokolja egy ekkora hátizsák kialakítását... :)

(#2870) AuraSync válasza zsoltzsolt (#2869) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát nem tudom, hogy vagy vele de én a 300k-s fényképezőgépet nem fogom zsebre vágni.
Az kéne hogy a zsebemben bekapcsoljon aztán megpróbálja kitolni a lencséket...

Amúgy van saját kis mini tartója amiben benne vannak a tartalék akkuk is és úgy már nem fér be a zsebembe. Én szeretem ha mindennek meg van a maga helye és nem szeretek mindent csak úgy beszórni valahová.

De majd ha kimész egy ilyen rendezvényre és nálad van 3 eszköz megérted miről beszélek.
Sztem te sem szeretnéd ha minden egymáson hemperegne a táskában, meg még a vizes palack meg még a kaja stb.

Na mind1 ez nem itteni téma, már nincs drónom szal úgy is mind1. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2871) szpeti40 válasza AuraSync (#2868) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem Laptop és füzetek "szállítása" lenne a fő biciklin, a mostani Dell hátizsákom nagyobb zuhénál sajnos belül vizes, ennek a helyére keresek valamit.
De ha pl túrázni megyek néha, oda se lenne rossz egy jó pakolható táska, ami bírja az esőket.
A Stash Rolltopot meg a Storm Dry-t néztem, de nem nagyon látom, hogy a zsebek hogy vannak benne.:(

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#2872) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok kérdésem a következő.
Hero9 vagy hero 8 amit érdemes megvenni. hero 9 ről hallottam pár gondot, ember színe sárgás, gpst nem lehet asztali alkalmazással rátenni csak telefonos appal és hasonló hibák. Szerintetek orvosolva lesznek ezek vagy inkább a hero 8 amit megkellene vásárolni?

(#2873) zgospel válasza bb.bocs (#2872) üzenetére


zgospel
őstag

Ez attól is függ hogy mik a kifejezett szempontjaid, kellenek-e a 9 extra szolgáltatásai és tudása a 8hoz képest, szűrő használat, akku idő, stb.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2874) bb.bocs válasza zgospel (#2873) üzenetére


bb.bocs
őstag

a cél menetrögzítés elsősorban. ne rázkódjon,legyen jó hang szép kép. mi a pró és a kontra? akksiban jó lenne persze ha nagyobb lenne, de ahogy néztem a hero 9 be simán lehet dugni töltőt kérdés töltés közben használható e. hero 8 nál trükközni kell kicsit. hero 9 nél a + kijelző tök jó ötlet, viszont hogyha a gps nem sokmindenre jó... és macerás rátenni az nem hangzik biztatóan.

(#2875) Tuninger válasza bb.bocs (#2874) üzenetére


Tuninger
addikt

2 hete nyúzom a Hero 9-cat és azt mondom hogy már egy Hero 7 is mindenre elég. Szóval nyugodtan vegyél H8-cat. A H9 egyetlen igazán húzó feature-je a Horizont lock. az tetszik. A többi eléggé parasztvakítás

(#2876) bb.bocs válasza Tuninger (#2875) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. hát nem tudom mi legyen :D a hypersmootban akkor nincs nagy difi?ezenfelül a fentebb említett gondokat te is t apasztalod? szinek, gps ráokoskodása a képre,gps jelvesztés stb?

[ Szerkesztve ]

(#2877) Tuninger válasza bb.bocs (#2876) üzenetére


Tuninger
addikt

Én nem extrém sportra használom, így nálam még a Hero 7hez képest is minimális az ugrás hypersmoothban. Szín annyira nem érint, mert könnyű korrigálni (eddig egyébként nem volt gond) a gps-t pedig konkrétan kikapcsoltam. Máshogy akarjuk használni :)
Viszont Hero 8-cat kapsz 90-ért mostanság használtan, és ahhoz képest szerintem nem éri meg a felárat a 9. Pedig egyébként jó cucc, csak nincs akkora különbség.

[ Szerkesztve ]

(#2878) bb.bocs válasza Tuninger (#2877) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. köszönöm. megálmodom hogy 9 vagy 8 . hogyha nem olvastam volna ilyen gondokat simán a 9 lenne a nyerő mert miért ne :D

(#2879) Tuninger válasza bb.bocs (#2878) üzenetére


Tuninger
addikt

Jelenleg még lassan reagál a touchscreen, hallottam fagyásokról (nálam nincs), míg a Hero 8-ot már felfrissítgették stabilra. Szóval azért nem lesz hibátlan a user experiance, de egy fél év alatt kiköhögik általában azt a firmwaret az aktuális goprohoz ami már jó :D

(#2880) bb.bocs válasza Tuninger (#2879) üzenetére


bb.bocs
őstag

nah az jól hangzik hogyha foglalkoznak is vele :D

(#2881) Tuninger


Tuninger
addikt

Azt kell mondjam 3 hét nyúzás után hogy a Hero 9 visszalépés a Hero 7-hez képest képminőség szempontból.
Persze borítékolható volt hogy egy 24Mp-s szenzor nem fog olyan erősen szerepelni mint egy 12Mp-s, de azért volt a két szenzor között pár év fejlesztés.

Az 5K-ra nem képes az üveg, rengeteg Hero 9 vs Hero 7 5K vs 4K teszt után arra jutottam hogy egy lehelletnyivel több részlet van talán az 5K-ban 400%-on pixel peepelve.
4K vs 4K-nál a Hero 9 menthetetlenül lemarad felbontásban.
1080p vs 1080p-nél a Hero 9 jobb Hypersmooth On állásban, viszont Hypersmooth High-on messze alulmarad a Hero 7-el szemben, rengeteget lágyul a kép.

Zaj:
5K-ban magas a zaj amint elmozdulunk ISO100-ról, viszont szépen szűrhető
4K-ban jó a zajszűrés, kevés fénynél kifejezetten jól szerepel, itt egyébként jobb a Hero 7-nél.
1080p-ben tovább csökken a zajszint, bár a részlet is valamivel, mindkettő jól használható kevés fényél.

Dinamika:
5K-ban hamar jön a zaj a sötét részeken
4K-ban párban van a Hero7-el, de kevésbé éles...

A Protune - Native WB - Flat beállítás más színeket ad mint az előző goproknál, így az eddig használt LUT-ok is kicsit más eredményt adnak.

Ha valakit nem érdekel a technikai rész, és default beállításon használja akkor neki sorry az unalmas postért :D

[ Szerkesztve ]

(#2882) bb.bocs válasza Tuninger (#2881) üzenetére


bb.bocs
őstag

vaaaagy akinek segíthet a választásban mint nálam aattól köszi :D (pro8 vagy 9 et vegyek címszóval :) ) most azon izélek hogy 9 és úgyis rendberakják egy fél év alatt a szoftvert :D aztán franc tudja :D a végén semmit sem veszek kb :D

[ Szerkesztve ]

(#2883) AuraSync válasza Tuninger (#2881) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ebből a leírásból jól látszik az amit írtam már korábban, hogy ezek az évenkénti megjelenések azt hozzák magukkal, hogy nincs idő befejezni a terméket.
A Hero 8 a csúcs sztem jelenleg és 5 év múlva is bőven használható lesz.
Akinek van sok pénze az váltogassa évente ezeket a kamerákat akinek meg esze van kitart a "jó" mellett.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2884) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Realsteady fizetős appot használta már valaki, érdemes megvenni? A horizontal lock miatt nézegetem h7b-hez, csak kicsit kényelmetlennek tűnik, hogy minden egyes videót át kell majd konvertálni...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2885) AuraSync válasza Immy (#2884) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Még csak most jut el a tudatomig mi is ez a Horizon Lock dolog. :))
Mert többször láttam már volt róla szó de amúgy nem érdekelt és azt gondoltam valami szoftveres crop-olás és hát amint látom részben az is.
Annyi kivétellel, hogy ezt a Hero 9 alapból tudja? :F

Gyors utánanéztem ennek a proginak és van ingyenes trial verziója amit ki tudsz próbálni.
Ma én is kipróbálom majd és ha tényleg olyan jó és az exportált videó megtartja az eredeti minőségét akkor érdemes megvenni a Hero 8-hoz. (hát inkább mint Hero 9-et venni)

Igen a konvertálás az egyetlen hátránya. Azt láttam, hogy hardveres támogatás van na de, hogy konkrétan mi az nem derült ki.
Ha támogatja a CUDA-t akkor az nekem tökéletes lenne.

Tegnap konvertáltam DaVinci Resolve-ban 4k 30FPS vidit H265 80Mbps-al és előbb átkonvertálta mint amilyen hosszú valójában a videó mindezt úgy, hogy közben a CPU épp csak megmoccant és a 32GB RAM is csak félig meddig lett tele.

Amúgy ez a Horizon Lock dolog sem mindig jó ha éppen olyan kontentet vesz fel az ember ahol kell a horizont mozgása, max rázkódás védelem és a halszem effekt kiküszöbölésére lehetne használni a progit.

Hamarosan teszt. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2886) AuraSync válasza AuraSync (#2885) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Kipróbáltam... hát még letöltenem sem kellett volna. :))
Ez semmi más mint egy iszonyatos mértékű crop program ami a SuperView-ból egy Linear-t csinál kb HyperSmooth Boost beállítással.
Horizon Lock opció nincs is a programban.
A poén az, hogy csak úgy lehet betölteni egy videót ha Hypersmooth nélkül rögzítetted.

Idő és pénz pocsékolás a program a konvertálást már ki sem próbáltam elég volt az előnézeti képet végignéznem, hogy eldöntsem ezért a programért 1$-t is vétek kiadni.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2887) Márton válasza AuraSync (#2886) üzenetére


Márton
nagyúr

Azért én nem mondanék ilyen hamar ítéletet..
Sok fps-s használja akik tökéletesen sima mozgásokat akarnak. A hypersmooth a hirtelen mozdulatoknál azért nem mindig vajsima.
Horizon Lock opció valóban nincs, helyette Lock Horizon-nak hívják..
És persze, hogy HS nélkül kell rögzíteni, hisz a gyro adatot használja az utómunka során.
Ezen kiakadni :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2888) Tuninger válasza Immy (#2884) üzenetére


Tuninger
addikt

Ha Hero 5-6-od van akkor szerintem érdemes megvenni mert a Hero 9 boostjánál is jobb stabilizációt ad úgy hogy messze ezzel lesz a legnagyobb látószöged, korrigált torzítással.

Hero 7-8-cal szerintem már csak drónhoz érdemes megvenni, ott látványos a javulás a beépített stabihoz képest. Normál használatnál mérlegelni kell hogy megéri e az utómunkát.

Van benne hardveres támogatás: intel quicksyncet támogat, és a gép erőforrásaiból 1 processzor mag teljesítményét használja. Már szétcincálták őket emiatt, de a multiprocesszor támogatásra azt írták nem várt hibákat hoz be. GPU támogatás nincs.

Sajnos a codec-el is vannak problémák, azt a szintű colorgradet amit egy normál gopro felvétel elbír a reelsteadys anyag nem, próbáltam színezni fpv anyagot, es csúnyán sávosodott.

Töltsd le a demót, ugyanazt tudja mint a teljes, csak beleégeti a lógót a felvételbe. A Hero7-et állítsd 4:3 4K-ra és kapcsold ki a hypersmootht.
A crack problémás, mivel folyamatos netkapcsolat mellett működik az app, és most jött ki frissítés a Hero 9 miatt.

(#2889) kk831228 válasza AuraSync (#2883) üzenetére


kk831228
addikt

Az a baj a ház is változik, kilencnél cserélhető a lencse, ami számít azért valamennyit egy akciókameránál...Ettől függetlenül én is azt mondom hogy a nyolc tudása elég...Cserélgetni semmiképp nem éri meg, de aki akkor veszi lehet jobban megéri megvenni a friss modellt...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2890) AuraSync válasza Márton (#2887) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

"Lock Horizon-nak hívják.."
Mutasd meg hol találtad ezt a beállítást mert én sehol nem találtam abban a kemény 5 opcióban amit be lehetett állítani a programban.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2891) Márton válasza AuraSync (#2890) üzenetére


Márton
nagyúr

[link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2892) Tuninger válasza Tuninger (#2888) üzenetére


Tuninger
addikt

Hmm, úgy nézem épp tegnap jött ki a crack az 1.0.20-hoz.

(#2893) ooloo válasza Tuninger (#2892) üzenetére


ooloo
őstag

A GoPro nál van olyan , hogy folyamatos felvétel ? Kamionba kéne elsősorban .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#2894) Immy


Immy
őstag

Köszönöm mindenkinek a mélyreható tesztet a szoftverrel kapcsolatban.
Miután megnéztem ezt az összehasonlító videót szinte teljesen elájultam a GoPro9 Horizon leveling funkciójától: [link]
A legdurvább ha kiegészíti az ember max lens moddal, szerintem ezek olyan funkciók amikkel a gopro megint a legjobb lett a piacon.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2895) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy 7 Black kamera. Nem reagál a töltésre. Előéletéről annyit tudok, hogy törött volt a lencse védő, amit már cseréltem. Akkumulátor nem púpos, ránézésre egyben van a szerkezet.
Mennyibe kerül egy külső töltő az akkuhoz?

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#2896) bb.bocs


bb.bocs
őstag

hello, gopró hero9 be ez belemegy? vagy valóban csak 256 gigát fogad? illetve gondolom megfelelne bármilyen felvételre nem?Samsung EVO Plus 512GB microSDXC UHS-I U3 100MB/s Full HD & 4K UHD Memóriakártya adapterrel (MB-MC512GA)

(#2897) K53TA válasza bb.bocs (#2896) üzenetére


K53TA
tag

Gopro hivatalos oldala megadja a választ itt, hogy mit és melyikből mekkorát ajánlanak.

(#2898) bb.bocs válasza K53TA (#2897) üzenetére


bb.bocs
őstag

azt néztem igen, csak kérdés vajon tényleg csak azok a jól (üzleti érdek) vagy más is totál használható, sőt akár512es is beleszuszakolhato (?)... illetve ha jól tudom nemrég jött egy frissítés hero 9 re ami pl a kijelző vacakolásos érzékelést lassúságos javította megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#2899) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Hali! Uj gopro tulaj vagyok! :) gopro 8-ra esett a valasztas.
Gyereket, epitkezest, kesobb persze kirandulast stb. akarok vele felvenni. Uj nekem ez az egesz. Regen volt egy vhs-c kameram. :)

Lenne gyorsan három kérdésem
1. Milyen programmal (akár fizetős is jó) szoktátok vágni, utómunkázni a felvételt, mi ajánlott? Gopro saját program (pc-n?)
2. Nekem persze a 4k 60fps tunik elsore jonak, ez h265 hevc? Maradjak inkabb a 30fps-nél? Nekem persze a 60 tetszik, de az egy dolog kompatibilitás miatt maradjon inkabb a 30-nal..? Codec mas, minosegre ez latszik?
3. Eddig nincs semmi kiegészitőm, látom van mindenféle pack, stb. Mi az ami igazán ajánlott és jó? Valami grip kéne shorty, de jonak tunik a 3way is..esetleg vmi mellkas cucc, +aksi , töltő gondolom ajánlott? Vagy valami pack amiben nem tul sok de jo dolgok vannak..es 8 kompatibilis.. :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2900) szpeti40 válasza Cyberslider (#2899) üzenetére


szpeti40
addikt

1. Milyen programmal (akár fizetős is jó) szoktátok vágni, utómunkázni a felvételt, mi ajánlott? Gopro saját program (pc-n?)

Én Premiere Pro-t, vagy néha Davinci Resolve-ot (van ingyenes verziója, ajánlom) használok néha

2. Nekem persze a 4k 60fps tunik elsore jonak, ez h265 hevc? Maradjak inkabb a 30fps-nél? Nekem persze a 60 tetszik, de az egy dolog kompatibilitás miatt maradjon inkabb a 30-nal..? Codec mas, minosegre ez latszik?

Abba is gondolj bele, hogy az elkészült felvételeket megvágni és utána gondolom, mivel máskor is akarod nézegetni, tárolni is kell tudni, nem feltétlen érheti meg a 4k, de ha neked ezek nem problémák, akkor nem szóltam :D
De az arany középút szerintem az 1440p :K

3. Eddig nincs semmi kiegészitőm, látom van mindenféle pack, stb. Mi az ami igazán ajánlott és jó?

Én legtöbbször kis hordtáskát, Shorty-t, fejpántot és mellkaspántot használom (bicikli), de egy "suction cup" is hasznos lehet, ha ablakra akarod pl rakni, ha építkezést veszel fel. De igazából majd látod idővel, hogy mire van szükséged :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.