Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) Neuler


Neuler
csendes tag

Félig meddig gondolkodóba estem ,hogy fülhallgató vagy fejhallgató. Fejhallgatóból amit láttam és megtetszett + olcsó is az a superlux 681-es széria ott is főleg a 681 és a 681B. Esetleg valaki használja valamelyiket? (Zenehallgatáshoz+erősítőre rányomva gitározáshoz kéne.)

(#19352) sanzik válasza Neuler (#19351) üzenetére


sanzik
senior tag

Én egy 681 Evo-val leptem meg magam nemrég.
Ilyen árkategóriában régen volt egy zalman 5.1-es fülesem az is jó szólt meg ez is jól szól,de azért nem estem hanyatt egyiktől sem.
De mivel nem nagyon van tapasztalatom más drágább fülesekkel így nem tudok mit mondani.
Csalódást nem okozott, kb. erre számítottam,zene jól szól benne.
Erősítőre is ráraktam kíváncsiságból,de nekem a gitározáshoz minimum egy darab 12"-os hangszóró kell,hogy azt mondjam jól szól. :B

Van még itthon egy Invotone HD2000 tipúsú fejhallgató,azt a gyereknek vettem nemrég,az is jól szól.

(#19353) brickm válasza Neuler (#19351) üzenetére


brickm
őstag

Én még nem hallottam fülesből,meg fejhallgatóból jól szólni gitárt, de ennek az is lehet az oka,hogy a 4x12"es greenback-ekhez vagyok szokva,meg a twin reverb 2x12"eshez. Szóval lehet aki nem ezeket hallgatja napmint nap mást mond.

[ Szerkesztve ]

(#19354) nap válasza Neuler (#19351) üzenetére


nap
addikt

Én fülhallgatót használok, mert a fejhallgatót nem bírom elviselni félóránál tovább.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#19355) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Elég bosszantó, hogy a különböző oktató oldalakon teljesen egymásnak ellentmondó dolgokat látni.
Egyik helyen azt írják, hogy az egyik legnagyobb hiba, ha a hüvelykujj látható(leszámítva 1-2 különleges esetet), annak a helye a nyak hátulján van, a középső húr magasságában.
Ehhez képest sok másik profinak tűnő oktatóoldalon kiszúrja az ember szemét az oktató hüvelykujja.

Pl ő sem tűnik amatőrnek.

(#19356) atomeec válasza Chesterfield (#19355) üzenetére


atomeec
senior tag

Kezdőknek ajánlott először a helyes pozíció megtanulása, aztán ha már mennek a dolgok, utána meg ahogy kényelmes... gondolom van értelme így, ad egy alapot melyre majd ki lehet alakítani a saját stílust.

(#19357) Bobrooney válasza Chesterfield (#19355) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ahogy neked kényelmes. Én ilyenekkel sosem foglalkoztam.

(#19358) BluEyes válasza Chesterfield (#19355) üzenetére


BluEyes
őstag

Totál jelentéktelen dolgokon akadsz fenn. Melyik combodon támaszkodjon, meg látszik-e a hüvelykujj? Ember, nincsenek ilyen szabályok! Úgy csináld, ahogy kényelmesebb, vagy gyakorold kétféleképpen, oszt majd kialakul, hogy neked hogyan áll kézre. Amelyik azt mondja, hogy ne látszódjon a hüvelykujj, attól majd kérdezzed meg, hogy hogyan lehet herezacsi alá leengedett Les Paulon bluest nyomni eldugott hüvelykujjal.
Itt egy video, döntsed el, hogy melyik combjára támasztja, meg hogy látszik-e a hüvelykujja, meg hogy úgy egyáltalán mennyit foglalkozhatott ezzel a kérdéssel. [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19359) Chesterfield válasza BluEyes (#19358) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Próbálnám helyesen tanulgatni a gitározást, azt hittem, hogy mindenre van egy már kialakult optimum, de ezek szerint nem így van.

(#19360) madgie válasza Chesterfield (#19359) üzenetére


madgie
titán

Nincs két ugyanolyan kéz ugyanolyan ujjakkal, ízületekkel.

(#19361) BluEyes válasza Chesterfield (#19359) üzenetére


BluEyes
őstag

Persze, értem én. A klasszikus gitárnak vannak ilyen szabályai, amit a zeneiskolában betartatnak a nebulóval. Nekünk villanyosoknak 1 szabályunk van: fasza legyen ami megszólal. A "hogyan"-ra nincs szabály, oldjad meg magadnak. Nyilván kell és érdemes megfigyelni a nagyokat, ki hogyan fogja meg a dolgokat, de ezek rád nézve nem kötelezőek. Különbözőek a gitárok, a kezünk mérete, a játszott stílusok, nem ugyanazt nem ugyanúgy adjuk elő.
A hüvelykujj eldugása eleve egy hülyeség. Pont az a baj a gitárral, hogy kevés az ujjunk, erre egyet még ebből a kevésből is kivegyünk? Az akkordjáték egy bizonyos szint fölött számít a hüvelykujjra, a basszushangot sokszor csak ezzel tudjuk megfogni.
Szóval ne ragadj le ilyen dolgokon. Ha valahol olvasol egy "ökölszabályt", és aztán akár csak 1 ellenpéldát is találsz ami ugyanolyan jól szól, akkor az ökölszabályt megdőltnek nyilváníthatod.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19362) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Sziasztok!
Karacsony ota van egy akusztikus gitarom es tanulgatok is vele minden nap.Eleinte nagyon fajtak az ujjaim,aztan ugy vettem eszre,hogy kezd megkemenyedni a bor rajtuk es mar nem fajt annyira,de most meg a kozepso ujjamon elkezdett egy holyag kepzodni.Meddig kene pihentessem ,hogy elmuljon,vagy ne erdekeljen es nyomassam tovabb?

(#19363) Chesterfield válasza juhiimi (#19362) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Én is ezzel szenvedek, egy hete minden nap pengetek, már egész pofás kis rücskök nőttek az ujjaim végén :)

(#19364) brickm válasza juhiimi (#19362) üzenetére


brickm
őstag

Amikor eltört az ujjam,levettem a gipszet csak hogy gitározni tudjak...téged visszatart egy hólyag?:D

(#19365) juhiimi válasza brickm (#19364) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Hat ez az ,hogy nagyom nyomnam csak felek,hogy aztan seb lesz belole es megtobb idot ki kell hagyjak.

(#19366) brickm válasza juhiimi (#19365) üzenetére


brickm
őstag

Naés? Bibis ujjal nem lehet gitározni?

(#19367) atidzsiforc válasza juhiimi (#19365) üzenetére


atidzsiforc
őstag

en le szoktam kenni pillanatragasztoval

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19368) Bobrooney válasza juhiimi (#19362) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Addig kvintelj kis újjal :DDD
Seb szerintem akkor lesz ha kilyukad és elfertőződik, de ha kilyukad és fertőtleníted és pihenteted (bár akkor annyira fog fájni hogy nem hiszem h tudod használni).

(#19369) juhiimi válasza brickm (#19366) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Hat egy kilyukadt holyaggal azert huzos,annyira nem vagyok hardcore,inkabb pihentetem egy napot(tobbet ugyse birok ki).

(#19370) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Valaki tudna segíteni, hogy tudom működésre bírni a gitáromat PC-n keresztül?
Rá van kötve a line-in bemenetre, de az istenért se bírom működésre bírni...
Guitar riget próbáltam, de nem megy, vagy 100 netes cikket olvastam végig.

(#19371) brickm válasza MATEO6600 (#19370) üzenetére


brickm
őstag

Alaplapi hangkártyával meg vonali bemenettel ne is szenvedj, egy késleltetett f s hangot kapsz,azt is csak halkan...

(#19372) BluEyes válasza MATEO6600 (#19370) üzenetére


BluEyes
őstag

Igaza van a kollégának, de azért csak próbálkozzál. Ez [link] fenn van?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19373) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Tudtok ajánlani valami elfogadható minőségű olcsóbb fejhallgatót otthoni pengetéshez?

(#19374) BluEyes válasza Chesterfield (#19373) üzenetére


BluEyes
őstag

Silvercrest SKH 60 B1
A Lidl árulja 2600 pézért. Nyilván nem világverő, viszont occsó.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19375) MATEO6600 válasza BluEyes (#19372) üzenetére


MATEO6600
őstag

Fent van igen, és nem kapok hangot, de ha valóban ennyire gagyi, akkor lehet inkább nem is próbálkoznék.
Most Karácsonyra vettem magamnak gitárt, 100%-ban kezdő vagyok.
Rendes gitárerősítő hiányában elég maszek megoldást alkalmazok:
Van egy 5.1-es PC hangszóróm, névszerint Genius SW-3600, ez ad hangot a dolognak.
Csináltam a "kapcsolásról" egy egyszerű képet, hogy érthető legyen, így néz ki: [link]
Tehát a fejhallgató erősítő phones kimenetére nem füles van csatlakoztatva, hanem az 5.1-es hangrendszerem egy RCA kábellel.
Kérdésem, hogy szerintetek ez így életképes kezdő szinten, vagy egy 15 Wattos gitárkombóval is jobban járnék?

Másik kérdésem, hogy egy abszolút kezdőnek tudnátok-e ajánlani valami hasznos video tutoriál-sorozatot Youtuberól? Eddig abból állt a tanulásom, hogy gitár tabokat nézegettem, és próbáltam eljátszani, (többé-kevésbé sikerült is) de az alapokkal sem vagyok tisztában.
A gitárom egyébként egy Jackson Flying-V, és metált játszok/ szeretnék játszani :)

:R

(#19376) BluEyes válasza MATEO6600 (#19375) üzenetére


BluEyes
őstag

Persze, ez a bekötés így működik, használjad így, csak a hangerővel óvatosan, a torzítóval könnyű hazavágni ezeket a hangszórókat.
Próbálkozz csak a hangkártyával, ha már ott vagy. Win keverőben a Line in legyen engedélyezve, xp alatt felvevőeszköz a mikrofon helyett, későbbi winekben legyen alapértelmezett kommunikációs eszköz a Rögzítőeszközök alatt. Valamennyi hangerőt adj rá, de óvatosan. A lejátszóeszközöknél viszont némítsd le a Line in-t,
ASIO4ALL - ennek van konfiguráló felülete, itt a sample-t kell majd állítgatni a késleltetés csökkentésére. Kezdetnek állítsd 256-ra, ez nagyon sok, viszont tutira nem okoz működésbeli problémát, később majd lejjebb lehet venni. Valamint az eszközöknél a Line in legyen aktiválva. képek
Indíthatod a RIG-et, a menüjében van audio-midi konfigurálás, itt van hozzá a segítség [link] értelemszerűen az usb kábel helyett a hangkártya line in a bemenet, többi beállítás ugyanaz.
És akkor szólnia kell, ha nem, akkor előlről átnézni a beállításokat, hangerőcsúszkákat, a RIG-nek van szintjelzője, ha ott van jel, ugrál a pengetésre a szintjelző, akkor közel vagy.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19377) BluEyes válasza MATEO6600 (#19375) üzenetére


BluEyes
őstag

Szép számú kezdő rockharcossal bővültünk az elmúlt hónapokban, ez nagyon örvendetes.
Sok kérdés felmerült az utóbbi időben, ami téged is érdekelhet, úgyhogy kérlek, néhány száz hozzászólást olvass vissza, lesznek hasznos linkek pl. oktató oldalakhoz is.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19378) eszement24


eszement24
aktív tag

Én csak a klasszikus oldalt képviselem, de hála a segítségeteknek egyre több minden és egyre jobban megy, csak nincs kérdés, így én csak olvasgatlak titeket meg gyakorolok :) Még pengetőt kell vennem meg kurblit a húrcseréhez, mert az tényleg nagyon szar tekergetni órákon át.

Találtam egy nagyon jó anyagot, ami mindent érthetően és jól magyaráz :)

(#19379) atidzsiforc válasza eszement24 (#19378) üzenetére


atidzsiforc
őstag

kurblimat tavaly ota nem lattam. :DDD

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19380) MATEO6600 válasza BluEyes (#19376) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm a segítségedet, később kipróbálom rákötni PC-re.
Szóval azt mondod, nem érdemes 15 Wattos gitárkombót vennem, maradjon ez a hangcucc?
Az a fejhallgató erősítő, ami közvetlenül a gitárba megy, az kötelező bele? Anélkül nem kapnám meg az elektromos gitár hangzását, mert az alakítja ki? Mert ugye más gitárerősítőm nincsen.

(#19381) BluEyes válasza MATEO6600 (#19380) üzenetére


BluEyes
őstag

Szóval azt mondod, nem érdemes 15 Wattos gitárkombót vennem, maradjon ez a hangcucc?

Én nem írtam ilyet!
Azt írtam, hogy a füleskimenet egyben vonalkimenet is, tehát a VOX ráköthető arra az erősítőre, így nem kell fejhallgatót használni, hanem ki tudod hangosítani.
Nem tudom, milyen minőségű az 5.1. Amennyiben jó minőségű, kábé lineáris átvitelű a Genius, akkor nem kell kiskombó, hanem egy multieffekt is jó megoldás, rákötve az 5.1-re.
Elvileg a multi helyett jó megoldás lehetne a hangkártya + amp szoftver, de az alaplapi hangkártyád szerintünk nem alkalmas a jó hangra. Viszont egy próbát megér, hogy tudjad hogy kell beéleszteni egy ilyet, meg tudd nézni a szoftvert, még ha érdemben nem is fogod használni.
Lehet venni gitár-bemenetes usb hangkártyát, amivel már jó eredményt lehet elérni, de az annyiba kerül, mint egy multieffekt, és még akkor lehetnek gondok a pécével, zaj, kompatibilitás, stb.

1-2 jó minőségű képet lehet ám felrakni a gitárról. ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19382) BluEyes válasza MATEO6600 (#19380) üzenetére


BluEyes
őstag

A multis-hangkártyás okoskodás arra vonatkozik, ha továbblépnél a VOX-ról. Mondjuk mért nem a metalt vetted, ha az a csapásirány? [link]

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19383) Enton válasza MATEO6600 (#19380) üzenetére


Enton
addikt

Egy ilyen kötéshez nem árt valami effect pedál, még ha csak valami egyszerűbb is, mert arősítés nélkül nagyon halk a gitár. Effect nélkül meg ugye csak a tiszta hangot kéne mindennek erősítenie, ezt a enius végülis megcsinálja és lesz egy tiszta gitár hangod.
Kis kombóval annyira vagy előrébb, hogy vitheted gitárral(5.1-et nem hinném hogy szívesen pakolgatnád emiatt), van benne esetleg torzító reverb melyikbe mi.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#19384) Enton


Enton
addikt

Én erről lemaradtam:

[link]

Márhogy vágom, hogy ezzel foglalkozik, csak mióta van honlapja is?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#19385) krisztian7


krisztian7
tag

Szeretnék elkezdeni újra gitározni, mert régen elég hamar abbahagytam, részben egy gagyi gitár miatt. Ezért most többet szánnék rá, amiket nézegettem:
Cort Earth 70 illetve le van akciózva a muzikeren a Takamine GD20-NS is. Ahogy nézegettem ez most tényleg akciós ár, mert máshol mindenhol drágább.

(#19386) BluEyes válasza krisztian7 (#19385) üzenetére


BluEyes
őstag

Tömör top-os hangszerek, egyikkel se nyúlsz mellé. A Takamine nagyon csábító ezen az áron.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19387) MATEO6600 válasza BluEyes (#19381) üzenetére


MATEO6600
őstag

Én teljesen meg vagyok elégedve a hangfal minőségével, sajnos pontos specifikációt sehol nem találtam róla, csak ennyit: [link]

Ebből a VOX-ból nekem a metalos van természetesen, csak a gitárboltban nem találtam arról képet :)
Ezzel a kombóval nekem megfelelő a hangzás, csak ez a fejhallgatóerősítő zavar, mert folyton beleütközik a kezem (ez betudható a flying V alaknak) és kicsúszik, vagy véletlenül hangerőt csavarok rajta... ja és elemes, ami 10 óra alatt lemerül :D

Itt pedig a képek a gitárról:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#19388) brickm válasza Enton (#19384) üzenetére


brickm
őstag

Ennek az oldalnak is az a baja, ami a többi ilyen modolós, pedál bemutatós oldalnak...
Feltesz egy hangmintát, de nem írja ki, hogy milyen hangszer, milyen hangszedők, milyen elektronika, milyen erősítő van a láncban, milyen eszközzel veszi fel.

Oké hogy marha jól szól most az a blues driver, de mivan ha én nem stratocaster nyaki szedőjével fogom használni miután megveszem?...
Egyszer ezen annyira felbosszantom magam, hogy csinálok egy ilyen oldalt és leírom milyen cuccokat használtam hozzá...

On..:D Amúgy tetszik az oldal.

(#19390) brickm válasza Chesterfield (#19389) üzenetére


brickm
őstag

Gitár EGYETEM-en 1.5percig mutogat egy D dúr lefogást, majd lerajzolja hogyan kell pengetni...ami szerintem ha nem jön érzésből már régen rossz.... hm.ma is tanultunk valami újat.

(#19391) BluEyes válasza Chesterfield (#19389) üzenetére


BluEyes
őstag

Ránézésre Earth Grand OP, forma és díszítő elemek alapján. Nincs binding, egyszerű díszítés a lyuk körül, ő lesz az.
[link] [link] [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19392) Chesterfield válasza BluEyes (#19391) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Aha, köszi.
Meg voltam győződve, hogy ez nylon húros(videóban annak tűnt), de ez mégiscsak fémhúros.

szép hangja van

[ Szerkesztve ]

(#19393) brickm válasza Chesterfield (#19392) üzenetére


brickm
őstag

tisztán látni, hallani, hogy fém húros.

(#19394) BluEyes válasza MATEO6600 (#19387) üzenetére


BluEyes
őstag

MATEO6600
Én teljesen meg vagyok elégedve a hangfal minőségével

Ennyi ;)
Hát ja, a méret meg az aljzat elhelyezkedése néha problémás. Esetleg gitárkábel, egyik végére lengőaljzat?

A lapát meg kafa metál, köszönjük a képeket!

Chesterfield

Bizony jó hangszer, és nem is drága.
Egyébként nem ördögtül való a fémhúros gitárra nejlont tenni, a western-gitár vékony nyaka és nagy doboza, a klasszikus nejlon-hanggal, nagyon jó! Már néhányszor linkeltem ide Birta profeszor videoját, veszett jó zenélés nejlonhúrokon: [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19395) krisztian7 válasza BluEyes (#19386) üzenetére


krisztian7
tag

Elmentem kipróbálni a Codába, volt mindkettőből, de nem győzött meg a Takamina gd-20, az eladó srác szerint is a Cort earth 70 magában jobban szólt. De ami nagyon elbizonytalanított, hogy megmutatott egy sigma dm-1st-t ami megint egy nagyobb előrelépés volt hangban, de sajnos már 70ezer :( Most láttam az oldalon, hogy a legolcsóbb sigma a dm-st változat, de ilyen sajnos nem volt, pedig ez felkeltette az érdeklődésemet, hogy mennyire szólhat a kicsivel drágább sigmához képest máshogy, mert 70-et nem szeretnék gitárra költeni, de a képeken mintha kivitelezésre is talán egyszerűbb lenne. Szóval most vacilálok, hogy megéri-e nekem a sigma, a cort-al szemben.

(#19396) BluEyes válasza krisztian7 (#19395) üzenetére


BluEyes
őstag

Pfff...nehéz ügy ez :K Itt is ára van a jobb hangnak, jobb minőségnek.
50k-ig nem sok lehetőséged van. Tömör fedelűekből ugye kiesett az akciós Takamine, marad a Cort Earth 70, meg mellé az Epiphone AJ-220S ha még kapható ennyiért. Meg persze vannak a laminált toppos gitárok.
Mondj már valamit légyszíves a korábbi próbálkozásról, a hangszerről, hány éves voltál, hogyan kezdted, volt-e tanárod, meddig jutottál, min bukott meg a dolog, meg ilyesmi ami eszedbe jut. Nem baj, ha hosszabb lére ereszted a mondanivalót, van időnk, elolvassuk :)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19397) krisztian7


krisztian7
tag

Megszületett a döntés és a vásárlás is :) Sigma DM-ST lett. Hangban ez tetszett a legjobban, és árban is a kettő között van amiket néztem (60ezer). Hangban nekem nem tűnt fel szinte semmi különbség a kicsit nagyobb testvér DM-1ST-vel szemben és annyit semmiféleképp nem szántam volna rá (70ezer), természetesen vájtfül biztos felfedezi a különbséget. Kezdésnek ez bőven elég lesz. Szerintem aki teheti adjon neki egy esélyt, hátha neki is megtetszik.
Ha tényleg érdekes lehet a múlt akkor, egy régebbi használt asszem hora típusú nejlonhúros gitárral kezdtem el a dolgot kb 17-18 évesként(7-8éve), mivel nem értettem hozzá, ezért nem sikerült a legjobb minőségűt megvenni, nyaka is rossz, bundok is kopottak voltak így nem volt túl nagy öröm játszani vele, állandóan rezgett, meg nehéz volt lefogni rendesen. Egyik tanult haverom tanított néha, meg magamtól néha, de a kezdeti nehézségek miatt végül kb 2 hónapig próbálkoztam.
Most meg főleg önképző szakkör lesz, de azért szerintem megint összejövünk majd haverokkal tanulgatni, úgy mindig nagyobb az ösztönző erő :D

[ Szerkesztve ]

(#19398) BluEyes válasza krisztian7 (#19397) üzenetére


BluEyes
őstag

Érdekelt a történeted, kíváncsi voltam, hogy hol tört derékba a karriered :) De úgy tűnik, valóban a hangszerrel volt a hiba, a nem megfelelő típust (klasszikus) vetted, leharcolt állapotban, és így nem történhetett meg a sikerélmény. Ennyi.
Na de majd most! Nagyon jól döntöttél, a Sigma egy remek hangszer, símán megéri az árát. Gratulálok hozzá.
A hangszer imígyen rendben van mostmár, önmagaddal meg légy kicsit türelmesebb, mint régen. ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19399) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Teljesen kezdőként mennyi idő után kéne tudnom normálisan elpengetni egy 2 akkordból álló számot?

Sima A-dúr E-dúr váltakozik, de 10 nap gyakorlás (napi 1 óra) után sem megy egyszerűen.
Nem tudom pontosan oda tenni az ujjaim, ahova kellene, pedig tudom melyik húrokat kell lefogni.

Egyébként könnyebb dolgom lenne, ha nem bulleten tanulnék, hanem valami fémhúros klasszikuson?

(#19400) krisztian7 válasza BluEyes (#19398) üzenetére


krisztian7
tag

Köszi, most már tényleg csak rajtam múlik a dolog :DD El is kezdtem a justinguitar leckéket, elsőre nagyon szimpatikus a srác, meg sok magyarázó szöveg van a videók mellet még pluszba, amik tényleg hasznosak. A régi barát is a visszatért: az ujjvég fájás :))

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.