Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) gooool válasza Dealer95 (#18899) üzenetére


gooool
őstag

Nem riadok vissza a használttól sem, elsődleges dolog most, hogy megalapozzam a tudásom és egy-két számnak a szólóját, ilyesmit megtanuljak. :)
Keretet nem tudom, inkább úgy fogalmazok, hogy szorítkozzunk arra a minimumra, amiből használható cucc jöhet ki. :)

Üdv, Balázs

(#18902) Dealer95 válasza gooool (#18901) üzenetére


Dealer95
őstag

Hát ha jó metálos hangot akarsz, és nem egy olyan szettet, amit fél év utána féláron kell eladnod, akkor szerintem
egy komolyabb használt gityó (kb. 40k)
egy normálisabb erősítő (15-20k)
és esetleg egy kis multieffekt kéne neked (15k - használt Zoom G2.1 pl.) -> én ezzel kezdtem, ezért nem hagytam abba az elején, mert vlt rendes hangzás, így sokal élvezhetőbb volt.

Vagy:
drágább gityó: ~40k
drágább erősítő metálos efektekkel: ~30 (Roland Cube vagy Line6 Spider 15 és 30W-osaik)

Én pl. most gondolkozom a Peavey Predator EXP Plus gitárom eladásán, amiben egy SD Blackouts aktív szett van, de talán kezdésnek nem biztos, hogy megérne ekkora befektetést. (mondjuk metálra tökéletes...)

vagy esetleg az eBay-t tudom ajánlani, segítek is ha kell, ott szoktak lenni jó ajánlatok pl. Németo.-ból (20Euró a DHL futár)

[ Szerkesztve ]

(#18903) gooool válasza Dealer95 (#18902) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm a segítséget, most még csak érdeklődés szintjén van ez, elsődlegesen a jogsit akarom befejezni, utána következik ez, mint befektetés. :)
De most már tudom mi az az összeg, amit minimum kalkulálnom kell, és hogy kihez fordulhatok ha segítség kell.

Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#18904) Dealer95 válasza gooool (#18903) üzenetére


Dealer95
őstag

Lehet, hogy találni olcsóbban is/drágábban is, nem tudom pontosan. :B
A többiek is biztosan tudnak segíteni.

Én mostanság a drágább gitárok vadászgatásával töltöm az időt eBay-en :D

Itt pl. újonnan a legolcsóbb, ami szerintme használható is, az a Squier-től kezdődik: hangszerdiszkont

[ Szerkesztve ]

(#18905) gooool válasza Dealer95 (#18904) üzenetére


gooool
őstag

Nekem is az álmom egy balos Synyster Custom Schechter, de hát nem most lesz rá 350-400 ezrem. :DDD

Mikor nézelődtem az újak közül, nekem is ezeken a Squireken akadt meg a szemem, valahonnan a Stratocaster név rémlett, gondoltam rossz nem lehet. :D

Üdv, Balázs

(#18906) atidzsiforc válasza zooom3r (#18893) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Meretre olyat, vagy attol nem tul elterot, ami gyarilag volt rajta, kulonben kukazod a gyari oktavolast.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#18907) zooom3r válasza atidzsiforc (#18906) üzenetére


zooom3r
tag

Erre nem is gondoltam, köszi a kiegészítést!

(#18908) NSiS


NSiS
csendes tag

Sziasztok!

Külső hangkártya választásában kérném a tanácsotokat. Van egy kis Yamaha keverőm, ebbe menne bele 2 hangszer és egy mikrofon, tehát 3 ember munkájának egyidejű felvétele lenne a lényeg. A keverőből pedig továbbítanám a jelet egy USB-s hangkártyára, amit a laptopra kötnék. Ez a hangkártya a hátsó vonalbemeneteivel megfelel a célra?

[ Szerkesztve ]

(#18909) nap válasza Dealer95 (#18902) üzenetére


nap
addikt

Mennyire lutri eBayról venni hangszert? Gyereknek keresek balos gitárt.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#18910) NeoPampalini válasza NSiS (#18908) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hali!

Biztos, hogy jó lesz, némi guglizás után max. annyi problémát írtak, hogy a gyári driver csak "nagy léptékekben" engedi állítgatni az ASIO késleltetést, finomhangolásra nincs lehetőség. Bár lehet, hogy - ha van persze - újabb driver segít ezen is, nem tudom. Érdemes lehet utánajárni a hasonló árfekvésű, más márkájú hangkártyáknak, hogy ott mi a helyzet (talán a Rolandnak van kb. ugyanennyiért hangkártyája).

Sztereó felvételhez mindkét bemenetre (Line 1 és 2) szükséged lesz, mert ezek mono bemenetek!

(#18911) Dealer95 válasza nap (#18909) üzenetére


Dealer95
őstag

Már 2-t vettem, eddig nem volt gond. :)
Persze EU-n belül kell nézni, mert másképp VÁM+ÁFA is lesz.

"eBay money back guarantee"-vel ellátott hirdetéseket kell nézni, ha bármi gebasz van visszakapod a pénzed és ingyen visszaviszállítja az eBay.

Get the item you ordered or get your money back.
Covers your purchase price and original shipping.

(#18912) nap válasza Dealer95 (#18911) üzenetére


nap
addikt

Oké. Köszi! :)
Valahogy mindig a japán meg usa only hirdetéseken akad meg a szemem. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#18913) Dealer95 válasza nap (#18912) üzenetére


Dealer95
őstag

Azt meghiszem ;)

ebay.de-re kell menni és a bal oldali sávban keresés után az "Europa"-t bepipálni ;)

(#18914) NSiS válasza NeoPampalini (#18910) üzenetére


NSiS
csendes tag

Szia!

Köszönöm, ennek a driveres dolognak utána nézek. Árkategóriában egy kicsit feljebb vannak M-Audio és Focusrite kártyák, még azokat is megnézem.

Még ez is jónak tűnik, csak firewire kimenete van, de gondolom ezt egy USB átalakítóval meg lehet oldani.

(#18915) sza.sa válasza NSiS (#18914) üzenetére


sza.sa
tag

Sima USB-Firewire átalakító nem jó, tök más szabvány a kettő. Megoldás egy Firewire kártya a PC-be.
Én ilyet vettem, elégedett vagyok vele: UR22
Igaz nemrég ment fel az ára kicsit, de ingyen Cubase 7 AI jár hozzá...

sza.sa

(#18916) nap válasza Dealer95 (#18913) üzenetére


nap
addikt

[link] :O

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#18917) Dealer95 válasza nap (#18916) üzenetére


Dealer95
őstag

Kellett volna? Lemaradtál? :)

Amúgy írni kell nekik, mert sokszor nincs megjelölve, hogy külföldre is postáznak, aztán mégis.

A németek nagyon sokszor mondják, hogy temrészetesen küldik.
Viszont az angolok bunkók. 10ból 9 nem küldi, még akkor sem ha keménytok is van a gityóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#18918) nap válasza Dealer95 (#18917) üzenetére


nap
addikt

Lemaradtam. Napokig állt 100euro körül... Aztán túllépte a keretet. :B
Pedig tetszett a gyereknek is. :K
Mindegy, egyszer majd csak kap saját kezébe valót...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#18919) Dealer95 válasza nap (#18918) üzenetére


Dealer95
őstag

Én egy ilyen vásárt csináltam: [link]
Azért nem kicsit volt nevetségesen olcsó, és máig egy karc sincs rajta.

(#18920) impalaman


impalaman
aktív tag

Üdv mindenkinek!

A mai (tegnapi) nap beszereztem egy Marshall MG15CF erősítőt. Semmi problémám sincs vele, első gitárerősítőm, amire kell arra nagyon is megfelel viszont van egy kis alapzaja akkor is, ha nincs rácsatlakoztatva semmi. Mivel első gitárerősítőm, így nem tudom, hogy normális-e ennyi zaj vagy esetleg valami probléma van a szerkezettel. :)

Itt egy videó a "problémával".

Játék közben nem zavar, mivel értelmes hangerőn szinte nem hallani alapból se, csak érdekelne, hogy ez így jó-e vagy sem.

(#18921) atidzsiforc válasza impalaman (#18920) üzenetére


atidzsiforc
őstag

ez sztem teljesen normalis

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#18922) Eastman válasza impalaman (#18920) üzenetére


Eastman
őstag

Like!

...láttam egy hasonló videót, csak az így folytatódott:

:DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18923) impalaman válasza atidzsiforc (#18921) üzenetére


impalaman
aktív tag

Akkor megnyugodtam. Köszönöm a választ. :)

Eastman: Elég kis szobában használom, negyed hangerő ami már jó, felesen esetleg még lehet használni de akkor már várható a szomszéd érkezése. :D
Meg hát na, nem vagyok én Marty McFly. :DDD

(#18924) brickm válasza impalaman (#18920) üzenetére


brickm
őstag

Ofszet hiba, nem nagyon tudsz vele mit csinálni.
A poén az, hogyha nincs a bemeneti jack-edre dugva jelforrás, akkor alap esetben testet ad az előfoknak.
Szóval az erősítőd áramköre, állítja elő.
Vagy tápoldalról szedi. Ezt így konkrétan nem lehet eldönteni
Azért durva, a régi marshallok mennyivel jobbak voltak.
A jtm45-nek semmi zaja csutka hangerőn.

[ Szerkesztve ]

(#18925) Layne


Layne
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő akusztikus gitárosnak melyik akkordokat érdemes gyorsan megtanulni?
Egyenlőre az A moll , E moll, A dúr, E dúr váltásokat gyűröm. Egész jól megy.

Köszi

(#18926) Gyick válasza Layne (#18925) üzenetére


Gyick
őstag

C,D,G a három leggyakoribb sztem de erre a kérdésre nehéz válaszolni minden hang dúr és moll akkordját tanuld meg legalább egy helyen elöszőr vagy legalább az egész hangokét...meg kvintek is mehetnek

[ Szerkesztve ]

(#18927) sza.sa válasza impalaman (#18920) üzenetére


sza.sa
tag

Szerintem valami hálózati probléma lehet, ugyanilyen alapzaja volt nekem is a Fender Mustang I-nek (meg az előtte levő Peavey-nek is) a panelben. Most átköltöztük családi házba, ahol teljesen újra lett vezetékelve a kégli, és a zaj megszünt az erősítőben...
Próbáld ki máshol is, hátha kiderül mi okozza.

sza.sa

(#18928) impalaman válasza brickm (#18924) üzenetére


impalaman
aktív tag

"Régen minden jobb volt", közhely, de van benne igazság. A választ pedig köszönöm, hogyha nem nagyon lehet vele mit csinálni, akkor jó ez így, játék közben úgyse hallani alacsony/közepes hangerőn.

sza.sa: Itt is elég régiek a vezetékek és a földelés se biztos, hogy mindenhol tökéletes. Kösz a tippet, majd megnézem másik konnektorokkal is a lakásban. :)

(#18929) Eastman válasza sza.sa (#18927) üzenetére


Eastman
őstag

+1

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18930) BemAnyó válasza brickm (#18924) üzenetére


BemAnyó
senior tag

ez egy ált. probléma, de van megoldás, itt van egy kiváló cikk neked a témában ;)

(#18931) brickm válasza BemAnyó (#18930) üzenetére


brickm
őstag

Nálam semmiféle földhurok nincs. Zajmentes vagyok hálistennek. Egyedül a Samsung laptop töltője zavarja, de az összes erősítőmet ... Ha egy fázison vannak. De pl,a dell töltője már nem zavarja.

Én meg a hétvégén megtakarítottam a nyakat, meg egyúttal le is pácoltam,mert uncsi már kicsit hogy állandóan fekete lerakódások vannak rajta. Most világosbarnából sötétbarna-fekete lett. A berakások helyénél sötétebb.
Illetve beáztattam paraffin olajjal,hogy tömörebb legyen. Most jól csúszik a rakendrol:D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18932) BemAnyó válasza brickm (#18931) üzenetére


BemAnyó
senior tag

nice :)

(#18933) Slipknot Man


Slipknot Man
újonc

Hali srácok!

Új tag vagyok még, de már 9 éve gitározok, az első két évben volt egy régi stratocasterem, meg egy pici kombóm, de azt már eladtam, utána már csak akusztikus gitárral toltam, illetve ha átmegyek haverékhoz, és ott néha elektromos gitárhoz nyúlhatok.
Na már most azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy mint nevemből is látjátok, nagyon bírom a Slipknotot, és most akarok venni gitárt is, meg egy jó kombót\erősítőt hozzá.

Ilyen zenéket akarok játszani [link]
[link]
[link]
[link]

A keret az nem sok rá, maximum 140.000-ből kéne kihozni, természetesen használtan. Zenélni nem vszínű, hogy fogok, csak otthonra kéne nekem a szobába. Sokan ajánlgatták a Line 6 Spider IV 75-öt erősítőnek.

[ Szerkesztve ]

(#18934) Plazmacucci válasza Slipknot Man (#18933) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szobába 30W alatt keress nyugodtan. Inkább 15. Gitárnak meg valami super stratot amit le is lehet hangolni, vagy héthúrosat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18935) Slipknot Man válasza Plazmacucci (#18934) üzenetére


Slipknot Man
újonc

Köszi, de 7 húros gitárt, meg jó erősítőt biztos nem kapok 140-ért.
Én amúgy gitárnak a Cort KX-5-re gondoltam, vagy as Vintage V100-ra, használtan ezek nem drágák, nem tudom melyik lenne jobb, mert ezek kb egymás ellentétei konstrukcióban, az egyik mahagóni, ragasztott, a másik meg hosszú menzúrájú csavarozott, testen átmenő.....
De bármilyen más gitár szóba jöhetne, én csak ezt a kettőt néztem hogy árban nem drága

[ Szerkesztve ]

(#18936) Plazmacucci válasza Slipknot Man (#18935) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Harley Benton héthúros is létezik ám :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18937) atidzsiforc válasza Slipknot Man (#18935) üzenetére


atidzsiforc
őstag

amugy meg 140ert veszel egy line6spider 30-at (75os szobara HATTTALMA overkill, nekem volt egy 80as peaveym, ha 1es fole tekertem a hangerot mar dorombolt a szomszed :D), meg egy cort(hasznalt) vagy jackson/ibanez 7est.....

nekem van egy vintage gitarom, nem v100 hanem vs6, az sg testu. nem rossz csak benak a hangolokulcsai. emg81-el visit mint a diszno. \m/

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#18938) atidzsiforc válasza atidzsiforc (#18937) üzenetére


atidzsiforc
őstag

kifogytam az idobol, meg azt akarom hozzafuzni, h a v100nak nem tom milyen nyakradiusza van, de a vs6-e k*va lapos, nehez rajta gyors hurkihagyasos temakat pattogtatni konnyen.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#18939) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok!
Ezt találtam a neten, nem tudom mit gondoljak róla.. nyilván nem eredeti de vajon ez miez?.. xD
[link]

Jól néz ki, a hangszedő nyilván nem az mint az eredetiben. Van aki rendelt ilyen noname gitárt már? Nem tervezem ,hogy rendelek, de érdekelne ,mert a gitárok nagyobb része ugye kínai, szóval lehet ,hogy ugyan azokat eladogatják márka meg támogatás (garancia stb.) nélkül is?

Egyéb: Megvan az epiphone AJ-220 SCE, egyelőre csak a boltban játszottam rajta, de sokkal jobb mint a fender CD60-as. Szép a kidolgozása, gyönyörű a hangja is. Rádugtak ott egy roland kombóra, és meggyőződtem róla ,hogy jéééé ez tényleg teljesen akusztikus hangot ad vissza. A Phase majd ha kézhez kapom végleg a gitárt (pár nap) ki lesz próbálva, és jó hogy van, mert van akinek nagyon begerjed és sípol ennek hiánya miatt a gitár. (magunk felé és kirakunk 1 kombót de azt meg nyilván csak úgy simán nem szereti a gitár... invertálni kell a jelet amin lehet).

(#18940) Plazmacucci válasza Neuler (#18939) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jézusom. Szerinted? Kapsz egy zacskó szart húrokkal :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18941) Neuler válasza Plazmacucci (#18940) üzenetére


Neuler
csendes tag

Egy doboz szar... xD
Utánanéztem a neten, ez tök jó.Adnak hozzá húrokat!!! Szóval nagyon jó. A hangszedő az szedi a hangot...xD
Így mindent tud amit kell.

(#18942) Slipknot Man


Slipknot Man
újonc

Ilyen zenéhez milyen gitárt illetve kombót ajánlanátok kb 140.000-em lenne rá maximum, otthonra kellene, nem zenélni, de ilyen vaskos Slipknot hangzás érdekel, ilyet akarok játszani. GIár kéne, meg erősítő, de bármit meghallgatok, ti vagytok a tapasztaltabbak.

(#18943) Neuler válasza Slipknot Man (#18942) üzenetére


Neuler
csendes tag

Ja...szóval sok múlik az effekten, de szerintem ehhez mindenféleképpen olyan gitár kellene amin van humbucker hangszedő is/ csak az van.

Itt egy amit én is nézegettem egy időben:
[link]
B.C. Rich oldala:
[link]
Videó:
[link]
Ezzel szerintem nem lehet mellélőni.

Én használok egy KorgAX5G multieffektet. Otthoni gyakorláshoz, kisebb "fellépésekhez" ez szerintem elegendő lehet. Nekem tetszik amit nyújt és elég is. Van egy BOSS DS2 pedálom is.. de azt kb. 1x próbáltam ki, a multieffekt igazából tudja ami kell.

Még a gitárhoz visszatérve: A tremolót jobb kerülne egy árszintig, főleg ha kezdő vagy.

(#18944) Zoli133


Zoli133
őstag

Ma ismét rá kellett jönnöm, hogy felvenni hanganyagot macerás. Múltkor ugyan a szoftverrel (Reaper) már megbarátkoztam, amíg két covert gyorsan feljátszottam. (semmi bonyolult californication / wake me up when september ends), ma gondoltam leülök és pár saját ötletem is megörökítem amik hetek óta motoszkálnak a fejemben/kezemben. Nos, ez egy átdolgozott nap után kész kihívás....

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18945) Neuler válasza Slipknot Man (#18942) üzenetére


Neuler
csendes tag

[link]
Ezt a legutóbb kifelejtettem. Őket támogatja (őket is) a B.C. Rich és, bár már nem gyártják a masterpiecet, így nehéz infókat szedni róla de azt használják egészen konkrétan, még látszik is a videóban, a felhő berakás eléggé egyedi...

[link]
Itt is látni a 2. sor jobb szélső képén hogy ezt a gitárt is használják.

DE bármit is nézel ki, el kell menni, ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#18946) Fitzgerald válasza Neuler (#18939) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Egy pár komolyabb DiMarzio pickup kerül kb. ennyibe használtan. AliExpresszről meg eBayről eredeti cuccot csak álmaidban kapsz :)
Valaki asszem linkelt is még jó régen ide 4000 dolláros PRS gitárt talán 1000 dollárért eBayről...esélytelen :(

(#18947) Slipknot Man válasza Neuler (#18945) üzenetére


Slipknot Man
újonc

Nekem ezek annyira nem jönnek be. Lehet maradok a Line 6 Spider IV 75 kombónál, gitárnak meg VIntage V100 ( A V100-ast később el lehet adni könnyen)

Nekem az ilyen zene nem igazán jön be, hanem ez a pörgős, darálós zúzás, mint pl:
ez vagy ez [link]

[ Szerkesztve ]

(#18948) Fitzgerald válasza Slipknot Man (#18947) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ha szeretnéd hogy egyik este a kommandósok jöjjenek be az ablakon mert 75 wattozol a szobában, akkor vedd azt. Vagy dobjál fel az összes falra 4 réteg tojástartót, közéjük parafát. Akkor lehet nem hívja rád a TEK-et a szomszéd mámo. :D

(#18949) Slipknot Man válasza Fitzgerald (#18948) üzenetére


Slipknot Man
újonc

A Line 6 IV Spider 75 wattosat azért néztem, mert előre el van benne mentve 300 hangzás. És hogy nagyon bika erősítő, nagyon brutál hangzásai vannak. Amúgy tudom én is hogy rengeteg nekem a a75 watt, de a hangzása miatt kéne :)

(#18950) Neuler válasza Slipknot Man (#18947) üzenetére


Neuler
csendes tag

Hát te tudod ,de a Vintage v100 minden csak nem metálgitár.. XD (persze bármin el lehet játszani bármit)
A mockingbird az metálgitár. Húrokat csapkodni meg mindenen tudsz (nem akarok megsérteni senkit).
A wilkinson hangszedőket én úgy gondolom nem kimondotta metálra találják ki, B.C. Rich-nél meg igen.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.