Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) Eastman


Eastman
őstag

Közismert az a "tévhit", hogy akusztikus gitáron kell kezdeni a tanulást. Az okát nem tudom, talán legtöbben azt gondoljuk; azért mert olcsó. Tény, hogy felemelő és borzongató érzés odacsapni egy villanygitárnak és nyúzni a tremolót, hogy hasadjon ketté a levegő előttünk és szolidan remegjenek az ablaktáblák. A jelenlegi bérleményben ezt nem tehetem meg. Strat a tokjában és előkerült a régi jó nejlonos akusztikus. És láss csodát; 6ározottan fejlődök. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18702) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Tud valaki egy megbízható boltot ahol használt gitárok is vannak? Nem szívesen veszek apróról, bár megesik. Gitárshop valahogy megváltozott...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18703) #56474624 válasza Eastman (#18701) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az okának azt mondják, hogy minden egyes elektronika torzít valamelyest, nem jön ki tisztán a játékod. És van is benne valami. Másik dolog pedig, amit mondtál, hogy villanygitáron hajlamos elkapni az embert a szenvedély; nem biztos, hogy a pontos játék lesz középpontban. :)

[ Szerkesztve ]

(#18704) Plazmacucci válasza #56474624 (#18703) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De a rock nem is a pontos játékról szól. Szerintem aki az elektromos gitárt szereti, azt vegye. Aki meg azért vesz akusztikus gitárt, mert elhiszi, hogy attól jobb lesz a hallása, meg pontosabban fog játszani, az egyrészt meg is érdemli, mésrészt a rock életérzésről nem tud semmit. Ahogy egy bölcs tanító mondta, a rock and roll lényege, hogy "Beszólunk az arcnak!"

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18705) akela91


akela91
addikt

Jómagam is egyből elektromos gitárral kezdtem 13 éves koromban. :) Igaz akkor már bőven metálos korszakomat éltem, tehát szóba sem jöhetett az akusztikus verzió.
Visszagondolva jól is tettem, ezzel is pöpecül meg tudtam tanulni mindent. Ott a clean csatorna az erősítőn/pedálon, akinek pedig a hangerő a probléma, annak ott a fejhallgató.

Jelenleg basszeros vagyok egy alakuló bandában. Ki tudja, lehet nálam a végén jön képbe az akusztikus gitár. :DDD

(#18706) #56474624 válasza Plazmacucci (#18704) üzenetére


#56474624
törölt tag

Attól függ, milyen rock zenéről van szó (nagyon tág megjelölés ez zenére). Valahol szinte épp úgy kell a pontos játék, mint egy jazz zenekarban.

(#18707) izomhod


izomhod
senior tag

1:00 után hogy hozza ki azt a hangot, mivel csinálja?
vagy már kérdeztem?

(#18708) Plazmacucci válasza izomhod (#18707) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gondolom tremolo, de elég gáz, olyan mintha megakadna a lemez :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18709) izomhod válasza Plazmacucci (#18708) üzenetére


izomhod
senior tag

koncerten hallottam, kirázott tőle a hideg, nekem nagyon tetszik :)

(#18710) Eastman válasza izomhod (#18707) üzenetére


Eastman
őstag

Üveghang + tremoló.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18711) BluEyes válasza izomhod (#18709) üzenetére


BluEyes
őstag

Üveghang (esetleg valami flange-szerű effekt is lehet ott rajta), és megberregteti a tremolóval. 1:12

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18712) Plazmacucci válasza BluEyes (#18711) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nehéz kérdés ugye? Zajzene :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18713) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali,

Kéne otthoni bohóckodáshoz valami olcsó kis akusztikus ami jól bírja a gyűrődést. A Fender CD 60-at, és az Epi AJ-220S-t nézegettem. Melyiket ajánljátok?

(#18714) BluEyes válasza Plazmacucci (#18712) üzenetére


BluEyes
őstag

De ez legalább nem hörög :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18715) BluEyes válasza Fitzgerald (#18713) üzenetére


BluEyes
őstag

Az Epinek tömör fenyő az eleje, őt választanám.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18716) izomhod válasza BluEyes (#18711) üzenetére


izomhod
senior tag

nagy vagy, köszi!

mindjárt beleütök egy villát az elektroakusztikusba:)

[ Szerkesztve ]

(#18718) Dealer95 válasza Ricsko :D (#18717) üzenetére


Dealer95
őstag

Meg is untad?

(#18719) Ricsko :D válasza Dealer95 (#18718) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Sajnos a tanulás mellet már valahogy nincs időm gyakorolni..igy meg fölösleges hogy ott álljon a sarokban a gitár inkább szerezzen másnak örömet :)

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#18720) izomhod válasza Ricsko :D (#18719) üzenetére


izomhod
senior tag

az xbox-szal több időt fogsz elcseszni
nem mintha az rossz lenne, csak akkor ne írd, hogy tanulás mellett nincs időd;)

(#18721) nap válasza Ricsko :D (#18717) üzenetére


nap
addikt

Ha jó a gitár, és szereted, akkor nem érdemes eladni. Nálami is állt éveket a sarokban, úgy, hogy alig nyúltam hozzá. Aztán egyszer újra elkaptt a hév (vagy a villamos), aztán újrakezdtem.
Persze, ha nem szereted, az is érthető.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#18722) Plazmacucci válasza nap (#18721) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vagy csak gyerekes tankcspdás fellángolás volt, ami érthető. Nem lesz mindenkiből gitáros :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18723) atomeec válasza Plazmacucci (#18722) üzenetére


atomeec
senior tag

Vagy nem ragadnak úgy a csajok, mint ígérték :)

El nem adnám, nekem pont a számítógépezést hivatott kompenzálni, mint értelmesebb hobbi, mit nem adnék, ha már gyerekként elkezdhettem volna (tanulás mellett rengeteg volt a szabadidő - vagy rosszul emlékszem... :B ).

Más. A customtone oldalon kívül lehet rendesen válogatott effekthangzásokat fellelni? Sikerült olcsón szereznem egy kábelt a Pod-hoz, sajnos elég nehezen megy a keresés a Line6 oldalán, ha valami konkrétat szeretnék.

(#18724) izomhod válasza atomeec (#18723) üzenetére


izomhod
senior tag

milyen pod?
podfarm megy hozzá?

(#18725) #56474624 válasza Ricsko :D (#18719) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ja igen, az xbox-ozás ellentmond ennek a nincs időmnek. :D Persze az tény, hogy gitározásnak akkor van értelme, ha nem nagyon hagysz ki napokat és napi legalább 1 órát rá tudsz szánni. És ami még kell hozzá, az a sok türelem, lassan érdemes begyakorolni, ha kell, nagyon lassan (a ritmusérzéked is jobban fejlődik alacsony bpm mellett). A sebesség tényleg jön magától idővel, ahogy - azt hiszem - Joe Pass mondta.
Én személy szerint ott csesztem el, hogy hébe-hóba vettem elő és akkor is rögtön úgy akartam játszani, mint Ritchie Blackmore. Türelem, türelem és türelem. Ja és tudni kell otthagyni egy-egy részt, ha még nem vagy azon a szinten, nem érdemes erőltetni. Én személy szerint mostanában szinte kizárólag skálázgatok, korábbi hanyagságom büntetendő. Baromi unalmas, de jól lehet vele fejlődni. :K

[ Szerkesztve ]

(#18726) Bobrooney válasza #56474624 (#18725) üzenetére


Bobrooney
senior tag

szintén... :DDD

(#18727) atomeec válasza izomhod (#18724) üzenetére


atomeec
senior tag

Pod 2.0 - Line6 Edit, amivel lehet játszanom Midi kábellel :B

(#18728) Eastman válasza #56474624 (#18725) üzenetére


Eastman
őstag

Boldog vagyok, hogy Joe Pass neve előkerült. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18729) Eastman válasza #56474624 (#18725) üzenetére


Eastman
őstag

...ismét.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18730) #56474624 válasza Eastman (#18728) üzenetére


#56474624
törölt tag

A legújabb kedvencem pedig Grant Green. Elképesztő, amit ezek a jazz zenészek művelnek a hangszereikkel. :K

(#18731) BluEyes válasza Eastman (#18728) üzenetére


BluEyes
őstag

Akkor ne csak a neve legyen itt. Summertime

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18732) #56474624


#56474624
törölt tag

...és persze ne feledkezzünk meg Szabó Gáborról sem: [link]

(#18733) pavicevic


pavicevic
tag

Sziasztok!

Teljesen kezdo, eddig semmilyen gitaron nem jatszo embernek milyen elektromos gitart tudtok ajanlani? Lehetoleg minel olcsobban...koszi a valaszokat elore is!

(#18734) Plazmacucci válasza pavicevic (#18733) üzenetére


Plazmacucci
félisten

uniwell. az olcsó!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18735) Fitzgerald válasza pavicevic (#18733) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hello,

50-60000 forint körül már igen jó gitárok akadnak használtan (Vintage V100, LTD EC-256).
Inkább vegyél egy jobb minőségű használt gitárt ennyiért, mint valamelyik ugyanennyiért kapható újat.

(#18736) pavicevic válasza Plazmacucci (#18734) üzenetére


pavicevic
tag

Tudnal esetleg egy par szot irni errol a gitarrol? Volt valamilyen tapasztalatod ezzel a markaval kapcsolatban?

(#18737) pavicevic válasza Fitzgerald (#18735) üzenetére


pavicevic
tag

Koszi, de ennyit nem szeretnek rakolteni, tenyleg a nullarol probalok majd valamit osszehozni, igy nem latom sok ertelmet ennyi penzt elkolteni. :)

(#18738) Plazmacucci válasza pavicevic (#18736) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gagyik, pozdorja, de egy strat megvan tizenöt ezerből. Nem tudom hogy gyárt e más ennyire olcsón gitárt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18739) Fitzgerald válasza pavicevic (#18737) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ajánlani nem hiszem hogy bárki is fog ennél olcsóbban gitárt. Szart lehet venni fillérekért, az tény. Sok értelme mondjuk nincsen.
Nem tudom mennyi a keret, de akkor már inkább egy SX EG2K használtan 30-ért, vagy Cort X2 hasonló áron, mint ezek a gyújtósnak való kétforintos szarok. Átment a kezem alatt mindkét gitár anno, kezdőknek teljesen jók.

(#18740) BluEyes válasza pavicevic (#18737) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezt vegyed [link]
videok [link]
Villanygitárhoz kell elektronika is, mi az elképzelés?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18741) Plazmacucci válasza BluEyes (#18740) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mikor idejön valaki hogy olcsó villanygitárt akar, ennek az árnak a harmadára gondol. Mondjuk ilyet kereshet használtan. Én már meguntam hogy mindenkit lebeszéljek a szarról. Vegyék csak :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18742) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

[link]
Ilyesmit keresek, de ez rettentően olcsó. Mi az átverés?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18743) akela91 válasza Plazmacucci (#18742) üzenetére


akela91
addikt

Külföldön 126k -ért láttam használtan, lehet le van verve néhol...

(#18744) Plazmacucci válasza akela91 (#18743) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem a hangszedő készlet meg a sustainer megér csak 60-at. Furán képződnek a használt árak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18745) akela91 válasza Plazmacucci (#18744) üzenetére


akela91
addikt

Hangszereknél sokszor fél áron szokták adni a használt motyót, nagyon durván megéri.

(#18746) toth_janika válasza pavicevic (#18737) üzenetére


toth_janika
őstag

Én csak beleugatok a témába, viszont csatlakozom az előttem szólókhoz. Nálam volt egy f*staliga squrier, hát halál volt rajta játszani, elment a kedvem is, mert egy mezei törzshangsort nem tudtam rajta normálisan, zörgés nélkül lefogni... Pedig az már megy... ha más nem is :DDD
Nem lehetett beállítani, a nyak folyamatosan ferde volt, bundok sorjásak, szóval volt vele gebasz.

Van egy X6-os Cortom, ami szintén nem egy akkora ász hangszer, mai fejjel, már nem biztos, hogy őt venném, viszont az egy álom ahhoz a hulladékhoz képest.

És a múlt héten játszottam a tanárom Ibanez Univers-ével... hát lefostam a bokám attól a hangszertől, bár az is igaz, hogy csak egy nullával több mint az én 80e-s Cortom :DDD

Én azt tanácsolom, hogy ne vegyél hulladék hangszert, mert csak a kedved fog elmenni az egésztől. Gyűjts még egy kicsit, szánj rá egy kicsivel több pénzt, és vegyél egy középkategóriás gitárt, mert azzal örömet szerzel magadnak, és nem fog elmenni az életkedved. :K
(Ha meg megunod még mindig árában tudod eladni, nem úgy, mint a hulladékot...)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#18747) BluEyes válasza Plazmacucci (#18741) üzenetére


BluEyes
őstag

Persze, de ha már veszi a fáradságot, és idejön, tanácsot kér, akkor ne basszunk ki vele. ;)
A Jackson azért lett ennyi, mert 120 körül nem ment el. Egy ideje már árulja az ember, nyilván mostanra sürgős lett. Egy megtekintést megér.

toth_janika
Ha nincs annyi pénz, akkor nincs annyi pénz. Egyébként is fölösleges egy olyan hobbiba sok pénzt invesztálni egy totál kezdőnek, ami lehet hogy csak néhány hónapos fellángolás lesz.
Volt egy időszak, amikor konkrétan csak selejtet hoztak be az országba a derék kereskedők. Úgy értsd, hogy már a boltban, a vadi új gitár nyaka 'S' betűt formázott, ha belenéztél. A mai Squierek szerencsére nem ilyenek, nyugodtan meg lehet őket venni. Az, hogy te fogtál 1 db-ot, ami rossz volt, kábé semmit nem jelent. Már sokadszor linkelem be ide egy hazánkfia videoját, ezen a videon 2 db Squier Bullet szól, de még így se éri el a teljes gitár-setup mai új áron a 100k forintot. Néhány kérdés felvetődik, például hogy egy ilyen kvalitású zenész miért vesz mégegy Squier Bullettet magának (az elsőt ugye tévedésből vehette, hisz tőled már tudjuk hogy fostalicska)?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18748) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nekem csak mahagoni és éger voltak . Éger nagyon más? Szeretem a sikítós magasakat. Ibanezben gondolkozom, de ami tetszik az hárs, nem pedig éger.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18749) madgie válasza BluEyes (#18747) üzenetére


madgie
titán

Sógor keziben is szarul szól azért a fostalicska Squier bőgő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18750) Dealer95 válasza Plazmacucci (#18742) üzenetére


Dealer95
őstag

Nem hiszem, hogy átverés :)
Én negyedáron vettem Schecter Solo6 Customot keménytokkal, postával UK-ból...1 karc nincs rajta.
Mindig vannak jó ajánlatok, amire le kell csapni, ha olyat szeretnél ;)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.