Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Bobrooney válasza SunMount3r (#19946) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én is ezt hittem, hogy sonka ujjaim vannak, és rájöttem, h ez nem akadály.
Nézz körbe a videjós oldalakon, olyan vastag kezű emberek olyanokat tolnak, csak lesek.

(#19952) Plazmacucci válasza Bobrooney (#19951) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Malmsteen :K

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19953) raven12 válasza Plazmacucci (#19952) üzenetére


raven12
senior tag

Michael Romeo :D még rövidebb virsli :D

(#19954) Plazmacucci válasza raven12 (#19953) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Dino Cazares :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19955) BluEyes válasza SunMount3r (#19949) üzenetére


BluEyes
őstag

Létezik picivel szélesebb nyakú hangszer. A normál méret az 1,71-1,72 inch, ami 43 mm körül van, gondolom ilyen a tiéd is. Vannak 1,8" (45mm) széles nyakak, nézelődj pl. Seagull és a Dowina háza táján.
Vagy pediglen vételezzél egy 12 húrost, és használd 6 húrral, nutot-hidat semmi perc alatt farag bele egy szakember.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19956) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

De még mindig: ezek mind szólógitárosok. :N

Amúgy nekem inkább amolyan "hosszú és vastag" ujjaim vannak.

Mindenesetre eszemben sincs feladni vagy ilyesmi, csak érdekelne, hogy mennyire szokott előfordulni mondjuk a nem "full profi" de gyakorlott gitárosokkal, hogy viszonyag rendszeresen nem pengetik ki az összes húrt amit kéne elvileg egy akkordnál. Gondolom ez egy stúdiófelvétel esetén nem annyira megengedhető, mint pl. élőben. De szokott ilyen lenni? Mert pl az akkordváltás már egész jól megy (viszonylag :U ), ritmus, jobb kéz nem probléma, csak hát hiába tanulom be profin a kedvenc akusztikus dalaimat, ha a hiányzó hangok miatt nem is úgy szólnak az akkordok ahogy kéne.

De nem csinálok kardinális problémát belőle, remélem a beállítás után ez részben megoldódik...

[ Szerkesztve ]

(#19957) Plazmacucci válasza SunMount3r (#19956) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Valoban, elképzelhető higy egy "jo" gutarbsokat segitene.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19958) kemotox válasza SunMount3r (#19946) üzenetére


kemotox
addikt

Mindig előjön ez a "vastag az ujjam, vékony az ujjam, túl rövid az ujjam, túl hosszú az ujjam, stb stb" dolog. Gondolj bele, van aki vakon, vagy épp kezek nélkül gitározik... Menni fog az, csak gyakorolj. Sokat, és rendszeresen. Én kb hetente 10 percre vettem elő a gitárt, vagy még annyi időre se, így volt kb 3-4 év, hogy normálisan le tudjak fogni akkordokat, mindenféle probléma meg külön odafigyelés nélkül :D Szóval menni fog az, csak gyakorolj. Legyenek az ujjaid (majdnem) merőlegesek a fogólapra. Oda kell majd figyelni rá külön, meg nehézkés lesz, de egy idő után az izmaid megjegyzik a dolgot és tök természetesnek fog már tűnni a dolog.

(#19959) csadi0011 válasza SunMount3r (#19956) üzenetére


csadi0011
őstag

(#19960) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Eg kérdés! Milyen capo-t javasoltok akusztikus gitárhoz? csíptethetőst vagy csavarosat? 2-3 ezer forint értékben érdekelne, esteleg ha tudnátok innét ajánlani megköszönném..

http://www.muziker.hu/gitarok/kapodaszterek#priceRange=1%2C11000&start=40

[ Szerkesztve ]

(#19961) Eastman válasza csadi0011 (#19959) üzenetére


Eastman
őstag

Hejj, de jó! Van ott húrmagasság, meg virsliujj rendesen. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19962) SunMount3r válasza Eastman (#19961) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a "fő" gitárja neki? Vagy csak gag-ből játszik rajta? Az a húrmagasság kicsit meredek, még akkor is ha szóló gitár. :Y

(Amúgy szóló gitáron nekem is kevesebb ilyen problémám van.)

(#19963) morzsi02


morzsi02
újonc

Sziasztok. Segítséget kérnék, bugera v22 kombo, tiszta csatornán nem aktív a volume poti minden egyéb igen, torzítottnál aktív a volume poti. Ez így normális?

(#19964) juhiimi válasza ZTE_luky (#19960) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Nekem csiptethetos van,tokeletesen megfelel.

(#19965) BluEyes válasza morzsi02 (#19963) üzenetére


BluEyes
őstag

Persze. Másképp hogy tudnád a két csatorna hangerejét összehangolni?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19966) brickm


brickm
őstag

LesPaul standard gitárhoz milyen bekötési rajzot ajánlotok(aki próbálta) felezhető hangszedőkhöz paf2.0 leginkább a nyakit felezném, de ha mindkettőt felezi a bevált rajzotok, ne kíméljetek vele.
A fullboat-ot néztem ki most, de mindenkit meghallgatok.

(#19967) csadi0011


csadi0011
őstag

Led Zeppelin - When the levee breaks c. szám miatt lehangoltam a gitárt Open F-re. tetszik a hangzás. Valaki esetleg ismer még jó számokat ebben a hangolásban? Nem akarom egy szám miatt hangolgatni a gitárt. Google nem volt valami nagy barátom mikor keresni akartam ilyen tabokat.

(#19968) brickm válasza csadi0011 (#19967) üzenetére


brickm
őstag

használj pitch shiftert. ahogy én is :D

(#19969) nap


nap
addikt

Előzetes képek a highlander projectből:

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#19970) Plazmacucci válasza nap (#19969) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az első baltáról írhatnál pár sort.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19971) MATEO6600 válasza nap (#19969) üzenetére


MATEO6600
őstag

Engem a harmadikról érdekelne vélemény, olyat akartam venni :)

(#19972) Eastman válasza nap (#19969) üzenetére


Eastman
őstag

Engem a második érdekel. Nagyon nájsz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19973) brickm válasza nap (#19969) üzenetére


brickm
őstag

Most, hogy mindre lett érdeklődő írj rájuk ki egy pofás árat és jólesz :D

(#19974) Enton


Enton
addikt

Aki szeret gitározni az szeret:

Street Guitarist (Mark) plays Voodoo Child -- With one hand

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#19975) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Lehet, hogy volt már, de nem lehet betelni. Hallgatni-való:
Frank Marino - Juggernaut

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19976) Humbucker


Humbucker
senior tag

Egy jó állapotban lévő, sérülésmentes használt VIntage V100-as mennyit ér maximum ?
Ilyet találtam itt a közelben, jövőhéten el is megyek kipróbálom szerintem, ha a sráccal leegyeztettem. :
[link]
Mi az az ár ami már sok egy hibátlan állapotú használt V100-asért?

(#19977) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ha valakit érdekel kopott agyonhasznált arany színű epi szerelék (kulcsok, híd) hugyért-szarért/ajándékba dobjon egy privit! :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19978) Bobrooney válasza Humbucker (#19976) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ha mondjuk azt nézed, hogy itt most 80 ezer zsír újonnan..

(#19979) Eastman


Eastman
őstag

-

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19980) Humbucker válasza Bobrooney (#19978) üzenetére


Humbucker
senior tag

de az amit én kinéztem lealkudom vagy 65-re sztem

(#19981) brickm válasza Humbucker (#19980) üzenetére


brickm
őstag

Akkor már csak 10ezerrel fogsz érte többet adni, mint amennyiért itt kapsz egyet:
[link]

(#19982) Humbucker válasza brickm (#19981) üzenetére


Humbucker
senior tag

Igen, ezt én is néztem, de míg Pécsre lemegyek 10.000-nél bőven többet elköltök vonatjegyre. Akkor hogy legyen?

(#19983) Eastman válasza nap (#19969) üzenetére


Eastman
őstag

Tényleg, mit lehet tudni a másodikról? Adsz róla nagyobb képet?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19984) nap


nap
addikt

Írtam minden érdeklődőnek privátot.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#19985) brickm válasza Humbucker (#19982) üzenetére


brickm
őstag

Akkor te tudod. Ha neked megér 65-öt ez a gitár,akkor vedd meg.
Mondjuk mire normális potikat meg kapcsolót meg kondikat teszel bele leszel 100környékén így is,már ha cseréled benne.

[ Szerkesztve ]

(#19986) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ezt a kombót tényleg rátudom dugni a számítógépre USB-vel, és így tiszta felvételeket készíthetek mintha PC-ről menne közvetlenül?

(#19987) Bobrooney válasza Humbucker (#19986) üzenetére


Bobrooney
senior tag

yep
De ha már van kombód, akkor egy interface is megteszi.
Scarlett Solo-t vettem, egész jó :)

[ Szerkesztve ]

(#19988) Ragnar_ válasza kisgabor87 (#17624) üzenetére


Ragnar_
addikt

youtube..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#19989) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!
Én nyáron tervezek venni egy elektromos gitárt. Az érdekelne, hogy amíg nincs meg a hangszer addig tudok tanulni valamit? Magamtól szeretnég megtanulni...(nincs is nálunk gitár oktatás a városban) Elég nagy rocker vagyok, ezt a műfajt szeretném játszani.(volt valaki az ápr.24-ei régi gép koncerten? én igen) Ha valaki tudna tanácsokat(vagy linkek is jók) teljesen kezdőknek azt szívesen veszem.
Előre is köszi.

(#19990) brickm válasza HTCX715 (#19989) üzenetére


brickm
őstag

Zeneelmélet,kottaolvasás. Bőven be is tart idén...

(#19991) Eastman válasza HTCX715 (#19989) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem három dolgot tehetsz addig amíg nincs otthon saját gitárod.

1. Veszel egy kis 0,5-ös ásványvizet, megiszod, a kupakot visszatekered és tv nézés vagy buszozás közben a bal kezed négy ujjközét nyújtogatod azzal, hogy felváltva két-két ujjad között tartod vagy táncoltatod az üres műanyag ásványvizes palackot. Nem vicc. ...egy teniszlabdával is megpróbálhatod. Jól fog majd jönni az így elérhető széles ujjtávolság később a gyakorláskor.

2. Rékeresel a neten egy-két publikus érme-trükköt oktató bűvész-videóra, leírásra. Nem vicc. Vannak nagyon egyszerűek amik pár nap alatt megtanulhatók. Ha pl. tv nézés vagy buszozás közben táncoltatsz egy húszforintost a bal kezed ujjai között azzal nagyon hatékonyan átmozgatod a kéz apró ízületeit és idővel fejben is kontrollálod a finommotoros mozgásokat. Ez a fajta tudatosság nagyon jól fog majd jönni a gitározásnál.

De ne zsibbaszd le a kezed, csak annyit „gyakorolj” így amennyi jól esik! (A jobb kéznél - általában azzal pengetünk - ez a két edzésmódszer nem szükséges.)

3. Ezt a képet nézegetve


+

addig is megtanulod az egész hangok pontos helyeit a gitárnyakon. A hat húr vastagsága adja magát.

A 0. „bund” amikor üresen pengeted a gitárt, semmit sem fogsz le az ujjaiddal. E A D G H E. Ez az alap, első körben így hangolod majd be a gitárod. (Mi és a németek H-t mondunk és írunk, a világ többi részén tudommal B-t használnak, tehát ha veszel egy hangológépet, vagy külföldi weboldalon kutatsz gitáros dolgokra ott elképzelhető, hogy E A D G B E-t látsz. Hozzá kell szokni.)

Ezeket az ábrákat mindig úgy nézzük mintha a gitár az ölünkben feküdne, tehát a legvastagabb húr feléd van, a legvékonyabb tőled távolabb. A pöttyök a gitárnyak szélén található pozíciójelölő pontocskák amiket élőben majdnem minden hangszeren ugyan így megtalálsz a 3., 5., 7., 9., 12. (két pötty), 15., 17., stb bundoknál az úgynevezett fekvésekben.

Jó gyakorlást, R&R!

Üdv: Eastman

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19992) MATEO6600 válasza Eastman (#19991) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ezt nevezem hasznos kommentnek! :)
Mehetne az első hozzászólásba, ilyen kezdőknek gitár nélkül címmel. :R
Btw mi a véleményetek a folyamatos hangolásról?
Nagyrészt olyan zenéket játszok (elektronyos), amik E vagy Eb-ben vannak.
Standard E-n van a gitár és nem nagyon hangolom át, szerintetek érdemes fél hanggal lejjebb, ha Eb-seket játszok? Csak ezzel az a baj, hogy nagyon gyakran váltogatom, kedvfüggő.

(#19993) HTCX715 válasza Eastman (#19991) üzenetére


HTCX715
tag

Köszönöm a segítséget!
Az ujjgyakorlatokat elkezdem, kellenek is mert nem túl ügyesek az ujjaim.
A hangokkal remélhetőleg nem lesz bajom, régen vadászkürtön tudtam játszani, hátha előjön néhány emlék ami segít.
Viszont van egy nagy kérdés amire nem találtam még válasz. Bal vagy jobb kezes gitár? Merthogy én "kétkezes" vagyok. Balkezemmel írok, de ezt általános eleje körül döntötte el a logopédus.(a jobbal is tudok valamennyire írni) Sok dolgot nem tudok bal kezemmel megcsinálni p.olló használat, távolra dobás, erős ütés.
Volt már a kezembe gitár, de nem tudtam rájönni, hogy melyikkel lenne jobb. Vagy csináljam úgy mint Jimi Hendrix? :D
"Míg a Föld kerek Mindig lesznek Rockerek!"
Htcx715

(#19994) Eastman válasza HTCX715 (#19993) üzenetére


Eastman
őstag

Ez jó kérdés.

Talán azt teheted, hogy elmész egy gitárboltba, nyugodtan mondd el a dilemmád és kérj az öledbe egy jobbkezes gitárt húsz percre, majd egy balkezest. Korrekten be kell hangolni és rá fogsz érezni melyik a neked való. Teljesen más munkát végez a két kéz, de ha van zenei előképzettséged, hallani fogod a tiszta hangokat, az ujjaid meg követik majd a jó irányt.

(Slash pl. simán jobbkezes, tehát ballal fogja az akkordokat, jobbal penget. Hendrix balkezes volt, egy jobbos gitárt húrozott balosra, ballal pengetett, jobbal fogta az akkordokat. Doyle Bramhall II pl. balkezes, tehát jobbal fogja az akkordokat, ballal penget, mégis jobbkezesre húroz, lényegében "horizontálisan tükrözi" a húrozást, az akkordokat és a skálákat a nyakon. Elsőre azt mondanád, hogy isten-császár akkora logikai érzéke van, de az is lehet, hogy a faterjának bőven jobbkezes-gitáros haverjai voltak, így a kis Doyle nagyrészt jobbos gitárokhoz jutott hozzá az elején mikor tanult. Más kérdés, hogy mivel valszeg jó a füle, egészen egyszerűen csak játszotta amit hallott, azon ami legtöbbször a kezébe került. Aztán hozzászokott. Furcsa látni, de működik.)

No para, úgy csináld ahogy' jólesik.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19995) Eastman válasza Eastman (#19994) üzenetére


Eastman
őstag

A furcsa srác.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19996) pigatt válasza MATEO6600 (#19992) üzenetére


pigatt
őstag

Pitch shifter és meg vagy. Nem kell hangolgatnod, csak pedált nyomni lábbal.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#19997) brickm válasza pigatt (#19996) üzenetére


brickm
őstag

jh. én is azt használom még a drop B-hez is.

(#19998) MATEO6600 válasza pigatt (#19996) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ha jól értem az azt csinálja, hogy digitálisan átalakítja a hang magasságát?
Ez így mennyivel kevésbé élethű, mintha fizikailag áthangolnám a gitárt?
Linkelne nekem valaki egyet elérhető árban, ami gitárkombóval is működik?
:R

(#19999) atidzsiforc válasza MATEO6600 (#19998) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ha nem csinalsz vele abszurd dolgokat, akkor nem fog urbeli hangokat generalni. En pl drop c/drop d kozott valtogatok pitch shifterrel, ott semmi furat nem hallok. Az esetleg osszezavarhatja a fuleket, ha tul halk az erositod es hallani a gitar sajat hangjat a feldolgozott jel mellett.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#20000) kemotox válasza MATEO6600 (#19998) üzenetére


kemotox
addikt

Egyáltalán nem ugyanaz. Egy áthangolásnál megváltozik a húrok feszessége is, oké, hogy a hang magassága kb azonos lesz, de más jellegzetessége nem. Meg játszani is más lazább húrokon.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.