Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) BluEyes válasza cappa72 (#19650) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem emlékszek ilyen félmegoldásokra, de attól még persze létezhetett. Mindenesetre nem véletlen hogy mára elfelejtődött.
A grafit jó kenőanyag, nem trutymákol, nem folyik, és reményeink szerint jut majd oda is belőle, ahol a húr megszorul a nutban. Szóval próbáld kicsit mozgatni a húrt a nutban, terülj-terülj grafitkám :B.
Majd a tremolot és a tőcsavarokat is meg kell nézni alkalomadtán, 25 év alatt sokminden elkophatott. De ez se vészes, csavart lehet venni, az alaplemezt meg jó szakember megélezi. De lehet nem is kell bántani.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19652) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hali!

Van itt olyan aki tudna véleményt mondani a Schecter új (2014-2015)-ös "Ultra Thin-C" típusu gitárnyakokról?!
Igazábol olyan véleménye érdekelne a legjobban aki próbálta a Schecter-t is meg az Ibanez Wizard nyakat is és össze tudná hasonlítani röviden: melyik mennyire vékony/kényelmes és mennyire gyors/könnyű rajta játszani... De bármilyen tapasztalat érdekelne! :K

A válaszokat köszi!

(#19653) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

wizard nyak az inkabb olyan D forma, a kozepen van egy laposabb, kevesbe ives resz, szepen rafelszol a huvelykujj. schecteren ez nincs, full C-forma. nekem nem ultra thin van, hanem regebbi. oszinten megmondom, en lecsiszoltam rola a lakkot, meg a fabol kb 1 millimetert, mert nem nagyon akaroddzott megszokodni a kezemnek :D viszont utana kellemes lett. amit nem tudok eldonteni, hogy melyiknek a hurkozet szeretem jobban, schecter kicsit keskenyebb

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19654) cappa72 válasza BluEyes (#19651) üzenetére


cappa72
nagyúr

A grafit jó kenőanyag, nem trutymákol, nem folyik, és reményeink szerint jut majd oda is belőle, ahol a húr megszorul a nutban. Szóval próbáld kicsit mozgatni a húrt a nutban, terülj-terülj grafitkám
Na végre megcsináltam, igaz csak 4B-s ceruzát kaptam ;)
Várhatóan akkor lesz lényegi javulás, ha a "terülj-terülj grafitkám" rögződik.

A trelmolót gyakorlatilag alig használtam, pont az állandó elhangolódás miatt. Inkább beraktam még azt a két rugót, amit pótlólag kaptam mellé (vagy 24 éve így van). Azóta "ráültetve" a testre, szinte mozdulatlan. (ma kerestem a kart hozzá, már nincs meg a tokjában, lehet, hogy valamelyik költözésnél közhasznú tárgy lett belőle.

Hát nagyon kíváncsi vagyok. A húrmegvezető levétele után jobb lett, ha ez a grafitos megoldás beépül és műxik, akkor legalább egy virtuális sör az jár. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#19655) BluEyes válasza cappa72 (#19654) üzenetére


BluEyes
őstag

Ehun e [link]
Ha a grafit kevés, esetleg lehet durvább anyagokhoz is nyúlni, vazelin pl.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19656) BluEyes válasza cappa72 (#19654) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja, és ne legyenek öregek, zsírosak, rozsdásak a húrok, mert egy ledzsuvásodott húr könnyen megakad a saját szennyezettsége miatt. Újszerű húrokkal próbálgasd, illetve a nut kitakarítása se árt, mer az ördög tudja, mi bújhat meg ott ennyi év alatt.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19657) cappa72 válasza BluEyes (#19656) üzenetére


cappa72
nagyúr

Újszerű húrokkal próbálgasd, illetve a nut kitakarítása se árt, mer az ördög tudja, mi bújhat meg ott ennyi év alatt.
Köszi a jótanácsot :K
Természetesen ha már szétkaptam, akkor kipucoltam a nut-ot.
Bár a húrok nem túl újak, azért nem is régiek.
Amúgy eddig úgy tűnik, hogy jó. :R
A húr megveretőjét meg levettem, vissza sem raktam a bevágódás miatt. :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#19658) BluEyes válasza cappa72 (#19657) üzenetére


BluEyes
őstag

eddig úgy tűnik, hogy jó.

Akkor győztünk? Naccerű :C

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19659) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Csak érdeklődés.
Sérült középső ujjal lehet gitározni? (kb 1 cm hiányzik a végéből egy baleset miatt)

(#19660) Zsombo®


Zsombo®
csendes tag

üdv! pár napja vettem a jelenglegi pedáljaimhoz (3db arctec és egy behringer) egy 9V-os rockpower tápegységet 5 kimenetes polipkábellel ez az . a probléma az, hogy ha az összes pedál erről megy, a behringer egyáltalán nem, viszont a többi pedál (főleg a fuzz) hangosan sípol. ha csak két pedált működtetek rajta, egyik sem sípol... bármilyen ötletet szívesen fogadnék arra vonatkozóan, hogy mi okozza a problémát, vagy hogy lehet orvosolni :R

(#19661) atidzsiforc válasza IMIIKE1998 (#19659) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Black Sabbathos Tony Iomminak is hianyos a keze. :)

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19662) IMIIKE1998 válasza atidzsiforc (#19661) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi a választ :)

(#19663) NeoPampalini válasza Zsombo® (#19660) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ezek az egy-tápból-mindent megoldások szerintem magukban hordozzák ezt a jelenséget, máshol mások is írtak ilyesmiről. Egy földelés, egy táp megy végig, ezzel nem sokat fogsz tudni kezdeni szerintem, valamelyik pedálod "allergiás" erre, ez van. Ha nem akarsz több tápegységet, akkor megéri befektetni egy több csatornás tápra, ami izolált kimenetekkel megy (bár nem olcsó, azt tudom :) ).

(#19664) Zsombo® válasza NeoPampalini (#19663) üzenetére


Zsombo®
csendes tag

köszi a választ! :) alapvetően azért vettem meg mert untam folyamatosan a 9V-os akkukat töltögetni, és a termékről csupa jót írtak... bár olcsó húsnak híg a leve

(#19665) Plazmacucci válasza Zsombo® (#19664) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az biztos hogy a hagyományos boss pedálok szeretik a polip kábelt. Valamelyik másik cucc kavarhat be.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19666) atidzsiforc válasza NeoPampalini (#19663) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Mi a pedalok sorrendje, mikor sipol?

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19667) brickm válasza Zsombo® (#19660) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
Talán az áramfelvétel miatt leesik a feszültség, amit már könnyen zavar a külső mágneses tér, ezért lebeg. Ez okozhat gerjedést. Bár egy ilyen kis kapcsolóüzemű tápnak nem kéne ennyire gyengének lenni.

Ha kicsit tudsz forrasztgatni, a kimenettel párhuzamosan tegyél be egy 470uF-os elkót, meg egy 100nF-os fóliát.

Amióta megépítettem a központi tápomat
se búgás, se zaj nem jön a tápoldal felől.

[ Szerkesztve ]

(#19668) cappa72 válasza brickm (#19667) üzenetére


cappa72
nagyúr

7809-es stab IC-vel, vagy Zener-diódás tranzisztoros megoldással csináltad?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#19669) brickm válasza cappa72 (#19668) üzenetére


brickm
őstag

stab ic- 750mV-os eltolással a testhez képest, hogy a soros polaritás védelem ne hozza 9volt alá.

(#19670) csadi0011


csadi0011
őstag

Nem tudom mennyire illik a témához ilyet megosztani, de szeretném a figyelmetekbe ajánlani ezt a youtube csatornát: Alexey Nosov
Főleg feldolgozások akusztikus gitáron.
Az Eleanor Rigby feldolgozást érdemes meghallgatni.

(#19671) Eastman válasza csadi0011 (#19670) üzenetére


Eastman
őstag

Nem tudom mennyire illik a témához...

Maximálisan. Köszi!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19672) sanyie70


sanyie70
tag

Sziasztok nem jött össze a kis használt marshall. Most gyűjtöttem hozzá és úgy döntöttem újat veszek inkább. 25 ezerért lenne helyben szolnokon egy 15 Wattos marshall mg15cf. Ebben az árban nincs is más. Esetleg neten mit lenne érdemes venni meg honnan? Vagy inkább boltból vegyek?

(#19673) cappa72 válasza BluEyes (#19658) üzenetére


cappa72
nagyúr

Eddig úgy néz ki, győzelem!
Ennélfogva:

Köszönet! :R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#19674) BluEyes válasza cappa72 (#19673) üzenetére


BluEyes
őstag

Na akkó egésség! :D

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19675) izomhod


izomhod
senior tag

szevasztok!
na, ki látta ma Jim Root bácsit?
miylen volt?

(#19676) SunMount3r válasza atidzsiforc (#19653) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, közben ráeszméltem, hogy kicsit félre értelmezem ez a "Thin neck" kérdést. :U És, hogy ami engem érdekelne inkább az a nyakforma (a nyak hátulja). Az Ibyknek 'D', a Schecternek 'C', az ESP-nek meg 'U' forma szokott lenni (meg még van ritkán az SLS (aszt se tudom milyen igazán)), ahogy írtad. A gitáros fórumokon dicsérik az új Schecter nyakakat, hogy sokkal jobbak mint 2014 előtt, de amíg nem fogok meg párat és össze nem tudom hasonlítani, addig marad a kérdezősködés. A széles húrközök engem nem zavarnának, sőt, elég nagy kezem van, inkább a ritka húrközzel küzdenék inkább, bár ezt se próbáltam, csak az avarage Strato nyakon, ami nekem lehetne szélesebb, riffelketés még ok, de a gyors chord váltásokhoz már kicsit szenvedős (bár lehet mert még nem gyakoroltam eleget.)

Szóval tényleg a nyakak hátsó formája és vastagsága itt a kérdés nekem...

[ Szerkesztve ]

(#19677) albert8 válasza izomhod (#19675) üzenetére


albert8
addikt

Sajna nem, de most voltam egy hollywood rose koncerten és énekeltem az énekessel :DDD :C Kurvajóvolt!

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19678) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Tudja valaki véletlenül, hogy ezen a felvételen a háttérben látható Rivera fejeknek mi lehet a típusa?

(#19679) NeoPampalini válasza brickm (#19678) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Némi guglizás szerint a képen látható, lehet, hogy pont így (fej+végfok), egy TBR 1M és arról még egy TBR 5. Bár elég nehéz kivenni, hogy pontosan mi is van a videóban. :)

Kép

(#19680) izomhod válasza albert8 (#19677) üzenetére


izomhod
senior tag

fú hát ők nagyon állatul tolják, bár most asszem már új gitáros van, de biztos k jó volt!

(#19681) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Aki szereti az intelligens metál lemezeket, az tanulmányozza az új Armageddon anyag szövegeit, témáit :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19682) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

A következőt szeretném megvalósítani: otthon előre felvett háttérhangokat, hangulatokat szeretném adott időben lejátszani a próbákon számok játszása közben. Ehhez tudtok ajánlani valami egyszerű megoldást, illetve valami vezérlőszerűséget, gondolok itt valamilyen vezérlő pedálra pl.

üdv:
PETEE78

You are being revived

(#19683) PETEE78 válasza PETEE78 (#19682) üzenetére


PETEE78
senior tag

mondjuk sampler. közben okosodtam :DDD

You are being revived

(#19684) sanzik


sanzik
senior tag

8 éves kislánynak milyen gitárt tudnátok ajánlani?
Unokahúgom mondta,hogy indul az iskolában valami zenei tanfolyam és megért,hogy tudnék-e segíteni neki szerezni egy gitárt.
Ilyen 20 ezer Forintos belépőszintűre gondolnék,de a méretben bizonytalan vagyok,mert ahogy nézem van 1/4-es ,1/2-es, 3/4-es. :F
Vennék neki ajándékba egyet,de most csak rendelni tudnék ,nem nagyon van időm utána járni, megfogdosni ezeket és így nem tudok viszonyítani. Van valakinek tapasztalata ez ügyben vagy tanácsa?

(#19685) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok van eladósorban, egy iRig-em, fent van aprón. Ha valakit esetleg érdekelne.

(#19686) madgie válasza Bobrooney (#19685) üzenetére


madgie
titán

Sima, HD? Nekem mindkettő van, de csak porosodnak, kíváncsi leszek, van-e kereslet itt az ilyesmire.

(#19687) Bobrooney válasza madgie (#19686) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Sima

(#19688) Eastman válasza sanzik (#19684) üzenetére


Eastman
őstag

1/2-est.

Majdnem mindegy, hogy milyen (garanciális!) 1/2-es gitárt veszel, mert ezek minőségben úgysem a legjobbak. Arra jók, hogy az alapokat megtanulja rajta a gyermek. Majd később, ha tovább lép akkor a 4/4-esből válassz minőségit!

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19689) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Szerintetek mennyire jó 5-let az UK-ból rendelni gitárt? :F Tudom kicsit elvakult ötletnek tűnik, de itthoni boltban nem lehet kapni a gitárt és ennek a boltnak a szállítási árai is jók: [link]

Amennyire tapasztalatból tudom még a hazai webshop-os rendelésnek is megvannak a kockázatai (már jártam balul a Mezzofote-val), de ez a bolt elég normálisnak tűnik (talán van esély rá, hogy nem megint egy beállítatlan gitárt kapok).?!

Szóval meredek vagy sem, mit javasoltok?! :)

[ Szerkesztve ]

(#19690) Plazmacucci válasza SunMount3r (#19689) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én olaszból hozattam. Semmi gond nem volt. Ha ott megtalálod amit keresel akkor akkor bátran ajánlom.
[link]
[link]
[link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19691) Dealer95 válasza SunMount3r (#19689) üzenetére


Dealer95
őstag

Én eBay-ről vettem a gitárjaimat, használtan :)
Nem lehet gond EU-n belüli rendeléssel. (ilyenkor nincs VÁM, csak ha pl. USA-ból jön)
Csak nehogy gyári hibásat kapj. (festékhiba stb.) Mert ez mindig benne van a pakliban.

(#19692) Bobrooney válasza SunMount3r (#19689) üzenetére


Bobrooney
senior tag

UK posta brutál gyors!!

(#19693) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pziuI3NTT9k
Ennek a dalnak esetleg megvan valamelyikőtöknek a tabja,mert nem találom sehol?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#19694) Enton válasza blackmacs (#19693) üzenetére


Enton
addikt

Esetleg valami:

[link]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#19695) bigrob válasza Plazmacucci (#19690) üzenetére


bigrob
őstag

Erre a kis cukiságra cserélted a LP-t ha jól emlékszem? :DD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#19696) blackmacs válasza Enton (#19694) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Köszi!Látod ez eszembe sem jutott.Egynek jó lesz letöltöm és tanulmányozom kezdődhet a gyakorlás.
Köszi még egyszer! :R

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#19697) Plazmacucci válasza bigrob (#19695) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:C

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19698) brickm


brickm
őstag

(#19699) McCann


McCann
tag

Hola Senhores!

Szeretném bemutatni az új barátomat, nemrég ismerkedtünk meg :C :C :C

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#19700) Plazmacucci válasza McCann (#19699) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.