Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) BluEyes válasza kisgabor87 (#18400) üzenetére


BluEyes
őstag

Jaja, jó kis allrounder szedők, jelentős minőségbeli lépés lesz fölfele.

A felirat pénzt ér, ezzel nincs baj, csak a mennyiséget szoktuk sokallni általában. De itt 25k a mexi Fender felára a Sq CV-hez képest, az még belefér, annyit megérhet a legenda birtoklása. Magam is bajban lennék a választással, mert tudom, hogy nem rosszabb a CV, de pl. ezért a színért meg rögtön kifizetném a logo felárát, mert gyönyörű: [link].
Itt az a szerencsés helyzet van, hogy nem tudtok rosszul dönteni, bőven szólnak érvek mindkét hangszer mellett. És azért a CV is fender egy picit [link] :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18402) Sagnya válasza kisgabor87 (#18400) üzenetére


Sagnya
csendes tag

Arizona sun szín személy szerint jobban vonz mint,h mi van ráírva :D

(#18403) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, nemrég vásárolt Yamaha EG112-es gitáromon az utóbbi pár napban észrevettem hogy az A húron a 2-3-4-5 hangok pengetésekor a húrláb zizgő-rezgő hangot ad ki, ami erősítő nélküli gyakorlásnál nagyon bosszantó tud lenni. Ha kicsit megütögetem a húrlábat akkor abbahagyja, de pár perc múlva megint kezdi. Csak ez az egy húr csinálja és csak ezen a 4 hangon, a többin nem. Biztos van valamilyen komponens a húrlábban ami vele egy frekvencián rezeg, vagy nem tudom mi lehet a baja.
Valaki tapasztalt már ilyet, esetleg tudjátok hogy mit tehetek ellene?

(#18404) BluEyes válasza AeSDé Team (#18403) üzenetére


BluEyes
őstag

Látatlanban ez nehéz ügy, de az első tippem - feltételezve, hogy a húr nem egy több hónapos rozsdakupac, hogy emiatt összevissza lengjen ha megpengeted - hogy mivel csak az A húr cicereg, a babáján kellene emelni egy keveset, mert valószínűleg ez lejjebb van, mint kéne.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18405) Plazmacucci válasza BluEyes (#18404) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt nem tudod mitől lehet, hogy mindig a legvastagabb húrt üresen pengetve valamilyen tranziens alapján cseng le a hangja, és olyan mintha az első fél másodpercben változna a hangmagasság. Már kipróbáltam 3 féle húr vastagsággal, állítottam a magasságán is, de midig ugyan ilyen. Ezt főként vastag húrnál lehet észlelni,ezért lehangolni sem tudok, mert egy rohadt kvintet nem lehet kitartani, mert hullámzik a hangja... Geci idegesítő és a hangszer boltban is csak vonogatták a vállukat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18406) PETEE78


PETEE78
senior tag

esetleg erre valaki ud mondani valamit?

[link]

You are being revived

(#18407) atidzsiforc válasza PETEE78 (#18406) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Vegyel vissza a magasbol, vagy, ha van presence poti, abbol is. Zajzar a gerjedes ellen meg a tompitasnal keletkezo felhangok ellen jo. Milyen fulesed van?

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#18408) PETEE78 válasza atidzsiforc (#18407) üzenetére


PETEE78
senior tag

AKG zárt

You are being revived

(#18409) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Ha Leander-Vörös Attila szerű hangzást szeretnék elérni (harapós, öblös, telt), de mellé kéne szóló lehetőség is (reverb főleg) és van lehetőségem Blackstar HT-1 csöves kombót venni olcsón, megragadjam a lehetőséget? Merre haladjak tovább? (Gitár: Cort X6 hídban Dimarzio Crunch Lab)
Multieffekt? Mit ajánlotok? (Mivel a gitárom és a kombó is elég budget, így max. 30-40ezer Ft-ban gondolkozom a célra)

Régebben a célom egy Bugera fej+valamilyen láda lett volna, mint budget mindenes, de nagyon drága, most erre a célra nincs ennyi keretem és még úgy pár évig nem is lesz :)) , úgyhogy csábít most a Blackstar. Úgyis otthoni felhasználásra kell.
Nem fullcsöves erősítőből normális crunch-ot még sosem hallottam.

Tudom, hogy nem lesz egy Mesa Boogie MarkV szintű hangom sose ilyen cuccokkal, az álom természetesen az lenne, mégis csak Petrucci-n nőttem fel.

Amit talán érdemes megemlíteni, hogy eddig gépen külső hangkártyán (miditech GuitarfaceII) szórakoztam guitar rig-el és impulse-okkal és olcsó kommersz hangfalakkal (30ezres creative 7.1, meg 15ezres philips 2.1), sajnos az eredmény erősen hagy maga után kívánnivalót. Zajos is, akárhogy "fojtom", nem hasonlítható egy gitárerősítőhöz sajnos.

Bármit tudtok mondani, hasznos lehet, merre induljak, akár tan-jelleggel, kezdő vagyok a témában :)

EIK!

(#18410) Zoli133 válasza raven12 (#18409) üzenetére


Zoli133
őstag

Ha már erre jársz, meg Petrucci. Nézd mit szereztem. :D ( Sajnos nem a koncerten. :( )

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18411) raven12 válasza Zoli133 (#18410) üzenetére


raven12
senior tag

Fú! Én azért megvagyok a karbonszálas JazzIII-al :D

Nagyon mérges vagyok magamra, hogy nem mentem el a koncertre, bevallom, ennek nem néztem utána rendesen... Maratoni 3 órás koncert, rengeteg kedvenc szám... Áhhhhh... Fene egye meg.

(#18412) atidzsiforc válasza PETEE78 (#18408) üzenetére


atidzsiforc
őstag

tipus?

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#18413) Zoli133 válasza raven12 (#18411) üzenetére


Zoli133
őstag

Én is sajnálom, hogy kihagytam. :(
Egyik barátommal mentem volna, de neki nem úgy jöttek ki az anyagiak, egyedül meg nem volt ekdvem. (Persze utólag könnyű rájönni, hogy úgy is megérte volna)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18414) atidzsiforc válasza PETEE78 (#18406) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ja meg nemtom a cube-on van-e vmi hangszoroszimulacio fules kimeneten, de ha nincs, akkor ne is varjal tole csodat, mert a szuretlen nyers jelet hallod, azert sikitozik a magas. :D

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#18415) Plazmacucci válasza atidzsiforc (#18414) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A fejhallgató kimenete ládaszimus. Csak fos. Meg fejhallgatón gitár hang? Az a hangszóró nem arra való.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18416) PETEE78 válasza atidzsiforc (#18414) üzenetére


PETEE78
senior tag

lehet az lesz, mert füles nélkül nem hallom ezeket..
köszi a segítséget!

You are being revived

(#18417) BluEyes válasza Plazmacucci (#18405) üzenetére


BluEyes
őstag

Lehetséges, hogy a jelenség okozója hangszedő, azon belül is a nyaki szedő mágnese tud ilyen disznóságot művelni. Ismert jelenség, láttam is már ilyet, bár az single pickup volt, és a vékonyabb húrokat bacogtatta. A nyaki puki fölött jó nagy kilengése van a húrnak. A húr nem a testtel párhuzamosan, hanem minden irányban kileng. A mágnes erőhatása erősen megnövekszik, ahogy a húr közelít hozzá. Azaz változik az erő, amivel a mágnes húzza a húrt, attól függően, hogy a húr épp a rezgőpálya tetején vagy alján van éppen. Ez az erőhatás pont elég ahhoz, hogy hamissá tegye a gitárt.
Segíteni több módon lehet ezen. Az egyik a nyaki szedő likvidálása, nem véletlen találták föl az 1db híd-humbis gitárokat. Esetleg próbáld lejjebb engedni a nyaki szedőt, minél távolabb a húrtól, hogy a mágneses erőhatás kisebb és homogénebb legyen. Lehet próbálkozni más típusú pickupokkal, hátha valamelyik nem produkálja a jelenséget.
Azzal kezdeném, hogy a nyaki szedőt kihajítanám, ezzel ki lehetne deríteni, hogy ő a hiba okozója, vagy sem. Mert lehet, hogy mégse ez a baja, akkor majd tovább ötletelünk :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18418) Plazmacucci válasza BluEyes (#18417) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Oké ezt kipróbálom. 81/85 szett van a gitárban. Majd írok. A másik gitárom is ezt csinálja, abban meg gyári Epi szedő van. Köszi!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18419) izomhod


izomhod
senior tag

miért van az, hogy ugyanazzal a konfiggal xp alatt minden oké, win7 alatt pedig delay jön?
gitár-multi-számítógép integrált hangkártya

(#18420) NeoPampalini válasza izomhod (#18419) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Azért, mert a Win7 másképpen kezeli a hangrendszert, mint az XP. Nálam is ugyanez volt, de áthidalható a probléma. Nekem Realtek chip-es alaplapi cuccom van, még pluszban szükség van a rendes kezeléshez a Realtek HD Audio Manager-re is.

Csatoltam egy képet, hogy nálam a Win7 hogyan van beállítva. Felső sor a felvétel, alsó a lejátszás.

Az RHDAM-ben csak annyira kell figyelni, hogy két bemenet van, a Recording szól ASIO alatt, a Playback pedig normálban, és mindig csak az egyik legyen használva!

Ja, ha netán arra vetemednél, hogy ASIO-t használnál (mittomén, Amplitube, Reaper, ilyesmi), akkor felejtsd el, hogy mellette mondjuk youtube-ról szól valami és alájátszol. Nem fog menni, mert az XP-től eltérően a Win7 csak és kizárólag 1 darab audio stream-et kezel! Fos, de ez van, vegyél USB-s hangkártyát mellé, akkor nincs gond... :)

(#18421) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Melyiket választanátok, miért?

- Fender CD-60
- Epiphone DR-100
- Cort AD810

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#18422) AeSDé Team válasza BluEyes (#18404) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Egy kicsit állítottam rajta és most jó, köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#18423) izomhod válasza NeoPampalini (#18420) üzenetére


izomhod
senior tag

ez aztán a leírás, este megnézem, köszi! :R
audacityhez kell csak egyelőre

(#18424) izomhod válasza freelanced (#18421) üzenetére


izomhod
senior tag

szerintem ezek forma-forma kategória, normáis használható gitárok
a fenderre rá van írva hogy fender, nekem cortom van, megelégedéssel használom. ad810-et akartam, de kcsiit megtoldottam, és vettem egy earth70 elektroakusztikusat és nagyon tuti az is!
az epit nem ismerem, fendert is csak képen láttam, ad810-ese n játszottam, és azzal is meg voltam elégedve, dehát kinek mire kell

(#18425) freelanced válasza izomhod (#18424) üzenetére


freelanced
addikt

Értem, kösz a választ. Igazából egyelőre csak ismerkedni szeretnék az akusztikussal, gyakorolgatni, aztán ha tényleg érdekel úgy is veszek egy jobbat. Az hogy mi van ráírva abszolút nem izgat, tehát ebből a szempontból mindegy. Némelyik képek úgy tűnik mintha más lenne a külseje a kettőnek a Fender valahogy fényesebbnek tűnik a Corthoz képest. A Natural verziót néztem mindkettőből.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#18426) izomhod válasza freelanced (#18425) üzenetére


izomhod
senior tag

azt vedd, amelyik tetszik, kedzésnek megfelel, ezek normális gitárok

(#18427) freelanced válasza izomhod (#18426) üzenetére


freelanced
addikt

Rendben, kösz a segítséget. Azért árban van különbség, tehát akkor az olcsóbbat veszem.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#18428) sajtee


sajtee
senior tag

Eastman, nem tudom, mennyire követed a Dorothy tevékenységét azóta a koncert óta.
Voltam még egy Tankcsapdán, ahol előzenekar voltak, akkor már kijött az albumuk.

Szerintem érdemes lehet rájuk kukkantanod, egyre jobbak ;)

[ Szerkesztve ]

(#18429) izomhod


izomhod
senior tag

aki előreláthatólag szomjas lesz szigeten, írjon, és megoldjuk! ;]

(#18430) sajtee válasza izomhod (#18429) üzenetére


sajtee
senior tag

Egész hétre mész?

(#18431) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

7. Ördögkatlan fesztivál
Emberek, aki nem bír magával a sziget előtt, itt is nagy buli lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#18432) izomhod válasza sajtee (#18430) üzenetére


izomhod
senior tag

hétfőtől péntekig

(#18433) Eastman válasza sajtee (#18428) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi, ránézek! :K Mi újság? Jól vagy, minden OK?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18434) sajtee válasza Eastman (#18433) üzenetére


sajtee
senior tag

Persze, azóta minden rendbe jött :)
Megjegyezted a koncerten is, hogy látod, nincs túl jó kedvem, akkor voltak gondok, azóta mindent egyenesbe hoztam, szóval most nyár ezerrel.. :K
Meg fogytam is vagy 10 kilót :D

Veled minden rendben? :)

[ Szerkesztve ]

(#18435) Plazmacucci válasza BluEyes (#18417) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem a szedő a baj :( kezdem elhinni hogy tényleg a fa a gond.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18436) atomeec válasza atomeec (#18312) üzenetére


atomeec
senior tag

Nos, eltelt egy hónap, kemény gyakorlással végre már elmondhatom, hogy le tudom fogni a barrét :D
Most az az idő jön, hogy erősödik a bal kezem hozzá, hogy két perc után ne álljon be az izom... :(
Halad ez, csak nagyon lassan.

Más. Anno mikor vettem gitárt nagyon rá voltam izgulva a superstrat formára. Persze most is tetszik, viszont rengeteg videót nézek és nagyon odáig lettem az Epiphone Les Paul Standard (sima, semmi plus top pro meg hasonlók) hangjáért :B Sosem voltam nagy rockzene kedvelő...ahogy öregszem egyre inkább :)

Összehasonlításként leginkább a sima Standard vagy a Tribute 1960, esetleg a custom hangja tetszik. Én valahogy teltebbnek hallom mint a többi variánst. Ti hogy látjátok? Sőt a Cort cr 250 / 280-nak is egész jó a hangja. Ha ügyes leszek jövőre lehet tudok venni majd egyet :) De addig még nagyon sok gyakorolnivalóm van :B

(#18437) izomhod válasza atomeec (#18436) üzenetére


izomhod
senior tag

király, toljad!

(#18438) BluEyes válasza Plazmacucci (#18435) üzenetére


BluEyes
őstag

Hm...
Hallgassad már meg akuszikusan, erősítő nélkül - és ha lehet, pickupok nélkül - a gitárokat, füledet a fára, aztán pengessed, finoman, erősebben, nagyon durván. Így hallod-e a lebegést?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18439) Plazmacucci válasza BluEyes (#18438) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Este kipróbálom. De mind két gitárnál jelen van. Régiek. Lehet fos bundok miatt?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18440) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Hülye kérdés lesz, de hátha...
Egyik kedvencem Tony Iommi, és imádom az Old Boy gitárját... Vajon lehet valahol ilyen replikát kapni? Az eredeti Gibson istentelenül drága, ezért gondolkodom replikákban... Szerintetek van arra esély, hogy szerzek egy SG-t, és "old boyosítsam" valahol?:DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#18441) Plazmacucci válasza toth_janika (#18440) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Epiphone.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18442) toth_janika válasza Plazmacucci (#18441) üzenetére


toth_janika
őstag

Igen... azt akartam, csak Gibsonban láttam ilyen replikát ezért írtam Gibsont

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#18443) Plazmacucci válasza toth_janika (#18442) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Bocs nem néztem utána, de ha Epi nem gyárt akkor Gibson se nagyon. Úgy tudom minden gitárból adnak ki Epi megfelelőt olcsósítva.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18444) BluEyes válasza Plazmacucci (#18439) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem hinném, hogy bund okozza. Az a gyanús, hogy mindkét gitár csinálja. Próbáljuk megtalálni az okot, keressünk egy olyan állapotot, amikor nincs még effektus, és onnan felépítve a rendszert, ki fog derülni, hogy mi a bűnös.
Ezért kellene lecsupaszítani a gitárt, legalább az egyiket, és meghallgatni, hogy csak a fa önmagában a húrokkal produkálja-e a hibát.
Elektronikákkal mi a helyzet? Másik cuccon, másik helyszínen próbáltad a gitárokat? Mert ez lehet egy hibás berendezés is, ami összeszed, vagy maga termel valami zavart, ami aztán interferál a gitárhanggal.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18445) BluEyes válasza toth_janika (#18440) üzenetére


BluEyes
őstag

http://www.epiphone.com/Products/SG/Tony-Iommi-G-400.aspx

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18446) Plazmacucci válasza BluEyes (#18444) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csak egy erősítő és multieffekt áll rendelkezésemre. Viszont hangszerboltban sem tudták megmondani mi baja, teljesen más cájgon. Pedig az összes létező húrral kipróbáltuk. (árkádia)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18447) BluEyes válasza toth_janika (#18440) üzenetére


BluEyes
őstag

[link] [link]
Itt talán van elfekvő példány, kérdezz rá.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18448) Eastman válasza sajtee (#18434) üzenetére


Eastman
őstag

Itt minden rendben. Egyre többször veszem az ölembe az akusztikust, Strat leginkább a tokjában pihen. Tudod, nem játszom feldolgozásokat, viszont születnek a dalocskák, most épp' hármat csiszolgatok. Repkednek itt a mollok. ;) Semmi komolyabb célom velük, csak esti stresszoldás nálam a gitár. Teljesen kikapcsol.

(Nem láttam rajtad 10 kiló felesleget, remélem, hogy nincs gond.) Színpadi tervek? Gyakorolsz most is ezerrel mint a legelején?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18449) sajtee válasza Eastman (#18448) üzenetére


sajtee
senior tag

Írtam privátot :K

(#18450) alpihun


alpihun
senior tag

Üdv!
Első gitárnak megtenné? Ez tetszik a legjobban, bár igazából nem nagyon értek hozzá. Hasonló árban jöhet más is erről az oldalról, les paul előny. Illetve ugyaninnen egy alap erősítő.
0-ról kezdem, akusztikuson/ klasszikuson sem tudok, bár ez úgy hallottam nem hátrány, mivel technikailag teljesen más hangszerek.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.