Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) izomhod válasza raven12 (#18599) üzenetére


izomhod
senior tag

lövésem nincsm, hogy hogy működik, majd a gazdáját elhívom, aztán segít felpakolni
ez elvileg valami stúdiós cucc, nem lehet rossz, csak én jobban csípem az erősítőbe gitárt be és szól dolgokat :)
de mostmár kíváncsi vagyok, hogy mit tud

sza.sa: köszi, egyelőre akkor a hangkártya marad

[ Szerkesztve ]

(#18602) raven12 válasza izomhod (#18601) üzenetére


raven12
senior tag

Készülj fel rá, hogy nagyon sok tanulnivalód van még, ez nem lesz egy egyszerű menet...
Az, hogy működésre bírod, hogy szóljon, egy dolog... Az egy másik, hogy a töméntelen mennyiségű amp simulator-t megnézegesd, majd azokban a hatszázezer komponenst végigbogarászd, hogy olyan tónust kapj, amilyet szeretnél (ha egyáltalán sikerül).
Leegyszerűsítve is az Amplitube-ok, Guitar Rig, meg egy vagon VST áll előtted.
Persze, ha nincsenek nagy igényeid, hamar találsz jót, ha meg túl nagyok, sose találsz elég jót (sajnos velem ez van). :))

(#18603) Zoli133 válasza raven12 (#18599) üzenetére


Zoli133
őstag

asio4all-al van tapasztalatod? Mennyire műküdik jól? (alaplapi spdif kimenethez nincs saját asio driver)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18604) sza.sa válasza izomhod (#18601) üzenetére


sza.sa
tag

Te is kecskeméti vagy?

sza.sa

(#18605) raven12 válasza Zoli133 (#18603) üzenetére


raven12
senior tag

letöltöd, bemásolod/felrakod, utána szimulátoroknál ott kell díszelegjen a driver-nél, kiválasztod, láss csodát.

Én nem használtam, mert régen Creative SB Audigy2-vel nyomattam, annak is saját ASIO-ja van, most meg USB kártyával, annak is sajátja van.

(#18606) izomhod válasza sza.sa (#18604) üzenetére


izomhod
senior tag

ööö nem, de egyszer voltam ott, és a teszkóban nagyon finom rablóhúst ettem :D

(#18607) akela91


akela91
addikt

Bassz gitárra mi a véleményetek az Ernie Ball húrokról? Egész pontosan ezt néztem ki: 2833 Hybrid Slinky Nickel Wound Bass Set (45 - 105)

Metálhoz kéne, Drop D-re.

5500Ft amazonon szállítással, ennyit megér? :)

[ Szerkesztve ]

(#18608) Zoli133 válasza akela91 (#18607) üzenetére


Zoli133
őstag

Szerintem jók az ernie húrok basszusra, rotosound-ot és d'Addario-t is próbáltam, de maradt a basszuson az ernie eddig.
5500 meg kifejezettten jó ár érte.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18609) pigatt válasza akela91 (#18607) üzenetére


pigatt
őstag

Drop D-re lehet, hogy jó nekem E standard-ra nem vált be, ugyan ebben az árban nekem a Dean Markley Blue steel 100-45- ig vált be a legjobban. Van itthon egy ilyen Ernie készletem (kipróbálásra vettem én is kb. 1 hétig volt fent a gitáromon) ha gondolod kipróbálhatod, hogy könnyebb legyen dönteni, feltéve, hogy Kecskemét jó-e neked.

i9 / 4080 / 32"

(#18610) akela91 válasza pigatt (#18609) üzenetére


akela91
addikt

Sajna nem járok Kecskemétre mostanában, de egy húrkipróbálás miatt nem rabolnám senki idejét. :)
Egyébként pont a Drop D miatt gondolkodom hybrid húrokban. Kicsit utánaolvasva inkább stainless steel (acél) húr kéne, nickel bevonat nélkül, ez adná az igazi metálos fémes hangzást.

Most ezek közül kéne választanom:
Ernie Ball 2843 Stainless Steel Hybrid Slinky Bass

DR Strings Lo-Rider - Stainless Steel Hex Core Bass 45-105

D'Addario EPS165 ProSteels Bass Guitar Strings, Custom Light, 45-105, Long Scale

ELIXIR 14677 NANOWEB COATED STAINLESS STEEL BASS STRINGS, MEDIUM 4's - 45-105

Azért az elixir egy 10-es külföldről, azt csak akkor venném meg, ha tényleg azt mondjátok hogy legalább 2szer addig bírja (most nem szakadást értek ez alatt, hanem az új húr "csilingelő" hangját)
DR húrokról hallok nagyon jókat még, itthon talán kevésbé ismert.

[ Szerkesztve ]

(#18611) pigatt válasza akela91 (#18610) üzenetére


pigatt
őstag

DR stainless-ről tényleg jókat hallani, nekem személy szerint rossz tapasztalatom volt vele olyat fogtam ki belőle aminek új korában is elég "döglött" hangja volt. De van egy ismerősöm aki csak azt használja és nem tapasztalt ilyeneket. D'addario-t és elixir-t nem próbáltam még. Ernie stainless-em volt és Drop D-ben próbáltam nekem a sustain nem volt vele meggyőző, de lehet, hogy az a gitárom hibája volt, mert az a másodlagos hangszeremen volt ami egy olcsó gitár volt, Yamaha RBX 250.

i9 / 4080 / 32"

(#18612) akela91 válasza pigatt (#18611) üzenetére


akela91
addikt

Köszi az infót. Azt hiszem bepróbálom a DR stainlesst, annyira jók a review -k róla minden oldalon, hogy muszály kipróbálnom. Külföldről egész olcsó lesz, majd írok értékelést. :)

(#18613) sza.sa válasza akela91 (#18610) üzenetére


sza.sa
tag

Egy ismerősöm használ Elixírt basszuson, megkérdezem mi a véleménye róla...

sza.sa

(#18614) akela91 válasza sza.sa (#18613) üzenetére


akela91
addikt

köszi. Megkérdeznéd melyik verziót pontosan? Nickelezett, vagy Steel?

(#18615) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

DR LoRider-ből én nikkelezettet próbáltam kb. 2 éve, nekem bejött. Acél húrokkal nem vagyok jó, túl hamar elkezd rozsdásodni a csodás izzadságomtól. :)
Egyik gitáromon ez a csodabevonatos Elixir szett volt, fogalmam sincs melyik típus (alig használtan jött a gitárral együtt), nem volt rossz, csak rövid idő alatt eltompult a hangja.
Most D'Addario EXL170-5TP van fent (nikkelezett roundwound, 45-130-as), akciósan vettem egy kétszettes csomagot, asszem ez egy darabig tartani fog... :)

(#18616) akela91 válasza NeoPampalini (#18615) üzenetére


akela91
addikt

Húrt tisztítottad rendszeres?

(#18617) NeoPampalini válasza akela91 (#18616) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Igen. Van itt minden az arzenálban, ilyen-olyan löttyök, amikkel átsikálva a húrt csodát ígérnek (ööö... nem?), igazából ha elkezd dögleni a hang, a kifőzésnél jobbat - az új húrkészleten kívül - még nem próbáltam... De kísérletező típus vagyok, a következő az vagy az ultrahangos tisztítós, vagy az alkoholban áztatós módszer lesz, ezek azért nem stresszelik annyira a húrt, mint a forrásban levő víz. :D
Mondjuk nem szoktam emiatt aggódni, a nagyon csilingelőset annyira nem szeretem, ha nem lenne 1-2 slap téma, akkor szerintem évekig meglennék ugyanazon a készleten. :DDD

(#18618) pigatt válasza NeoPampalini (#18617) üzenetére


pigatt
őstag

Én ecetben szoktam kiáztatnia húrokat, az is elég jól kiszedi belőle a mocskot.

i9 / 4080 / 32"

(#18619) akela91 válasza pigatt (#18618) üzenetére


akela91
addikt

És nem bűzlik utána? :DDD Egyébként a forralás ront valamit a szerkezetén? Egyáltalán tényleg feltűnően újabbnak fog hatni a hangzása?

[ Szerkesztve ]

(#18620) pigatt válasza akela91 (#18619) üzenetére


pigatt
őstag

Néhány óra és eltűnik a szag. :D

i9 / 4080 / 32"

(#18621) izomhod válasza akela91 (#18612) üzenetére


izomhod
senior tag

muszáj pontos jé he!

nekem most acél rotosound van a precin, arra az való :)
de volt piros warwickom (3e ft a nikkel garnitúra), azza se volt bajom, sőt a másik gitáromon most is az van.

ja meg volr daddario pro steels acél egy másik precimen, az is frankón szólt!
dean markley blue steel nikkelezett, az nem volt annyira karakteres, de szép tónusa volt.

a dr-rel nem hiszem hogy mellé lehet lőni minőségben, sőt! hangzásban inkább, ha nem neked tetsző karatkerűt választasz.

milyen zenére, milyen gitárra tennéd?

(#18622) akela91 válasza izomhod (#18621) üzenetére


akela91
addikt

Ibanez sr 300 ipt-re, metálhoz, drop D. Végül DR hi-beam stainless steel 45-105 lett. Fémes ütős, harapós hangzást keresek, elvileg ezzel megkapom.

(#18623) izomhod válasza akela91 (#18622) üzenetére


izomhod
senior tag

ó micsoda gitár, ha megvan, akkor hajrá!

(#18624) akela91 válasza izomhod (#18623) üzenetére


akela91
addikt

Jelenleg egy kölcsöngitárt nyúzok, a héten hozzák a hangszerboltba az ibanezt, előleg már ki van fizetve. :) Beállítósoron most megy keresztül, tehát napok kérdése. (sikerült egész olcsón hozzájutni)

Egyébként győzködöm magam, hogy metálhoz jó lesz csak pengetővel tolni (mert ugye elvileg gáz pengetővel basszerozni), de amikor megláttam ezt a videót...

Valami ilyesmi hangzást keresek, de hihetetlen amit a 3 ujjával művel, kicsit sem megeröltetve magát... :D

[ Szerkesztve ]

(#18625) pigatt válasza akela91 (#18624) üzenetére


pigatt
őstag

Nem annyira gáz az. :)
[link]
Kb. 1 percnél lendül bele.

i9 / 4080 / 32"

(#18626) akela91 válasza pigatt (#18625) üzenetére


akela91
addikt

De ő pickel nyomja, nem ujjakkal. Most csak a jobb kéz technikáját csodáltam.

(#18627) izomhod válasza akela91 (#18624) üzenetére


izomhod
senior tag

"mert ugye elvileg gáz pengetővel basszerozni"

jaja, kúrni is csak misszionárius pozícióban lehez, teljesen igaz!

ki a picsa mondta ezt neked?
hadd ne soroljam, mekkora atom zenék születtek ujjal is és pengetővel is!

(#18628) Plazmacucci válasza izomhod (#18627) üzenetére


Plazmacucci
félisten

miért, lehet máshogy is? ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18629) izomhod válasza Plazmacucci (#18628) üzenetére


izomhod
senior tag

tuti hogy lehet, majdhogynem biztos vagyok benne

(#18630) Plazmacucci válasza izomhod (#18629) üzenetére


Plazmacucci
félisten

az kizárt mert nemtudom!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18631) sza.sa válasza akela91 (#18614) üzenetére


sza.sa
tag

A zöld dobozos Nanoweb-est rendeltem neki: [link]

azt mondta nagyon bejött neki, szereti :)

sza.sa

(#18632) akela91 válasza izomhod (#18627) üzenetére


akela91
addikt

Kb mindenhol ezt olvasom. Én 2 hete basszerezem, eddig szólógitároztam jópár évet, tehát nekem egyből pengető állt kézre, nem is erőltettem még ujjal, de mindenképpen meg fogom tanulni. A hangzás is sokkal jobb pengetővel számomra. :)

(#18631) sza.sa : Ha elhasználtam a DR-t kipróbálom majd ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#18633) Eastman válasza akela91 (#18632) üzenetére


Eastman
őstag

Duff McKagan rulez.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18634) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok ez így kerek?
Sanszos akkor, hogy beruházok egyre.

(#18635) izomhod válasza Bobrooney (#18634) üzenetére


izomhod
senior tag

egy 40ezres gitár nemtom odaér-e egy 200 ezreshez, de jókat hallok az sx-ekről, ki kell fogni biztos

(#18636) skater86


skater86
tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem hozzátok. Jelenlegi cuccom: DSL50-es fej (angol) + MF400-as láda, (szintén angol gyártmány). Leginkább punk zenét játszunk a zenekarommal, de előfordul HC is. Előző erősítőmhöz vettem egy Vox Stomplab 2g multit, viszont ezt jelenleg úgy használom, hogy minden effekt kikapcsolva és csak hangoló, kevés zajzár, Wah és hangerőkiemelés van külön programon. Alapból a csöves hangzást használom (torzított, tiszta). Szeretném lecserélni a multimat jobb minőségűre, de még nem tudom mire (drágább multira vagy külön pedálokra). Pár dolog érdekelne, pl. szólókiemeléshez mit ajánlotok? Compressort, EQ-t? Zajcsökkentőt mennyire fontos használni? Mekkora zajtól? Vagy érdemes azrét zajcsökkentőt beszerezni mindenképp? Esetleg valami alap dolog a hangzás javításához? Jól gondolom, hogy analóg pedálokat érdemesebb lenne beszereznem multi helyett?
Köszönöm a segítséget!

(#18637) NSiS válasza skater86 (#18636) üzenetére


NSiS
csendes tag

Szólókiemeléshez Booster pedált érdemes venni. Személy szerint én egy ilyet használok: EHX LPB-1 Olcsó, jó, egyszerű, masszív, a célra tökéletes. De ha jól tudom a TC Electronic Nova System rendelkezik Boost funkcióval, ha a multik mellett maradnál.

(#18638) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Multieffekteknél hogy hívják azt a funkciót amivel lehet a lehangolt hangzást szimulálni? Pitch Shifter vagy mi?

Zoom B1-et néztem ki. Vélemények róla? Basszushoz lesz. Ha tudtok jobbat ezzel a funkcióval szívesen meghallgatom. Keret 20-25k.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#18639) pigatt válasza pigatt (#18638) üzenetére


pigatt
őstag

Lejárt a szerkesztési idő. Zoom B1Xon a pontos neve.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#18640) brickm válasza NSiS (#18637) üzenetére


brickm
őstag

Így van.
Tudom ajánlani az MXR micro ampot.
Vagy a tube screamert, az mindenre jó.. :D

(#18641) brickm válasza Bobrooney (#18634) üzenetére


brickm
őstag

Ha szereted a mikrofóniás hangszedőt, meg a maráskor szétharapott testet, illetv a nyak nem egészen pontos,illesztését, illetve a koptató és a híd közötti pontatlanságot, bátran...

(#18642) NeoPampalini válasza pigatt (#18638) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A manualja szerint tudja, kérdés, hogy hogy szól. Esetleg youtube-on lehet róla videó, ahol ezt is demózzák, nemtom. :) Sosem volt szükségem ilyen effektre, szóval passz. Esetleg egy oktáver pedált még megpróbálok, mert miért ne. :D

(#18643) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Pickup tervezési és kivitelezési projektem egy mérföldkőhöz ért, ezt szeretném itt megosztani veletek.
12 képben a Seymour Duncan PAF pickup replikája, a gyatra, halva született ronda tekercseléstől kezdve:

https://www.dropbox.com/sh/pdw24dr0r5sv013/AABZ8a_qTq5BAqaH_IwCwU9xa?dl=0

(#18644) Plazmacucci válasza brickm (#18643) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Megéri? Van értelme? Jobb mint egy 5e forintos szedő? Hobbinak jópofa, csak gondolom sok időt emészt fel. :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18645) brickm válasza Plazmacucci (#18644) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
Meg.
Jobb-e mint egy 5ezres szedő? :D
konkrétan jobb, mint az eredeti PAF, meg mint az eredeti fender single coilok.
Rendelkezem mindkettővel(kevesebb a zajom és erőteljesebb a kimenő jelem...)
Nem hobbim, szakmám.

[ Szerkesztve ]

(#18646) Plazmacucci válasza brickm (#18645) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ok, csak azok a fából kókányolt izék nem hatottak túl profinak :D Szívesen hallgatnám élőben őket valahol!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18647) brickm válasza Plazmacucci (#18646) üzenetére


brickm
őstag

Egyáltalán nem kókány. Rengeteg munka van benne, és marha sok próbálkozás, mire jó lett. Atl, hogy valami nem úgy néz ki, mint a megszokott, még nem lesz feltétlen rosszabb, szerintem :)
Számomra a műanyagból készült "nem kókány gyári" visszataszító, pláne mikor pár év elteltével ide oda vetemedik az alja a mágnesnél.

Szerintem a kókányolás meg nem ott kezdődik, hogy precíz marósablon, meg fúrósablon van készítve a cucchoz.

[link]
[link]
[link]

A régi rétegelt lemezes stack-től indultam, és már az is működött, használt bontott huzalból tekerve.
Az a ronda kókány szedő egy zenekarnál működik azóta is akusztikus gitárban...gond nélkül.

A világos színű szedő ellenfázisú soros kapcsolásban üzemel, 8kOhm a DC ellenállása, 7kHz keresztezése. Durva magasai vannak. 380mV RMS a kimenete.Teljesen zajmentes.
A sötétebbik pedig 7,4kOhm DC ellenállású és 4,5kHz körül van a keresztezése.
Neki kicsit kisebb a jelszintje, (kb290mV) viszont nagyon jó hangja van a jcm800-on 10/10-en.

egyébként blues-rock and rollt- rockabillyt nyomok velük.

[ Szerkesztve ]

(#18648) Plazmacucci válasza brickm (#18647) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18649) Aucor válasza brickm (#18643) üzenetére


Aucor
senior tag

Hangmintát a népnek... :DD

(#18650) Nunder


Nunder
őstag

Szerintetek Szegeden két gyermek (8 és 11 éves) gitároktatásáért mennyit kének el a "tanárok"? Mondjuk egy óráért, úgy hogy egyszerre két gyerekkel foglalkozik? Kollégám keres tanárt és kérte, hogy járjam körül a témát, hogy mennyi lenne a reális. Nem kell szolfés vagy ilyesmi, csak az alapok.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.