Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#72601) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok. Hetekben kérdéssel fordultam hozzátok, laptop vásárlással kapcsolatosan.

Többen ajánlottátok a Lenovo Legion 5-ös szériát, végül ez lett a választásom( Ryzen 7 5800H+3060). 2 napja használom, egyenlőre csak a Cyberpunk-ot próbáltam, simán veszi az akadályt. Billentyűzet "mechanikája" számomra, aki körülbelül 5 éve használt laptopot, egy felüdülés, viszont, a kiosztás/kialakítás nem az én világom. Szerintem jól megleszünk, együtt.

Nagyon szépen köszönöm az ajánlásokat, illetve a válaszaitokat. :R :R

(#72602) FőDudu válasza Speedy007 (#72600) üzenetére


FőDudu
addikt

Felesleges varialni az Afterburnerrel.

Raadasul az nonstop cseszteti a dedikalt GPU-t, igy ha megy akkor lottek az akkuidonek.
Mert olyankor alapjaraton is 20-30 wattot benyel az Nvidia GPU.
Azaz sosem megy a Radeon GPU-d es nincs sporolas.

Elkuldte neked az MSIAfterburner.cfg fajlt es bemasoltad a c:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\ konyvtarba? Ha nem, akkor nem hinnem, hogy egyformak a beallitasaitok.

Nem eleg alapon lefuttatni a teszteket? Aztan ha ott rendben vannak a pontok, akkor lehet Afterburnerrel kitapasztalni milyen feszutseg szintek mellett milyen orajelen stabil a GPU-d.

Ha mindenkeppen afterburnereznel, akkor a GPU-Z amivel tesztelj - az nem fagy ki, hanem leall a rendereles (megmerevedik a kep). Onnan meg visszabb tudod venni a tuningot es igy meg tudod talalni hol stabil a GPU-d. (CTRL megnyomasaval lehet allitgatni a gorbe meredekseget a Curve editorban (egerrel lehet allitani a gorbe egyik pontjat megfogva), CTRL-L pedig a kijelolt frekvencian lockolja a frekit - azzal jol be lehet loni stabil-e az adott feszultseg/frekvencia erteken a gpu).

Afterburnerben beallitod ami kell, gpu-z elindit, kerdojel, render inditas, ALT-z, aztan ott a performance alatt latod miamerre. Ha nem fagy meg a kep, akkor jo az adott ertek.

Echterion szerintem el tudja neked kuldeni a konfig fajlt - ha nem is birja a geped, akkor is csak a gorben kell kicsit lejjebb huznod.

FőDudu

(#72603) MaxxDamage válasza k-adi (#72595) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ezeknél sose lehet tudni, majd kiderül. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#72604) Speedy007 válasza FőDudu (#72602) üzenetére


Speedy007
őstag

amit küldtem kép MSI Afterburnerről az az alap annyira képes piszkálás nélkül. Nvidiaában is tudnám ezt állítgatni csak az a gond hogy a kisérleti módot sehol nem találom hogy engedélyezzem mert anélkül nem fog menni

(#72605) Picco válasza Speedy007 (#72600) üzenetére


Picco
addikt

a forza 5 jelenlegi allapotaban egy fosbughalmaz.
MSI afterburner, rivatuner es minden hasonlot gyalulnek a helyedben, az lenne a legelso.

nvidia control panel reset. performance mode be vantage alatt.

utana restart, biosba megnezed hogy OC be van e kapcsolva es ott adsz neki +100/200-at.

Alt+Z -> performance -> performance overlay -> allitsd Advanced-ra.
ezt kesobb alt+R kombinacioval tudod elohozni es monitorozni fogyasztast, latencyt etc jatek kozben, meglepoen jol mukodik es egyik jatek sem borult ki tole az emult 3 honapban.

ami meg fontos: nem minden jatek fogja 130w-on jaratni a gpud es ez normalis. probalj ki 3 kulonbozo jatekot es nezegesd a TDPt.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#72606) DonDragonka válasza Speedy007 (#72604) üzenetére


DonDragonka
őstag

Srácok, nem értek a Lenovo-k hoz, de azokhoz nincs olyan "gyári" progi mint például ASUS-nál az Armoury amivel lehet mindenféle külső alkalmazás nélkül a GPU-t VRAM-ot tuningolni?
Az a meglátásom, hogy ez a cseszett Forza 5 mindenre is háklis ami a háttérben fut. Lásd ha fut a Discord összefossa magát...
Nem lehetséges, hogy pont az MSI progi az ami bekavar? Ezt csak úgy gondolat ébresztőnek kérdezem...

Szerkesztés: Picco egy kicsit megelőzött, de én is pont ezt feszegetem mint Ő... :C

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#72607) Speedy007 válasza Picco (#72605) üzenetére


Speedy007
őstag

Persze ezzel tisztában vagyok.. De azért gáz hogy egy fos szimulátor Euro Truck Simulator 2 simán feltekeri a VGA-t a Forza 5-tel ami jóval nagyobb a gép igénye meg "malmozik" a VGA

(#72608) Speedy007 válasza DonDragonka (#72606) üzenetére


Speedy007
őstag

Ki lőttem a Discordot, MSI After Burner-t + Riva Turnert valamint a Nahimic-t de minden esetben problémázik..

(#72609) 2018


2018
aktív tag

Mit szenvedsz vele annyit? Töröld a játékot vagy add el a géped mindenki jobban járna. :DDD Hsz gyüjtés ez nem más amit csinálsz. :K ;]

[ Szerkesztve ]

(#72610) Picco válasza Speedy007 (#72607) üzenetére


Picco
addikt

a szep grafika es akozott hogy mennyire jaratja a maxon a GPU'd csak szerencses esetben van osszefugges. ha truck simulator(vagy barmely mas jatek) tekeri 130w-al akkor nincs gond.

forza 5 pedig pedig szuper bugos, en 20 perc utan feladtam az egeszet, majd ranezek jovore...addigra talan befoltozzak :U

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#72611) Speedy007 válasza Picco (#72610) üzenetére


Speedy007
őstag

Azon gondolkodom én is lassan..

(#72612) motifator válasza DonDragonka (#72606) üzenetére


motifator
senior tag

A fesz. profil miatt nekem fut az MSI AB, semmi baja a Forzának vele, nekem szerencsére nincs annyi bajom vele, mint amiket olvasok a fórumokban.

Speedy: engedd el ezt a játékot, ha befoltozzák a sebeit majd visszarakod. Folyamatosan megy a köpködés rá, lesz feladata a készítőknek.

Funky + Jazz

(#72613) 2018 válasza Speedy007 (#72611) üzenetére


2018
aktív tag

Inkább segítek csak ne floodoljuk ezzel a topicot tovább. Ment pü.

(#72614) motifator válasza FőDudu (#72599) üzenetére


motifator
senior tag

Ilyen UV mellett mit fogyaszt a CPU-d a Cinebench alatt? Észrevettél valami hőmérséklet változást a vasalás óta? Úgy értem a friss állapothoz képest? Nekem kb. 1 hónap után az m15 R3 nagyon csúnyán elkezdett újra melegedni és olyan brutál hőmérséklet értékek voltak egyes magok között, hogy kénytelen voltam megműteni.

Funky + Jazz

(#72615) motifator


motifator
senior tag

Hamarosan érkezik az első fecske, de nem a prémium szegmensből [link]. Valószínű a válasz is megvan, nem "Super" lesz a felturbózott GPU, hanem "Ti". Ami a 12. gen. intelt illeti, rendesen odasózott a számítási kapacitásnak, a NBC előzetes tesztje alapján az 5900HX-ra rendesen rálocsolt. [link]

Funky + Jazz

(#72616) RM007 válasza motifator (#72614) üzenetére


RM007
addikt

Ha leveszed a hátlapot és ráteszed laptophűtőre úgy elég sokat lehet nyerni. Koszolódni azt fog, majd kifújatod. Valami vékony radír féleséget teszel a 4 sarkára hogy ne érjen semmi a belsőséghez és ne csússzon le. Nálam most így van. Nem is csúnya, nem látszik hogy nincs hátlap a gépen. Ha állítható ventik vannak oda teszed ahol a hőcsövek vannak.
Az ablakot kinyitod, felveszed a kabátot...van még pár jó ötletem. :D :R
A jó játékért mindent. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#72617) echterion válasza motifator (#72615) üzenetére


echterion
nagyúr

A kérdés majd ezeknél is az lesz, hogy melyik model hány wattos gpu-val lesz felszerelve, ez fogja megmutatni, hogy valójában mennyire is megérős egy-egy ilyen gép.

**********

(#72618) motifator válasza RM007 (#72616) üzenetére


motifator
senior tag

Újrakentem NT-H2-vel, azóta rendben vannak a hőfokok, legalább is nincs már az eszement hőmérséklet tüske rengeteg a magok között. Nyilván folyékony fémmel jobb lenne, illetve nem tudom, mert TGC-vel újrakentem, de nem lett jobb. Viszont az m15 R3 az upside-down alaplap miatt nem egy leányálom szerelni (és emiatt az alja az alaplapot jelenti, a heatsink felül van), legalább is ha kenni kell és nem akarom havonta szétszedni, mert nem használ neki. A hátlap pedig rendesen szellőzik, alapból padon van. A probléma onnan indult, hogy egyszer csak elszálltak a CPU hőfokok. Ennyi idő alatt azt gondolom, hogy a heatsink-folyékony fém reakcióba lépés sem kéne, hogy jelentkezzen, illetve nem kéne ilyen durván. A kicsi ufó már 5 éves, ott több év "kezelést" kapott heatsink, KH kenése óta fixen f@sza a hőfok. Az m15-nek viszont első volt.

Funky + Jazz

(#72619) motifator válasza echterion (#72617) üzenetére


motifator
senior tag

Max-Q verziókat is említenek, szóval itt is lesz szórás rendesen. És biztos, hogy nem a Nitro sorozat lesz a húzó, valószínű a flagship típusok kapják majd az izom GPU-kat.

Funky + Jazz

(#72620) DonDragonka válasza motifator (#72612) üzenetére


DonDragonka
őstag

Forza-val nekem sincs semmi gondom szépen fut.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#72621) RM007 válasza motifator (#72618) üzenetére


RM007
addikt

Nem is emlékszem mikor volt folyékony fém féleség felkenve, úgy persze más a helyzet, tovább lehet nyújtózkodni, nagyobb teljesítményt lehet kicsikarni jó hőfokoknál. Már régen nem kínzom a procit, ha kell inkább leszabályzom, bár így most nagyon okés.
Legutóbb mikor elszálltak a cpu fokok hardver meghibásodás volt, felszakadt, kiszakadt az egyik lefogatócsavar az alaplapról. Úgy hogy senki ne lássa szép csendesen nyomtam rá pillanatragasztót (sok-sok hónapja) és visszacsavartam a helyére....benyomtam és tartottam ott jó darabig. :D Nyilván nem így kellene, sajnos nem volt jobb ötletem. Azóta is tart szépen, miközben már többször újrapasztáztam. KillHates ígért nekem vízhűtést rá, na azzal a projekttel mi lehet? :U A topik a tanúm rá. :K Lehet elvettem a kedvét.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#72622) Chumlee


Chumlee
senior tag

Utóbbi pár napban a Legion 5 laposom videókártya hőmérséklete van ,hogy felkuszik 73-74 fokra is. Érne a pasztázás ?

(#72623) Picco válasza Chumlee (#72622) üzenetére


Picco
addikt

ez jatek kozben vagy desktopon?
ha elobbi akkor szerinted hany fok a normalis/optimalis a videokartyadnak jatek kozben?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#72624) Chumlee válasza Picco (#72623) üzenetére


Chumlee
senior tag

Játék közben, eddig 70 max 71 volt amire felkúszott. Viszont 3 fokot soknak érzem.

(#72625) FőDudu válasza motifator (#72614) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem vasalas elott 95-98 fokig felment - de ugyanigy 55W volt a maximum.
Az a tartos power max a bios miatt. LEhetne varialni, de nincs ertelme hozza nyulni.
Szerintem igy is eros es nem meleg.

Vasalas ota 86 a maximum.
Meglatjuk hogy birja - olyan egy honap koruli a vasalasom.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#72626) MaxxDamage válasza Chumlee (#72622) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

80+ lenne akkor megértem, hogy "zavar" de 70+ az teljesen oké.. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#72627) Picco válasza MaxxDamage (#72626) üzenetére


Picco
addikt

orulok hogy hot-spot-ot nem mutat nvidia driver, sokan nehezen emesztenek meg 100 fok koruli/folotti erteket es a normalis szavakat egy mondatba :N

#72624Chumlee 85 alatt ne aggodj :)
amugy 3 fok kulonbseg kb meresi hibahatar alatt van

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#72628) KillHates válasza Gergő170 (#72601) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszi a visszajelzést! Használd egészséggel! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#72629) KillHates válasza 2018 (#72609) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fején találtad a szöget! A haverom most adja el az új XBOX SeriesX-ét, mert azon is egy katasztrófa a fos-za 5

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#72630) KillHates válasza motifator (#72618) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#72631) KillHates válasza RM007 (#72621) üzenetére


KillHates
nagyúr

Rajta vagyok, csak most karácsonyi hajtás van, meg év vége, ilyenkor az ügyfelek és a partner cégek is szívják a vérem! Így a barátok egy kicsit háttérbe szorulnak :B :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#72632) KillHates válasza FőDudu (#72625) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kb fél évig fogja. Ma utaltam el 360 $-t Indiumra :B Úgyhogy legközelebb meg is tudjuk fürdetni benne :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#72633) 2018 válasza KillHates (#72629) üzenetére


2018
aktív tag

Online probaltam kapcsolodni multi jatekhoz. Nem csinalt semmit. Xbox series x en szoval ja. Fostaliga 5.

(#72634) motifator válasza FőDudu (#72625) üzenetére


motifator
senior tag

Köszi az infót. 55W-al az intel nyolcmagos elég hatékony. Főleg egy kis UV-val. Csak a hűtés hatékonyságára voltam kíváncsi. Az AW azért nem bánik ilyen finoman a teljesítménnyel. Alap esetben borítékolható a 100 °C és a 100W a CPU oldalon a katasztrófa dell gittel. Viszont odafigyelve, 70-80W-al pici UV (nálam -80 mV) ha csak a CPU-t kell dolgoztatni simán elvan 80 fok alatt, pasztázás után. KH után vassal performance módban UV nélkül sem trottyolt 95-100W terhelés mellett, aztán ez valamiért elmúlt. De nem panaszkodom, mert egy ilyen vékony kialakítás mellett pasztával sem rossz, játékok közben vissza szoktam venni 50W környékére a CPU-t és mindenkinek kellemes a konfortérzete :)

Funky + Jazz

(#72635) k-adi válasza KillHates (#72631) üzenetére


k-adi
nagyúr

..az ellenségek meg a túlpartra :D

(#72636) k-adi válasza echterion (#72617) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, valószínűleg itt is összevissza kuszaság lesz, no de ami minket érdekel az úgyis egyértelmű:
szerintem a fullos Ti verziókat az L7 kapja nagy valószínűséggel több okból is

A többi meg kit érdekel.. főleg a nitro, lol :D

[ Szerkesztve ]

(#72637) Narancs89


Narancs89
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy laptopot amivel játszani is lehet: LOL, Apex, Wow, Farcry, Siege, Batman stb. Az új gépek ára horror ezért megnéztem hogy a használt piacon mit kínálnak a megbízható (sok pozitív értékelés) eladók. Ezt a két gépet találtam, mit gondoltok? Ár érték arányban ezek rendben vannak? HP megéri a felárat? Előadókkal esetleg van tapasztalat?

https://hardverapro.hu/apro/uj_hp_omen_15-dh_gamer_tervezo_vago_laptop_15_6_30/hsz_1-50.html

https://hardverapro.hu/apro/beszamitas_asus_rog_gl504gv_gamer_notebook_144hz_i/hsz_1-50.html

Köszönöm
Dávid

(#72638) Szotyi222 válasza Speedy007 (#72569) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Hátha ez segít [link]

(#72639) Szotyi222 válasza Narancs89 (#72637) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Ezt lefelejteted [link]

(#72640) Narancs89 válasza Szotyi222 (#72639) üzenetére


Narancs89
csendes tag

Szia

Köszi a tippet. Tényleg nem rossz de sajnos már jegelve van.

(#72641) Pocok256 válasza KillHates (#72629) üzenetére


Pocok256
veterán

Wtf ezer éves fostaliga laptopomon 4k high on 60fps fixxel tükörsimán megy.. mi a baj nálatok vagy wtf ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#72642) RM007 válasza Pocok256 (#72641) üzenetére


RM007
addikt

Ezt én sem értem. A gépemen a korábbi P5200 -as kártyámmal ami ugye gyengébb mint egy gtx1080-as, extreme-ben is hasít a torrentes, még csak nem is javított változat. Fixen 60fps-en tartom a nem is írom melyik lemezemről.
Annyi van csak mikor indítom kidob egy ablakot ahol kiírja hogy a standard drivert frissítsem a legújabb dch féle változatra, viszont lehet rá legyinteni, mellőzni és már fut is. Atom stabil és hibamentes.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#72643) Picco válasza Pocok256 (#72641) üzenetére


Picco
addikt

szarul van megirva, felkesz allapotban kiadtak, ennyi

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#72644) motifator válasza k-adi (#72636) üzenetére


motifator
senior tag

Persze, hogy az érdekel, 2 misiért majd a tiéd lehet :D

Funky + Jazz

(#72645) motifator válasza RM007 (#72642) üzenetére


motifator
senior tag

Te is jössz a feltört változattal? Online rész működik hibátlanul? Az aktuális heti feladatok? Trial, horizon tour, horizon open, eliminator megy? Gyanítom, egyiket sem tudod benne normálisan használni. Akkor nincs miről beszélni.

Poczok256: high beállítással még a 1060 is elviszi kényelmesen fhd-ban.

Funky + Jazz

(#72646) KillHates válasza Pocok256 (#72641) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én nem tudom mi van vele, csak arra alapoztam a véleményem, hogy mindenki szídja.
Igazából nem is szeretem az autós játékokat, mert számomra egy nyűg a vezetés a valóságban is, aztán az meg végképp perverz lenne, ha a virtuális világomban is ezzel kínoznám magam.
Persze a munka mást követel meg:
Most ilyeneket javítok...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#72647) RM007 válasza motifator (#72645) üzenetére


RM007
addikt

Most akkor a futtatással van gond vagy komplett funkciók nem mennek? Eddig még csak autózgattam vele. A gördülékeny futtatásra reagáltam és hogy milyen jól van optimalizálva nálam, hogy tök régi kártyán is hasít fps-ben. Sajnos csak virágbolti változat, eddig nem tudtam rá költeni, az online rész az hiányzik nagy bánatomra.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#72648) motifator válasza RM007 (#72647) üzenetére


motifator
senior tag

Van egy tökéletes autóm, hibátlanul gurul. Ja, csak az ülések hiányoznak belőle, valójában a belseje tök üres.... :D Tehát sz@rt sem ér.

Funky + Jazz

(#72649) FőDudu válasza Pocok256 (#72641) üzenetére


FőDudu
addikt

Gondolom kapott rancfelvarrast a raytraxing es egyeb mokusvakitasok miatt, az meg elszurt kb. mindent is ;)

Nalad a regi verzio stabil, nekik meg szivas az egesz az ujabb hardver miatt.

Meg jo, hogy nem jatszom ilyennel, biztos megongyilkolnam magam ennyi szivas utan.... ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#72650) FőDudu válasza motifator (#72634) üzenetére


FőDudu
addikt

Az elejen elengedi kb 90 wattig, de sz kb 2 percig megy. Aztan 77 watt majd 55 watton stabilizalodik. A bios csinalja, csak belenyulassal lehet modositani. Anyyira meg nem lenyeges, eddig is eleg volt a power mindenre.
A hofokot altalaban nezem, mert XTU megy az UV miatt.

FőDudu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.