Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#65019) motifator válasza Ukraan (#65015) üzenetére


motifator
senior tag

Én azt látom, hogy ez is egy bench a sok közül. Nyilván ad egy átfogó képet a hardverről, de ha idetéved egy user ez sok információt akkor sem fog mondani neki. Ha egy aktuális generációból 6 - 8 magos CPU van a laptopban, gyakorlatilag mindegy, hogy intel vagy amd, piszok gyors lesz. Ha belepattint a user egy NVME SSD-t, mondjuk PCIe gen 3. az is piszok gyors lesz egy sata-hoz képest. Ugyanez igaz a memóriára és lehetne sorolni, de ehhez nem kell ez a benchmark, hogy lássuk, ez a gép tényleg hasít. GPU-nál megint csak megvan a mérce. De mondok jobbat, én évekig egy 6300U-s üzletit használtam mindenre, stackelésre, tartalom fogyasztásra, régi játékokra is. Ezek után bármilyen 45W i5 - i7-re csak pislogtam, hogy mennyire szakít, de egészen konkrétan egy G5 volt 9750h-val. Nem kellett hozzá semmilyen teszt. Itt ráadásul az esetek nagy részében egy játékra alkalmas laptop miatt kérdez a felhasználó, ezzel a tesztel szerintem nem lesz kisegítve. Attól, hogy az egyik összpontszám ezerrel, kétezerrel több, vagy kevesebb a másiktól, attól még az a gép nem jelenti azt, hogy kevésbé alkalmas a játékra, renderelésre, stb, vagy mennyire jó vagy rossz. De itt nagyrészt a játékra alkalmasság a prioritás. Ez az én véleményem.

Funky + Jazz

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.