Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#65601) Dhampir válasza 2018 (#65580) üzenetére


Dhampir
félisten

Kis foci..., a kereskedelemben határ a csillagos ég, de nem mindenki tud/akar maximumot kisajtolni. Nyilván legjobb a pillanatnyilag "legjobb", de léteznek korlátok is és az "egyenlőség" legfeljebb csak ideológiai síkon valós. :)

(#65602) FőDudu válasza fordjee (#65600) üzenetére


FőDudu
addikt

Eleg komoly teljesitmenyt belezsufoltak.
Tavalyi, 2070/2080 verziokra mindenutt raver vagy 30-40 szazalekot ami azert nem piskota.
Persze ara van: melegszik. Es nem cserelheto a ram, csak 1 SSD fert bele. Meg a szokasos hulladek kamera. :W

Ettol fuggetlenul szerintem eleg jora sikeredett. Szokasos Razer. Nem a legerosebb, de amit ad az kb. rendben van. Es nem 'csilivili gamer szemet' full muanyagbol.

FőDudu

(#65603) syIex válasza FőDudu (#65602) üzenetére


syIex
veterán

30-40%?
Elolvasva a linkelt tesztet átlagban 10-15%-ot látok. :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#65604) fordjee válasza FőDudu (#65602) üzenetére


fordjee
aktív tag

Ráadásul szerintem irgalmatlanul jól néz ki, nekem legalábbis nagyon tetszik. Mondjuk ez igaz az összes razer notebookra. Kár, hogy horror áron vannak.

fordjee

(#65605) FőDudu válasza fordjee (#65604) üzenetére


FőDudu
addikt

Akcioban kell venni ;)
Az enyem februarban befert 2k Eur ala.

FőDudu

(#65606) vakablak93 válasza FőDudu (#65602) üzenetére


vakablak93
őstag

Hát ne érts félre, biztos vagyok hogy minden játékot el fog vini, szépen, és hogy sokan nagyon boldogok lesznek vele.
DE:
A videó alapján inkább olyan mint amit az Acer Nitro csak csilivili köntösben....
A benne lévő 3080 inkább csak 2080S Max-Q szint de néhol még annak is alámegy és beesik 2070 szintre....
Ez mitől fejlődés?

A CPU tényleg hihetetlenül erős, de kíváncsi vagyok, mi történik ha használni is akarod valamire..... :))
Ha abból indulok ki amit a sajátodról írtál, akkor ennek a minierőműnek semi esélye.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#65607) k-adi válasza fordjee (#65604) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Ráadásul szerintem irgalmatlanul jól néz ki"

minimalista, van akinek bejön ez igaz
de kb. ugyanez a desing évek óta, alig látok különbséget.. aztán persze lehet csak én vagyok vak

(#65608) 2018 válasza k-adi (#65607) üzenetére


2018
aktív tag

Na megjott a mobil klima. A ket lapos homersekletei igy alkulnak: g733qs -500 mhz gpu 81 fok helyett 76 fok 23 fokos levego hovel a legion 5 rtx 3060 -al 65 foknal megall. 1 ghz a gpuja 0.7 v alulfeszkoval.

[ Szerkesztve ]

(#65609) Evil Snowman válasza k-adi (#65607) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az újrapasztázás alatt beszélgettünk épp erről KH-val.

Igazából ezek a Razer laposok "windows-os macbook pro-k". Azaz ugyanolyan minimalista design, kiváló ház anyagminőség, csúcs HW, csak MacOS helyett Win fut rajtuk. Való igaz, hogy külsőleg kb. semmi nem változik rajtuk generációról generációra (max a port kiosztás), de szerintem, ami szinte kifogástalan azt fölösleges bolygatni.

Van akinek (többek között nekem is) ez bejön. Szinte 100%, hogy az Asus-t egy Razer fogja váltani nálam.

Azt is aláírom, hogy nem mindenkinek jön be ez a minimalista design, de az élet azért szép, mert nem vagyunk egyformák. :K

[ Szerkesztve ]

(#65610) FőDudu válasza vakablak93 (#65606) üzenetére


FőDudu
addikt

Beraktak egy eros hardvert megfelelo meretu akkuval egy 13" macbook pro meretu hazba es a sulya is maradt.

Kb mernoki bravur lesz ha birja a terhelest ;)

(Razer eleg jol levedi a beepitett cuccokat a megsules ellen - gondolom itt is lesz throttling ha tul forrofeju lenne)

Prociban mindenkeppen jobb az enyemnel (10875h kis UV-val).
Nekem a CB R20 az mindenfele UV es egyeb varazslas utan van kb 4300.
Ennel azert alapbol kozeliti az 5000 pontot a Ryzen.

A teszteken vegig nezve (notebookcheck.net) valoban kb pariban van a tavalyi 2080S verzioval - vagy inkabb az enyemmel (2070S Max-q). Legalabbis a pcmark szerint.
A Jarod fele videoban meg megint csak kb azt hozza amit a nagyobb es oregebb Razerek.
Es az nem semmi, kisebb es vekonyabb geptol.

Time spy alatt azert jol rajuk ver - de az inkabb proci igenyes. Legalabbis nalam a HWInfo szerint nem maxolja ki a GPU-t. Szoval ott megint a Ryzen ereje mutatkozik meg.

Nincsenek csodak - 100W TGP az erosen limital. 3070 az valoban csak a kotelezot hozza a 2080S-hez kepest (a szokasos 10-15% ami generacionkent megvan).

Ettol fuggetlenul eleg jo lett (szerintem), valoszinuleg veszik majd ha nincs valami komoly hibaja. Sajnos Thunderbolt nincs rajta, pedig az jo cucc!

FőDudu

(#65611) FőDudu válasza syIex (#65603) üzenetére


FőDudu
addikt

En nem grafikus teljesitmenyt nezek - hanem mondjuk CB R20 multi processor es hasonlo dolgokat. Nalam kevesse szamit a grafikus resz, nem jatekra vettem a gepet.
Azaz a procis dolgok jobban erdekelnek.

Grafikaban valoban csak a generaciok kozti ugrast adja esetenkent - 10-15% az elozo csucshoz kepest. Ekkora meretben meg az is szep tljesitmeny ha ugyanannyit tud.

FőDudu

(#65612) hszilard666 válasza FőDudu (#65610) üzenetére


hszilard666
veterán

Hát, szerintem nem egy 13" es pro. A touchbaros gépek viccesen vékonyak, viszont az új Blade elég pocakosnak tűnik nekem. :( A hűtéstől én is félek ebben a méretben, VC ide vagy oda, szerintem fehéren izzik gyárilag ha meg van terhelve.

Viszont most van az aprón egy régebbi 14" Blade, 7700HQ+1060MQ, erősen gondolkodom hogy beleugrok. Olyan szééépek azok a gépek! De mondjuk mobilitásban !nekem! annyira nem favorit. Most egy 11" es macbook airt nyúzok útközben, szeretem mert filléres+ nagyon nagyon könnyű :D

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#65613) FőDudu válasza Evil Snowman (#65609) üzenetére


FőDudu
addikt

Sok hasznos feature bejott az elmult par honapban megjelent gepekben amit anno a kovetkezo laptopomba kerestem.

Masodik SSD slot. PCIe gen4.0, USB toltes, Thunderbolt 4 (meg ha nem is gyorsabb a haromnal), elegendo mennyisegu port (Dell XPS-t a portok hianya miatt huztam le a listamrol).

Sajnos a VC hutes nem terjed - pedig az is jobb lenne kb minden gepben....

FőDudu

(#65614) FőDudu válasza hszilard666 (#65612) üzenetére


FőDudu
addikt

A macbook verziokkal kar osszehasonlitani - foleg az utobbi evekben megjelent verziok birjak nagyon jol akkurol. Igaz az en 2015 Early MBP-m is teljesen jo meg - foleg akku es SSD csere utan. Neha meg elokapom, hagyom frissulni, aztan kikapcsolom.

Ezeken a hatso gumilab ami megemeli az asztalrol es szerintem meg el is hatarolja a hatul kifujt meleget az alul szivo ventiktol. Szerintem van vagy 3-4mm magas az a gumilab.
Viszont nagyon massziv - tenyleg Macbook Pro minosegu az egesz. Nincs nyekles/nyaklas, nincs display flex, a kijelzo 2 folso sarat 2 ujjal megfogva kb 1 centit lehet mozgatni azaz nagyon merev. A hazrol kar is szot ejteni, mart aluminium.

Nem reklamozom, szimplan minosegben ez a csucs amit windowsos gepben csinalnak.
Persze van meg AW meg Dell meg par profiknak szant 3 centi vastag workstation - de az mar nem ez a liga ;)

Nalam pl kizaro ok lenne a dupla tap. Hurcolja akinek 2 anyja van. Mar ez a 2 kilos gep is nehez. ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#65615) Pocok256 válasza FőDudu (#65610) üzenetére


Pocok256
veterán

Amúgy jó gép lenne, de a 16 giga ram miatt sajnos kiesik :'( Eszméeltlen kevés.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#65616) FőDudu válasza Pocok256 (#65615) üzenetére


FőDudu
addikt

Az valoban eleg velemenyes, ahogy kovetik a beforrasztos trendet....
Ma meg epp eleg (nekem) - de az enyemben 128GB a max. Az ujabbakban meg 64GB. Nem is ertem miert csokken generacionkent ;)

FőDudu

(#65617) hszilard666 válasza FőDudu (#65614) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem, gyönyörű gépek, nálam is volt 870M es 14" és 970M es 14" es Blade. Csak ne lennének olyan retek hangosak. :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#65618) FőDudu válasza hszilard666 (#65617) üzenetére


FőDudu
addikt

Enyemet azert UV-val sikerult nemara kihozni hetkoznapi hasznalatra.

Ha meg jatek van, ugyis veszem fel a WH1000XM3-at, mert ugye maskepp nehez rendesen hallani a lepteket a CS-ben ;)

Egy ujjlenyomat olvaso es egy kamera shutter nem artana ra, de azok nem annyira fontosak mint mondjuk a TB port es USB toltes volt.

Igy egy combosabb mobil toltot eleg vinni es van eleg power.

FőDudu

(#65619) Pocok256 válasza FőDudu (#65616) üzenetére


Pocok256
veterán

64 azért mindenre elég a 128 meg végképp :D a 16 a nagyon para ha lenne 32 es opció beheggesztve akkor nem érdekelne a story de ez így gáz :(((

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#65620) hszilard666 válasza FőDudu (#65618) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem, viszont számomra fontos hogy terhelés alatt se legyen hangzavar, ezért engedtem el a gamer laptop vonalat :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#65621) zsolti75 válasza FőDudu (#65610) üzenetére


zsolti75
senior tag

Volt Razer-em kb fél évvel ez előtt néhány hétig, 10875/RTX5000-el. CB R20 multiban még 3000-et se értem el nemhogy a 4300-at.
A Precisionjaim 9980KH ill. 10980HK-val is csak bűvészkedés után érték el a 4200-4400 pontot, alap beállítással soha, pedig azokban jókora hűtés van, és 100-120W a PL nem pedig 45/60W mint a Razzerben.
Ettől függetlenül jó gépnek tartom, ne érts félre, de a számok nem stimmelnek.

(#65622) Ubul86 válasza Pocok256 (#65615) üzenetére


Ubul86
őstag

minden rosszindulat nélkül, 16 gb mire nem elég? :) mármint szerintem azért elég speciális csoport az, akinél kevés ennyi ram

(#65623) Pocok256 válasza Ubul86 (#65622) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem tudom mennyire vagyok special nálam ha elindul a win 10 akkor 10 már tele alaphelyzetben. Sok játék meg egyéb kliens elindul csevegő programok stb stb. Ha elinditom a fejlesztői cuccokat akkor 18ngigantele. És akkor arról még nem beszéltem hogy 10-20 giga swap konstans van. De wz új generációs játékok is bőven elfognak kérni 16 ot hidd el és ha a játék annyit megeszik akkor ha már tabolsz vagy csinálsz mellette bármit akkor megfogod érezni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#65624) vakablak93 válasza FőDudu (#65614) üzenetére


vakablak93
őstag

Szerintem te nagyon nem vagy tisztában a minőség szó jelentésével, az nem kizárólag külső anyaghasználatot/kinézetet jelent, hanem a termék mindennemű képességeit-tulajdonságait.

Ebbe természetesen az elégtelen hűtés és a trotty is beletartoznak. Kisarkíthatom az eleve hibás gondolatmenetedet és innen nézve nevezhetném 'csilivili gémer szemétnek' is akár, pedig tudom hogy remek gépek ezek :)
Szóval azért ne száljunk már el, a TE szempontjaid szerint a legjobb OK, de általánosságban ezt így kijelenteni :F azért elég erős.

Pontszámok: El se hinnéd hogy egy sokkal jobb proci mennyire alúl tud múlni gyengébb hardvert akár csak 10 perc után is ha nincs hozzá normális hűtés.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#65625) echterion válasza Ubul86 (#65622) üzenetére


echterion
nagyúr

Olvass picit vissza, Ő nem játszik elsősorban, amire Pocok használja a gépeit, arra sovány a 16. De játékra is határeset már sokszor, főleg, hogy a win is lefoglal egyre többet. Elég, de forrasztva nem, mert évekre előre tervezve a 16 már limitáló lehet bizonyos esetekben.

Hopp, most látom, megelőzött. :B

[ Szerkesztve ]

**********

(#65626) FőDudu válasza zsolti75 (#65621) üzenetére


FőDudu
addikt

Valamikor regebben linkeltem mar a magasabb eredmenyt, most hirtelen ezt talaltam.


Regi eredmeny, 1 napos gepnel. Februar 16-an vettem at ;)
Azota javult.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#65627) RM007 válasza hszilard666 (#65612) üzenetére


RM007
addikt

Nem gondolod hogy pénzkidobás ilyen elavult laposba beleölni? Mit akarsz rajta futtatni? ;]
Csak nem érzelmi alapon működik nálad is?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#65628) sh4d0w válasza Ubul86 (#65622) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Futtass pentest vagy malware analysis lab-et - már ez is elég, de adj még neki egy kicsit védelmi fejlesztőcuccal; villámgyorsan elfogy a 16 GB RAM.

https://www.coreinfinity.tech

(#65629) RM007 válasza FőDudu (#65616) üzenetére


RM007
addikt

Azért hogy gyakrabban cseréltessed a lapost. Kvázi ölj bele többet. Muszáj trendinek lenni.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#65630) RM007 válasza Ubul86 (#65622) üzenetére


RM007
addikt

Alaphelyzetben bekapcsolás után vizslasd mennyit foglal le a Windows. Ezt úgy kellene nézni, mennyi van mindig szabad felhasználható.

Persze függ attól is mi mindent toltá rá. Meg mire használod a géped.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#65631) Evil Snowman válasza Ubul86 (#65622) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Windows alapjáraton + Armoury Crate + MSI Afterburner + Synapse + Edge 8-10 lap megnyitva -> 6,1 GB

Majd elindítok egy Warzone-t és bamm a 16 GB-ból 15,9 GB foglalt. :D :D

(#65632) FőDudu válasza vakablak93 (#65624) üzenetére


FőDudu
addikt

Kivitelezesre ertettem, nem beltartalomra. Anyag hasznalatra a haz eseten.
Lehet felreerthetoen fogalmaztam.

Ahogy mar emlitettem ez nem a legerosebb gepnek keszul (arra tenyleg kellene a vastagabb es erosebb hutes), hanem egy jol hasznalhato kompromisszum.

Jo proci, jo GPU, jo kijelzo, minosegi hazban, kelloen vedve a felhasznalo sajat hulyesegetol (nehez megfozni).

FőDudu

(#65633) Ubul86 válasza Pocok256 (#65623) üzenetére


Ubul86
őstag

nálam ami alap az a
- slack
- skype
- netbeans
- postman
- thunderbird
- chrome ~10 tabbal
- firefox 1-2 tabbal
- total commander
- launcherek (epic,steam)
- wamp

kb ezek mennek fejlesztőként, és most 10.9 gb-ot ír hogy elment. Linux alatt kevesebb, de itt ugye most nem mérvadó.

persze ha játszok, akkor mindent ki, amit lehet. De ugye nekem nincs is luxus gépem, már eléggé alsó-középkategóriát képviselek. A speciálist úgy értettem, hogy pl ha levetítjük egy 10 milliós főre ,akinek van gépe itthon, hány olyan ember van, akinek 16nál több van a gépében és ki is használja. Értelemszerűen nem azt mondtam, hogy felesleges, ezért is ÉRDEKLŐDTEM , hogy mi az, amire kevés a 16 egy átlag gémernek pl (ha már gamer fórum :D )

annyi, hogy azért videóvágáshoz és videókamera applikációt is írok electronban, ott azért nem árt persze a 16, de amikor 4-5 kamera volt rádugva a gépre és egyszerre ment az összes, futásanalízi miatt több szögből, akkor se halt meg

[ Szerkesztve ]

(#65634) FőDudu válasza Evil Snowman (#65631) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalam meg 6,6GB a szabad. :Y
Skype/Viber/QbitTorrent (nem tolt de fut)/Steam/Hwinfo/Synapse3/Edge vagy 40 tabbal/Chrome vagy 20 tabbal.

Azaz a 8 gigas gep mar swappelne erosen.

FőDudu

(#65635) RM007 válasza Ubul86 (#65633) üzenetére


RM007
addikt

Nálam a 32GB ram-ból momentán 23% foglalt, csak a torrent fut.

Persze biztos neki lehet állni manuálisan is mindent lekapcsolni, eddig sose kellett, volt mindenre elég. Addig jó míg nem áll rá a háttértárolóra.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#65636) FőDudu válasza RM007 (#65635) üzenetére


FőDudu
addikt

Kivancsi vagyok, hogy a sok M1 procis MAC a 8 gigas memoriaval milyen hamar nyiffantja ki az alaplapra integralt SSD-t. Na az lesz a nagy moka.

Van belole 16-is, de az alap 8 gigas.

Mas architektura, de csodat ott sem lehet tenni.
Ha keves a memoria, akkor swappelni kell.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#65637) Ubul86 válasza RM007 (#65635) üzenetére


Ubul86
őstag

jogos , torrentet kihagytam, bár az szerintem már nem speciális program manapság :D (bár ott áttértem qbittorrent-re, kevesebbet is eszik jócskán)
emellett a gépre is ráférne már egy reinstall, mert eléggé bevan lakva , meg persze nem írtam le azokat, amiket időnként kezelek csak az adott projektek által, mint npm,yarn vagy composer, esetleg css file-ok fordítására laravel mix vagy gulp, pedig ezek is esznek, olykor az ffmpeg még

a chrome viszont zabál rendesen, szóval minden böngészőre fejlesztek, akkor egyszerre csak egy van megnyitva :D de sose tapasztaltam amúgy hogy elfogytam volna ,ezért is gondoltam hogy "speciális" a 32 és fölötte már (de a speciális nálam nem azt jelenti, hogy most 10 millió emberre nézve 1-2 fő természetesen, hanem azért jócskán több...de ott a gépe is jóval többet ér az illetőnek, mint a nagy átlag)

(#65638) Ubul86 válasza echterion (#65625) üzenetére


Ubul86
őstag

az évekre tervezve természetsen teljesen jogos, mint ahogy írtad a játékokat is, hogy néhánynál már határeset, bár itt azért tudjuk jól, hogy nem feltétlen mindig igaz, max a fejlesztőgárda a trehány a memóriagazdálkodással :D

(#65639) Pocok256 válasza Ubul86 (#65633) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát nézzük nekem ami elindul elején:
Signal,
Slack,
Telegram,
Eagames app,
Bnet app,
Steam app,
Xbox app,
Epic games app,
Gog galaxy,
Logitech gaming software,
Steeseries appok,
Dragon center.

És akkor a fejlesztéshez:
Smartgit,
Phpstorm
Docker,
Dbeaver
VPN esetlegesen,
Chrome 10-20 tabbal,

Ami hozzátartozik dockerbe teljes weblapok futnak nyílván ott akármenynire is develop a rész van mikor 30 gigás db vel kell dolgozzak és hogy ne legyen lassú ott bizony kell swap.
Továbbá ugye én WSL t is használok teljesértékü linux subystemet ami azért tudja darálni a gépet ha arról van szó.
De egy ksiebb weblap is lazán megeszik 1-2 giga ramot php sql esetleg egy Solr server.
De ugye a phpstorm se mindegy menynire van felkonfigurálva mikor realteime psr-2 eslint és társai küdelemzést csinál akkor oda is kell kraft mert az bizony 0/24 fut.

Aztán hát 99% hogy indul mégitt másis meg vannak asztali appok is de na kb ez a fő pakk.

Nálad azért lehet kevesebb mert wampot használsz de olyan emberrel nem állok szóba bocs :D Docker über alles !

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#65640) vakablak93 válasza Ubul86 (#65633) üzenetére


vakablak93
őstag

Figyelj csak, én böngésző + youtubemusik app + messenger app mellett amikor elindítottam a wotot, akkor rövid időn belül bezárta a win10 mert kifogytam a ramból....
Egy nyamvadt wotról beszélek.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#65641) Ubul86 válasza Pocok256 (#65639) üzenetére


Ubul86
őstag

azért mert wamp van a gépemen, még docker is lehet ;-) amúgy linuxon van csak fent, win alatt nem konfigoltam be, lusta dög vagyok :D

(#65642) 2018 válasza vakablak93 (#65640) üzenetére


2018
aktív tag

Minimum 32 gb rendszer ram kell. Durva jatekok vannak mar. Flight sim es kepes majdnem telerakni pl ennyit is. 2gepemben 32 gb ram van a legion 5 ben 16.

[ Szerkesztve ]

(#65643) hszilard666 válasza RM007 (#65627) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem hiszem, amire én használom arra szuper lenne. Battlefield 3 azok és projektort vezérelnék vele, de erre felesleges gépet venni. Nagyon ritkán játszom útközben, vagy nem otthon, szóval oda is elég a nintendo switch. Van rá egy csomó AAA játék, (DOOM, Eternal, Skyrim, Burnout Paradise, Wolfenstein, Witcher 3, Crysis)

Habár félig igazad van a 7700HQ elég öreg motoros, de 60Hz re a mai napig elég szerintem. Vagyis desktopon én még mindig egy öreg 4770 essel vagyok és mindenhova szuper 2560x1080 ban 60hz en.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#65644) 2018 válasza hszilard666 (#65643) üzenetére


2018
aktív tag

Akartam irni. Uj vbios kijott a g733qs hez, az van irva hogy stabilitast novelik vele. Fel is ment, meg a billentyuzethez 2 filmware is.

(#65645) vakablak93 válasza 2018 (#65642) üzenetére


vakablak93
őstag

Annyit használok a laposom februári fejlesztése óta.
Ezért sem értettem mi a fenének jelennek meg a gépek ennyivel.
A másik szánalom az 512-SSD ....

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#65646) Pocok256 válasza Ubul86 (#65641) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem kell már winfos alatt se semmit konfigurálni, wsl 2 öt dobd fel tegyél fel egy ubi 20 at alá majd dockerbe engedélyezd a wsl 2 integrációt. Ha speedet akarsz akkor a linux subsystem saját gyökerébe rakod a cuccokat (pl var/www mappa ) így teljes értékű linux file systemet is kapsz (wsl -t meg amúgy explorer felső sávjába bedobod hogy \\wsl$ és el is éred mint egy meghajtót) nem pedig a virtuális networkon tcp packeteken keresztül kezdi küldözgetni a requesteket.

Ettől függetlenül nyílván programozásra a linuxot jobban szeretem haználni de most így hoyg van a swl 2 most már elhagyhatom mert 1 rendszer jó játékra és programozásra is. Nagyon riktán van az hogy kerülő utat kelljen keresnem emiatt.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.