Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#65801) Pyttawrx válasza raklo1 (#65796) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen volt ilyen, amit radi8tor is ír, de szvsz jobb ha ki van takarítva normálisan és rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#65802) Pyttawrx válasza Imre9211 (#65736) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. ne vegyél, jobb ha kitakaríttatod, meg pasztázod normálisan pl KillHates tud segíteni.
Hűtőpad: [link] , sok esetben semmit sem ér.

(#65803) motifator válasza Pyttawrx (#65802) üzenetére


motifator
senior tag

Attól függ, hogy van kialakítva a laptop alja. Nyilván a legfontosabb a normális pasztázás, de a legtöbb esetben pont van értelme, főleg egy gaming masinánál. De hülyeséget szerintem ne írj, hogy ezzel árt a gépnek, pont az alján, ahol nem kifelé fújja a levegőt.

Funky + Jazz

(#65804) radi8tor válasza motifator (#65803) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyanakkor nem is használ neki hogy olyan helyekre jut el a meleg levegő ahova nem kéne (pl SSD).
Nem nagyon ajánlatos kivágni/leszedni a gép alját.
Vagy én értettem félre valamit. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#65805) MaxxDamage válasza motifator (#65803) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+1 !
Én gépeimnél is volt értelme, mert az alja rácsos volt és ha kapta a levegőt akkor igen is sokat ért! Hátsó (2) és oldalsó (2) ponton tolta ki a meleget, alulról meg szívta fel a hideget :) :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#65806) motifator válasza radi8tor (#65804) üzenetére


motifator
senior tag

A laptop aljának a leszedését én sem támogatom, de hogy hátrányos lenne, hogy hűtőpadra teszem ill. hogy ezzel fogom felfűteni az SSD-t, na az számomra érdekes gondolat. Ezt pont nem tapasztaltam még, pedig én minden gépem padon használom.

Funky + Jazz

(#65807) radi8tor válasza motifator (#65806) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a padra gondoltam, hanem ha mondjuk egy Rog gép alján a gyárilag nem perforált részeket kivágják akkor olyan részére is mehet a gépnek a melegebb levegő amire a gyártó direkt nem akarta engedni.

⭐ Stella

(#65808) motifator válasza radi8tor (#65807) üzenetére


motifator
senior tag

Az anus szándékosan is megoldja, hogy ne legyen normális a hűtés.

Funky + Jazz

(#65809) frame120 válasza motifator (#65808) üzenetére


frame120
tag

Amit a 3xxx és 4xxx ryzenek hűtésével műveltek, az biztos nem véletlen ... Az elég szar duma volt, hogy a belső légáramlás hűt bizonyos alkatrészeket és azért van olyan kevés kivágás. Intelnél érdekes módon nem volt rá szükség, meg tudtak nagyobb rézlapot tenni a hőcsövek alá, hogy aktív hűtést kapjanak azok az alkatrészek.
Azért szerencse, hogy most az AMD proci lett a mainstream és így ezt nem lehet büntetlenül megcsinálni.

(#65810) hpeti3


hpeti3
tag

Én is lőttem egy Superposition benchmarkot az msi GP66-al (RTX 3080). :B

(#65811) 2018 válasza hpeti3 (#65810) üzenetére


2018
aktív tag

Na nezd, megsem picsazta el a 2080 a 3080-at. ;]

(#65812) isti0308 válasza 2018 (#65811) üzenetére


isti0308
csendes tag

Hát..... 2,96%-a jobban teljesített ez a 3080 mint a 2080.... :C
Szerintem ez magáért beszél!!! :DDD :DDD :DDD

(#65813) 2018 válasza isti0308 (#65812) üzenetére


2018
aktív tag

Világverést láttunk most kérlek szépen. Jól körbehugyozta mi? :DDD

(#65814) syIex válasza 2018 (#65813) üzenetére


syIex
veterán

A két proci között azért van különbség.
Bár hirtelen már nem tudom, hogy az mennyibe befolyásolja. :U

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#65815) RECSKA válasza syIex (#65814) üzenetére


RECSKA
veterán

Ezt a tesztez? Semennyire :DDD ;]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#65816) 2018 válasza syIex (#65814) üzenetére


2018
aktív tag

Sup pos gpu limites. :D

(#65817) echterion válasza isti0308 (#65812) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez a fejlődés. :DD :DD
Jó lesz nekem egy A51 R2 egy 2080S-rel. Vagy csak a mostanimba vesze egy sima 2080-ast, oszt' jóccakát'. :))

**********

(#65818) hpeti3 válasza 2018 (#65811) üzenetére


hpeti3
tag

Azért nekem is el kéne vinnem a gépet KillHateshez pasztázásra, lecserélni a gyárit, csak itt a msi-nél ugye van egy factory seal matrica direkt az egyik csavaron :F Mit lehet ilyenkor tenni? Rendeljek aliról egy factory seal matricát? :DD

(#65819) syIex válasza echterion (#65817) üzenetére


syIex
veterán

Eléggé érdekes egyébként. Asztaliban oda vissza hajtogatja az új széria a régit itt meg 3%.. :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#65820) frame120 válasza syIex (#65819) üzenetére


frame120
tag

Jó de nézd meg a 30XX széria adott kategóriában mennyivel fogyaszt többet asztaliban. Előre lehetett tudni, hogy túl nagy előrelépés nem lesz a laptopoknál, főleg a felső kategóriákban.

(#65821) echterion válasza syIex (#65819) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, ennyit jelent a TDP. Ki vannak ezek a szerencsétlen gpu-k herélve és még így is tojást lehet sütni ezeken a gépeken. Most képzeld el ezeket a gépeket egy 200W-os 2080-nal...már nem csak tojást süthetnél rajtuk, de a komplett vasárnapi ebéd se lenne gond. ;]

**********

(#65822) Evil Snowman válasza syIex (#65819) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Azért azt érdemes lenne tudni, hogy Atis 2080-a hány wattos valamint hpeti 3080-a. Mert ott lesz a kutya elásva szerintem.

(#65823) hpeti3 válasza Evil Snowman (#65822) üzenetére


hpeti3
tag

Az enyém 130 Watt, és gyári pasztás, mókolatlan 3080.

(#65824) radi8tor válasza hpeti3 (#65823) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyári paszta nem feltétlen rossz, inkább pár év múlva szokott erősen romlani a hatékonysága.

⭐ Stella

(#65825) Evil Snowman válasza Pyttawrx (#65802) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nyilván a 3 filléres 50CFM-es padok nem érnek semmit.

Évekig ugyanígy voltam vele mint te, a korábbi rossz minőségű laptop hűtőim által tapasztaltak alapján. Aztán unszolásra megvettem az itt ajánlottat.

Azóta IDLE-ben nem pörögnek 2500-on a ventik, a hőfokok meg így alakulnak:

És ez egy elég zárt aljú lapos. Nyilván egy DTR-ben vagy egy nyitottabb aljúban jobb hőfokokat lehetne elérni, de nekem ez is megfelel jelenleg.

(#65826) isti0308 válasza echterion (#65817) üzenetére


isti0308
csendes tag

echterion:

Hát igen, azért az nvidia oda tette magát :DDD
Valahogy én sem érzem a viszketést, hogy lecseréljem a chimerát ( max ha Djatis végre ráun a mothershipre)! ;]
Szerintem egy A51 R2 2080s-el még nagyon sokáig ki fog szolgálni, szerintem sokkal jobban megéri egy olyan, mint egy mai "csúcs" noti a konzumer palettáról! Az időtállóságról, meg az élettartamról nem is beszélve! :R

sylex1:

Nincs itt semmi csoda, egy asztali 3080 320w-ot fogyaszt miközben "oda vissza hajtogatja a régit" azonban a notikba szerelt 3080-ak között a legerősebb is pillanatnyilag 150w+15w dynamic boost!

Ezzel szemben az asztali 2080 215w, amíg a DTR notikban pedig 210w-ot is símán bekajál ugyan az a gpu!

Sajnos ilyen világot élünk, hogy ez kell a népnek! Legyen vékony, meg rgb-s, aztán ha trottyol és megfő a hardver az sem érdekel senkit, mert a billentyűzet legalább csak langyos! :W

(#65827) 2018 válasza radi8tor (#65824) üzenetére


2018
aktív tag

Ma jon ki a doom eternal rtx dlss patch. Kivancsi leszek. A 3060 vramja elfogy ultra preset fole nem lehet rakni.

(#65828) Evil Snowman válasza radi8tor (#65807) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

HA minden jól megy hamarosan kiderül. Július elején berendelek egy csere "back plate"-et -> [link]

Dremellel kikanyarítom kb az egész alját csak ezt a pirossal határolt keretet hagyom meg, lehet opcionálisan kap egy kis porvédő mesh-t a kivágott részre:

Alá kerül a hűtőpad, aztán meglátjuk mi lesz. :C

(#65829) radi8tor válasza Evil Snowman (#65828) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én a HP Microserverben műanyag szúnyoghálót alkalmaztam 2 rétegben (a szürke színűt). Nekem bevált. :D

⭐ Stella

(#65830) Evil Snowman válasza radi8tor (#65824) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Sajna ezt gyártója válogatja, valamint attól is függhet, mennyit volt raktárban a gép.

1 hetes volt a gép, amikor szétszedtem, mert rohadtul melegedett. így nézett ki a gyári paszta:




Mint valami kiszáradt ablak gitt. :DDD :DDD :DDD

(#65831) Evil Snowman válasza radi8tor (#65829) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Én ezen gondolkodom most -> [link]

(#65832) radi8tor válasza Evil Snowman (#65831) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az ára elég fájdalmas, de legalább kerek a perforrációja. :D

#65830: nekem úgy rémlik a hővezető paszta fő ellensége a hő, attól keményedik meg. De persze ami már dobozban állva is romlik azt megette a fene. Úgyis kiderül amint újrapasztázod. Csak legyél konzekvens a teszteléssel. :K

⭐ Stella

(#65833) Evil Snowman válasza radi8tor (#65832) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ez lassan két éve volt. Azóta már KH-hoz hordom én is. :DDD

CPU most kapott folyékony fémet a GPU meg Noctua NT-H2-t. Azóta max terhelésen sem megy 75 fok fölé a CPU.

(#65834) radi8tor válasza Evil Snowman (#65833) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De az nem jár garivesztéssel? (a folyékony fém pasztázás)

⭐ Stella

(#65835) Silverboy válasza hpeti3 (#65818) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Írsz egy levelet az AlbaComp-nak, hogy bontási engedélyt szeretnél XYZ típusú XYZ gyártási számú gépre + mellékeled a számlát. Azt zsá' KillHates-hez.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#65836) Silverboy válasza radi8tor (#65834) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Nem. (Csak akkor, ha kisütöd vele :DDD, vezeti az 'áramot)

Dupláért bocsánat! :R

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#65837) Dhampir válasza radi8tor (#65834) üzenetére


Dhampir
félisten

A Bacsis-tuningot érdemes átböngészni. :)

Hűtőpaszta vs. lekvár reloaded

Idéznék belőle a képek elhagyásával, a pasztákat félkövérrel kiemeltem:

Elősnek a klasszikus sárgabarack lekvárt vettem be a tesztembe

Kicsit savanykás illatú, elég sok rostot tartalmaz, igyekeztem úgy felkenni a CPU-ra és a GPU-ra, hogy a rostokból ne jusson a felületre. Nem volt egyszerű mutatvány, mert állandóan összefutott a felületen a lekvár. De azért sikerült

Az eltávolítása nem volt olyan könnyű, eléggé ráragadt a processzor és a GPU felületére is, nedves törlőkendővel azért könnyebben lejött.

...

Chillis paprikakrém

Erős szúrós szagú cucc ez, ami jó sok magot is tartalmaz. Persze itt is igyekeztem a magokat nem felhordani a processzorra és a GPU-ra. Aránylag könnyen kenhető

Eltávolítása valamivel könnyebb volt mint a lekvároké, ez nem ragadt annyira

Garnier arc alapozó:

Feleségem szokta használni, igaz kicsit más célra, de gondoltam kipróbálom. állagra eléggé hasonlít a hűtőpasztára, csak némileg hígabb. Elég könnyű volt felvinni a felületre.

Az eltávolítással sem volt semmi gond, könnyedén le lehetett törölni

Lábizzadás elleni krém

Elsőre kicsit furcsa volt állagra, elég sűrű, ennek ellenére könnyen lehetett felhordani. Mintha apró szemcsék is lettek volna benne, kicsit mintha fogkrém lett volna állagra.

Kenőzsír

A nevéhez illően nagyon zsíros tapintású szagtalan cucc ez a kenőzsír, állagra picit hígabb mint egy átlagos hűtőpaszta. Könnyen kenhető, szépen egyenletesen fel lehetett vinni a felületre.

A letörlése sem volt körülményes, simán le lehetett törölni használat után.

Szilikon+teflon:

Nagyon hasonló volt állagra, mint a kenőzsír. Ebből adódóan ezt is könnyedén fel tudtam vinni a felületekre, és a tesztelés után is könnyen le tudtam törölni.

Bőrzsír

Szintén elég zsíros kicsit tapadós sűrű állagú anyag ez. könnyen felkenhető, és az eltávolítása is problémamentes volt.

[ Szerkesztve ]

(#65838) Evil Snowman válasza radi8tor (#65834) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nem. Ha szakemberrel csináltatod. ;)

(#65839) Djatis válasza Evil Snowman (#65822) üzenetére


Djatis
senior tag

Nekem 200watt és kapott a gpu a tesztre 195mhz-et a ramok meg 1000mhz-et :DDD

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#65840) Evil Snowman válasza Djatis (#65839) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Beteg vagy. :DDD A szó jó értelmében persze. :DD

(#65841) KillHates válasza Djatis (#65839) üzenetére


KillHates
nagyúr

220W-os a Titan GPU-ja. :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#65842) Djatis válasza KillHates (#65841) üzenetére


Djatis
senior tag

Pedig 200 fölé nem nagyon akar menni, a mothership az eddig 210-et evett mikor kapott egy kis húzást :DD

evil_snowman: köszi, igyekszem :))

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#65843) Imre9211 válasza syIex (#65797) üzenetére


Imre9211
tag

De ha leveszem a hátlapot? :D

Roxalorox

(#65844) Pyttawrx válasza motifator (#65803) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kérlek olvasd el még 1x. :R

(#65845) Imre9211


Imre9211
tag

Szóval azért tartom hülyeségnek hátlappal mert levegőt alig kap. Most azt hiába fújatom.

Aranyos ez a honeycomb design de lósz*rt sem ér mert csak néhány cellán van kivágás.

*
Illetve van egy másik hűtési lehetőség, nem tudom van e valakinek tapasztalata vele. Ez amit a lapos oldalába kell bedugni vmi vacuum cooler..

Roxalorox

(#65846) Norberto008


Norberto008
tag

Sziasztok!

5k körül vennék valami új laptopot, nem vagyok benne mostanság a hardver témában. Mit ajánlotok?
Köszönöm előre is a segítséget! :) :R

üdv

(#65847) 2018 válasza Norberto008 (#65846) üzenetére


2018
aktív tag

Lenovo legion 5 ryzen 5600h val rtx 3060 al.

[ Szerkesztve ]

(#65848) Norberto008 válasza 2018 (#65847) üzenetére


Norberto008
tag

Minőségi anyagokból vannak ezek a Lenovok? Anno nem nagyon ajánlották. Egy DELL váltótársa lenne, igazából a játék nem fontos csak a teljesítmény : D

[ Szerkesztve ]

üdv

(#65849) 2018 válasza Norberto008 (#65848) üzenetére


2018
aktív tag

Az , minosegi.

(#65850) Pyttawrx válasza Evil Snowman (#65825) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak sokan nem gondolják át, plusz a normális karbantartást is hanyagolják. Ezért írtam, hogy jobb a rendszeres karbantartás.
örülök, hallgattál a szakikra te is. 😀

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.