Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46351) Mikulásbá válasza KillHates (#46350) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na ez az igazi járdalap,a súlya is tényleg annyi lehet.
Nem egészséges hátizsákban cipelni. :DDD

(#46352) KillHates válasza Mikulásbá (#46351) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy rendes gamer gépet sem öröm hátizsákban hordani

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46353) MaxxDamage válasza KillHates (#46352) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van benne igazság! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46354) Mikulásbá válasza KillHates (#46352) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Adom,de néha muszáj.Biciklin máshogy nem illdomos-esetleg még utánfutóval.

(#46355) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok! :))

Ismét beugrok a klubba, egy másik konfiggal! Lecseréltem a 16" es macbookomat egy Alienware 13 R3 ra! (GTX 1060, 7700HQ, 16/256) Eddig nagyon bejön a gép, sosem voltam még ilyen boldog! :B Csak a könyvelőm fáj egy kicsit. Egy kérdésem viszont lenne:
Kaptam a gép mellé egy graphics amplifiert is, amire nincs szükségem. Szerintetek mennyiért kéne kidobnom a piacra? Mindene megvan, dobozos.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#46356) carius22


carius22
csendes tag

Sziasztok,
Egy olyan kérdésem lenne felétek, hogy van egy Asus Zephyrus S GX502GW-m és szeretném UnderVoltolni
tudnátok nekem benne segíteni, hogy mit állítsak be Throttle Stopban-hogy el találjam a SweetSpot ot ?
Előre is köszi :)

(#46357) DamianB válasza hszilard666 (#46355) üzenetére


DamianB
őstag

Gratula . KH majd biztos tudni fogja .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#46358) lypen99 válasza hszilard666 (#46355) üzenetére


lypen99
aktív tag

gyorsan reppennek a gépeid, van is miből gondolom. :DD

[ Szerkesztve ]

(#46359) hszilard666 válasza DamianB (#46357) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszönöm!

gbor.richard:
Áhh, borderline homeless vagyok, csak ez a hobbim. :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#46360) lypen99 válasza hszilard666 (#46359) üzenetére


lypen99
aktív tag

nem olcsó hobbi, de hát nyúzzad őket, arra vannak. :))

(#46361) matyee válasza KillHates (#46340) üzenetére


matyee
őstag

Persze! Alja, teteje, közte pedig szépen látható a marás a víznek. Többről olvastam már, de nagyon kell ezekkel vigyázni, mert a precizitásukról ismert kis kínaiak cuccai gyakran eresztenek, nem egy gépet áztattak már el.

Amúgy lecsatolható toldókkal oldják meg, ahogy azt a gusztustalan bumszli puttunyos asus is volt. Amúgy víz nélkül nem jobb, sőt rosszabb, mint az eredeti, mert amikor a hatalmas fémdarab felmelegedik nem igazán tud jól visszahülni, lévén nem keringeti a pumpa a vizet. Kvázi mikor vízhűtésnél is megáll a pumpa. Egyre melegebb lesz és egyre lassabban hül vissza. Szép szép de már nagyon az elvetemült kategória, ergo ki kell próbálni :)

(#46362) echterion válasza carius22 (#46356) üzenetére


echterion
nagyúr

Itt van hozzá egy útmutató. De csak óvatosan, ha túltolod, az az alaplapodba is kerülhet hosszútávon.

**********

(#46363) Medocsabi válasza KillHates (#46344) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát de a levegő szigetel nem? Mármint ha nincs töltő anyag közte, akkor kvázi csak az alsó réz lap viszi a hőt nem? Vagy alapból van benne víz, ha az ember lehúzza a pumpáról?

(#46364) echterion válasza Medocsabi (#46363) üzenetére


echterion
nagyúr

Persze, hogy marad benne víz, másképp folyton légtelemíteni kellene a cuccot. De ettől még lehetnek kevesek egy ekkora tömeghez a benne lévő ventik.

**********

(#46365) KISDUCK válasza Medocsabi (#46363) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én arra tippelnék, hogy szelepes mert másképp folyadék locsogna szanaszét minden lecsatlakozásnál, plusz nagyobb eséllyel levegősödne a rendszer. Nem tudom mennyire van megmunkálva a 2 felület mert ha nem lehet normálisan rögzíteni a 2 felet egymáshoz tömítés nélkül akkor a gép belsejébe szivárogna folyadék. Nyilván folyadék nélkül is kell mennie mert ugye a folyadékot a kimart csatornában kell továbbítani, de akár folyadékkal vagy anélkül a 2 félnek nagyon szorosan kell illeszkednie a tömítettség miatt, szóval a 2 réz felületnek érintkeznie kell ami már biztosít hőátadást (ekkora felületen nyilván nagyon jó az a hőátadás). A rögzítése a 2 félnek nem tűnik szorosnak szóval folyadék üzemhez biztos kell tömítés a 2 rész közé így látatlanban.

(#46366) KillHates válasza Medocsabi (#46363) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez megfordult az én fejemben is, mert azok a csatlakozók nem tűnnek cseppmentesnek :U :K
De tegyük fel hogy azok (illetve beépíthető az is) akkor valóban benne marad a hűtőközeg. Mondjuk annak nem tudom a hővezetési együtthatóját, de gyanítom nem olyan jó mint a réznek.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46367) KillHates válasza echterion (#46364) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehhh... a thermodinamika (s)nem így működik. A nagyobb tömeg nagyobb tehetetlenséggel rendelkezik, de ha az energiaforrás azonos akkor a ventilátoroknak ugyanannyi lehűteni azt. Tehát, ha a hűtés hatásfoka mindkét esetben azonos, de a tömege más akkor a nagyobb tömegű hűtés lassabban fogja elérni UGYANAZT a csúcshőmérsékletet mint a kisebb tömegű. És ez visszafelé is igaz.
Ennél a hűtésnél a radiátorok is sokkal komolyabbak mint a gyárinál (meg nincsen porfestve)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46368) echterion válasza KillHates (#46367) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem is azt mondtam, hogy így van, csak azt, hogy lehet benne kevés a venti (és ugye akkor nyilván alapból kevés, de ha elég lenne, akkor felesleges lenne a vízkör, így biztosan sokkal rosszabb az eredmény víz nélkül - > szerintem). ;)

**********

(#46369) echterion válasza KillHates (#46367) üzenetére


echterion
nagyúr

De kicsit másra terelve a szót, ugye a napokban szöget ütöttél a fejembe az energiagazdálkodási beállításokkal kapcsolatban. Na, gondoltam, kipróbálom a procit 99%-ra állítva töltés közben, és hát érdekes eredménye lett. Konkrétan nem látok érdemi difit így lefuttatva a Div2 benchmark-ot, meg 100%-ra rakva.

100%:

99%:

Ezt mutatja a HWI 99%-ra állítva:

Ötlet, hogy miért nem állítja át? AWCC?

**********

(#46370) KillHates válasza echterion (#46368) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én inkább úgy foglalnék állást, hogy a léghűtés az egyik opció ebben az esetben; tartalomfogyasztásra, irodai munkára van. Amikor meg kell a kakaó a gémeléshez vagy az e-pénisz méregetéshez, akkor felcuppatja az ember a vizet hátulra, eltolja jobbra az energiagazdálkodási pucukát és indulhat a szobafűtés!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46371) KillHates válasza echterion (#46369) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, az AWCC beleszólt. Ott kell balanced-re tenni az AWCC-t és a winfos energiagazdálkodásban ezt állítani. Fontos, hogy ez esetben ne legyen az AWCC-be bebindelve a játék. Mert akkor kiszúrja és átrakja a hozzárendelt (Performance) módba.
(de óvatosan, mert én így pukkantottam ki és nincsen alkatrész sehol!!)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46372) echterion válasza KillHates (#46371) üzenetére


echterion
nagyúr

Az a baj, hogy már benne van, és nem engedi kiszedni, nincs ilyen opció, csak amiket kézzel raktam be, ott van erre lehetőség.

**********

(#46373) KillHates válasza echterion (#46372) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezt próbáltad? (sajnos én most nem tudom kipróbálni)
Már elpakoltam az enyémet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46374) echterion válasza KillHates (#46373) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem, ha hazaértem, megnézem. :R

**********

(#46375) echterion válasza KillHates (#46373) üzenetére


echterion
nagyúr

Jelentek, egy restart után működik. Sokat nem esett a teljesítmény, pedig végig csak 2900 MHz-en volt a gép.

**********

(#46376) KillHates válasza echterion (#46375) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ennyi, kéremszépen: odalett 4 fps! Jajistenemmostmilesz? :Y :Y :Y :Y

A turboboost tényleg csak farokméregetésre való :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46377) Balázzs


Balázzs
senior tag

[link]

"gőzkamrás hűtés"

(#46378) Gergello válasza Balázzs (#46377) üzenetére


Gergello
addikt

Olyan 1,5 mllióra lehet készülni.

(#46379) echterion válasza KillHates (#46376) üzenetére


echterion
nagyúr

És cserébe van 30W-os fogyasztása a procinak. A gépnek meg alig van hangja, már attól féltem, marad passzívban és nálam is támad a space invaders. :))

**********

(#46380) Balázzs válasza Gergello (#46378) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nem tervezek cserélni még, csak vicces volt a szöveg. Sajna nagyon elszálltak az árak.

echterion: nálam azért kell a füles, mert forrófejű a 7700HQ és a 1070.

(#46381) KillHates


KillHates
nagyúr

Az milyen? Kell hozzá egy szauna, vagy egy mozdony? :Y :D
Egy tuti; Google fordító nem kell hozzá! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46382) KillHates válasza Balázzs (#46380) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vedd le a fenébe Te is boost-ot és próbáld ki úgy :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46383) KillHates válasza echterion (#46379) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért figyelj oda a GPU-ra, mert az szeret ilyenkor 80% felett karmolni :K
És akkor fűt is rendesen...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46384) echterion válasza KillHates (#46383) üzenetére


echterion
nagyúr

Megy az AB folyamatosan, 75-76 fok körül tartja a gép a gpu-t, ahogy eddig is. Cserébe a proci 80-90%-on van külterületen, és nincs 60 fokos átlagban.

**********

(#46385) Gergello válasza Balázzs (#46380) üzenetére


Gergello
addikt

Ez melyik benchmark, amit futtattok ?

(#46386) Balázzs válasza Gergello (#46385) üzenetére


Balázzs
senior tag

The division 2 ingame bench.

(#46387) MR007RM válasza Balázzs (#46380) üzenetére


MR007RM
addikt

Alig van különbség, teljesen egyetértek veled. Én is megnézném mennyit mér ha tudnám.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#46388) Balázzs válasza MR007RM (#46387) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ez teszt, magában a játékban 55-60 fps megvan stabilan, igazából ha jó áron tudnám eladni az R4-et akkor is egy vagyont kéne ráfizetni, amiért kapnék plussz fps-t hűvösebb komponensekkel. Jó ez így most nagyon.

(#46389) echterion válasza Balázzs (#46388) üzenetére


echterion
nagyúr

World of Warcraft-ban így is simán megvan a fix 100 fps (vsync valamiért nem 144-re állítja, de így is perfekt), úgy, hogy közben 60 fok alatt van minden komponensem. :))

**********

(#46390) Balázzs válasza echterion (#46389) üzenetére


Balázzs
senior tag

Max a hőfokok miatt lenne érdemes váltani, ergo talán tovább fogja bírni a rendszer a gyűrődést, de ezt majd KillHates cáfolja/igazolja. Árban nagyon nem éri meg nekem a csere.

(#46391) Balázzs válasza KillHates (#46382) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nem ment a boost valamiért, most megnéztem azzal is átlag 10 fps javulás.

(#46392) echterion válasza Balázzs (#46390) üzenetére


echterion
nagyúr

Persze, hogy nem éri meg. Nekem sem érte meg, ha az anyagi oldalát nézzük. Ha egy R4 vagy R5 lett volt ugyanazzal a konfiggal, mint a Predator-om volt, akkor valszeg most nem lenne itt az ölemben az új gépem. Anyagilag eléggé bukó volt a váltás, de nem érdekel, mert egy jó ideje ezt akartam venni és örülök, hogy megvan. Ez a jó érzés meg anyagilag kifejezhetetlen.

**********

(#46393) Balázzs válasza echterion (#46392) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ez igaz, örülök, hogy jó géped lett. Hasonló cipőben jártam, amikor az R4-et vettem 2017-ben viszont az y510p után nagyobb volt az ugrás. Most a válság/árfolyamok miatt se éri meg váltani, akkor 259 HUF volt 1 USD.

(#46394) KillHates válasza Balázzs (#46390) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igazság szerint semmi racionális indokot nem tudok felhozni az A51M mellett. Simán kipukkant az a DOOM alatt amit szépen végigvittem a papírvékony M15R1-en. Pedig ha valami tud meleg lenni akkor az az; a jól sikerült 8750HQ-púposkazán és a visszafojtás miatt folyamatosan 100%-on pörgő 1070MQ páros! És probléma nélkül tudtam használni, míg a nagy tartalékokkal rendelkező A51M meg szépen elfosta magát, pedig nagyon nem kellett volna.
De az egész történetben az a legszomorúbb, hogy a gpet itthon szereztem be, kiköhögve a magyar Dell és disztri árrését és a nem kevés 27%-os ÁFA-t. Továbbá lett rá véve 3 éves Prémium gari is, meg hivatalosan lett aranyáron bővítve 64 GB-ra, gyári Dell-es ramokkal, mindez azért, ha a gép elromlik akkor hamar vissza lehessen állítani a csatasorba. Mert azért van (illetve most a homeoffice miatt főleg LENNE) használva. Március 22-én állt meg a masina és 23-án be is jelentettem. Azóta izgatottan várom, hogy a Next Business Day eljöjjön és meg legyen javítva a gép. Tényleg legközelebb bemegyek az Imeprium/Radium kavardába és megveszem a legszürkeimportosabb gépet pult alól fél áron küszöbgaranciával. És ha besz@rik, akkor a neksztbizniszdéjen veszek a megmaradt pénz másik feléből egy működő darabot :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46395) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem téma ezért OFF
Valaki vállal régi laptop javítást / felújítást? (Power Supply Board amivel gond van főként)
Az kérem írjon rám privátban. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46396) ONEFREE válasza KillHates (#46394) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

"8750HQ-púposkazán" :DDD és egy ilyen összegű gépnél... Lehet elvárják, hogy te "csiszoltasd" síkra a procit.. :DD Ez nem tetszik nekem :((( Úgy érzem hiába veszek high end gépet. Akkor is ott lesz a hanyagság benne. Ez az ami dühít mostanában engem nem az ára. Sok szerencsét kívánok!

[ Szerkesztve ]

(#46397) matyee válasza KillHates (#46394) üzenetére


matyee
őstag

Besírtam :DD

(#46398) Balázzs válasza KillHates (#46394) üzenetére


Balázzs
senior tag

Doom ennyire megizzasztja a gpu-t? A div2 nagyon pörgeti, láthatod a képeken, hogy 80% fölött van folyamatosan, cpu 60-100 között.

Nem vagyok dell részvényes de szerintem ami most van - járványhelyzet - az különleges eset, ne csodálkozz, hogy akadozik a szerviz. Tuti meg fogják javítani, amint megtehetik. Amikor a gyári pasztával felhívtam őket majd három éve, 2 perc után egyeztettek időpontot hűtéscserére, de szerencsére elég volt pasztáznod anno, sőt azóta is! Persze Neked most lenne időd játszani és ez nem mentség, de hát ilyen az élet.

Hogy ON is legyek, nálam eddig nem volt gond az UV-val, akár XTU-val akár throttlestop-al állítottam be.

(#46399) MR007RM válasza KillHates (#46394) üzenetére


MR007RM
addikt

Szerintem amióta ez veled történt sokan elbátorodhattak a Doom futtatásától. Gyilkos egy játék. Nem csak én a hardver is kinyiffanhat közben. :)
(Nálam is ezzel kezdődtek újra a problémák) :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#46400) DamianB válasza MR007RM (#46399) üzenetére


DamianB
őstag

Én nem vagyok nagy FPS gamer de a 2016 ost ha hatásotokra elkezdtem és kurva jó .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.