Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35402) MaxxDamage válasza redband (#35401) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jaja, pontosan.
Korábbi H.Sz.-be mellékelt képen (XTU) látható (szorzók) a mérvadók.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35403) Hawerr


Hawerr
tag

Hehe. Szolj ha eladod:D hatha, akkor meg keresek.

Asztali procis laptop kb mennyit bir netezesre akksirol?

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#35404) KillHates válasza RM007 (#35369) üzenetére


KillHates
nagyúr

A 2060 - 150 ezer :O
A 2080 meg 320 ezer :W

Nem lesz olcsó, de legalább drága :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35405) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

-0.105v amit tudok neki adni UV-t (Default). Ez szerintetek rendben van így? /most azért látom a különbséget a régi és új lap között/ :DDD

CPU 1.052v max. voltage amin megy (Prime95 Blend test futtatva és HWiNfO csekkolva)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35407) MaxxDamage válasza redband (#35406) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt nem néztem (volt már szegény lapos eleget tesztelve - eddig több teszt futott rajta mint game...) GTA5, Titanfall2 73-75c fok max. (Full grafikán) a Crysis 3 meg 82-83c fok max. (Full grafikán) - A lapos játékra való, nem Benchekre, tesztekre ;) /ha Gamek futnak rajt és hőfokok is jók, a teszteket kb. lesz*r*m és hidegen hagy!/

-0.110v amivel már instabil. Beáll után (5-10 secre rá) a gép ki majd bekapcsol.
-0.105v viszont stabil és az UV az csak használ a laposnak. (remélem) :DDD

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35408) hszilard666 válasza KillHates (#35404) üzenetére


hszilard666
veterán

Vicc ez az árazás egyébként, tekintve azt hogy az RTX kártyák lazán nevezhetőek bukónak :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35409) MaxxDamage válasza hszilard666 (#35408) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is néztem egy Clevo-t i7-8700K-val, alap RAM-al, 128GB SSD-vel, RTX 2070-el max.garral, Win10 Pro-val 17.3" 144Hz G-Sync kijelző stb.. 730k+ HUF lenne az ára. Úgy gondolom az Asus G752VSK még jó darabig elég lesz és az UV által időtálló is lesz majd.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35410) gyépés válasza MaxxDamage (#35407) üzenetére


gyépés
aktív tag

A prime+furmark nem csak arra jó, hogy megnézd, mik a max. hőfokok extrém terhelés alatt, hanem alapvetően stability tesztnek használják a gyakorlatban. Ez azt jelenti, hogy ha alulfeszelsz, akkor nem mindig jön ki egyből, hogy a gép nem bírja, csak pár naponta hetente egyszer-egyszer csinál valami furcsaságot (crash, újraindulás), vagy bizonyos alkalmazások alatt furán működik a gép néha.
Az én példámmal tudnám ezt jól illusztrálni. XTU-val állítgattam a feszt, utána a beépített stressz tesztjét, meg cinebenncheket futtatgattam. Ki is jött, hogy -155mV-nél crashel néha, -150mV-nél már nem. Faja. Akkor -150mV lesz. Hófokok jók, teljesítmény jó, minden király.
Aztán rá kb. két hónapra mikor futtatgattam a prime+furmark-ot, mikor ide a fórumra készitettem mérést, akkor látom, hogy néha pár szál nem fut 100%-on. Kicsit furcsálltam. Utánaolvastam, írták, hogy valszeg sok neki az alulfesz, nem durván, de már sok neki. Mondom nem érdekel, semmi bajt nem okoz. Errefel az elmúlt két héten két játék, amiket most próbáltam ki, rendszeresen kékhalállal crasheli a gépet. Fórumokon olvasgatom, mik lehetnek a bajok. Egyik atomstabil egyszerű kártyajáték, az nem okoz másnál hibát. Másik a Ryse Son of Rome. Na az egy bughalmaz. Mndom biztos driverhiba akkor. Drivereket többször újrarakom, minden verzióval. Mindig crashel. Mindenféle konfig varázslatok, meg nem is tudom miket állítgattam, semmi eredmény. Gond üt lehet itt a proci a hibás, pont úgy terhelheti a két game, ahogy nem bírja így alulfeszelve. Beállítom -145mV-re és voila, minden probláma megszűnt. Ha nem látom a prime alatt azt az anomáliát lehet még elkeresgélem egy darabig. Szóval én ajánlok egy fél-egy órás prime-ot legalább magában futtatni. Ha a hőfokok annyira nem is érdekelnek, mert az alulfeszes stabilitás ellenőrzésére nem igen van jobb eszköz tudtommal.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#35411) MaxxDamage válasza gyépés (#35410) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van olyan is, hogy a teszt páros gond nélkül lefut, de Erősebb Gamek alatt a gép restartol, megfagy, kékhalál, stb... így a játék az biztos pont! -itt korábban mondták is-, a gépek többsége bírja a -0.110/120v UV -t (akár) gond nélkül. Nálam a -0.105v UV ami még stabil.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35412) gyépés válasza MaxxDamage (#35411) üzenetére


gyépés
aktív tag

Ebben szerintem nem értünk egyet. Mármint a játék sok minden miatt crashelhet. Ha játék alatt az alulfesz miatt crashel, akkor a prime azt megmutatja. Itt a kulcs, hogy mennyi ideig futtatod a prime-ot. Ha pl. futtatod egy napig a prime-ot, és semmi hiba nincs, én nem hiszem, hogy a game crashelne az alulfesz miatt. néhányan szokták is addig futtatni, ha biztosra akarnak menni. Én nem nyúzom annyira, nem akarom annyira nyírni, fél- egy órát futtattam, és az nagyon megérte. De persze a te döntésed, hogy ki akarod-e így szűrni ezt a hibalehetőséget, vagy más utat jársz.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#35413) Pocok256 válasza gyépés (#35412) üzenetére


Pocok256
veterán

Sátántól jöttél te biztos, hogy ilyeneket mondasz ;]
Amúgy maximálisan egyet értek veled :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35414) gyépés válasza Pocok256 (#35413) üzenetére


gyépés
aktív tag

Biztos a közös háttér, meg a tapasztalatok, mert én is webfejlesztő vagyok. Mosolyogtam is a test driven development-es példabeszédeden. :D

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#35415) RM007 válasza KillHates (#35404) üzenetére


RM007
addikt

Szóval te el tudtad olvasni azt az ákombákom beszédet? :) Te engem csak az rtx2070 érdekel jó ha tudod. A laposom már sír érte. Kár hogy hiteles megmondó még nem jelent meg. Ez lenne az utolsó upgrade a gépemen. De tudom te félsz tőle, és egy picit meg értem. :D Mindazonáltal jó ha felkészülsz rá, ami késik nem múlik. :DDD :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#35416) Pocok256 válasza gyépés (#35414) üzenetére


Pocok256
veterán

A mérnöki véna :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35417) Aljasvip válasza gyépés (#35412) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Saját tapasztalatom alapján (Vega 64 undervolting) a szintetikus teszteket (pl Furmark) nem elég futtatni.
Én és még sok más fórumtárs esett pofára a szintetikus tesztekben könnyen kikísérletezett órajel-feszültség beállítással egyes játékokban (pl BFV). Esetemben az AC Odyssey másfél órán át futott, míg az Anthem-ben 5 perc után elhasalt a VGA.
Mivel nem értek hozzá így csak tippelni tudok, talán a játékok adnak néha irreálisan magas terhelést és ezeket a tüskéket már nem bírja az UV/OC.

[ Szerkesztve ]

(#35418) Pocok256 válasza RM007 (#35369) üzenetére


Pocok256
veterán

Arról ír a táblázat, hogy melyikre milyen gari jár és kell e hozzá új hütő, gondolom meglévő notihoz adták ki hogy ezekre lehet cserélni 2060, 2070 nél már új hűtő kell rá na meg valami szuper prémium 3 hónapos gari is van rá 😁
Na meg arról miket adnak hozzá milyen csavarokat stb.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35419) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Van itt olyan aki letöltötte Star wars racer átdolgozott változatát?
Ha igen és van rá mód, tovább tudná adni nekem vagy bárki másnak?

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#35420) PR0JECTNR56 válasza Gyarmati_ (#35419) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A projekthez letöltő linkek:

[link]
[link]
[link]

Torrent:

[link]

Magnet:

[link]

Reddit thread:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#35421) Gyarmati_ válasza PR0JECTNR56 (#35420) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Köszönöm! :R :R

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#35422) Hawerr


Hawerr
tag

heeelo!

kicsit leadtam az igenyeimbol osztottam/szoroztam es ezek maradtak versenyben:

MSI GS63 vagy GS65 (nemtudom mi a kulonbseg :F ) (8750h, 1060) (2 x m2 vegett nagyon szimpi, nem vagyok biztos a hutes hatekonysagaban)

Xiaomi Gaming (8750h, 1060) (baratkoznom kell meg a zsaner megoldassal, nem tunik biztatonak, felek a markatol)

HP Omen 17t 8750H, GTX 1070) (ennek se tetszik a zsanerja, cserebe 17es :D )

ROG Zephyrus (8750h, 1060/1070) - itt is a hutestol felek, valamint kicsi az akksi

The ASUS ROG Strix Scar II GL704GW(8750, 10??)

A ROG/TUF kozt mi kulonbseg? Mint az msi-nel a GS/GP?

Orommel fogadnam ha tudnatok a felsorolt gepekre pro/kontra -kat mondani.

ezek kozul barmelyikkel megtudok bekelni szerintem, maximum az ar/ertek donthet meg.

Koszi a segitseget elore is :U

[ Szerkesztve ]

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#35423) Mikulásbá válasza Hawerr (#35422) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Zephyrusról itt írtam,nemrég tettem be HWiNFO képeket is full terhelésnél játék alatt.Ahhoz képest,milyen vékony gép és milyen hardver van benne,vállalható.
Most a max. processzor teljesítményt levettem 99%-ra a beállításoknál,minden megy 70-100 FPS-el simán,a hőfokok 80 alatt vannak mindenhol.Ez így is teljesen vállalható,de teljes terheléssel is mehet neki.
Nincs ennek a gépnek semmi baja a hűtéssel.Tehát a maga nemében,ez nem egy G752VSK!

(#35424) Hawerr válasza Mikulásbá (#35423) üzenetére


Hawerr
tag

ien, ezzel mar meggyoztel, hogy UV es paszta segit a dolgon. Ott inkabb a sarkallatos pont az akksi lehet szamomra.

minden nap ratevedek a Te hirdetesedre is :D :C

[ Szerkesztve ]

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#35425) Pocok256 válasza Mikulásbá (#35423) üzenetére


Pocok256
veterán

"Nincs ennek a gépnek semmi baja a hűtéssel."

De van egy raklap szar, ugyanúgy mint az én gépem ne tessék félre vezetni az olvasót kérlek. Egyáltalán nem tudja tartani a max turbot az összes magon főleg nem huzamosabb ideig mert leolvad. Talán az én gépem képes rá jó pasztával és turbo fannal viszont ott tuti a halláskárosodás. Ezt tudnia kell mielőtt megveszi, hogy ezek csak korlátozotan használhatóak. Játékoknál pedig mivel throttlingol a gép folyamatos fps droppok lesznek.

A hwinfos képedi meg ugyancsak semmit nem jelentenek mert nem összehasonlíthatóak semmivel sem és azt se írtad le milyen felbontáson és részletesség mellett született.

Az meg hogy leveszed a max frekit base re és dobod teljesen a turbot azzal eldobod a processzor teljesítményének 40% át csak gratulálni tudok, ha ilyet csinálsz és még jó szívvel is ajánlsz ez kb már a vásárló megtévesztése és pofán röhögése kategória.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35426) Mikulásbá válasza Pocok256 (#35425) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ja igen,az lemaradt az iromáyom végéről,hogy ebben a topikban semmiképp nem megfelelő-pláne egyeseknek.Nekem igen,soha nem trothlingolt,mindent az Experience állított be fullra-ahogy láttam.
A COD AW még 2175x1527 DSR beállítással is ment folyamatosan,semmi trotty!
Egyébként már írták egy páran,hogy ne is adjam el,nekem alkalmi játékra tökéletes,nekem a kicsi,könnyű,de néha játékra is jó gép volt a szempont.

Levéve a teljesítményt is kapok annyi FPS-t,ami nekem bőven elég.Szerintem más szeme sem sokkal jobb,hogy észrevegye a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#35427) Pocok256 válasza Mikulásbá (#35426) üzenetére


Pocok256
veterán

És szerinted 1 év múlva mikor már nem lesz elég az fps és kéne az e ateljesítmény de nem tudod felvenni mert trottyol a gép akkor mi lesz ? Mi értelme van egy erős cpu t venni és kifizetni érte egy raklap pénzt ha nem haználod ki mert leveszed a teljesítményt . Elmondom neked semmi mert ebben az esetben csak kidobtad az ablakon a pénzt enyni erővel vehettél volna egy i3 al szerelt gépet is és akkor azt tudja hűteni .... komolyan ne légy már ilyen használd az eszed :R
Veeszel egy i7 et kifizeted érte a pénzt majd visszabutítod i3 teljesítményre és vered a pam pamot menynire jó hőfokok vannak wow amazing.

Emberek azért vesnznek i7 et mert i7 teljesítménye kell nekik ha nem kell nekik az a teljesítmény akkor minek vegyék meg ? Akkor kidobott pénz az ablakon ...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35428) Hawerr válasza Mikulásbá (#35426) üzenetére


Hawerr
tag

en is csak casualban szeretnek jatszani... akkor is low grafikan.... asztalin sem szoktam maxra tenni... minek.

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#35429) Pocok256 válasza Hawerr (#35428) üzenetére


Pocok256
veterán

Ebben az esetben pedig tök felesleges ilyen erős gép mert csak kidobott pénz az ablakon :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35430) Hawerr válasza Pocok256 (#35427) üzenetére


Hawerr
tag

az ilyen trotty vagy hogy hivjatok vegett gondolkodtam hogy eleg a 7700hq, es akkor egy faszas ki alienware benezhetne.

De ha meg eppen kellene valmire akkor meg jo hogy van nagyobb teljesitmeny + ahogy korabban mondtad, elorebb mutato.

azt meg tudnad nekem mondani hogy a GS63 es GS65 kozott mi a kulonbseg?

semmi ertelmes infot nem talaltam errol.

es GS63 470 korul van alzan 1060al :U

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#35431) Hawerr válasza Pocok256 (#35429) üzenetére


Hawerr
tag

na jo de ez en vagyok.
MA ezt mondom. kitudja holnap hogy kelek...

Lehet ezaz egesz fellangolas csak a reszemrol. de most akarok egy gamer laptopot, es eladom az asztalim.

Olyan vagyok mint Mikulasba, "tobbet nem jatszok", de azert nyitva akarok hagyni egy kis kaput...

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#35432) Raymond válasza Hawerr (#35430) üzenetére


Raymond
félisten

A GS63 a regi modell, a GS65 az ujabb pedig mar az is lassan egy eves.

Egyebkent ha fejleszteni akarsz (RAM, SSD) akkor ezt felejtsd el mert a GS65-ot darabokra kell szedni hozza, semmihez nem fersz oda csak a hatlap levetelevel. Vagy ha ez nem erdekel akkor mindegy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35433) Hawerr válasza Raymond (#35432) üzenetére


Hawerr
tag

aaha. ertem.

persze, az sem utolso szempont. koszonom az eszrevetelt

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#35434) Pocok256 válasza Hawerr (#35430) üzenetére


Pocok256
veterán

GS 65 hűtése és mindene eléggé újra van tervezve minden téren. gs63 at nem ajánlom nem igazán jó gs65 pedig.. olyanom van nekem.. lutri, hogy letudja e épp hűteni a gép a procit, kb zephyrus szint. Ha jó procit fogtál ki benne akkor tudsz neki adni elég uv -t plusz ha elég profi vagy akkor unlockolt bios esetén ami csak egy gomb kombináció hozzáférsz mindenhez így szépen betudod állítgatni azt, hogy ne trotthlingoljon.

Vékony gépbe egyedül amiről tudok az a aurous és a gigabyte aero ami képes lehűteni akár a i7 8750h t is. Azokat tudnám neked ajánlani.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35435) Hawerr válasza Pocok256 (#35434) üzenetére


Hawerr
tag

ertem. mondjuk nem hiszem hogy ragaszkodok a vekony kivitelhez...
csak mondjuk 4 kilo alatt legyen...
17es laptopokkal jobb a helyzet?

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#35436) Pocok256 válasza Hawerr (#35435) üzenetére


Pocok256
veterán

A laptop olyan mint a f**z minél nagyobb és vastagabb annál jobb :D PErsze csak egy pontig, mert ha túl nagy nem jó vele járkálni se :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35437) Raymond válasza Hawerr (#35435) üzenetére


Raymond
félisten

4 kilosakat mar keresni kell :) A zome meglesz 3 alatt, meg a nem igazan vekonyak is. Amit meg ajanlanak az hogy menj el MM-be vagy valamelyik masik uzletbe es probald ki a billentyuzetet mert lehet nem jon be azon ami maskepp belsoleg OK lenne.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35438) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Ha mondjuk valami véletlen folytán megvenném ezt a gépet,mennyire lenne zsákbamacska?

(#35439) Hawerr válasza Raymond (#35437) üzenetére


Hawerr
tag

munka utan benezek valahova :) koszonom

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#35440) Pocok256 válasza Hawerr (#35439) üzenetére


Pocok256
veterán

amúgy a lényeg ha már van fél misid akkor abból lehet jó gépet venni feltéve ha nem magyar honba veszed mert itt nagyon nagyon rossz a kínálat. :/

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#35441) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lehet hülye kérdés, de az UV-s profilt hogyan lehet betölteni, vagy minden gép indításnál megmarad az UV-s beállítás? [link] (ez maradt -0.105v) a többi az 0.00

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35442) wanted5 válasza MaxxDamage (#35441) üzenetére


wanted5
őstag

Megmarad, ha normálisan áll le a rendszer. Nekem a gyakorlat azt mutatta, hogy mikor milyen kedve van, mert lehet látszólag minden ok, de beír valami hibát az eseménynaplóba és akkor már nem tölti vissza az UV beállításokat.

Én amióta használom a throttlestoppot nekem az jobban bejön, azzal is lehet ugyanúgy UV-t állítani. Beállítottam, hogy induljon el a rendszerrel együtt, azóta foglalkoznom se kell vele.
A profilok is tök jók benne. Pl. csináltam egy ultratakarékos filmnézős profilt 500 MHz-re levéve a procit meg minden energiagazdálkodási szar belőve 100%-os akkuról 7-8 órát elvan, úgy hogy már több mint 10% az elhasználódás (Ennek egy egész napos áramszünet volt az ihletője, de jól bevált. Valamint ezzel együtt jöttem rá arra, hogy milyen sokat is fogyaszt egy HDD egy SSD-hez képest)

[ Szerkesztve ]

(#35443) MaxxDamage válasza wanted5 (#35442) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor az a lényeg. Ezt nem tudtam. Most fut a Prime teszt és elmentem otthonról. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35444) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#35443) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Közel 1 óra teszt és tartja a 70c fokot max.
-0.105v UV stabilnak mondható. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35445) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#35443) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Közel 1 óra teszt és tartja a 70c fokot max.
-0.105v UV stabilnak mondható. :R
Venti 3k-n pörög és nem is hangos.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#35446) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok,

notebook-ot nézegetek 400k-ig bezárólag, a másik fórumon kaptam választ Dell G5 személyében a már említett Acer Predator G5 ellenében amit itt emlegettetek, melyik érheti meg játékra? :U

(#35447) wanted5 válasza yoogie (#35446) üzenetére


wanted5
őstag

Ha csak játszani kell és semmi más szempont nincs akkor a kettő közül csak a Predator G5. Az, hogy a 380 ezret megéri-e nem tudom, főleg, hogy még SSD és memória szerintem csak kéne bele.
Pont valamelyik nap láttam egy ilyet az aprón 330-ért, talán még valamennyire alkudható is, lesd meg szerintem.

(#35448) yoogie válasza wanted5 (#35447) üzenetére


yoogie
aktív tag

Igazából munkaeszköz lesz elsősorban és másodlagos lesz a játék, illetve cégre lesz így csak új játszhat.

Bruttó 400k a rá költött pénz, memória és SSD számolva lenne mellé, bár ahogy nézem akkor már a Dell szintjén vagyok árban. Még ami kérdéses, hogy az i7-7700HQ vs i7-8750H közötti különbség is.

(#35449) Hawerr válasza yoogie (#35448) üzenetére


Hawerr
tag

ugyanezek voltak nekem is a szempontok.

Kb 5 nappal jarok elotted :D

ahogy innen/es az internetrol nekem osszeallt a 8750h joval erosebb, de joval melegebb is, amit nehezzen hut barmelyik gep ebben a kategoriaban, igy trottyolhat.

Apron hirdetnek egy AW 15 r3 mat. en arra akartam rarepulni, de vegul elrettentettt a 7700hq, hisz pocok szavaival ele a 8750h megis idot alobb lesz.

Neztem en is az altalad belinkelt gepeket, de valamiert nekem nem...

Barmit valasztasz, sztem valahol kompromisszumot kell kotni.

En a videokartyabol engedek, a 8750h fontosabb lehet.

nehez helyzet, es nincs egyseges jo valasz :D

sok sikert :DDD

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#35450) Darth_Revan válasza Hawerr (#35449) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha munkára kell kell akkor 8750h+gtx 1050ti>7700hq+1060, ha viszont jatekra akkor 7700hq+gtx 1060>8750h+1050ti

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.