Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35901) Muerte válasza RM007 (#35896) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha már alapfeszen is elmelegszik,akkor annak hogy akarod még a TDP-jét kitolni? +10W meg +100mV alaphangon is +10°C full terhelésen.Nálam 4GHz alapfeszen 70 fok alatt marad,4,3GHz 80 alatt,extrém tuning 4,5-4,7Ghz 85-95 fok.

(#35902) RM007 válasza Muerte (#35901) üzenetére


RM007
addikt

Jó, ezt megelőlegeztem mert korábban ezt megfigyeltem, de akkor még nem volt ez a hátlap és folyékony fém kialakítás. Mindjárt letesztelem. :) Tudom nálam csak 1 venti van, vagyis egy körös hűtés és a többi...régi téma, emlékszek mindenre. :) :R

A kérdésre válaszolva, megint neki állok átszerkeszteni a belsejét. ;] :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#35903) Muerte válasza RM007 (#35902) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azt rebesgetted régebben hogy vizet fog kapni.Projekt lefújva? :DDD

(#35904) KillHates válasza echterion (#35897) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos nem tudom Neked megmondani. De ha a 6820HK OC = 90W + GTX1080 + QHD 120 Hz-nek elég a 330W akkor én is arra merek tippelni, hogy el fogja vinni a 8700+2070 párosnak is elégnek kell lennie. Legfeljebb az OC-t nem fogja engedni a gép.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35905) KillHates válasza Muerte (#35903) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az az én saram :B
Bandi barátom aki a CNC munkát csinálta volna kiházasodott Thaiföldre és most kergetek valakit akivel együtt meg tudnám csinálni a fémipari munkát

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35906) RM007 válasza Muerte (#35903) üzenetére


RM007
addikt

Ehhez az őskövülethez minek? Gyenge cpu :) .....nem erőltettük. Telik az idő. Egyébként KillHates tudja, gondolom nem jött össze neki. Valójában akkor volna érdekes ha azt a hűtést amit megálmodott más laptop is meg tudná örökölni, akkor megérné a belefektetett munkát, így gondolom. Szóval semmi csalódottság részemről. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#35907) echterion válasza KillHates (#35904) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, ezt talán a Dell-esek tudják csak megválaszolni, esetleg aki már vett ilyen gépet. Na mindegy, majd lehet, írok nekik, hogy ugyan árulják már el, mit terveztek ezzel.

**********

(#35908) RM007 válasza Muerte (#35901) üzenetére


RM007
addikt

Végül is nem a melegedés a gond hanem a fogyasztás.
4 magra + 200MHz így lesz 4,0GHz együttesen, de így 65W körüli fogyasztás jön ki. A hőfok nem sokkal több mint lefeszelve, azon viszont meglepődtem az idő múltával sem. Az itt nem látszik, talán mert elég hamar visszavesz, visszaugrik 57W-ra.

Ez pedig a határ megkeresése után. Kell neki a -0,08V ahhoz hogy ne lépje át az 57W határt már az elején. Viszont időnként be be villant a power throttling sárgába egy pillanatra úgy hogy mindig maradt a 4GHz stabilan.

Persze ez csak szimplán CPU terhelés, vagyis egymaga és tudom a valóság élesben egészen más.

Még annyit, persze minden segéd ventilátor bekapcsolva, ahogy szoktam játszani. :R

Tudom ott a turbo boost power, de az csak egy ideig működik feltolva, ha lejár az idő visszaugrik, illetve a current szeret még belekavarni, na ezért lenne jó egy kis alap limit többlet.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#35909) [-HERO-] válasza echterion (#35907) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

En ezen mar tul vagyok, es sajnos ket tapos az a kombo is, de ha megnezed az oldalon a konfigurator reszt es a legaljan a tartozekokat akkor irja a 180+330wattos tapot, de rairtam a dell magyarorszagra is a facen, mashol nem talaltam meg egy nyamvadt email cimet se, es ott is azt irtak hogy mindegyik verzio ket tapos.
(Mondjuk a 8700 2060 kombo is az elvileg)
Valahol olvastam hogy azert van ez a ket tap megoldas hogy ha a jovoben upgradelni akarod a gepet ami ugye lehetseges, akkor is biztos eleg legyen a kakao, mivel nem lehet tudni 3-4 ev mulva mik lesznek az igenyei a hardvereknek kakaoban.
Aztan lehet hogy ez csak urban legend.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#35910) echterion válasza [-HERO-] (#35909) üzenetére


echterion
nagyúr

Tényleg, el is felejtettem, hogy ezek modulárisak. Így sajna érthető, hkgy miért így csinálják.
Jó eséllyel így nem lesz nekem ilyen gépem, az egy tápomon is mindig átesik párom vagy a lányom.

**********

(#35911) KFORboy


KFORboy
senior tag

Téma;
Milyen jó hővezető anyag lehet az ideális, akár csak bevonat jelleggel is, amit nem esz meg a fém paszta ?
(Amivel kilehetne egészíteni a hűtés érintkező felületeit)

Kedvem támadt pár kísérlethez az otthon felgyűlt fém maradékokkal való "újrahasznosítása" végett (kohó újraépítése meg ismét skippelve lett)

Szerk.: jah igen, gémer notiba ! :DD

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#35912) Dhampir válasza KFORboy (#35911) üzenetére


Dhampir
félisten

Eduardo Keoma szerint nincs jobb a csupasz réznél (azt nem tudom, hogy megeszi/nem eszi meg).

(#35913) KFORboy válasza Dhampir (#35912) üzenetére


KFORboy
senior tag

Biccs plíz... Ékszerész/ötvös finom arany forrasztással 18k arany lapka...
Vagy az is eszi a paszta ? :"D

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#35914) KillHates válasza KFORboy (#35911) üzenetére


KillHates
nagyúr

Arany
Ezüst
Vörösréz
Sárgaréz
Alumínium

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35915) KFORboy válasza KillHates (#35914) üzenetére


KFORboy
senior tag

Most kicsit összezavartál...
Ezeket eszi, vagy ezeket nem ?

Mert a vörösréz olyan nincs ugye, az a 99.99 tisztaságú, oxigén meg minden mentes réz.
A sárgaréz AKA.: bronz meg ugye valamivel ötvözött réz (általában cink, ón, magnézium, ólom, stb...)

De ezutóbbit megeszi az ötvözők/szennyezők miatt, meg alut is... A tiszta rezet nem kellene o_O de az nekem is elvétve van,magas tisztaságú ékszerész réz.

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#35916) KFORboy


KFORboy
senior tag

XTU-ból tartana nekem valaki gyorstalpalót ?

Processor Core IccMax <-- erről csak felületes elképzeléseim vannak...
System Agent IccMax <--- erről még ennyi sem

Ez a Turbo boost (PL2) extra limit amit akár ki is tudok kapcsolni, hogy ez miként szabályozódik, ugyanígy az ehhez kapcsolódó időablak amit másodpercekre lehet megadni o_O ?

Azt tudom, hogy ezek az IccMax-ok az átfolyó áramerősséget szabályozzák a járatott proci függvényében, de épp azért nem értem, mert a megadható TDP (W) korlátok az alap Turbo boost, meg a szuper mega Turbo Boost (PL2 WTF o_O) konkrétan erre is ki kellene hogy terjedjen... tehát akkor most mégis mit művelek azzal, ha itt pozitív vagy negatív értéket módosítok ? (Teszteltem de nem tűnt fel)

Hogy akkor ez a power limit, current limit hogyan alakul ki, az ezzel lehet összefüggésben (vagy sem...?)

A cél UV, eddig stabil -0.180 V-al.
45W alap turbo 60W PL2

i5-8300H

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#35917) RM007 válasza KFORboy (#35916) üzenetére


RM007
addikt

Egy gyorstalpalót én is elolvasnék, bár pár dolgot kitapasztaltam, közel nem mindent, jó volna gazdagodni. Talán CPU topik. :R Az is lehet igazából ezt a témát itt senki sem vágja perfekt, úgy vettem észre. Sok múlik azon az EC-ben mi van megadva limitnek, így sokszor hiába állítasz be magas értékeket szarik rá. Védelmi mechanizmusok aktiválódnak és nem engednek többet.

"A cél UV, eddig stabil -0.180 V-al."

Ez teljesen kizárt..... :D Vagyis nehéz elhinni. Túl sok. :Y :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#35918) KFORboy válasza RM007 (#35917) üzenetére


KFORboy
senior tag

"A cél UV, eddig stabil -0.180 V-al."

Ez teljesen kizárt..... :D Vagyis nehéz elhinni. Túl sok. :Y :R

Igen... igazad lett... -0.175V lett a végső stabil...
180-nál 1-2 óra Fallout 4 után előfordult rendszer összeomlás...

Most már ez sincs :DDD

Meg feltúrtam a netet, és véletlen belebotlottam abba az okosságba is, hogy Legion Y530-nál Ctrl+Shift+1 -es gomb kombóval ki-be lehet nyomni a max fan speedet.
Ez azért jó, mert nekem sehogy se működik/települ a Gaming Feature Driver vagy mi a tosz...

Így most már nem az van, hogy 70 és 86 között megy a proci ami felszúr néha 93 fokra hanem 56 és 64 között van és max 73-74 volt a felszúrás komolyabb töltő képernyők esetén (Odyssey, Fallout 4)

Silicon Lottery ide vagy oda, ez a proci se nem púpos, és rendesen alá lehet csapni a feszültségeknek... amire sajna rászorul a gép, ha minden áron elakarja kerülni a júzer a 90°C körüli értékeket.
Én meg persze örülök, hogy van erre lehetőségem :U

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#35919) Raymond válasza KFORboy (#35918) üzenetére


Raymond
félisten

En inkabb -170ig mentem volna vissza. Konnyen lehet hogy belebukik meg majd mas programmal. A -170 is mar erosen atlagon feluli eredmeny.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35920) KFORboy válasza Raymond (#35919) üzenetére


KFORboy
senior tag

Eddig se Furmark + XTU CPU Bench, se Aida, se egyéb játékok Benchmarkjába nem bukott bele, illetve már több órányi Fallout 4 után se halt ki a dolog...

Ha majd mégis kifekszik valamitől, akkor majd talán visszább veszem... de mivel szükség van rá, minden milivoltot kiporciózok... mert nem akarok fém pasztázni.

Addig is most jöhet az integrált GPU a prociban, mert azt is lehet cibálni.
Netezés alatt most már tényleg nem kapcsol be a venti (ami azért elég vicces), de YT videók alatt előfordul.

XTU kép, majd 3 óra Fallout 4 meg hűtő fordulatszám jól látható oda-vissza bizgerálás után.. tehát... működik vagy mih...

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#35921) RM007 válasza KFORboy (#35920) üzenetére


RM007
addikt

Én inkább arra lennék kíváncsi mint nálam fentebb egy hasonló cpu terhelés 5perc folyamatosban milyen fokot generálna teljes terhelésnél sima pasztával. Ez így nem sokat mond nekem, csak annyit hogy közben nem halt meg a géped. Lehetne CPU-Z és XTU együtt.....5 perc. A görbék elmondják mi a szitu.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#35922) Raymond válasza KFORboy (#35920) üzenetére


Raymond
félisten

Majd meglatod, remlejuk mukodik igy rendesen. De az hogy a felsorolt programok alatt nem hal le meg nem jelenti azt sajnos hogy 100% mukodik igy. Ezt a Fallout 4-en lattad ahol vissza kellett venni 5-ot. Aztan lehet egy masik program/jatek ahol megint vissza kell venni 5-ot peldaul. Van ez igy, nalam is ugy nezett ki a -130 hogy minden stresstest alatt jo volt aztan itt-ott megis bukdacsoltak jatekok es vissza kellett vennem belole -120-ra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35923) RM007 válasza Raymond (#35922) üzenetére


RM007
addikt

-170 -ről máris visszaestünk -120 -ra. :D Legyünk reálisak olyan beállítással amit minden esetben elbír a vas. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#35924) KFORboy


KFORboy
senior tag

Bizonyára nektek van több tapasztalatok az én notimmal :"D

Keressetek rá Redditen meg egyéb külföldi fórumokon, nem lehetetlenek ezek az UV adatok.
Van akinek i7-8750H -s verzió leenged -0.200-ra is.
(Y530)

Eddig hónapokon át -0.150 -en ment, de aztán belém ötlött, hogy a korábbi bluescreenek a fostaliga elhalálozott gyári HDD miatt lehettek, nem random CPU beakadások az UV miatt, és újra elővettem.

-0.200 -nál egyértelműen elhasalt már a teszt előtt.
-0.195-nél futott tesztek alatt de játékban már első pár másodpercben megmakkant.
-0.190 dettó
-0.185 már engedett játszani, de betöltőknél előfordult halás
-0.180-nál már minden jó volt de 1-2 óránként elhasalt
-0.175 már pacek órák óta akárhogy nyúzom...

Most már csak azzal tudom kifektetni amit most művelek, hogy a PL2-t offolva a PL1-en zongorázok W értékekben, mert szintetikus tesztek alatt (FurMark 1080p 8XMSAA + XTU CPU Bench ) felszúr 90°C-ig párszor, és ahogy nézem a skálát, az órajelek folyamat maxon mennek, thermal trotty sem eszi le. de a hőmérő 80°C és 90°C között pattog, ahogy hozzádobálja random és egyben értelmetlenül extra W-okat, pedig szemmel láthatóan nem szorul rá arra az extra W-ra amit a PL2 adogat neki, mert PL1 29-30W Package TDP-nél is megy 3,88Ghz fix, Mindenféle Current, Power, Thermal és társai Limit trotty nélkül.

Ha alá lövöm a W értéket akkor az XTU mint ha tudomást se venne róla, szintetikus tesztet indítani engedi, de ha Stoppolom, azonnal kifagy a gép.

Gondolom van valami W alsó limit zár...

Így viszont tök gyagya ez a processzor, hogy tök fölöslegesen berheli alá az extra kakaót, szüksége, igénye, semmi nincs rá, de a hőértékeket 10°C-al oda-vissza dobálja a pont jó és a fájdalmas között.

Persze csak szintetikus teszt alatt, ami már inkább csak e-pénisz.

Throttle Stop alatt van lehetőség valami moddolt sys fájl beinjektálásával kioldani a W zárakat, meg jobban fékezni az adaptív össze-vissza skálázódásokat 8.gen CPU-knál, illetve külön-külön Cache meg Core V offsettet megadni de annak még nem ugrottam neki, mert nem értek a programhoz, illetve bízok, hogy az XTU-n belül megoldom az igényeim.

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#35925) KFORboy


KFORboy
senior tag

olyan 20-30 perc alatt most ezt művelte (ahol a fehér VERTIKÁLIS vonal, az a kurzor és ott mint az összes csúcsnál 94°C vagy 90°C körüli érték van,ezt viszonyításnak)

A piros cikkcakk alsó és fölső csúcsokkal, egyértelműen a hőmérséklet, de látható minden monitorozott skála színmagyarázata az XTU szélén.

Az alsó csúcsok 80-85°C körül változnak, a felső csúcsok 90-94°C körül.

Az hőmérsékleti értékek 28 és 33 W értékek között ugranak fel, azaz mikor a 28-ra rádob 5W-ot tök fölöslegesen, mert 28-nál is fix 3,88Ghz, 100%CPU kihasználtság trallala...

A vicc az, hogy PL2-t már kikapcsoltam és az intel oldalán megadott 35W alsó indexre állítottam a PL1-et (így nem hasalt el), a rendszer folyamat Thermal trottyot jelzett, amit PL2-vel azelőtt nem, de órajelet nem vett le, se semmi...
De a lényeg, hogy nekem 28W-ra kéne belőnöm a limitet, az XTU viszont 35W-ot engedi legkisebb értéknek.
Ez viszont szemétség, mert semmi szüksége nincs arra a plusz 5-7W-ra...még saját alsó limitként se használja ki... csak elfűti.

[kép]

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#35926) sunny1986


sunny1986
csendes tag

Sziasztok,

Mi a véleménytek a következő notebookról?
[link]

Van esetleg tapasztalata valakinek vele? Jó vétel ennyiért?

Köszöönm,
Sunny

(#35927) KFORboy válasza sunny1986 (#35926) üzenetére


KFORboy
senior tag

[link]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#35928) RM007 válasza sunny1986 (#35926) üzenetére


RM007
addikt

A másik laptopos topikban ezt írták a szakik. Idézem, mert nekem nincs tapasztalatom róla.

"Ha nézted a topicot, akkor szerintem többször is megtaláltad. A legfőbb gond ezekkel, hogy nejlonzacskószerű anyagból vannak, mert mindent kispórolt belőle a gyártó, amit ki lehetett. Ezzel aztán jön együtt a többi probléma."

"Van egy barátom akinek van egy eggyel előző konfigos ilyen gépe. Nincs olyan alkatrésze ami eredeti lenne. Komolyan ;] Mindene vagy repedt-tört vagy tönkrement. Zseniális."

Szóval szerintem ne kockáztass! :N

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#35929) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

Van egy notebook-om, ami "gamingre" is alkalmas, habár nem igazán játszom, de tele van pakolva játékokkal.
Ez egy Acer Aspire 7 - A717-72G.

Heti pár alkalommal, amikor megyek megbeszélésre, tárgyalásra, akkor viszem magammal és többnyire böngészőt, excelt, wordot használok, viszont a mérete miatt elég gyorsan merül.

Van arra valami bevált mód, hogy ilyen esetekben hosszabb legyen az üzemidő? Itt nem feltételen az energiatakarékos módra gondolok, hanem, hogy milyen egyéb háttérfolyamatokat tudok kilőni? Jó lenne, hogyha nem úgy kezdődne egy megbeszélés, hogy 5 percen keresztül kapcsolom ki a futó alkalmazásokat, hanem valami scripttel meg lehetne oldani. Itt gondolok pl a frissítésekre (windows, steam, origin, stb), ezek gondolom nagyban merítik az akkut, mobilnetről nem is beszélve.

Van valami jól bevált ötlet, vagy barátkozzak meg a gondolattal, hogy ez a notebook 1 órát tud menni?

Köszi előre is a helpet.

(#35930) Raymond válasza Something_ (#35929) üzenetére


Raymond
félisten

Az alkalmazasok kikapcsolasa nem fog sokat hozni. Inkabb a kepernyo fenyerejet huzd le egy meg turheto hatarra. Ez persze gep fuggo, de en elvagyok 30%-al is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35931) KillHates válasza Something_ (#35929) üzenetére


KillHates
nagyúr

Manuálisan tedd az energia gazdálkodási csúszkát a falevélre. Azzal értékes perceket lehet nyerni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35932) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Sziasztok!

Néztem ezt az Acer Predator G5-793-74GY -t.

Kérdéseim... (sok lesz.... :) )

Olcsóbban kijövök, ha én bővítem fel a gépet memóriával, ssd-vel és win10-el, mint ha egy drágább modellt vennék. Sajnos kevés infó áll rendelkezésre a gép bővíthetőségével kapcsolatosan.

1.) Ilyen msata SSD megy bele vagy más csatis? Ez a Samsung jó bele, vagy más típust ajánlotok 500 GB-os méretben? A HDD-t ki kell venni belőle, hogy ez elférjen?

2.) Memória kérdés. 8 GB ír. Ez vajon egy modul vagy kettő? Mennyi slot lehet még benne? Ide ezt a G. Skill -t néztem. Lapitopinál ugyanolyan fontos a dual channel mint asztaliban, vagy lehet egy darab 16 GB-os ram is?

3.) Ezeket én bele tudom pattintani, vagy csak "szakszervíz" / "szakbolt" teheti bele, hogy ne legyen garanciavesztés?

4.) Killhates Mesternél egy esetleges pasztacsere garanciavesztéssel jár?

köszönöm előre is

üdv

[ Szerkesztve ]

(#35933) wanted5 válasza Skyhunter (#35932) üzenetére


wanted5
őstag

1: Nem jó.Ezek közül nézegess.
2: Valószínű hogy egy modul, de ezt igazából a bolt tudja biztosra mondani. 4 slot van, ebből 2 könnyen hozzáférhető. A dual channelt komolyan kérdezed? Miért lenne kevésbé fontos, mint egy asztalinál?
3: 1 csavar

4: Ezt megint az Acer tudja megmondani. Persze meg lehet úgy is csinálni, hogy látszódjon, hogy szét volt szedve.

[ Szerkesztve ]

(#35934) Darth_Revan válasza wanted5 (#35933) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azon belül is nvme ssd-t.

(#35935) wanted5 válasza Darth_Revan (#35934) üzenetére


wanted5
őstag

Az már egyéni preferencia. Én még mindig azt mondom, hogy átlagfelhasználásra felesleges.
Ahogy most végiggörgettem gyorsan az árlistát, inkább vennék 20-ért pl egy 500 GB-os MX500-at, mint jóval drágábban egy NVME-t. 1 TB-os modelleknél már kisebb az árrés, ott hamarabb elgondolkoznék rajta.

[ Szerkesztve ]

(#35936) Raymond válasza wanted5 (#35935) üzenetére


Raymond
félisten

Az Intel 660p a nyero itt. Az 500GB kb. azonos arban van mint a jobb SATA-sok (+2e Ft), az 1TB pedig meg olcsobb is olyan 10%-al, az ipon-nal pl. 40e Ft alatt van, a SATA-sok pedig picivel folotte, az MX500 pl. 44e Ft.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35937) wanted5 válasza Raymond (#35936) üzenetére


wanted5
őstag

A 22-23 ezres 660p QLC, - (TLC-s 660p 27-28 ezer) - ami nem feltétlen baj, csak hiába a NVME nagy adatátviteli sebessége ha belassul a QLC miatt. Mivel nemrég van a piacon a QLC, én kivárnék még vele. Biztosan jó lesz és előbb-utóbb az lesz fölényben, de amíg az első szériák ki nem futnak, és amíg vannak hasonló áron TLC modellek én egyelőre azokat választanám.

[ Szerkesztve ]

(#35938) buherka válasza Skyhunter (#35932) üzenetére


buherka
addikt

Nekem is ez a G5-ös verzió van már lassan 3 éve. Csak még a 6700HQ CPU-s verzió és 15"-os
Ennyiért nagyon jó ár sztm. Pasztacsere mindenképp ajánlott, mert a gyári az egy vödör sz..., úgy ki van keményedve mint az ablak gitt. De paszta csere után nagyon csendes kis gép válik belőle, mert amúgy brutál egy hűtése van. 75 fokot is alig éri el terhelve. Thermal Grizzly Kryonaut-al kenem kb. fél évente...és teszi a dolgát.
Házilag is engedve van a paszta csere én megkérdeztem, csak ne legyen barmolva, nekem ezt mondták az ACER-nél.

Amúgy meg ott van a Massanger Chat ablak alul, és azonnal válaszolnak a kérdéseidre... :)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#35939) #45687808


#45687808
törölt tag

Megújult a Helios 300.

https://www.notebookcheck.net/2019-Acer-Predator-Helios-300-redesigned-with-hip-and-edgy-narrow-bezels.416187.0.html

Illetve jön a Helios 700.

https://www.techradar.com/reviews/acer-predator-helios-700

(#35940) blue_23 válasza #45687808 (#35939) üzenetére


blue_23
senior tag

Leírás alapján ez lehet az első gép, amely képes lehűteni az I7-9 20xx kombót. Bár az ára nyalogatni fogja az 1 millát...

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#35941) Raymond


Raymond
félisten

Lehet RAM-ot tankolni:

Die ersten SO-DIMMs mit 32 GB im Handel

Csak 250EUR a modul, ami ugyan nem keves, de tavaly amikor bovitettem akkor is 170-180 volt a 16GB. Most ugyan lementek az arak, de azert nem olyan veszes a dolog figyelembe veve hogy ez a csucskapacitas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35942) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Szigorúan a tudomány nevében tovább faragtam a Predator G5-öt és tettem bele egy B173HAN04.0 panelt. 144 Hz-es 3 ms-os panel és tökéletesen működik vele, azaz működik a fényerő szabályozás is... viszont van egy gebasz...az eladó azt mondta, hogy tud G-Sync-et, viszont enné la panelnél rejtve ez az opció.

Nagy kérdés, hogy a panel nem tudja, vagy a gép BIOS-ában van tíltva (vagy csak a 75 hz-es LG engedélyezve) vagy mindkettő..."szerencsére" csak most vettem észre, hogy nincs egyetlen olyan gép sem amiben ilyen panel lenne és tudja G-Sync-et is :W

[ Szerkesztve ]

(#35943) Muerte válasza Darth_Revan (#35942) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A régebbi 3D 120Hz-es panelek,olyan 50-60 FPS-en már akadoztak mint állat,kb. mint 60Hz-es panel 30 FPS-en.Ezek az újabb 120-144Hz-esek már nem szenvednek ettől a problémától?

(#35945) KFORboy válasza Darth_Revan (#35942) üzenetére


KFORboy
senior tag

Jajj ez a kép :"D

Pocófóóón... (Nagyon akartam venni de mindig elkapkodták és a harmadik hónap után elmúlt a vágy)

Hardkór szoci kárpit fotel és szőnyeg... (Erre csak; Dikk... xD)

Kibelezett predator kijelző modding : O

Ez a kompozíció annyi mindent foglalt így össze egy képben, az érzelmek minden formája-fajtája átment rajtam :"D

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#35946) Darth_Revan válasza KillHates (#35944) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Marad benne az eredeti panel...75 hz+G-Sync amit próbáltam 2 játék alatt folyékonyabbnak tűnt mint 144 Hz G-Sync nélkül.
Ha nem a világvégén lennél Mordorban akkor átvinném hozzád a 144 Hz-es panelt, hogy megnézzük neked támogat-e G-Sync-et az AW-ben...de túl lusta vagyok és gyanús, hogy ez a panel nem támogatja és ezért is van csak olyan laptopokban amik nem támogatják a G-Sync-et :U

KFORboy: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35949) Dhampir válasza Darth_Revan (#35946) üzenetére


Dhampir
félisten

Bezzeg az Acershop nem volt "a világvégén". :D

(#35950) kenccsi válasza KFORboy (#35924) üzenetére


kenccsi
tag

Aláírom az én i8750h-m is jó volt hónapokig - 175mv-n aztán jött valami játék és 1.5 óra játék után kék halálozott mindig. Akkor jöttem rá hogy mégsem stabil azaz érték. :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.