Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34151) bandras54 válasza [-HERO-] (#33969) üzenetére


bandras54
aktív tag

Az előző generaciobol kiindulva nem valószínű hogy minden konfiguráció ua. A csovezest kapja.

(#34152) MaxxDamage válasza Muerte (#34150) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Azért a max 97c fok az nem egészséges (hiába 100(+) a max. spec szerint ami lehet) meg ott a Throttling is..
Elküldöm, aztán csak alkotnak vele valamit.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34153) thomasvold


thomasvold
őstag

Monitorozni mivel szoktatok játék alatt? Megnézném én is az én gépemet milyen hőfokokat mutat.

(#34154) Mikulásbá válasza thomasvold (#34153) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

MSI Afterburner+Rivatuner,de ezt felteszi az AB.

[ Szerkesztve ]

(#34155) DVlad válasza gyépés (#34119) üzenetére


DVlad
őstag

Hasonlóan, nem a játékosság miatt mertem választani én is ilyen cpu-vga párost, és engem is meglepett, hogy kordában tartja a hőfokokat olyan játéknál, ahol sokkal komolyabb gépek jobban melegszenek megegyező grafikai beállításoknál.

(#34156) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Aki esetleg ilyesmire pályázik mostanában,kiárusítás van!

[link]

(#34157) thomasvold válasza Mikulásbá (#34154) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm.

(#34158) Balázzs válasza Mikulásbá (#34156) üzenetére


Balázzs
senior tag

Steelseries nel szokott lenni kuponos idoszak -20% al. Minosegi Jo fulesek.

(#34159) Mikulásbá válasza Balázzs (#34158) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azért közel féláron ez sem kutya! :U

[ Szerkesztve ]

(#34160) Balázzs válasza Mikulásbá (#34159) üzenetére


Balázzs
senior tag

Jah, hogy fél áron ennyi? Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de 40-60 ezer egy fülesért...

Amikor a gépet vettem rendeltem hozzá egy Logitech G933

vezeték nélküli fülest 60 USD-ért, de nem szállították valamiért. Azóta is nézegettem és a legutóbb egy steelseries bluetooth fülest vettem az említett akcióban, jól szól és nagyon kényelmes.

(#34161) Pocok256 válasza Mikulásbá (#34159) üzenetére


Pocok256
veterán

Attól, hogy drága még nem jó.. Ezeket a gagyikat inkább ne.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#34162) Mr Bond 007 válasza Balázzs (#34160) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Jó fülesek ennek többszöröséért is mennek. Nem ezek a divat vackok, (ezekért 5 ezret se adnék) hanem a normális minőségűek (amiknél a hangzás az első, aztán a csicsa). Nekem is egy Grado 225e van, ránézésre 10k-s gagyinak tűnik, de a hangja... :Y Meg sajnos az ára is :D

[ Szerkesztve ]

(#34163) Raymond válasza Mr Bond 007 (#34162) üzenetére


Raymond
félisten

A Grado-kal az a problema hogy olyan aki jatekokhoz keres fulest annak a Grado hangja egyaltalan nem fog tetszeni.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34164) Mikulásbá válasza Pocok256 (#34161) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem gagyi az játékhoz-és főleg ahhoz!Csak hogy a megrögzött előítéletek ellen nincs orvosság. :DDD

(#34165) KFORboy válasza MaxxDamage (#34152) üzenetére


KFORboy
senior tag

Alkoholos filccel jelöld meg valami rejtett helyen a lapot és a hűtést is !

HA bekamuznak valami cserét, akkor egyből tudni fogod !

Ugyanígy, minimum csinálj képeket a fedlapról, alsó burkolatról, meg ahogy tudsz az állapotáról.

Jó fényben, nagy felbontású képeket.
Az se szar ha mellé raksz egy lokál magazint vagy akármit amin látszik a dátum.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#34166) Balázzs válasza Mr Bond 007 (#34162) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nincsen sajna Jo hallasom, Kar nekem draga es minosegi fullest venni. A mostanit azert is szeretem, mert jatek kozben ha hivnak tudok vele kommunikalni.

(#34167) MaxxDamage válasza KFORboy (#34165) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Már elcsomagolt. Tudom az állapotát (mint az új) és képek is vannak róla ha kell. + NVMe SSD és RAM kivéve természetesen. Full úgy küldöm fel ami a doboz címkén szerepel. Ha nem csinálnak vele semmit, akkor megy vissza...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34169) Mikulásbá válasza redband (#34168) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kivéve ha tényleg alaplap hibás.Azt érdemes gariban cseréltetni,különben nagyon drága laptop lesz belőle.

(#34171) RM007 válasza MaxxDamage (#34167) üzenetére


RM007
addikt

"Ha nem csinálnak vele semmit, akkor megy vissza......"

Hát persze. Én is így gondolnám, elküldöd és ha nem volt vele semmi miután visszajött, akkor megint megy vissza...és még vagy 8x, aztán majd tanulnak belőle. Jövőre ilyenkor még mindig megy a harc, de te vagy az erősebb és a kitartóbb. Mi kiállunk melletted és nem hagyjuk hogy a remény kialudjon, veled vagyunk! :D :R

Végül hogy megszabaduljanak tőled küldenek egy Clevo P870-et ajándékba. :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#34172) Darth_Revan válasza RM007 (#34171) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Aztán meg hozzavagnak egy Chimerat csak hagyja abba a visszaküldözgetést :D

(#34173) RM007 válasza Darth_Revan (#34172) üzenetére


RM007
addikt

Pont most írtam előtted valami hasonlót. :DDD
Ha ketten ugyanezt gondoltuk hirtelen, akkor lehet kivitelezhető a dolog, csak sokáig kell kitartania. :)

(#34174) MaxxDamage: Összedobunk neked egy jó gépet. :D

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#34174) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:))
Azért na... Nem úgy van az! Én sem várok az örökké valóságig. Ha kell, bevetek mindent, és elérem amit kell és ami lehetséges kijátszom a lapjaim.... (jogilag vagy azon túl is, akár a fő céggel is felvéve a kapcsolatot, ha addig fajulna a dolog, az sem akadály a számomra)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34175) Muerte válasza RM007 (#34171) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Fogalmam sincs egy Asus szervíz hogy áll ilyen kérdésekhez,de az biztos hogy más gyártók szervizeinél ez nem így működik "bemondásra" hogy kérek egy új alaplapot,mert egyébként működik minden rajta,de azt gondolom az megoldja majd a túlmelegedési problémákat.
Egy abba a gépbe való lap alsóhangon 150-200e Ft.
Azt el tudom képzelni laikusként,hogy kiveszik,rádobják egy próbapadra és letesztelik nagyjából,hang,kép,portok,proci,vga,táp stb. és ha minden működik akkor szépen visszateszik a gépbe,ha meg hibát találnak rajta akkor kicserélik.

[ Szerkesztve ]

(#34176) RM007 válasza Muerte (#34175) üzenetére


RM007
addikt

Azzal sokat fog érni. Minimum Crysis 3 teszt. Egy hűtőszett csere sem ártana szerintem, jobb minőségű csövekkel. :) Mi van ha azzal van baj? Nem én vetettem fel korábban.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#34177) Muerte válasza RM007 (#34176) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Gondolod egy szervízben C3-mal tesztelnek?,feltelepítik,hozzá az AB-t,HWiNFO-t és kimonitorozzák a hőfokokat? :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#34178) MaxxDamage válasza Muerte (#34177) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Biztos nem! :DDD
Egy biztos! Kérték a tapasztalt hibáról a leírást mellékeljem, + mellékeltem 2 db A4-es képet is HWiNfO -ról is amin látszik minden (full page) teszt és game alatt elért max. temp. + Throttling...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34179) MaxxDamage válasza RM007 (#34176) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Heatsink lett cserélve, ventik maradtak -3000RPM a max. amit a venti pörög, mikor pl. 97c fok volt- (megnéztem) és szerintem nem újat kapott (Heatsink), hanem max. bontott darabból egyet :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34180) KFORboy válasza redband (#34168) üzenetére


KFORboy
senior tag

HA a szervizlapon az szerepel, hogy cseréltek alaplapot vagy akármit... de a tulajdonos alá tudja támasztani (márpedig igen) hogy ez NEM történt meg... akkor csalás áll fenn, fogyasztó becsapása, ésatöbbi...

Persze jön majd a humbug, hogy cégen belül majd kivizsgálás történik mert dolgozói mulasztás meg blablabla... de onnantól tejhatalma van a fogyasztói érdekvédelem alapján... azaz kikéri a kupont a gép árára ami bármi is volt, bármelyik boltból (azt majd leboxolja visszamenőleg számla nélkül kisebb felderítéssel) és áránál van az emberünk...
Neadj Isten, vesz valami mást például...

Olyan kibeQrt negatív és semmire se való az összes kommented... konkrétan csak HSZ-t gyűjtesz :U

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#34181) RM007


RM007
addikt

Agyaltam! :D Mi van ha a csövekben nincs elég fing vagy por (én a port favorizálom). És azért hatékonyabbak a rövid csövek a hosszabbaktól, mert ugyanannyi port kapnak méretüktől függetlenül. Vagyis spórolnak ezzel is, így a csövekben végbemenő "folyamat" nem elég hatékony.
Törtem már el kínai hőcsövet, nem sok minden jött ki belőle. Talán meg kellene lékelni őket majd jól megtömni a lenti játszótéri homokozóban, visszaforrasztani. Amíg gyógyul mehet rá piros színű ragtapasz gamer laptophoz illően. Egy próbát megérne. :D

(#34179) MaxxDamage : Mármint 2x 3000rpm? Nekem ez nagyon kevésnek tűnik.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#34182) Pistivi válasza Balázzs (#34160) üzenetére


Pistivi
tag

Nekem volt G933, nagyon jó , sajnos el adtam mert x-el nem megy vezeték nélkül , most egy astro a40-et használok aminek nincs olyan jó a hangzása.

(#34183) Balázzs válasza Pistivi (#34182) üzenetére


Balázzs
senior tag

Jokat irtak rola + akcios Lett volna, de nem kuldtek 😮
Egy dolog nem volt szimpi: Az rgb led rajta.

(#34184) KFORboy válasza RM007 (#34181) üzenetére


KFORboy
senior tag

Hülyeségtől függetlenül, ha megfúrnék egy mezei hőcsövet 0,8-as szárral, feltölteném valami hőközlő anyaggal, vagy csak vízzel, akármi... beforrasztanám, onnantól jelentősen javulnia kellene a hűtésnek még ha ez parasztbúl VaporChamber is...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#34186) RM007 válasza KFORboy (#34184) üzenetére


RM007
addikt

Erre akartam utalni. Az a baj hogy ezt még nem próbáltam, nem is fogom, kevés vagyok hozzá, de letesztelni melyik hatékonyabb a másiknál azt letudnám. Mint egy paszta tesztet.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#34187) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mint ahogy az egyik régi kedvenc sorozatom egyik részében is elhangzott "maradjunk a termelés talaján" :DDD
Ne trollkodjuk szét ezt a jó és hasznos topikot, majd rendezem, s ha közben kell valami help (vagy fontos infóm lenne), akkor kiabálok/jelzem (de halkan) :P :R

(#34181) RM007: Természetesen, igen (2x3000rpm - kicsit több, de az lényegtelen (3033rpm pl.) :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34188) KFORboy válasza redband (#34185) üzenetére


KFORboy
senior tag

Erre nincs nagy lehetősége se valószínűsége...
A cég mint mindegyik, profitra törekszik és nem azért, hogy random Bélánknak legyen egy jó napja, bármekkora fórum vízhangja lesz a PH!-n...

Ők nem fogják kezdeményezni, főleg nem a random Gipsz Jakab a szerviz részlegen, hogy adjatok már Bélánknak egy jóváírást...

Az Intel szerinti Tjunction értékeken alul dolgozik, már mossák is a kezüket ha fene fenét eszik is...

Itt a méltányosság alapra lehet játszani a maximális megalázkodás mellett ami egy totál 50% vagy kevesebb értékű dolog.

Fogyasztó érdekvédelem, fogyasztójog !
Még ha nem is tanultad, egész érthető nyelven (mert a bürokrácia ezt még nem érte utol) elérhető online, csak győzzed lapozni !

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#34189) gyépés válasza DVlad (#34155) üzenetére


gyépés
aktív tag

Igen, én is szemeztem ezzel az ASUS GL703GE-vel. Neked ez van ugye? Marha jó a kijelzője, csak vártam, hogy egy kb. huszassal lejjebb menjen, és átlépje az ingerküszöböm. Aztán nem ment le, inkább eltűnt és jöttek a kétes értékű TUF modellek. :U
Akkor láttam meg az angol ebayen a jelenlegi gépemnek az akcióját, ez pont becsúszott árban arra a szintre, amit a fogamat szívva még kiadtam érte, meg beleszerettem a belsejében a sok jó rézbe. Rossz esetben színesfém hulladékként majdnem visszahozza az árát, annyi van benne. :)) Meg nálunk az MSI-k piszok drágák, mondom ehhez máshogy nem jutok hozzá. :)
Mondjuk az anyaghasználat olyan tré, hogy már a dobozból kibontva gyanús volt, hogy ilyen kopogós műanyagból van szegény. Párszor szétszereltem, mert 512-es NVMe SSD ment bele, meg még 8 GB RAM. A RAM-mal volt huzavona, a bolt nem olyat adott, mint a számlán, meg a dobozon van, úgyhogy sokszor 4-5 ször szétszedtem szét a gépet, mígtartott a tortúra, de mindig féltem, hogy valami elpattan, mert nem valami minőségi a ház. Meg ugye a tizen-x csavar, amit mindig ki kell szedegetni, meg pattintgatni az illesztéseket, nem kellemes. Végül nem ez tett be neki, hanem a zsanér. Olyan durván erős, hogy két kézzel kell nyitni,és úgy feszíti maga mellett a ház alsó részét, hogy egy idő után hallottam, hogy nyitáskor kattog. Konkréten szétpattintotta a ház illesztéseit nyitáskor maga mellett a zsanér, úgy feszítette. Hogy ne feszítse tovább végig az illesztés mentén, oldalt a zsanérnál be kellett ragasztanom az illesztéseket pillanatragasztóval. Azért 2 hónapos gépnél nekem ez rosszul esett... A garanciáról így lemondtam hamar, csak ne legyen más baja.
Szóval technikailag tök jó a gép, mert a hangfala meg a teljesítménye, a hűtése, billentyűzete tök jó, a kijelzője sem rossz, de ez az anyagminőség... Lehet az ASUS jobb lett volna, csak a réz csillogása elvakított. :D

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#34190) gyépés


gyépés
aktív tag

Egyébként ma megint futtattam a Prime95-öt. Utána olvastam, hogy azért lehetett az a pár szál nem 100%-os, mert túl sok az alulfesz a procinak. Akkor a hibázgatás miatt így leesik bizonyos szálakon a teljesítmény. Ha épphogy csak sok az alulfesz és AVX-et is használ a teszt, olyankor nem failel el sem a teszt, sem nem áll le a szál, csak úgy "szemetelget". :) Ez a "szemetelés" látszik teljesítményesésként.
Kicsit kiműveltem magam Prime-ból, hogy kellene tesztelni. Most nem blend-del teszteltem, hanem végigmentem szépen a smallest FFT-n, a small FFT-n, és a Large FFT-n. Arra gondoltam, hogy a smallest FFT fog szemetelni, de nem lett ilyen. Mondjuk nem futtattam csak kb. 5 percig mindet, mivel tegnap bármikor indítottam, mindig ilyen "szemetelős" szál teljesítmények jelentek meg rögtön, mondom most is látnám egyből, ha előfordulna a jelenség.

Eredmények:

smallest FFT: minden szál végig 100%, 70-72 fokos magok, 3.1 GHz-s frekik a magokon
small FFT: minden szál végig 100%, 68-70 fokos magok, 3.4 GHz-s frekik a magokon
large FFT: minden szál végig 100%, 68-70 fokos magok, 3.6 GHz-s frekik a magokon

Ahogy olvastam, az normális, hogy az FFT méretével fordítottan arányosan változik a terhelés. A hőfokok jók, de ami fura, hogy a teszt elején elindulnak felfele a frekik, meg a hőfokok egész 80-83 fokig is smallest FFT-nél, aztán mintha valami leszabályozná szép alacsonyra a frekiket, meg a hőfokokat is. Lehet az energiagazdálkodás a ludas, vagy a BIOS-ban van valami beállítva? Bár mintha a TDP maxon mennne. Vagy azt hol látom a HWINFO-ban, melyik sor az?

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#34191) KillHates válasza gyépés (#34190) üzenetére


KillHates
nagyúr

power limit miatt trottyoltatja az EC
ugyanez van nálam is, ha nem oldom fel.
ne törődj ezzel, így van jól.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#34192) RM007 válasza KillHates (#34191) üzenetére


RM007
addikt

...

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#34193) Dhampir válasza simo9555 (#33058) üzenetére


Dhampir
félisten

A NitroSense FanControl-ban Max-ra vetted a ventit?

(#34194) KillHates


KillHates
nagyúr

Lehet, hogy paranoiásnak fogtok tartani, de egy olyan gyanú kezd bennem érlelődni, hogy az Intel belesunyizik valami olyasmit a CPU utasításkészletébe, hogyha Prime-ot "lát" akkor vegyen vissza. hogy jó eredményeket produkáljon. (olyasmire gondolok, mint anno csinálták a kínai telefongyártók. hogy a benchmark-ok alatt jó eredményeket hazudtak a telefonok)

Szóval! Adva vagyon a szép karcsú 17-es Zephyrus. Ezt produkálja Prime+Furmark alatt:

Ez egész jó egy 8750+RTX2080MQ kombó alatt, egy ilyen vékony kuckóban.

Ezt meg egy 2015-ben (!!!) megjelent Witcher III produkálja:

Felhívom mindenkinek a jobb oldali HW-infós ablakban a CPU trottyantásra!

(futottam egy 10 perces kört én is a Withcher-ben és 85 fokig szaladt el az öreg 6820-as)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#34195) matyee válasza KillHates (#34194) üzenetére


matyee
őstag

Érdekes elmélet, sajnos nem lepne meg ha így lenne...

(#34196) wanted5 válasza KillHates (#34194) üzenetére


wanted5
őstag

Erről volt már itt régebben szó, valamelyik gép csinálta.

(#34197) kreten67 válasza MaxxDamage (#34187) üzenetére


kreten67
senior tag

Azt szeretnéd,hogy az alaplapodat kicseréljék? Akkor vágd haza azt ami most benne van (nincs javítgatás csak csere). A lenovo notiknál,amikor nem állandó a hiba és elküldi a gazdi a futárral gariba, a lenovo szervize lefuttat egy gyári tesztet és amennyiben az hibátlanul lefut már csomagolják is és küldik vissza . Ekkor indul be a huzavona és megy az oda-vissza küldözgetés a végtelenségig. Én már nem egy ilyen gépnek az alaplapját küldtem az örök FPS mezökre és voílá máris megtörténik az alaplapcsere mindenféle rinyálás nélkül. Személyes véleményem az , hogy annak a gépnek ennyit tud az a szemfényvésztó "WC" hűtése ,mint az a (nem kevés) mások panaszából is kiderül egyéb fórumokon. Annyit segítene annak a gépnek az alaplapcsere ,mint a zuhanó utasszállító utasainak a rózsafüzér.

(#34198) Daywalkerke válasza Gyarmati_ (#34133) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszönöm a választ.
Az általad ajánlott Dell G5 5587-re rákeresve a techkalauz oldalán olvastam, hogy ennek van egy "kistestvére", ez:

Dell G3 3579

Ár tekintetében pont megfelelő, illetve a 3 év gyári garancia is jól hangzik, ezért érdeklődnék, hogy vett ilyet esetleg már valaki? Ha igen mik a tapasztalatok?
Azért kérdezem mert ahogy látom ebben nincs integrált kártya, tehát játékokon kívül mindenért a Geforce kártya felel, ami nem tudom, hogy normál használatnál mint pl. böngészés, szövegszerkesztés, stb. (tehát minden amivel egy integrált kártya is elboldogulna és nem kellene a Geforce kártyát feleslegesen terhelni) mennyire melegszik.

(#34199) Daywalkerke válasza Daywalkerke (#34198) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Közben olvasom, hogy van ebben is integrált kártya, így a kérdésem ezen része tárgytalan, inkább a CPU-ról lenne még egy kérdésem, hogy ahogy a techkalauz tesztben is van 99 fokig is melegedhet a CPU, ez egyébként mennyire gyakori, tehát ez csak akkor jelentkezik ha mondjuk egy újnak mondható játékkal játszunk vagy akár böngészéskor is előfordulhat?
A tesztben ott van, hogy Alapjáraton 39 fokos a CPU, de az nincs, hogy ők (techkalauz) mit számítanak Alapjáratnak, tehát ebbe a böngészés is beletartozik vagy csak annyi, hogy elindítjuk a laptopot, betölt az operációs rendszer és ennyi?
Illetve az van még a teszt végén írva, hogy alapjáraton is a laptop hátulján 50 fokot mértek a nem igazán megfelelő hátsó szellőzés miatt, illetve terheléskor az alsó burkolaton 51 fokot, ezek az értékek csökkenthetőek mondjuk egy ilyen laptophűtővel?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.