Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43003) Hi!King


Hi!King
őstag

Ha már pulzus. Én azt tapasztaltam, hogy mikor novemberben elkezdtem alapozni, nagyrészt a max. pulzusom 70%-a alatt (ami nálam 131 alattit jelent, főleg 120-130 között szoktam amúgy, ha felugrik 131-re, vagy magasabbra, akkor lassítok), akkor látványosan fejlődtem 6:30 körüli tempóról 5:40 körülire ebben a pulzustartományban, úgy hogy közben heti egyszer csináltam valami intenzívebbet (dombozás, 200, 400, 800 résztávok, Strava szegmensek, rövid sprintek). Aztán februárban elkezdtem több intenzív edzést csinálni, végül március 14-én előre hoztam a félmaratont, amire április 5-re készültem. Az eléggé kiütött, szóval az azt követő héten keveset futottam, de végülis visszaálltam az alapozó, lassú futásokra, ezen a héten már jelentősebb mennyiséget akarok futni.

Na, a lényeg, amit írni akartam, hogy a félmaraton óta az elmúlt 2,5 héten sokkal lassabb voltam 131 alatti pulzuson. A mélyponton 7:30 körüli tempóval futottam, mostanra 6:00-6:15-re javult vissza, de még messze van a korábbiaktól. Jól gondolom, hogy amikor intenzívebb edzéseket csináltam (tempó, résztáv), akkor az amellett, hogy magasabb pulzustartományban gyorsított, alacsony pulzustartományban meg lassított? Nyilván a 7:30-nál még amúgy sem lehettem rendben, de most már egyébként bőven kipihentnek és fittnek érzem magam egyébként, azután is, hogy ma reggel futottam 22 km-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.