Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Daweee válasza Bushmann (#6449) üzenetére


Daweee
őstag

Hogy érted hogy nem jött meg? kezdek félni... lassan letelik a beígért 2 hét be kéne telefonálni hogy mi van :F

Kösz a tippeket, jó vétel lehet a CX 55, majd még gyűjtök kicsit, de valószínűleg az lesz. mondjuk pont nem L alakú meg pont szimmetrikus de nembaj megszokom :D Bár ha úgysem jön meg a Clip megvehetem most is akár :P :O

[ Szerkesztve ]

(#6452) Salvador20 válasza picur220 (#6450) üzenetére


Salvador20
őstag

nem L alakú a kép alapján

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6453) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Már sokadik kérdést teszem fel (érkezetek válaszolni) szeretném már az utolsót. A fejesekről úgy néz ki lemondok, maradnak az agyigtolós bizgentyűk. 13 ig milyet érdemes???
max 16 ig???

(#6454) Bushmann válasza SMITHVADŐR (#6453) üzenetére


Bushmann
tag

Vagy a fent látható cx 55 vagy cx 500
Előbbi 9k kb, utóbbi 12 körül.

(#6455) ku-cu válasza Bushmann (#6454) üzenetére


ku-cu
tag

A cx 500-at nem ajánlanám, az újabb szériákhoz képest nem valami szép a hangja!
Inkább cx55, v. cx 350 II, esetleg IE 4. (ez utóbbit inkább kérdezem mint mondom, semmi tapasztalatom vele :U )

(#6456) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Erről mi a véleményetek: [Shure]
Tapasztalat esetleg valakinek???

[ Szerkesztve ]

(#6457) Salvador20 válasza SMITHVADŐR (#6456) üzenetére


Salvador20
őstag

ennek reklámszaga van sztem....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6458) Padree.c2 válasza Daweee (#6451) üzenetére


Padree.c2
tag

szai,

van 1 rosz hírem. sajnos nem a legjobb boltot választottad.
én 8 GB-os fekete Clipet rendeltem, ennek később még jelentősége lesz.
ígéret, h 2, de lehet, hogy 1,5 héten belül megérkezik, örülök..
2 hét, semmi. telefon, bocsi, de a németországi raktárunkban visszadobták a rendelésedet, és újra meg kellett rendelnem, de max 1 hét, ok.
+2 hét, vagyis eredeti rendeléstől számított 4. eltelt hét semmi. telefon az van, hogy konkrétan nem látom, hogy jönne az árúd a mostani szállítmányunkkal, de a sok visszamondott termék miatt, előfordulhat, hogy mégis megjön, pénteken szólj vissza, és meg tudom mondani, hogy megjött-e. jelezném keddvolt, mindegy.
péntek telefon, nem felelnek a vezetékesre, mobilt kinyomják, kinyomják, és nem hívnak vissza.
alig voltam ideges, de adtam nekik még 1 esélyt.
hétfőn ismét ugyanez. úgy bedühödtem, hogy írtam nekik egy szép levelet, ahol megemlegettem az összes fogyasztóvédelmet, és internetes fórumot, különböző oldalakat, ahova továbbítani fogom ezt a huzavonát, megemlítettem, hogy az összes telefonbeszélgetést rögzítettem, és különböző hasonló dolgokat.
amire végre válaszoltak, nemúgy, mint a telefonjaimra, és ígéretük szerint pont visszamondtak egy olyan rendelést, amelyben a rendelt termék megegyezett az általam rendelttel, így azt ki tudják nekem postázni még a héten, olyan szerda, csütörtök körül, a futárszolgálattól függően.
csütörtök délután felhívtam őket, mert senki nem keresett fel, hogy hoznának nekem bármit is, csávó mondta, hogy csak ma tudta odaadni a futárszolgálatnak, mert a számlákat át kellett írni, mert az előző megrendelő adatai voltak rajta.. már irónikusan jegyeztem meg neki, hogy mindez eltartott hétfő délutántól csütörtök délutánig.. csak hallgatott, és én már egyre kevesebb reményt éreztem arra, hogy a magas telefonszámla mellé kapok egy kis Clipet is..
de pénteken megérkezik a termék, mondom a futárnak, hogy megnézném, hogy mégis mit csomagoltak bele, fő az optimizmus :)
csak akkor bonthatom ki, hamár kifizettem, de ha nem stimmel, akkor visszafizeti, és vissza a feladónak, kérdem ennek mi értelme van? semmi, de ez a szabály, ok..
számlán fekete sansa clip szerepelt 8GBos, rádiós
meglátom a sansa logót, fajin, bontom tovább, ez nem fekete, hurrá. futár is nagyon örül, már készíti ki a pénzt. felajánlja, hogy beszél a céggel. hívja, semmi, másik telefonszám, semmi, újra, nah ekkor felvették.
nem a megrendelt és a számlán szereplő terméket kapta az ügyfél, kéri, hogy cseréljék.
válasz, flegmán, a számla jó, a termék fekete, csak tükröződik a felülete, azért látjuk szürkének.
az előszobában nincs verőfényes napsütés, és a szürkét még meg tudjuk különböztetni a feketétől. futár próbálkozott, tényleg segíteni akart, de hiába.

tanulság:
mégegyszer innen? S O H A ! ! !

azóta megbarátkoztam a szürke/ezüst színű Clipemmel, és remélem, hogy nem kell náluk garanciát intéznem.
arra pedig, hogy minek köszönhetem a termékem? hát nem a cég gyorsaságának, ügyintézőinek, az biztos..
valószínű a levélnek, és a sok telefonnak inkább. biztos belegondoltak, hogy mi van, ha tényleg megcsinálja? be lehet zárni a boltot.
innen is elnézést kérek attól a személytől, aki szürke/ezüst 8 GB-os Clipet rendelt kicsivel előttem, és nekem köszönhetően ő még hetekig csak ígéreteket kapott, nem terméket.

én a helyedben átgondolnám.
egyébként a levelemet ha gondolod nevek és konkrétunok nélkül el tudom küldeni, hátha neked is segítene.
csak küldj rám egy pm-et.

nah ezt nem sokan fogják végigolvasni, olyan hosszúra sikerült, de gratulálok annak, aki végigrágta magát, a néhol érthetetlen, túlrövidített történetemen.

[ Szerkesztve ]

Pp. ♠

(#6459) Salvador20 válasza Padree.c2 (#6458) üzenetére


Salvador20
őstag

én végigolvastam, szeretem a regényeket és a rémtörténeteket, asszem ebből x-akta lesz :)

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6460) bwoay válasza Padree.c2 (#6458) üzenetére


bwoay
nagyúr

"csak akkor bonthatom ki, hamár kifizettem, de ha nem stimmel, akkor visszafizeti, és vissza a feladónak, kérdem ennek mi értelme van?"

én is ezt kérdem, ennek mi a fasz értelme van? :))
amúgy tanulságos történet, pláne, hogy már nem te vagy az első,
akinek a digitall.hu belopta magát a szívébe.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6461) picur220 válasza Padree.c2 (#6458) üzenetére


picur220
veterán

Fain story...:DDD
Ezért is utálok rendelni dolgokat mindenhonnan, inkább elmegyek a boltig.(előtte azért felhívom őket, hogy van-e...)
Én az eBolttól rendeltem 1 fülest, száll.időnek 3 munkanap volt kiírva. Mondom ok, rendeltem, 1 hét múlva jön 1 mail: nincs raktáron, még 1 hét. 2 nap múlva másik mail, nem tudjuk beszerezni, a márka lekerült a listánkról, stb..., várahat a termékre, de el is állhat a rendeléstől. Küldöm az ügyfélszolgnak a mélt, hogy elállok a rendeléstől, megadom a rendelési számot, adatokat stb. Másnap megvettem a fülest máshol.
Erre jön olyan 2 hét múlva 1 mail, hogy a rendelésem raktáron van! Na ez kiverte a biztosítékot, szal személyesen írtam 1 tagnak, hogy törölje a rendelésemet. Ekkor jött, hogy törölte, mondom végremáá...:DD

(#6462) picur220 válasza Salvador20 (#6452) üzenetére


picur220
veterán

Ez csak az eleje, van hosszabbító hozzá...(vagy az a 95-ös?? :F )

(#6463) Salvador20 válasza bwoay (#6460) üzenetére


Salvador20
őstag

kb az az értelme,hogy ha mégse kell a cucc,csak úgy,akkor ne tépd péppé, és aztán hivatkozol arra, hogy nálad nem is járt ez a termék(ugyanis nem írtad alá az elismervényt). Gondolom ezzel fedi magát a futárcég

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6464) Daweee válasza Padree.c2 (#6458) üzenetére


Daweee
őstag

Huh érdekes story, egy másik fórumtárs is figyelmeztetett, ő is majdnem hasonlóképp járt, ezért küldtem nekik egy E-mail-t hogy mivan már (a rendelést 12 napja adtam le) azt válaszolták 3 óra elteltével hogy előreláthatólag jövő héten érkezik meg az áru. Most itt tartok, nem tudom mi legyen, a jövő hetet még mindenképp kivárom, aztán ha nem jön van valami mód a rendelés visszamondására? :F Mondjuk ez nem lehet általános eset hogyha még működik a bolt, szóval még akár szerencsém is lehet... Egyébként nekem kifejezetten pozitív tapasztalataim voltak eddig a bolttal kapcsolatban, itt vettem a CX 300-amat, és egy barátom is, és egy héten belül itt volt és jó volt meg minden szal nem tudom...

(#6465) picur220 válasza Salvador20 (#6463) üzenetére


picur220
veterán

Egyébként minden Magyarországon neten rendelt cuccra vonatkozik ,hogy 8 napon belül visszaküldheted a boltnak, és az köteles visszafizetni az árát.

do me a favour, nem make és nem favoure!:DD De a beszólás amúgy jó!:))

(#6466) Salvador20 válasza picur220 (#6465) üzenetére


Salvador20
őstag

azért tünhet helytelennek mert latinul van :DDD
de kijavítottam

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6467) SMITHVADŐR válasza Salvador20 (#6457) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod sokat segítettél :DD :R :DD
Teljesen eltaláltad hogy mit akarok hallani :))
Szerintem kínai szaga lehet :DD :DD :DD

(#6468) bwoay válasza Salvador20 (#6463) üzenetére


bwoay
nagyúr

van benne ráció: rendelsz valamit, ami aztán mégsem kell,
mikor ki kellene fizetned. ez esetben eleve miért bontanád ki?
tudod, hogy mi van a pakkban.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6469) picur220 válasza Salvador20 (#6466) üzenetére


picur220
veterán

Nem tudnád nekem lefordítani kínaira meg arabra? Én is ki akarom írni, csak angolul így már nem menő...

(#6470) Salvador20 válasza picur220 (#6469) üzenetére


Salvador20
őstag

kínai: 做我赞成 :杀死自己!!
arab: لا لي المؤيدون : اقتل نفسك!!

:D
ja az emo-t tedd elé, mert azt nem érti a fordító, aszongya nincs ilyen szó :D

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6471) Salvador20 válasza bwoay (#6460) üzenetére


Salvador20
őstag

egyébként tiszta pixmania feeling, nem lepődnék meg ha valami "leányvállalat" kapcsolatban lennének :U

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6472) picur220 válasza Salvador20 (#6470) üzenetére


picur220
veterán

Király:D
Csak sajnos nem tudok kínaiul, szóval nem tom mi van kiírva, de majd megérdezem az egyik kínai haveromat...
Most csodálkozol, hogy az EMO-t nem tudja??? Mondjuk láttam már kínai emóst...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#6473) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Ezennel köszöntünk mindenkit az antiEMO a fórumban
Ha van tapasztalatuk EMOsok által használt fülesekről azt ne ide írják mert a kollégák nagyon bekattannak !!!
Kérjük önöket saját testi épségük érdekében Ilyet ne tegyenek.
A kockázatokról és a mellékhatásokról kérdezze meg valamelyik moderátort :DD,mert a végén még kezelő orvos kellesz :DD :DD :DD
Nagyon témán vagyunk: Milyen FÜLhallgatót? (fejhallgatóknak külön topikja van)

[ Szerkesztve ]

(#6474) bwoay válasza Salvador20 (#6471) üzenetére


bwoay
nagyúr

fene tudja, a pixmania szerintem simán csak megbízhatatlan, de olyat nem hallottam, hogy flegmák lennének. ők inkább olyan... slendiránok :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6475) picur220 válasza SMITHVADŐR (#6473) üzenetére


picur220
veterán

Na várjál, én legalább off-topicolom az offjaimat, te meg még ezt sem teszed meg!
Az itt jelenlévő bwoay MODERÁTOR úr pedig eddig nem szólt semmit, pedig már utánad is volt hsz-e! Erről ennyit, off-rész END!

(#6476) celf válasza SMITHVADŐR (#6473) üzenetére


celf
őstag

az csak egy alacsony kategorias shure sztem, ami nem szol tul jol, ahhoz kepest, h eredeti... sztem.
eleg sok lehuzast olvasni roal head-fin ha jol emlekszem amugy.

UE-bol is van konszumer bottom line. az mondjuk nem rossz metro.fi 150 (ami mar kifutott darab amugy) eleg jol szol. igaz az is belekerult vagy 35 fontba.

(#6477) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Ahha már mindent értek!!!! :DD Ha világos off topic
Így mán dzsanel
Bocs de még újonc vagyok
Akinek nem inge ne vegye magára mert még szőrtüsző gyulladást kap. :DD
Egyébként nem kritizálás ként mondtam csak úgy figyelem felhívásként.(de még annak se)
Türelmesen várok!!! :))
celf-nek pedig köszönöm a segítségét :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#6478) Padree.c2 válasza Daweee (#6464) üzenetére


Padree.c2
tag

Szai,

gondolom, hogy a bolt, ahol átvennéd, az tartja fennt az egész rendszert, legalábbis alapjaiban.
mert azért a boltban csak kell, hogy legyen valami..
ha nem érkezik meg az általad említett 2+1 hét alatt, akkor az simán lehet ok rá, hogy visszamondd.
mindezektől, és az én történetemtől függetlenül kívánom, hogy neked legyen szerencséd velük.

Pp. ♠

(#6479) Bushmann válasza Padree.c2 (#6478) üzenetére


Bushmann
tag

Nekem szerencsére volt okom visszamondani tőlük a clipet.
Mind2 clipre amit rendeltem az volt írva, hogy azonnal szállítható, aztán másnap jött az e-mail, hogy elnézték, egyik sincs raktáron, de megróbálják mihamarabb megrendelni.

Hát... ezt a boltot "ismerve", azonnal írtam egy e-mailt (mivel telefont egész nap nem vették fel) hogy nem kell a cucc.

Lefogadom, hogy még most is várhatnám a kis clipeket.

(#6480) Salvador20 válasza bwoay (#6474) üzenetére


Salvador20
őstag

nem ismerem ezt a szót :) ez a sunyi lenne?:D Mert akkor ja, olyanok....amig veszel addig semmi para kiny*ják a seg*ed, de ha valami gari dolog van,akkor már kapcsolom a **** ügyfélszolgálatot önnek, meg utána azt meg azt.......

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6481) Bushmann válasza Salvador20 (#6480) üzenetére


Bushmann
tag

(#6482) Salvador20 válasza Bushmann (#6481) üzenetére


Salvador20
őstag

váó, értem már... ;)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6483) bwoay válasza Salvador20 (#6480) üzenetére


bwoay
nagyúr

olyan messze vannak, hogy megtehetik, nincs hova bemenned asztalt borítgatni,
vagy rosszul tudom. szerintem egy épeszű ember minimum elbizonytalanodik,
miután elolvasta a pixmania féle jótállás feltételeit.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6484) Salvador20 válasza bwoay (#6483) üzenetére


Salvador20
őstag

és miután kifizettettek veled 5000Ft-os szerződéskötési díjjat

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6485) bwoay válasza Salvador20 (#6484) üzenetére


bwoay
nagyúr

jó, hát a vásárlási feltételek a pixmanian eleve úgy működik, mint egy szűrő.
aki az elolvasása után beszopja, azt én már nemigen tudom sajnálni.
mindig igyekszem figyelmeztetni az embereket, hogy járjanak utána,
ha valóban, komolyan, tényleg a pixmaniaról akarnak venni valamit.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6486) Salvador20


Salvador20
őstag

Megjött a cx 550-II. Hát nem vagyok oda meg vissza tőle.....sokkal többre számítottam igazából. A basszusa kiviszi a fülemet, de még egy flacnál viszont alig lehet hallani a magasakat.....Mind1, 2 hét múlva megjön a fiio E5,remélem az javít minden hibát...

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6487) Bushmann válasza Salvador20 (#6486) üzenetére


Bushmann
tag

Be is kell ám járatni. Az elején egész más a hangja mint bejáratás után.
Egyesek 100-200 óra bemelegítést javasolnak.

(#6488) Salvador20 válasza Bushmann (#6487) üzenetére


Salvador20
őstag

de a basszusa az tényleg brutális :D
igen, emléxem a z5500-asom is az elején gyatrán szól, utána kezdett el 24-48 óra múlva jobban szólni.
létezik régebbi cx 550? Mert cx 550 style II-t rendeltem és a dobozára csak annyi van írva, hogy cx 550 style. semmi 2. edition vagy bármi ami utalna, hogy remake.

Amugy ha az elejétől nagy hangerőn hallgatom, akkor később romlani fog emiatt a minősége? A logira is azt ajánlották annak idején, hogy max 3-4 kockán az elején, mert gallyra vágja máskülönben

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6489) Bushmann válasza Salvador20 (#6488) üzenetére


Bushmann
tag

Burn inről pár info

Itt azt írják, hogy vagy olyan hangerőn ahogy hallgatnád, vagy egy kicsit magasabb hangerőn.

("Some recommend setting the volume to a comfortable listening level during burn in, while others recommend a volume slightly higher than your normal listening level. If you hear distortion, pops, or cracks due to high volume, you are likely doing damage to the drivers. Also, using very low volumes will not be very effective in burning in your headphones." www.head-fi.com)

(#6490) Schanyee


Schanyee
senior tag

Helo, tudom már sokszor volt kérdés a sport és fülhallgató esete. Nekem az agybadugósak nem jönnek be, a simák meg sétálás közben is állandóan elmozognak, a szivacsokat meg 1 hónap alatt valahogy elvesztem mindig, még ha odafigyelek akkor is.

Szóval a kérdésem, hogy ezek közül melyik lenne a nyerő:
Philips SHS3200
Sennheiser OMX 70 Sport
Sennheiser MX 55 Street

Azt is vegyétek figyelembe, hogy a Philips a legolcsóbb, az MX 55 tetszik a legjobban, viszont az nem tudom mennyire stabil, illetve kényelmes e, az OMX 70 meg a legdrágább, de ha sokkal jobb a hangminősége, akkor nyerő lehet az is, viszont ha a philips nem sokkal gyengébb, akkor ennyivel nem adok ki érte többet.

A külső zajokat mennyire zárják ki ezek? Azt nem szeretem, ha nagyon kizárják.

Egy Sandisk Clip-hez lenne valószínüleg, azért tetszene az MX 55-ös, mert ha jobb a hangminősége a gyárinál, ami ebben az árkategóriában sztem elvárható, akkor metrón is azt használnám, és jobban néz ki mint egy pántos, viszont ha könnyen kiesik a fülemből, akkor az egyből kizáró ok.

Egyébként van utazásra egy közepesen drága fejhallgatóm, de azt meg fel nem venném utcára, még ha futáshoz valszeg az lenne a legstabilabb és nem is nehézsúlyú :)

Vagy esetleg más a 4000ft körüli kategóriában? Pl találtam Sonyt meg egy másik Sennheisert is.

[ Szerkesztve ]

(#6491) gizda


gizda
senior tag

ezt még nem is láttam :)

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#6492) Padree.c2 válasza Schanyee (#6490) üzenetére


Padree.c2
tag

Szai,

a philipsek nem roszak, de ne várd, hogy a sennheiserek közelébe érjenek hangzásban.
az 55-ösről így ránézésre nem tudom elképzelni, hogy stabilabb lenne, mint bármelyik másik normál füles.
agybadugósat próbáltál már, vagy mi alapján veted el a lehetőséget? mert hangzásban verhetetlen a normállal szemben, és az általában 3 féle méretben hozzá adott szilikonnak köszönhetően meglepően stabil is.
amúgy száraz sportokhoz az ismerőseim agybadugósokat használnak, én pl egy AKG k340-est, a vizes sportokhoz pedig OMX 70-es Sennheisert. erről tudok mondani véleményt is. kicsivel jobb, tisztább, mint a gyári cliphez adott darab, talán az MX 560as-hoz tudnám hasonlítani ugyanebben a márkában. (sennheiser).
attól pedig nem kell félni, hogy túlzottan kizárnák a külső zsjokat ezek a fülesek, persze sok függ attól is, hogy mennyire hangos a hallgatott zene.

Pp. ♠

(#6493) Schanyee válasza Padree.c2 (#6492) üzenetére


Schanyee
senior tag

Azért zártam ki, mert amit próbáltam furcsa volt, de ez nem is zavarna annyira, mint az hogy a külvilágból semmit se hallottam. Nem hallgatom max hangerőn a zenét, persze a külső zajokat valamennyire elnyomom a hangerővel, de amit próbáltam az zavaróan kizárta azon a hangerőn amin hallgatnám a külteret. A másik ok, hogy eddig akármikor néztem nagyon drágák voltak, pl ez amit írtál AKG ez is.

Szóval futáshoz nem kell nekem egy hatalmas hangminőség, sandisk gyári fülesem volt már, akkoriban meg voltam vele elégedve, viszont azóta szinte csak sokkal jobbminőséggel találkoztam, minden téren (hangszóró, hangkártya, zene - flac), ezért, és azon okból, hogy azok túl könnyen kiesnének futáskor, gondolkodom a fülhallgatókon.

Szóval azt mondod a leírtak közül az OMX 70-est lenne érdemes választanom, úgy is, hogy szinte csak sportoláshoz használnám, amikor annyira talán nem jön ki a jobb zenei minőség? Azért kérdem, mert eddig sose futottam egyedül - így zenét se hallgattam -, és szeptembertől valószínüleg ez meg fog változni és kell közbe valami.

(#6494) Padree.c2 válasza Schanyee (#6493) üzenetére


Padree.c2
tag

úgy látszik nem fogalmaztam pontosan.
nem feltétlenül az általam használt felső-középkategóriás egyutas agybadugósra gondoltam, amikor ajánlgattam, hiszen az általad említett árkategóriában már lehet kapni pl. Philips-et, ami az IEM-ek között kis hal, de a normálhoz képest nagy előrelépés.
szóval ha csak az ár a delemma oka, akkor jobb egy alap agybadugós, mint egy középkategóriás sima.
látom azóta változott az előző hozzászólásod is, de az utolsó 2-ről nemigazán tudok véleményt mondani, mert azokat nem ismerem..
énis futok/bringázok este/éjjel, és amikor nincs nagy zaj, nincsenek melletted elhúzó autósok, akkor bizony hallani a külömbséget még normállal is, másikkal meg csendesebb környék sem szükségeltetik hozzá.
amúgy ezt tényleg neked kell eldöntened, hogy mennyire van szükséged a környezeti zajokra, és aszerint választani normál, és IEM között.
ha kicsit visszaolvasol van érv és ellenérv is.

Pp. ♠

(#6495) Schanyee válasza Padree.c2 (#6494) üzenetére


Schanyee
senior tag

Szóval Te az agybadugósokat favorizálod. Ha sikerül valahogyan, akkor kipróbálok vásárlás előtt egy-kettőt, mert amit régen próbáltam az nem tetszett igazán, aztán majd eldől megtetszik e.

Kösz a tanácsokat!

[OFF]Az első hozzászólásom azt csak akkor módosítottam egyből, amikor írtam, azt hiszem csak annyiban, hogy észrevettem még azt a két linket.

Nekem az a tervem, hogy a Margitszigetet 1szer körbefutom valamikor délutánonként, végülis az se olyan zajos mint a sima utca szerintem, én annyit szoktam általába futni egyszerre, azt viszont intenzívebben. Meg a beton nagyon tönkreteszi a térdeim.[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#6496) K.Alex


K.Alex
csendes tag

Hát tisztelt Hölgyei, és Uraim!

Ma hoztam el a kicsikét, és el kell, hogy mondjam, hogy ultrabrutál :DD
A magas az magas, a mély az mély, tisztán jönnek a hangok, külső zaj nulla!

Aki olcsón jó minőséget akar.... :K , és megkockáztatom simán felveszi a versenyt a 10-15 ezerrel drágább fülesekkel!

Tehát a Philips nem okozott csalódást! :C :R

(#6497) Padree.c2 válasza Schanyee (#6495) üzenetére


Padree.c2
tag

tényleg ajánlott kipróbálni, és biztosra veszem, hogy szeptemberig adódik is rá lehetőséged.
amit érdemes megfontolni, hogy ha lehet, akkor próbáld ki mindhárom szilikonnal, hiszen nem véletlenül adnak hozzá ennyit. mindenki fülének más a mérete, így a legmegfelelőbbel biztosan a füledben marad, még sport közben is.
egyébként én nemcsak sport közben használom a sajátomat, hanem mindenhol, utcán, buszon, vonaton... otthol pedig fejhallgatót szoktam használni.
a Clipem előtti (panasonic) mp3-asomhoz kaptam először agybadugós fülest, ott jöttem rá, hogy mennyivel jobb, előtte énis odzkodtam tőle, de pár nap múlva már el sem tudtam képzelni, hogy valaha is visszatérnék a hagyományosra.
aztán a fejhallgatóm megvétele után, ami egy HD Sennheiser már kevés volt az a minőség, és így lépegettem egyre feljebb és feljebb a fülesek minőségét tekintve is, kb most találtam meg azt, ami már súrolja a fejhallgató hangzását, de ha egyszer rákap az ember, sohasem tudja abbahagyni.. :)
margitszigetből ítélve Pestbuda a székhelyed, így nem tudom felajánlani, hogy próbáld ki az enyémet, de ez szerintem nem lehet akkora probléma.
és igen, ha az én véleményemet akarod hallani, akkor próbáld ki, és ha kényelmes, nomeg tetszik is, nemcsak külsőre, hanem hangzásra is, akkor IEM.
futáshoz még 1 jótanácsot had mondjak:
ha a vezetéket nem magad előtt vezeted el, hanem hátul, akkor a zsinórja nem fog annyira mozogni/ugrálni, miközben futsz, és kevesebb súlyt terhel ezzel a füledben lévő egységre, amitől nem, vagy sokkal ritkábban esik ki a füledből.
esetleg ha az asszimetrikus zsinórkialakítást választod, akkor az, ugyanezen elv miatt ritkábban fog kiesni a füledből.

Pp. ♠

(#6498) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Milyen füllhallgatót ajánlanátok?? Ilyen "agybadughatós" kellenne nekem! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6499) Bushmann válasza cellpeti (#6498) üzenetére


Bushmann
tag

Milyen összegben gondolkodsz?

(#6500) cellpeti válasza Bushmann (#6499) üzenetére


cellpeti
veterán

hát ha veszek akkor valami normálisat akarok,de olyan 5k körül,ha lehetséges. notin filmet nézni,telefonhoz kellene. Nincs zenei fülem,de azért szépen szóljon,normális/jó minőségben. Én az AKG-kat néztem,de itt biztos jobban tudják,mi lenne a jó,azért kérek tanácsot.

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.