Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Bushmann


Bushmann
tag

A bejáratásról mit kell tudni? Elég közepes hangerőn járatni, vagy hamarabb bejáródik nagyobb hangerőn? Nyugodtan hagyhatom éjjel nappal szólni?

Más: nem túl fontos, de bizgeti a csőrömet. A 2 füles (L, R) kicsit vonzza egymást. Ha huzamosabb ideig egymás mellett vannak az nem árt nekik?

(#6302) picur220 válasza Bushmann (#6301) üzenetére


picur220
veterán

nem taszítja véletlenül? volt mr pár fülesem, mintegyik taszította egymást... Ez nem árt a fülesnek, nyugi van:DD

(#6303) Bushmann válasza picur220 (#6302) üzenetére


Bushmann
tag

Nekem mindíg összecuppannak ha közel kerülnek egymáshoz. :K

(#6304) Callme


Callme
tag

Végre megérkezett az új fülesem egy Sennheiser CX-550 stlye II személyében.
Kissé szkeptikus voltam ezzel a márkával kapcsolatban, mert Sony a lejátszóm, és eddig a fülesem is az volt...de NEM bántam meg a vételt! Úgy kezdtem, hogy minden eq-et leszedtem, és közepes hangerőn hallgattam...ugyan rég volt a fülemben IEM, de azonnal hallottam, hogy itt nem kispályás fülesről van szó. Nem vagyok audiophil, meg nagy szakértő sem, de azt hiszem bőven kárpótol ez a füles a Sony mdr-ex85-ös elhullása miatt. A fülgumiknak elég nagy jelentőségük van, most már belőttem a méretet, és ugyan a legnagyobbat raktam fel, de így valami brutális a hangzás...akinek van Sony NWZ A szériás lejátszója, az tudja, mi az a Clear Bass...hát eddig a Sony fülessel simán kibírtam a legnagyobb fokozatot, most viszont vissza kellett vennem, mert majd' szétesett a fejem a dübörgéstől :DDD A magas és a közép is nagyon jól szól, eszméletlenül tiszta a hangkép. A zajkizárásról meg annyit, hogy szomszédnak van egy Scania-ja, odaálltam mellé zenét hallgatni, amikor járatta...14 ezer paci dobott mellettem, de szarul nem hallottam mást, csak a zenét :DD
Ami extra fülgumit adtak hozzá, az tényleg szó szerint gumi, tehát nem szilikon, és valami borzalmas hangja van, ha azokat használom..szóval az megy vésztartalékba :) A kis bőrtáskája elég pofás, majd igyekszem használni is :D
Összegezve, én meg vagyok elégedve ezzel a fülessel, igaz, hogy 18,9 k volt az ára, de szerintem megéri :)

PSN ID: CallmeEighty8

(#6305) Callme válasza Callme (#6304) üzenetére


Callme
tag

Mármint a Scania-nal 14 ezer köbcenti, és 500 paci :DDD

PSN ID: CallmeEighty8

(#6306) Zoluska válasza bwoay (#6297) üzenetére


Zoluska
tag

Azt nem tudom mennyibe kerül a kábel, de redtowernél megkérdeztem, és tudnak rendelni.

(#6307) celf válasza Callme (#6304) üzenetére


celf
őstag

amugy elkepzelheto, hogy jobban megfelel mp3 playerekhez egy 550 II mint egy IE 8.
mert IE 8-hoz kell a jo erosites es forras.

(#6308) celf válasza Bushmann (#6301) üzenetére


celf
őstag

ne jarasd be hangosabban mint amit meg a fuled kibirna. nem tesz jot a drivereknek ha tulkuldod oket.
normalis, vagy esetleg egy picit magasabb hangeron, de semmikepp ne adj nekik tul sokat.
sztem.

[ Szerkesztve ]

(#6309) vili13 válasza celf (#6307) üzenetére


vili13
őstag

Kínai hulladék lejátszókhoz meg retek ipodokhoz lehetséges. Sony-hoz nagyon is jól passzol az ie8.

(#6310) celf válasza vili13 (#6309) üzenetére


celf
őstag

nem is mondtam, h nem passzol. de talan egy 550 II jobban ;)
termeszetesen ossze kene hasonlitsam a 2-t. mindenesetre elmeletnek nem rossz sztem.

(#6311) vili13 válasza celf (#6310) üzenetére


vili13
őstag

A cx95-höz képest - ami azért nem sokkal rosszabb a cx550-nél - ég és föld a különbség. Szerintem nyugodtan vizsgáld felül az elméletedet. A gyenge felvételekről, szarul tömörített mp3-akról, gyatra erősítésű lejátszókról meg nem az ie8 tehet, csak kihozza a részleteket - köztük persze a hibákat is.

(#6312) Bushmann válasza celf (#6308) üzenetére


Bushmann
tag

Köszi!
Túl nagy kakaót nem is volt szívem ráadni
Összesen eddig max 7 órát ment az IE7(de nem a fülemben), hol van még az 50 óra :) (vagy amennyi kell neki)

Pihenni max éjszaka fog. :)

(#6313) vili13 válasza Bushmann (#6312) üzenetére


vili13
őstag

Szerintem, ha már bejáratásról van szó, jobb az ember saját fülében csinálni - akkor legalább normál üzemi hőmérséklet és páratartalom mellet történik! ;]

(#6314) Bushmann válasza vili13 (#6313) üzenetére


Bushmann
tag

:Y

(#6315) Bushmann


Bushmann
tag

Hogy egyes szilikonokat mennyire nehéz feltenni, és még nehezebb levenni...
Néha attól félek, hogy letörik a bütyök :U

Remélem nagyon kemény"fából" faragták.

(#6316) vili13 válasza Bushmann (#6315) üzenetére


vili13
őstag

Nem törik le, és a gumik sem szakadnak könnyen. Amúgy valószínű, hogy végül úgyis annál kötsz ki, ami gyárilag rajta volt. ;] (Én így jártam az ie8-nál, a többi gumi vagy nem szigetelt rendesen, vagy alig akart a helyén maradni hordás közben.)

(#6317) Bushmann válasza vili13 (#6316) üzenetére


Bushmann
tag

:DD Pont így jártam én is.

Próbálgattam mindet, gondoltam milyen poén már az a dupla fejű, biztos fain, meg a többit, de addíg-addig próbálgattam mire maradt a sima (olyan ami a cx-300-on volt).

Ez a legkényelmesebb, és meg is marad a helyén.

[ Szerkesztve ]

(#6318) vili13 válasza Bushmann (#6317) üzenetére


vili13
őstag

Akkor jól sejtettem... Inkább ezekből a szimpla gumikból adhattak volna hozzá valamivel több párat! :U

(#6319) celf


celf
őstag

nekem az osszes ami a dobozban volt gond nelkul fel-, meg lejott.
amugy azert nehez mas, idegen gumiharangot felrakni mert meglehtosen szeles az atmeroje hangnyilasnak az IE sorozaton.
a butykot amugy nem feltenem. inkabb ha majd foam tip-el probalkozol neadj isten akkor magat a tipet lesz konnyu elszakitani. igy sikerult elbafni az s-JAYShez kapottat nekem.

(#6320) celf válasza vili13 (#6311) üzenetére


celf
őstag

reproccessing in progress... :D

lehet, hogy venni fogok egy cx550 II-t meg a vegen.
bar, ha mar pót IEM-et, vagy eleve ha mar mas fulest veszek akkor az,
A: direkt izolaciora specializalodott IEM lesz, Etymotic talan, vagy
B: armature. bar az Ety is armeture, csak az ugye nem a legjobb basszus teren. es mindenkepp erositeni kell.

[ Szerkesztve ]

(#6321) vili13 válasza celf (#6320) üzenetére


vili13
őstag

Én nem gondolkodom a pótlásról, bár ha egyszer majd kábelcserére szorul az ie8, nyilván lesz némi holt időszak... A cx95 azért még megvan, és az x1060-hoz is - sajnos - fogok kapni valami Sony aktív zajszűrős fülest. Ez utóbbi képességeire azért kíváncsi leszek.

(#6322) picur220 válasza celf (#6320) üzenetére


picur220
veterán

Régen olvasgatom már azt, hogy armature...DE EZ MIT JELENT????

(#6323) vili13 válasza picur220 (#6322) üzenetére


vili13
őstag

(#6324) picur220 válasza vili13 (#6323) üzenetére


picur220
veterán

ok, hogy tudok angolul, de ennyire azért nem. le tudnád írni röviden?

(#6325) picur220


picur220
veterán

Van vmi mozgó izé a stabil mágnesben, ami ha egyenletes a mágn mező, egyensúlyban van, ha nem akkor forog meg mozog. A lényeget még mindig nem értem...:(

(#6326) Bushmann válasza picur220 (#6325) üzenetére


Bushmann
tag

Találtam egy ilyen szöveget, hátha erről van szó :) :

A receiver motorja egy tekercsből, egy fém, U alakú armatúrából, egy pár permanens mágnesből, továbbá egy mozgatórúdból és egy membránból áll.
Az elektromágneses úton gerjesztett áramok felfelé vagy lefelé változtatják az armatúra polaritását, és mozgásba hozzák a rudat és a membránt, amelyek létrehozzák a hangot.
A receiver részeit finomhangolással úgy készítették elő, hogy alacsonyabb frekvenciákon nagyobb teljesítményt nyújtsanak, miközben erősítik a csúcsértékeket magasabb frekvenciákon.
Az eredmény kivételes pontosságú, rendkívül tiszta és részletes hang.

[ Szerkesztve ]

(#6327) Buko01


Buko01
tag

Sziasztok!
Meizu M6 Sl-hez kellene egy
Fülhallgató, nem AGYBADUGÓS, csak egy egyszerű , de minőségi
Sennheiserhez hajlok csak nemtudom hogy milyet vegyek, más márka is jöhet! De főleg Sennheiser=) köszi üdv

szerk.:
Max 5k-ig probáljuk kihozni, ha lehetséges :S :R

[ Szerkesztve ]

(#6328) Bushmann válasza Buko01 (#6327) üzenetére


Bushmann
tag

Pl: Mx 660
vagy mx 560
Ezeket jónak mondják.

[ Szerkesztve ]

(#6329) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Lenne egy fontos kérdésem: Létezik az, hogy a Samsung Omniához adott gyári füles jobb (sokkal), mint egy AKG 324P?

(#6330) #58660352


#58660352
törölt tag

Sok éves kutatás, próbálkozás után végül megtaláltam az igazi fülhallgatót:

Ultimate Ears Super.fi 5 EB

[link]

Mindent visz. Ez egy kétutas(!) fülhallgató külön mély és magas hangszóróval. Elképesztően szépen szól, és igen, végre vannak telt, torzítás mentes mély hangok egy fülhallgatón úgy, hogy mellette kristálytiszta magas hangok szólnak - gyönyörűen. Ennek a fülhalgatónak nem kell hangosan bömbölnie, hogy szép mély hangokat hallhassunk!

További előny, a cserélhető kábel! A vezeték vagy a jackdugó meghibásodása esetén kicserélhetjük a kábelt, amit egy kicsi de erős 2 tűs csatlakozó tesz lehetővé.

Magyarországon sajnos tudtommal nem lehet kapni, én az enyémet amerikából hozattam, de megérte. Nyugodt szívvel tudom ajánlani mindenkinek aki a tökéletességre vágyik!

[ Szerkesztve ]

(#6331) Solicidium válasza #58660352 (#6330) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Üdv! Mit takar a több éves kutatás és próbálkozás? Milyen fülhallgatókat hallgattál meg milyen eszközökkel? És az ue-t pontosan mivel fogod használni?

(#6332) picur220 válasza #58660352 (#6330) üzenetére


picur220
veterán

Mennyibe kerül egy ilyen? gondolom több100 dollcsi...

(#6333) gizda válasza #58660352 (#6330) üzenetére


gizda
senior tag

basszos ez olyan nagy :DDD nem lóg ki nagyon a füledből ?

de mért nem forgalmaznak ílyeneket itthon ? :U

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#6334) Solicidium válasza picur220 (#6332) üzenetére


Solicidium
aktív tag

200 dolcsi, ott az oldalon. Ennél sokkal drágábbak is vannak, de leírások alapján nem jelent arányosan annyival jobb hangot.

(#6335) picur220 válasza Solicidium (#6334) üzenetére


picur220
veterán

Az kicsit sok, kb 40k, nem tudom a pontos árfolyamot... Én már ezt sem venném meg...

[ Szerkesztve ]

(#6336) moland007 válasza Callme (#6304) üzenetére


moland007
tag

Köszi! Pont ezen a tipuson morfondirozok. Cx55helyett lenne

55A83J

(#6337) bwoay válasza moland007 (#6336) üzenetére


bwoay
nagyúr

én a cx95-öt (ami szerintem pont tökre kurvára ugyanaz, mint ez)
azért cseréltem le cx55-re, mert utóbbi nem hosszabbítós,
ergo nincs egy nagy bumszli a kábelen, ami súlyából adódóan leng jobbra-balra.
szóval én aszondom, hogy gondolja át alaposan kend!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6338) #58660352 válasza Solicidium (#6331) üzenetére


#58660352
törölt tag

Nos ez egy többszereplős hosszú film ami kezdett drámába fordulni, de végül mégis happy end-el végződött. :-) A teljesség igénye nélkül íme a szereposztás:

AKG K324P
AKG K12P
AKG K14P
Sennheiser CX300
KOSS Plug
KOSS Sparkplug
Sony MDR EX90LP

és még sokan mások...

(#6339) moland007 válasza bwoay (#6337) üzenetére


moland007
tag

ja közben rájöttem (legalábbis asszem) azaz élből 60 cm a kábel és még tudsz rá csatlakoztatni 80 cm-t... és pont emiatt a csatlakozó súlya miatt írtad.
köszönöm! valóban! ez elkerülte a figyelmem és pont az a gond h 60 cm csak az ágyban fekve elegendő, de nem csak ott szeretném használni :)
a cx 350 II az 1.2 m kábeles és csak a kábel miatt lenni ennyivel drágább ?
technikai adatokat szinte kár nézni mert majdnem mindegyinél ugyanaz van megadva

55A83J

(#6340) #58660352 válasza gizda (#6333) üzenetére


#58660352
törölt tag

De igen, ez a fülhallgató bizony kilóg a fülecskédből :-) Ez az ára annak, ha valaki
beépített subwoofert akar hordozni a füleiben.

A fizikát egyenlőre egyetlen gyártónak sem sikerült megerőszakolnia, azaz szép mély hangokhoz nagy membránátmérő szükséges.

Az utcai használat során a környezeti zajt is el szeretnénk nyomni, ehhez az in-ear fülhallgatók a legjobbak. Sajnos a hallójáratunk mérete ezeknél a fülhallgatóknál lekorlátozza a membrán maximális átmérőjét, így a mély hangok nem tudnak kellőképen érvényesülni.

Ezt a problémát oldotta meg a Super.Fi 5 EB azzal, hogy a subwoofert kilógatja a füledből. Ilyen nagy átmérőjű membrán esetén viszont a magas hangok már hátrányt szenvednének, ezért építettek bele egy külön membránt a magas hangoknak. Ez természetesen további helyigénnyel jár, de az eredmény tükrében megérte :C

(#6341) #58660352 válasza #58660352 (#6338) üzenetére


#58660352
törölt tag

Annyit még szeretnék hozzátenni, hogy a Super.Fi 5 EB nem HiFi fülhallgató, hanem egy kétlábon járó subwoofer. :-) Én otthon is subwoofer orientáltan hallgatok zenét, ezért nekem sétáláshoz is ez való.

HiFi mániás olvasóink figyelmébe a cég Triple.Fi nevű fülhallgatóját ajánlom, amelybe 3 membránt építettek (magas, közép, és mély), ahogy az a nagy könyvekben meg van írva:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6342) bwoay válasza moland007 (#6339) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha a Sennheisernek van egy kis esze, akkor ugyanazt a "házat"
meg drivert adja el nekünk 5 különböző névvel és színnel, kábelezéssel, meg tokkal.
és nyilván van egy kis eszük ;)
szerintem a teljes palettát 2-3 eltérő füldugóval fedik le, csak mondjuk minden
szériába (sport, style, stb) delegálnak belőle egyet, így gyorsan összejön akár 10 is.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6343) Solicidium válasza #58660352 (#6338) üzenetére


Solicidium
aktív tag

A felsoroltak azért más kategóriájú fülhallgatók árban is, azt látni kell. Ugyanakkor a az általad vett ue armaturás, ami tudtommal szintén tartalmaz membránt, csak a pontosság kedvéért gondoltam, leírom. Sokak tapasztalata szerint kicsit más a karakterisztikája egy ilyen fülesnek.

(#6344) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Erről mi a véleményetek, csak mert ránézésre csontra cx300 az egész, vki tud róla bővebb infot?

[ Szerkesztve ]

(#6345) Roberto_85


Roberto_85
csendes tag

Sennheiser HD 215-ről hallott vki negatív vagy pozitív véleményt? V esetleg vki kis próbálta már? Most akarok venni egy jó fülest, és ez megtetszett.
Várom a válaszokat! :-)

(#6346) Solicidium válasza BalaNce87 (#6344) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Érdemes beírni keresőbe, elég sok info van már róla pont ebben a topicban.

(#6347) BalaNce87 válasza Solicidium (#6346) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nézegettem itt róla véleményeket és hát az esett le hogy hangzásban is ugyanolyan mint a cx300. AKG K324P ez is tök uganolyan mint a 300 és erre is azt írták hogy hangzásban ugyanott van, ebből az esett le hogy egy creative is bőven jó ráadásul a fele annyi mint a cx300. Nem is gondoltam hogy ennyi cx300 koppintás van.

[ Szerkesztve ]

(#6349) maszekember válasza Roberto_85 (#6345) üzenetére


maszekember
aktív tag

Inkább itt kérdezz fejhallgatóról:D

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#6350) maszekember válasza BalaNce87 (#6344) üzenetére


maszekember
aktív tag

A Sennheiser CX300-AKG K324P-Creative EP-630-asban (és még egy párban,amik nem jutottak eszembe) ugyanaz a driver dolgozik,az,hogy egy kicsit mindegyiknek más a hangja (van ahol erősebb a mély,vagy tisztább a magas stb...) amiatt van,hogy össze meg nem egy helyen szerelik össze,szal gondolom másképp rögzítik a membránt,vagy egy milliméterrel odébb teszik vagy...passz:D

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.