Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) ku-cu válasza moland007 (#6150) üzenetére


ku-cu
tag

Az attól függ hol vetted!

(#6152) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

A Samsung Omnia fülese ilyen: [link]
Ehez képest a tipikus in-ear-os fülesek jobban vagy kevésbé nyúlnak be a fülbe? Mert ez, a gyári, nekem baromira zavaró... ezért is keresek másikat hozzá...

(#6153) moland007 válasza ku-cu (#6151) üzenetére


moland007
tag

köszi akkor holnap kiderül
de remélem 2 év

55A83J

(#6154) picur220 válasza rAY.BAN (#6152) üzenetére


picur220
veterán

Sok új samuhoz ilyet adnak, sztem nem nagy cucc, meg nem is néz ki igazi IEMnek, a rendes IEMek sokkal jobbak, pl nekem Pana HJE300 van, nagyon jó, sztem teloval nagyon szépen adja, bár ez egy Nokia N79. Szóval ha csak ezért nem tetszik az IEM, akkor ne tántorodj el, mert a jó IEMek nagyon szépen illeszkednek és nem idegesítenek (JA + jobban szólnak, mint a simák:DD)

[ Szerkesztve ]

(#6155) rAY.BAN válasza picur220 (#6154) üzenetére


rAY.BAN
tag

Akkor ezek közül szted melyiket érné meg?

AKG K324P
Sennheiser CX 300
Sennheiser CX 300-II Precision Black
Sennheiser CX 400
Sony MDR-ED31LP
Sony MDR-EX32LP
Creative-Labs EP-630
Sennheiser CX 55 (Ez már necces, 11k)

És mégegy dolog:
Melyik a jobb? ha az átviteli tartomány nagyobb (pl. 6 - 23.000 Hz) vagy ha kisebb (pl. 18 Hz - 21.000 Hz) ?

(#6156) picur220 válasza rAY.BAN (#6155) üzenetére


picur220
veterán

A legjobb a CX55, aztán a CX300-II. Áviteli tartományból a tágabb a jobb, de tökmind1, mert a füled 20-20000HZ-ig hall, ha nincs nagyon károsodva, márpedig vmilyen szinten biztosan van:DDD A nagyon mély hangok engem már pl irritálnak, lehet, hogy ezek a 10-15Hz körüliek, nem tom...
Ha vot már IEM a füledben, és mentél vele az utcán akkor sejtheted mi az a kábelzaj. Ez a cx 55nél a nyúlvány miatt kisebb, így kevésbé irritál...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#6157) vili13 válasza rAY.BAN (#6155) üzenetére


vili13
őstag

A k324p/cx300/ep630 egyébként ugyanaz, más márkajelzéssel...

Az átviteli tartományt meg NE nézd, az csak marketing hazugság, de semmi köze a valós képességekhez! Olyat hogy 6-23000, igazából a legprofibb fülesek sem tudnak.

(#6158) picur220 válasza vili13 (#6157) üzenetére


picur220
veterán

Meg amit leírtam, tökmind1, hogy ez mennyi, mert a füled úgysem hallja, ezáltal Te nem érzékeled, csak a 20Hz és 20kHz közti hangokat!

[ Szerkesztve ]

(#6159) Solicidium válasza picur220 (#6158) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Pedig azt mondják, hogy igenis "érzed", de nem hallod. Tehát más lesz a zenei összkép, ha pl. az ez alatti és feletti hangokat levágod, mintha meghagytad volna.

(#6160) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Döntésemet ez sajnos nem könnyíti meg :D Mindenki mást mond, szal így nehéz... :S

(#6161) vili13 válasza picur220 (#6158) üzenetére


vili13
őstag

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Az érzékelés nem csak hallás, és a hallás bonyolultabb, mint ami két határértékkel megadható.
A nagyon mélyeket - akár már a 20Hz-et - sem hallod igazán a füleddel, de a nyomást érzed a füledben. Ha hangfallal hallgatod, még a bőrödön is. Az orgona legalsó hangja valahol 16Hz környékén van egyébként, és nem csak dísznek.
A magasakra meg életkortól és egyéntől is függően általában 16-20kHz között van a felső határ. Szinuszos jelre. Összetett jelre, mint pl. zene, ez már nem teljesen igaz, mert lehet hogy a 17-18kHz-et önmagában már nem, vagy alig hallod, de az mégis erősen feltűnhet, ha mondjuk levágod a zene 19kHz feletti részét...

(#6162) vili13 válasza rAY.BAN (#6160) üzenetére


vili13
őstag

Igyekszem megkönnyíteni: szerintem is a cx55 a legjobb a felsoroltakból, aztán a cx300-II. Harmadik talán a cx400, a többi meg nagyjából egykutya.

(#6163) rAY.BAN válasza vili13 (#6162) üzenetére


rAY.BAN
tag

ajj, de miért pont a legdrágábbakat :(((

(#6164) vili13 válasza rAY.BAN (#6163) üzenetére


vili13
őstag

Jobb, mint az olcsóbbat/gyengébbet venni, aztán megbánni, és később mégis megvenni a drágábbat! ;]

(#6165) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Egy hangyányit módosítottam a listán (válság van ugye):

Sennheiser CX 300
Sennheiser CX 300-II Precision Black
Sennheiser CX 400
Sony MDR-ED31LP
Sony MDR-EX32LP
Creative-Labs EP-630

(#6166) gizda válasza rAY.BAN (#6152) üzenetére


gizda
senior tag

itt az arénán pedig nagyon dícsérik azt a fülest
az omniához tényleg ílyet adnak :N

[ Szerkesztve ]

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#6167) gYaLo


gYaLo
őstag

Sziasztok!
Szerintetek milyen ez a füles ? :R
Kényelem sokat számít... :B

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#6168) moland007 válasza vili13 (#6161) üzenetére


moland007
tag

Nem okoskodásnak szánom hanem inkább pontosításnak az sem neked csak ide kapcsolódik.
Tehát a hangokat 20-20k halljuk elméletileg, de fülünk hallásgörbéje elég gyenguska jobbára az 1-2-3 khz nél a legérzékenyebb
a 20 hz körüli frekvenciát csak -80 dB érzékeljük (ha 1 khz = 0 dB) <- kb
de ne kanyarodjunk el:
sajnos a cd lemezeken 44.1 khz mintavételi frekvenciát használnak mivel alap követelmény, hogy a legmagasabb frekvencia legalább kétszerese legyen a mintavételi frekvencia.
Mostanra rájöttek arra, hogy az úgynevezett (fel- és) alharmonikusok nem kerülnek rögzítésre, ezért találták ki a 96khz es szabványt mert igy kb 44 khz ig le van tárolva a 'zene'.
természetesen ehhez olyan stúdiora van szükség és otthonunkban a lejátszó + erősítő + hangszóró trionak ezt mind át kell tudni 'vinnie'.
DE ! a példa kedvéért 30khz -es hang egy normál 'berendezésen' is valamelyest hallható lesz (már ha a lejátszó és a lemez tudja ezt a követelményt) mert a 30 khz nek van több alharmonikusa ami már a hallható tartományba kerül igy hallható lesz normál berendezésen is.
tovább nem fejtem mert akit érdekel annak ott a google meg különben is minden az mp3 irányába tolódik (sajnos még én is, igaz a minimum a 256 os bitsebesség, de a 320 at szeretem (pl goldwave progival könnyen ellenőrizhető óriási a különbség 192 és 320 között)) mivel asztali cd-lejátszoval és aggregátorral nehézkes lenne pl. futni
sorry ha hosszura sikeredett és csak az építő szándékot lássátok benne ...
ps.: még annyit ha otthon hallod a tv -d (csak hagyományos régebbi készülékek) úgy, hogy becsukod a szemed és némítva van hogy 'sípol' (esetleg a csatornaváltást) akkor az igen jó 15625 hz amit hallassz ... De ne csalj!

55A83J

(#6169) Daneeka


Daneeka
senior tag

Hi srácok!

Annó ez a topik segített meghozni a döntést, hogy CX300.

Most utódot keresek neki.

Följebb lépnék egy szintet, legyen az árkategória mondjuk 14-16k között.

Mi most a legjobb ebben az árkat.-ban?

Annyi elvárásom lenne vele szemben, hogy izoláljon jobban mint a CX300 és persze szóljon jobban de hát remélem ez természetes hiszen drágább is lesz.

(#6170) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Ismét változott...

AKG K324p
Sennheiser CX 300
Sennheiser CX 400
Sennheiser CX 500 G4ME
Sony MDR-ED31LP
Sony MDR-EX32LP
Creative EP-630
Creative EP-830

(#6171) Solicidium válasza Daneeka (#6169) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Azt a választ kapnád valószínűleg, hogy cx95 :) De nem izolál jobban, sőt, talán igazából csak a jóval drágább iem-k izolálnak jobban. Keress rá a topikban és olvass utána a tapasztalatoknak.

(#6172) ku-cu válasza Daneeka (#6169) üzenetére


ku-cu
tag

Sennheiser CX 95, ha még találsz valahol gyorsan vedd meg, vagy Sennheiser CX 550 Style II, ha egy kicsit vársz míg lemegy az ára, vagy rászánsz többet. Esetleg AKG K 340.

(#6173) picur220 válasza rAY.BAN (#6170) üzenetére


picur220
veterán

Vazzee mit kínlódsz ennyit? Sztem a CX500 G4ME többe kerül, mint egy CX55, és nem jobb. Sztem még mindig CX55, de ha elhatárolódsz tőle, akkor ezek közül CX400 vagy 500. Egyébként meg döntsd el, hogy IEM-et akarsz, vagy sem, mert pl az ED31LP nem IEM, hiába néz ki annak, de én az omniafülest sem nevezném igazi IEMnek.
Daneeka:Valszeg tényleg a CX95 a legjobb az általad jelzett árintervallum alapján de sztem a CX550-II sem rossz, vagy AKG K340, bár azoknál sztem jobbak a Sennheiserek. Ha CX95 ,és CX550-II között kellene választanom, én a 95-öst venném, mivel sztem a CX550-II nem ér 4k-val többet...

(#6174) rAY.BAN válasza picur220 (#6173) üzenetére


rAY.BAN
tag

A Sennheiser CX 500 G4ME 7 darab ezresbe kerül, míg a CX55 11 ezerbe.
Azért kínlódok ennyit, mert nem lopom a pénzt, és ha már veszek akkor ne bánjam meg... Másrészt, 5 ember 5 félét mond...

A lényeg, maximum 9 ezrem van rá, egy fillérrel sem több. Ennek ismeretében a kérdés még mindíg adott.

(#6175) gizda válasza rAY.BAN (#6174) üzenetére


gizda
senior tag

A Sennheiser CX 500 G4ME 7 darab ezresbe ami itt a PH-n árulnak

azon én is agyalok hogy milyen lehet mondjuk én abszolút de nem játék-ra venném :U

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#6176) picur220 válasza gizda (#6175) üzenetére


picur220
veterán

Mondjuk tökmind1 mire vennéd, mert sztem tökugyanaz, csak utána van írva, hogy game... Nem gyártottak hozzá külön alkatrészeket IMHO...
rAY.BAN: Akkor vedd a CX500-ast, az a legjobb ezek közül, és ha az a 7k-s cucc nem hamis nem fogod megbánni!:DD ;)

[ Szerkesztve ]

(#6177) celf válasza Daneeka (#6169) üzenetére


celf
őstag

te nem a Daneeka doki vagy a 22-es csapdajabol gondolom :)

[ Szerkesztve ]

(#6178) vili13 válasza picur220 (#6176) üzenetére


vili13
őstag

"ha az a 7k-s cucc nem hamis nem fogod megbánni"
:C
Ennyivel a bolti ár alatt, különösen olyan fülesnél, amit ennyire közismerten hamisítanak, szerinted mi más egyéb lehetne?!

(#6179) rAY.BAN válasza vili13 (#6178) üzenetére


rAY.BAN
tag

Többen vettek már tőle fülest, és sokan ajánlották, [link]

(Másrészt Sennheiser CX500 G4ME magyarországon nem is kapható, külföldről behozva meg akár 70%-al is olcsóbb lehet, tudom mert énis ebben utazom :) )

[ Szerkesztve ]

(#6180) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Másrészt ha ide beírod az eladó nevét (Palee1989) láthatod, hogy 17 pozitív értékelése van és nincsen negativ értékelése a fórumon! Szal nem hinném, hogy hamisítottat árul.

(#6181) Palee1989 válasza rAY.BAN (#6180) üzenetére


Palee1989
csendes tag

Ráadásul ennyi ember nem tévedhet. :N
AKG K324Pnél is 244 üzenet jelzi(érdeklődés, pozitív feedback, stb) a megbízhatóságomat. Holnap fog kezembe kerülni a füles, akkor tesztelem.

(#6182) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Sennheiser MX 55 Street-el szemezek, nyakba lehet akasztani?
Ja, egy iRiver E100 mellé szeretném. A gyári fülese nem az igazi.

(#6183) Daneeka válasza celf (#6177) üzenetére


Daneeka
senior tag

Nem, de egyszer rágugliztam a nevemre és szembesültem vele, hogy elsütötték már. :)

(#6184) Daneeka


Daneeka
senior tag

Doublepost: Megrendeltem a CX95-öt, remélem van még nekik, innen: Procinema

(#6185) Callme válasza Daneeka (#6184) üzenetére


Callme
tag

Bocs, hogy le kell törjelek, de nincs már nekik, én pont tegnap szembesültem ezzel a ténnyel :W :(

Jah és egy további kérdés:
Én most a Sennheiser CX-500-assal szemezek, mivel a CX-95 a legolcsóbb helyen is 20 felett van...szóval ez a CX-500-as van olyan jó, mnt egy CX-95? Nah és persze hogy méltó utódja lehet-e egy Sony mdr-ex85-ösnek

PSN ID: CallmeEighty8

(#6186) Daneeka válasza Callme (#6185) üzenetére


Daneeka
senior tag

Most hívtak egy perce, hogy nincs. Mivel még nincs elromolva az előző akkor elnapolom (hónapolom?) a vásárlást és mondjuk megvárom amíg a CX550II olcsóbb lesz vagy valami.

(#6187) gizda válasza Daneeka (#6186) üzenetére


gizda
senior tag

vegyetek AKG K 324 P-t ez most akciós !

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#6188) Daneeka válasza gizda (#6187) üzenetére


Daneeka
senior tag

De ahogy elnéztem ez kb. egy brancs a CX300-ommal, én meg kipróbálnék valami jobbat.

(#6189) 33as válasza vili13 (#6126) üzenetére


33as
senior tag

Bocs, hogy ilyen későn válaszolok de Ausztiában élek és éppen Németországban dolgozok és elvagyok havazva sokszor.

Ja jól látod a dolgokat azért vettem ezt az ue-t mert rajongok a basszusért!
meg persze ilyen tipusú zenét halgatok csak:

Chemical_Brothers
T.I.-Paper
The Prodigy stb.

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#6190) maszekember válasza Daneeka (#6188) üzenetére


maszekember
aktív tag

"De ahogy elnéztem ez kb. egy brancs a CX300-ommal"

Így ezt azért nem mondanám.
A meghajtó azonos bennük (típus gyártó stb.) de a kialakítás miatt az AKG 324P-ben a hangkép sokkal kiegyensúlyozottabb.Több benne a magas,a mély pedig kevésbé tolakodó (kevesebb)a közép pedig teltebb.
Nekem mondjuk nem jön be,mert sztem visít a magas mind a CX300-nál,mind az AKG-nál,a basszus pedig tényleg csk basszus,nem mély,de ez val"szeg csk megszokás kérdése,mivel én fejhallgatóval hallgatok zenét :U

Visszatérve:Ha te "jobb" alatt azt érted,hogy szebb hangja legyen,"szép" hang alatt pedig azt,hogy szebb magas,jobb közép,visszafogottabb basszus,akkor ebben az árkategóriában a 324P jobb:D

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#6191) vili13 válasza rAY.BAN (#6180) üzenetére


vili13
őstag

Én abból indulok ki, hogy rengeteg a kínai cx-hamisítvány. Sajnos újabban a hamisítók is olvassák a megkülönböztető jeleket taglaló fórumokat, így a hamisítványok egyre "jobbak", akár annyira, hogy még a legkorrektebb eladó is hiheti azt, hogy eredetit árul... Legyen neked igazad, én maradok szkeptikus inkább, és csak hivatalos viszonteladótól származó példányt vásárolnék, még ha úgy jóval drágább is.

(#6192) BloodRay válasza Callme (#6185) üzenetére


BloodRay
veterán

CX500-ast biztos, hogy nem vennék az MDR-EX85-ös után.
CX95-öt már esetleg, de az alá semmiképpen nem adnám a helyedben.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6193) picur220 válasza gizda (#6187) üzenetére


picur220
veterán

9ezerért bárki tud venni K324P-t, amúgy meg a CX400 olcsóbb... :C

(#6194) celf


celf
őstag

cx500-rol volt sok negativ hsz korabban. nem csak ezen a forumon.

(#6195) celf válasza 33as (#6189) üzenetére


celf
őstag

en is az elektronikat kedvelem, de ettol meg nem vennek specko basszusal gyartott fulest.
sztem olyan fules kell ami jol szol a mely tartomanyban. is.
egy eleve basszusnehez zeneben a plussz basszus csak tulzasokhoz vezet. IE8-al sokszor erzem ezt igy. mondjuk az IE8+elektronikus zene meg mas miatt is overkill.. nagyon ki tudja hozni, ha rossz a mixdown egy zeneben. es sajna elektornk zeneben ritka az, hogy kreativ a cucc, es jo a producing is.
nem minnkinek van penze felfogadni profi hangmernokoket meg kiberelni mindenfele pro studiot. es meg akkro sem biztros, hogy erteni fog cuccokhoz az adott zenesz csavo.

[ Szerkesztve ]

(#6196) Solicidium válasza celf (#6195) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Ha a kis állítócsavaron állítasz, akkor sem javul a helyzet az ie8-nál? Csak azért kérdezem, mert most tervezek majd vásárolni egyet a cx95 helyett és head-fi-n történő hosszas olvasgatás után döntöttem mellette a westone 3-mal szemben (na meg a kellemes, meleg és nyitott hangképe mellett az ár miatt is). Nem szeretném, ha ennyi pénzért túl agresszív basszust kapnék. Ezért vagyok kíváncsi a véleményedre.

(#6197) vili13 válasza Solicidium (#6196) üzenetére


vili13
őstag

Az ie8 nagyjából kiegyenlített állásból indul, ahonnan az egészen sok basszusig szabályozható. A basszus emelése ugyan valamelyest a magasak tisztaságának rovására megy, de ettől még azok sem tűnnek el a hangképből. Sokaknak a minimum beállítás is elég lehet, és az még nagyon messze van a túl agresszívtől, bőven a cx95 szintje alatt.

(#6198) gelbelex válasza Solicidium (#6196) üzenetére


gelbelex
őstag

ie8-nál? ...most tervezek majd vásárolni egyet ...Nem szeretném, ha ennyi pénzért túl agresszív basszust kapnék.

Ahogy vili13 mondja. A kevéstől a bőségesnélistöbbig állítható.

Én 2-esen használom, ami majdnem annyi basszus, mint a CX300. Ami sokak szerint sok.
A különbség az, hogy ez a "sok" az IE8-nál szépen eloszlik a hangtérben, és így bár ugyanannyi, mégse zavaróan sok..

head-fi-n történő hosszas olvasgatás után döntöttem mellette a westone 3-mal szemben (na meg a kellemes, meleg és nyitott hangképe mellett az ár miatt is).

Szintén.

(#6199) celf


celf
őstag

most nezem nekem maxon van a bééz :D
pedig ugy emlekszem 2.5-re allitottam.
lehet, hogy a razkodastol elallitodott ? :U nem, sztem csak ott felejtettem.

egyebkent jeleznem, en meg mindig nem dedikaltam idot rendes burn-inre.
mondjuk ez nem fog valtoztatni a soundstage-en. nemely zene annyira "szet van hullva", hogy mar nem is tunik zenenek. de megegyszer had mondjam el, szerintem ez inkabb a gyenge hangmernokoknek koszonheto akik szarul hoztak ossze a studioban a mixdown-t.

solicidium egyebkent miert az IE8 a westone 3 helyett? a basszus miatt ?
en most azt vennem ha lenne meg lóvém.

[ Szerkesztve ]

(#6200) Solicidium válasza celf (#6199) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Igazából én azt várom egy fülestől (akármennyire irreális), hogy minél inkább úgy szóljon, mintha a szobámban ülve az erősítőt hallgatnám hangfalakkal vagy ha a hd555 menne a pc-ről, amihez ugye szükséges bizonyos izoláció is (itt vérzik el pl. a Koss Porta Pro vagy a px100, utcára ezek még beleférnének nekem, a px200 meg nem olyan kellemes hangú állítólag, bár hallottam már saját füllel is és nem tűnt rossznak). A cx300 nekem nagy lépés volt a gyári cuccok után, a hangok nagyrészt rendben voltak, de egy idő után kevésnek tűnt, nem okozott annyira már örömet hallgatni, aztán jött a cx95, amit mindenki dícsért itt. Valóban kellemesebb ,kevésbé fárasztó a hangja talán, nincs kábel és annyi szélzaj, moderáltabb mély, de valahogy ezt sem érzem az igazinak, szívesebben mászkálnék hd555-tel az utcán... És attól félek, hogy ezt a kívánalmat semmilyen füles nem tudja igazán teljesíteni, hogy ne legyen az az érzés, hogy a fejlemben szól a hang, hanem legyen egy kis hangtér, mintha távolabbról jönnne a hang, legyen szellősebb, nyitottabb mint pl. a hd555-nél. Namármost a head-fin pont arra figyeltem fel, hogy mindenki azt írja, hogy az ie8-nak mennyivel jobb a "soundstage-e" és ez az, ami miatt azt gondolom, hogy ez lehet a legmegfelelőbb számomra. Másrészt itt Eu-ban olcsóbb is és nem kell külföldről rendelnem, ami előnyös tud lenni. Kicsit félek az armatúrás dolgoktól. Szeretem a tiszta zenét, de pl. az ue triplefi10pro-nál arra panaszkodnak, hogy fárasztó a zenehallgatás vele hosszú távon és sokaknak kénylemetlen is a viselése. Fárasztó zenehallgatásban volt részem sajna (pl. Videoton Aida gyári hangfalakkal) és nem vágyom rá. Az ie8-nál meg a kevesebb izolációról panaszkodnak pl a westonehoz képest. Remélem a cx300/cx95-ét eléri azért... Szóval eléggé félek, hogy nem kapom azt, amit szeretnék majd és pénzkidobásnak fogom érezni a cx95-höz képest...
És Te miért a Westonet választanád mai fejjel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.