Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) SMITHVADŐR válasza bwoay (#6399) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Jól néz ki csak kár hogy rózsaszín.
A 8 hz már közelít a pionner hez ami 5 hz :DD
Hát ha szépen szól akkor ez kéne nekem más nem bemártom fekete temperába oszt jó lesz :DD
Jó volna belehallgatni.

(#6402) bwoay válasza SMITHVADŐR (#6401) üzenetére


bwoay
nagyúr

engem inkább az érdekelne, hogy egy V-Moda mitől Apple szerintük

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6403) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Lehet adnak hozzá egy almát :DD

(#6404) Jadro


Jadro
veterán

No meglátogattam a MM-ot is. Egész nagy választék van most. cx300-II 12 körül, de ennyit most nem adnék érte, ráadásul csak 2,5-es csatival láttam. Van viszont cx-200 ami olyan 8500 körül mozog és a nekem is tetsző 3,5-ös dugómérettel rendelkezik. HOlnap még megnézek egyet és ha az nem tetszik vagy nem jó akkor lehet hogy ez lesz. Nem látok túl sok különbséget cx300-hoz képest. Mondjuk ez szimmetrikus kialakítású de az nem fog gondot okozni.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#6405) gizda válasza bwoay (#6399) üzenetére


gizda
senior tag

én is találtam most nem azért de ez ,hogy illeszkedik 1 normális fülbe?

és azt írja Kényelmes kialakítású fülhallgató :F

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#6406) K.Alex


K.Alex
csendes tag

Csak MP3 hoz van egy SanDisk Sansa Clip 2GB lejátszóm, a gyári fülhallgatóval pópec volt, de sajna már cserére szorult, van még egy sennheiser közép kategóriásom, de nagyon fosul szol, és ugye pedig sennheiser, nekem a philipssel mint márka nem volt eddig csalódásom, volt TV-M (itt megjegyezném az első 100hz tv-ket is ők gyártották ha jól tudom :K ), volt monitorom még a hagyományos korszakból, és volt egy rádiós órám ami ha jól számolom lassan a 23. szülinapját fogja ünnepelni :)

Tehát nekem fontos a bass, ami nem torzan, hanem élvezhető minőségben szól, és nem csak a magas hangokat hallom jól, mert az idegesít! :W

Na ezek függvényében? :)

(jó vétel a füles?)

(#6407) bwoay válasza gizda (#6405) üzenetére


bwoay
nagyúr

kit érdekel, most akciós!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6408) K.Alex


K.Alex
csendes tag

Hát mivel ÁR/ÉRTÉK arányban jobbat nem találtam, jövőhéten megosztom veletek a tapasztalataimat! ;)

(#6409) celf válasza bwoay (#6402) üzenetére


celf
őstag

az jo kerdes :D
eloszor arra gondoltam, h a v-moda legyartott ilyen third party modban egy mikrofonos iphone fulest, de nem irja, h van rajta miki...

[ Szerkesztve ]

(#6410) picur220 válasza gizda (#6405) üzenetére


picur220
veterán

ez sztem sehogy...:DDD

(#6411) picur220 válasza SMITHVADŐR (#6401) üzenetére


picur220
veterán

Sztem ne foglalkozz a Hz-ekkel, semmi sem ér, mert nem hallod! :N

(#6412) SMITHVADŐR válasza picur220 (#6411) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Ezt nem hallod hanem érzed :))
Ezt írtam
Egyszer volt ilyen a fejemen de valami baromi jó volt ahogy azt érzed mintha rezegne a hátad meg a fejed. Nyilván hangzásnak nem sokat ér de veszett jó.

(#6413) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Érdemes kipróbálni, kár hogy nekem nem volt hozzá egy normális lejátszóm. Ha veszek egy clipet biztos rohanok vele. De ma is megyek egy nokia 3250 essel próbálom ki.

(#6414) vili13 válasza SMITHVADŐR (#6412) üzenetére


vili13
őstag

Csak azt ne hidd, hogy ha egy gagyi fülesre ráírják, hogy 5Hz-, attól az már le is tud adni olyat... :D

(#6415) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Hát pedig valamit leadott és azért már 13 ért ne legyen már gagyi mert az akg-k közelse voltak hozzá

[ Szerkesztve ]

(#6416) vili13 válasza SMITHVADŐR (#6415) üzenetére


vili13
őstag

Amire ilyen értékeket írnak, az márpedig gagyi. Jóval drágább, profi fülesek is 20Hz-től indulnak - csak azokra tényleg ezt írják!

(#6417) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Hát attól függ mire van szügség. De tényleg adott olyan hangot amit a két 35cm hangszóróm nem ad le. azt nem álítom hohy 5 hz volt de nem is 20

(#6418) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Egyébként ha nagyon akarnák reklámozni a paraméterekkel akkor azt is ráírhatnák hogy:0hz-
:DD :DD :DD
amúgy meg mindegyik tudja a 0 hz et is :))

(#6419) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

De mondjuk az is lehet hogy (nagy a valószínűsége) mivel nem stúdió füles (fejes) ezért nem arra tervezik a hangképet hogy az eredeti hangot adja vissza. Ez inkább már bekevert zenére lehet. Nem tudom ez lehet hogy hülyeség de zenét keverni olyan fülessel jó ami az eredetit adja vissza torzítás nélkül.(magyarul ugyanannyi mély és magas jön át rajta hangként mint jelként) bár mondjuk sose fog ugyanaz visszajönni de szerintem valami ilyesmi lehet benne a lényeg.
Javítsatok ki

(#6420) vili13 válasza SMITHVADŐR (#6417) üzenetére


vili13
őstag

Előtted a lehetőség, hogy generálj magadnak akárhány Hz-es hangot pl. az Audacity-vel, és meghallgasd. Szerintem meg fogsz lepődni.

(#6421) picur220 válasza vili13 (#6420) üzenetére


picur220
veterán

Ez a progi komoly, de inkább kattogó hangokat generál, mint simákat, még ha a bassboostot ráteszem, ér is vmit a mélyen...

(#6422) SMITHVADŐR válasza vili13 (#6420) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Csak mivel hallgassam???

(#6423) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

NNNNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
Kinyomattam a hangszóróm :W :W :W :W :W :W :W

(#6424) SMITHVADŐR válasza vili13 (#6420) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Hát ha még mindig azt gondolod hogy nem vagyok tisztába az emberi hallás tartományával akkor valamit elolvastál
most veszem észre szándékodat :DD
Én azt egy szóval se mondtam hogy hallanám az 5 hz et (egyébként a kis számítógép hangfalam kattog mint az elmeháborodott ez mán nem való neki) ahogy írtam a fejedet mint ha ráznák. Ez én tőlem lehet 30 hz is de akkor is van egy ilyen hatása. Nem tudom mér nem tudom mennyit tud de van neki.

(#6425) TurboGPityu válasza SMITHVADŐR (#6424) üzenetére


TurboGPityu
csendes tag

Üdv Mindenkinek ! Az jó hogy így elmélyültök az emberi hallás rejtelmeiben, de mi van a hangszerekkel ? Eltekintve az extrém elektronikus zenétől , szerintetek melyik hangszer ad ki hangot 16Hz alatt ? Egyébként kicsit off már a téma... Melyik boltban lehet meghallgatni a füldugókat ??? CX55 vs IE6-ra lennék kíváncsi.

(#6426) Jadro


Jadro
veterán

No megvan a füles, egy Creative EP-630 lett.
Egy barátomnak ilyet adtak a Dell XPS notebookjához és nem használja. Kipróbáltam teljesen megfelelő. Kinézetre ráadásul egy az egyben cx300. Kivéve hogy nem hajlított a csati illetve ez szimmetrikus. Hangzásban sincs túl messze a cx300-tól így elsőre, igaz flac formátummal nem néztem még. Talán a magason kell majd kicsit korrigálni, de a mélyek frankón kijönnek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#6427) maszekember válasza picur220 (#6394) üzenetére


maszekember
aktív tag

A linearitást még én mondtam neki,ami annyit tesz,hogy egyenlő arányban vannak a hangvallumok,nincs kiemelés,nincs színezés...

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#6428) vili13 válasza TurboGPityu (#6425) üzenetére


vili13
őstag

Füldugókat - megvásárlás után, főleg ha van mivel - bármelyik boltban meg lehet hallgatni. Azelőtt meg egyikben sem, pl. higiéniai okokból.

(#6429) Salvador20


Salvador20
őstag

Sziasztok, melyik a jobb és miben a 2 között?:
Sennh. MX 95 VC Style II
Sennh. CX 550 Style II

Adatokban jobbnak tünik az mx 95, de mégis az az olcsóbb kb 5K-val.

Illetve mi a jobb, ha nagyobb az Ohm, vagy ha kisebb? Mert a pc350-esem 150Ohm-es és az elég jól szól. Ebból kiindulva az 550-nek a 16 ohm-ja eltörpül az mx 95 64ohm-ja mellett. Egyedül a frekvenciatartománya jobb az 550-nek(az se egetrengetően jobb),még a dinamikus torzítása is nagyobb a 95-nél.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6430) picur220 válasza Salvador20 (#6429) üzenetére


picur220
veterán

Az "ohm" ami ellenállás, minél kisebb, annál hangosabban és jobban szól a füles.
Az adatokat felejts el, mert azok semmire se jók, csak reklámozni. A 2 közül én a CX550-II-t venném, mivel agybadugós, és ezzel a lendülettel tuti jobb, mint a nem agybadugósak.
Ezek a frekv-tartomány meg dinamikus (nem harmonikus???? :F ) torzítás semmit nem jelent, mivel ha jó a forrás, akkor úgysem torzít, ha meg szar, akkor úgyis mindegy.

Egyszóval: Vedd a CX550-II-t!!!

(#6431) Salvador20 válasza picur220 (#6430) üzenetére


Salvador20
őstag

értem köszi a választ,megfontolom

jaj,tényleg harmonikus, elnéztem :))

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6432) maszekember válasza picur220 (#6430) üzenetére


maszekember
aktív tag

Néhány javítás:
1.Ha jó az forrás akkor édes mindegy az ellenállás,ugyanolyan jól meghajtja a fejest/fülest.

2.Ha a forrásnak a maximális kimeneti jelerőssége nagyobb mint a fejes/füles maximális kimeneti jelerőssége akkor is betorzíthat,de egyáltalán nem azért mert a forrás rossz lenne,hanem mert erősebb a forrás a fej/fül hallgató maximálisan leadható jelénél.Ez egyáltalán nem baj,azt jelenti,hogy félelem nélkül lehet egy magasabb árkategóriájú fejest/fülest venni,akkor is meghajtja.

3.Nem tudom,hogy honnan jött az neked,hogy minél kisebb az ellenállás annál jobban szól,mivel általában minél nagyobb impedananciájú a fej/fülhallgató annál tisztábban,erőteljesebben szól (jó forrással) mivel maga a membrán is nagyobb teljesítményű...(nem a hangerőre értem)
Ezt az árakból is le lehet szűrni,vagyis minél feljebb megyünk az árlistán,általában az ellenállás is nő. Pölö a Sennheiser egyik mai csúcsterméke a HD 650 300ohm ellenállású,szemben a CX500 16ohm-val...

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#6433) atkaHC


atkaHC
csendes tag

Én azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata A4-Tech headset-tel?
Mert most készülök venni és pcx.hu-n láttam a HS50-es modellt ami külsőre szimpatikus és nem ilyen gagyinak néz ki, igaz 2000Ft körül van az ára, ez az egyetlen dolog ami kicsit elbizonytalanít, hogy túl olcsó, viszont már volt olcsóbb fülesem (Genius) ami annyira nem lett volna szar, sőt játékhoz használtam még ahhoz meg is felelt valamennyire, csak nagyon doboz hangzása volt. De valami review-ban olvastam, hogy elvileg ilyen olcsóbb árkategóriás headset-ek közt jó az A4-Tech.

(#6434) Salvador20 válasza Salvador20 (#6431) üzenetére


Salvador20
őstag

na le is adtam a rendelést + vaterán találtam egy fiio E5-öt, úgyhogy remélem szerdára minden összejön.


maszekember:

Sejtettem, hogy az nem gond,hogy a 350-esemnek is 150ohm az impl.-ja

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6436) maszekember válasza Salvador20 (#6435) üzenetére


maszekember
aktív tag

Persze hogy nem:D

LOL!
Szerkesztetted a hsz-t miután elküldtem a sjátomat:D

Nem baj,marad ;]

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#6437) Salvador20 válasza maszekember (#6436) üzenetére


Salvador20
őstag

jaja, nem akartam dupla hszt, és utána jutott eszembe

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6438) picur220 válasza maszekember (#6432) üzenetére


picur220
veterán

1. Mi az a jó forrás? Ha esetleg van vmi erősítő, akkor az tudja meghajtani a nagyobb impendanciájú füleseket, maga a forrás nem biztos, akármilyen jó.
2. "Ha a forrásnak a maximális kimeneti jelerőssége nagyobb mint a fejes/füles maximális kimeneti jelerőssége" a fejesnek mióta vam kimeneti jelerőssége? Nem max. bemeneti teljesítménye van? Persze lehet, hogy nem ugyanarra gondolunk...(Én a clipping effektre gondoltam...)
3. Igazad van, tényleg nem jobban, hanem hangosabban szól... :R

(#6439) maszekember válasza picur220 (#6438) üzenetére


maszekember
aktív tag

Excuse me!
Jesszus de ökör voltam,tényleg elírtam!
Bocsi!
Bemeneti jelerősségre gondoltam,nem is tudom,hogy írhattam input powerre kimenetit!

1. Mi az a jó forrás? Ha esetleg van vmi erősítő, akkor az tudja meghajtani a nagyobb impendanciájú füleseket, maga a forrás nem biztos, akármilyen jó.
De az erősítő maga a forrás...:D

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#6440) Salvador20 válasza picur220 (#6438) üzenetére


Salvador20
őstag

ja még vmi: Mi az a matyi az mx95 tetején? Egy mini-mini hangszóró? nem bírtam kinézni-

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6441) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

A cx550 menyivel rosszabb mint a hd555 ???
Minőségben érteném???

(#6442) maszekember válasza SMITHVADŐR (#6441) üzenetére


maszekember
aktív tag

A [Sennheiser-es topikban most éppen ebben a témában (Koss vs. Se.IE8) tépjük egymás haját,szerintem ott kérdezd meg:D

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#6443) picur220 válasza maszekember (#6439) üzenetére


picur220
veterán

Az erősítő maga a forrás?! :F Én aszittem, hogy a lejátszó a forrás, az erősítő az meg erősítő...:DDD Na mind1:DDD
Excuse me-vel nem kérünk bocsánatot ha elqrtunk vmit, azt sorry-val kell. Excuse me-vel leszólítasz egy idegent az utcán, hogy "Elnézést, nem tudja, hol van a ...":))
Salvador20: Sztem vmi hangszóró lehet, gondolom nem fölöslegesen biggysztették oda.

[ Szerkesztve ]

(#6444) Salvador20 válasza picur220 (#6443) üzenetére


Salvador20
őstag

az excuse me az az illedelmesebb formája a sorrynak, de természetesen igazad van arra is használják, hogy leszólítsanak vkit.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6445) moland007


moland007
tag

sennheiser cx 350 style II:

kb 4 nap használat után írom cx 55 hez képest az észrevételeim:
de minden 'talán' és 'kicsit' mert alapjaiban kb ugyanaz

- jobbnak tűnik a stereo hatás érvényesülése talán erenkénti árnyékolást kapott a vezeték vagy hasonló okbol
- 90 fokos a 3.5 mm jack ez jobb mint az egyenes (cx 55)
- nem esik ki olyan könnyen a fülemből (ugyancsak a legkisebb 'gumit' használva)
- a magasán ici picit javítottak

összességében nekem megfelel tegnap mutattam egy hifi kedvelőnek, ő mondta ilyet még nem hallott (mármint fülestol).... kb ... álmos vagyok kérdezz bátran

szerk oka : olvashatatlan szó

[ Szerkesztve ]

55A83J

(#6446) maszekember válasza picur220 (#6443) üzenetére


maszekember
aktív tag

Minden forrás,amiről meghajtasz vmit,ha nekem nem hiszel,akkor kérdezd p_adam kollegát,ő is megmondhatja neked... :U :P ;]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#6447) Daweee


Daweee
őstag

Hello
Jóöreg CX 300-am kezdi feladni a harcot (jobboldala elhalkult) szóval kéne valami helyette, Sansa Clip-be megy majd. (remélem lassan már az is megjön)
Sokat olvasgattam a topicot, nézegettem a boltokat, aprót, de nem tudok dönteni.
Elsődleges kritérium hogy hozza, vagy überelje a CX 300 hangzását valamint álljon meg az ára 5-10 esetleg kicsit 10 fölött ha muszáj. De legyünk költséghatékonyak.
Lenne még egy-két másodlagos szempont, ami nem létfontosságú de jó lenne:
L alakú jack dugó, ugyanis a Clip-nek az oldalán van a kimenet, kellemesebb lenne így.
asszimetrikus kialakítás, megszoktam a CX-nél hogy átvetem a nyakam fölött és ottmarad :) csipeszelés kevésbé jön be.
Ja és jó pont ha ITT kapni jó áron, itt van helyben a bolt és a Clip is innen fog jönni (majd egyszer)
Meg még annyi hogy szerintetek ezek a hardveraprón féláron hirdetett cuccok mennyire eredetiek? Valakinek esetleg van tapasztalata velük?
Kösz előre is!!

(#6448) Jadro válasza Daweee (#6447) üzenetére


Jadro
veterán

Én legutóbb olcsó cx300-at használtam. 4-5 ezer körül vettem. Hangzása rendben is volt, nem találtam benne kivetnivalót. A madzagja volt kicsit merevebb ami hidegben zavaró volt mert felvett egy alakot és nem simult úgy be mint a drágább verzió. De akkor is feleanyniba került. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#6449) Bushmann válasza Daweee (#6447) üzenetére


Bushmann
tag

Cx 55
Mint látod, jóval olcsóbban van ez a füles néhány webáruházban mint az általad említedd boltban (ahonnan nem is biztos, hogy valaha is megérkezik, én 2 clipet rendeltem, egyik sem jött meg.)

(#6450) picur220 válasza Daweee (#6447) üzenetére


picur220
veterán

Azt a boltot felejtsd el fülesben, nagyon drágák. Én a CX55-öt ajánlom, ebben az árban az egyik legjobb.(meg sztem még L-alakú is...)
Sztem mindenképp bolotból vedd, az biztosan eredeti lesz. Itt gyakran olyanok is vannak, akik nem is tudják, hogy hamisat árulnak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.