Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) RetepNyaraB válasza Fredo78 (#49350) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

HA rendesen ül, akkor nem esik le, nem mozdul el, mint a fejen hordott. En spec nem szeretem, hogy ha rendesen izolal, akkor olyan a visszacsatolt lepes zaj, mintha a sajat fejemen ugralnek - de ez szubjektiv. :)

Igy pl jo lehet a Piston 2, mert az nem erös szigetelesü, ezert a visszacsatolas nem zavaro.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#49352) Fredo78 válasza RetepNyaraB (#49351) üzenetére


Fredo78
aktív tag

A hagyományosnál az earbud kialakításúra gondoltam (a fejhallgató számomra értelmezhetetlen futáshoz). Ehhez képest az IEM milyen? A Piston 2 nem sportos kialakítású, az megmarad a fülemben?

(#49353) siletto válasza Fredo78 (#49352) üzenetére


siletto
tag

Én fül felett szoktam a Piston 2 kábelét vezetni, úgy nekem nagyon stabil, futni, edzeni simán lehet vele

(#49354) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Ezüst színű Piston 2 17.99$ Pandawillen. "thanks" kuponnal, nov 1-ig. Arany színűre sajnos nem vonatkozik a kupon.

(#49355) RetepNyaraB válasza Fredo78 (#49352) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bocsesz nem neztem meg milyen fülest linkeltel :B
Altalaban az agybadugok többseget lehet fül felett vezetni es ugy stabilabbak is. A Pistonnak sajna nincs ilyen kabelösszefogo kis gyürüje, amelyet behuzol az allad ala es szorosra zarod vele a füledböl klogo madzagot; csereben ha fül mögött vezeted eleg rövid a kabel es kb a torkod aljan/szegycsontod tetejen er bele a headset vezerlöbe, tehat eleg stabil.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#49356) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Köszi mindenkinek. Az előző 3 hozzászólás alapján neki is ugrottam a dolgoknak, meg is rendeltem :) Már csak az egy hónapot kell kivárnom míg ideér

[ Szerkesztve ]

(#49357) trueblue11


trueblue11
csendes tag

Sziasztok!
The item arrived at Hungary on 29-Oct-2014. Penonaudioról rendeltem egy vsonic vsd3 fülest. Van esély,hogy még a héten megjön hozzám a csomag?Nem lenne rossz,mert utána két hétig nem leszek otthon:)

(#49358) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Megjött végre tegnap a Piston-om, ki is próbáltam egy jó 3-4 órán keresztül. Nagyjából azt kaptam, amire az eddigi beszámolók alapján számítottam. Eléggé finnyás vagyok hangzás terén, magasak az elvárásaim (a SM E10-ben akkorát csalódtam hogy vissza is küldtem), de teljesen meg vagyok vele elégedve. Szerintem ez az a szint, amit minden 6-7 ezer Ft-os fülesnek meg kéne ütnie, de ez csak a személyes szubjektív véleményem.

Nyilván nincs még megfelelően bejáratva, de akárhogy váltogattam a kedvenc zenéimet, egy olyat sem találtam, amiben bármi zavarót hallottam volna. Sok újat nem tudok mondani, csak beállnék a Piston ajánlók sorába, ezt szerintem bárki bátran megveheti. Az egyetlen negatívum talán a tok hiánya, az E10-hez pl egy nagyon praktikus kemény anyagú, cipzáras, belül gumis hálós kis tokot adtak, amibe még a lejátszóm is belefért, de ilyet más fülhallgatókhoz sem sűrűn adnak. Hangzás terén teljesen rendben van minden, csak a tálalás és az extrák terén fapados a cucc, amikre túl nagy szükség szerintem amúgy se lenne, ha meg mégis, egyénileg pótolhatóak.

A csokiszagot pedig megerősítem, sőt, utána is jártam kicsit, a gyártó valóban szándékosan lefújja a fülhallgatót tartó gumis vázat valami csokoládé szagú cuccal. Arra nem sikerült rájönnöm, hogy miért, hiszen ebbe az árkategóriába nem igazán férnek bele az ilyen teljesen céltalan extrák (bár a barnás színhez tényleg tök jól illik), a legjobb tippem talán az, hogy valószínűleg a hamisítást igyekeznek ezzel nehezíteni. Bár azon a téren se nagy akadály, szóval nem tudom. Mindenesetre csukott szemmel simán beleharaptam volna.

[ Szerkesztve ]

(#49359) Švejk válasza Zsiráfnyál (#49358) üzenetére


Švejk
őstag

Hát ilyen elléggé műanyag-csoki szaga van, de tény hogy csoki akar lenni. :D
Van hozzá tok, a csokiszagú gumis cucc amiben jött, abban kulturáltan fel lehet tekerni egy fél perc alatt.

(#49360) Zsiráfnyál válasza Švejk (#49359) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Végülis ja, alkalmas rá, de azért hosszú távra én inkább veszek valami olcsó egyszerű (mondjuk fényképezőgép) tokot hozzá.

Egy kicsit amúgy meg is haragudtam arra a gumis cuccra, mert a csatlakozónál is produkált egy merev 90 fokos kanyart a kábelbe, meg a hangszórók elé is. Pár nap alatt biztos kiegyenesedik majd, és nem is tesz semmiféle kárt a fülhallgatóban, egyénileg meg rá lehet tekerni óvatosabban is, de én nem szeretem amikor ilyen feszesen, éles kanyarokkal 'összehajtogatják' a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#49361) Ravel


Ravel
újonc

Sziasztok!

Tudnátok nekem fülhallgatót javasolni klasszikus zene hallgatásához (+ utazáshoz) ?
Előre is köszönöm!

(#49362) #16820480 válasza Ravel (#49361) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hello,

Westone W40 az tökéletes ilyesmihez. :K

(#49363) raven12 válasza #16820480 (#49362) üzenetére


raven12
senior tag

:DDD

(#49364) mircike1


mircike1
tag

PS3-hoz létezik nem bluetooth fülhallgató? (NEM fejhallgató.)

(#49365) honfoglalo válasza kemcso (#49348) üzenetére


honfoglalo
senior tag

+egy. Ki az a teljhatalmú, akit keresni kell?

#49362: igen, de nem árt hozzá egy legalább dx50, azt tegyük hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

(#49366) Land válasza Zsiráfnyál (#49360) üzenetére


Land
veterán

Ezt ajánlom, nekem is ilyen van.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#49367) kemcso válasza honfoglalo (#49365) üzenetére


kemcso
Ármester

Meg kell csinálni a topiknyitót, hogy hogy nézzen ki (ezért írtam, hogy sheratan kéne hozzá, mert neki megvan a linkelt topicban), majd meg kell kérni a modker topicban hogy tegyék be ide.

(#49368) MPeter87 válasza #16820480 (#49362) üzenetére


MPeter87
őstag

Hali!

Mióta van meg a W30? :)
Mostanában nem követtem a topic-ot, munka, stb...
Jól szuperál?
Lehet benevezek tavasszal egy W40-re (ha úgy néz ki, hogy használni is fogom, nem csak porfogónak lesz...),nagyon kíváncsi vagyok rá. :)
(most eladom a GR07-et és a DBA-02-t is)

(#49369) kemcso válasza MPeter87 (#49368) üzenetére


kemcso
Ármester

W40=W4R kb ;) Legalábbis az utolsó Pulis tesztek alapján.

(#49370) Ravel válasza #16820480 (#49362) üzenetére


Ravel
újonc

Köszönöm!

(#49371) Zsiráfnyál válasza Land (#49366) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Ránézésre tetszik, de azt nem írják mekkora, és mi van belül. Ezekről tudsz egy kis infót adni nekem ? Egy Sansa lejátszónak kéne elférnie benne a füles mellett.

Ó, bocsánat, csak lejjebb kell tekerni. :D

[ Szerkesztve ]

(#49372) fravik


fravik
tag

Ja igen, megjöttek a Piston-ok, szuperül és igényesen néznek ki, jól szólnak, panasz nem lehet rájuk. Egy kicsit én is megijedtem, amikor megláttam a közel 90°-os szögben meghajlott kábeleket, de remélhetőleg kiegyenesednek majd szépen maguktól is.

Nekem HTC One X telóm van, a mikrofon szuper, a hívást felvenni és letenni tudom az önmagában álló gombbal, viszont a beszéd hangerejére nincs hatással a 2 másik gomb.
PowerAmp zenelejátszó használatakor az önmagában álló gomb megállításra és elindításra használható, a 2 másik gomb pedig előre ill. hátra lapozásra egy gombnyomás esetén, 2 rövid nyomás esetén pedig albumokat is ugrik. Szóval remek. :) Boldog vagyok, mégha hangerőszabályzásra nem is tudom használni ;)

Párom Sony Z1 Compactján hangerőszabályzóként is funkcionálnak a gombok, mind hívás, mind zenelejátszás közben.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#49373) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv, lenne egy gyors kérdésem. Kedvesem nem kapott a telefonjához fülest, és sajnos kölcsönkapta a húga Iphone 5s-ének fülesét, és megtetszett neki... Tudnátok ajánlani, hasonló jó minőségű, és azonos kivitelűt mérsékeltebb áron, mivel ahogy nézem a G2F telefon ár 50%ba kerül 1 alma bedugós füles. :R
Elolvastam az összefoglalót, de bevallom nem tudom melyik pontos typ az almafüles...

(#49374) bmakszim válasza GIJoe (#49373) üzenetére


bmakszim
senior tag

Az 5s-hez ilyen jár. De bedugós fülesnek ezt szokták nevezni.
Te melyikre gondoltál?

(#49375) GIJoe válasza bmakszim (#49374) üzenetére


GIJoe
addikt

Igazából az van hogy azt mondja a csajszi hogy a többi kiesik a füléből, ez az almás nem.
Létezik ilyen formájú olcsóbb füles? (Igen olyan amit mutattál, ami 5shez jár, emlékeim szerint)

(#49376) kemcso válasza GIJoe (#49375) üzenetére


kemcso
Ármester

Az Apple Earpods elég egyedi formájú és a hangja is egész jó.
Ebay-en 5-6e körül kapható angliából az eredeti, de az aprón is kb ilyen áron szokott lenni. Vigyázz, az olcsóbbak hamisítványok.

(#49377) MasterMind


MasterMind
tag

Sziasztok!

Jó pár éve teljesen kiestem a fülesek világából, viszont sos szükségem van egy újra.
Stílus: Goa, Proggressive, Psytrance más elektronikus műfajok, ritkán klasszikus, más nem igazán. Ami fontos, az a részletgazdag kristálytiszta hangzásvilág, kiemelkedő, de nem túlzó méllyel. Ott is inkább azt várom el, hogy minél szélesebb tartományban legyen képes működni. Kényelem fontos szempont, nagyon sokat hallgatok zenét, nem lenne hátrány, ha párnán elalva se nyomná a fülem. Mindenképpen in-ear, semmilyen kialakítástól nem zárkózom el. Irányár: 30.000 HUF
Laikusként első körben egy Shure SE215-öt néztem.
Köszönöm :)

(#49378) setom válasza GIJoe (#49375) üzenetére


setom
tag

Ennyiért is van ebayen, bár, hogy eredeti e az kérdéses.

Ez még olcsóbb: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49379) MPeter87 válasza MasterMind (#49377) üzenetére


MPeter87
őstag

Akkor inkább Vsonic GR07. :)
Az biztosan nem fogja nyomni a füled, ha elalszol, valamint sokkal jobb a Shure-nál. :)

(#49380) kemcso válasza MasterMind (#49377) üzenetére


kemcso
Ármester

Az SE215 a "részletgazdag kristálytiszta hangzásvilág"-on simán elbukik ;) 30e-ig sztem a legjobb hangú füles a Vsonic GR07 (Classic), de lehet annak a mélyei kevesek lennének neked (viszont az aprón van használtan eladó, egy próbát megérne).
Több mély van a VSD3S-VSD3 párosban, az S a kiegyensúlyozottabb a kettő közül.

Sztem fülesben aludni nem igazán lehet, főleg ezekben a nagyobbakban. Ha ezt elsődlegesnek veszed, akkor egy eredeti Xiaomi Piston 2-nal járnál jól.

(#49378) setom a "még olcsóbb" tuti hamisítvány, a másik talán nem.

[ Szerkesztve ]

(#49381) raven12 válasza kemcso (#49380) üzenetére


raven12
senior tag

GR07 BE!!!!!!!

Mi a tökömért felejtitek ki mindig?

amúgy most akciós is lmue-n...

[ Szerkesztve ]

(#49382) MPeter87 válasza raven12 (#49381) üzenetére


MPeter87
őstag

törölve... :)

7ezer a BE akciósan?? :Y
Felment az ára, vagy csak az árfolyamváltozás miatt ennyi??

[ Szerkesztve ]

(#49383) MPeter87 válasza MPeter87 (#49382) üzenetére


MPeter87
őstag

27ezer... :B Elírtam.
Azt hittem olcsóbb...

(#49384) MasterMind válasza raven12 (#49381) üzenetére


MasterMind
tag

Igen, ez aranyos, ennek utána nézek :)
Köszönöm mindenkinek :)

(#49385) raven12 válasza MPeter87 (#49382) üzenetére


raven12
senior tag

sajnos annyira szar a forint, hogy már nagyon... :(

(#49386) MasterMind válasza raven12 (#49385) üzenetére


MasterMind
tag

Jelenlegi középárfolyamon nekem a számológép 34000-et mutat. :U
Garancia macerás erről az oldalról?

(#49387) raven12 válasza MasterMind (#49386) üzenetére


raven12
senior tag

mert szingapúri dollárban vagy, állítsd át jobb fent USD-re.

Nem valószínű, hogy 1éves garanciaidőn belül macera lesz, egyébként meg visszaküldés után küldik az újat. (kb. 1500-2000 a postaköltség)

(#49388) kemcso válasza MasterMind (#49386) üzenetére


kemcso
Ármester

Persze, mert szingapúri $-ban nézed. Jobbra fent állítsd át USD-re (a kereső alatt) ;)

(#49387) raven12 gyorsabb voltál :P

[ Szerkesztve ]

(#49389) RetepNyaraB válasza kemcso (#49388) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

puccantsatok nekem egy linket lecci, mert nem talalom ezt a boltot :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#49390) kemcso válasza RetepNyaraB (#49389) üzenetére


kemcso
Ármester

Tessék :) Lendme

Szerk: az árak alapból SGD-n vannak, vigyázz :DD

[ Szerkesztve ]

(#49391) A_ScHuLcZ válasza fravik (#49372) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Mindenkinek megérkeztek, csak nekem nem?

Október 6-án rendeltem, lassan 1 hónapja, de még semmi.. :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#49392) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Rég olvastam a topickot, most látom már van állandó készleten a Vsonic GR03 lendme.com -on. Ennek a cserélhető kábelnek nem az lenne az értelme, hogy ha megtörik, akkor gazdaságosan cserélni tudod? De akkor miért adjak szinte ugyanannyiért a gyári pótkábelt mint majdnem a fülest? :U

(#49393) raven12


raven12
senior tag

LMUE:

coupon code: seasons17 to get a 17% discount!

*Note: Coupon is not valid for the VSD3S series, VSD1/1S , products that are already on discount and our toy outpost locker

Sajnos pont a nagyágyúkra nem lehet használni (VSD1/3, GR07/BE)

(#49394) kemcso válasza ad4m1337 (#49392) üzenetére


kemcso
Ármester

A penonaudio-n 15$ a plusz kábel, ha VSD3-at is rendelsz.

(#49395) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Megrendeltem az ES18-at javslatotokra. A hangja tényleg kiváló, imádom :B . Viszont flexel >.>...
Szóval a kérdésem az hogy ez mennyit árt a fülhallgatónak? Vagy milyen hatásai vannak?

(#49396) honfoglalo válasza Janoo_07 (#49395) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Nem fog előbb tönkremenni, mint a kábel szerintem - szinte az összes flexel.

Ezért kéne frissíteni. A Piston mellett egyszerűen nincs létjogosultsága külföldről - főleg nem vastagon.

(#49397) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Sajnos semmit nem találtam a fórumban a Nokia WH-510 Coloud Pop fülhallgatóról, igazából csak annyi véleményt amennyit az Edigital vásárlói írtak [link] ma viszont 1 hét szállítással meg is rendeltem.
" Tökéletes hangzás, megfizethető ár, csavarodásmentes kábel"
"ilyen hangzást kb. az Apple EarPod ad, ami 2x ennyibe kerül, és nem néz ki ilyen jól"

Viszont két ember is írta, hogy könnyen kiesik az ember füléből :s ami engem nagyon zavarna, az ilyen lapított vastag vezetékes fülesek hajlamosak erre? Vagy egyáltalán használ valaki pont ilyen fülest? Az leírhatná a véleményét, előre is köszönöm :)

(#49398) Janoo_07 válasza honfoglalo (#49396) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszi a választ. Piston nem lett volna rossz viszont hirtelen kellett fülhallagató mert meghalt az előző és szobatársam van tehát gépen is ezt használnám. Az ES 18 pedig nomono-tól gyorsan ideért.

(#49399) honfoglalo válasza Jamby18 (#49397) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ezt senki nem fogja tudni megmondani. Egyébként az Earpods alig több, nem 2x.
Érdemesebb pistont venni.

(#49400) contaxg válasza Janoo_07 (#49398) üzenetére


contaxg
veterán

Senki nem hozott vissza Mo-on ES18-at ilyen problémával. Igaz mást sem nagyon. (örülök, hogy nálam tájékozottabbak vannak :U ). Lehet, hogy Te leszel az első :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.