Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) need


need
addikt

Üdv népek..

hát sajna a memóriám már nem a régi..

régebben a fülhalhatómhoz volt Sony dugó (narancssárga..zöld..stb.vetőcső) ezt szettben vettem a 4-esben..
kellene ennek a típusa ill. hogy itthon lehet-e kapni..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#49552) kemcso válasza need (#49551) üzenetére


kemcso
Ármester

Sony hybrid, és tudomásom szerint itthon nem lehet kapni (csak fülhallgatóval együtt) csak ebay. Pl [link]

(#49553) szentkuti11 válasza need (#49551) üzenetére


szentkuti11
addikt

Sony Hybrid. Talán Sony Centerben lehet érdemes megpróbálni.

(#49554) BigBlackDog válasza kemcso (#49552) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egy helyen találtam már itthon is, Budapesten, korrekt áron, korábban talán linkeltem is. Most mobilról vagyok, majd megpróbálom előszedni délután.

[ Szerkesztve ]

(#49555) need válasza kemcso (#49552) üzenetére


need
addikt

köszönöm szépen.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#49556) need válasza BigBlackDog (#49554) üzenetére


need
addikt

rendben várom hogy mi lesz... ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#49557) need válasza szentkuti11 (#49553) üzenetére


need
addikt

neked is thx :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#49558) contaxg válasza need (#49555) üzenetére


contaxg
veterán

Nézz be a Budafoki úton (vagy a közelében?) található Sony szervizbe. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49559) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Azzal a kérdéssel zavarkodnék hogy normális e hogy a pandawillnél okt.29-én rendelt Piston rendelésem állapota még "processing"

(#49560) szentkuti11 válasza Fredo78 (#49559) üzenetére


szentkuti11
addikt

Sajnos normális náluk.

(#49561) BigBlackDog válasza need (#49556) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Fekete és fehér színben elvileg itt kapható.

(#49562) Fredo78 válasza szentkuti11 (#49560) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Nem olyan gond, a lényeg akkor hogy , nekem nincs teendőm, náluk pattog a labda

(#49563) need válasza BigBlackDog (#49561) üzenetére


need
addikt

továbbítottam a linket.. akinek küldtem válaszában a háláját fejezi ki neked.. és köszönetét.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#49564) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Fülest keresek iaudio (cowon) u5-ös gépemhez, nincsenek túl nagy igényeim. Esetleg ha van olyan, aminek van egy kis tere, az frankó lenne.. Mély/magas orientáltakat kerülném inkább..
Nézelődtem a DealExtreme oldalán, amit itt láttam a topikban, és hát a bőség zavara..
Keret mondjuk egy 10es lenne.. Tudnátok ajánlani néhány fülest mondjuk erről az oldalról?

köszi szépen előre is.

(#49565) lacko6 válasza default. (#49564) üzenetére


lacko6
senior tag

VSD3(S)

(#49566) szentkuti11 válasza default. (#49564) üzenetére


szentkuti11
addikt

SoundMAGIC E30 vagy VSD3S.

(#49567) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Br. 25-30k magasságáig melyik fülhallgatót javasolnátok? Fontos, h legyen a zsinóron mikforon is.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49568) szentkuti11 válasza runner 125 (#49567) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem kell rá annyit költeni, bőven elég egy Vsonic VSD3 + egy mikrofonos kábel. Headsetben ami ennél jobb, az már sokkal-sokkal drágább.

(#49569) pucz


pucz
senior tag

Háló!

Fülest szeretnék vásárolni, de a "0-5000-ig" kategóriába nem találtam nekem szimpit. Főleg, hogy csak egy Sony-t láttam ami mély orientált.

Egy SAM S3 LTE móbájlról lenne hajtva, Custom ROM, és szintén Custom Hangvezérlés.
Kicsit jó lenne, ha strapabíróbb lenne, mert az elmúlt hónapban munka közben két fülest rongyoltam le. Mic, volume controll nem kell. Zenei stílus: vegyesvágott.

Szeretem a sok mélyet, éles magasat. De ha hasonlítani kéne, akkor a Samsung gyári füleséhez hasonlítanám. Ha a jövendő fülesem azt a szintet eléri, bódottág lenne. De jó lenne, ha mind mélybe, magasba, és hangerőbe is túlszárnyalná.

Árkat. 5k környéke.

(#49570) szentkuti11 válasza pucz (#49569) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nagyon behatárolja a lehetőségeidet az anyagi keret, ennyi pénzből talán a SoundMAGIC ES18 állna a legközelebb az elvárásaidhoz.

(#49571) runner 125 válasza szentkuti11 (#49568) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van tapasztalatod a szóban forgó árkategóriával is? Miért nem éri meg? Miért nem nyújt többet? Mi az oka a felárnak?

Sennheiser CX890i

JBL S200A

Harman Kardon

?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49572) szentkuti11 válasza runner 125 (#49571) üzenetére


szentkuti11
addikt

Van tapasztalatom a kategóriában. Az általad linkelt fülhallgatóknak a Vsonic-kal együtt dinamikus meghajtójuk van, ez egy olyan technológia, ami ilyen kis méretben magával hordoz hibákat, pontatlanságokat főleg a magas tartományban. A Vsonic 99%, hogy jobban szól az általad linkelt fülhallgatóknál, amik sajnos a márkájuk miatt kerülnek annyiba, amennyibe. A nagy szakadék mögött a 3-4 armatúrás fülhallgatók laknak, például a Westone W30-W40, amik tudnak headsetként is működni.

[ Szerkesztve ]

(#49573) Fitzgerald válasza BigBlackDog (#49561) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ebben csak annyi a csavar, hogy az MDR-EX10 kb. Ugyanennyibe (vagy még kevesebbe) kerül 4 pár gumiharanggal, és az EX-50 is alig drágább valamivel (ugyanennyi haranggal), mivel mindkettő kifutó modell. Ez utóbbit nemrég már a Media Marktban is 2990-ért adták.

[ Szerkesztve ]

(#49574) szentkuti11 válasza Fitzgerald (#49573) üzenetére


szentkuti11
addikt

Biztos vagy te abban, hogy az EX10-hez Hybrid bogyókat adnak? Az EX50 nagyon jó vétel 3k-ért, de az MM pillanatok alatt ki is árulta.

(#49575) Ati1979 válasza szentkuti11 (#49572) üzenetére


Ati1979
veterán

Nyugodtan írhattál volna 100 at is. :)

(#49576) BigBlackDog válasza Fitzgerald (#49573) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én úgy tudom, hogy azokhoz a fülesekhez csak három bogyó jár, itt legalább is azt írják. Nekem meg pont a legkisebb, 'SS' méret kellett. De, ha valakinek elég az 'S'-es is, akkor valóban jobban jár.

(#49577) Fitzgerald válasza BigBlackDog (#49576) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igazad van, három pár.

(#49578) Fitzgerald válasza szentkuti11 (#49574) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igen, a Xears fülesemhez a második pár EX10-em Hybrid bogyóit használom.

(#49579) ku-cu válasza contaxg (#49545) üzenetére


ku-cu
tag

Lehet elni fogok a lehetoseggel, koszonom. Meg irok az eladonak, enyhen recseg a jobb oldala...

(#49580) #16820480 válasza pucz (#49569) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ebben a kategóriában nincs igazából olyan, ami nem mélyorientált, illetve ez kb a majdnem mindegy kategória. Egyébként a JVC például elég mélytúlsúlyos, ha pont az kell. Vagy a Soundmagic.

runner 125: Szerintem kb mindenkinek van tapasztalata ezzel a kategóriával is már. Ahogy a kolléga írt, ezeknél a termékeknél a márkát fizeted meg inkább, a hangminőségre nem nagyon jutott náluk keret. A Senn CX sorozat például kb semmit nem fejlődött az elmúl 10 évben, miközben az IEM piac meg elment mellettük.
Egyébként bruttó 30-ig ott van például az RMA 750i is, az headset is meg belefér a keretbe. Bár attól is függ, hogy miről hajtod, mert nem biztos, hogy érdemes ennyit elkölteni rá.

(#49581) default. válasza szentkuti11 (#49566) üzenetére


default.
őstag

Köszi!
Esetleg olyan, ami nem ilyen IEM kialakítású, hanem sima in-ear?

(#49582) default. válasza default. (#49581) üzenetére


default.
őstag

Illetve láttam, hogy itt beszéltetek sony mdr ex50ről. ez mennyire lehet jó választás?
Ezen kívül még a Xaomi-t néztem, arról mik a tapasztalatok?

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49583) kemcso válasza default. (#49582) üzenetére


kemcso
Ármester

A VSD3S-hez és az E30-hoz képest semennyire. Ha olcsóbban akarsz, akkor egy eredeti Xiaomi Piston 2 is jó lehet.

(#49584) guppy


guppy
őstag

Megjött az OSRTY KC06A :)) , sokkal minőségibb benyomást kelt a vsonic vsd3s-nél (drágább is volt 6k-val). Hangra első blikkre jó, este összehasonlítom a vsd3s-el, de elöljáróban annyit, közepek jobban ki vannak itt emelve, és a szigetelése elég siralmas. Ha lesz rá igény pár nap (hét?) múlva rittyentek egy összehasonlítást is.

(#49585) Bodz válasza guppy (#49584) üzenetére


Bodz
nagyúr

Most nem szeretlek. :D Az enyem meg az orszagban sincs... :O

(#49586) #71562240 válasza Bodz (#49585) üzenetére


#71562240
törölt tag

Légyszi!
(#49295) kammerer

[ Szerkesztve ]

(#49587) guppy válasza Bodz (#49585) üzenetére


guppy
őstag

Ráadásul 29. adták fel a hongkongi postának ;] (aliexpressről vettem mellesleg)

Hangja egyelőre elég meggyőző (bár mintha vmi hiányozna), nincs az a sziszegés mint ami a vsd3s-nél, (mondjuk telóról annak sincs, nexus 5 ezek szerint szépen vág felül). Közepe remélem még tisztul kicsit, de így is jobb a vsonicnál, mélyből kevesebb van, meg mintha nem is menne le annyira mélyre (vagy csak a kiemelés hiánya miatt gondolom így)

Szigetelésére kíváncsi vagyok mennyire lesz elég BKV-n, mert a gépelést simán hallani zenehallgatás közben is ...

Kíváncsi leszek te hogy fogod hallani :)

[ Szerkesztve ]

(#49588) default. válasza kemcso (#49583) üzenetére


default.
őstag

Egy linket esetleg tudnál adni, hogy honnan tudok eredetit szerezni az általad írt fülesből?
Ja, és mikrofon nem kell rá!

köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#49589) Imurai


Imurai
tag

Na!
Kerek 3 hét alatt megjött a Piston.en: nagyon tetszik!
Hosszabban: Nem is tudom mit vártam. Egyelőre nem ájultam el a hangjától, dehát kezdő vagyok még az audiofíliában... Az mindenesetre biztos, hogy szép tisztán szól, de mivel ez az első IEM-em, még szoknom kell ezt az egész hacacárét. Első behelyezésnél jól megflexeltem a dobhártyám :D De mivel éreztem, hogy zár, így nem értem a basszus enyhe hiányát (bár itthon a hifin is emelve van a basszus, de ez egy lassan 15 éves aiwa)
Mindenesetre most megy rajta a burn-in zene és keresem az áldozati bárányt... Mikor is van telihold? :D

(#49590) RetepNyaraB válasza Imurai (#49589) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Holnap van telihold, ajánlom ne sokat pöcsölj, mert megy levesbe a bejáratás! :D

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#49591) kemcso válasza default. (#49588) üzenetére


kemcso
Ármester

A Piston mikrofonos, nincs belőle mikrofon nélküli változat. A "honnan érdemes" kérdésre válaszoljon olyan, aki rendelt már :)

(#49592) akela91 válasza default. (#49588) üzenetére


akela91
addikt

Innen ajánlom. Rendelj még pár dolcsiért valamit, és ingyen lesz a szállítás is. (EU-s részlege DX-nek, kicsit lassú az oldalbetöltés)

[ Szerkesztve ]

(#49593) ggrrobi


ggrrobi
csendes tag

Sziasztok!
Ilyen szivacsos fülhallgató bogyót (asszem memory foam) lehet venni valami budapesti boltban vagy csak ebayról rendelni? Azért lenne jó itthonról mert akkor nem kell kb 2 hetet várni rá.
Megéri Comply Foamot venni vagy jó a nem márkás kb negyed annyiba kerülő is?
A hangzást hogy befolyásolja?
Köszi!

(#49594) Narakh


Narakh
senior tag

No, másfél hónap után megjött a csere-VSD1. Frissíthették a szériát, mert ennek az eredetihez képest egészen más - jobbnak tűnő - kábele van. Van valakinek hasonló tapasztalata?

A hangját egyelőre kicsit összemosottabbnak érzem, de bejáratás során ez gondolom majd beáll.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#49595) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Hali!

10-15 ezer körül érdekelnének fülhallgatók, amiket érdemes lehet megvenni. Elsőnek egy Sennheiser CX 300-II tetszett meg, de aztán mondták a Xiaomi Piston 2-t is. Vissza olvastam pár kommentet, és itt bizony van még más is, mint az AAA név, ahogy elnézem.

Azt nem mondanám, hogy audiophile vagyok, de a basszust nagyon szeretem, szóval az egy kritérium, hogy jó legyen. :)

The glass is already broken.

(#49596) default. válasza akela91 (#49592) üzenetére


default.
őstag

Ez konkrétan az a típus, amit belinkeltél?

Köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#49597) default. válasza default. (#49596) üzenetére


default.
őstag

És akkor a 30usd a min. rendelési érték ugye?

(#49598) akela91 válasza default. (#49597) üzenetére


akela91
addikt

Igen, ha ingyen szállítást akarsz. Ajánlom mellé pl. Xiaomi power bankot.

(#49599) Imurai válasza default. (#49597) üzenetére


Imurai
tag

Vagy csak magában megrendeled Pandawillről. Nekem ma ért ide.

(#49600) Land válasza Imurai (#49589) üzenetére


Land
veterán

Nekem ma jött meg a Piston 2. VSonic GR06 mellé vettem.
Sokkal kényelmesebb nekem, mint a GR06. Alap haranggal nem igen volt elég a basszus, de a középső haranggal frankón szól. Pár perce van a fülemben, semmi bejáratás nélkül és nekem baromira bejön a hangja. Harmad annyiba került, mint a GR06, de nem érzem gyengébbnek! Basszusban tuti jobb, többit majd később letesztelem. Erősen ajánlott vétel. Pláne a saját árkategóriájában! +++

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.