Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) RetepNyaraB válasza Heavyrain (#49300) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

amugy meg a dobozon 1.2 szerepel, ez a 2.1 vagy ilyen urban legend, vagy en vagyok nagyon felreinformalva :U

(#49295) kammerer @ +1, Bodz nyilatkozzek :R

amugy mi a különbseg az xba2 es az mdr-xba2 között ( a 10k forinton kivül)?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#49302) wasya87


wasya87
csendes tag

Hello Mindenki!

Rendelt valaki az utóbbi időben a pandawill.com-ról Piston 2-t? Én a fórumtársak ajánlására rendeltem tőlük. Ma érkezett meg és valahogy nem voltam elragadtatva a hangzásától (4000 forintos Sony füles után), ezért elkeztem keresgélni a neten. Több olyan videó megtekintése után, amelyben a hamisítványokat hasonlítják az eredeti termékhez, elég erős gyanú ébredt bennem, hogy átvágtak és hamis Pistont küldött a pandawill. Mik a tapasztalataitok? Miért gondoljátok, hogy a pandawill megbízható áruház?

(#49303) szentkuti11 válasza wasya87 (#49302) üzenetére


szentkuti11
addikt

Többen is rendeltek innen a fórumról, eredetiek voltak. A bejáratás során sokat fog javulni, finomodni a hangja.

(#49304) Švejk válasza wasya87 (#49302) üzenetére


Švejk
őstag

Én onnan rendeltem, és már out of the box szinten lehidaltam a hangzásától. Pedig már 2 éve egy vSonic GR06-ot nyúzok, nagy megelégedéssel.
A sok mélye van, de nem az a tipikus basshead füles, kulturált a basszus. És az összkép is alapvetően nagyon rendben van.
Úgyhogy valószínűleg megválok a kedvéért a GR06-tól, ami legalább olyan jó mint a Piston, de talán a Xiaomi közelebb áll az ízlésemhez.

(#49305) wasya87 válasza szentkuti11 (#49303) üzenetére


wasya87
csendes tag

A videókban, amiket megnéztem, azt láttam, hogy a dobozkájához van egy öszzahajtogatott kis brossúra, ami az én esetemben hiányzik. A dobozán a lezáró cellux csíkok alatt (mindkét oldalon) vonalkódos matrica, nálam ez is hiányzik. A celluxok a doboz teteje és alja találkozásánál kilyuggatva, ez sincs az én esetemben, ráadásul a celluxcsíkok elég ferdén voltak ráragasztva a dobozra, ami állítólag szintén a hamisítvány jele. Kibontáskor erős és kellemetlen (bár ez relatív) illat, ami nem feltétlenül a csokira emlékeztet. Gagyi minőségű szilikongumik, amelyek enyhén sorjásak. A hangzása nem feltétlenül rossz, de én sokkal jobbra számítottam. Ezek miatt most eléggé el vagyok keseredve...

[ Szerkesztve ]

(#49306) gubabela válasza wasya87 (#49302) üzenetére


gubabela
senior tag

Pandára eddig nem volt jellemző, hogy hamisat küldtek volna. Mi a forrásod? Nem lehet, hogy azzal van gondja?

Szerk.: Dobozban nekem sem volt semmi leírás és csoki szagának kellene lennie. A kábelen van qr kód?

[ Szerkesztve ]

(#49307) kemcso válasza Ati1979 (#49296) üzenetére


kemcso
Ármester

Még mindig iszonyú ronda ez a Genelec :U

(#49308) wasya87 válasza gubabela (#49306) üzenetére


wasya87
csendes tag

Hangsúlyozom, hogy nem feltétlenül a hangzással van a gond, mert a videókban is arról beszélnek, hogy a hamisítványok is teljesen jól szólnak, de ha tudom, hogy ennyi pénzért nem eredetit küldenek, akkor inkább megvettem volna itthon kicsit drágábban az eredetit, vagy rendelek egy hamisat negyed ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#49309) gubabela válasza wasya87 (#49308) üzenetére


gubabela
senior tag

Arra próbáltam rámutatni, hogy nem biztos, hogy hamisat kaptál. Jó lenne, ha tudnál küldeni közeli képet a vetőcsőről. ( ahol látszik a rács) Ha hamis, akkor még mindíg kérhetsz refundot pp-től. (Az nagyon ciki lenne a pandának)

[ Szerkesztve ]

(#49310) wasya87 válasza wasya87 (#49305) üzenetére


wasya87
csendes tag

Plusszban a zsinórján található kis cimke, aminek csúszkálnia kellene, meg se mozdul...

(#49311) gubabela válasza wasya87 (#49310) üzenetére


gubabela
senior tag

Annak nem is kell! itt tudod összehasonlítani a hamisat az eredetivel.

(#49312) Ati1979 válasza kemcso (#49307) üzenetére


Ati1979
veterán

Annyira azert nem. Tul lehet elni. Feherben meg kifejezetten szep. :)

(#49313) wasya87 válasza gubabela (#49311) üzenetére


wasya87
csendes tag

Ezek alapján, akár eredeti is lehet :) Köszönöm a linket! :R

(#49314) RetepNyaraB válasza wasya87 (#49313) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A kis cimke QR kod? Annak kell lennie es ha jo, akkor fel is küld a kinai oldalra jol. A szaga semmikepp sem kellemetlen (persze ez szubjektiv). Nekem volt hamis, az bünösen rosszul szolt (sehogy, de igazan) es büdös müanyag szaga volt. A vetöcsö racsa is eleg objektiv, egyertelmü a megmunkalasi különbseg.
Szolni meg ugy szol, ahogy. De rosszul semmikepp, az arahoz kepest. Tehat nem kene fancsali abrazatot ölteni, out of the box sem. Ha megis, az kicsit gyanus...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#49315) gubabela válasza wasya87 (#49313) üzenetére


gubabela
senior tag

Ha eredeti, akkor próbáld ki másik forrásból is. Lehet, hogy csak azt nem szereti amiről használnád. Az igazi tudása jobban kijön egy minőségi lejátszóból. Nálam telón használva nem volt nagy durranás, de c3-ra dugva lehidaltam tőle.

[ Szerkesztve ]

(#49316) znb


znb
tag

Sziasztok, gyors tanácsot szeretnék csak kérni, elolvastam az összefoglalót de a 2 kérdésem még mindig áll: 1. ha itthon veszek pistont a xiaomishop.hu-ból akkor az tuti eredeti és 2-es vagy 2.1-es? 2. ha nem szeretnék külföldről rendeléssel vacakolni, mennyire lenne jó alternativája a piston 2-nek ez itt? vagy esetleg még ez?
Előre is köszi :R

(#49317) Sonja


Sonja
veterán

Olyan fülhallgatóra lenne szükségem, ami nem az az "agybadugós", hallójáratos féle, hanem normál. Sajnos nem bírom elviselni a hallójáratosat. :( A hangja a Shure SRH440 fejeshez kellene a legjobban közelítenie. Létezik ilyen egyáltalán? :B Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#49318) contaxg válasza znb (#49316) üzenetére


contaxg
veterán

A Xiaomi senkit nem szolgál ki közvetlenül Mo.-on. Az összes cucc kínai kereskedőkön keresztül jön be. Ezt magad is megteheted olcsóbban :) .

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49319) kemcso válasza znb (#49316) üzenetére


kemcso
Ármester

RetepNyaraB tőlük vett, minden valószínűség szerint eredeti (de a neve mint ahogy contaxg írja kb semmit se jelent, nem a Xiaomi áll a bolt mögött)
Azt a kettőt hanyagold, ha mo-i kell, és nem jó a Piston, akkor Soundmagic ES18.

(#49312) Ati1979 De, annyira. Egy előnyét látom: egy IHB buli után könnyű takarítani ;]

(#49320) ghost364


ghost364
senior tag

Egy gyors kérdés: az Ibuygou-tól eredeti Piston 2 jön?

[ Szerkesztve ]

(#49321) szentkuti11 válasza ghost364 (#49320) üzenetére


szentkuti11
addikt

Igen.

(#49319) kemcso Az IHB buliknak egy fontos alapszabálya van. Soha ne legyél a házigazda! :D

[ Szerkesztve ]

(#49322) kemcso válasza szentkuti11 (#49321) üzenetére


kemcso
Ármester

De ha mégis, vegyél Genelec-et :DDD

(#49323) ghost364 válasza szentkuti11 (#49321) üzenetére


ghost364
senior tag

Köszi! :R

(#49324) Ati1979 válasza kemcso (#49319) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem való az ilyen bulikra. :)
Ha k*rva részeg az ember akkor meg már teljesen mindegy a hangminőség. :))

Szerintem azért nem néz ki olyan rosszul. Letisztult egyszerű, semmi csicsa.
Ok, elismerem láttam már szebbet is. :)

(#49325) Land válasza Švejk (#49304) üzenetére


Land
veterán

Már várom a korábban megrendelt Piston 2-met. Én is kb. 2 éve GR06-ot nyúzok és szeretem.:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#49326) Švejk válasza Land (#49325) üzenetére


Švejk
őstag

Meg fogsz lepődni, mert a GR06 után leviszi a fejedet a basszus :)
Imádom én is a GR06-ot, a Piston hangja meg nagyon meglepett. Nagyon más hangkarakter, klasszikus zenéhez, jazzhez például jobb a GR06, de rockhoz, elektronikus, vagy modernebb zenéhez a Piston a nyerő.

(#49327) Land válasza Švejk (#49326) üzenetére


Land
veterán

Főleg rock/metalt hallgatok, néha basszusosabb elektronikust.:) Wolfson hangchipes LG G3-mal a GR06 is jól üt basszusban, de majd meglátom milyen lesz a Kicsirizs fülese.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#49328) Zsiráfnyál válasza Land (#49325) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Honnan rendelted, ha szabad kérdeznem ? Én a XiaomiWorld-ről China Post-al rendeltem egyet, de lassan másfél hónapja várom már.

(#49329) Švejk válasza Zsiráfnyál (#49328) üzenetére


Švejk
őstag

Ideje villámgyorsan nyitnod egy PayPal disputet. Ha még 45 napon belül vagy, akkor visszaadják a pénzed.
Én az enyémet Pandawillről rendeltem tracking number nélkül China Posttal, 1 hónap alatt jött meg.

(#49330) Zsiráfnyál válasza Švejk (#49329) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

A hozzászólásod olvasása után megnyitottam a lekérdezőt, hogy megszámoljam a 45 napot, erre látom, hogy ma reggel 9-kor megérkezett a városba, már itt van tőlem egy kilométerre a postán. :)

Mondjuk a magyar posta lekérdezője szerint : "Kézbesíthetetlen / Telephelyre címzett más postán bérlő ügyfelek küldeményeinek", de szerintem ez valami félresikerült kínai-magyar automata webfordítás torzszülötte.

[ Szerkesztve ]

(#49331) randras_83 válasza Zsiráfnyál (#49330) üzenetére


randras_83
addikt

én még mindig várom a pink pistont, lassan jön, de asszonynak ráér, nem is tudja illetve most lefoglalja az új nexus-a. :D

https://www.flickr.com/randras83/

(#49333) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok!
Múlt hét szerda óta én is boldog tulajdonosa vagyok egy Piston 2.1 fülesnek. :) Pandawill-ről rendeltem szeptember 22-én egy akció keretében 17,99$-ért TN nélkül, kerek 30 nap (rendeléstől a kézbevételig) alatt ért ide. Kicsit több az átlagosnál, de számomra nem volt vészes. Mondom ezt úgy, hogy ez volt az első külföldi rendelésem. :D

Ma jutott eszembe, hogy lehet hogy nem ártana bejáratni. Igaz, teljesen meg vagyok vele elégedve így is. :) Van valami általánosan bevált "standard" a műveletre, vagy csak küldjem rá átlagos hangerőn a brown/pink/white "hangokat" pár tucat óra erejéig? (Nem csináltam még ilyet, ezért kérdezem.)
Az úgy jó kivitelezés, hogy este elindítom a lejátszást, reggel pedig megállítom, majd ezt megismétlem párszor az elkövetkezendő napokban? Illetve az számít valamit, hogy napközben esetleg használnám is (szabad egyáltalán?)? Persze csak egy kicsit, nem órákon keresztül.

(#49334) honfoglalo válasza -PLevi- (#49333) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Lol!
Kedvenc részem:
"napközben esetleg használnám is (szabad egyáltalán?)? Persze csak egy kicsit, nem órákon keresztül."

Nem kell ezt ennyire komolyan venni, azért ez egy 5-6k-s füles, meg egyébként is. Hallgasd nyugodtan amivel szeretnéd - közben talán változik egy hangyànyit - oszt jól van.
Nincsen erre ilyen külön ceremónia - teljesen fölösleges szvsz. :))

(#49335) honfoglalo válasza -PLevi- (#49333) üzenetére


honfoglalo
senior tag

De ha minden áron ragaszkodsz hozzá, ezzel járasd 0:00-tól napfelkeltéig kizárólag hétköznapokon lehetőleg kulcsra zárt szobában - lehetőleg ne nyisson rá senki a fülesre, amikor dolgozik, ez a stressz akár a magasak kikristályosodását is megakadályozhatja (!) - hétvégén pedig ne használd, hadd pihenjen, regenerálódjon a driver! ;)

(#49336) randras_83 válasza honfoglalo (#49335) üzenetére


randras_83
addikt

Hehe ez gonosz volt... :) Amúgy ezzel jól szól a Piston. ;)

-PLevi- (#49333):nekem elsőre nem tetszett annyira a hangja, rádugtam a tabomra aztán ment pár órát 2 v 3 alkalommal. Kapott szivacs illesztéket aztán elkezdtem használni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#49337) #16820480 válasza honfoglalo (#49335) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van egy jobb módszer is. Újholdkor egy frissen vágott bárány vérével kell lemosni a fülest, miközben fehérzajt játszol le rajta, csak vigyázni kell, mert ha befolyik a vér a vetőcsőbe, mert nehéz kimosni. Ezzel jelentősen lerövidthető amúgy a bejáratási idő, az eredeti 50-100 órát néhány órára lehet rövidteni. Még annó a Shure fanoktól tanultam ;)
Egyszer próbáltam amúgy teliholdkor is, de úgy túl sok volt benne a basszus.

[ Szerkesztve ]

(#49338) Zsiráfnyál válasza hobbyone (#49332) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi, közben én is megfejtettem mi ez. A munkahelyemet adtam meg szállítási címnek, és ettől egyből begerjedt a Magyar Posta. Teljesen mindegy, hogy személyivel, felhatalmazással, vagy vér- és vizeletvizsgálattal megyek oda, nekem nem hajlandóak a csomagot átadni, csak és kizárólag a munkahely által megbízott alkalmazottnak, aki a bérelt fiókkal kapcsolatos ügyeket intézi, szóval nemzetünk kiváló postaszolgálata hozza a formáját.

Shenzen és Pécs között kb 8600 kilométer a távolság, ez alatt különösebb probléma nem adódott. A munkahelyem és a posta között nagyjából 70 méter, de azért csak megtalálták a módját, hogy ezt valahogy két napba teljen nekik megoldani.

Tanulság : Ha külföldről rendeltek, mindenképpen otthoni címet adjatok meg.

(#49339) Švejk válasza -PLevi- (#49333) üzenetére


Švejk
őstag

Ugyanígy 17.99-ért rendeltem én is ugyanezen a napon és pont ugyanígy pont 30 napig jött. Ja és múlt hét szerdán kaptam meg :D
Szerintem nem kell nagy ceremóniát csinálni, én rádugtam telefonra egy éjszakára, hadd menjen, érezhetően finomabb lett a hangja. :)

(#49340) fravik válasza Švejk (#49339) üzenetére


fravik
tag

Én pedig 11-én rendeltem meg pandawilltől és ma kaptam meg (18 nap Hollandián keresztül)... :) Már alig várom, hogy kipróbáljam :) 2-t rendeltünk, mindkét színben. :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#49341) madrac válasza gubabela (#49306) üzenetére


madrac
őstag

Azért a pandawill is megéri a pénzét, mert simán küldenek pl. használt telefont újként eladva...

[ Szerkesztve ]

(#49342) Švejk válasza fravik (#49340) üzenetére


Švejk
őstag

Olyan kultusz lett itt hirtelen a Piston körül amilyen anno a GR06 körül is volt. :)
Tegyük hozzá nem csoda. Ritka jó füles mindkettő.

(#49343) honfoglalo válasza #16820480 (#49337) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ne OFF-olj, ez a módszer itthon nem is működik, egy ismerősöm már próbálta! :((

(#49344) #16820480 válasza honfoglalo (#49343) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy csak armatúrával működik akkor :(( Szorri :R

(#49345) TotO'


TotO'
aktív tag

VSONIC VSD3 mellé megéri valami speckó eartipet venni? Mintha régebben olvastam volna olyasmiről, hogy Sony Hybrid milyen király. Jár látványos előnnyel 3rd party eartip?

4a || Neuzer Courier DT

(#49346) szentkuti11 válasza TotO' (#49345) üzenetére


szentkuti11
addikt

Elég jó illesztékeket adnak a VSD3-hoz, szerintem ha méretre-kényelemre találsz köztük megfelelőt, akkor nem érdemes másikat venni.

(#49347) mbazsi


mbazsi
tag

Sziasztok!

A véleményeteket kérem, hogy milyen fülhallgatót érdemes vennem az alábbi paraméterekkel:

Club hangzású dalok (Trance, House, Dubstep ... stb) hallgatásához, In-ear kialakítású, hagyományos kábelvezetésű legyen, nem szükséges a mikrofon, a lényeg, hogy a kábele strapabíró legyen, mivel számtalan fülesemet rontottam már úgy el, hogy megtörtem. Árkategória: 0-13 000 ft-ig. Lehetőleg Magyarországon könnyen beszerezhető legyen.

Előre is köszönöm a tanácsokat

(#49348) kemcso válasza mbazsi (#49347) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglaló + Eredeti Piston 2.

Mindenki, főleg sheratan tegyük már bele azt a VSD3(S), Piston párost az összefoglalóba... Én már beírtam a topicjába, de senki más nem reagált: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49349) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Hali.

A Yurbuds márka általánosságban milyen minőséget képvisel? Egy helyi boltban találtam a A-T chx?is-hez hasonló earbud, de izoláló fülest. Yurbuds Inspire és Inspire Pro névre hallgatnak. Valaki valamit ezekkel kapcsolatban? Bármit.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#49350) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!

Sportoláshoz (futás) keresnék fülhallgatót. Jelenleg egy hagyományossal megyek (Sony MH410). Arra lennék kíváncsi hogy egy hasonló árú sportos agybadugós jobban szólna? Esetleg tipp 10 e Ft alatti modellre?
A sportos hallójáratos füles kényelmesebb viselet a hagyományosnál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.