Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Švejk válasza lenrok (#49700) üzenetére


Švejk
őstag

Hát, a Soundmagicről nem nagyon tudok nyilatkozni sajnos.
A Xiaominak pedig ezen kívül nincsen komolyabb fülese.
Amiről véleményt tudok mondani, mert van nekem az a vSonic GR06, ami baromi korrekt füles, csak éppen nem mély, hanem középkiemelt. Van is épp egy áruba bocsátva nekem, de nem ez a lényeg :)
Ha mélykiemeltet keresel, akkor tapasztalatok alapján nem rossz az E10 sem.

(#49702) piRate_nEx válasza lenrok (#49700) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nézelődni nem érdemes, mert csak ez az egy fülesük van. :D Amúgy miért probléma hogy headset? Maximum nem használod ezt a funkcióját. Ezért rosszabbat venni hülyeség.

The glass is already broken.

(#49703) contaxg válasza piRate_nEx (#49702) üzenetére


contaxg
veterán

pl. azért. mert egy headset hamarabb fel dobja a talpát, mint egy sima füles...attól vmi nem rosszabb, hogy nincs rajta mikrofon és más olyan dolog, ami nem a zene hallgatást szolgálja. Sőt egyes erdei körökben ez kifejezetten előny. :) Ha lehet nem menjünk le MédiaMarkt szakértő szintre. Köszönöm. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49704) piRate_nEx válasza contaxg (#49703) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Oké, bocsánat, rosszul fogalmaztam a gondolataimat. Szóval nem azért rosszabb, mert nincs rajta mikrofon, hanem azért, mert nem szól olyan jól. A Xiaomi Piston pedig elég jól össze van rakva a saját kategóriájához képest, nem félteném annyira.

The glass is already broken.

(#49705) contaxg válasza piRate_nEx (#49704) üzenetére


contaxg
veterán

Várj pár hónapot és egyre többször fogod olvasni, hogy elnémult a Piston egyik oldala meg és/vagy a garit hol tudom érvényesíteni, stb....Butaság azt állítani, hogy mindenkinek ez a megoldás,.viszont kínai rendeléssel nagyon megéri az 5000ft-ot ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49706) #16820480 válasza contaxg (#49705) üzenetére


#16820480
törölt tag

Na igen, kb egy-két hónapja kezdett itt mindenki Pistont vásárolni, szóval még nagyon hosszabb távú tapasztalat nincs ugye róla.

(#49707) randras_83 válasza #16820480 (#49706) üzenetére


randras_83
addikt

Mondjuk ha bedöglik azért csak rendelek még egyet. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#49708) #16820480 válasza randras_83 (#49707) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, igen, de mondjuk akinek az a pár ezer forint már a fülhallgatóra szánt összeg maximális határát feszegeti, az nem biztos, hogy így fog érezni, ha esetleg mondjuk fél év után meghal a fülese. Ez nem kritika, csak egy racionális felvetés próbál lenni. :B

(#49709) randras_83 válasza #16820480 (#49708) üzenetére


randras_83
addikt

Persze értem és egyetértek veled. Reméljük megy annyit mint a Sony - m. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#49710) lenrok válasza contaxg (#49703) üzenetére


lenrok
tag

Xiaomi Piston 2 vs SoundMagic E10

Melyiket lenne érdemesebb venni? Melyiknek ütősebb a mély tartománya? :D
Pár száz hozzáoszlással visszább olvastam, hogy SoundMagic E10-nek jó mélyei vannak a Piston 2-vel szemben. Ez valóban így van? Ipodról használnám ezért nem kéne rá mikrofon, DE ha a Piston 2 hangja lényegesen jobb és a mély tartományokban is ütős akkor egye fene azt a mikrofont! :D

Szerintetek? (vagy ez a két füles forma-forma)

(#49711) contaxg válasza lenrok (#49710) üzenetére


contaxg
veterán

A fene sem tudja, mert mindenki másképpen szereti és mással hallgatja.Csak magánvéleményeket fogsz kapni amik között volt/lesz olyan ami anyagi érdeket szolgál. ;)
Ami érdekes (nekem is felhívták rá a figyelmem), hogy az Apróban elég sok Piston jelent meg mostanában. Ez vagy azért van, mert hamisakat sikerült beszerezni vagy a tulajok nem azt kapták, amit vártak. Persze az üzleti érdekek sem kizárhatóak. Pl rendelt pár darabot, ezzel is csökkentve a saját célra vásárolt füles költségeit.
Ez Te is megteheted. Nagy rizikó nincs vele, max. eladod a Pistont.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49712) raven12 válasza contaxg (#49711) üzenetére


raven12
senior tag

úgy érted hardveraprón? Mert most jelenleg 2 hirdetés van, abból honfoglalo szinte biztos, hogy nyerészkedik, ahogy a VSD3S-el tette, a másiknak meg nem jók az illesztékek. :U

(#49713) contaxg válasza raven12 (#49712) üzenetére


contaxg
veterán

Hmm. akkor az Ő véleményét is osztani kell, de van más is mostanában akinek fontos a Piston biznisz. Nem ellenőriztem le az állítást, de nekem 3-4-et mondtak tegnap a fejestalin.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49714) randras_83 válasza lenrok (#49710) üzenetére


randras_83
addikt

Ezt a méllyel kapcsolatos dolgot Ati fogalmazta meg jól a Piston mélyei nem ülnek rá az egészre, bár neki alapból nem is tetszik az SM E10. Szerintem a Piston tisztább, de nem mondanám hogy kevés a mély benne.

https://www.flickr.com/randras83/

(#49715) contaxg válasza randras_83 (#49714) üzenetére


contaxg
veterán

Atinak az E30 jött be egyedül az SM vonalból. Az Ő álláspontja számomra követhető és értékes, ha nem is mindenben azonos az enyémmel (lásd Shure)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49716) randras_83 válasza contaxg (#49715) üzenetére


randras_83
addikt

Nekem is azt mondta, hogy az E30 a tuti, viszont az AK240-essel hallgatta meg a Pistont és elégedett volt vele, mondjuk azt a párost én is meghallgattam, van tartalék a Pistonban :D

https://www.flickr.com/randras83/

(#49717) contaxg válasza randras_83 (#49716) üzenetére


contaxg
veterán

Látod ezért is fontos, hogy mit, mivel hallgatsz.
A tegnapi fejestalin volt egy isten-szuper Shure fejes, ami elég szépen muzsikált egy DX90-ről, de amikor alátoltak egy 7-8000 euros láncot elő jött, hogy mélyekben csal, és pont azt próbálja oda csalni amire egy olcsóbb forrás nem képes. Az eredmény az lett, hogy hirtelen sok lett a mély.
Szerényebb hangú forrásokhoz (telcsi, olcsó MP3) segíthet egy kis mély többlet. Viszont akár már egy Fiio-ról hallgatva is sok lehet a "jóból".

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49718) bucsher válasza contaxg (#49717) üzenetére


bucsher
őstag

(Vagy a 7-8000 euros lánc volt szar) :))

In the pipe - five by five!

(#49719) honfoglalo válasza raven12 (#49712) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Egy Pisont tán el is adtam már összesen - párszázzal csökkentve az arányos postaköltséget. Életem nyerészkedése lesz, már érzem. :DD

(#49720) raven12 válasza honfoglalo (#49719) üzenetére


raven12
senior tag

egyáltalán nem azért mondtam... :N

[ Szerkesztve ]

(#49721) kemcso válasza honfoglalo (#49719) üzenetére


kemcso
Ármester

Gazdag leszel belőle ez már látszik :DD

Frissült az összefoglaló, ahogy látom :R

[ Szerkesztve ]

(#49722) lenrok válasza randras_83 (#49714) üzenetére


lenrok
tag

Szóval ha SM E10 és a Xiaomi Piston 2 közül kel választani érdemesebb az utóbbit. Kevés rock zenét hallgatók inkább hip-hop, meg olyan zenéket amiben több a basszus.
Mennyire tartós dolog ez Xiaomi Piston 2? És ennyibe kerül (milyen árban mozog)? Gondolom sok a hamisítvány..

Ez eredeti pl.: [link] ?

(#49723) honfoglalo válasza lenrok (#49722) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Csak hip-hop-ra, rappre, elektronukusra még akár jobb is lehet az E10, csak minden másra túl sok nekem benne a basszus. Az feltételezhetően eredeti volt, amíg el nem adta az illető.

(#49721) kemcso: Jó hír. :)

(#49724) randras_83 válasza lenrok (#49722) üzenetére


randras_83
addikt

ahogy olvashattad a Pistonok nemrég futottak be ennyire, így a tartósságára vonatkozóan még nincs tapasztalat, majd egy év múlva visszatérhetünk rá. Én eddig kettőt vettem egy barnát meg egy pinket, az egyiket a xiaomiworld.com-ról a másikat a xiaomishop.com-ról, itt ugyan van posta, de tuti hogy eredeti. 31$ körül vettem / db.

https://www.flickr.com/randras83/

(#49725) contaxg válasza randras_83 (#49724) üzenetére


contaxg
veterán

Viszont egy flexelősről már tudunk, ha jól emlékszem. :B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49726) randras_83 válasza contaxg (#49725) üzenetére


randras_83
addikt

Aha van kisflexem, ha kell :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#49727) contaxg válasza randras_83 (#49726) üzenetére


contaxg
veterán

Kösz, nekem is van. :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49728) piRate_nEx válasza contaxg (#49705) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Vasárnap van, most tértem magamhoz. :D Nem mondtam, hogy mindenkinek csak ez van, de emlékeim szerint 10.000 volt a határ. Abból pedig kijön edigitalból is (és szerintem megér +3000 pénzt), azt akkor garanciára sem lehet panasz. Ezért rendeltem inkább én is onnan.

The glass is already broken.

(#49729) kemcso válasza piRate_nEx (#49728) üzenetére


kemcso
Ármester

10e-ért sokkal inkább a Vsonic VSD3(S), amit érdemes, ha a külföldi rendelés is játszik (itt nem).

De a zenétől is sok függ, pl a kollégának az E10 is valszeg tökéletesen megfelelne, ami szintén garis, stb... Szal tök igaza van contaxg-nek. Nem véletlenül küldök én is mindenkit az összefoglalóhoz. Ha az ott lévő kérdésekre válaszolva kérdez, akkor személyre szabott ajánlást kap.

(#49730) contaxg válasza piRate_nEx (#49728) üzenetére


contaxg
veterán

Azért én elolvasnám azt a garit előtte :)) ;)

Remélem a következő válaszodban is szerepelni fog a Piston+Edigital szópár.
Csak óvatosan! ;) :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#49731) piRate_nEx válasza contaxg (#49730) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Piston+Edigital :P

Na de hagyjuk, ez most már csak szőrszálhasogatás.

The glass is already broken.

(#49732) Bodz válasza Xaels (#49693) üzenetére


Bodz
nagyúr

Grat! Ha gondolod esetleg később beszámolhatnál még róla, biztosan hasznos lenne a többieknek is. :R

(#49733) Xaels válasza Bodz (#49732) üzenetére


Xaels
félisten

Persze összeszedem majd a gomdolataimat, csak kicsit bejáratom. Meg majd telefon helyett elkérem párom Clip+át.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49734) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!

Kaptam 5 ezer Ft-os levásárlási lehetőséget a MediaMarkt-ban mert elromlott a fülhallgatóm, vettem 7 ezerért egy Urbanears Bagis Black fülhallgatót.

Tulajdonságok: 9mm átmérőjű kiváló minőségű hangszóró, frekvencia átvitel: 20-20.000 HZ, impedancia 16Ohm, érzékenység: 107dB, maxbemeneti teljesítmény: 5mW

Ennyiért megérte vagy van jobb 7 ezerért ? Marley volt még de azokat nem akartam venni.

Erről van szó : füles

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#49735) Ati1979 válasza randras_83 (#49714) üzenetére


Ati1979
veterán

Én így éreztem. Bár azt hozzáteszem, hogy csak rövid ideig hallgattam a két fülest és nem egymás mellett.
Az e10 sajnos kifejezetten nem tetszett.

(#49715) contaxg

:R

Igen az e30 az nagyon bejött. :)
Az es18 at is jó fülesnek tartom az árához képest.

(#49736) kemcso válasza tomrRRR (#49734) üzenetére


kemcso
Ármester

Megvetted nem mindegy már? :U
Ha tetszik a hangja, akkor használd egészséggel. Ha nem tetszik, akkor olvasd el az összefoglalót :) Van sokkal jobb 7eért :)

(#49737) Quintero


Quintero
tag

Minap vettem egy Panasonic RP-HJE 125-ös füles. Kövezzetek meg de szerintem jó hangja van ahhoz képest hogy 2000 volt.Néhány számnál észrevettem viszont hogy háttérben megy halkan az a zene (Én szellem hangnak hívom :D magasabb hangerőn jellemző ) Ezt úgy kell elképzelni hogy ha nagyon arra figyelsz csak akkor veszed észre. Remélem bejáratással jobb lesz de lehet a zene felvétel hibája az egész. Ismert a magyar zene helyzet (Undergroudban nem nagyon van pénz mégis próbálnak törekedni a legjobbra) Ezalatt értem nem megfelelő szigetelés vagy akár a visszaverődő hangokat hallok :D. De csak az is lehet szimplán hogy kb 1-2 órát hallgattam még és nincs bejáratva. Amúgy enélkül szinte tökéletes azt mondom számomra.

[ Szerkesztve ]

(#49738) Quintero


Quintero
tag

És most gyors beruházok egy Arctic E361-re amíg nem megy föl az ára jelen pillanatban kiszállítással 2300 tudnám beszerezni :D

(#49739) dragonfx


dragonfx
veterán

mit jelent egy füllhallgatónál hogy a min frekvencia 12hz? ez jobb vagy ha 20hz?
mega amx frekvencia 20000hz vagy 2200hz?melyika jobb?

ugyanez a kérdésem 105db vs 113db?
illetve 16ohm vagy 32ohm.os adat között mia különbség melyika jobb?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#49740) JoinR válasza dragonfx (#49739) üzenetére


JoinR
senior tag

Wow...melyik a jobb? Minél szélesebb frekvenciatartomány. Persze önmagában az semmit nem mond. A többibe ne menjünk bele, mert megválaszolhatatlan kb. Egyik sem jobb a másiknál önmagában.
Szerintem sokkal egyszerűbb, ha választasz valamit az ajánlottak közül, ezeket a tulajdonságokat fölösleges nézni (főleg, hogy egy csomó kamu adat)

[ Szerkesztve ]

(#49741) dragonfx válasza JoinR (#49740) üzenetére


dragonfx
veterán

én egy sima egyszerű 3e.s jbl néztem.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#49742) MPeter87 válasza JoinR (#49740) üzenetére


MPeter87
őstag

Nem feltétlenül kamu, csak épp nem tudod meg, hogy az adott fülesnek milyen hangzása van...tehát inkább meg kell hallgatni és kiderül, tetszik-e vagy sem.

(#49743) TotO'


TotO'
aktív tag

Megjött a VSD3, dobozból kivéve elég gyengus hangja volt, de ~10 óra bejáratás után csak csodálkozok. Vicces, hogy eleinte azt hittem a cx300-am jól szól, aztán a brainwavz m1 rácáfolt, vsd3-al meg már zavar néhány szám minőségtelensége.

4a || Neuzer Courier DT

(#49744) szentkuti11 válasza TotO' (#49743) üzenetére


szentkuti11
addikt

Sajnos a rosszabb minőségű számokat nem viseli jól, a legkisebb alapzajt is szinte elviselhetetlenné teszi.

(#49745) #16820480 válasza MPeter87 (#49742) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az ilyen 12 Hz és társai szerintem biztosan azok. Nem létezik, hogy 12 Hz-es hangot képes kiadni egy 2-3 ezres füles. Az meg még ennél is valószínűtlenebb, hogy élvezhető minőséggel adná vissza. És ugye nem csak az olcsó vackoknál kamuznak ekkorákat, ott az Se535 például, dobozon az áll, hogy 19kHz, mérések szerint meg olyan 16 környékén olyan vágás van benne, hogy majdnem teljesen eltűnik a felette levő tartomány.

dragonfx: Ahogy írták, ezek a számok nem sokat árulnak el egy füles hangjáról. Ahogy egy autónál sem tudsz meg arról semmit, hogy milyen vezetni, az alapján, hogy milyen fordulatszámtartományban pörög a motor, vagy mekkora a kipufogó átmérője...
Füleseknél ezek a számok vagy kamu értékek amúgy is, vagy úgyis olyan tartományban mozognak, ami teljesen normális. Eléggé keresni kell az olyan termkéeket, ahol modnjuk már problémát okozhat az impedancia mértéke például.

(#49747) JoinR válasza #69059072 (#49746) üzenetére


JoinR
senior tag

MediaMarkt-ban van, haverom most vett 3 ezerért, igaz csak fehér volt.

(#49748) #16820480 válasza #69059072 (#49746) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem kapható egyik füles sem "mindenhol", de azért van pár hely, ahol még 5000 alatt adják az EX50-et. Illetve a MM is ott van ezeken kívül, ahogy írták.
Azért, mert esetleg nincs fekete belőle, nem fog kikerülni az ajánlóból (egyébként pont vasárnap lett frissítve a lista).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.