Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#46851) beef válasza tjsz (#46848) üzenetére


beef
őstag

Ezt szerintem senki nem fogja tudni megmondani. Mert nincs rá tuti biztos számérték.
Egyébként is simán lehet, hogy a SMART szerint még hibátlan, de a következő bekapcsoláskor elszáll a vezérlése.

(#46852) norba69 válasza tjsz (#46848) üzenetére


norba69
senior tag

0% elérésekor sem történik semmi, működik tovább. Ez a gyártó által megálmodott, a garanciaidő alatt elfogadott maximális írásterhelésből hátralevő mennyiséget jelző összeg.
3 TB írás után vesztettél 3%-ot. Még írhatsz rá 96 TB-t a gariból hátralevő idő alatt, és akkor sem veszíted el a garit. Mást nem jelent.
Egy kis olvasnivaló.

(#46853) tjsz válasza Doky586 (#46850) üzenetére


tjsz
senior tag

Elérhető, de attól tartok, amit "beef" írt.

5.50 verzió: a telepítés idején ez volt ingyenes sharewareonsale oldalon, és azt a verziót - tudtommal - nem lehet frissíteni.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#46854) #68216320 válasza Raymond (#46849) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm. Holnap megnézem élesben.

(#46855) Graphics válasza tjsz (#46853) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az SSD-nek semmi baja.

Feleslegesen aggódsz.

Veszel egy új autót, 100 ezer kilométer után is menni fog, ha lejárt a gari.

Használd, ha 0%-os lesz, akkor sincs baja, csak elérte a garantált írási mennyiséget.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46856) ledgeri válasza #68216320 (#46845) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Átsiklottam azon hogy van már linux (használata ismert), meg repók (programnyelvek logikája ismert), szóval akkor visszavonom a hónapot.

Ha tényleg teljesen különálló a win és linux használat akkor pl telepitési idei példavideó veracrypttel, de hogy meglévő beállt rendszeren is lehet-e variálni, és hogy hogyan, az szeritem disztribúció és alkalmazott bootloader-macerálhatóság specifikus.

Ha van átjárás win és linux közt (fájloké), akkor ez megint komplexebb (csak gyorsban átfutva talán pen-bootos linuxon meg tudtam nyitni bitlockeres win-t (jelszavával), de fordítva nem próbáltam)

Viszont az megint más kategória, hogy
...egyfelöl a szoftveres kódolás az SSD előtt történik, szóval ha teljes lemez kodolás történik akkor az illendő ssd-s szabadhely hagyás problémája felmerül (pár hónapja én is hasonlóval érkeztem ide)...
...másfelöl pl a veracrypt leírásában nem is ajánlják az SSD féle tárolást bizonyos szintű helyzetekre gondolva, mivel technológijájából adódóan ahogy megy a trim, infók maradhatnak úgy hátra, hogy utólag olvasható.
Ha csak arra kell, hogy ha valaki kikapná a kezedből ne kerüljenek ki nagy projektek, 1-2 év mulva 1-2 fájl nem számítana, akkor nem számít.... Ha hacker konferenciát lenne ugyanez, akkor az megint más téma. :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46857) ledgeri válasza ledgeri (#46856) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kimaradt, hogy az én bitlockeres zárásom nem TPM-es volt, csak jelszavas...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46858) Vebber


Vebber
tag

Jelen állás szerint nincs ellenérv SSD több részre osztása/partícionálása ellen ugye?
Esetleg van róla infótok, A2000 esetén alapból van üres hely hagyva, vagy ennél a típusnál is kell 5-10% szabad helyet hagyni?
Thx.

(#46859) Pyttawrx válasza Vebber (#46858) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

lehet több partíció, és kell 10-15% szabadhely minden ssd-nél, de nem úgy hogy azt elkülöníted, ha figyeled, hogy legyen annyi szabadon.

(#46860) Tequila86


Tequila86
tag

Sziasztok!

Februárban vásároltam egy 500GB Kingston M.2 NV1 (SNVS/500G) SSD meghajtót. Pár hét után feltűnt, hogy 65 fokig melegszik játék közben. Akkor azt a tanácsot kaptam itt, hogy vegyek rá bordát. Vettem is egy be quiet! MC1 PRO-t, ami a hőmérsékletet le is vitte 10 fokkal. Viszont azóta 3x tapasztaltam ezt a jelenséget:

Első alkalommal a win telepítő pendrive-ot betve egy sikertelen javítási kísérlet után jött helyre. Második alkalommal egy sima újraindítást követően. Harmadik alkalommal viszont rendesen megízzasztott. A gép fel sem ismerte az M.2 meghajtót, nem hatott semmi. Végül letornáztam róla a bordát és most újra működik. A thermal pad-ok eléggé rá voltak olvadva, csak daraboknan jöttek le.

Szerintetek mi okozhatta, okozhatja a problémát? Az biztos, hogy felbordázás előtt ilyen jelenséget nem produkált. Hozzáért volna a borda a laphoz?

Előre is köszi a válaszokat és a tanácsokat!

Üdv.!

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#46861) Pyttawrx válasza Tequila86 (#46860) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ezt neked kell látni, hogy mit hogy tettél be, mi mihez ért. Így csak találgatunk. Egy biztos, ha normálisan van rajta a borda, azaz nem ér a lap semmi olyan részéhez, amihez nem kell, plusz nem feszül az ssd… stb, akkor a bordától nem lehet ez a jelenség. Jól a helyén volt az ssd? Bios upd nem volt? Ram teszt? Most hogy leszedted a bordát, kivi leszek, hogy jelentkezik-e?

[ Szerkesztve ]

(#46862) Tequila86 válasza Pyttawrx (#46861) üzenetére


Tequila86
tag

Nem hiszem, hogy feszült volna az ssd, amikor "rászereltem" a bordát, óvatos voltam. Jól a helyén volt, többször is ellenőriztam. Nem volt bios update. Ram teszt-et megcsinálom. Egyedül abban nem voltam biztos, hogy hozzáért e a laphoz. A borda súlya lehúzta, de a csavarral elvileg távoltartottam tőle. Azért mondom, hogy elvileg, mert nem lehet alálátni. Bár mondjuk egy papírlappal megnézhettem volna. Most néhány hétig hagyom szabadon, mert én is kíváncsi vagyok, hogy jelentkezik e majd így is. Ha nem, veszek új thermal pad-okat és megpróbálom újra, hátha nagyobb szerencsém lesz.

[ Szerkesztve ]

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#46863) Graphics válasza Tequila86 (#46860) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A thermal padnak az a dolga, hogy picit "viszkózusabb legyen".

Vagy hibás az SSD. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46864) Tequila86 válasza Graphics (#46863) üzenetére


Tequila86
tag

Ez pár héten belül kiderül. De garis, emiatt nem aggódok. Szerintem valamit én ronthattam el a bordázással.

Az legalább megnyugtató, hogy a thermal pad-ok ilyenek. Köszi. :)

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#46865) Graphics válasza Tequila86 (#46864) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem gondolnám, hogy sok dolgot el lehet rontani a bordázás kapcsán.

A hibakód akkor szokott előjönni, amikor nem látja az eszközt, ahogy te is írtad.

Esetleg BIOS update még. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46866) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!
Adott egy Samsung 980 1TB M.2 egy teljesen új gép részeként. Néha az egyik szenzoron ‒ üresjáratban ‒ vannak kiugrások. 84°C-ra ugrik legfeljebb néhány másodpercig, aztán azonnal visszazuhan 30°C körüli hőmérsékletre. Ujjamat odanyomva meg tudom érinteni, a csatlakozásnál a legmelegebb, de nem égeti az ujjam. Nem hiszem, hogy egy másodperc alatt ötven foknyi hőt el tudna vezetni, ha ez valódi érték lenne.
Viszont látszik, hogy az ezen a hőfokon töltött időt számolja.

A SMART adatokból egy részlet:
Warning Comp. Temperature Time: 100
Critical Comp. Temperature Time: 0
Temperature Sensor 1: 33 Celsius
Temperature Sensor 2: 44 Celsius
Thermal Temp. 2 Transition Count: 4430
Thermal Temp. 2 Total Time: 9477

Ti találkoztatok ezzel a jelenséggel? Én csak ezt leltem az interneten, úgy látszik, csak linux-ot érinti, persze nekem is az fut a gépen. Firmware-t frissítettem, de még mindig előfordulnak ezek a kiugrások.
Sebességtesztet futtatva nincs ilyen kiugrás, viszont a másik szenzornál a hőmérséklet felkúszik 78°C-ig, majd a folyamat végén szépen visszahűl.
Képernyő: [kép]
Üresjáratban: [kép]

Van valami ötletetek, javaslatotok? Vagy nem kell vele foglalkozni?

(#46867) Pyttawrx válasza Siriusb (#46866) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Azzal nem hiszem , hogy kell foglalkozni, hogy 84-ről 30-ra esik, ahogy te is írod az valami bug lehet. (Bár lehet épp dolgozott valamit :D )De én tennék rá bordát. A gyártó 70°C-ig garantálja a hibátlan működést. szerintem ha tartósan 60°C fok fölött van terhelésnél akkor mindenkképpen kell rá hűtés

[ Szerkesztve ]

(#46868) Siriusb válasza Pyttawrx (#46867) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm a válaszod. Erre a típusra milyen hűtőborda való, vagy mindegy?

(#46869) Pyttawrx válasza Siriusb (#46868) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl:
Jonsbo M.2
vagy axagon, stb.
De amelyik befér szinte bármi jó

(#46870) Siriusb válasza Pyttawrx (#46869) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm!

(#46871) Pyttawrx válasza Siriusb (#46870) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szívesen

(#46872) ubyegon2 válasza Siriusb (#46866) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes ez a fixen mindenütt 84 fokos kiugrás, bár a Linux-szal annyiban függ csak össze, hogy annak a kernele nyilván nem desktop kiszolgálásra készült, többnyire olyan hardver anomáliáknál is jelez, amin a Win nem kezd el nyekeregni.

A képeken a composite érték is 84 fok, mint a kiugró érzékelő értéke, ez is jelzi, hogy nem valós, mert a másik érzékelő nem nullát jelez.

Unraid OS RC2-nél is tapasztalták ezt a kijelzés bugot, ugye ez az OS meg főleg nem home usereknek készült.

Ami még érdekes, hogy nem kizárólag Linux alatti dolog ez, mivel maga a linux kernel nem fog beleírni az eszköz hardverébe, viszont Win alatti Magician is jelzi a kiugrást. Többen fizikai észleléssel sem érezték a magasabb hőfokot, szóval ez nem reál érték.

Az szokatlan ugyan, hogy terhelésre felmegy 78 fokra, de ez már nem elképzelhetetlen és nyilván ide már hasznos lesz a hűtőborda, ahogy Pyttawrx főszakink is javasolta. Egyébként teszten bőven a 70 fok alatt áll meg a hőterhelés viszont alatta látszik, mennyit tud levenni a hőből a borda, szóval az megnyugtató lesz nálad is.



forrás

Ha a psensor futtatása előtt nem futtattad le a sensors-detect parancsot, érdemes megtenni és a végén kiirtakra külön figyelni, nem is jelen helyzet miatt, de ha már használod.... :K

sudo sensors-detect
..........
Monitoring programs won't work until the needed modules are
loaded. You may want to run '/etc/init.d/kmod start'
to load them.

****************

nvme-cli parancsot futtatva is gondolom megvan ez a kiugró érték a nvme smart-log /dev/nvme0-ben.

(azt is írják, hogy a jelenség újabb kernelt futtató disztrókat érint, de nincs pontosan leírva, milyen verzióra gondolnak, de elképzelhető ez nyilván)

[ Szerkesztve ]

(#46873) Siriusb válasza ubyegon2 (#46872) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm szépen a meglátásodat és az információkat.

Korábban nem gondoltam, hogy szükséges lenne a hűtőborda, de a Ti ajánlásotok miatt és a kíváncsiságom kielégítése miatt is kipróbálom. Lehet a jobb hőmérséklet megtartásában az alaplap felé fújó CPU hűtő jobb lenne, de alaplappal párhuzamosan fújó van rajta, azonban a kiugrásokat ez úgysem befolyásolná. Ha egy masszív hűtőbordával is marad a jelenség, akkor ez már tuti szoftveres gond.

Természetesen a sensors-detect megvolt, de nem sudo-zom, nem vagyok ubuntu-s. :P
Persze, az nvme-t és a smartctl-t is használtam, ugyanaz tökbe-zöldbe.

Próbáltam az lts és a zen kernellel is, ugyanez. Van, amikor fél óráig nincs semmi, van amikor 5-10 percenként van egy kiugrás. Viszont azt észrevettem, ha egy videófájlt lejátszok, akkor besűrűsödik, ellenben pl. virtualbox futtatásakor nem.

(#46874) ubyegon2 válasza Siriusb (#46873) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit, én meg köszi, hogy itt leírtad a jelenséget, elég különösnek tűnik! :K Ha majd az eszközön lesz a lapka, írd le léci, megmaradt-e ugyanúgy a jelenség és azt is, mennyivel vette le a hőfokot, ami most 78-ig felment.

Lehet a jobb hőmérséklet megtartásában az alaplap felé fújó CPU hűtő jobb lenne

Szinte biztos, mikor olvastam a 78 fokot, gondoltam is a CPU hőjére, de így már a hűtés irányából fakadóan érthető a dolog.

Természetesen a sensors-detect megvolt, de nem sudo-zom, nem vagyok ubuntu-s.

:D Ez jó volt....dehát Arch vonalon is használjuk a sudo-t vagy már ott ez is más? Én még használtam a sudo pacman formátumot, az tuti.

Persze, az nvme-t és a smartctl-t is használtam, ugyanaz tökbe-zöldbe.

Ez persze várható volt, az lenne fura, ha nem így lenne.

Viszont azt észrevettem, ha egy videófájlt lejátszok, akkor besűrűsödik, ellenben pl. virtualbox futtatásakor nem.

Ez is érdekes, no mindegy, később hátha kiderül erről valami, mindenesetre aki 84 fok alá vette a hőriasztást, az gyakorta tépi a haját! ;]

(#46875) Siriusb válasza ubyegon2 (#46874) üzenetére


Siriusb
veterán

No, felkerült a hűtőborda:
[kép]
(Samsung 980 M.2 az alany, csak hogy képben legyünk)
Először elindítottam a nyúzóprogramot, nem volt kiugrás. Aztán videólejátszás közben megint jöttek a tüskék. Kis szünet után indítottam egy videofájl lejátszást és emellé a benchmarkot, semmi kiugrás. A teszt után ment tovább a videó, egy idő után ismét voltak kiugrások, persze most is 84°C-ra.
Hűtőbordával a csúcs 78 helyett 44-45˚C, brutálisan visszavág a hűtőborda, több, mint harminc fokot. :DD

Nem tudom, megérné-e mindezt megosztani a Samsung-gal is, vajon foglalkoznának-e vele?

Ritkán amúgy én is használok sudo-t, de mivel időlimites (nálam) és pl. egy fájlszerkesztésben vagyok, már jártam úgy, hogy nem tudtam elmenteni, mert kicsit hosszabbra nyúlt a szerkesztés, mivel valami mást meg kellett csinálnom közben. :) Szóval inkább nyitok egy root terminált, pláne ha egymás után több mindennek kell a root jog.

(#46876) Pyttawrx válasza Siriusb (#46875) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi a tapasztalatot és a fáradozást. Szerintem nem foglalkozik vele. Am arra kivi lennék, hogy windows alatt is lenne-e ilyen (tüske), amit írsz

(#46877) Siriusb válasza Pyttawrx (#46876) üzenetére


Siriusb
veterán

Windows alatti viselkedésre én is kíváncsi lennék.

Mivel elég szűk kört érint a probléma az alapján, hogy kevés az info róla a neten, szerintem sem foglalkoznak vele.

(#46878) ubyegon2 válasza Siriusb (#46875) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super, hogy ilyen hamar már jön is a tapasztalat! :R

Hűtőbordával a csúcs 78 helyett 44-45˚C, brutálisan visszavág a hűtőborda, több, mint harminc fokot.

Hú, ez azért elég durván el lett kapva, akkor nálad sem fog sűrűn throttlingolni az SSD. Szerintem nem bántad meg ezt a borda dolgot! :N

Először elindítottam a nyúzóprogramot, nem volt kiugrás. Aztán videólejátszás közben megint jöttek a tüskék.

Ez a 84 fok tényleg egy rejtély, nyúzóprogramra semmi...videora meg előjön, tuti van valami oka, de nagyon nem tudjuk mi lehet az. Amúgy szerintem se foglalkoznának vele a Samunál, ha Winnél is csinálná, akkor persze igen...

Szóval inkább nyitok egy root terminált, pláne ha egymás után több mindennek kell a root jog.

Ja így már értem, igen bosszantó lehet ha szerkesztésen túlnyúlik az időlimit. Bár gondolom, azt is lehet tolni, ha kikapcsolni nem is. Sejtettem ám, hogy a su lesz a dolog hátterében. ;)

(#46879) Pyttawrx válasza ubyegon2 (#46878) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Samunál, ha Winnél is csinálná, akkor persze igen...
:D Nah nincs ilyen megkülönböztetés, sose volt:D
Még oszt feltételezed. :D :D

(#46880) ubyegon2 válasza Pyttawrx (#46879) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jaj már...kivételesen jóhiszemű volt a feltételezésem! :D Nyilván desktopnál kevés a Linux user, ugye szerver fronton már a Samu is másként reagálna. ;] Ahogy láttuk az Unraid OS topikjában is egyből lecserélték a 980-ast szerverbiztosabb tipusra. De amúgy tényleg nem a hardverrel van gond szerencsére. A Wineseknek meg nyilván fel sem tűnik a jelenség! :DDD Bár a Magician csak regisztrálná ott is, fene se érti.....

(#46881) xrvman


xrvman
őstag

HDS progi mennyire megbízható, érdemes-e használni? Van e valami jobb alternatívája?
Vagy valami más ami kiváltja?

(#46882) PROTRON válasza ubyegon2 (#46880) üzenetére


PROTRON
addikt

Én nem vagyok biztos benne hogy regisztrálja a Magician.
Tisztában vagyok vele hogy más típus.
Nekem PM981a van, elvileg kicsivel gyorsabb a 970 EVO-nál.
A HDSentinel szerint életében nem volt 44 fok felett, de feltűnően stabilan tartja, mintha odaszögezték volna. Ez alapján készülnek a "riportok" is hardveraprora a kollégák által.

A HWinfo kijelzi ugyanezt a hőérzékelőt, de egy másik hőérzékelőt is "Drive Temperature 2" néven, az meg amikor nem volt rajta heatspreader, simán 75 fokra felment.
És mit ad isten, benchmarkok alatt is jelentkezett pontszámokban valmekkora különbség. : O

Ez olyan dolog, mint hogy a HWinfo kijelez egy adott teljesítményértéket, amit a belső érzékelés alapján kikalkulál, ami nálam mindennel együtt lett kb 350W.
Aztán rádugtam egy viszonylag pontos szünetmentes tápegységre, aminek ugye életbevágó a saját monitorozása, nehogy túlterhelje saját magát. Az meg ugyanarra a max üzemállapotra már 450W-ot írt ki., 475VA-el.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#46883) Graphics válasza xrvman (#46881) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megbízható, ha ismeri az SSD-t

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46884) King Unique válasza xrvman (#46881) üzenetére


King Unique
titán

SSD-khez (is) elsődlegesen eleve a gyártó saját diagnosztikai szoftverét (példák) javasolt használni, ami amúgy is ingyenes, ez kb. alap.
A HDS is megfelelhet a célra, viszont abból is javasolt mindig a legújabb stabil (jelenleg 6.01) vagy egyes nagyon új SSD-khez a béta változatot használni, nem az X éves muzeálisat (user error...), majd aztán az utóbbinál csodálkozni miért piros a főablak áttekintés menü 0%-os kondícióval és ellentmondásos információkkal (példa).

[ Szerkesztve ]

(#46885) Graphics válasza King Unique (#46884) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rossz a példa, nem régi HDS-t használt ott az illető.[link]

Az az SSD problémás volt, nem a HDS volt szar.

Az tény volt mar ilyen, de ez a példa nem jó.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46886) Siriusb válasza ubyegon2 (#46878) üzenetére


Siriusb
veterán

Mivel igyekszem vigyázni a dolgaimra, és a hűtőborda bizonnyal segít a stabil működésben és az élettartam kitolásában, úgy gondolom nem kidobott pénz. :)

Amúgy nekem a korábban idézett fórumból az egyik hozzászóló elgondolása a legszimpatikusabb magyarázat:
I think that 84 degrees is in reality 43 as I never seen that in logging. Why I'm thinking bit shift is that 42 degrees is in binary 101010 and 84 is 1010100. So instead of adding one to 42 bits get shifted to left by one.
Persze a kiugrás akkor is kiugrás marad, mégis reálisabb mértékű. És mégha nem is ez az ok, de esélyes, hogy valamiféle logikai bukfenc van valahol.

Na de lassan elengedem a dolgot, fölösleges monitoroznom az értékeket, inkább sudo-zok egyet. :D

(#46887) King Unique válasza King Unique (#46884) üzenetére


King Unique
titán

Jobb példák az SSD állapotának régi verziójú HDS miatti félrediagnosztizálására: [link], [link].

(#46885) Graphics:
Kösz az észrevételt!

(#46888) xrvman válasza King Unique (#46884) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi szépen!
Pl: Legmagasabb hőmérséklet értékek hol tárolódnak a Magicianban?

(#46889) ubyegon2 válasza PROTRON (#46882) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én nem vagyok biztos benne hogy regisztrálja a Magician.

Én sem vagyok biztos benne, de a linkelt fórumok hozzászólásai között talán ketten is írták ezt, soha nem fogom megtudni az igazságot, a Magiciant sem ismerem, soha nem is fogok vele találkozni. HDSentinel meg vagy képes követni a legújabb SSD-ket vagy nem, folyamatosan ilyet olvasni itt is. Alapból nem vagyok odáig ezekért a GUI-s monitorozó megoldásokért.

Ez alapján készülnek a "riportok" is hardveraprora a kollégák által.

Ja, beraknak egy olyan képet, amit a potenciális laikus vevő látni szeretne. :D

(#46886) Siriusb

Na de lassan elengedem a dolgot, fölösleges monitoroznom az értékeket, inkább sudo-zok egyet.

Ja, érdemes elérni arra a pontra, amikor megnyugszik az ember és elkezdi használni az eszközt! ;]

Egyébként ezt a biteltolódásos hsz-t megrökönyödve olvastam, ha ez lehetséges, akkor ez is esélyesen okozója lehet a bugnak...mert szerencsére ez tényleg egy sw-es bug lesz csak.

A hűtőborda esetedben tényleg igen hasznosnak bizonyul! Szerintem alap, hogy azok az NVMe meghajtók, amik teljesítményre is képesek, azokra érdemes bordát tenni. :) Főleg ha notebookban vannak ill desktopban, ha a CPU kisebbb kazánként funkcionál!

(#46890) --ka válasza Emperor_ (#28810) üzenetére


--ka
senior tag

Szervusztok!

Google barátunk dobta ki ezt a topikot, mert én is belefutottam - immár Windows 10-zel - G@ben trim parancs gondjába.
Jelentem, a 4. pontban megadott módszer Windows 10 Pro 64 bit 21H2 oprendszer és NVIDIA® GeForce 7025 / nForce 630a chipset esetén is megoldja a trim problémát, azaz elérhető, működik a trim!

Köszi Emperor_! :R

szerk.: Jelen esetben egy ASRock N68C-S UCC és Kioxia Exceria SATA SSD volt az alany.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46891) Doky586 válasza --ka (#46890) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akarlak elkeseríteni, mert akkoriban én is azt hittem hogy az a módszer mindig működik, de ez csak a tesztprogramok szerint igaz.
De nForce vagy USB esetén érdemes TrimCheck progival ellenőrizni az eredményt.

(#46892) --ka válasza Doky586 (#46891) üzenetére


--ka
senior tag

OK. Megnézem. :R

szerk.: Megnéztem. "CONCLUSION: TRIM appears to be WORKING!" - most már biztos? :D

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46893) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Olyan gépnél, ahol csak SSD van, az energiagazdálkodásokban mit kell beállítani a merevlemez leállítására? Ez az alap beállítás, de nem tudom, hogy SSD-nél van-e ennek jelentősége, illetve hogy a Windows miért nem állítja be önmaga.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#46894) varmi2 válasza Hegyirabló (#46893) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem kell állítani semmit. Ssd-nel ez a beállítás értelmezhetetlen.
A Windows tudja hogy nem hdd. Mivel más hdd nincs így ez lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46895) Hegyirabló válasza varmi2 (#46894) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia, köszi!

Azért merült fel a dolog, mert a Total Commander néha meghülyül, és csigalassan hajlandó csak elindulni. Megfordult a fejemben, hogy ennek lehet köze hozzá, bár az is igaz, hogy a lemezeket villámgyorsan elérem Windows intézőből.

Aquila non captat muscas.

(#46896) ledgeri válasza varmi2 (#46894) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szerintem SSD-nél is van standby (merevlemez nem pörög megfelelője), és ready (merevlemez pörög megfelelője) energiaállapot, amit ez kapcsol, és minusz X watt. Oké, hogy jóval kevesebb abszolut értékben, de pont emiatt lehet, hogy relatívban is jelentős (az ssd szintjén), de PC szinten persze nem.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46897) Doky586 válasza ledgeri (#46896) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindig várni kell amíg felpörög az SSD..? :DD
Aztán meg berezonál a pc ház..

(#46898) ubyegon2 válasza ledgeri (#46896) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Power consumption paraméternél vannak ilyen értékek nyilván.

8.9W (maximum), 6.2W (operation), 0.035W (idle), 0.005W (Sleep mode)

Samsung SSD 980 PRO 1TB, M.2

[ Szerkesztve ]

(#46899) ledgeri válasza Doky586 (#46897) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát ha már 1.5 ns-al később látod a monitorod bármikor... Akkor az SSD beindulása is idő ám biza! ;]
#46898 :R akkor jól emlékeztem, szóval a #46894 varmi2 "Ssd-nel ez a beállítás értelmezhetetlen."-je picit tulzás...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46900) PROTRON válasza ubyegon2 (#46889) üzenetére


PROTRON
addikt

"Ja, beraknak egy olyan képet, amit a potenciális laikus vevő látni szeretne."

Én arra céloztam, hogy akinek nem volt még pont ilyen típus a kezében, az nem is tud róla hogy a HWinfo szerint van egy másik hőérzékelő is benne, ami veszélyesebb adatokat mutat.
Szal nem szándékosan verik át a laikusokat, mert még a profik is csak akkor tudnak róla ha utána mennek a kérdésenk. Neten se lesz róla rendesen info.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.