Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31002) thomas50.000


thomas50.000
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég összetett kérdésem lenne.

Szóval. Van egy excel fájlom, aminek bizonyos cellái csatolva vannak más excel fájlokhoz, tehát minden megnyitásnál rákérdez, hogy frissítse-e.

Gyakorlatilag foci tabellákról van szó. Az egyik munkafüzetben vezetem a meccseket, ebben pedig csak a tabellát frissíti. Ez működik is nincs vele gond.

Viszont szeretnék egy olyan makrót létrehozni, ami a csapatok címereit (egy képet) beilleszti abba a cellába, amiben a csapatok nevei vannak, jobbra igazítva, ugyanakkora méretben, mint maga a cella magassága.

A fő probléma az, hogy minden indulásnál valahogy törölni kéne a meglevő képeket, mert ugye, ha változik a tabella, akkor változik a csapatok helye.

Ezt a változást kéne valahogy követni. Tehát, ha rányomok a frissítésre induláskor, akkor ő ne csak az írásokat frissítse, hanem utána rögtön a képeket is.

Nem tudom mennyire érthető ez így. Ha én elolvasnám ezt, nem biztos, hogy érteném, mit is akarok, de remélem valaki érteni fogja, és esetleg tud majd segíteni...

A cellák, amikben a csapatok vannak: B4:B21, L4:L23, V4:V23, AF4:AF23

A válaszokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.