Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54201) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#54195) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Így meg még jobban tetszik a TIP2.

Most lesem, ugyanazt találtad Te is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54202) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#54200) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Azt a kevésbé hajló, keményebb, USB kábelt hol lehet kapni? Nincs véletlenül kéznél, eladó, hasonló?

(#54203) ZozzV6 válasza FBLLMAG (#54202) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem nincs. de ebay vagy aliexpressen tuti van

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#54204) Lacerta válasza FBLLMAG (#54202) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nézd meg a 2.4 / 3 A-es Ugreen kábeleket. A sima, szövetborítás nélküli PVC modelleket.
Azok vastagok, kemények ( és jó minőségűek ).
A födbe szúrva felmászhatsz rajtuk. :DDD

(#54205) benfolds


benfolds
őstag

van már esetleg a cooyoo quantumhoz és klónjaihoz hasonló megoldású, de nagyobb fényárammal bíró kulcstartólámpa? tip-em is van, a fénye jó, de az elforgatható kialakítás jobban tetszik. a tup fénye már "elmenne". de a méreteivel nem vagyok kibékülve.

(#54206) ZozzV6 válasza benfolds (#54205) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A TUP mérete az akku miatt is szükséges. egy 200mAh mini akkuval 4x felnyomnád 1 perc turbóra 1000 lumennel és le is merült. Ezért a méret. Ha számít a méret meg kell elégedni a kis fényerővel vagy be kell érni maxon pár perc üzemidővel.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#54207) benfolds válasza ZozzV6 (#54206) üzenetére


benfolds
őstag

ja, az üzemidő is szempont. ha ezt is beleszámolom, akkor lehet, hogy még mindig a tip legjobb kompromisszum.

(#54208) androklész válasza i-sti (#54189) üzenetére


androklész
csendes tag

Sajnos úgy látom, nem igazán érdekel senkit a véleményünk...de hadd vegyék a sok önálló életet élő, villogós meg lötyögős hulladékot, ha nekik az kell :K

[ Szerkesztve ]

(#54209) FBLLMAG válasza androklész (#54208) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Vannak azért más minőségi jó lámpák is. Nem rossz az F1 sem, pláne azért az árért, de vannak más lámpák is. Tavaly, mikor akciózva volt, ezekkel is voltak problémák.

(#54210) FBLLMAG válasza benfolds (#54207) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ne siesd el a vásárlást. Már itt a TIP2.

(#54211) Gargouille válasza ZozzV6 (#54200) üzenetére


Gargouille
őstag

Nitecore nem szokott tetszeni, de ez kifejezetten jó kis lámpának tűnik. A formája jól el van találva, kulcstartóra nagyon praktikus. Meg úgy az egész jónak néz ki. Majd mindenképp írjatok róla, ha már lesz valakinek! :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#54212) vince


vince
őstag

FT03-at átvettem, O gyűrű rendben, bezel ragasztott, rugó körüli műanyag gyűrű picit zörög, de így, hogy tudom, hogy ártatlan a dolog, egyáltalán nem zavaró. A többit majd este :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#54213) UberMutant válasza FBLLMAG (#54210) üzenetére


UberMutant
őstag

egy a kérdés, hogy milyen lock out megoldást alkalmaznak a tip2-n ha egyáltalán lesz rajta valamilyen.
érthetetlen, hogy az eredeti ős tip-en meg tudták oldani a 2 gombos lock out módot és soha többé.

(#54214) FBLLMAG válasza UberMutant (#54213) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az 1. sorozat, azzal az lock funkcióval merítette az akut. Akkor inkább a 30 mp -es kikapcsolás. De e TIP2 esetében az oldalára kerültek a kapcsolók, így zsebben sem valószínű, hogy véletlen aktiválódik. A TUP lock1, lock2 -vel van ellátva, 2 gombnyomás, második hosszabban, ez is zavaró tud lenni, ezt kivárni. Inkább a TIP akkor már. ;)

Remélem a TIP2 nem műanyag klipszet kap. Kinézetre tetszik, használhatónak tűnik.

(#54215) UberMutant válasza FBLLMAG (#54214) üzenetére


UberMutant
őstag

tévedés, nekem első sorozatú van 3 db és egyik sem merül.
szóval meg tudták csinálni, hogy jól működjön, erre nem használják többé, hanem ezeket a gagyi lockoutokat , mint pl műanyag klipsz... nevetésges.
szerintem az egyes tip a leghasználhatóbb, a tinit ki is dobtam, annyira kezelhetetlen volt az UI ( kikapcsolt, ha nem a megefelelő gombot találtam el véletlenül, kifejezetten bosszantó)
vissza kéne kanyarodjanak a jól működő emberbarát UIhoz

[ Szerkesztve ]

(#54216) FBLLMAG válasza UberMutant (#54215) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A TINI már talán túl apró. :U

Legalábbis nekem úgy tűnik. Nekem a THUMB, TIP SS, TUP van meg eddig, de ez a TIP2 is bejövős. ;)

A kezelésükkel sincs semmi gondom. És ez a TIP2 elég használhatónak tűnik. ;)

(#54217) WestBam válasza FBLLMAG (#54216) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Kulcstartó lámpáról beszélünk.
Nincs olyan, hogy kicsi, olyan van, hogy nagy, vagy túl nagy. A TINI az kifejezetten jó, hogy kicsi, mert így nem foglal sok helyet zsebben. Ezek nem elemlámpák, nem szabad úgy rájuk nézni.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#54218) FBLLMAG válasza UberMutant (#54215) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Vagy lesd meg az Olight ION kulcstartóra való lámpáját. Annak az oldalsó kapcsolója rendes kapcsoló, és jól is néz ki. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54219) i-sti válasza FBLLMAG (#54216) üzenetére


i-sti
senior tag

Minek neked ennyi kulcstartó lámpa? :F

Novum Forum Siculorum

(#54220) UberMutant válasza FBLLMAG (#54218) üzenetére


UberMutant
őstag

oligthot többé nem veszek.
amúgy az is nagy dög. én is a kicsi csavarós 10180as akkuval működőket használom kulcstartón.

de nem akarok én másik lámpát venni, csak azt mondtam, hogy a NC elronotta a jól működő UIjét és nem tud használhatót csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#54221) Ra3 válasza FBLLMAG (#54214) üzenetére


Ra3
őstag

A TIP legeslegelső soroztata merítette az akksit lockolva, nekem volt kettő is amiben ezt javtották még 2016-ban (karácsonyi piros-kék, meg piros-zöld változatok pl.).
Aztán utána ezt mégsem alkalmazták, mert a TIP 2017-hez már a műnyag klip, meg új UI jött.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#54222) FBLLMAG válasza i-sti (#54219) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A TIP SS lényegében, amit ténylegesen kulcstartón hordok.

A THUMB mindenes. Siltes sapkára rakva fejlámpaként használható. Kulcslyukba betalálni pont megfelel ez is. Mivel 120° -ban dönthető a feje, ingzsebből is megvilágíthatja az utat előttem. De használtam már lámpásnak is, mivel nagyon szélesen terít. Farmer hátsó zsebében, pirosan villogva jelzi, hogy merre járok. El ne csapjanak az út mellett. ;)

A TUP -ról meg már írtuk, hogy nem kulcstartóra való lámpa, inkább EDC lámpa. Ez szerint is használom. Az a 8000 cd fényerő, 1000 lm, sok mindenre elég. De alacsonyabb fokozatokon is jól használható. A hátramaradó üzemidő kijelzés is hasznos tud lenni. Könnyű, klipsszel ellátva, ha nem elég a THUMB ereje, ezt rakom a sapkára. ;)

Mivel ezek működnek töltés közben is, asztali lámpaként is használhatók, ezért keresek 30 - 40 cm hosszú, keményebb USB kábelt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54223) FBLLMAG válasza UberMutant (#54220) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mi történt? Mesélj már.

(#54224) FBLLMAG válasza Ra3 (#54221) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Pont ezt írtam én is. ;)

(#54225) FBLLMAG válasza WestBam (#54217) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Azért a túl apró sem annyira jó. A kapcsolót is el kéne találni, közben a lámpát is kell tartani. :U

(#54226) i-sti válasza FBLLMAG (#54222) üzenetére


i-sti
senior tag

Köszi a válaszod, így már értem.

Én TINI-n gondolkodok, csak sokallom érte a 15 usdét.
TIP már túl nagy nekem.

TINInek sem tetszik a vastagsága és a kicsiny aksi, de emészthetőbb számomra.
Hátha lesz majd akcióban 10 USD körül, alatta.

Novum Forum Siculorum

(#54227) Czimby


Czimby
addikt

SP33 probléma esetére olvasnivaló

A baj csak annyi, hogy nálam 3.9V-os töltöttségű akkunál is csinálja...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#54228) FBLLMAG válasza Czimby (#54227) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Érdekes funkció. 😉🤔

(#54229) Czimby válasza FBLLMAG (#54228) üzenetére


Czimby
addikt

Ahogy csökken a fesz úgy veszi ki a nagyobb fokozatokat

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#54230) FBLLMAG válasza Czimby (#54229) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ezt értem. De a Te esetedben már 3,9 V -nál? Az én lámpáim, 3,3 - 3,4 V körül még TURBO fokozatra kapcsolhatók. ;) Bár a Nitecore MH23 elég gyorsan merül, még 2AA -s lámpákkal szemben is. ;)

Mondjuk elég érdekes így a kezelése. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54231) FBLLMAG válasza Czimby (#54229) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

És ráadásul kicsit érdekesen szedi ki a legmagasabb fokozatokat. Mindig 2x kattintással érhető el az éppen legmagasabb fokozat. Bár lehet, hogy másoknak ez tetszik. ;)

Nekem jobban tetszik, ha elindítom ahol szeretném, és visszalépeget arra a fokozatra, amit már tud tartani az adott fokozaton. De, ha lehet, ezt minél alacsonyabb tápfeszültségen csinálja, amikor már tényleg nincs delej az akkuban. Előtte, természetesen jelezhet. ;)

(#54232) vince


vince
őstag

Röviden kipróbáltam az astrolux ft03-at, nagyon tetszik! Kellően hotspotos ahhoz, hogy nagyon messzire elvilágítson, de van annyi szórt fénye is, hogy ne fénykard legyen. Eddig felülmúlja a várakozásaimat:C

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#54233) ks52 válasza vince (#54232) üzenetére


ks52
csendes tag

Tehát érdemes egy ilyet beszerezni, annak aki lámpamániás? És megkérdezhetem miben múlja felül a
várakozásaidat, mert én is gondolkodom a beszerzésén? :F

(#54234) Czimby válasza ks52 (#54233) üzenetére


Czimby
addikt

Nem engem kérdeztél, de:

Az 500m-re levő templomtornyot láthatóan megvilágítja.
Nem melegszik magas fokozaton sem.
Tényleg elegendő szórt fényt is ad, a hotspot meg brutál.
Jó a fogása.
A beépített töltő is klafa.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#54235) vince válasza ks52 (#54233) üzenetére


vince
őstag

Leginkább abban teljesít várakozásomon felül, hogy mennyire jól használható közelre is, alacsonyabb fényerőn. A többi szempontot Czimby leírta :K

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#54236) FBLLMAG válasza vince (#54235) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Olvastam a FT03 leírását a zeroair lapján. A kimenet nem tűnik szabályozotnak, nem stabilizált. A 2400 lm -nél ezt értem, valószínűleg hőszabályozás, de 1000 lm -nél is csinálja, és ahogy merül az akku, úgy csökken a fényáram.

Igaz ez?

(#54237) ZozzV6 válasza FBLLMAG (#54236) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Igen. Minden Fet driver ilyen. Ebbe az árba nem fér bele egy stabilizált driver. De nagyon minimális a csökkenés mivel az SST40 egy alacsony nyitófeszültségű led. A jelentős csökkenést az akku miatt turbóban hamarabb észreveszed. De utána következő azaz ha fokozatmentesben vagy a ramping tetején 1000 lumennél akkor veszed észre ha az akku 3,2V feszültség alá esik az meg majdnem a teljes lemerülésnél van már. Kivéve ha gagyi akkut használsz és beesik a feszultsége 3A-től is. Én azt mondom az, hogy majdnem üres akkunál esik be nem probléma.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#54238) MittuDomain_ válasza vince (#54232) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Eddig türtőztettem magam, de ennyi pozitív kritika után felkerült a bakancslista elejére. Nagyon remélem, lehet majd megint kapni 25-30$ között. (A 25-el bilibe lóg a kezem, tudom.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#54239) vince válasza MittuDomain_ (#54238) üzenetére


vince
őstag

Így voltam én is az első híradásokat követően. Az első készletből nem vettem, de aztán ráfeküdtem a dologra.
Nálam pont betalált az oldalkapcsoló és a kinézet (élőben beigazolódott, nagyon jó a fogása) és mivel a Klarusom döglődik, pont meg tudtam indokolni a megvételét. Az meg már csak hab a tortán, hogy épp $30 körüli összeget kaptam vissza a Gearbesttől (Feuchtban eltűnt csomag, biztosításom persze nem volt, 6-7 levélváltás után sikerült meggyőznöm az ügyintézőt, hogy a teljes összeget utalja vissza...), így kvázi ingyen volt:DDD
A feleségemet ugyan ki kellett engesztelnem egy $80 értékű könyvcsomaggal (még egy lámpát vettél?!), de ha ez az ára, legyen! :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#54240) MittuDomain_ válasza vince (#54239) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az asszony mindig drága. És a lámpák nem férnek él sehol és minek az, de a huszadik pár cipőnek is mindig jut valahogy hely, pedig annak darabja 40-80$.:DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#54241) ks52


ks52
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a hasznos információkat az Astrolux Ft03-al kapcsolatban! :K

(#54242) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Használ valaki power bankot a kerékpár világításának táplálására? Ha nem akkor legalább elvileg lehetséges? Esőben biztos felejtős. USB nem vízáló csatlakozás.

Pl. Mi 20000mAh Mobile Power Bank. 2 x DC 5.1V / 2A max 3.6A USB output.

A power bank a telefonomhoz kellene. De tovább gondoltam. Mire lehetne még használni. Most csak 1 SH98 vagy ahhoz hasonló lámpám van. Nincs rajta USB vagy microUSB, szóval ez így még nem működne. Csak legalább arra vagyok kíváncsi van e értelme a felvetésnek?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#54243) gyapo11 válasza tknof1871 (#54242) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha 5 V-on kiad 1 A-t az 5 W, ha 2 A-t az már 10 W, simán jó világításra. A vízállóságot meg lehet oldani egy dobozba helyezéssel vezeték alul kivezetéssel, de ez meló, másrészt ha lemerül, nehezebb az akkucsere mint egy lámpában.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#54244) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#54237) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Kösz szépen. :R

Ugyanazon az oldalon lestem a FT02 -est, az meg stabil volt. Ezen az oldalon, a FT03 esetében, az az 1000 lm is esik. Igaz, az egész idő alatt, 1000 lm -ről > 500 lm -ra, és csak a vége látványosabb. Ahogyan írtad. ;)

(#54245) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Vásárlási ingerem támadt FT03-ra.
Illene UT02 és a két darab SP36 mellé a fiókba. :B

üdv

(#54246) fjudors válasza tknof1871 (#54242) üzenetére


fjudors
aktív tag

nem egészen..

amiikor tönkrement a solaestorm 58-as lámpán akkuja, akkor ilyesmit vettem szintén solar storm

persze, külön akukat is vettem.amit én vettem, az dupla csatlakozós, egyrészt USB, amit én leszigeteltem, illetve a vízhatlan dc menetes csatlakozó.
én napi szinten használtam, évekig, télen is.nem volt vele problémám.
Most nem kerékpárral járok melóba, azért nem használom

(#54247) FBLLMAG válasza tknof1871 (#54242) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Igen, tudom, a biciklilámpák drágák / drágábbak. De hidd el, egészen más érzés ezzel bicajozni. A lámpa eléd világít 1 fénykört, köré fénygyűrűként, szórt fényt. Így látod a kátyút, hogy közeledik, de mikor a kerék elé ér, mereszteni kell a szemedet, hogy hol is van az a kátyú. Ezért, vagy nagy ívben elkerülöd, vagy ha jön mögötted autó, jó eséllyel megcélzod.

Én már csakis bicikli lámpát fogok használni, és ezt egészítem ki lámpával / lámpákkal. Mi a más? Az alsó reflektor előtt levő fehér valami.

Mit csinál? Olyan mintha lefelé világítana, egész a pedálokig. Látom, hogy vált a váltó, de a gödrök, úthibák is megvannak. A szembejövő meg nem is érdekel.

És az üzemidővel sincs gondom, mivel a legalacsonyabb fokozat is 150 lm, amivel jól látok, de a lámpa is rengeteget bír. És nagyon jól terít, hozzá kell tennem. Már bicajoztam ezzel a lámpával, és azóta nem nyomtam töltőre. Óra : perc a kijelzőn. Beszéljenek a képek.

És amikor gödrök vesznek körül, mert a mezőgazdasági gépek szétjárták a földutat, és azok a gödrök / dombok 30 - 40 cm mélyek is tudnak lenni, az a lámpától kivezetett távkapcsoló, nagyon jól tud jönni. Mármint, ha haladni is szeretnél, és repülni sem szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#54248) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#54247) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ja igen, nemcsak úthibák vannak. Felénk az út oldalán, hosszúkás ráccsal vannak fedve a vízelvezetők is, és szerencsére hossz irányba, hogy a bicaj kereke bele tudjon menni. :K Ezt 4 - 5 m -ről nem biztos, hogy látni.

Tópartra, nyáron sátorozni, is kiszoktuk vinni a bicajt. A földút itt sem szokott kivilágítva lenni esténként. :D

Mindenki maga tudja mit használ, mivel, mennyire érzi magát biztonságban. Hiszen erről van szó.

Aki drágának tartja érte a pénzt, nem jár soha terepen, földúton, csak jó minőségű utakon jár, annak féláron ott a Fenix BC25R, ami szintén biciklilámpa. Annak minden jó tulajdonságával.

Viszont aki terepezik, annak még mindig a Fenix BC30R, Fenix BC30R a jobb választás, ár / érték arányban is. Ki kell próbálni és megértitek miről írok. Ez már kifutó modell mert itt a Fenix BC35R, ezért nem árt sietni. (Terepre az öregebb jobban tetszik. Az új modell esetében túlságosan erőltetik a lefelé világítást.) ;) Persze, léteznek 4000 - 6000 lm -os, 200 - 300 € értékű, 4 - 7 ledes profi bicikli lámpák is, de már ezekkel is gond nélkül lehet kerekezni.

És itt az extrém összehasonlítás, drága vs olcsó biciklilámpa. ;)

(#54249) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#54248) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

És én sem adok ki 200 € -t a 2000 lm -os Sigma Buster -ért.

(#54250) lugoka válasza FBLLMAG (#54248) üzenetére


lugoka
csendes tag

Jó dolog ez a biciklis lámpa. Csak egy valamit nem értek. Mi lenne olyan nehéz abba, hogy 1 v 2 18650-el működjön az a szerencsétlen lámpa?! Ha 15-20 km-t kell mennem kivilágítatlan helyen, következő este vissza és nem tudom tölteni közben, akkor tapogassak hazafelé? Mikor csak cserélhetőre kellett volna megcsinálni az akksit? :W Ahol bárki járkálhat nem fogok otthagyni egy a havi fizumnak a felét érő lámpát. :N Részemről még mindig úri bolondságok ezek a lámpák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.