Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) doc válasza fi:zi'k (#900) üzenetére


doc
nagyúr

sosem volt '10 euros darab' :) az az egesz sztori nagyreszt csak hiszteriakeltes volt...
hogy melyik a legolcsobb, nem tudom, de egy KSO-s sima Kindle talan eselyes (bar vammal, afaval sulyosbitva annak is megugrik az ara)

(#902) Libretom válasza doc (#899) üzenetére


Libretom
aktív tag

Áttördelésnél is megőrzi a képeket, rajzokat? :R Az tényleg ügyes! Ha jól értem, a magyar ékezetes betűket nem ismeri fel !?

(#903) doc válasza Libretom (#902) üzenetére


doc
nagyúr

nem, attordelesnel csak a szoveg marad (talan a hasabokra szedettnel megmarad a grafika, de ebben nem vagyok biztos)

a magyar karakterekkel en meg sosem lattam problemat, egyik olvason/appban sem :)

(#904) Libretom válasza fi:zi'k (#900) üzenetére


Libretom
aktív tag

Originál Kindle 4-et (reklámosat) kb. 25-26 ezerért, de akár kevesebbért is kaphatsz. Most, hogy jön a Kindle Paperwhite szépen lement az ára. Nézd meg a Prohardveren az apróhirdetéseket, esetleg a Vaterára is kukkants be. A reklámos semmiben nem zavar. Kikapcs.után a kijelzőn egy reklám van, bekapcs. után a menüben alul van egy keskeny reklám sáv. Olvasáskor nincs.

(#905) fi:zi'k válasza doc (#901) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Erre gondoltam.
De ahogy írtam is, nem igazán játszik a megkötések miatt.

A KSO az mit jelent?

(#904) Libretom
Nem lenne rossz, ha 1 db kellene belőle. viszont 4-nél már kicsit húzós az ára. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#906) doc válasza fi:zi'k (#905) üzenetére


doc
nagyúr

igen, en is arra gondoltam :)
az ararol meg semmit nem tudni, csak azt hogy joval tobb lesz mint 10 EUR (ezt az arat a gyarto dobta be azzal hogy 'akar annyiert is adhatnak a mobilszolgaltatok' :D)

a KSO pedig az, amit eggyel feletted irt a kollega, vagyis reklamos verzio

annal olcsobban eInkes ebook olvasot szerintem nem kapsz...

(#907) Libretom válasza doc (#906) üzenetére


Libretom
aktív tag

Egyetértek, ennyiért nemigen lehet majd árulni! Egy alap Kindle előállítása, önköltsége kb. 85 dollár, és az Amazon azért adja alacsony áron, mert a keresztfinanszírozás (értsd: olcsóbb olvasó, hogy sok ekönyvet vegyél az Amazontól) révén, a könyvforgalmazás árából jóval nagyobb haszonra tesz szert, mint a különbözet. De még akkor is promóciós fogásnak tűnik 10 eurós ár ígérete a Txtr Beagle-ért, ha valami hasonlóban töri a fejét a gyártó. Én egyébként a hír megjelenésekor feliratkoztam a Beagle hírleveleire, de azóta teljes a csend.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#908) Degeczi válasza Libretom (#907) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kivesézték már másik cikkben: a Beagle nem valódi könyvolvasó, hanem gyakorlatilag egy fekete-fehér digitális képkeret, ami csak képeket tud megjeleníteni, szöveggel nem foglalkozik, azt egy mobiltelefonon kell renderelni, ennek minden hátrányával (nem lehet meenet közben betűméretet vagy típust változtatni, a több GB-nyi memóriában is csak néhány könyv fér el, nem lehet szövegre keresni, stb.),
és persze a "10 EUR" is csak úgy értendő, ha egy mobilszolgáltatótól veszed (és nyilván később forgalmi díjakban "törleszted")

(#909) Libretom válasza Degeczi (#908) üzenetére


Libretom
aktív tag

Márpedig ha képfájl, akkor nem csak nagy a terjedelme, de gyakorlatilag nem is lehet vele semmit csinálni (betűméret változtatás, keresés stb.). Ráadásul 5 colos képernyőnél ez még durvább. :W Ez egy gagyi cucc lehet.

(#910) ng0ofy válasza Libretom (#909) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Az. Viszont ennyi pénzért, amennyiért adni akarják pont jó a gyereknek rátölteni minden héten egy könyvet és olvasgasson, mégis e-ink...

(#911) Degeczi válasza ng0ofy (#910) üzenetére


Degeczi
nagyúr

semmit nem tudni még arról, ténylegesen mennyiért akarják adni!
a 10 EUR mobilszolgáltatói csomagra vonatkozott - márpedig az is veszett sok lehet, ha utána pár hónap alatt jóval többet adsz ki az adatforgalomra, mintha egy valódi e-book olvasót vettél volna

(#912) ng0ofy válasza Degeczi (#911) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ez igaz. Én abból indultam ki, hogy mivel eladni akarják és pénzt akarnak keresni vele, ezért nem lehet, hogy teljesen marhaság legyen, mert azt nem veszik meg annyian :D

Mindenféle mobilcsomagok és készülékek mellé ajándéknak (vevőcsalogatónak) tökéletes. Ingyen hozzám vágják, csak írjak alá még egy év hűséget vagy ha most rendelem, akkor kapok ilyet vagy ha drágább droidos készüléket veszek ilyet adnak mellé típusú akciókra gondoltam.

(#913) Boond válasza Libretom (#898) üzenetére


Boond
addikt

Bonyolult ábrák, magazinokhoz, amúgy sem a 6-7"-es kijelzők valók, hanem a 9-10"-es, nagy(obb) felbontású olvasóké, mint pl a:

pocketbook-912 (régebbi típus)
onyx boox m92 (újabb változat, Pearl kijelzővel, gyorsabb processzorral)

De pl az amazonnak is an ilyen típusú olvasója, tudtommal.

(#914) bencze válasza Boond (#913) üzenetére


bencze
senior tag

épp bejelentették, hogy kivezetik a dx-et

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#915) sesshou


sesshou
senior tag

Nook simple touch és kindle 4 közül ha csak a kijelzó minőségét nézzük azt is csak abban a tekintettben hogy melyiken jobb olvasni nem pedig képek megjelenítése melyik a jobb, van külömbség egyáltalán és ha van mekkora?

(#916) Degeczi válasza sesshou (#915) üzenetére


Degeczi
nagyúr

külömbség biztosan nincsen, különbség már könnyen lehet: akár még két Kindle között is... az e-ink ilyen, van gyártási szórása, nem egyformák az egyes példányok

(#917) sesshou válasza Degeczi (#916) üzenetére


sesshou
senior tag

Röviden nem tudod. Köszönöm a választ.

(#918) Degeczi válasza sesshou (#917) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pedig elég rövid volt, de akkor hosszabban is, hátha megérted: nem lehet ilyet általánosságban kijelenteni, mert a gyártási szórás bármerre eltérhet, még egy típuson belül is - hát még különböző márkák között...

(#919) Libretom válasza sesshou (#915) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ez HD ismertető talán segít dönteni, bár a két touch-ot hasonlítják össze:

http://www.youtube.com/watch?v=YKXPyGuz-hw

Egyébként állítólag jobb a K4. Kontrasztban, a fekete mélységében a Kindle verhetetlen.....

(#920) ng0ofy válasza sesshou (#917) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nekem van egy olyan érzésem, hgoy ezeket ugyanott gyártják, ugyanabból az alapanyagból (ez tuti biztos, mivel a kejlzőhöz szükséges nehézfémeket jelenleg csak Kínában bányásszák). Tehát a különbség a hozzátett technológiában keresendő. A kindle touch elvileg most a legszebb kijelző, több külföldi (engadget, technet) lapban olvasni erről, azonban amint az előző hszben lévő videóban is láthatod: nincs garancia rá, hogy van két egyforma (:

(#921) doc válasza sesshou (#915) üzenetére


doc
nagyúr

az ekonyvolvaso blog tesztiroja szerint a Kindle kepernyoje egy hangyanyit jobb (foleg a kepek megjeleniteset illetoen - egyebkent a tesztalany az en sajat Nookom volt :D)

en eddig ketto Kindle-t lattam, a 3G-t meg regebben, igy az emlekeimet nem tekintem mervadonak
az uj 4-est nemreg, es meg kell hogy mondjam hogy a minosege valami borzalmas nagy csalodas volt. mar egy lapozas utan is teljesen katasztrofalis a kijelzo, SZO SZERINT el lehet olvasni az elozo oldal tartalmat a jelenlegi alatt... (gyari, hekkelesmentes valtozat)

de tekintve hogy mindenhol mennyire dicserik, gyanitom hogy ez a gyartasi szoras legaljabol sikerulhetett, nem hiszem hogy amugy ennyire rossz lenne a Nookhoz kepest (amivel en tokeletesen meg vagyok elegedve, illetve kis fenyero mellett nem kenyelmes olvasni, de ez meg minden mai eInkre igaz)

szoval osszefoglalva: SZERINTEM nincs szamottevo kulonbseg kepminosegben, ne az alapjan donts :)

(#922) sesshou válasza Degeczi (#918) üzenetére


sesshou
senior tag

értem en hogy típuson belül is lehet külömbség es ertem hogy mire gondolsz. de hogy az mindegy legyen hogy milyen panel van benne mert a veletlen dönt a minőségéről azt kotve hiszem. ha valaki azt mondja ugyan az a panel van benne akkor rá bolintok hogy az ugyan olyan. de mar ne haragudj hoogy arra a kerdesre hogy mi a kulombseg nem fogadom el azt a valaszt hogy azt az univerzum donti el

(#923) Libretom válasza doc (#921) üzenetére


Libretom
aktív tag

Vitatkozom! Természetesen nem lehet elolvasni az előző oldalt, (vagy ha mégis, akkor az régen rossz, lehet gariztatni), de néha (nem az első lapozásnál) valami halványan valóban átdereng, ha nagyon nézed. Az meg, hogy "kataszrófális", hát tényleg abszurd állítás!! A családban két 4-es van, és legalább ugyanolyan a betűkontrasztjuk, kijelző minőségük mint a 3-asé, (olyan is van a környezetemben!), vagy mint pl. a SONY PRS-T1-é. Ezt személyes tapasztalataim alapján állítom. Az ekonyvolvasoblog.hu-n olvasható értékelések szerint mérhetően a Kindle a legjobb kontrasztban, fekete-fehér erősségében.

(#924) doc válasza Libretom (#923) üzenetére


doc
nagyúr

nezd, vitatkozni lehet, de megfogtam a kollegam Kindle 4-et, lapoztam egyet, majd hangosan nekialltam felolvasni az elozo oldal szoveget... ez nem eppen a 'halvanyan atdereng ha nagyon nezed' kategoria (a Nookon valoban ilyen)
de nem veletlenul tettem hozza, hogy ez valoszinuleg az adott peldany sajatossaga, de akkor megerositettel, hogy normal esetben ez nem ilyen :)

(#925) Libretom válasza doc (#924) üzenetére


Libretom
aktív tag

Abszolut nem akarok vitatkozni, mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét :R , de azt a K4-et szervízbe kell vinni. Sajnos a PRS-T1-emmel így jártam. Nem végezte el az oldalfrissítést lapozás után rendesen, és tényleg olvasható maradt az előző oldal. Képzeld el, hogy nézett ki, amikor egy részletgazdag borító után lapoztál az első oldalra. Nagyon durva volt... "Kijelző hiba, gazdaságosan nem javítható" :F

(#926) sesshou válasza doc (#921) üzenetére


sesshou
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ:) Amit említettél ha jól tudom a nonflashblack lapozás miatt lehet. de ez állítólag kikapcsolható. Ami lássuk be ha a könyvolvasást veszem alapul nem egy olyan hatalmas nagy probléma.

viszont emiatt még mindíg gondolkozom a nook on.

Egyébként az általad említett teszt miatt kérdeztem úgy hogy ha nem nézzük a képek megjelenítését. mert hogy ott szidták ezt a tulajdonságát. de hát könyörgöm... Nem képnézegetőket akarom használni. Azokhoz a vekete fehér ceruza rajzokhoz meg akik a konyvekben vannak nem is kell nekem sok árnyalat.

Összefoglalva jó lenne egy nook csak lenne 24000 ért valahol. mert kindle-et már találtam de De nook ot még nem ilyen árban.

(#927) sesshou


sesshou
senior tag

Nincs valakinek eladó nook ja vagy kindle 4 e itt a fórumon?:)

(#928) leslieke válasza sesshou (#927) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Hardverapró tele van eladó kindle 4-el. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#929) doc válasza sesshou (#926) üzenetére


doc
nagyúr

a Nook sem csinal teljes oldaltorlest minden lapozas utan :)
alapban talan 6 lapozasonkent van teljes oldalfrissites, de egyaltalan nem latok szellemkepeket. a CoolReaderben 9 lapozas utan torol, de ott is teljesen jo

(#930) sesshou válasza leslieke (#928) üzenetére


sesshou
senior tag

Hát azt tudom is és hétfőn lessz is de így hogy már a számban érzem az eink ízét az a pár nap is olyan sok.:) :))

(#931) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A Kindle 4/5-re fel lehet tenni az itt leírt 3-ashoz való angol-magyar szótárt??

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#933) pthomas1976


pthomas1976
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.Vásároltam egy nook simple touch-ot.Elkezdtem a regisztrációt-időzóna, wifi,b&n reg-, minden megvan de az utolsó 4. lépcsőfoknál ezzel az üzenettel kidob a gép: error sorry we are having trouble setting up your nook. Please shutdown the device and try again. If the problem persist,contactCustomer Support at 1-800-The- book (1-800-843-2665) Ezt értem,hogy mit jelent,de akárhányszor újrakezdem mindig ugyanezt írja ki. Előfordult ez már mással is? Köszi a segítséget.

(#934) doc válasza pthomas1976 (#933) üzenetére


doc
nagyúr

nekem nem volt ilyen gondom...
mi az a 4. lepes? vagy az mar csak a legvegso OK gomb lenne?

a wifihez tudott csatlakozni? a legutolso firmware update-ben javitottak valami ritka hibat, allitolag bizonyos wifi-routerekhez valo kapcsolodassal gondja volt

esetleg probald meg a regisztracio idejere 'kinyitni' a wifit (titkositas nelkul)

[ Szerkesztve ]

(#935) pthomas1976 válasza doc (#934) üzenetére


pthomas1976
csendes tag

Akkor leírom az egész folyamatot: (Így egyszerűbb elmondanom) power gomb hosszan bejön az üdvözlő képernyő.Nyomok egy next-et,elfogadom a terms and conditionst agree.Időzóna választás(mondjuk pacific time) next gomb.Jön a wifi kiválsztom a routerem kiírja,hogy connected to the internet.Continue with setup erre rányomok,most kéri a B&N accountot(email cím és jelszó) Ezt a nookról csináltam,működik megnéztem a honlapon. Beírom az email címetés a jelszót,sign in-renyomok,és akkor jön ez az üzenet:Error Sorry we're having trouble setting up your Nook.Please sutdown the device and try again.és hogy vegyem fel a kapcsolatot a coustumer support-tal,ha ismétlődik a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#936) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Sziasztok!
A páromat meg szeretném lepni e-book-al elsőre egy Kindle Paperwhite -ot néztem ki (a reklám nélkülit). Nem nagyon vágom ezeket a kütyüket , ebben az árkategóriában van jobb vétel? Illetve honnan lenne érdemes megrendelni?

Bazinga!

(#937) doc válasza bluyoo (#936) üzenetére


doc
nagyúr

jo valasztas, szerintem rendeld meg az amazon.com -rol, pillanatok alatt odaer, van garancia, ami kell
allitolag nehany magyarorszagi muszaki uzletlancban aruljak, errol sokat nem tudok, meg kell nezni hogy ugy olcsobb-e

(#938) Gabás válasza doc (#937) üzenetére


Gabás
addikt

nem lehet még Mo-ra rendelni

(#939) doc válasza Gabás (#938) üzenetére


doc
nagyúr

ahso, azt nem tudtam...
akkor marad valamelyik europai amazon oldal (.de, stb) vagy az emlitett otthoni vasarlas :)

(#940) Gabás válasza doc (#939) üzenetére


Gabás
addikt

Az európai oldalakról csak adott országból lehet, itthon meg nem árusítják. Itt az aprón láttam eladókat, azt hiszem, azokat lehet saját névre regisztrálni.

Esetleg érdemes lehet megnézni a Nook-kínálatot is, vagy a 4-es Kindle-modellt, ha nem kell beépített világítás.

[ Szerkesztve ]

(#941) doc válasza Gabás (#940) üzenetére


doc
nagyúr

akkor ez buko...
igy marad az ebay, akkor viszont tenyleg erdemes megfontolni a Nookot :K

(#942) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Köszönöm a válaszokat! :R
A hardveraprón láttam én is majdnem 50K. A 4-es Kindle csak a háttérvilágításban különbözik? Elég barátságos (24,5K) áron van .....
Boltból az "olcsóbbak" közül a BARNES Nook Simple Touch vagy inkább Kindle 4 ajánlott szerintetek?

Bazinga!

(#943) Gabás válasza bluyoo (#942) üzenetére


Gabás
addikt

5-ös az újabb. Nem érintőképernyős, kicsit más a képernyője, nem annyira fehér, kisebb felbontású (nem rossz azért ez a képernyő sem, sok kép és teszt van, amiben látható).
Nézz be a Kindle-topikba, ha több infó kell…
A választásban sajnos nem tudok segíteni, a Nookot nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#944) doc válasza bluyoo (#942) üzenetére


doc
nagyúr

izles dolga...
a Kindle mogott jobb az infrastruktura (Amazon), a Nook viszont elkepesztoen rugalmasan alakithato (marmint szoftveresen)

(#945) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Még egyszer köszönöm uraim!
Egyelőre (részemről) marad a Kindle Paperwhite. Megpróbálok puhatolózni milyet szeretne. :)

Bazinga!

(#946) smilecat válasza Gabás (#940) üzenetére


smilecat
aktív tag

Hát a mostani MM újságban pedig hirdetik, persze azt nem tudom vane-e ténylegesen raktáron nekik. 34.999ft az ára.

(#947) bluyoo válasza smilecat (#946) üzenetére


bluyoo
nagyúr

34.999ft -ért a Kindle Paperwhite-ot?

Bazinga!

(#948) leslieke válasza bluyoo (#947) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az újságban a Kindle 5-öt lehet hirdetik ennyiért.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#949) bluyoo válasza leslieke (#948) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az más a Kindle Paperwhite nem nagyon beszerezhető .....Kindle 5-öt sok helyen lehet kapni a hardveraprón 25K újonnan.

Bazinga!

(#950) leslieke válasza bluyoo (#949) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, annyiért drága. Hardveraprón Paperwhite is beszerezhető.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.