Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Tervezgetem egy ebook olvasó beszerzését. Igyekeztem körbejárni a témát de azért megkérdezlek benneteket is, a tapasztalat biztos jól jön.
Szóval amit keresek: Nyilván E-Ink kiejlző (mint 5", max 6") 600*800 felbontás, lehetőleg minél több formátumot kezeljen(epub, prc fontos lenne),esetleg valamilyen vezetéknélküli kapcsolat(wifi,bt). Ami még jó lenne, ha nem lennének hangosak a gombok.
Mindez 30ezerig.

Néztem Kindle-t ill WayteQ xBook-60w.
De várom a tanácsaitokat.

Előre is köszönöm!

(#952) doc válasza ben11 (#951) üzenetére


doc
nagyúr

a Nook ezeknek a felteteleknek tokeletesen megfelel :D
gyarilag epubot eszik, rootolas utan rateszel egy CoolReadert es onnantol kb. barmilyen formatumot olvashatsz rajta
a gombjai gumisak, teljesen hangtalanok (viszont a hasznalatuk eleg kenyelmetlen - cserebe felesleges, sokkal egyszerubb / kenyelmesebb a kepernyo erintesevel lapozni, ami ugye nyilvan szinten hangtalan)
Wifi van benne, BT nincs

a Kindle gyarilag nem eszik epubot (prc-t nem tudom), de valahogyan arra fel lehet hackelni ra ha jol tudom

(#953) ben11 válasza doc (#952) üzenetére


ben11
őstag

És Nook kapható 30 ezer forintért? Csak mert én nem láttam.

(#954) Degeczi válasza ben11 (#951) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a Kindle nagy előnye az Amazonos emailfiók: ha odaküldesz vmit, pár percen belül megérkezik az olvasóra wifin
így nem csak könyveket lehet átküldeni, de pl. böngészőbe épült nyomógombbal olyan hosszabb weboldalakat is, amiket nem tudsz/akarsz napközben monitoron olvasgatni, vagy akár híreket automatikusan megkapni reggelente

e-pub-ot mondjuk nem eszik - de a formátumoknak nincs jelentősége: ha nem csak ideiglenes anyagokról, hanem valódi e-könyvtárról, hosszú távról van szó (egy ilyen e-book olvasót max pár évig használsz, de a könyvtárad miért ne maradna meg évtizedeken át), akkor egyébként is nagyon ajánlott a Calibre nevű ingyenes kezelőprogram használata - és az mindig az épp rácsatlakoztatott olvasónak megfelelő formátumban küldi át a kiválasztott könyvet (epub - mobi/prc szerencsére jól átjárható automatikus konvertálással)

(#955) doc válasza ben11 (#953) üzenetére


doc
nagyúr

passz, en tavaly oktoberben rendeltem eBayrol, hazhozszallitassal egyutt volt 150USD, most mar tuti hogy joval olcsobban is hozza lehet jutni
hogy Magyarorszagon mennyiert kapni, azt nem tudom...

(#956) Bosco01 válasza doc (#952) üzenetére


Bosco01
tag

A Kindle simán viszi a prc-t

(#957) doc válasza Bosco01 (#956) üzenetére


doc
nagyúr

igazabol ez lenyegtelen, tekintve hogy epubhoz hackelni kell, es az eredeti kerdesben az is kovetelmeny volt :U

(#958) ben11 válasza doc (#957) üzenetére


ben11
őstag

Ahogy elnézem a prc-hez meg a Nook-ot kell hackelni. Jól értem?

(#959) doc válasza ben11 (#958) üzenetére


doc
nagyúr

nem hackelni, rootolni :)
amennyire tudom, ez olyannyira nem hackeles, hogy a garancia is megmarad (legalabbis Anrdoidos eszkozoknel ez a megszokott)

de maga a muvelet az szerintem hasonlo

[ Szerkesztve ]

(#960) ben11 válasza doc (#959) üzenetére


ben11
őstag

A root elméletben garivesztéssel jár, más kérdés hogy foglalkoznak-e vele, vagy észre veszik-e..

(#961) doc válasza ben11 (#960) üzenetére


doc
nagyúr

akkor ezzel mar megint mellenyultam :D

egyfolytaban hulyesegeket beszelek (bar legalabb nem allitottam, csak hogy 'szerintem', igy nem annyira kellemetlen), lehet kicsit pihennem kene :(

szerintem probalj meg egy mindket szamodra fontos formatumot olvaso Kindle-t meg Nookot megnezni, onnan mar nem lehet nehez a dontes

(#962) Bosco01 válasza ben11 (#960) üzenetére


Bosco01
tag

Libretom #919-es hozzászólásában van egy összehasonlító (Kindle - Nook) video linkje. Talán az is ad némi plusz infót és támpontot.

(#963) ben11


ben11
őstag

Meg egy kerdes olvasokkal kapcsolatban.
Ahogy nezem kb minegyikre egy ev garancia van. Aki huzamosabb ideje hasznal egy modelt kerdezem. Ez a tipusu kijelzo hogy viseli az ido mulasat? Illetve, ha jol gondolom az akkuk jellemzoen nem cserelhetoek, meddig birjak a gyurodest es mi van ha megadjak magukat??
(bocsanat az ekezetek hianya miatt,telefonrol nehezkes)

[ Szerkesztve ]

(#964) doc válasza ben11 (#963) üzenetére


doc
nagyúr

az akksiknal altalaban feltoltes/kisutes ciklusban szoktak megadni az elettartamot, mivel az 'hasznalja el' oket
tekintve hogy egy e-book readernel mondjuk havonta egyszer vagy ketszer toltod, nem hiszem hogy ezzel kulonosebben foglalkozni kene :D
a kijelzo eloregedeserol nem tudok, az enyem egy eves, koszoni jol van
(ilyesmit OLED kijelzovel kapcsolatban hallottam, de az ugye nagyon mas tema)

(#965) Degeczi válasza doc (#964) üzenetére


Degeczi
nagyúr

átlagos célra használt akkuknál valóban a kisütési ciklusok száma (pár száz) határozhatja meg az élettartamot

az e-ink kijelzős eszközöknél viszont jellemzően hetek telnek el két töltés között - de sajnos ettől még nem lehet évtizedes élettartamra számítani...

a Li-ion akkuk uis használat nélkül is öregszenek: gyakori tapasztalat más eszközöknél is, h minimális használat, kevés töltés/kisütés mellett is tönkremegy pár év alatt

ezért tényleg hasznos, ha lehet egyszerűen cserélni az akkut (pl. a régi Kindle 3-ban könnyen lehet, azt hiszem a Touch-ban is, de a legolcsóbb változatba fixen ragasztott akku került, amit csak tűzveszélyesen lehetne kioperálni)

(#966) ben11 válasza Degeczi (#965) üzenetére


ben11
őstag

Szomorú, nem értem miért nem tervezik cserélhetőre(na persze hogy értem, beszart vegyél újatt.. :((( ), bátrabban venném meg.

(#967) doc válasza ben11 (#966) üzenetére


doc
nagyúr

igy tippre talan a kisebb meret es suly, egyszerubb (es igy olcsobb) tervezes es osszeszereles
bar tenyleg nem artana a cserelheto akksi, majd meglatjuk mennyi ideig birjak
olyat kene megkerdezni, aki mar tobb (3-4-5) eve hasznal ilyesmit, hogy hogyan birja az oreg akku

[ Szerkesztve ]

(#968) lorcsi válasza doc (#967) üzenetére


lorcsi
veterán

remélem addigra lesznek szakik akik ki tudják majd cserélni a nookban az akksit..nem szívesen válnék meg tőle :O
remélem nem is jön el ez az időszak..hanem csak bírja még jó sokáig a kis drágaságom :K

(#969) ugyeletes válasza ben11 (#966) üzenetére


ugyeletes
tag

az en kindle-m mar nem garis, megis sokaig birja. most meg megtovabb, mert kaptam egy nookot es polcon van a kindle. :)

(#970) ben11 válasza ugyeletes (#969) üzenetére


ben11
őstag

Szóval Nookra cserélted..:)
Sajnos én 30ezernél többet nem tudok áldozni erre a projektre.
Miért jobb neked a nook mint a kindle keyboard?

(#971) ugyeletes válasza ben11 (#970) üzenetére


ugyeletes
tag

nem jobb... :) kaptam es igy is 3 honapig bontatlanul allt a nook, ezert ugy dontottem, hogy meg kell szabaduljak ettol a szuper kindle-tol.

(#972) Nady88


Nady88
csendes tag

Sziasztok.
Tanácsot kérnék... Szerintetek melyik e-book olvasó a legjobb,de még az olcsó kategóriában (20-25e Ft). Ajándék lenne, tényleg nem kéne többet tudni, mint hogy olvasni lehessen vele, és kímélje a szemet. Tapasztalatokat kérek. És előre is nagyon köszi :)

(#973) Degeczi válasza Nady88 (#972) üzenetére


Degeczi
nagyúr

25 körül fórumos eladótól vehetsz Kindle-t
az alá nem érdemes adni: LCD kijelzőssel nem szabad foglalkozni, e-ink-esből pedig noname sincsen olcsóbban

(#974) Nady88 válasza Degeczi (#973) üzenetére


Nady88
csendes tag

Köszi :) És még egy.... MyAudio Inkbook-ot néztem még.. leírás alapján elég jó... akcióban van 25000ért... szerinted?

(#975) doc válasza Nady88 (#974) üzenetére


doc
nagyúr

ez akar meg jo is lehet, de szerintem innen nem sokan ismerik, szoval zsakbamacska...

(#976) Libretom válasza ugyeletes (#971) üzenetére


Libretom
aktív tag

Jó lenne, ha pár mondatban összehasonlítanád a kettőt, főleg a kijelzőjüket. Biztos nem csak engem érdekelne.

(#977) Libretom válasza ben11 (#966) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ha már nem garanciás, azért lehet megoldás az akku cserére:

http://www.youtube.com/watch?v=NxKqr3t35HM

http://www.youtube.com/watch?v=JO1Tg2OsPjU

(#978) lorcsi válasza Libretom (#977) üzenetére


lorcsi
veterán

a nook-ét sokkal kön

nyebben, szebben lehet cserélni :))

(#979) doc válasza lorcsi (#978) üzenetére


doc
nagyúr

ok, de ez a regi Nook, a Simple Touchnal ez valoszinuleg macerasabb

(#980) lorcsi válasza doc (#979) üzenetére


lorcsi
veterán

azt hittem ez már az új nook.., bár ez sem annyira dúrva

(#981) doc válasza lorcsi (#980) üzenetére


doc
nagyúr

egy picivel macerasabb, de tenyleg nem veszes

(#982) ugyeletes válasza Libretom (#976) üzenetére


ugyeletes
tag

a kindle es a nook is remek kijelzovel bir.
a kindle-e talan 1 kicsit kontrasztosabb, foleg az uj 3.4-es firmware-rel.
a kindle-nel tok jo, hogy ott a billentyuzet, mert igy ott lehet fogni, mig a nook-on nem mindig franko a fogas.
a kindle gombjai nagyon jok, a nook gombjait nem tudom, ki hasznalja, mert szarok, ott az erintokepernyon szoktam tapizni, hogy lapozzon.
kindle: magyar felolvasas es mp3 lejatszas, a nookban nincs hang abszolute.
akkuido mindkettonek nagyon durvan jo.
lapozasi sebesseg a nooknak jobb, de azon a par tized secen nagyon nem mulik semmi.

azert adom el a sajatomat, mert ket konyvolvaso felesleges, s itt a karacsony nemsokara.

(#983) Gergő_


Gergő_
őstag

Valaki el tudná magyarázni mi történik ha az amazonon vásárolok egy könyvet
-ez lenne az első alkalom-
le tudom tölteni a számítógépemre és átkonvertálni a nook-om számára olvasható formátumba?

(#984) Degeczi válasza Gergő_ (#983) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha nincsen rajta DRM, akkor Calibre-vel könnyedén - de jó eséllyel van rajta, ha fizetős
(persze hallani olyanról, h van, aki nem átall DRM-et törni - de akkor minek megvenni: attól nem lesz jogtiszta az átalakított)

(#985) Gergő_ válasza Degeczi (#984) üzenetére


Gergő_
őstag

egy ismerősöm könyve, amúgy sem lehet letölteni ingyenes forrásból és szeretném támogatni a munkáját.
a másik érv hogy nem szeretnék többet nyomtatott könyvet venni, de nincs kindle-m.
ha pl. nem töröm a drm-t akkor a nookon az amazon app-al még mindig tudom olvasni ugye?

Tehát a Kindle for PC-t kell kiválasztani a vásárlásnál, ha jól értem?

[ Szerkesztve ]

(#986) doc válasza ugyeletes (#982) üzenetére


doc
nagyúr

az aktualis Kindle-n nincs billentyuzet, az a kettovel korabbi generacio volt :)
azt mondod kenylmes fogni... nem zavar hogy a billentyuket nyomkodod olvasas kozben? :F nekem a Nook hihetetlenul kenyelmes, es az ember nem nyomkodja veletlenul sem a billentyuzet gombjait, sem az oldalt levo lapozokat :) (az mondjuk teny hogy a fizikai gombjai nem arra vannak hogy az ember lapozzon veluk :DDD)

Gergő_:

vedd meg a Nookrol az Amazon appal, es problema megoldva :)

[ Szerkesztve ]

(#987) ugyeletes válasza doc (#986) üzenetére


ugyeletes
tag

en se a kindlen se a nookon nem nyomkodok semmit veletlenul. :)

(#988) doc válasza ugyeletes (#987) üzenetére


doc
nagyúr

a Nooknal meg meg is ertem, ott szandekosan sem konnyu :DDD azt mondjuk nem tudom, ez mennyire van direkt, es mennyire esett aldozatul a design oltaran...

(#989) decoati


decoati
aktív tag

'sztok
a könyvmániás drága feleségemnek vennék karácsonyra egy ilyen olvasót, ami fontos lenne: e-ink, olyan 7", meg hogy az az irdatlan mennyiségű, ilyen-olyan formátumú "talált" könyv megjeleníthető legyen rajta. Olyan 35-ig akarok elmenni.
Mit tudtok ajánlani? (tájékozatlan vagyok)

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#990) doc válasza decoati (#989) üzenetére


doc
nagyúr

mennyi az az 'irdatlan' mennyiseg? :)
ha a Kindle beepitett memoriaja eleg, es/vagy mp3-lejatszonak akarja hasznalni, akkor a Kindle jo valasztas lehet
ha audio nem kell de nagy tarhely (memoriakartyaval bovitheto) igen, akkor inkabb a Nook

amugy meg fogdosd meg oket egy boltban, lehet hogy mar az is eldonti :)

(#991) decoati válasza doc (#990) üzenetére


decoati
aktív tag

nem a darabszám a lényeg (amúgy pár ezer), hanem a formátumok változatos mivolta (rtf-pdf-word-txt). Na szóval (kicsit komolyabban) nem tudom (többek között azt sem) hogy a Kindle-nek mennyire kötött a formátuma, mennyire egyszerű konvertálni egy esetleges saját formátumra, magyarán: mennyire akadhatok bármilyen problémába ha a neten talált könyveket meg akarom rajta jeleníteni, vagy a nem kívánatos akadályokat mennyire egyszerű elhárítani.
Mp3 nem lesz jellemző, gyak. az alapfunkción kívül (iparinak minősülő könyvfalás) másra nem használná az én technikai analfabéta drágám. (gondolom)
(bocs hogy téged zaklatlak ezekkel a számodra alap, a netről esetleg könnyen előtúrható dolgokkal, de egy profit megkérdezni mindig gyorsabb mint fölösleges köröket futni :) )

[ Szerkesztve ]

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#992) doc válasza decoati (#991) üzenetére


doc
nagyúr

a Nookot egyszerubb 'sokoldaluva' tenni mint a Kindlet (rootolas utan kb. barmilyen androidos appot konnyen rarakhatsz, szoval onnantol mindent olvas, en pl. megvettem ra az OfficeSuite-ot, amivel nem hogy olvasni, de vegszukseg eseten meg szerkeszteni is lehet Office dokumentumokat :D)

gyarilag mindket olvaso a 'sajat' formatumat szereti (Nooknal epub, Kindle-nel mobi), illetve esznek PDF-et (a Nook gyarilag ezt 1 oldal/1 kepernyo alapon tudja megjeleniteni, a Kindle gyari PDF-olvasoja ennel azert jobb)

konvertalasra viszont egyszeru megoldas a Calibre, felrakod a szamitogepre, es ott eleg sokfele formatumbol tud az olvaso sajatjaba konvertalni (akar epub, akar mobi legyen az), szoval ha ez eleg, akkor nem kell feltetlenul magat az olvasot buvolni

MOD: ha word doksi is van, akkor viszont el kell gondolkodni, mert a Calibre talan meg mindig nem konvertalja (legalabbis az a verzio, amit en neztem par honapja, meg nem tudta)
bar aki docban csinal ebookot, az... khm... :U

[ Szerkesztve ]

(#993) Degeczi válasza doc (#992) üzenetére


Degeczi
nagyúr

DOC-ot most sem konvertál a Calibre (mivel nem nyílt formátum), először RTF-ként kell elmenteni

bár ha Kindle, ahhoz nem muszáj: egyszerűen a saját Amazon fiókhoz kapott email címre elküldés is konvertálja MOBI-ra, és wifin keresztül azonnal föl is tölti - talán a legkényelmesebb (de ha nem ideiglenes anyag, hanem fontos könyv hosszú távra, mindenképpen célszerű Calibre-ben kezelni)

(#994) doc válasza Degeczi (#993) üzenetére


doc
nagyúr

tenyleg, az emailes konvertalas nagyon tuti feature :K

(bar hogy pl. doc-ot mennyire jol konvertal, nem tudom, de a Kindle-tulajok majd megmondjak :) )

(#995) decoati válasza doc (#994) üzenetére


decoati
aktív tag

&@Degeczi: szóval azt mondjátok hogy rootolt Nook + cool reader, vagy Kindle kvázi gond nélkül.

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#996) doc válasza decoati (#995) üzenetére


doc
nagyúr

inkabb ugy mondanam hogy
1) gyari Nook + rootolas
vagy
2) gyari Kindle + konvertalas
:D

(#997) decoati válasza doc (#996) üzenetére


decoati
aktív tag

azaz, köszönöm szépen a segítséget, legalább megvan az irány. Ha kínom van, majd beugrok.

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#998) Libretom válasza Degeczi (#993) üzenetére


Libretom
aktív tag

DOC-ot konvertál a Mobipocket Creator.

(#999) Degeczi válasza Libretom (#998) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha DOC-ban sikerül vmit beszerezni, akkor úgyis megnyitom Wordben átnézni pl. a fejezetcímek stílusát beállítani, hogy legyen automatikus tartalomjegyzék/fejezetek - utána pedig már semmiből nem áll RTF-ben menteni, majd azt beolvasni a Calibre-be

(#1000) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok.

E-book olvasó érdekelne, főleg tanuláshoz. Leginkább iskolai jegyzetek olvasgatására. A kiterjesztések változatosak, .pdf .doc, .docx, jpg, attól függően ki hogy csinálja a jegyzeteit.
Elvárás, hogy ezeket a kiterjesztéseket olvassa és színes legyen a kijelző, az sem hátrány, ha sokáig bírja az aksija.
Tudnátok ilyen célra ajánlani valamit?

Az árkeret 20-30k lenne. 30k felé nem nagyon mennék.

Segítségetek előre is köszönöm.
gerzsol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.