Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Pantok válasza doc (#50) üzenetére


Pantok
aktív tag

Nem is tudtam hogy kijött, most nézem.

Még olcsóbb mint az előző ami nem rossz.
Viszont ugyanúgy megtartotta minden hibáját az előzőnek...nincs SD slot, nincs epub, még mindig 800x600 és hihetetlen visszafejlődés: ezüst színű.

A grafit nagyon kisegíti a kis szürke kijelzőt egy kis kontrassztal, nemtudom miért kell ezt csinálniuk...pontosabban tudom, azért hogy 3 hónap mulva kiadhassák az grafit verziót is és újra eladhassák az egészet.

Mellesleg emellett már igazán nevetségesen néz ki a 9.7es DX árcédulája...majdnem 5 ilyen kis genya kijön az árábol az meg +3.7 colon kívül nemtud semmivel se többet. (Gondolom DX böl is jön majd új verzió ha már mindenki megvette az új 4est)

(#52) doc válasza Pantok (#51) üzenetére


doc
nagyúr

lenyegeben mindennel egyetertek :)
tegnap kollegam nyala csorgott hogy hu igy meg ugy, meg milyen olcso
aztan mikor mondtam neki hogy az a 80 dollar az nekunk 110, a 2GB belso memoria (amibol jo ha 1 GB felhasznalhato) lofasz, es meg touchscreen sincs, akkor kicsit elcsondesedett :D
nalam valtozatlanul a Nook a nyero, remelem most lejjebb viszik kicsit az arat a Kindle hatasara...

(#53) Pantok válasza doc (#52) üzenetére


Pantok
aktív tag

További probléma hogy köszönhetően a lószar forintnak a 80 dolláros gép épphogy csak olcsóbb mint néhány hónapja a 149es kindle3...

Egyébként kicsit béna ez, gyakorlatilag nincs fejlődés az egészben, kissebb/vékonyabb lényegtelen, a touchscreen csak a lemaradás behozása, egyébként meg semmiféle újdonságot nem ad.

Egyébként amazon barátunk a Fire-nál is lenyeli az adót? Na az már érne valamit, már ha ráhekkelnek egy androidot (már ahelyett ami megy rajta).

(#54) worxland válasza doc (#52) üzenetére


worxland
addikt

Kevés az 1 GB? Mire? Ha 20 megás PDF-ekkel töltöd is meg, akkor is ráfér 50. Gyakorlati tapasztalatként annyit tudok mondani, hogy a PRS-505 160 mega szabad memóriáját az elmúlt 3 évben egyszer sem használtam ki még félig sem (akkor volt rajta 60-70 könyv).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#55) doc válasza worxland (#54) üzenetére


doc
nagyúr

mindenre. az e-book olvaso nem (csak) azert jo, mert el tudod magaddal vinni a kedvenc konyvedet, hanem mert az egesz konyvtaradat rapakolhatod, igy menet kozben azt olvasod, amit akarsz
plane ha az ember mondjuk szakmai konyveket akar rarakni, hogy mindig keznel legyenek ha szukseg van rajuk - nekem csak a szakmai jellegu konyvek GB-os nagysagrenduek, a szepirodalmi gyujtemenyem meg megintcsak minimum 1GB...

ez utobbiakat felpakoltam a sajat serveremre, igy mindenhonnan elerem ahol van internet, de azert ez megsem az igazi

[ Szerkesztve ]

(#56) Pantok válasza worxland (#54) üzenetére


Pantok
aktív tag

Kérdés miért kell cigánynak lenniük?
Semmibe nem kerülne nekik odatenni egy sd vagy microsd slotot, viszont mennyien örülnének neki?

(#57) doc válasza Pantok (#56) üzenetére


doc
nagyúr

gondolom ezzel is azt akarjak eroltetni, hogy a sajat boltjukbol vasarolj, ne a privat cuccaidat tedd fel ra (marpedig 1 GB konyvet megvenni az amazontol azert eleg huzos lenne :D)

(#58) ng0ofy válasza Pantok (#56) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Az USA picára tervezték, nem tehetnek róla, hogy mi ilyen "cigány" országban élünk, csak hogy a te fogalmaddal operáljak. Fillérekért juthatsz hozzá bármilyen könyvhöz az amazonon keresztül és így biztosan csak jogvédett tartalom lesz rajta. Ti., az usában. Nálunk...

Persz más kérdés, hogy mi az, hogy jogvédett, ha valaki leírt valamit, akkor az mindenkié, ha nem, akkor ne adja ki, hanem zárja el valahova. Azonban egyéni vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#59) Pantok válasza ng0ofy (#58) üzenetére


Pantok
aktív tag

De ők is nyilván tudják hogy nem ezen múlik, rátölthetek többszáz könyvet a sajátjaimbol ahogy azt sokan csinálják az övékre is.
Ez nem állítja meg a kalózkodást, még csak le se lassítja, viszont már a gép megvásárlását valószínűtlenebbé teszi.

B&N se megy tönkre attol hogy a gépük támogatja az epubot és SD kártya megy bele (az hogy nem is adnak annyit mint az amazon az most rossz vitatéma lenne).

Tehát nem értem hogy most szembeállítom a K3at és a K4et ezzel a touchal és még mindig ezt választanám pedig elméletileg ez már az új kindle generáció.

(#60) doc válasza ng0ofy (#58) üzenetére


doc
nagyúr

nem a jogvedettsegrol van szo
szerinted pl. a MEK-en mennyi cucc van amit adott esetben szeretnek pl. egy az egyben az olvasora huzni (mindezt teljesen jogtisztan, nyilvan)?

(#61) ng0ofy válasza doc (#60) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nem védeni akartam őket, csak bemutatni az álláspontjukat. A MEK-et ráteheted wifin vagy USB-n is. Vagy bármit. Ha olcsóbb a cucc, mert nincs benne olvasó, meg kisebb, akkor engem nem zavar a dolog. Egyébként én is a nook vagy Icarus Go mellett maradtam. Áruk hasonló, tudásuk is. Az amazon terméke pont emiatt a vaskalapos védelem miatt nem tetszik. 2011-ben ez nem eladható.

valahogy mégis eladják :D

(#62) Pantok válasza ng0ofy (#61) üzenetére


Pantok
aktív tag

"valahogy mégis eladják"

Meg kell hagyni hogy elég látványosan megmutatják hogy hogyan, olcsón!
Lehet hogy nekünk még így se piti, de amerikában amikor 80 dollár egy ilyen szerintem hülyének kell lennie hogy ne legyen az embernek.

(#63) doc válasza ng0ofy (#61) üzenetére


doc
nagyúr

hogy teszed ra wifin meg usb-n, ha egyszeruen nem fer ra a pocskoszoru 1GB helyre? :F
a kartyaolvaso koltsege meg kb. 1 dollar (ennyiert mar kapni USB-s kartyaolvasot, gondolom az amazonnak kerulne vagy 20 centbe)

(#64) worxland válasza doc (#55) üzenetére


worxland
addikt

Igen, de egy-két spec embert kivéve kevésnek van szüksége arra, hogy gigabájtnyi cuccot pakoljon fel egyszerre. Az én gyűjteményem is bőven meghaladja az egy gigát, de sosem éreztem, hogy ez mind fent kell legyen az olvasón. Ha bizonytalan is vagyok, hogy mit szeretnék olvasni, akkor is felrakok 2 tucatot, az kitart, amíg újra gépközelbe kerülök.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#65) doc válasza worxland (#64) üzenetére


doc
nagyúr

akkor csak en vagyok ilyen megalomanias :DDD
es a szakmai konyveket nem tudod kivaltani, azok kellenek. persze fel lehet pakolni azokat is egy szerverre, hogy mindenhonnan elerhetoek legyenek, de azert az megsem ugyanaz, mintha ott van minden a zsebedben...

(#66) Pantok válasza worxland (#64) üzenetére


Pantok
aktív tag

Azthiszem az e-olvasók egyik legnagyobb eladási pontja hogy nem kell úgy kezelni őket mint egy számtech eszközt, hanem elég úgy mint egy könyvet.
A könyvet se kötöm rá a gépre és töltöm bele a maradék 300 oldalt amit még nem olvastam el.

Tehát ha már ottvan a lehetőség hogy egy néhány centes eszközzel megengedjék nekünk hogy a könyvtárunk gombnyomásra elérhető legyen a 160grammos készülékben a táskánkban, akkor jó lenne ha azt meg is engednék nekünk.
Az én touchom is csak akkor kerül olyan helyzetbe amibe egy könyv nem, amikor 2 hetente töltenem kell, nem pedig amikor kitalálom hogy mit akarok olvasni és mehetek géphez vele.

(#67) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Igazatok van és osztom a vélemyényeteket az sd slottal kapcsolatban, csak ha sem a jogvédelem sem az ár nem akadálya igazából annak, hogy az amazonnál miért nem teszik bele a gépbe, akkor nekem lövésem sincs, hogy mi az. Egyébként egy giga hely valóban kevés, megnéztem az ebook mappát, több, mint 8 giga, szóval legalább nyolc gigányi hely kellene :D

Akinek Nook touch van: Android van rajta, az OK. De tudok is használni rajta mindent, mint pl a telefonomon vagy vmi butított dolog?

(#68) doc válasza ng0ofy (#67) üzenetére


doc
nagyúr

tudsz persze, itt a logouton van egy bejegyzes, ahol valaki Angry Birds-ot futtato (pontosabban kepregennye konvertalo :DDD) Nook-videot linkelt :)

(#69) ng0ofy válasza doc (#68) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ez a prohardver, kötelező! Meg biztos húzták a prociját meg tesztelték a sebességeket és alap, hogy rootolva van. (:

(#70) Pantok válasza ng0ofy (#67) üzenetére


Pantok
aktív tag

Nekem rootolt touchom van, őszintén szólva sok mindent nem próbáltam ki, képregény olvasók volt a fő célom, de böngésző meg hasonló megy, gondolom a konkurens ebook olvasó appok is mennek ami elég komoly lehet annak aki veszi a könyveket.
Aztán van app amibe beletörik a bicskája, nem jeleníti meg helyesen így nem jutsz tovább.

Alapvetően bármi amiben kivehetetlen animációk vannak (nagyon sok) az már gázul megy, illetve jócskán fogyasztja az akksit. Ugyebár szinte minden nagyobb változáshoz teljes képfrissítést csinál, és a sok menun való végigrágás ami telon/tableten 2 masodperc itt sokáig tart és még sokat is fogyaszt.

Jó kis plusz, nagy potenciált ad a gépnek, lévén nincs alternatíva azt hinném hogy elkezdenének már kifejezetten erre írni appokat, de egyelőre nem viszik túlzásba.

Egyébként mangaolvasó appok hibátlanul mentek rajta, csak persze az alacsony felbontás és kis kijelző kevésnek bizonyult ahhoz hogy igazán élvezhető legyen.

(#71) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Köszönöm az eddigi infókat látom pörög a topic :)
A kindleben elég szomorú az SD támogatottság hiánya, így részünkről kilőve, mert fősulira kell a sok és böngészhető tartalom. Milyen gépeket érdemes nézni, amik e-inkesek, és esetleg van esélyem MO-n használtan találni egyet?

Továbbá az is maradt a kérdéseim között, hogy egy e-book readernek árult TFT kijelzős cucc és egy androidos tábla között kijelzőben milyen különbségek vannak? Az LCD és a TFT ugyanaz? :B

(#72) doc


doc
nagyúr

a tracking info alapjan tegnap atesett a vamon a Nook Simple Touchom, ugyhogy remelhetoleg par napon belul a kezemben lesz \o/ :C

[ Szerkesztve ]

(#73) doc válasza doc (#72) üzenetére


doc
nagyúr

megjott :C
eppen beletomom a konyvtaramat
elsore nagyon fasza szerkezetnek tunik, meglepoen jol lehet gepelni a virtualis billentyuzeten, az egyetlen gondom hogy kicsit kontraszthianyos a kijelzo, de ez meg nem a Nook, hanem az e-ink technologia hianyossaga

(#74) doc válasza doc (#73) üzenetére


doc
nagyúr

van egy gondom: nem tudok olyan epubot krealni, amit elfogadna
probalkoztam a Calibre-val, tipusnak a Nook van kivalasztva, megis azt mondja mikor ramasolom, hogy unsupported :(

(#75) doc válasza doc (#74) üzenetére


doc
nagyúr

bocs a floodert, de megint en:
kiderult hogy a konverzio OK, de a memoriakartyarol nem mutatja meg oket, reklamal hogy unsupported, mig a belso memoriara masolva teljesen jol mukodik
a megoldas: le kell formazni az SD kartyat, utana mar rendesen megy \o/

(#76) Pantok válasza doc (#75) üzenetére


Pantok
aktív tag

Gratulálok, jó olvasást hozzá!
Talán épp a tieddel nőtt duplájára az MO.-n levő Simple touchok száma, már ketten vagyunk :)

(#77) doc válasza Pantok (#76) üzenetére


doc
nagyúr

:DDD
azert annyira nem, egy-kettorol olvastam forumokban, a vasarlas elotti guglizas kidobott kapasbol kettot az Android portalrol, de az tuti hogy nem vagyunk sokan
amugy nagyon f@sza, mar 'felszabaditottam', fut rajta szepen az Android, letoltottem ra a Kindle appot, csak azert hogy legyen '2 in 1' olvasom :D
meg kepregenynezo appot, kenyelmesebb lesz ezen olvasni reggelinel a kepregenyeket mint a miniatur telefon-kijelzon

szoval egyelore ugy nez ki, remek vetel volt, az utolso centjet is megerte annak a kb. 150 USD-nek amibe express hazhozszallitassal egyutt kerult :C

(#78) Pantok válasza doc (#77) üzenetére


Pantok
aktív tag

Az jó olcsón ment, honnan rendelted?

Sajna nekem nem jött be képregényezésre, túl sok a maszat, túl kicsi a felbontás.

(#79) doc válasza Pantok (#78) üzenetére


doc
nagyúr

ebayrol vettem, mint szinte minden muszaki cikkemet :D

a felbontasa a telefon 480x320-enal meg mindig boven jobb (nem A/4-es kepregenyeket olvasgatok, hanem csak stripeket: Garfield, Dilbert, ilyesmik)

(#80) csibor


csibor
őstag

6", e-link, nem túl válogatós, lehetőleg relatíva olcsó olvasó létezik? A kindle 3,4, tetszik, de az csak saját formátumát használja, legalábbis nekem ez jött le :U

(#81) doc válasza csibor (#80) üzenetére


doc
nagyúr

a Nooknal olcsobbat es sokoldalubbat nem talalsz
most vittek le 99USD-re az arat, es mivel Android fut rajta, rootolas utan azt raksz ra amit akarsz

(#82) doc


doc
nagyúr

(#83) Pantok


Pantok
aktív tag

"kedvezőbb feltételekkel tud eljutni a magyar kultúra a felhasználókhoz."

Haha, kösz nem, kap az ember eleget a magyar kultúrábol nap mint nap.

(#84) doc válasza Pantok (#83) üzenetére


doc
nagyúr

azert ez eleg aljas megjegyzes volt :)
vannak remek, abszolut vilagszinvonalu magyar irodalmi muvek (nem feltetlenul 'szepirodalomra' gondolok, a szorakoztato irodalomban is vannak kiemelkedo alkotasok)

(#85) Gully Foyle


Gully Foyle
csendes tag

Egyik Amerikában dolgozó ismerősöm tudna hozni egy reklámmal ellátott Kindle-t, ami így olcsóbb, viszont két dolog aggaszt egy kissé:

1. Hivatalosan nem árusít az Amazon Európába reklámmal ellátott Kindle-t, nem fogja valamilyen úton letiltani? Gondolom nem valószínű, de hátha mást mondotok…

2. Ha garanciális problémám lesz, tudom innen intézni a cserét, nem lesz gond, hogy hivatalosan nincs forgalomban Magyarországon az adott modell?

(#86) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok
érdeklődnék hogy most olyan 20000Ftig mi a legjobb E-book olvasó vagy szerűség?

Jólenne ha képet és videót is megjelenitene valamilyen szinten.

Valami ötlet?

Köszi

(#87) doc válasza Songo (#86) üzenetére


doc
nagyúr

a video lejatszo es az e-book olvaso ket kulon kategoria
ha olvasni kell, akkor e-book reader, ha videozni akkor tablet
persze tableten is lehet olvasni, de nem lesz kenyelmes...

(#88) Songo válasza doc (#87) üzenetére


Songo
senior tag

nem nem én kimondottan ilyen e-book olvasót vagy media readert vagy mit keresek. a minap a kezembe volt egy ilyen csak elfelejtetem mivolt pontosan és az tudott képet mp3at zenét meg e-bookot méretileg a prestigio 7"osával vetekedet. de az annyira gagyinak tűnik nekem :s

(#89) Pantok válasza Songo (#88) üzenetére


Pantok
aktív tag

Egyszerűsítsük le:

Ami nálad volt, világított a kijelzője vagy nem?

(#90) Songo válasza Pantok (#89) üzenetére


Songo
senior tag

Mindkettő volt a kezemben de sajnos csak dobozában.

dobok be videót:

http://www.youtube.com/watch?v=ZeSZ0fMi8Ew

hmm a másikról nem találok videót megnézem ma a pontos típusát
valami MyAudio volt az alján teljes billentyűzet.

és igen világitós kijelzős volt (ami ha jól sejtem akkor már inkább média lejátszó mint e-book :D) de nemgond

(#91) Songo válasza Songo (#90) üzenetére


Songo
senior tag

http://myaudioworld.com/myaudio/ebook/mediabook/technikai-specifikaciok/

Ő volt a másik most kb 19000Ft a Prestigio meg szintén 19000Ft

Vélemény?

(#92) doc válasza Songo (#91) üzenetére


doc
nagyúr

ezek nem e-book olvasok, hanem egyszeru tabletek
konyvolvasasra nem tul jok, ugyanolyan mintha notebook kepernyojerol olvasnal: vilagit, farasztja a szemet, gyorsan merul az akksija. ha csak olvasasra kell, akkor inkabb eInk kijelzos, ha fontos a video, akkor jok lesznek ezek valoszinuleg :)

(#93) Songo válasza doc (#92) üzenetére


Songo
senior tag

okay köszönöm a szakvéleményt.
Mivel napi 30percre kell kb metró időre valszeg megnyerik feladt elvégzésére a jogot :) jobb mint a telefon.
köszi

(#94) MiB


MiB
tag

Hi

Melyik sztetek a jobb?

Nook simple Touch vagy Kindle Keyboard 3G vagy Iriver Story HD

Thx

(#95) doc válasza MiB (#94) üzenetére


doc
nagyúr

nem foglalnek 'abszolut ertekben' allast, de en Nook Simple Touchot vettem, es IMADOM, oda nem adnam a masik kettoert egyutt sem :C

(#96) MiB válasza doc (#95) üzenetére


MiB
tag

És ezt mire alapozod? Vmi konkrét érv is? Pl az Irivernek jobb a felbontása mint a másik kettőnek.

(#97) doc válasza MiB (#96) üzenetére


doc
nagyúr

hogy mire alapozom? nagyreszt a tapasztalatomra :D
de hogy objektivebb legyek:

1) erintokepernyo - anno feltetel volt, hogy mindenkepp touchscreenes legyen, nagysagrendekkel kenyelmesebb akar a lapozas is, de pl. a szovegkijeloles, altalanos kezeles ezerszer, osszehasonlitva a negyiranyu ide-oda kattogtatasnal
raadasul meg a szoveg begepelese is gyorsabb egy jo touchscreenen, mint a kemeny billentyuzeten :)

2) Android - mivel aNookon Android van, igy azt raksz ra amit akarsz. ez jelenti egyreszt az olvasoprogram tetszoleges lecsereleset (ma dontottem el, hogy az egyebkent jofajta gyari olvasoprogram helyett atterek teljesen a CoolReaderre), masreszt barmilyen appot felrakhatsz ra ami tetszik (pl. komplett Wikipedia offline-ban a gepen lehet,wifi-n keresztuli kepregenyolvaso, sakk es egyeb jatekok, stb), de en pl. mar csak a poen miatt is feltettem ra a Kindle appot is :DDD

3) szerintem a csinos, letisztult design es kisebb meret miatt a kinezete is ezerszer veri a masik kettot, de ez eleg szubjektiv :)

4) a Kindle-be meg memoriakartya sem megy, szoval a gyari, nagyon szuk korlatok koze vagy szoritva

a 6"-os kijelzohoz meg a 600x800 felbontas teljesen jo, annal nagyobb nem hoz tul nagy pluszt

[ Szerkesztve ]

(#98) Pantok válasza doc (#97) üzenetére


Pantok
aktív tag

Miben jobb az a coolreader?
Tudja a nem teljes refresht?

Én is ilyen okokkal vettem de nem nagyon aknázom ki a képességeit. (persze a fent említetteket veri az érintő képernyő miatt és kész, a többi csak hab a tortán)
Te szereztél a tiedhez tokot? Én imádom tok nélkül használni de persze utazás közbe nem fér bele hogy csak úgy vigyem.

(#99) doc válasza Pantok (#98) üzenetére


doc
nagyúr

az sfportal.hu-rol vasarolt Lathatatlan Varos eleg gazul mukodik a gyari olvasoprogrammal, idonkent tok veletlenszeru helyeken tori kette a szavakat, kotojel nelkul, nem jo helyen elvalasztva, ez baromi zavaro volt
ezutan probaltam ki a CoolReadert, amivel tokeletesen mukodik, beallithato a magyar nyelv, igy meg a helyes elvalasztast is tudja. megy a sorkizaras, igy szepen neznek ki a konyvek. beallithato hogy hany lapozasonkent csinaljon full refresht (ez alapbol 10-re van allitva)
minden resze testreszabhato, beleertve a 9 erintozonat, mindegyikre 2 akcioval (normal es hosszu erintes), szoval nalam abszolut win
egyetlen dolog van benne ami kenyelmetlenebb mint a gyariban: nincs ket erintessel elerheto tartalomjegyzek, eggyel tobbszor kell 'kattintani', de ez nem nagy szenvedes :)

sima, puha plusstokot rendeltem hozza amibe pont passzol (veletlenul kettot is, szoval most van egy pluszom :D), alig foglal tobb helyet mint tok nelkul, de megis remekul vedi a karcok es por ellen. a hasznalathoz nyilvan ki kell venni belole, en sem olvasnek rajta szivesen ugy hogy tokban van

[ Szerkesztve ]

(#100) doc válasza doc (#99) üzenetére


doc
nagyúr

ja es meg egy: nagyon hasznos az utoljara olvasott konyvek listaja, jobb mint a gyari, ahol csak a legutolso latszik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.