Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) birno válasza Degeczi (#1750) üzenetére


birno
addikt

Igen, ebben igazad van.
Mondjuk elvileg a PW is már tudja értelmesen tördelni pl a kéthasábos PDF-eket, szóval talán nem kell annyit nagyítani, hogy sűrűn szükség legyen a görgetésre, landscape-be azért a legtöbb esetben illene egy oldal felének kiférni s akkor talán elég csak az aljára görgetni, az meg nem igényel komoly pozicionálást.

TFT-t semmiképp nem akarok, pont amiatt kell az e-ink, hogy kímélje a szemet, ennyi erővel gépről is olvashatnék, meg amúgy se elsődleges szempont a PDF, de azt se akarom, hogy ne tudjam azzal használni ha épp nincs más megoldás, ezért próbálok minél jobban utánajárni.

(#1752) axioma válasza ABal (#1746) üzenetére


axioma
veterán

En se tudtam, en is koszi.
Ellenben Syllabux egy nagy fekete pontot kapott tolem, mert a regisztracio utan sima levelben plain textben kiirtak a jelszavamat. Azt hittem ez mar par eve eltunt szokas, es itt meg regi beidegzodes se nagyon lehetne, nem olyan regi ipar ez.
A kepregenyre kimondottan kivancsi leszek, mit fog csinalni az ebook-on.

(#1753) axioma válasza axioma (#1752) üzenetére


axioma
veterán

Mi van itt, jarvany? A multimediaplaza is visszakuldte a jelszavam. Nyilvan ilyen helyekre csak olyat hasznalok, ami fontos helyen nem szerepel, na de attol meg nem jo ez igy.

(#1754) axioma


axioma
veterán

Huhh, most olvasom a multimediaplaza felteteleit, drm-vedett.
Namarmost nekem van egy aktivalt adobe fiokom. Akkor is kell a pc-s kuzdes? Nem mindegy, hogy melyik ellenoriz? Vagy csak nem szamitanak arra, hogy van wifi az olvasoban, es net kell hozza?
Tapasztalatokrol szamoljon mar be, akinek van!

(#1755) doc válasza axioma (#1754) üzenetére


doc
nagyúr

en vasaroltam mar a multimediaplazatol tobbszor is (EPUB-ot), siman ramasoltam az olvasora es kesz, soha nem volt gondom veluk

(#1756) axioma válasza doc (#1755) üzenetére


axioma
veterán

OK, koszi. Mondjuk megprobalhattam volna, csak most epp elvileg mast kene csinalnom, mikor beneztem a forumra...

(#1757) kraki


kraki
tag

Sziasztok!
Egy Wi-fis Onyx m92-vel banki utalásokat (Flash ablakokat használnak ezek a bankok) tudok indítgatni? Mielőtt mondjátok, hogy nekem táblagép kell, mondom, hogy főleg olvasásra kell a kütyü, csak szeretném tudni, hogy erre is használhatom-e majd? Köszi! :R

Az orvos azt mondta, hogy paranoiás vagyok! Na jó; nem mondta, de gondolta!

(#1758) Boond válasza kraki (#1757) üzenetére


Boond
addikt

Nálam java kell hozzá, és nem flash. az meg feltételezem nem működik az olvasón, bár kitudja...

(#1759) Tristis


Tristis
őstag

Eddig nagyon óckodtam a Nook Simple Touch vásárlásától (Kindle 4 már van, szeretjük nagyon, de a kütyü mánia meg egy kis netezés), a képfrissítése miatt, ami borzasztó. Szerencsére épp ma találtam rá erre a videóra!

Ennek a programnak a segítségével már lehet netezni és pdf-et is olvasni rendesen. A Kindle 4 regular betűtípusa elővarázsolható Nook-on? Azt néztem, hogy vannak ilyen alkalmazások, amik olyanná teszik a készüléket mintha Kindle lenne, ez a betűtípusra is igaz? A videóban úgy értettem, hogy Kindle 3 app van hozzá. Nook tulajok kérlek válaszoljatok! ;] Nagyon megtetszett ez a cucc! :B

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1760) Tristis


Tristis
őstag

Elnézést, később küldtem el 2 órával a hsz-t, mint ahogy megírtam, így egy részét sikerült nem átmásolni...

Tehát arra gondolok, hogy a frissítés kiküszöbölhető, és így lehet görgetni nagyon klasszul az oldalakat! Illetve megnéztem azóta ezt a kindle app-ot, egész szépen megtaláltam, sajnos nincs meg ugyanaz a betűtípus, de valahogy majdcsak hozzáférek a kindle 4 regular betűihez! :) Nagyon megtetszett így most már a Nook Simple Touch és nagyon olcsó is!

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1761) doc válasza Tristis (#1759) üzenetére


doc
nagyúr

en csak azt nem ertem, hogyha vert izzadsz hogy minel inkabb olyan legyen mint a Kindle, akkor miert nem Kindle-t veszel? :F

a képfrissítése miatt, ami borzasztó
ezt reszletezd mar legy szives...
masfel eve hasznalom es meg nem tunt fel hogy borzaszto lenne (sot, mas olvasokkal, pl. a Wifis Kindle4-gyel osszehasonlitva boven jobb)

ha mindenaron gyors kepfrissitest akarsz, akkor tabletet vegyel, az eInknek megvannak a maga technologiai korlatai

az androidos Kindle app meg az en Nookomon is fent van, de inkabb csak a 'poen' kedveert, sajna nem tul hasznalhato eInken, latszik hogy TFT kijelzore talaltak ki, szoval ha azzal akarsz olvasni, akkor en nagyon erosen ajanlanam hogy inkabb Kindle-t vegyel :U

(#1762) Tristis válasza doc (#1761) üzenetére


Tristis
őstag

Kindle 4 betűtípusa kell semmi több.

Képfrissítése borzasztó a görgetésnél (pdf, netezés), DE! most találtam egyetlen értelmes embert - linkelt videón -, aki képes volt feltelepíteni azt ezt tiltó alkalmazást, és így már szuper kis internetes olvasó vált belőle.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1763) hampidampi válasza Tristis (#1762) üzenetére


hampidampi
senior tag

A Kindle fontkészletét Caecila-nak hívjál. Azt keresd.

(#1764) Hannuska88


Hannuska88
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen e-book olvasót vegyek, egyáltalán létezik-e olyan amilyenre szükségem van:

Az egyetememen az az általános gyakorlat, hogy a tanárok a belső rendszerbe feltöltik a bescennelt kötelezőket pdf formátumban, ezek között nagy számban vannak olyan tanulmányok, amelyeket alig, vagy egyáltalán nem lehet beszerezni könyvtárakban és könyvesboltokban.
Eddig a gépemen igyekeztem olvasni, de a szemem nagyon nehezen bírja már.

'Általános olvasási célra" is használnám, de az elkövetkező egy évben leginkább ezeket a pdfeket olvasgatnám rajta.

Egyik barátom régebbi, billentyűs Kindle-jét próbáltam, max nagyításnál is épphogy elbírtam olvasni, igen nehézkesen lehet végigolvasni egy sort a tördelések miatt. Ez érintőképernyősön jobban megy?

Nem e-ink kijelzővel rendelkező tableten még nem próbáltam olvasni, de attól tartok, hogy attól is fájna a szemem egy idő után. Erről van tapasztalatotok?

Milyen ebook olvasót ajánlatok nekem max 50 000Ft-ig? (a csak külföldön vásárolható gépek is szóba jöhetnek)

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

(#1765) Degeczi válasza Hannuska88 (#1764) üzenetére


Degeczi
nagyúr

scannelt PDF-re ilyen árban csak táblagép a megoldás: egy hasonló méretű e-inkes könyvolvasó a lassú képfrissítése miatt nem jó erre
(egy nagy kijelzős e-ink pedig sokkal drágább)

(#1766) keszo válasza Hannuska88 (#1764) üzenetére


keszo
őstag

Scennelt PDF-eket e-inken nem fogsz tudni normálisan megnyitni. Ezekhez tablet kell, de abból is a normálisabb fajták, ha nem akarsz szenvedni.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#1767) Dhampir válasza Hannuska88 (#1764) üzenetére


Dhampir
félisten

Átkonvertálhatod EPUB-ra a PDF-et, és egyszerűbb olvasót is használhatsz majd.

(#1768) Degeczi válasza Dhampir (#1767) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szöveges könyvet igen - oktatási anyagokat azonban, amikhez használná, nem egyszerű feladat

(#1769) Hannuska88 válasza Hannuska88 (#1764) üzenetére


Hannuska88
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!

Közben eszembe jutott, hogy amikor olvasgattam ezeket a sulis anyagokat, a nagy részükben ki tudtam jelölni a szöveget-ez segített az olvasásnál. Most megnéztem és wordbe áttudtam másolni a pdfről sima "copy past-al", úgyhogy lehet, hogy ezek mégsem bescannelt könyvek. Azt honnan tudom megnézni, hogy egy pdf-et át tudok-e konvertálni olyan formátumban, amit szenvedés mentesen lehet olvasni egy e-ink olvasón?

Ha mégis átkonvertálható, akkor milyen készüléket ajánlotok?
Azóta utánaolvastam a tableteknek, és az azon való sok olvasás a fórumozok szerint eléggé megviseli a szemet, én pedig leginkább csak az olvasás miatt venném. Meg azok magasabb árban is vannak, ahogy láttam.
Egyelőre a "világítós" Kindle-t, Nook-ot és a Pocket Bookot néztem, mindegyik mellett ugyanannyi jó és rossz véleményt is olvastam, már zúg a fejem:)

(#1770) Dhampir válasza Hannuska88 (#1769) üzenetére


Dhampir
félisten

Online is lehetséges:

2epub

e-könyvtár

(#1771) Hannuska88 válasza Dhampir (#1770) üzenetére


Hannuska88
csendes tag

Köszönöm, elvileg sikerült, csak nem tudom megnyitni, már nincs nálam a kölcsön kindle.

A tapasztalataid alapján magyar szövegnél az ékezetes betűk átkonvertálódnak rendesen?

(#1772) keszo válasza Hannuska88 (#1771) üzenetére


keszo
őstag

A scennelt pdf-eket konvertálsz Epubba ugyan olyan rossz minőségűek lesznek mint előtte.
Epub olvasó plung-in létezik FF-re is meg Chromera is ellenőrizheted velük.

Attila

(#1773) Dhampir válasza Hannuska88 (#1771) üzenetére


Dhampir
félisten

Passz, PDF-et még nem konvertáltam E-olvasóra csak azt tudom róla, hogy lehetséges.
Végülis a puding próbája az evés, vásárlás előtt érdemes kipróbálni, ha lehetséges. :)

Rootolt Nookon az ezPDF Reader segítségével elég jól olvashatóak az eredeti PDF-ek is, csak a 6" kijelző korlátot szab.

[ Szerkesztve ]

(#1774) Hannuska88 válasza Hannuska88 (#1771) üzenetére


Hannuska88
csendes tag

Keszo és Dhampir köszönöm, sikerült, az ékezetes betűk maradtak, két soronként berakott egy entert, de ha így könnyebben olvasható e-ink olvasón akkor is sokkal jobb.

Azt nem tudjátok, hogy honnan tudom, hogy a pdf kép vagy szöveg eredetileg?

Keszo, időközben elbizonytalanodtam hogy bescannelt könyveket töltenek fel a tanárok, mert a pdfjeikben ki tudok jelölni szöveget és átmásolni wordbe.

(#1775) Dhampir válasza Hannuska88 (#1774) üzenetére


Dhampir
félisten

A fájl tulajdonságaiból biztosan kiolvasható.

Az ABBY FineReader optikai szövegkiolvasásra is képes, ha azzal konvertálod át a szkennelt anyagot.

Létezik ez az online konvertálója is.

[ Szerkesztve ]

(#1776) yamal


yamal
csendes tag

Sony PRS T2 van valakinek? Vélemény?

Köszi

(#1777) winhate válasza Dhampir (#1775) üzenetére


winhate
őstag

Abby Finereader ott a pont legjobb OCR software.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1778) Bosco01 válasza Dhampir (#1775) üzenetére


Bosco01
tag

Ez az online Abby finereader konverter mennyire használható?

(#1779) Dhampir válasza Bosco01 (#1778) üzenetére


Dhampir
félisten

Ki kell próbálni és akkor kiderül. Más online konvertálók egész szépen dolgoznak, ez sem lehet rossz.

(#1780) Tristis


Tristis
őstag

Most próbálgattam én is először. Azt kell mondjam sokkalta jobb, mint a Calibre pdf->mobi konvertálása. A legjobb eredményt nekem egyértelműen az hozta, ha:
ABBYY pdf->html
Calibre html->mobi (ugye ez tetszőleges, lehet epub is)

Kíváncsian várom, hogy mások hogy szokták, vagy mire jutottak. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1781) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Lehet (sőt biztos) hogy volt szó róla, de valaki leírná szájbarágósan (tehát egy kijelző műszaki adatból nem fogom tudni), hogy mik a főbb különbségek a Kindle Paperwhite és a Nook Simple Touch között? Melyiket érdemes választani?

Nem értek hozzá, ajándék lenne, sosem használtam még, de még csak a kezemben sem fogtam soha ilyen kütyüt.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#1782) doc válasza benjoe1 (#1781) üzenetére


doc
nagyúr

sokminden (sot, szinte minden) :)
gondolom hogy a Nookbol a Glowlight-ra gondolsz (ez, ugyanugy mint a Paperwhite, megvilagitott kijelzos), a "sima" Simple Touch az pont olyan mint a "sima" Kindle Touch, vagyis nem vilagit

a Kindle vilagitasa egyenletesebb, szebb is valamivel mint a Nooke (bar ez inkabb nagyobb fenyeron latszik, es a PW-t nem lehet nullara levenni a megvilagitast!)

ezt leszamitva a szoftver az, ami nagyon erosen kulonbozik:

Kindle-nel az Amazon sajat formatumait (mobi/prc/azw3) tudod olvasni rajta, tudsz kozvetlenul az amazon webshopjabol ebookot vasarolni, illetve e-mailben rakuldeni akar mas formatumu anyagot is (bizonyos keretek kozott)
a tudasa nem tul nagy (nem tud pl. konyvtarszerkezetet kezelni, elvalasztani, stb), de legalabb nem zavarja ossze a kevesbe technomanias beallitottsaguakat :D

a Nook gyarilag az altalanosan elterjedt EPUBot eszi, vasarolni azt nem tudsz olyan egyszeruen magarol az eszkozrol mint a Kindle-nel, es nincs e-mailes konverzio
tud viszont konyvtarszerkezetet es elvalasztas :)
azon kivul viszont Android van rajta, ami rootolhato, magyarul egy kb. teljes erteku androidos olvasod lesz, amire olyan appot raksz, amilyet akarsz (beleertve akar a Kindle appot is :DDD)

ha kulfoldrol rendeled, plane ha ajandekba, akkor fontos szempont lehet hogy a Kindle-nel van remekul mukodo, konnyen ervenyesitheto garancia, mig a Nooknal ez problemasabb (bar szerencsere nem szoktak elromlani :) )

ha ajandekba lesz, es biztosra akarsz menni, akkor en azt ajanlanam hogy a rosszabb ar/ertek arany ellenere is inkabb a Kindle-t valaszd (kiveve ha magyarorszagi boltbol veszed, akkor a garancia itthon is kotelezo, tehat nyugodtan lehet Nook is)

(#1783) benjoe1 válasza doc (#1782) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Köszönöm a választ. Igen, a Glowlight-ra gondoltam.
Valószínű innen a hardverapróról rendelem majd meg.
Ez a rootolás (nincs okos telefonom :N ) nehéz művelet? Ezután a Nook tudja majd kezelni a Kindle app segítségével a Kindle formátumokat? Vagy ez csak a vásárlásban segít (de akkor minek)? Esetleg lehetséges a konverzió a formátumok között? Sajnos tényleg nem vagyok járatos ebben... :B
Így a leírtak alapján mégis jobb lenne a Nook Glowlight verziója, az olvasót a család egyik tagja használná....

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#1784) doc válasza benjoe1 (#1783) üzenetére


doc
nagyúr

a rootolas nem nehez, vannak step-by-step leirasok (pl. xda-developers forumon), bar nemi kis szamitogepes tapasztalat nem art
a Kindle appal olvasni es vasarolni is tudsz Amazon ebookokat (viszont az az app nem eInkre hanem TFT kijelzore van kitalalva, szerintem nem valami kenyelmes azzal olvasni)
konvertalni lehet, pl. a PC-re feltelepitett Calibre nevu programmal (hogy ebbe belezavar-e az Amazon DRM-je, azt nem tudom)

[ Szerkesztve ]

(#1785) Kiss Zoli


Kiss Zoli
csendes tag

Kindle Paperwhite 3g, reklámmentes gépemet most kóstolgatom, szeretném azok segítségét kérni, akiknek már ezzel a géppel van tapasztalata. Egy gondomat mindjárt említeném. Ez a Wifire való csatlakozásnál jelentkezik. A laptopom simán csatlakozik, a Kindle meg sehogyan. Napok óta ezzel bajlódom. A 3g pótolja-e a Wifit?

Rebell

(#1786) lorcsi válasza Kiss Zoli (#1785) üzenetére


lorcsi
veterán

van itt egy kindle topik..inkább ott kérdezz erről

(#1787) yamal


yamal
csendes tag

Nook simple tulaj lettem, a böngészés hogyan van rajta?
Rootolás előtt még ismerkedem vele

[ Szerkesztve ]

(#1788) Degeczi válasza Kiss Zoli (#1785) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem pótolja: wifin ingyen küldhetsz rá anyagokat, 3G-n fizetned kell érte, a webböngészés pedig az Amazonra és a Wikipediara korlátozott - ezért nem is éri meg a $60 felárat

(#1789) doc válasza yamal (#1787) üzenetére


doc
nagyúr

rootold :)
a regebbi firmware-ben volt egy egyszeru bongeszo, amit talan a kereson keresztul lehetett elerni a cim beirasaval, de aztan ezt kivettek belole
rootolas utan azt raksz ra amit akarsz, en pl. Opera Mobile-t hasznalok rajta leggyakrabban

(#1790) yamal válasza doc (#1789) üzenetére


yamal
csendes tag

Root előtt hogyan csinálok biztonsági másolatot?
Azért jó lenne. 1.1.0 software van rajta

[ Szerkesztve ]

(#1791) doc válasza yamal (#1790) üzenetére


doc
nagyúr

a rootolas leirasanal ez is szerepel, vagy legalabb linkelik
miutan bebootolsz az sd-kartyarol, siman csinalhatsz mentesd a dd-vel (ha ismeros vagy a Linux vilagaban, akkor ez nem lesz ujdonsag, ha nem, akkor meg csak siman kovesd a leirast :) )

(#1792) Kiss Zoli válasza Hannuska88 (#1769) üzenetére


Kiss Zoli
csendes tag

Ha sokat olvasol és változó körülmények mellett (utazás közben, nappal, éjjel, állva, ülve, fekve, stb.) a saját tapasztalataim alapján a Paperwhite valamelyik típusát javaslom. Ízlés és pénztárca kérdése. Én a szemem miatt, már majdnem leszoktam az olvasásról. A monitorról való olvasástól begyulladt a szemem. Most újra sokat olvasok, nagyon sokat. Ha egy jó könyv kerül, a kezembe előfordul, hogy egyhuzamban délutántól másnap reggelig. Ez legutóbb tegnapelőtt fordult elő velem. Élvezem az olvasást és a szemem, szerintem javul.
A választásnál szempontok lehetnek: érintőképernyő, 3g, Wifi, regisztrálás az Amazonnál, (Kindle esetében)

Nálam is fő szempont az olvasás. A jelenlegi olvasóm egyelőre nagyon megfelel. Nem akarom reklámozni, gondolom ez a hely nem arra való. Ha részletek érdekelnek, megkereslek privátba.
A PDF egyszerűen konvertálható. erre több program van én a calibrát(is) használom. Ha az olvasódat regisztrálod az Amazonnál, akkor a kapott E-mail címre egyszerűen elküldöd valamilyen (PDF- be is) formátumban az olvasnivalót és perceken belül visszaküldik az olvasódra és a levelezési fiókodba.
Üdv.

Rebell

(#1793) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Egy olcsó, egyszerű 6"-os ebook olvasót vásárolnék ballagási ajándéknak. Kindle 4 vagy Nook simple touchra gondoltam elsődlegesen. Fontos lenne, hogy paypal-el tudjak fizetni, mert van az egyenlegemen dollár, így nem kellene forintot beváltanám drágán. Ti mit vennétek és melyik oldalról? Vagy inkább valami hazai kereskedőtől? Köszi!
(Az eszköz célja regények olvasása lenne, semmi több.)

(#1794) doc válasza didros (#1793) üzenetére


doc
nagyúr

legalabb nehany hozzaszolast olvasnal vissza :U

(#1795) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Ha dupla oldalasan van a .pdf szkennelve, tudtok javasolni módszert a szétvagdosásukra?
Eljutottam az ABBYY programig, ami első nekifutásra nem látszott egyszerűnek.

Köszönöm,
László

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1796) Tristis válasza szaszlaci (#1795) üzenetére


Tristis
őstag

Amikor megnyitod a dokumentumot, alul ki lehet választani, hogy a dupla oldalakat szétvágja. ;-)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1797) szaszlaci válasza Tristis (#1796) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mármint az ABBYY programban? Azzal nincs is baj, de ráengedi a karakterfelismerést, és újraépíti az egészet, arra pedig nincs szükségem. Bizonyára kikapcsolható, de jobb lenne valami egyszerű dolog, ami csak kettévágja, és esetleg a feleslegesen beszkennelt részeket körülvágja.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1798) szaszlaci válasza szaszlaci (#1795) üzenetére


szaszlaci
addikt

Találtam egy programot, A-PDF Page Crop a neve.
Bekeretezhetjük, mely részeket vágjon körbe az adott szkennelésből – egy oldalon belül lehet több, ha például dupla oldalak vannak, amit azután külön lapokra szed –, és ezt alkalmazhatjuk az összes többire. Utána persze külön-külön át is helyezhetjük őket.

Az ingyenes verziónál úgy láttam, annyi hátrány van, hogy a legelső oldalra vízjelet tesz, de máshova nem.
Problémaként az előnézeti oldalak borzalmasan lassú megjelenítését tudom említeni.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1799) buek1967


buek1967
tag

Sziasztok! A problémám a következő: Németországban vennék Paperwhite-ot, de már van amazon.com-os K3-am az USÁ-ból. Elvileg több eszközön is olvashatom az megvásárolt könyveimet. Lehetséges, hogy az amazon.de-n regisztrált, de Magyarországon használt PW-n mégsem mennének az amazon-com-os könyveim? A Mastercard azonos mindkét eszköz vásárlásánál. Esetleg a magyar IP cím miatt nem tudnék amazon-de-ről vásárolni hiába veszem meg kint a PW-t? Illetve el lehetne-e valahogy érni abszolút legálisan az ideális állapotot, hogy mindkét olvasón tudjam olvasni az amazon.com és az amazon.de oldalakon legálisan beszerzett könyveket is?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#1800) smilecat válasza buek1967 (#1799) üzenetére


smilecat
aktív tag

Én nem hinném hogy ebből gond lenne...
Próbáld ki azt hogy jelentkezz be a német amazonra, elvileg látnod kellene a már megvett olvasódat a szokott helyen. Nem hinném hogy külön kezelik a régiókat ez miatt, de mindent el tudok képzelni... :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.