Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) jlaudio válasza doc (#300) üzenetére


jlaudio
tag

Koszi
A hetvegen rootolni fogom a Nook-omat, csak meg az nem vilagos, hogy mi a kulombseg a kulombozo lancher-ek kozott, vagyis, hogy nekem melyik lenne a legmegfelelobb. Szoval meg dokumentalom magam.

(#302) doc válasza jlaudio (#301) üzenetére


doc
nagyúr

funkcionalitasban nincs nagy kulonbseg, ugyis arra fogod hasznalni hogy egy-egy programot elindits, arra meg mind jo
sot, en nem is igazan hasznalom a launchert, mikor ranyomok egy konyvre, megkerdezi hogy mivel nyissa meg, ez nekem altalaban eleg is :)

(#303) válasza Plutor (#299) üzenetére



csendes tag

Szia!

Én is szeretnék egy ilyet, de ahogy látom, Magyarországon nem kapni. Milyen módon sikerült hozzájutni? (És mik a tapasztalataid a készülékkel? :) )

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#304) Plutor válasza (#303) üzenetére


Plutor
aktív tag

Hali!

Itt vettem a PH-n egy sráctól a készüléket.Megtalálod az apróhirdetéseknél.
Ha érdekel megadom a nevét.Több fajta készüléke is van.

Ez az olvasó(KoboTouch) nekem nagyon bejött.
Könyveket a Calibre nevű programmal lehet átkonvertálni rengeteg formátumból.
Szép a kijelzője,gyors.Egyszerűen kezelhető.
Hibával nem találkoztam,tölteni még nem kellett.Napi 2-3 óra olvasás. :C

(#305) Dhampir válasza Plutor (#304) üzenetére


Dhampir
félisten

Jobb a Kindle Touch-nál?

(#306) Plutor válasza Dhampir (#305) üzenetére


Plutor
aktív tag

Passz.
Ez nekem eddig az első és egyetlen e-book olvasó,amit használok.
Kindle3 3G-s modellt láttam még,aminek szerintem jobb a kontrasztja,viszont kényelmetlen volt nekem a lapozás.

(#307) Dhampir válasza Plutor (#306) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszi. Biztosan jó kis masinád van, nekem szimpatikusak a Kobok. :K

Közben találtam egy felizgató, tavalyi cikket az Androidos NOOK Simple touchról, erről írtak már lentebb is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#308) doc válasza Dhampir (#307) üzenetére


doc
nagyúr

na nekem meg olyanom van, ha van kerdesed, csak nyugodtan :)

(#309) Dhampir válasza doc (#308) üzenetére


Dhampir
félisten

Oksi, köszönöm a lehetőséget, hamarjában élnék is vele.

* Rootoltad-e (nem olvastam vissza a topikban, de feltételezem, hogy igen)?

* Rootolva mennyi ideig működik egyetlen feltöltéssel?

* Mindegyik főbb, elterjedt könyvformátumot megeszi reggelire?

* A Market normálisan használható-e, és milyen alkalmazásokat lehetséges letölteni rá, amivel érdemben kibővíthető a NOOK képessége?

* Laggolást tapasztaltál a készüléken futó Androiddal? Néha ki kell lőni háttérben futkározó alkalmazásokat?

* A Wi-Fi antenna kellőképpen érzékeny?

* Jó a virtuális billentyűzete?

* A Kindlét "alázza"? :)

* Mi az előnye más olvasókkal szemben?

* Milyen negatívumai léteznek?

* Melyik gyártmányú/sebességű memóriakártya ajánlható hozzá leginkább?

* Honnan érdemes vásárolni? :B

(#310) doc válasza Dhampir (#309) üzenetére


doc
nagyúr

1) igen

2) pont ugyanannyi ideig, mint rootolas nelkul

3) alapbol EPUB-ot es PDF-et, rootolas utan termeszetesen barmit amit az ember eddig kitalalt :D en a CoolReader appot hasznalom, az abszolut mindenevo

4) regebben a kereses nem mukodott kozvetlenul a marketen, ehhez egy kulon appot (marketsearch) kellett letolteni, de ezt leszamitva teljesen mukodik a market (rendesen frissiti az appokat, stb); aztan van olyan verzioju market app, amit siman felmasolsz a Nookra kabelen, es meg a kereso app sem kell. telepiteni barmit 'lehetseges' aminek a felteteleit teljesiti (mivel 2.1-es Android van rajta, nyilvan a 2.3-at igenylo appok nem mennek fel, stb), ez az appok eleg nagy reszet lefedi

5) soha

6) meg sosem volt vele gondom, van annyira jo mint barmelyik telefon

7) haaat... nem rossz, de jobb ha letoltesz a Marketrol valami profibbat :)

8) nincs igazan tapasztalatom a Kindlevel, a regi, Kindle 3 3G-t (keyboard) ismerem valamennyire, annal ezerszer jobb. az uj Kindlevel szemben leginkabb az Android (es a rootolhatosag) az elony, azt leszamitva szerintem izles dolga

9) ld. 8-as pont :D nyilvan az Android es a rootolhatosag a legutosebb, nekem a designja is nagyon tetszik, jobban bejon mint barmelyik masik. nagyon kenyelmesen hasznalhato akar egy, akar ket kezzel, fuggetlenul attol hogy bal vagy jobb kezzel hasznalod, elforditva fogod, agyban oldalt fekve, stb, mindenhogy baromi kenyelmes

10) rootolas nelkul nem tudsz ra kozvetlenul a keszulekrol konyveket venni, mivel a Barnes & Noble (az USA-beli jogi szabalyozasok miatt) csak amerikai lakcimmel engedi a vasarlast. mivel epp' most targyalnak terjeszkedesrol Europaba (Nemetorszag, Anglia pl) igy ez remelhetoleg nemsokara valtozik. persze szamitogeprol igy is siman masolhatsz ra EPUBokat

11) amilyet veszel hozza, passz. nem valogatos, szoval ez SD-kartya kerdes, nem e-book reader kerdes :D

12) ebayrol, az enyem is onnan van. hivatalosan egyelore nem rendelheted a gyartotol Magyarorszagra, szoval nincs sok variacio :) esetleg korul lehet nezni itthoni licitalos/aprohirdetos oldalakon, de ugy valoszinuleg baromi draga lenne

[ Szerkesztve ]

(#311) Dhampir válasza doc (#310) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez igen! Ilyen hamar és szépen pontokba szedve a válaszokat! Dicséretes! :R

Ami legfőképpen izgalomba hozott, az Androidos alap, amely kitolja a határait. :C

Még néhány kérdés:

1, PDF-et könnyű olvasni vele?

2, Van benne dőlésszög-érzékelő?

3, Hangszórója van, vagy csak fülessel lehet hangoskönyvet meghallgatni rajta?

4, Megfelelően erős a kijelzője?

5, Már ejtetted le?

(#312) doc válasza Dhampir (#311) üzenetére


doc
nagyúr

1) nem :D a PDF-et nem 6"-os kijelzore talaltak ki, ezen semmilyen olvaso nem segit. tud mar a gyari olvasoval is reflow-t, vagyis attordelni a PDF-et, ez normalis, szoveges doksiknal teljesen jo, de ha kepek/szovegdobozok is vannak benne, akkor felejtos, ezt egyszeruen nem lehet jol megoldani ekkora kepernyon...

2) nincs, de a marketrol letolthetsz ra olyan appot, amivel egyetlen erintessel valthatsz a vizszintes es fuggoleges pozicio kozott

3) egyik sem, semmilyen audio funkcio nincs benne (nem is latnam ertelmet, nekem ne szivja az akksit, meg ne kelljen meg erre is zenet rakni, arra ott a telefon)

4) na ezt nem tudom ertelmezni... mi az hogy "eros"? :S amugy ugyanolyan Perl kijelzo van benne mint a Kindle-ben, jelenleg ez a legjobb elerheto eInk

5) nem, nem is tervezem :D

(#313) Dhampir válasza doc (#312) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a kielégítő válaszokat! :DDD

A hangoskönyv nem zenehallgatás célját szolgálja, az még beleférhetett volna. :U

(#314) doc válasza Dhampir (#313) üzenetére


doc
nagyúr

egeszsegedre :)

hangoskonyvet megintcsak nincs ertelme egy 6"-os nagy szerkentyun hallgatni. en azt mondom ha audio akkor azt NE e-book readerrel (ilyen erovel notebookrol is hallgathatnad...)
persze ha valaki mindenaron e-book olvasot akar MP3 lejatszonak hallgatni, tolem nyugodtan, ebben az esetben a Nook nyilvan kiesik

(#315) Dhampir válasza doc (#314) üzenetére


Dhampir
félisten

Már csak a kijelző miatt is megéri őt választani, a közben kialakult véleményem szerint. :K

(#316) doc válasza Dhampir (#315) üzenetére


doc
nagyúr

nem tudom ezt lattad-e, ha meg nem, mindenkepp fusd at

egyebkent en adtam kolcson Professzorenak a Nookomat, az alapjan keszult a bemutato :)

(#317) Gergő_ válasza Dhampir (#315) üzenetére


Gergő_
őstag

Ha újonnan rendeled kintről, érdemes az újabb változatot venni, elég klafa világítás van benne legalábbis a képeken...

(#318) Dhampir válasza doc (#316) üzenetére


Dhampir
félisten

Most látom először, köszönöm szépen a hasznos tesztet! :R

(#317) Gergő_

Érdekes megoldás, bár feltételezem, hogy az árát növeli az újítás. Köszönöm szépen a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

(#319) válasza Plutor (#304) üzenetére



csendes tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#320) Degeczi válasza doc (#310) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"a regi, Kindle 3 3G-t (keyboard) ismerem valamennyire, annal ezerszer jobb"

fő az objektivitás...

(#321) doc válasza Degeczi (#320) üzenetére


doc
nagyúr

most ezzel mi volt a bajod? :F
szerinted csak akkor mondhatok velemenyt, ha tetelesen megindoklom legalabb 5, egymastol fuggetlen tulajdonsaggal, vagy mi?
a forum nagyreszt SZUBJEKTIV hozzaszolasokbol all, ezt hivjak ugy hogy VELEMENY
de csak hogy orulj, az indokaim amiert tobbnapi gondolkodas utan a Nook mellett dontottem, es nem a Kindle-t valasztottam:

- kisebb meret
- (szamomra) szebb design
- erintokepernyo
- teljes erteku Android OS
- EPUB tamogatas

hirtelen ennyi jut eszembe, de rengeteg tesztet, velemenyt, ismertetot elolvastam a ket olvasorol, igy minden kulonbsegre nem fogok emlekezni

(#322) Degeczi válasza doc (#321) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Még az általad linkelt teszt is megemlíti pl. h
- gyengébb minőségű a kijelzője
- kb. használhatatlanok a lapozógombjai

Márpedig ezek sokak számára eléggé alapvető szempontok egy e-book olvasónál, hiába jobb az esetleg más téren...

Pláne, h hasonló érveket éppúgy föl lehet sorolni a Kindle mellett is...
Leginkább szóra érdemes pl. az Amazonos email fiók, amin keresztül nem csak könyveket lehet ráküldeni (bár néha az is kényelmes), hanem elsősorban hosszú cikkeket, közvetlenül a webböngészőből (egyszerű Send-to-Kindle gombnyomással elküldve az aktuális weboldalt), és sokan kezdik a napot Kindle-ön olvasott "lapszemlével", amit időzített script küldött rá,
de olyan is van, akinek fontos a hangoskönyv (ld. az itt kérdező), vagy akár a text-to-speech, amiket szintén csak a Kindle támogat.

Hát ezért vicces az alábbi kijelentésed.
Van, akinek ez fontosabb, van akinek az - de ettől nem lesz még kétszer jobb egyik készülék sem, nemhogy ezerszer.

(#323) doc válasza Degeczi (#322) üzenetére


doc
nagyúr

a "gyengebb kijelzo" eleg felrevezeto (mint a Te peldadon is latszik), ez nem azt jelenti hogy sz@r, hanem hogy hajszalnyit gyengebb (foleg a Kindle-hoz szokott szemnek), bar szerintem ez csak a kepeknel latszik, sima szovegnel nem

a lapozogombjai a normal lapozashoz valoban hasznalhatatlanok, aki ragaszkodik a gombok hasznalatahoz, annak nem lesz jo valasztas a Nook (epp' tegnap irtam a linkelt cikkhez hozzaszolasba)

ugyanez igaz az audiora is, aki ragaszkodik ahhoz hogy MP3-lejatszokent hasznalja az e-book olvasot, annak nem lesz jo a Nook (olvass vissza, par hozzaszolassal ezelott pont ezt irtam! nem azt mondtam hogy a Kindle sz@r, es mindenki Nookot vegyen, termeszetesen van akinek a Nook egyaltalan nem alternativa)

a cikk-kuldozgetes konnyen megoldhato Nookon is (persze ehhez kell a wifi-kapcsolat, tehat ha valaki csak 3G-n tud netezni, annak ez hatrany a 3G-s Kindle-hoz kepest)

ettol meg engedd meg nekem hogy a velemenyemet fenntartsam - szerintem igenis JOBB a Nook mint a Kindle, ugyanis a fent felsorolt dolgokat (amik nekem a legkevesbe sem szamitanak) boven ellensulyozza a dobbenetes flexibilitas (ld. normalis webbongeszo (pl. Opera, de amit akarsz...), a tetszes szerint felrakhato olvaso- es egyeb appok (en most pl. a CoolReadert hasznalom a gyari helyett). szerintem nagyon nem kell ecsetelni hogy az Android Market mekkora lehetosegeket nyit :)

(#324) Pantok


Pantok
aktív tag

Nemtom mi a rinya a lapozógombokon, én elég gyakran használom őket. Persze lehetnének egy hajszálnyit könnyebben benyomhatóak de attolmég nem használhatatlan, jobban zavarna ha véletlenül benyomhatnám.

A Nook meg jobb mint a Kindle, ennyi. Magyaroknak addig volt a kettő között verseny amíg a Kindle áfa nélkül jött és így jóval olcsóbb és garis volt.

Aki kicsit is értékeli a szabadságot az elektronikájában, annak ez a jobbik választás, és meglepne ha a prohardveres fórumozókból nem mind ilyen lenne.

(#325) jlaudio válasza Degeczi (#322) üzenetére


jlaudio
tag

Hat en pl 99% csak a gombokkal lapozok, szerintem kezreall es kenyelmes, nekem direkt tetszik, hogy kicsit nehezebb lenyomni igy kizart a veletlen lapozas. Egyebkent en is Kindle touch-on es Nook ST gondolkoztam es vegul Nook-ot valasztottam es nem bantam meg.
Miert? Pl pofatlansag lehagyni egy SD kartyahelyet amikor szinte minden olvason mar van , nembeszelve arrol, hogy magyar bilentyuzetert es a lecserelheto kepernyovedoert mindenfele hackel kel bajlodni, amit a Nook alapbol nyujt. Es az Epub is sokkal elterjedteb habar ez nem annyira lenyeges a Calibre hamar atkonvertal akarmit.

(#326) doc válasza jlaudio (#325) üzenetére


doc
nagyúr

ja igen, az SD kartyat ki is hagytam, ez az egyik nagyon eros kizaro ok volt a Kindle-vel szemben

(#327) Degeczi válasza jlaudio (#325) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát valóban jócskán különbözünk: lassan egy éve használok Kindle-t, amin a 3 GB elérhető tárhelyből még most is 2.5 GB szabad, pedig szép lassan majdnem 400 könyv került rá - tényleg nem világos, miért lenne kizáró ok a kártyaslot hiánya, mihez lehet majd így anélkül kezdeni...
(pláne ha még a zene/hangoskönyv lejátszás sem szempont)

Egy könyvolvasóra volt szükségem, amire tökéletesen megfelelő: miért érdekelne milyen szoftvert futtat, ha alapban teljesíti az elvárásokat? Hackelni nem muszáj, hiszen könyvet olvas az ember, nem képernyővédőt nézeget: maradhatnak a gyári képek. Keresésnél pedig ékezetek nélkül írva is megtalálja a magyar szavakat, így azt sem fontos (ezzel együtt ezt valóban beletehették volna alapban)
Biztosan akad, akinek az is lényeges, szeret játszadozni azzal is - de a többség nem ilyen
(ott többet számít pl. a jó garancia, amiben legendás az Amazon)

A gombjai kézreesőek, pont megfelelő nyomáspontúak (még fürdőkád szélén, lábujjal nyomogatva is :D persze a hozzá való, filléres vízhatlan tatyóban, ami szintén szempont: be nem áldoznék ilyen lehetőséget touchscreen oltárán),
a támogatott formátumok pedig valóban lényegtelenek a Calibre miatt (van, ahol pont a MOBI/PRC az elterjedt formátum, részben a Kindle jelentős térnyerése miatt, mert tavaly őszig komoly árelőnyt adott az áfa nélkül hivatalos beszerzés, így nagyon elterjedt itthon)

(#328) Gergő_


Gergő_
őstag

Nekem egy 9 colos Nook az álmom, a kindle kijelzőjével, a Nook előnyeivel, 3Gvel,legyen vízálló, megvilágítással stb. Persze mindez legyen 50 ezer mondjuk.

(#329) lorcsi válasza Gergő_ (#328) üzenetére


lorcsi
veterán

vízálló?
strandon is olvasgatni szeretnél?

(#330) Gergő_ válasza lorcsi (#329) üzenetére


Gergő_
őstag

Ha elered az eső ne menjen tönkre. Itt elég gyakran esik...
Az se volna gond, ha vízparton lehetne használni kicsit felszabadultabban. Végülis cseppálló is jó lenne. Egyébként létezik ilyen, 6 colosban, de elég vaskos ára van.

(#331) Degeczi válasza Gergő_ (#330) üzenetére


Degeczi
nagyúr

6 coloshoz már $2 körül lehet kapni vízhatlan tatyót, amiben teljesen jól olvasható marad, és kezelhető is, ha fizikai gombokat használ az eszköz

(#332) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Nook ST honnan éri meg a legjobban? A gyári oldalról mennyi a szállítás? (nézegettem a szállítási árakat, de van vagy 5 féle nemzetközi, nem tudom ezt melyikkel küldik)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#333) doc válasza Tomi_Sci (#332) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem pont itt a topicban kerult szoba nemreg ez a kerdes
megvenni csak ebayrol tudod hivatalosan, a Barnes&Noble amennyire tudom, meg mindig nem szallit kulfoldre

(#334) Dhampir válasza Gergő_ (#330) üzenetére


Dhampir
félisten

Erre [link] gondoltál? Habár cseppállóságról nem olvastam, avagy elkerülte a figyelmemet.

(#335) dev200


dev200
csendes tag

Sziasztok!

E-book vásárlása előtt állok.

E-bayen körülnéztem, és a már ismert Kindle 4-et találtam, meg egy két napja még ismeretlen Nook simple Touch-ot.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata mind a kettő készülékről? Én a kindle-t nagyon szeretem, csak sajnos nem az enyém és kéne egy saját.
Ilyen dolgok érdekelnének:
Igaz-e, hogy a nook-nak rosszabb a kijelzője? (nem a képekre értem mert az tudom.)
Mennyivel rosszabbul jeleníti meg a pdf-et mint a kindle? (én a kinde-ön tudok pdf-et olvasni)
A rootolás után, hogy lehet rátenni saját anyagokat? (Az első szembetűnő problémám ez volt, hogy nem lehet rátenni a nook-ra txt-t.)

Köszi előre a válaszokat: dev200

(#336) doc válasza dev200 (#335) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem mindenkinek az jott be jobban, amilyen keszuleke van...
egyreszt a megszokas/ragaszkodas miatt, masreszt meg azert, mert az o szempontjaihoz az passzotl jobban

a Nook kijelzoje szerintem szoveget tekintve nem rosszabb mint a Kindle. a lenyeg mindkettonel (alapvetoen ugyanaz a Pearl eInk van mindkettoben) hogy eleg fenyt kapjon, az eInknek valamivel tobb feny kell mint a hagyomanyos papirkonyvnek

a gyari PDF olvaso ha jol emlekszem egesz oldalaskent jeleniti meg a PDF-eket, tehat ha eredetileg is 6"-os, vagy nem sokkal nagyobb papirmeret volt megadva a PDF-ben, akkor remek. ez gyakorlatilag soha nem fordul elo, es A4-es, vagy akar A5-os meretet 6"-ra kicsinyitve olvasni embertelen. Viszont ha nem kepkent, hanem szovegkent van a PDF-ben az anyag, es nincsenek benne kepek/abrak, akkor a reflow miatt tokeletesen hasznalhato
a Kindle-nel azert van valamilyen szintu zoom/pan, tehat az kicsivel jobban hasznalhato alapesetben

ugyanugy tudsz ratenni barmit, mint rootolas elott: radugod a kabellel a gepre, es siman atmasolod ra mint egy pendrive-ra
gyarilag csak epubot es pdf-et eszik, rootolas utan termeszetesen azt raksz ra amit akarsz, igy barmilyen letezo formatumot olvashatsz rajta, csak az olvasoprogramtol fugg
en a CoolReadert szeretem, megeszik mindent, agyonkonfiguralhato, jo cucc, es ingyenes :)
PDF-olvasobol is van tobb, ha jol emlekszem a 10 centes akcioban volt pl. EZ PDF, azt meg is vettem annyiert, igaz hogy nem hasznalom, nem nagyon vannak PDF-eim... de tolthetsz meg le a marketrol barmilyet ami megtetszik

el kell donteni hogy mik az igenyek/szempontok, es abbol lehet hogy mar el is dol, hogy Kindle vagy Nook lesz neked a jobb valasztas

(#337) dev200 válasza doc (#336) üzenetére


dev200
csendes tag

Köszi szépen a gyors választ.

Az igényem nem túl nagy tudjak rátenni olyan könyvet, ami nem pénzes (akár mek-ról vagy saját Word-ös)

A pdf viszon nagyon fontos számomra mivel iskolába járok és sok mindent ebben a formátumban érek el a neten. Olvasás közben el lehet forgatni a kijezőt 90fok-kal? Jelenleg én a kindl-ön így tudom elolvasni az A4-es pdf-eket.

(#338) Dhampir válasza doc (#336) üzenetére


Dhampir
félisten

A Nook olcsó lenne 99 USD pénzért, de a töltő vásárlása és a szállítás jócskán megdrágítja. :(

(#339) doc válasza dev200 (#337) üzenetére


doc
nagyúr

a Nookban nincs giroszkop, igy nem erzekeli az elforgatast, de rootolas utan rakhatsz ra olyan kis appot, ami egyetlen erintesre forgatja oda-vissza

a gyari olvasoval nem tudsz ugy belezoomolni mint Kindle-n, csak a teljes oldalt mutatja ha kepekbol all (szovegnel a reflow miatt ugye ugyanugy nez ki mint egy rendes konyv, leszamitva a PDF idiota szerkezete miatti reflow-hibakat)

szoval ha a Nookot nem akarod rootolni, akkor az neked nem lesz jo megoldas es maradj a Kindle mellett
ha viszont nem idegenkedsz tole, akkor tudasban/rugalmassagban lekorozi az Amazon olvasojat

Dhampir
miert kene toltot vasarolni? az enyem is ott van a fiokban, soha nem hasznaltam
teljesen kozonseges MicroUSB csatlakozo van rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#340) Dhampir válasza doc (#339) üzenetére


Dhampir
félisten

A telefontöltődet használod? :F
Tetszik a Nook, de jobban megérné, ha valaki be tudna hozni egyet.

(#341) doc válasza Dhampir (#340) üzenetére


doc
nagyúr

semmilyen toltot nem hasznalok, egy kozonseges MicroUSB kabel meg egy USB-aljzat kell, ami barmelyik szamitogepen van ma mar, es kesz :)
de szerintem akar telefontoltovel is nyugodtan toltheted (nagyon nem kell, mert ha 1-2 hetente radugod a gepre konyveket atmasolni, akkor rajtahagyod 10-15 percre es kesz)

[ Szerkesztve ]

(#342) Dhampir válasza doc (#341) üzenetére


Dhampir
félisten

Ahám, így már értem!

(#343) dev200


dev200
csendes tag

Mindenképpen rootolnám a készüléket.
Én a Kindle-ön a pdf-et úgy olvasom, hogy elforgatom 90-nel és beállítom, hogy faltól falig menyjen pdf széle. (alapértelmezett 100%-os megjelenítés)

Ilyet tud a nook rootolás után?

Doc félre ne értsél a kérdéseimmel nem a nook-ot támadom, de felkeltette az érdeklődésemet és nem mindegy mire adok ki ennyi pénzt.

(#344) doc válasza dev200 (#343) üzenetére


doc
nagyúr

dehogy ertem felre, nezz is utana alaposan, en is ezt tettem, illetve ajanlom mindenkinek
minel tobb infod van, annal jobban el tudod donteni hogy melyik a legjobb valasztas a te igenyeidhez :)

rootolas utan azt csinalsz a Nookkal, amit akarsz... barmilyen PDF-olvasot rakhatsz ra
ha van androidos keszuleked (telefon, tablet, akarmi) akkor tolts le par PDF-olvaso appot a Marketrol, probalgasd oket.
a Nookon ugyanazt fogjak tudni, csak nagyban :D

szerintem kb. minden PDF-olvasoban beallithatod a fit page width opciot
igazabol itt az a kerdes, hogy hogyan scrollozol benne lefele. ha pl. egyetlen erintesre lejjebb ugrik egy kepernyonyit, az eleg kenyelmes lehet
ha huzni kell a kepernyon az ujjaddal, az picit macerasabb, de rovid tavon talan hasznalhato
a hardware-es gombok meg nem igazan hasznalhatok a Nookon. persze mukodnek, de nem kenyelmes, 4-5 lapozas utan szerintem mar nem szivesen hasznalja az ember

szoval probalj ki par appot, abbol meglatod hogy mukodnek, es van-e koztuk olyan, ami neked tetszik

de valtozatlanul azt mondom, hogy normal meretu PDF-re a 6"-os kepernyo nem megfelelo (vagy inkabb nem optimalis), szoval reszemrol ha lehet elkerulom...

(#346) buci30


buci30
addikt

Sziasztok
Segítsetek nekem légyszi.
Páromnak szeretnék egy E-Book olvasót max.15-20 ezer a keret.
A nett wifi nem fontos rá arra ott a laptopja.
MP3 menjen rajta de gondolom ez alap azért :) meg az jó könyv olvasás közbe.

Szerintem más nagy elvárás nem is lenne mert tényleg csak arra kell ,hogy E-Book-ot tudjon olvasni vagy ha van mp3 akkor hangos könyv is mehet.

Képernyő nagyságba nem tudom melyik ami elfogadható már minőségbe azért.
S ami azért fontos az az üzem idő.

Amit eddig néztem az a:
PRESTIGIO PER3172B
DPS E-750

Köszönöm előre is! :) :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#347) buci30 válasza buci30 (#346) üzenetére


buci30
addikt

Ahogy olvasgatok e-ink kijelzős kell hogy legyen mindenképpen.
Akkor viszont nincs ebbe az árba? :(
De wifi stb. nem kéne bele akkor talán?
Vagy jó az LCD kijelzős is?

Várom az ötleteket. Thx :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#348) moltam88 válasza buci30 (#347) üzenetére


moltam88
tag

E-book olvasásra e-inkes kijelzőt érdemes. Amiket linkeltél azok TFT-k, és inkább tabletek (bár nem nagyon tudom lehet-e ezeket annak nevezni...).

MP3-at Kindle tud lejátszani. Itt sokaknak van még nook simple touch-uk, de az nem tud mp3-at. Külföldről kell rendelni (itthonr 2x annyiba kerül), de ígyse nagyon lesz 30e-nél kevesebb (én nook-om pl. 99 dollár + 30-40 dollár szállításba került).

(#349) Dhampir válasza moltam88 (#348) üzenetére


Dhampir
félisten

eBayről rendelted? Honnan lehet tudni, hogy megbízható az eladó?

(#350) moltam88 válasza Dhampir (#349) üzenetére


moltam88
tag

Ahonnan az összes hasonló oldalon is: sok pozitív értékeléssel rendelkezzen, és viszonylag sok eladása legyen. Ha másik 1000 emberből 999 elégedett, akkor valószínű nem fog a te rendeléseddel se gond lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.