Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Degeczi válasza engine88 (#550) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egyiket sem: a PDF nem e-book formátum, így ahhoz nem egy utóbbiakhoz fejlesztett e-ink-es eszköz való, hanem vmi tablet

(#552) engine88 válasza Degeczi (#551) üzenetére


engine88
aktív tag

és ha veszek egy kindle-t és elküldöm nekik az emailt címükre ahol átkonvertálják pár perc alatt e-bookba?
ez a megoldás esetleg?

(#553) Degeczi válasza engine88 (#552) üzenetére


Degeczi
nagyúr

vész esetére, ha magad nem akarod a legjobbat kihozni belőle, akkor alkalmi megoldás lehetne, igen - de azt írtad, semmi másra nem kellene, csak PDF-re... akkor pedig nem e-ink-es eszközt érdemes választani, ez tiszta sor

(#554) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Az első könyvolvasómmal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

Amikor a Sony PRS-T1 olvasót USB-kábellel összekötöm a számítógéppel Data Transfer Modeban, akkor három tárterület nyílik meg a Windowsban.

Az első READER néven Books, DCIM, Sony_Reader mappákat tartalmaz.

A második Cserélhető lemez néven a könyvolvasóba utólagosan elhelyezett memóriakártya, amely egy Sony_Reader mappát kapott, amely magában foglal egy database nevű újabb mappát, és azon belül egy Sync mappát, valamint .nomedia fájlt és Data Base Fileokat.

A harmadik SETTING néven dll, resources, Setup Reader for Mac.app mappákat és egy Setup Reader for PC alkalmazást tartalmaz.

Ezen tárterületek közül logikusan a memóriakártyára szeretném majd átmásolni a Calibre-vel átkonvertált könyveket, de nem tudom, hogy pontosan hová kell, a Sync mappa mellé "ömlesszem", vagy mellette hozzak létre egy új mappát e célra? :F

A lényeg az, hogy láthatóvá váljanak a könyvek az olvasóban, és értelmes struktúrában helyezkedjenek el.

Köszönöm, ha segíteni tudtok tanácsotokkal!

(#555) Boond válasza engine88 (#550) üzenetére


Boond
addikt

Pdf-re, bonyolultabb ábrák stb, megjelenítésere csak is a nagy felbontás/képernyő a megfelelő.

Pl ezek:
Mind2 tartalmazza a magyar nyelvet, stb
ONYX BOOX M92 Black Pearl
vagy
pocketbook Pro 912 (Ha vársz, remélhetőleg nem sokára, talán még idén megjelenik egy újabb generáció, ami már Pearl kijelzőt tartalmaz)

Természetesen létezik még más hasonló olvasó is pl az amazon olvasója, viszont az nem kapható Magyarországon, ellentétben a fentebb linkeltekkel.

Érdekesség: színes 9,7" kijelzős e-book olvasó

(#556) Tim82 válasza Dhampir (#554) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól olvasom a manualt (65-67. oldal), elvileg mindegy, hogy ömleszted-e vagy csinálsz neki külön könyvtárat. Én azért javasolnám, hogy egy Books nevű mappát csinálj a memóriakártyára és abba tedd (mehet a Sync mellé is).

A manual szerint ugyanis elvileg magától felismeri az összes olvasható formátumú e-book fájlt, attól függetlenül, hogy milyen nevű könyvtárba másolod őket. (Android-os cuccnál egyébként ez logikus, esetleg annyit kellene még megnézned, hogy az olvasáshoz használt app-nál mi van megadva az e-book-ok eléréséhez alapértelmezett könyvtárnak.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#557) Dhampir válasza Tim82 (#556) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#558) engine88 válasza Boond (#555) üzenetére


engine88
aktív tag

"Természetesen létezik még más hasonló olvasó is pl az amazon olvasója, viszont az nem kapható Magyarországon, ellentétben a fentebb linkeltekkel."

Angliában élek, szóval ha itt valószínű be lehet szerezni. Csak mi a neve annak az amazon olvasónak?

(#559) doc válasza engine88 (#558) üzenetére


doc
nagyúr

nezd meg az amazon fooldalat, es ra fogsz jonni :DDD
egyebkent a kollega feltehetoen a "DX" verziora gondol, az a nagy meretu

[ Szerkesztve ]

(#560) engine88


engine88
aktív tag

Végülis arra jutottam, hogy nem kell zárt Kindle, hanem inkább egy Androidos olvasó.

NOOK Simple Touch és Sony PRS-T1 között vacilálok.
Melyik a jobb és miben?

(#561) engine88 válasza engine88 (#560) üzenetére


engine88
aktív tag

Találtam összehasonlítást:

Nook vs Sony: Similar Features

6″ E Ink Pearl display
800 x 600 resolution, 16 levels of gray
Infrared touchscreen
Wi-Fi
MicroSD card slot for cards up to 32GB
Android operating system
Can root to install Android apps: Nook Root; Sony Root
Adjustable font types and sizes
Support EPUB, PDF, and TXT files, including Adobe DRM
Active hyperlinks
PDF reflow
Notes, highlights, bookmarks, dictionary
Search, jump to page, table of contents
Support for library ebooks

Sony PRS-T1 Advantages

Web browser works very well: can download ebooks from non-Sony sources, reference Wikipedia or Google search while reading, transfer ebooks via Dropbox, etc
On-screen notes and markup
Export notes with desktop software
Touchscreen supports multi-touch for pinch-zooming
Headphone jack for listening to audio
Text memo and drawing apps
Create collections to organize content
Comes with a stylus, albeit a cheap one
Better PDF support, with more zooming options
Adjust contrast
Available internationally
Comes in three colors: red, white, and black
Comes with 12 dictionaries to the Nook’s 1
Language interface: English, French, German, Dutch, Italian, and Spanish
History remembers previously visited pages
Landscape mode
Lighter: 5.9 ounces vs 7.48 ounces
Download library ebooks directly

Nook Touch Advantages

Barnes and Noble’s ebooks and periodicals (Sony doesn’t support B&N’s EPUB)
Faster page turns, ebooks load faster, reacts quicker
Partial page refresh, full refresh once every six pages
Share recommended reading and passages with friends via Facebook, Twitter, and eMail
Currently works much better rooted than the Sony, with more apps and faster, smoother operation
Adjust line spacing
Turn on and off publisher defaults
Battery life rated twice as long
Doesn’t have a glossy bezel
More sorting options in library
LendMe feature for lending and borrowing ebooks, even from the Nook itself (not all ebooks can be lent or borrowed)
Read ebooks for free in Barnes and Nobles stores (one hour daily)
Page buttons on each side of the screen
More comfortable-to-hold design
Rate ebooks and write reviews
Cheaper

(#562) Dhampir válasza engine88 (#561) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindkettő Pearl-kijelzővel rendelkezik és Android-alapúak, de a Sonyval hangfelvétel is lejátszható (zene- vagy hangoskönyv hallgatásánál jól jöhet), és egy érintőceruza is tartozik hozzá.

(#563) doc válasza engine88 (#561) üzenetére


doc
nagyúr

azert erdekes az osszehasonlitas, mert eleve a NEM rootolt helyzetbol indul ki
ha rootolod, onnantol tokmindegy hogy van-e benne gyarilag browser, illetve milyen a gyari olvasoprogram, olyat raksz ra amit akarsz, plusz a Nookon is tudod forgatni a kepet, cserelhetsz szotarat a gyari programhoz is, stb :)

viszont azt erdemes tudni, hogy a Nook eseteben csak akkor vasarolhatsz a B&N store-bol, ha van USA-ban bejelentett lakcimed (hogy ezt mennyire veszik komolyan/ellenorzik, nem tudom, gondolom semennyire... en anno a magyar cimet adtam meg, es nem engedett vasarolni), es a LendMe es egyeb feature-ok csak a toluk megvasarolt ebookokra mukodnek

persze ha sajat gyujtemenyt akarsz feltolteni ra, akkor ennek semmi jelentosege :D

az elso kerdes, hogy kell-e ra audio. (en szemely szerint total feleslegesnek tartom MP3 lejatszonak hasznalni egy olvasot, de van akinek ez is szempont). ha kell, akkor Sony. ha nem, akkor (SZERINTEM) Nook :)

(#564) Dhampir


Dhampir
félisten

Engem az zavar, hogy alapból angol menüvel rendelkezik a Sony PRS-T1. Bár megértem a lényegét, mégis emiatt fontolóra vettem az eladását.

Meg is hirdettem vagy 2 napon át, de azután levettem a hirdetésből, mert különben nagyon tetszik az olvasó. Végül mégis csak ismételten fel fogom tenni. Inkább váltanék magyar nyelvű PocketBookra, bár az nem Androidos. :B

(#565) Gergő_ válasza Dhampir (#562) üzenetére


Gergő_
őstag

A Nook-ban sajnos nem Pearl van.

(#566) doc válasza Gergő_ (#565) üzenetére


doc
nagyúr

hanem szerinted mi? :D
azert hulyeseget ne terjesszunk mar ha lehet...
termeszetesen a Nookban is ugyanaz a Pearl kijelzo van, mint a Kindleben

(#567) M3oH


M3oH
addikt

Sziaszttok!
30e kornyeken van vmi ertelmes ebook reader vagy inkabb meg gyujtogetes? Thx

(#568) doc válasza M3oH (#567) üzenetére


doc
nagyúr

az kb. a szokasos ar :)
annyiert kapsz Kindle-t vagy Nookot, a tobbi arait nem ismerem, de az is olyan kornyeken lesz

(#569) M3oH válasza doc (#568) üzenetére


M3oH
addikt

Koszi! Apron lattam mar Kindlet 30e, akkor megeshet, hogy az lesz a befuto. De meglesem meg ezt a Nookot is, hogy mi kinalat.

(#570) engine88


engine88
aktív tag

Na végülis úgy döntöttem, hogy Sony-t veszem meg, 75 fontért (~25.000ft) kaptam, új de bontott dobozban gyári EU garancia + 12 hónap bolti garanciával.
Nagyon tetszik, most fogom rootolni, valahol van erről leírás?

(#571) Dhampir válasza engine88 (#570) üzenetére


Dhampir
félisten

Baromi jó áron vetted. :K
Hol adják ilyen olcsón?

(#572) engine88 válasza Dhampir (#571) üzenetére


engine88
aktív tag

Anglia, CEX üzlet :)

Ez kurvajó, felraktam Market-et és behozta mint telefonon csak fekete fehérben beszarok :D
Le lehet tölteni minden programot.. KÉP

Miket érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#573) doc válasza engine88 (#572) üzenetére


doc
nagyúr

a kerdes inkabb az, hogy mire van szukseged
a Nookra en felraktam a CoolReadert, EZPDF-et, Operat, meg meg nehany aprosagot (pl. sakkprogram offline wikipedia, ilyesmik)

(#574) engine88


engine88
aktív tag

Na igen, és most jön az hogy felraktam egy pdf-et reader-re, és beadja "Fit to screen" megjelenítésbe, és olyan kicsit a betűk hogy lehetetlen elolvasni őket..
Nagyítással meg nem akarok bajlódni, mert akkor lapozgatni kell meg elveszek..

Nem lehet valamibe ezeket átkonvertálni calibre-vel?

(#575) doc válasza engine88 (#574) üzenetére


doc
nagyúr

kb. otezerszer elmondtuk hogy a PDF es az e-book reader ket teljesen kulon kategoria :U
amugy meg nem ertem mit szeretnel... legyen ugy az egesz oldal a 6"-os kijelzon hogy ne legyen osszenyomva? azt megis hogyan? :F
vagy a teljes oldalt latod egyszerre, es akkor kicsik lesznek a betuk, vagy csak egy reszet, de akkor meg scrollozni kell...

(#576) engine88 válasza doc (#575) üzenetére


engine88
aktív tag

jah tök logikus, nem tudom mit szenvedek..

egyébként mindenhol fizetni kell epub (vagy ebook formátumú) könyvekért?

(#577) doc válasza engine88 (#576) üzenetére


doc
nagyúr

vannak ingyenes ebookok is nyilvan
nezz korul pl. a MEK-en vagy a Kindle varazs blogon
a Barnes&Nobles-nal pentekenkent egy-egy fizetos konyv toltheto le ingyen (es vannak naluk is eleve ingyenes konyvek, mint sok mas kereskedonel, pl. Amazonnal is)

(#578) Dhampir válasza engine88 (#572) üzenetére


Dhampir
félisten

Itthon csak egy év bolti garanciát kaptam rá. Hogyan rootoltad? :)

[ Szerkesztve ]

(#579) engine88 válasza Dhampir (#578) üzenetére


engine88
aktív tag

Eszerint rootoltam, értelmes leírás:
LINK

(#580) Dhampir válasza engine88 (#579) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :)

Nem is olyan egyszerű ez. :B

Egyenlőre jó lesz a gyári alaprendszer.

[ Szerkesztve ]

(#581) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Van olyan e-book olvasó amelyiken rossz fényviszonyok (pl. utazás) mellett is lehet könyvet olvasni?

Romani ite domum.

(#582) Gergő_ válasza ZCoyote (#581) üzenetére


Gergő_
őstag

a topikban jelen van egy új-nook tulaj, ezt talán ő tudná megmondani

(#583) engine88 válasza Dhampir (#580) üzenetére


engine88
aktív tag

Mi nem egyszerű? Tök egyértelmű ha részletesen elolvasod :)

OFF: Van valakinek LIBRANET invite kódja?

(#584) defter válasza ZCoyote (#581) üzenetére


defter
csendes tag

E-inkes olvasókhoz mindenképp külső fényforrás kell. Több e-book olvasóhoz is lehet világítós tokot venni. Beépített világítással jelenleg csak Nook ST with glowlight rendelkezik. Bár mintha az Onyxnak is lenne már egy világítós prototípusa, és a Kindlenél is tervezés alatt van.

(#585) defter válasza defter (#584) üzenetére


defter
csendes tag

bocsi, lejárt a szerkesztési időm. szóval nekem van egy ilyen Nook-om is abszolút jó. Olvastam már rajta éjjel is nappal is, mindenféle járművön és nagyon jó volt.

itt van egy összehasonlító videó tabletekkel, világítós tokokkal: [link]

(#586) Bosco01 válasza engine88 (#583) üzenetére


Bosco01
tag

Lehet, hogy egyszerű, de aki nem tud perfekt angolul, annak egy magyar nyelvű fordítás sokat segítene.

(#587) ZCoyote válasza defter (#584) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi!

Teljesen járatlan vagyok e-book olvasó ügyben.
Vannak magyar nyelvű könyvek ehhez a világítós Nook olvasóhoz?

Romani ite domum.

(#588) Bosco01 válasza engine88 (#572) üzenetére


Bosco01
tag

neten rendelted vagy kintről hozta valaki?

(#589) engine88 válasza Bosco01 (#588) üzenetére


engine88
aktív tag

Kint élek.

Esetleg angol nyelvkönyveket tud valaki epub vagy hasonló ebook formátumban?

(#590) Tim82 válasza ZCoyote (#587) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az #577-es hozzászólásban doc írt legális, nem warez forrásokat magyar nyelvű e-könyvekhez.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#591) ZCoyote válasza Tim82 (#590) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ok, köszi!

Egyébként a NOOK ST with GlowLight lett a nyertes. Remélem annak is tetszeni fog akinek vettem :)

Romani ite domum.

(#592) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Üdvözletem Urak!

Tanácsra lenne szükségem, mivel E-book olvasók terén teljesen láma vagyok, viszont nem halogathatom tovább a beszerzést. Olyan termékre lenne szükségem, amelyen a nagy mennyiségű, főleg doc, rtf és pdf file-jaimat (főleg cikkek és néhány könyv) gond nélkül tudnám olvasni. Tudom, hogy a pdf problémás, nem is várom el hogy tökéletesen méretezzen egy ábrákkal teli szakcikket, csak azt szeretném hogy valamennyire olvasható legyen. Egy barátom olvasója egyáltalán semennyire sem tudja átméretezni a pdf formátumot; nem szeretnék hasonló csapdába esni. Arról gondolom ne is álmodjak, hogy .odt-t bármelyik kapható típus kezelni tud, vagy esetleg tudtok ilyenről?
Nincs szükségem semmi extra funkcióra, nem akarom netezésre, képnézegetésre stb.-re használni, csak az a célom, hogy a melóból hazatérve ne megint egy pc képernyője előtt gubbasszak, hanem ágyon heverészve olvashassam a kedvenc könyveimet, vagy a szakirodalmat.
A DRM-ekkel sem vagyok tisztában, ha pl. egy olvasónál azt írják, hogy "epub, pdf (Adobe DRM)", attól még a meglévő pdf cikkeket el tudom rajta olvasni? Nem szeretnék olyan terméket, amelyen aztán csak egy adott kiadó drm-es termékeit tudom használni.
Aztán, ha jól tudom a jelenlegi legjobb képernyő típus e-pearl, viszont a leírásoknál nem nagyon írják a pontos képernyő típust. Itt van pl. ez a Pocketbook Basic 611 , erről nem derül ki számomra a kijelző típusa, és a 4 szürke-árnyalat nekem kevésnek hangzik. Vagy ez teljesen normális (ahogy mondtam, semmi tapasztalatom a témában)? Az ára és a többi tulajdonságai teljesen jónak tűnnek, szerintetek megvegyem? Vagy tud valaki esetleg jobbat? Bármilyen jó tanácsot, javaslatot megköszönnék!

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#593) Tim82 válasza GypsFulvus2 (#592) üzenetére


Tim82
nagyúr

A kijelző típusa - E-ink pearl - pont fel van tüntetve az általad linkelt olvasónál. :)

Szerintem jobban járnál egy tablettel, ha a pdf fontos: de amúgy az én "kis vacak" kategóriás Koobe Junior olvasóm is tud megjeleníteni pdf-et, valamint méretet is tudok változtatni, ami persze nem javít a tördelésen.

Ha mindenáron e-book readerben gondolkodsz, akkor célszerű szerintem valamilyen Android-os olvasót nézned, mint a Nook Simple Touch vagy a Sony PRS-T1: arra ugyanis telepíthetsz pdf-kezelésre alkalmasabb app-ot is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#594) Boond válasza GypsFulvus2 (#592) üzenetére


Boond
addikt

Neked is a figyelmedbe ajánlom pdf-el kapcsolatban:
Ezt a hozzászólást

Ezt direkt szakkönyvekhez, bonyolult ábrákhoz stb fejlesztették ki.

Amit linkeltél a hozzászólásodban: Pocketbook Basic 611, ennél a linknél én ezt látom: Kijelző 6" (15,24 cm) E Ink Pearl (ez a típusa)

[ Szerkesztve ]

(#595) Boond válasza Boond (#594) üzenetére


Boond
addikt

Viszont a link nem arra a termékre mutatott nálam, mint amit írsz a hozzászólásodban, hanem erre: PocketBook Touch (egyébként tudtommal csak ez az egy termék E Ink Pearl kijelzőjű, a többi még vizplex. (Tehát a Pocketbook Basic 611-is vizplex)

"Az ára és a többi tulajdonságai teljesen jónak tűnnek, szerintetek megvegyem?"

Ha szakkönyvekkel (amik teli vannak ábrákkal, stb) akarsz foglalkozni, meg pdf-ekkel akkor inkább a fenti hozzászólásomon érdemes elgondolkodni. (Már ha mindenképp e-book olvasót szeretnél)

Egyébként hamarosan, remélhetőleg a Pocketbook is beújít, ami a Pro 912 sorozatát illeti.

[ Szerkesztve ]

(#596) GypsFulvus2 válasza Boond (#595) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszönöm a válaszokat!
A link mindig az oldalon lévő legelső termékre (a Touch) mutat, hiába jelölöm ki a 611-est a link beszúrása előtt. Nem szeretnék 40 (max. 50) rugónál többet költeni az eszközre, ezért (is) volt szimpatikus a 611-es modelljük. Igazatok van a kijelzővel kapcsolatban, annyi listát, leírást nézegettem tegnap, hogy már egyszerűen figyelmetlenné váltam.
Ami miatt mindenképpen e-book olvasót akarok, annak főleg a szemkímélés és a kényelem az oka; a munkahelyemen is túl sokat kell tft-t bámulnom ücsörögve, és estére gyakran már fáj a szemem a monitoroktól. Az eszközök, amiket linkeltél nagyon jók, de ez az árkategória sajnos már meghaladja a lehetőségeimet.
Tudom, hogy ilyen árban kompromisszumot kell kötnöm a pdf-el kapcsolatban (is), csak annyit akarok, hogy valamilyen szinten képes legyen áttördelni. Ami a kollégámnak van, az semmit sem tud kezdeni velük, csak lekicsinyíteni ami nyilván olvashatatlan betűméretet eredményez. Tehát ha ábrákat-diagrammokat tartalmazó cikkeket akarok olvasni, arra továbbra is a pc-t használom majd, most csak annyi kellene, hogy olvashatóra át tudja tördelni a pdf. szöveget is.
Amit írtál vizplex kijelző, ez mennyire jó/rossz, van-e valamilyen szembetűnő hátránya a Peral-el szemben, ha napi 2-3 órát bámulom?
Azt meg tudod mondani, hogy ez a jövőbeni beújítási hullám kb. mikorra várható? Ha csak annyit eredményezne, hogy a régi termékeket olcsóbban kiszórják, talán megérné kivárni...

Tim82: Köszi, de ahogy föntebbi is írtam, mindenképp e-book-ot akarok a szemkímélés miatt. Ez a Nook Simple Touch nagyon szimpatikus, csakhogy a támogatott formátumoknál csak pdf-et és ePub-ot írnak. Márpedig a doc nagyon kéne... :(

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#597) csibor válasza GypsFulvus2 (#596) üzenetére


csibor
őstag

Android alapú, root után azt teszel rá ami neked szimpatikus.

(#598) doc válasza GypsFulvus2 (#596) üzenetére


doc
nagyúr

doc-t ot konvertalni kell es kesz :)
de ha androidos ezkozt valasztasz (pl. a Nook vagy a Sony) akkor rootolas utan millio appbol valaszthatsz, ha semmikepp nem akarsz konvertalni, biztos talalsz olyat ami a docot is megjeleniti

egyebkent a Nook PDF-olvasoja tud tordelni (felteve persze hogy a pdf-ben szovegkent van az anyag, nem csak kepkent belegyomoszolve)

(#599) Gergő_ válasza doc (#566) üzenetére


Gergő_
őstag

Ez a hozzászólás elkerülte a figyelmem, elnézést kérek a téves információért.
pl a Sonyval amikor összehasonlítottam kicsit erős volt a kontraszt...mármint a Sonyn...
Ez megtévesztett.

(#600) doc válasza Gergő_ (#599) üzenetére


doc
nagyúr

np :)

egyebkent ugyanaz a kijelzo eleg kulonbozo latvanyt tud produkalni, pl. Ismeros Kindle Touch-a katasztrofalisan nez ki a Nookhoz kepest, pedig ugyanaz a kijelzo van bennuk :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.