Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Egy teljesen alap e-inkes, normál méretű, széles körű fájlkompatibilitással (esetleges konvertálás ok) és ékezettámogatással bíró ebook-olvasót tudtok ajánlani? Szívesen vásárolnék közkedvelt Amazon, vagy B&N modellt, érdeklődőm megérik-e ezek a pénzüket, vagy az idehaza esetleg ebayen elérhető márkák közt is akad vállalható?

:R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#152) Pantok válasza Goatman (#151) üzenetére


Pantok
aktív tag

Megnézegettem Nook ST-t és az új Kindlet de valami elkeserítő milyen árakba találtam, valaki megnézhetné még hogy csak én voltam-e, de Nook ST-t ebayröl nem találtam 44k-alatt (áfával, vámot még rá se számoltam), és ha jól láttam az új kindlenek nem eszi meg az áfáját az amazon így 38k kb?

Szomorú ám ez a magyar forint, én nagyon drágának éreztem a tavaly vett Nook ST-t de gyakorlatilag olcsóbb volt mindkettőnél most.

(#153) hemo


hemo
tag

Egy e-book firmware frissitésnél ott a bin file és kér még egy image path filet is ami .img..
Az mi a bánat? mert nincs benne a firmware-ben.. tudja ezt valaki?

(#154) doc válasza hemo (#153) üzenetére


doc
nagyúr

nyilvan egy disk image, de azert segitene ha elarulnad hogy milyen tipusu readerrol van szo :U

(#155) hemo válasza doc (#154) üzenetére


hemo
tag

Hát azért nem mondtam mert nem egy felkapott. Ez egy manta tipusú
Mert megkaptam a flash progit ami rk28uptgade 1.27
van egy bin file ami nem elég nagy szerintem .. és lenne ez az image file de ez meg nincs benne.. gondolom ez lenne az egész rendszer nem?

(#156) doc válasza hemo (#155) üzenetére


doc
nagyúr

valami readme vagy ilyesmi nem volt mellette ami leirna a frissites menetet?
a firmware-t a gyarto honlapjarol toltotted le?

(#157) hemo


hemo
tag

A cég küldte mi lennénk a márkaszerviz..
De tökre leszarnak minket.. Még kommunikálni is nehéz velük..
Van elvileg egy leirás elküldhetem neked, de kinai és angol keveréke és nem is ugy néz ki a flashelő progi mint az enyém..kicsit gáz..

(#158) hemo válasza hemo (#157) üzenetére


hemo
tag

hmm ezt priviben akartam..

(#159) hemo válasza hemo (#157) üzenetére


hemo
tag

hmm ezt priviben akartam..

(#160) doc válasza hemo (#157) üzenetére


doc
nagyúr

hat ez eleg gazul hangzik :D
az a bin file biztos hogy nem az img, csak mas neven? vagy eleve ket file-t var a proggi?

(#161) adamssss


adamssss
veterán

Szerintetek Koobe Jumbo vagy Pocketbook 902?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#162) denko válasza adamssss (#161) üzenetére


denko
senior tag

szerintem pocketbook.
Sokat láttam már belölük és 1ik röl sem halottam semmi rosszat :)
most éppen 611et fogom kiprobálbi , jonak tünik

(#163) Gergő_


Gergő_
őstag

Megérkezett a Nookom!
Nyissunk neki topikot? :D
Feltettem rá egy kínai fóliát, amelyet a tokkal együtt kaptam, de nagyon megbántam. Csillog összevissza, a buborékokat pedig képtelenség eltávolítani. Vajon hol lehet egy értelmes fóliát kapni? Extreme digital?
Egyelőre ismerkedem vele, sajnos a memóriakártyát a számítógépen nem ismeri fel...
32GB-os Sandisk.
szerk, na mégis megtáltosodott...

[ Szerkesztve ]

(#164) doc válasza Gergő_ (#163) üzenetére


doc
nagyúr

grat, azert szep lassan csak megszaporodunk :C
en nem raktam ra foliat, bar olvasason kivul mindig puha plusstokban tartom, szoval nem karcolodik

(#165) Gergő_ válasza doc (#164) üzenetére


Gergő_
őstag

moderátor? :Y
Egy ilyen tokot rendeltem hozzá: [link]
Nos ehhez volt a gagyi fólia, amit inkább ki kellett volna dobni.
Nagy kár hogy nem igen lehet a Nookhoz kiegészítőket beszerezni. A lámpára gondolok,amiről korábban szó volt. Lehet ha lesz időm fabrikálok magam egyet.

(#166) doc válasza Gergő_ (#165) üzenetére


doc
nagyúr

az en tokom is hasonlo, belecsusztatos, csak az gagyibb (mondjuk kerult vagy 2 dollarba :D)
vannak azert a Nookhoz is kiegeszitok, bar teny hogy a Kindle-hoz pl. jobban nyomjak a kinaiak is
lampabol meg ha talalsz valamilyen csiptetos megoldast (marmint nem agressziv krokodilcsipszeszest, hanem valami normalist, ami nem cseszi szet a boritast), akkor gondolom az jo lesz...
bar en szemely szerint nem tudok bizni ezekben a pici lampakban, az e-book olvasonak eleve erosebb feny kell mint a papirkonyvnek hogy jol olvashato legyen, nem hiszem hogy egy ilyen lampacska sokaig birna, ha eleg eros a fenye (ha meg tudsz cafolni, azt orommel veszem :D)

(#167) Degeczi válasza doc (#166) üzenetére


Degeczi
nagyúr

na ezért nem érdemes az ékezeteken sprórolni! :D
("belecsúsztatós tököm")

(#168) futizoli


futizoli
tag

Sziasztok!

Január eleje óta én is Nook tulajdonos vagyok.Teljesen elégedett vagyok a készülékkel.
Átlagos használat mellett első feltöltést követően nagyjából egy hónapig húzta az akksija. Majd a következő feltöltésnél 3 nap alatt lemerült. Most megint normálisan működik, remélem így is marad...
A megvételt követően azonnal fabrikáltam neki tokot, szerintem pofás lett. (Bőr tok, fa tartókkal) Ha valakit érdekel majd teszek fel képet...
Szeretném rootolni, hogy minél jobban kihasználhassam a képességeit. (ezpdf, aldiko,...alkalmazások futtatása elsősorban)
Rootolt készülék tulajdonosoktól kérdezem, mit tapasztaltak,milyen mértékben csökken az üzemidő feltört olvasónál?
Én csak olvasásra használom, semmi internet...
Remélem olyan egyszerű folyamat a rootolás, mint, ahogy írják, és a videókon is látszik, nincs benne buktató. Ha esetleg közben valamire nagyon oda kell figyelni, köszönettel venném ha felhívnátok rá a figyelmem.
A TouchNootert Winimage program segítségével akarom rátelepíteni egy kártyaolvasóba helyezett microsd kártyára.
Remélem menni fog. :)

Üdv.: Zoli

(#169) doc válasza futizoli (#168) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem nagyon szinkronizalhatott valami wifin, bar 3 nap alatt akkor sem kene lemerulnie, nalam hetekig elmegy, pedig eleg sokat olvasok rajta.
az uzemido szerintem nem csokken root utan sem (legalabbis en nem vettem eszre hogy csokkent volna), persze ha a wifi mindig be van kapcsolva, akkor az app upgrade-ek letoltese miatt nem fogja sokaig birni, de eleg ha csak idonkent kapcsolod be (ket kattintas az egesz)

(#170) futizoli válasza doc (#169) üzenetére


futizoli
tag

...nem volt bekapcsolva a wifi...
Szerencsére egyszer fordult elő, azóta hibátlan.
Akkor telefon töltővel töltöttem, előtte, utána is számítógépről usb-n. Különös...

(#171) Pantok


Pantok
aktív tag

Nekem egy drasztikus lemerülésem volt olyan 35%-rol be-se-tud-kapcsolnira, de az a minuszfokok miatt lehetett mert hiányzó vonat miatt majd egy órát olvastam a k*rva hidegben.

(#172) futizoli


futizoli
tag

...a touchnooter-1-6-24. aktuális még mindig? Ezt használhatom?

(#173) Gergő_


Gergő_
őstag

Vagyunk már négyen! Nyissunk neki egy topikot! :D

(#174) doc válasza Gergő_ (#173) üzenetére


doc
nagyúr

szep lassan gyarapodunk :) mondjuk a Kindle-tulajoknak van mar egy (kimondottan aktiv, porgos) topicjuk, itt meg ugyis nook-tulsuly van szerintem, szoval tuzzuk ki a zaszlot ide :D

ja, el is felejtettem linkelni: [link]

egyebkent konkretan az en peldanyom volt a tesztalany :D

[ Szerkesztve ]

(#175) Pantok válasza doc (#174) üzenetére


Pantok
aktív tag

Érdekes hogy valaki említésre méltatja a töltő ledet, amit másfél havonta lát az ember, de azt nem említi meg mekkora otromba hiba a csatlakozó kitüremkedése a készülék alján, ami ellehetetleníti azt hogy kitámaszd valahova vízszintesen.

Persze lehet csak nekem érdekes.

(#176) doc válasza Pantok (#175) üzenetére


doc
nagyúr

ezt a kituremkedest meg kitamasztast nem egeszen ertem :B
hajszalnyit kiemelkedik a hatlap sikjabol a csatlakozo ha erre gondolsz (nyilvan, hiszen a csatit valahogy oda kell tenni), de a kitamasztast elkepzelni sem tudom hogyan erted :F

(#177) csibor


csibor
őstag

Ma kaptam visszajelzést megvették a Nook simple touch-ot :D Ismerősöm nem értette miért akarok olyat amire itthon nem tudok tartalmat venni, amikor elmagyaráztam neki, kis fejcsóvalással megrendelte. A lényeg 2 héten belül lábon házhoz jön :D

(#178) doc válasza csibor (#177) üzenetére


doc
nagyúr

mar miert ne tudnal?
bar az igaz, hogy nem a B&N Store-bol...

(#179) futizoli


futizoli
tag

---ma megejtettem a rootolást, sajnos nem teljes a siker...
Minden simán ment, egészen a wifis youtoube-os, g-mail-es, google-s mókolásig.
Talán itt szúrtam el valamit.
A lényeg, hogy nem tudok semmilyen alkalmazást feltelepíteni. Az ezpdf és aldiko apk-t próbáltam, rámásoltam a telepítés után üressé formázott sd-re, valamint a belső memóriára is, de nem látom azokat.
A go launcher-t indítva csak felvillan az ikon, de nem történik semmi.
Nem értek hozzá, tanácstalan vagyok...
Legyen szíves segítsen valaki...

(#180) doc válasza futizoli (#179) üzenetére


doc
nagyúr

hat kulon apk-t meg sosem probaltam felrakni ra, miert nem a marketbol huzod le? :S
ha maga a rootolas nem megy rendesen, erdemes megprobalni mas rootolo cuccokat, ha jol tudom van tobb is, bar nekem mar eleg regen volt amikor en csinaltam...

(#181) Gergő_ válasza futizoli (#179) üzenetére


Gergő_
őstag

Én is ódzkodom a rootolástól pedig meg kéne ejtenem hogy ne kelljen a pdf-eket nyirbálni konvertálni... Neked milyen firmware verziód volt?
Az enyém 1.0.1 fogalmam sincs melyik root metódus lenne helyes.
a wifire nem csatlakozik fel, wpa2-esre... csak amikor teljesen felnyitottam a halózatot, akkor volt hajlandó. Pedig a mac szűrés le van tiltva...

(#182) doc válasza Gergő_ (#181) üzenetére


doc
nagyúr

miert nem frissitesz 1.1.0-ra?
WPA2-vel nalam nincs gondja, azt hasznalok otthon is (PSK, nem tudom hogy enterprise-hoz mit szol, de az szerintem nem igazan relevans amugy sem)

(#183) futizoli


futizoli
tag

...köszönöm a tanácsokat, tegnap megoldódott a problémám...
Gergő, nem tudom milyen firmware volt rajta...
Beültem egy helyre ahol volt wifi, és szép lassan rájöttem a 'dolgokra.
A rootolást az android portálon is leírtak szerint végeztem.
A marketről letöltött ingyenes programok segítségével kezdtem el 'okosodni.
A leghasznosabb talán az android file manager volt, amely segítségével már tudtam telepíteni a különféle alkalmazásokat.
Azért még fogalmazódnak bennem kérdések... :)

(#184) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Létezik 4 zoll-os kijelzőjű, márkás e-book olvasó? Pl. az Amazon Kindle 4-5 zoll-ban létezik?

Az Amazon Kindle csak USB-ről tölthető? Hálózati töltős verzió nincs?

Köszi!

(#185) Degeczi válasza vinikorn (#184) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nincs - de kell is a 6"

szabvány micro-USB: vehetsz is olyan hálózati töltőt, de sokaknak akad is otthon, mert mobiltelefonok is gyakran használják

(#186) vinikorn válasza Degeczi (#185) üzenetére


vinikorn
aktív tag

Szuper. Hasznát 6"-os Kindle-t nem tudtok eladót?
Ez a Kindle DOC, TXT, PDF olvasásra jó?

[ Szerkesztve ]

(#187) Degeczi válasza vinikorn (#186) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem
MOBI/PRC a formátuma, PDF-et ugyan eszik, de nagyon nem ideális ilyen kicsi e-ink kijelzőn
célszerűen az ingyenes Calibre-vel lehet a megfelelő formátumra alakítani egyéni szempontok szerint, bár automatikusan maga az Amazon is elvégzi ezt, ha az ottani fiókodnak küldöd el emailben az anyagot

(#188) Gergő_ válasza vinikorn (#186) üzenetére


Gergő_
őstag

itt találhatsz használtat néha olcsón néha drágábban...

(#189) denko válasza vinikorn (#186) üzenetére


denko
senior tag

ha 6os e-ink akkor csak ezt ajánlom:
Pocketbook 611

van wifi, jol nézki, lehet kapni nagyon jó kis börtokot hozzá, és mindenlétező formátumot olvas

ilyet vettem most énis :)

(#190) Degeczi válasza denko (#189) üzenetére


Degeczi
nagyúr

csak elég drágán adják ahhoz képest, h még a régi, alacsonyabb kontrasztú kijelzőt használja :(

(#191) denko válasza Degeczi (#190) üzenetére


denko
senior tag

ez e-ink ..nemtudom látsz e külömbséget 2 között...iylenerövel bármibe belehet kötni:)

(#192) Degeczi válasza denko (#191) üzenetére


Degeczi
nagyúr

objektív specifikációk szerint 6:1 a Pocketbook által használt Vizplex kijelző kontrasztaránya, míg az újabb (de már bő másfél éve piacon lévő) Pearl kijelzőknél 10:1 ugyanez, ami mindenképpen észrevehetően jobb

nyilván az olcsóbb gyártási költség miatt használják a régit, ami ettől még nem rossz, érthető - de akkor ez igazán jelentkezhetne a fogyasztói árban is

ez nem "belekötés"

(#193) denko válasza Degeczi (#192) üzenetére


denko
senior tag

:)

kinek mit :)

(#194) Pantok


Pantok
aktív tag

Beszéljünk rá valakit hogy amire épp most költötte el a pénzét az rossz vétel, könnyen fog menni ilyenkor még véletlen se védekeznek az ember.

Ennél olcsóbban jön amerikábol mind kindle vagy nook.

(#195) denko válasza Pantok (#194) üzenetére


denko
senior tag

azért ne mond meg nekem mi a rossz vétel...kidleel 1 gond van..folyton csak konvertálni kell hozzá a könyveket..és akkorsem biztos hogy abban a formátumban kapod meg ami kell.
Amerikábol rendelheted..majd ha baja lesz kiváncsi vagyok mennyiért szállitod vissza amerikába..
nokkal semmibajom mert szimpatikus..de garancia külföldre..ti tudjátok..
én nem beszélek senkit semmire, csak ne okoskodjatok kérlek hogy ..ez rossz vétel..
nem tetszik nem kerll megvenni..ennyi

[ Szerkesztve ]

(#196) Pantok válasza denko (#195) üzenetére


Pantok
aktív tag

Nem is fogom, de attól még amikor másoknak ajánlunk kifogom fejezni a véleményemet, aszerint pedig van a tiednél jobb választás, ez történt itt, pop.

(#197) Degeczi válasza denko (#195) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha fórumokon előtte nézel utána, akkor olvashattad volna, h Amazonnál
- a "konvertálgatás" az esetek nagyrészében egy emailküldést jelent (vagy egy gombnyomást Calibre-ben), amivel egyben Wifin rá is kerül az olvasódra az anyag
- a garanciális visszaküldés ingyen van: pár nap alatt hoz a futár egy újat, és elviszi a rosszat... (volt, akinél még ehhez sem ragaszkodtak)

(#198) Gergő_


Gergő_
őstag

Nekem a kindle nagyon zárt. A meglévő ebookjaimat most szépen lassan konvertálgatom a 32GB-os kártyára, amit a kindle-el nehezen tennék. Sokszor pdf-ben marad. Ha pl. egy pdf 20 megás(ez elég gyakori), nem számít hiszen van bőven szabad terület...
A szoftvert ugye tegnap frissítettem a nook-on 1.1-re... Ki akartam próbálni a beépített -rejtett- böngészőt, aztán rájöttem hogy ezzel a frissítéssel nyírta ki a gyártó, tehát tényleg ideje lesz rootolnom.

Mi értelme több ezer könyvnek?...

Persze, hogy senki nem olvas el ennyi könyvet belátható időn belül, de van lehetőség bőven válogatni, egy valódi saját nagykönyvtár, kiváló akkuidővel. Ha rootolva van akkor okostelefonról is meg lehet osztani a netet, lehet tölteni a könyveket, éppen ami kell.

Még nem ástam bele magam a konvertálgatásba elég mélyen. Létezik ideális formátum a kép alapú pdf-ekre? Itt ugye a legfontosabb a margók beállítása, croppolás lenne, de nem találtam még meg a megfelelő progit...

(#199) csibor


csibor
őstag

Tegnap este kézhez kaptam a Nook-ot. A beszerzéshez, aki megvette kint azt mondta nem lehetett interneten megrendelni, bekellet menni a legközelebbi boltjukba ott vette meg 99$ + 7$ adó-val a készüléket. Első tapasztalat ( bekapcsolva még nem láttam e-link készüléket ) nagyon tetszik, leszámítva a mechanikus lapozógombokat ami szerintem katasztrófa, az érintő használata viszont príma. Calibre-vel még szenvedek doc. próbálok olvasható formátumba hozni, de még nem sikerült.

(#200) csibor válasza csibor (#199) üzenetére


csibor
őstag

Találtam hozzá tokot, vélemény? Linux alatt doc. átalakítása epub-ra? Calibre-vel nem boldogulok :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.