Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Golyo69 válasza doc (#849) üzenetére


Golyo69
senior tag

Nem értem:D miért nem e-book olvasó? :) mert színes kijelzős ? :D

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#852) doc válasza Golyo69 (#851) üzenetére


doc
nagyúr

ez egyszeruen egy butitott tablet...
az e-book olvasonak nem aktiv, TFT-s kijelzoje van hanem szemkimelo eInk, mivel az olvasasra van kitalalva

(#853) leslieke válasza doc (#852) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Persze ettől még lehet olvasni rajta e-bookot. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#854) doc válasza leslieke (#853) üzenetére


doc
nagyúr

lehetni lehet, persze
lehet telefonon is, csak nem feltetlenul erdemes :D
bar volt mar hogy en is megtettem, mikor buszoztam 3 orat (ejjel), es nem volt rajta olvasolampa, marpedig eleg izgalmas resznel voltam az Alapitvany szeriaban, szoval telefon elo... eInk utan egy iszonyat volt :D

(#855) Golyo69


Golyo69
senior tag

Értem köszi a válaszokat :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#856) leslieke válasza doc (#854) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A beépített olvasólámpa nélküli olvasókhoz milyen külső megvilágító eszközt érdemes nézni?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#857) Golyo69


Golyo69
senior tag

Wayteq 6' Xbook-60W Eink Pearl 4Gb 800x600
Prestigio 6' PER5162BEN 2Gb 800x600 Black

Már ha itt vagyunk:D akkor ezek közül? :D

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#858) doc válasza Golyo69 (#857) üzenetére


doc
nagyúr

na, ezek legalabb tenyleg e-book olvasok :)
viszont legkozelebb tehetnel linket is, akkor nem kell gugliznunk ;)

eloszor azt kell tisztazni hogy mik az igenyeid, aztan konnyebb lesz valasztani
de szerintem ezekkel a kevesbe elterjedt tipusokkal nincs annyi szemelyes tapasztalat mint a 'nagyokkal'
ez persze nem jelenti azt hogy ne lehetnenek nagyon jok, csak nem ismerjuk oket :D

(#859) Golyo69 válasza doc (#858) üzenetére


Golyo69
senior tag

okés _:D

a lényeg hogy ajándék lesz :) és egy olyan emberkének aki kurva sokat olvas :D tehát így már én is rá jöttem hogy az E-ink-es kijelző lesz a jó :D

Azért kérdezem ezeket mert ezeket a bolti ártól kicsit alacsonyabban megtudom szerezni...
Pl tudom hogy Kindle lenne jó de azt most nem tudok jóárasítva szerezni :D

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#860) Degeczi válasza Golyo69 (#857) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezek kb. 30e-ért elérhetőek - és akkor már miért nem Kindle 4, közvetlenül az Amazontól? ugyanannyi az is, talán a legelterjedtebb, stabil háttérrel, legendás ügyfélszolgálattal

(#861) Golyo69 válasza Degeczi (#860) üzenetére


Golyo69
senior tag

nemtom :) még gondolkozom :) meg jó lenne infókat gyűjteni esetleg akkor a Kindle-ről is :)

Még nagyon új vagyok az E-book olvasók terén ......nem használtam még soha :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#862) doc válasza Golyo69 (#861) üzenetére


doc
nagyúr

a Kindle-nek van sajat topicja
amugy pont par napja ajanlottam (az altalam hasznalt Nook Simple Touch-csal szemben) itt a topicban valakinek aki szinten ajandekba akart adni e-book olvasot. ezzel nem nagyon tudsz mellenyulni, mig egy kevesbe ismert tipusnal elojohetnek olyan problemak, amik miatt aztan te erzed majd kellemetlenul magad...
a Kindle-vel be leszel biztositva :D

(#863) Golyo69 válasza doc (#862) üzenetére


Golyo69
senior tag

Köszi :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#864) smilecat válasza Golyo69 (#861) üzenetére


smilecat
aktív tag

Arra figyelj milyen fileformátumban tudsz "könyvet" szerezni rá. (khmm... :D)
Én évek óta Kindle-t használok, volt másik típusú olvasóm is, (iRiver, Sony) de eladtam őket mert messze a legjobban használható eszköz a Kindle és árban nem is tudnék jobbat mutatni. Persze vannak egyéb preferált olvasók sőt olyanok is amik már jóformán minden filetípust támogatnak, de valamit biztos hibázni fog. (általában mindig azt amivel használni akarjuk)
Ha alapvetően .epub-ra van belőve a készülék, de tudja a .mobi formátumot is előfordulhat, hogy valamiért nem úgy jeleníti meg ahogy egy erre a formátumra előkészített eszköz.
A Kindle nagyon jó a prc/azw/mobi formátumokban, de megjeleníti a PDf-et is, persze azt jobban szereti ha A5-A6-os formátumban egyenesen rá készítik.(ilyen is található a neten)

Jelen esetben ez árban a legjobb választás szerintem: - Amazon Kindle4 (Special Offer) Ár: 26900 Ft
[link]

(#865) Golyo69 válasza smilecat (#864) üzenetére


Golyo69
senior tag

Köszi :D
nemrossz :D

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#866) Degeczi válasza smilecat (#864) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ennyiért valóban korrekt
Ebayen a drága szállítás miatt $110 fölötti ajánlatok szerepelnek, de ott még a saját rizikód, h a vámosok "megáfázzák-e" - és akkor már drágább, mint ha az Amazontól vetted volna
az pedig nem zavaró, h alvó állapotban reklámokat mutat - és cserébe pár ezerrel olcsóbb

(#867) smilecat válasza Degeczi (#866) üzenetére


smilecat
aktív tag

A srácnak folyamatosan van, én is vettem tőle, teljesen korrekt.

moderalva

[ Módosította: doc ]

(#868) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Erre valaki?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#869) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Amazon Kindle 5 ebook olvasó Ez megéri az árát? Erre is rá lehet tenni az interneten fellelhető angol-magyar szótárt?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#870) lorcsi válasza leslieke (#856) üzenetére


lorcsi
veterán

a tokjára csiptethetőset, de sokaknak nincs ezzel jóó tapasztalata.
ha jól emlékszem Kalandor csinált ehhez tuningot

(#871) Degeczi válasza leslieke (#869) üzenetére


Degeczi
nagyúr

onnan nem!
38e Ft, pedig az egyetlen beírás szerint reklámos változat, míg közvetlenül az Amazontól rendelve 30-31e Ft a normál...

persze, mindegyikre ugyanúgy megy rá (ez az "5-ös" egyébként is azonos a 4-essel, csak a kávája lett fekete)

(#872) leslieke válasza lorcsi (#870) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, olyan megoldást találtam én is. Nekem se tetszett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#873) leslieke válasza Degeczi (#871) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Keresgéltem, megtaláltam olcsóbban is: [link], [link]
Ez már csak minimálisan több az Amazon áránál.
A fekete keret nekem fontos szempont, a 4-es színe egyáltalán nem tetszik.

Marad még mindig az angol-magyar szótár kérdése, rátehető? Vagy az független attól, hogy melyik Kindle-t választom?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#874) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Ismerősnek kellene vennem egy e-book olvasót, max 40k a keret. Fogalmam sincs, hogy mik a főbb különbségek az olvasók között. Ezzel nagyon befürödnék? Kindle 4, mégis csak Amazon.

Kicsit olvasgatva az alábbi szempontok szerint mennyire jó választás ez?
Fájlformátumokat hogy kezeli? Kell konvertálgatni? Viszi a virágboltiakat? A magyar nyelv okoz neki gondot? Ez az E-ink tud pl képregényt is megjeleníteni élvezhetően? Tudom, láma kérdések, már vörösödök is. :B

mod: most látom, fentebb Kindle 5 van linkelve olcsóbban, mint ediginél a 4-es... :C

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#875) jlaudio válasza solfilo (#874) üzenetére


jlaudio
tag

Hat az alapveto kulombseg az, hogy milyen formatummal tudod hasznalni. A Kindle az mobi vagy prc az altalam is hasznalt Nook a Epub formatumot hasznalja. Masik kulombseg a kijelzo, a jobbak (Kindle, Nook, Sony) az utolso generacios e-ink kijelzot hasznalja, a kevesbe ismert markak nem feltetlenul az utolso generacios i-inket teszik a keszulekeikbe. Vannak meg csak gombal vezerelheto es vannak touch feluletu (erintos) olvasok. Es talan a leglenyegesebb vagy leglenyegtelenebb kulombseg, hogy milyen op rendszerre epulnek, a Kindle az Linux alapu, a Nook, Sony az meg Android-on fut. Az androidos keszulekeket rootolni lehet, vagyis hozza lehet ferni az op rendszerhez es mas programokat is ra lehet tenni, pl a Nook-ra a Kindle konyvolvaso programjat vagy egyeb fuggetlen gyartok programjait amik kiszelesitik a gep kepessegeit (de igy valoszinuleg ugrik a garanciad).
Kb ennyi ami eszembe jutott.
A Kindle szerintem jo valasztas :D

(#876) doc válasza jlaudio (#875) üzenetére


doc
nagyúr

a rootolastol nem veszik el a garancia!

(#877) solfilo válasza jlaudio (#875) üzenetére


solfilo
veterán

Köszönöm! :R
Közben vettem már egy Kindle 4-et, olcsón hozzá tudtam jutni hardverapróról, roppant elégedettek vele! :K

solfilo

(#878) Debilon


Debilon
addikt

30k-ig milyen e-ink-es olvasót tudnátok ajánlani?

ja, és fontos, hogy itthon beszerezhető legyen

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#879) lorcsi


lorcsi
veterán

kicsit pontosítsunk..wifi, 3g, sd foglalat kell neked bele ?

(#880) Debilon válasza lorcsi (#879) üzenetére


Debilon
addikt

3g nem kell, wifi, usb, sd nem árt ha van, 6 coll méret elég lenne

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#881) Degeczi válasza Debilon (#878) üzenetére


Degeczi
nagyúr

miért fontos a hazai beszerzés?
pl. az Amazontól közvetlenül rendelve árfolyamtól függően 30-31e a Kindle (a normál változat, míg itthon a reklámos van boltokban ilyen áron, vagy még drágábban), a rendelés után 3 nap múlva a kezedben, legendásan jó garanciális ügyintézéssel (minden szívózás nélkül hasonlóan gyorsan, futárral intézik a cserét ha gond van, persze ingyen - míg épp most panaszkodik vki a Kindle topikban egy itthon vett, és elromlott készülék miatt, amit a hazai bolt le akar magáról pattintani... :( )

vagy közvetlenül alattad írnak a hardveraprós beszerzésről, ahol 5-6e-rel olcsóbb a reklámos

(#882) Debilon válasza Degeczi (#881) üzenetére


Debilon
addikt

azért, mert kvázi "céges" pénzt kell elkölteni és csak itthon lehet

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#883) lorcsi válasza Debilon (#882) üzenetére


lorcsi
veterán

akkor a média markt a legegyszerűbb szvsz
kindle és nook..meg talán még van nekik kobe is

(#884) Debilon válasza lorcsi (#883) üzenetére


Debilon
addikt

ok, megnézzük köszi :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#885) doc válasza lorcsi (#883) üzenetére


doc
nagyúr

ha SD olvaso kell, akkor a Kindle kiesik
hogy a Koobe-ban van-e, nem tudom, a Nook-ban igen, az enyemben is ott ul a kartya a kezdetek ota :)

(#886) Debilon válasza doc (#885) üzenetére


Debilon
addikt

úgy néz ki Nook Simple Touch lesz

doc: Neked is ez van? tényleg csak epub és pdf-t eszik gyárilag?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#887) lorcsi válasza Debilon (#886) üzenetére


lorcsi
veterán

asszem pdf-ez nem fogadja
epub-bal viszont isteni könyveket lehet rátenni :)
de pl. a calibre midnent megold

szerinte, őrületes a nook minősége :))

(#888) doc válasza Debilon (#886) üzenetére


doc
nagyúr

igen, gyarilag csak epub es PDF, de egy gyors rootolas utan mar barmit megeszik amihez van Androidos olvaso app :)
egyebkent a sajat tapasztalatom alapjan ebben a ket formatumban minden elerheto, konvertalnom meg sosem kellett, pedig mar egy eve olvasok rajta

azert azt hozza kell tenni hogy a PDF meg a 6"-os eInk olvaso nem igazan passzolnak egymashoz (bar a Nooknal legalabb probalkozhatsz tobbfele olvasoprogrammal, igy meg mindig jobb mintha csak egy gyari lenne, nekem pl. az EZPDF jott be)

ja, csak mert volt mar akinek ez is szempont volt: a Nookban nincs audio resz, szoval ha mp3 lejatszonak akarod hasznalni az e-book readert, akkor masikat keress :)

lorcsi:
oruletesnek azert nem mondanam, de az altalam eddig latott olvasok kozul az en igenyeim es izlesem alapjan valoban a legjobb

[ Szerkesztve ]

(#889) Debilon válasza doc (#888) üzenetére


Debilon
addikt

köszi az infót, azt már olvastam hogy ezen android fut, gondoltam biztos van rá valami, hogy más app-al lehessen olvasni

kimondottan csak olvasó lesz, sem hangoskönyv, sem rádió, sem egyéb
barátnőmé lesz, ő nem szeret olvasás közben zenét hallgatni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#890) bencze válasza Debilon (#889) üzenetére


bencze
senior tag

"olvasás közben zenét hallgatni"
multitasking pedig nőknél állítólag jobb :) én képtelen lennék rá. vagy egyik, vagy másik... :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#891) Debilon válasza bencze (#890) üzenetére


Debilon
addikt

hát ja :)

nekem mindegy ha közben szól valami.. Ő nem szereti :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#892) leslieke válasza bencze (#890) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Simán működik. Szinte csak úgy olvasok, hogy megy a háttérben a metál. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#893) balageeee


balageeee
csendes tag

Hello!

Nekem olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy venni szeretnék egy olvasót, de fogalmam sincs melyik éri meg.
Igazából semmi másra nem volna használva, csak olvasásra. Nem kell wifi, ilyen olyan izgalmas számomra kihasználatlan dolgok. Mit tudnátok ajánlani erre a célra?

(#894) Libretom válasza balageeee (#893) üzenetére


Libretom
aktív tag

Kindle 4

(#895) #49553920


#49553920
törölt tag

Nekem egy olyan kerdesem lenne, hogy a gepere letoltottem egy e-book-ot aminek a kiterjesztese .doc. Sajnos fogalmam sincs, hogy mivel lehet megnyitni, amikkel probalkoztam azokkal sajnos nem sikerult. Esetleg van valakinek otlete?

(#896) Degeczi válasza #49553920 (#895) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gyurcsók talán vállalkozna távgyógyításra minden információ híján is - de itt sokkal előrébb lennél, ha mondjuk elárulnád azt is, milyen készüléken próbálkoztál...

(#897) Boond válasza #49553920 (#895) üzenetére


Boond
addikt

PC-n Microsoft Office-al
Egyébként meg ha nem támogatja az olvasod, akkor esetleg konvertálás után ott is menni fog.

(#898) Libretom válasza lorcsi (#887) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ha nagyon fontos a PDF azt a Sony PRS-T1 át tudja tördelni, tehát lehet nagyítani a képen... bár ekkor a rajzok, ábrák el fognak veszni. Az áttördelés csak a dokumentum alapú, tehát nem fotós PDF-re igaz! A PDF nem mindig konvertálható, se Calibreval, se Mobipocket Readerrel, és amikel ezek nemképesek megbírkózni, az az Amazonnak sem szokott sikerülni. :(

(#899) doc válasza Libretom (#898) üzenetére


doc
nagyúr

nem csak a Sony tud attordelni :)
en PDF olvasasra az EZPDF-et szeretem, tud tobbfele modot is, a kethasabol PDF-eket hasabokra bontja, attordel, fektetve oldalszelessegre nagyit (ez a legjobb ha kepekkel teletomott pdf-et akarsz olvasni)

(#900) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Mi most a legolcsóbb e-reader?
Volt korábban vmi német 10 eurós darab, de úgy rémlik, ott nagyon sok a kötöttség.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.