Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Boond válasza Nara19 (#447) üzenetére


Boond
addikt

Ez a cool reader mivel jobb mint az alap olvasó? Vagy csak megszokás miatt cserélted?

(#452) doc válasza Boond (#451) üzenetére


doc
nagyúr

dobbenetes konfiguralhatosag, eszik mindent, mi kell meg? :)

hogy valaszoljak magamnak: offline szotar, bar allitolag azt is bele lehet hegeszteni, van esetleg valakinek rovid, egyszeru howto-ja hozza?

(#453) Boond válasza doc (#452) üzenetére


Boond
addikt

Miért az alap (FBReader) nem eszik mindent? nem konfigurálható jól? (egyiket se használtam még azért kérdeztem)

(#454) Nara19 válasza Boond (#451) üzenetére


Nara19
aktív tag

A két olvasó használata vagylagos. A cool reader talán jobban konfiguralhato, pl. a plusz fontokat is kezeli, meg a kihívás. :)

(#455) doc válasza Boond (#453) üzenetére


doc
nagyúr

FBReadert probaltam anno Nookon ha jol emlekszem, de nem igazan jott be
azt mar nem tudnam megmondani hogy mi nem tetszett benne, regen volt :)

(#456) fcb999 válasza Rlaci (#242) üzenetére


fcb999
csendes tag

Szia, én kb. 1 hete vagyok tulajdonosa egy ilyen Sony olvasónak, a kérdésem, hogy szerinted érdemes-e firmware frissítést csinálni (a Sony oldaláról le lehet tölteni egyet).
Nálam az ékezetekkel van gond az ő,ű betűkkel bizonyos esetekben nem boldogul, de ez is könyvre válogatja. Van egy csomó könyv, amin tökéletes a megjelenítése ezeknek a betűknek, de van olyan is jó pár (leginkább prc vagy mobi-ról epub-ra alakítva), ahol nem "?" jelenik meg ezeknél a betűknél.
Tudnál valami ötlettel segíteni?
Köszi!

(#457) Boond válasza doc (#455) üzenetére


Boond
addikt

Értem, végül is ha több van az nem gond :D
Majd lehet én is felteszem, ha lesz olvasom, egyelőre várok :D

[ Szerkesztve ]

(#458) Dhampir


Dhampir
félisten

Számomra új olvasók:

ONYX BOOX i62 Carbon

ONYX BOOX M92 Black Pearl

Szerintetek a Sony Reader PRS-T1 van olyan jó, mint az ONYX BOOX i62 Carbon? Utóbbi formája a Nookra emlékeztet, csak éppen sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#459) Pantok válasza Dhampir (#458) üzenetére


Pantok
aktív tag

Áruk kicsit sok de nem tűnnek ezek rossznak. Magasabb felbontás mint a nook ami szerintem még elkéne, ugyanakkor nem android ha jól látom.

(#460) Dhampir válasza Pantok (#459) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos nem Android fut rajtuk. :(

A korábban Gergő_ kolléga által említett Sony viszont Androidos és könnyű, de hangerő-szabályzógombok nem találhatóak rajta, csak szoftveresen lehet húzgálni a csúszkát.

[ Szerkesztve ]

(#461) Dhampir válasza Gergő_ (#448) üzenetére


Dhampir
félisten

Élőben még nem láttam, de a Sony PRS-T1-nek állítólag nagyon tükröződik a kijelzője. :(

Amennyiben ez igaz, akkor felejtős. Szerintetek?

A Nook kijelzője jól olvasható?

(#462) csibor válasza Dhampir (#461) üzenetére


csibor
őstag

Teljesen jól olvasható

(#463) Dhampir válasza csibor (#462) üzenetére


Dhampir
félisten

Tehát nem zavaró napfényben?

Más:
Összevetettem egyéb olvasókkal, például a Kinde Touchban hangszóró is található.

(#464) csibor válasza Dhampir (#463) üzenetére


csibor
őstag

Szerintem mintha papírt olvasnál. Bár nincs összehasonlítási alapom, más olvasó még nem volt a kezemben.

(#465) Dhampir válasza csibor (#464) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindenesetre hasznos adalék a minél jobb minőségű könyvolvasót keresőnek. Köszönjük! :R

(#466) Dhampir


Dhampir
félisten

Nook Touch vs Sony Reader PRS-T1 itt olvasható.

Videó

(#467) Gergő_ válasza Dhampir (#461) üzenetére


Gergő_
őstag

Láttam élőben egy ismerősömnél, és egymás mellé is raktam a kettőt. A Sony nagyon karcsú és sokkal könnyebb. A kijelző természetesen veri a Nook-ot. Szerintem a kategóriájában nem létezik jobb olvasó( nem tudom mikor jönnek ki az újabbak) hiszen Androidra lehet telepíteni az Amazon appot is.
A hátrány talán a szótárakban vagy a felolvasásban, nem tudom, de mintha más olvasók jobban tudnák, bár ha fejhallgató kimenet és Android van talán ez is megoldható bár garancia nincs rá.
Ja igen, talán az akku-időben nem bajnok, de ez nem releváns.

(#468) Dhampir válasza Gergő_ (#467) üzenetére


Dhampir
félisten

Azért az akkumulátor üzemideje nagyon fontos.

(#469) Degeczi válasza Dhampir (#468) üzenetére


Degeczi
nagyúr

amíg hetekről beszélünk, addig tökmindegy

annyi valóban minimum elvárás, h pár nap ne legyen gond (és az persze egyetlen e-ink-esnél sem probléma), de azon fölül legföljebb annak lehet igazán fontos, aki hetekre vadkempingezésre vonul, áram nélkül

(#470) Dhampir válasza Degeczi (#469) üzenetére


Dhampir
félisten

Na ja.

Egyébként kezdem azt érezni, hogy túl nagy lett a piaci választék, de hazánk táján még mindig keservesen drágák ezek a könyvolvasók, legalábbis a munkás-paraszt hatalom szintjéről ácsingózván.

(#471) Pantok válasza Dhampir (#470) üzenetére


Pantok
aktív tag

"túl nagy lett a piaci választék"

Ez még is hogy lehet baj?
Ez kb az egyetlen ami levihetné az amúgy tényleg túl magas árakat.

Kár az amcsi Nook/Amazonhoz hasonlítani az árazást, ott megveszik az online könyvboltban az ebookot ezért olcsó lehet a készülék, nálunk inkább a kalózkodás megy, így itt a készülékből kéne keresniük.

(#472) Dhampir válasza Pantok (#471) üzenetére


Dhampir
félisten

Tudod, így nehezebb dönteni, és végül az árérzékenységnek megfelelően befolyásolnak a körülmények.

Jelenleg négy "versenyzőm" van:

* NOOK Simple Touck (olcsó és Androidos)
* Sony PRS-T1 (audiokimenettel, könnyű és Androidos)
* Kindle Touch (hangszórókkal, de nem Androidos)
* PocketBook Touch (audio és sokféle formátum támogatása, de nem Androidos)

:F

(#473) Pantok válasza Dhampir (#472) üzenetére


Pantok
aktív tag

Így értem a problémát.
Hát a listád alapján nekem elég könnyű lenne leegyszerűsítenem Nook STR-re, lévén audiónak semmi hasznát nem látom, a sokféle formátum az androidban is bennevan, így a 4 közül csak az STR mellé írtál pozitívumot. :) (pontosabban a Sonyra írtad hogy könnyű, és bár 40-50 gramm nem kevés de nagyon nem számottevő, ráadásul tok úgyis rátesz egy adagot)

Ha én vennék most valószín ugyanúgy STR mellett döntenék, pontosabban a világítós verzióját pályáznám meg, na az az a haszon ami tényleg faja olvasáshoz.

(#474) Dhampir válasza Pantok (#473) üzenetére


Dhampir
félisten

99$-ért megéri a NOOK, de többet nem adnék érte.

(#475) Boond válasza Dhampir (#458) üzenetére


Boond
addikt

Igen ezt én is néztem (ONYX BOOX M92), bár egy korábbi verziójáról olvastam pár negatívumot, egy tulajdonostól. Ezt le is írtam itt a topikban kb pár hónapja. Ezért döntöttem a várakozás mellett egyelőre.

Viszont tesztet/videót szívesen olvasnék róla, ha valaki talál.

Azt vki tudja mikor jelent meg ez a készülék? ONYX BOOX M92 2010-2011?

[ Szerkesztve ]

(#476) Pantok válasza Dhampir (#474) üzenetére


Pantok
aktív tag

Hát személyi probléma ha neked 23k-t ér meg egy ilyen gép, lévén az kb mai árazással mi, 5 könyv?
5 könyv ára egy gépért amin utána 500-at is elolvashatsz?
Én se szarom a pénzt de ez spúrság.

(#477) Dhampir válasza Pantok (#476) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor nem értettél meg. Ugye mire beérkezik Magyarországra, addigra egy csomó adó/vámilleték terheli.

Annyira viszont már nem jó, hogy mondjuk megközelítőleg egy Sony árát érje. Írtak róla, hogy a gombjai nehezen kezelhetők stb. Több pénzért már jobbat is lehet kapni.

Egyébként 3 CD-n legálisan 400 klasszikus irodalomból merített könyvet lehet kapni potom 7000 Ft-ért, tehát biztosan megéri beszerezni egy ilyen kütyüt.

[ Szerkesztve ]

(#478) doc válasza Dhampir (#477) üzenetére


doc
nagyúr

nekem valamivel kevesebb mint 150 USD volt cakompakk, hazhozszallitva (akkoriban kb. 200 Ft volt egy USD, tehat ugy 30ezer forintban volt az egesz)
igen, irtak rola hogy nehezen kezelhetoek a gombjai, mint ahogy arrol is, hogy feleslegesek :D nem gombokkal kell lapozni, hanem lapozo mozdulattal vagy a kepernyo oldalat megerintve :)

az meg hogy melyik "jobb" teljesen a szubjektiv igenyeidtol fugg
nekem pl a Nook volt a legjobb valasztas, nem is bantam meg
van akinek a Kindle a legjobb, masoknak meg a Sony
kulonbozoek vagyunk, az igenyeink is azok :)

(#479) Dhampir válasza doc (#478) üzenetére


Dhampir
félisten

Azért soroltam fel párat, mert azok talán nem rosszak, és árban a NOOK elveri a többit.

A Sonynak tényleg tükröződik a kijelzője? :F

(#480) Luciferkó


Luciferkó
csendes tag

Sziasztok én is ebook olvasó vásárlása mellett döntöttem.. Ez a készülék mellett döntenék:

http://www.lira.hu/hu/muszaki/ebook-olvasok/onyx-boox-x61e#bovebb_ismerteto

Azért ez mellett, mert itt tudom felhasználni SZÉP kártyámat. Igazából egy valami nem tetszik benne, hogy vizplexes kijelzője van (ha jól tudom).

Mennyivel jobb, kényelmesebb az olvasás pearles kijelzőn olvasni. Egyáltalán van valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel kapcsolatban?

(#481) doc válasza Luciferkó (#480) üzenetére


doc
nagyúr

borzalmasan draga, ha vizplexes, akkor meg felhaboritoan draga :D
en biztos hogy nem vennek vizplex kijelzos readert...

(#482) Dhampir


Dhampir
félisten

Megkérdeztem egy Sony márkaboltban, hogy árulnak-e könyvolvasót, és azt a meglepő választ kaptam, hogy nincsen, mert a Sony nem hozza be Magyarországra.

Eszerint amit a különféle üzletekben nálunk árulnak, az "szürke importból" származik, és gyártói garancia sem érvényes rá? :F

(#483) Boond válasza Dhampir (#482) üzenetére


Boond
addikt

Szerintem kérdezz rá a garanciára az adott üzletben,.

Itt pl van rá gyártoi garancia, 12 hónap

[link]

(#484) Dhampir válasza Boond (#483) üzenetére


Dhampir
félisten

Valóban az a legbiztosabb, köszönöm a tippedet. :K

Első kézből a Sonytól szerettem volna megtudni, ám meglepődtem azon, hogy nem terítik Magyarországon.

Az általad közölt üzlet áránál létezik 7000 Ft-tal olcsóbban is másutt.

(#485) Boond


Boond
addikt

Nekem ez volt könyvjelzőn / emlékeztem rá, hogy itt van, azért linkeltem.

(#486) Dhampir válasza Boond (#485) üzenetére


Dhampir
félisten

No problemo.

(#487) Gattsu


Gattsu
tag

Hello. Egyre jobban erdeklodok az ebook readerek utan. Az lenne a kerdesem, hogy 15-20ezer kornyeken (akar hasznaltan) mil yet tudnek venni, am I jol olvashato es nem egeti ki a szememet sem?

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#488) Gergő_ válasza Gattsu (#487) üzenetére


Gergő_
őstag

hardverapróról valami használt e-ink-es. láttam már nook-ot is 20-ért kb.

(#489) Dhampir válasza Gergő_ (#488) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia! Említetted, hogy eladod a Nookot. Áttértél már Sonyra? :)

(#490) Gergő_ válasza Dhampir (#489) üzenetére


Gergő_
őstag

megvan a nook...nagyon be van lakva. nem tudom mi lesz belőle.

(#491) A-l-i-e-N


A-l-i-e-N
aktív tag

Hali

Faternak kéne egy e book, amivel CSAK könyvet olvasna, tehát nem fontosak az egyéb kiegészítők. Ami fontos:

6 col
E-ink
magyar nyelvi kompatibilitás, ékezetet tudja
sok formátumot tudjon, valóban tudja is :)
árban minél olcsóbban, de ha drágább a jó, akkor az! De olyan 30 körül meg kéne állni itt is.

Én ezt néztem: DPS E850

Igazából egy ilyen 18-20k-s kategória mit tud? Miért olyan olcsók?
Például ez: Mpman

Igazából, ha ez megfelel az igényeknek, akkor feleslegesen nem adnék ki dupla annyit. Tényleg csak olvasni kell, semmi extra.

Vélemények, ötletek, tapasztalatok?

Köszönöm szépen

(#492) doc válasza A-l-i-e-N (#491) üzenetére


doc
nagyúr

az mpman NEM e-book olvaso, ezt mar millioszor kitargyaltuk a topicban
ha olyan olvaso kell, ami sok formatumot kezel, akkor Androidosat keress (pl Nook, Sony) arra felrakhatsz barmilyen androidos appot, es olvashatsz vele amit csak akarsz

(#493) A-l-i-e-N válasza doc (#492) üzenetére


A-l-i-e-N
aktív tag

Akkor mi az ?
Android kilőve, mondtam, hogy faternak kell, ő meg nem ért ehhez.
Tehát a kérdés még mindig adott, melyik? :))

(#494) doc válasza A-l-i-e-N (#493) üzenetére


doc
nagyúr

a gyarilag rarakott nem-android rendszeren futo olvasot tudja kezelni, az androidost meg nem? :F
de ha ragaszkodsz ahhoz, hogy mindent olvasson, es ne legyen androidos, akkor kb. egy sem marad
esetleg a Kindle-t lehet nagy szenvedessel ugy hackelni hogy egy-ket plusz formatumot is olvasson, de az meg messze van a 'minden'-tol...

(#495) A-l-i-e-N válasza doc (#494) üzenetére


A-l-i-e-N
aktív tag

Jó akkor, minden általános formátumot vigyen :) körülbelül azokat amiket linkeltem lejjebb.

(#496) moltam88 válasza doc (#494) üzenetére


moltam88
tag

Miért fontos, hogy minden formátumot kezeljen? Eddig nem arról volt szó a topicban is, hogy használni kell a Calibre-t, ami mindig az olvasódra konvertálja a könyveket, így nem szükséges hogy ismerje az összes formátumot. Én is calibre-t használom, igaz nincs több száz könyves tapasztalatom, de fél év alatt nekem még nem volt olyan könyv, amit ne tudott volna átkonvertálni a nook-ra epubba.

A-l-i-e-N: e-book olvasásra szürkeárnyalatos e-ink kijelzős készüléket kell nézni (több hétig bírja egy töltéssel, nincs háttérvilágítás, olyan mintha könyvet olvasnál). Az általad linkelt mpman színes lcd kijelzős, gyakorlatilag egy butított tablet (aminek háttérvilágítása van, és olyan mintha monitort néznél, vagyis olvasásra nem ajánlott).

(#497) doc válasza moltam88 (#496) üzenetére


doc
nagyúr

nem nekem fontos, hanem az eredeti kerdesfeltevonek :)
en irtam egy scriptet, ami kb ket nap alatt a parezer konyvemet epubba konvertalta :D

(#498) Gergő_


Gergő_
őstag

amúgy a djvu-vel ti mit csináltok?

(#499) Milka 78 válasza A-l-i-e-N (#491) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hogy ellenvélemény is legyen...Nekem is egy Prestigio 3172b 7 colos tft-s 16 ropis,full belépő szintű "E-olvasóm" van.Ahhoz képest,hogy mindenki lebeszélt róla én vígan használom 3 hónapja és napi 2-3 órát használom olvasásramár bőven kitermelte az árát),pedig csapágyas a szemem én mégis szépen tudom használni.Persze egy E-Inkes csoda jobb csak hát ugye a pénz nagy úr.Viszont az is igaz,hogy 2 naponta töltenem kell,de ez meg nálam pont nem lényeg.A fényerő egy hangyányit lehetne több,de azért bőven használható.
A formátumokról meg csak anyit,hogy Callibre.Magyar nyelvű pofon egyszerű program.Én durván 100 könyvet konvertáltam át vele e-pub-ba gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#500) Dhampir válasza doc (#497) üzenetére


Dhampir
félisten

Borítóképekkel együtt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.