Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) A-l-i-e-N


A-l-i-e-N
aktív tag

Értem. Nem tudtam, hogy van ez a progi. Nincs sajna időm jobban utána nézni!

E-Inkesek közül melyikeket ajánljátok? E850 jó? Vagy Kindle?

(#502) doc válasza Dhampir (#500) üzenetére


doc
nagyúr

igen, neten megkeresi az iro/cim alapjan a fulszoveget es boritot (nem mindig tokeletes, de az esetek eleg nagy reszeben eltalalja)
bar ugy nezem, voltak valtozasok a moly.hu-n, kicsit modositani kene a scriptet :U

(#503) Dhampir válasza doc (#502) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez nagyon klassz script lehet. :)

A Calibre alapból tudná ugyanezt?

(#504) doc válasza Dhampir (#503) üzenetére


doc
nagyúr

a script calibret hasznal :D
a boritoletoltogetest a parancssoros calibre szerintem nem tudja alapbol, de meg kell nezni, hatha az ujabbakban mar benne van

(#505) Dhampir válasza doc (#504) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :)

(#506) Bosco01 válasza doc (#481) üzenetére


Bosco01
tag

Az e-ink nem is elég? Még azon belül is vannak különböző verziók? te melyiket ajánlod?

(#507) doc válasza Bosco01 (#506) üzenetére


doc
nagyúr

az eInk technologia is fejlodik
jelenleg a legjobb elerheto a Pearl kijelzo (az eggyel regebbi, kevesbe kontrasztos, tehat nem annyira kenyelmes a szemnek, nem annyira papirszeru a Vizplex, azt inkabb mar ne, vagy csak baromi olcson)

(#508) Degeczi válasza doc (#507) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(de sajnos van ingadozás "e-ink Pearl"-ön belül is, ez még nem garancia: pl. a gyereknek vettem egy Kobo Touch-ot, és láthatóan sötétebb szürke a háttere, mint a saját Kindle 3-amon, hiába elvileg azonos a kijelző,
sőt, egy adott típuson belül is előfordul ingadozás, tehát nem mindig arról van szó, h egy többet fizető cég számára jobban sikerült példányokat válogat a kijelző gyártója)

(#509) Bosco01 válasza Degeczi (#508) üzenetére


Bosco01
tag

Ha tehát a Kobo és Kindle közül kell választanom, akkor a Kindle felé billen a mérleg?

(#510) doc válasza Degeczi (#508) üzenetére


doc
nagyúr

ez teny, en a multkor total ledobbentem munkatarsam uj Kindle Touch-at latva, azon lapozas utan tokeletesen elolvashato az elozo oldal szovege (es alatta meg a kettovel korabbi is latszik) :Y
Nook utan hihetetlen volt, hogy ugyanaz a kijelzo ennyire ocska lehet... foleg hogy akinek kolcsonadtam a Nookomat tesztelni, arra jutott hogy a Kindle kijelzoje hangyanyit ugyan, de szebb
hogy aztan az a peldany volt ennyire rossz, vagy mindegyik ilyen, azt nem tudom, most egy masik munkatarsam is vett Kindle Touchot, majd lecsekkolom azt is :)

(#511) Degeczi válasza Bosco01 (#509) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát ha ez tipikus (és így utólag keresve valóban találni olyat, h mások szerint is kevésbé jó kijelző kerül a Kobókba), akkor részemről igen
viszont fene tudja, mekkora az egy típuson belül is meglévő gyártási szórás: úgy tűnik, nem elhanyagolható
ezért ha csak lehet, személyes átvétellel lenne jó vásárolni - de az nálunk általában nem megy, legföljebb használtnál

(#512) Bosco01 válasza doc (#510) üzenetére


Bosco01
tag

Két kérdésem lenne.
1. Ha az Amazonról rendlek Kindle-t, akkor mennyi egyéb járulékos költséggel kell számolni? Szállítási ktg, vám, illeték, stb.
2. A Kindle-el kapcsolatban azt olvastam, hogy a PDF-ekkel problémái vannak, mármint az újratördeléssel.Ha egy PDF-et a calibre-vel újrakonvertálok (feltéve ha ilyet lehet), akkor utána ez a probléma orvosolható? Bocs, ha ez egy "hülye" kérdés

(#513) Degeczi válasza Bosco01 (#512) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mindkettőt még fizetés előtt kiírja, rászámolja az Amazon: $21 a futárszolgálatos szállítás, és 27% az áfa
Érdemes lehet Ebayről megpróbálni, mert sima postai küldeményként sokkal kisebb eséllyel kerül meg-áfázásra, mint futárszolgálattal - viszont elvileg tavasz óta már nem szállít az USA királyi posta lithium akkus cuccot légi úton (de az USA Ebay oldalakon még mindig sokan hirdetnek ilyen szállítással, így lehet, h ennek nem szigórú az ellenőrzése?)

A PDF nem e-book, hanem egy nyomtatási formátum, ezért kínlódás a használata, valóban érdemes átkonvertálni. Forrástól függ, mennyire egyszerű vagy bonyolult. Ha csak szöveges, akkor általában azért nem szokott vészes lenni, valóban, akár Calibre-vel is (vagy MobiPocket Creatorral, vagy PDF2Epub-al - sok megoldás lehetséges. Kindle esetén regisztrálhatsz magadnak egy email fiókot is az Amazonnál, és oda elküldve a PDF-et, a saját Wifi hálózatodon szinkronizálva már átkonvertált anyag kerül rá az olvasódra - gyakran az is elég)

(#514) Bosco01 válasza Degeczi (#513) üzenetére


Bosco01
tag

E-bayről? A Kindle-t nem kizárólag az Amazon forgalmazza?

Ez az Amazon fiókos konvertálásnál az Amazon ellenőrzi, hogy hivatalos vagy kalóz könyvet szeretnék-e konvertálni?

(#515) Degeczi válasza Bosco01 (#514) üzenetére


Degeczi
nagyúr

USA-beli viszonteladók minden további nélkül eladhatják Ebayen.

Szerinted milyen lehetőségük lenne rá, h ellenőrizzék a jogtisztaságot? Semmilyen... (leszámítva természetesen a DRM-el zárt anyagokat - de amit így ráküldenél, az nem olyan lesz)

(#516) Bosco01 válasza Degeczi (#515) üzenetére


Bosco01
tag

Az előbb említetted a PDF2EPUB-ot. A Kindle nem támogatja az epub-ot. Vagy rosszul tudom?

(#517) Degeczi válasza Bosco01 (#516) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a neve ellenére a PDF2EPUB támogatja a Kindle által használt MOBI/PRC formátumot is

(#518) Bosco01 válasza Degeczi (#517) üzenetére


Bosco01
tag

Akkor azt mondod ne aggódjak a PDF miatt?

(#519) moltam88 válasza Bosco01 (#518) üzenetére


moltam88
tag

Szöveg alapú pdf-ek még elviselhetők konvertálás után (tördeléssel lehetnek/lesznek gondok), képekkel, ábrákkal tűzdelt pdf-et viszont nem e-book-ra találták ki. A legjobb mindig ha eleve valamilyen e-book formában szerzed be az olvasnivalót. Szóval megolható a pdf konvertálás, és használható is, de nem a legoptimálisabb.

(#520) Bosco01 válasza moltam88 (#519) üzenetére


Bosco01
tag

Más oldalakon írtak olyasmit, hogy volt időszak amikor az Amazon átvállalta a járulékos költségeket, pusztán csak a készüléket kellett kifizetni. Mit lehet erről tudni? Hogy van most? Mert ha ez még mindig áll, akkor elég kedvezményes áron lehet Kindle-t rendelni. Például egy reklámokkal támogatott készülék mindössze 79$. Még a jelenlegi magas $ árfolyammal számolva is ez igen kedvező ár.
Tud erről valaki biztosat?

(#521) Degeczi válasza Bosco01 (#520) üzenetére


Degeczi
nagyúr

van direkt Kindle céltopik, ott mindent elolvashatsz erről is (tavaly ősszel, a 4-es széria megjelenésével majdnem egyidőben szűnt meg ez a lehetőség, azóta áfát is kell fizetni. Reklámos verziót pedig érthető okból csak az USA-ban forgalmaz az Amazon, ide nem tudsz tőlük olyat rendelni - de amit viszonteladótól veszel, akár Ebay-en akár itthon, az többnyire olyan)

(#522) Bosco01 válasza Degeczi (#521) üzenetére


Bosco01
tag

OK, köszi, akkor átnézek oda is.

(#524) masaya


masaya
csendes tag

Végre beneveztem egy Nook Simple Touch-ra.
Eddigi tapasztalatok nagyon jók.
Root meg volt, igazi könyvet tokká alakítás is.
Hogy mennyit időt ellehet vele tölteni,
minimaltouch, multitouch, noreflesh, keyboard csere, egyéni launcher, cool reader olvasót könyv borító screensaver-nek, gombokat kiosztani fizikaiakra, mokolt rss feed olvasó, cwm..., de minden perc megérte mert van egy tökéletes eszközöm :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#525) Gergő_ válasza masaya (#524) üzenetére


Gergő_
őstag

megírhatnád az első hozzászólást egy nook topiknak :P :R

(#526) masaya válasza Gergő_ (#525) üzenetére


masaya
csendes tag

Holnap lehet, hogy összedobok egyet, amiben minden benne lesz lépésről lépésre.

[ Szerkesztve ]

(#527) Nara19 válasza A-l-i-e-N (#501) üzenetére


Nara19
aktív tag

Bocs, hogy csak pár nappal később reagálok.

Én a Calibre-t nem szeretem, ezért hozzád hasonlóan "mindenevő" gépet kerestem. Itt a topikban leszólt Vizplex-es kijelzővel rendelkező PocketBook-ot vettem, amire a saját olvasóján kívül feltehető a CoolReader is (feltettem), így a PocketBook tényleg mindent visz.

A Vizplex a sima lcd-től még mindig nagyságrenddel jobb, így én nem aggódom miatta. :)

Az érintőképernyő hiányzik csak róla, de az egy másik (ár) kategória.

Ha Nook-ot tudsz szerezni és a topikban leírtak szerint tudod rootolni / felépíteni, akkor biztos hogy az a legjobb azon gépek közül, ami memóriakártyával bővíthető.

(#528) Dhampir válasza Nara19 (#527) üzenetére


Dhampir
félisten

Időközben megérkezett a szép fehér és puha fedelű tok tok a geckotól.

Ennek ellenére tervezem, hogy hamarosan megválok a Sony PRS-T1-től, bár még csak a gyári könyvekbe lapozgattam bele a megismerkedés erejéig.

Bár az első elektronikus könyvolvasóm, de nem tetszik ez a digitális világot kézbe adó mai technológia, még kezdetlegesnek, nyögvenyelősnek érzem a használatát. Jobb érzést és nagyobb, teljesebb élményt jelent egy hagyományos könyvet kézbe venni.

[ Szerkesztve ]

(#529) defter


defter
csendes tag

halihó!

Kb. egy hete egy Nook Simple Touch with Glowlight boldog tulajdonosa vagyok. :) Még nem rootoltoltam, de előbb-utóbb az is sorra kerül.

Két könyvet már elolvastam rajta, nagyon kényelmes, jó a fogása, jó kézben tartani. A beépített világítás is nagyon praktikus, sokkal kényelmesebb mint egy csíptetős olvasólámpa.

Sokat vacilláltam a döntéssel, hiszen out-of-the-box a többi olvasó jobb funkciókban (böngésző, szótárak, audió...), viszont mégis csak olvasásra használja az ember, és a Nook-ot sokkal jobb kézbefogni, ergonomikusabb és esztétikailag is jobban bejön nekem. Emiatt választottam végül ezt. :)

(#530) Pantok válasza defter (#529) üzenetére


Pantok
aktív tag

Ebayröl rendelted? Ha igen szabad megtudni mennyibe volt mire kézbe kaptad?

Illetve állítható-e a fényereje a világításnak?
Saját STRem megy még mint a gőzős, de jól jönne néha az a világítás.

(#531) defter válasza Pantok (#530) üzenetére


defter
csendes tag

Nem ebayről, hanem személyesen vettem egy BestBuy-ban, 139 USD + adó volt.

A fényerő állítható egész nagy tartományban, a minimum fölött egy kicsivel már nagyon jól olvasható. A beállítást megjegyzi és ha legközelebb bekapcsolod (n gomb 3 másodpercig nyomvatratva), akkor a beállított fényerőre áll be.

(#532) Dhampir válasza defter (#531) üzenetére


Dhampir
félisten

A világítás jobban meríti az akkumulátort, mint egy hagyományos könyvolvasó esetében?

(#533) defter válasza Dhampir (#532) üzenetére


defter
csendes tag

A Barnes and Noble honlapján ezt írják a világítás nélküli olvasóra:

Over 2 months with wireless off based on a half hour of daily reading.

És ezt a világítósra: Read for over 1 month on a single charge with GlowLight on (based on a half hour of daily reading time)

Szóval jobban meríti, de még mindig vállalható szint. Majdnem két hete vettem az olvasót, szinte minden nap használtam, a glowlight is sokat ment, főleg a repülőn, és itthon is (mivel a jet lag miatt nem tudtam rendesen aludni :)) és a töltöttségi szint jelenleg 31%.

Szerintem amíg ez az érték hetekben mérhető addig mindegy, hogy meddig bírja :).

(#534) Dhampir válasza defter (#533) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezen adatok alapján nagyon meggyőző teljesítmény. :K

(#535) doc


doc
nagyúr

valaki cserelt mar szotarat Nookon?
es/vagy a CoolReaderbe paszirozott bele offline szotarat?

ha igen, akkor erdekelne a mikentje :)

(#536) gabe válasza doc (#535) üzenetére


gabe
csendes tag

Itt olvashatsz róla:
http://ekonyvolvaso.blog.hu/2010/10/02/derult_egbol_mobi_szotar

(#537) gabe válasza masaya (#524) üzenetére


gabe
csendes tag

Erről írnál részletes? Mit hogyan állítottál?

Próbáltam én a Cool Reader-t, de nagyon nem tetszik. Leginkább az a gondom vele, hogy nem formázza megfelelően a könyveket. Középre igazítás nem mindig megy, új lapra dobás sem megy (pl. fejezet új lapon kezdődjön), stb... Csak én nem állítok be valamit jól, vagy ezek még hiányosságok?

(#538) doc válasza gabe (#536) üzenetére


doc
nagyúr

koszi
a Nook-hoz tartozo resz a kommentek kozott talalhato, kb. innen

[ Szerkesztve ]

(#539) Dhampir


Dhampir
félisten

Érdekes cikk: Az e-könyvolvasód figyel téged

(#540) Dhampir


Dhampir
félisten

Részletek Az e-könyvolvasód figyel téged című cikkből:

Az e-könyvolvasók azonban radikális változást hoztak: az olvasás megszűnt intim tevékenységnek lenni. Az e-könyvolvasók adatokat gyűjtenek olvasási szokásainkról, és ezeket el tudják juttatni a forgalmazókhoz, akik fel tudják használni őket.

A Barnes & Noble könyvkereskedőház Nook olvasójáról gyűjtött adatok szerint a tényirodalmat az olvasók szakaszosan, több nekifutással olvassák, és hamarabb félreteszik őket, mint a regényeket, melyeket egy huzamban olvasnak végig. A fantasztikus, a romantikus és a bűnügyi regények kedvelői több könyvet és gyorsabban olvasnak, mint a szépirodalom kedvelői, és általában be is fejezik azt a könyvet, amelyikbe belekezdtek.

A kereskedők megosztják ezeket az adatokat a kiadókkal, és ma már a műveket is formálják ezek a visszajelzések. Jim Hilt, a Barnes & Noble e-könyvekért felelős alelnöke úgy véli: „Ha segíthetjük a szerzőket abban, hogy még jobb műveket alkossanak, mint ma, azzal mindenki csak nyerhet.”

Kalifornia állam már elfogadott egy törvényt, mely az olvasók privát szféráját védi. A jogszabály megtiltja, hogy a forgalmazók előzetes bírósági engedély nélkül kiadjanak adatokat az egyes olvasók szokásairól. A jogvédők igyekeznek elérni, hogy hasonló törvények szülessenek más államokban is. Hangsúlyozzák: olvasmányaink sokat elárulhatnak intim magánügyeinkről, például egészségi állapotunkról vagy szexuális preferenciáinkról. Míg vannak olvasmányélményeink, melyeket szívesen megosztunk másokkal, más olvasmányainkat inkább magánügyként kezeljük.

(Forrás: http://www.nyest.hu)

[ Szerkesztve ]

(#541) Pantok válasza Dhampir (#540) üzenetére


Pantok
aktív tag

Nem éppen meglepő, facebook korában amikor minden chat, minden post és minden google keresésedből kivan nyerve adat.

Nem mintha egyszer is benyomtam volna nookom wifijét az utobbi 8 hónapban. :)

(#542) Dhampir válasza Pantok (#541) üzenetére


Dhampir
félisten

Az igaz, de most már a könyvolvasók is ránk szabadultak, szóval minden olyan elektronikai eszköz, ami érintkezésbe kerül a Világhálóval, lényegében kémkedik utánunk.

A Kindleről így ír:

Nem titok, hogy az Amazon felhasználja az olvasók szokásairól szerzett adatokat. A Kindle-felhasználók eleve aláírnak egy megállapodást, mely szerint az Amazon tárolhatja és felhasználhatja a kütyüről szerzett információjukat – például hogy melyik oldalt olvastuk utoljára, hová tettünk könyvjelzőket, mit emeltünk ki, hova jegyzeteltünk stb.

[ Szerkesztve ]

(#543) Degeczi válasza Dhampir (#542) üzenetére


Degeczi
nagyúr

aki alufóliával a fején alszik, az itt is megteheti, h sosem kapcsolja be a wifit, és csak lokálisan másol rá az eszközre

sokan görcsölnek pl. az áruházak bevásárlókártyái miatt is, h mekkora adatgyűjtés az is - de őszintén: kit zavar, h megtudják, h az 123487684-is id-jű felhasználó kéthetente pelenkát is vesz?
előnyként ott is fölmerül, h célzott reklámként nem a számára haszontalan kutyakaja akcióról fog értesítést kapni, hanem gyerekholmik kiárusításáról

ha pedig zavarja, egyszerűen nem él vele

itt sem kötelező a netes szolgáltatásokat igénybe venni, ráadásul az itthon tipikus, házi gyártású és jellemzően magyar nyelvű e-book-okból még csak fölhasználható adatokat sem nagyon tudnak leszűrni

(#544) SajtosKuszob


SajtosKuszob
tag

Sziasztok!

Vennék egy Prestigio PER3274B típusú e-book olvasót, viszont még sose volt a kezemben ilyesmi.
Ezekben érintő képernyős kijelző van, vagy azokkal a szélső gombokkal kell navigálni? Megéri az olcsóbb félékre is költeni, vagy inkább felejtsem el?

SajtosKuszob felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#545) Gergő_ válasza SajtosKuszob (#544) üzenetére


Gergő_
őstag

ez sajnos csak 8 órát bír könyvolvasás közben...

(#546) SajtosKuszob válasza Gergő_ (#545) üzenetére


SajtosKuszob
tag

és nem is érintőkijelzős?

SajtosKuszob felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#547) doc válasza SajtosKuszob (#546) üzenetére


doc
nagyúr

nem e-book olvaso :U

(#548) SajtosKuszob válasza doc (#547) üzenetére


SajtosKuszob
tag

köszi a válaszokat :)

SajtosKuszob felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#549) Dhampir


Dhampir
félisten

Kipróbáltam a Sonyval való böngészést, és nagyon jó volt. :)
Érintőceruza nélkül is nagyon kényelmesen lehet szöveget bevinni vele, két ujjal gyönyörűen nagyítja/kicsinyíti az oldalakat olvasás közben.

(#550) engine88


engine88
aktív tag

Üdv
Ha random pdf-eket szeretnék olvasni e-book olvasón, melyiket ajánljátok?
Semmi másra nem használnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.