Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) masaya válasza doc (#1539) üzenetére


masaya
csendes tag

Egy kis trükkel az eredmény még jobb lehet, ha manuálisan módosítjuk az ezpdf beállításait és kikapcsoljuk a statusbar megjelenítését és akkor tényleg teljes képernyőn nézhetjük a PDF-eket.
Ha már nook akkor, íme az enyém :D

(#1552) doc válasza masaya (#1551) üzenetére


doc
nagyúr

wow, csinos!
ez milyen launcher?
meg kivancsi lennek, ki milyen appokat hasznal Androidos e-book olvason, ami jol hasznalhato es hasznos eInken is

[ Szerkesztve ]

(#1553) masaya válasza doc (#1552) üzenetére


masaya
csendes tag

Nookon ugyebár nincsenek home, back stb gombok csak a négy lapozó gomb, a "n" gomb és a bekapcs, ezért a Nook Touch Tools segítségével kicsit átszabtam, hogy ne kelljen a képernyőn megjelenő gombokat használnom.
"n" gomb lett a home gomb
Baloldali felső a menu gomb
Baloldali alsó a back gomb
Jobboldali felső a hangerő le gomb
Jobboldali alsó a hangerő fel gomb
(a fel és le gombokat sok esetben a programokban belehet állítani a lapozásra)

Minimal touchból származó régebbi adw launcher 1.3.6
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1346748

Az asztalom: Menü, statusbar elrejtve, suhintás le: értesítő lista, suhintás fel: app list.
Egy oldalas homescreen és app list az összes programmal amit használok, hogy ne kelljen húzogatni semmit, így nem zavaró az eink.
A programokat a Desktop visualizeR segítségével egyedi ikonokkal és mérettel lettek kitéve a homescreenre.

Használt programok: (Amik kint vannak a főképernyőn, balról jobbra haladva soronként)

-CoolReader (Olvasásra, remélem nem kell bemutatni, az egyik legjobb választás)
-ezPDF Reader (Nookon talán a legjobban használható PDF olvasó, és egy kis config fálj módosítással a tényleges teljes képernyőt is belehet állítani rajta)
-Angol Szótár (Nevében benne van, de nem csak angolt ismeri, hanem a németet, franciát is oda vissza)
-Quick Notes (Jegyzetelő program, van szöveges, szabadkézi bevitel is rajta)
-Super sudoku (Sudoku játék)
-WegoIgo Lite (Go tábla játék, van gép elleni játszma és sok feladványt is lelehet tölteni hozzá)
-KGS (Go tábla játék online másokkal)
-Mango (Manga olvasó, online adatbázisokhoz fér hozzá, de le is lehet tölteni offline olvasáshoz a Mangákat)
-Unblock Me FREE (Tologatós logikai játék)
-QuickPic (Képgaléria)
-EasyRSS (RSS olvasó, offline mód is van benne)
-Opera (Webböngésző)
-Es File Explorel (fájl kezelő)
-Gmail (email olvasó :D )
-WikiDroyd (le lehet tölteni a teljes magyar wikipádiát kb 500 mb és akkor offline rendelkezésünkre áll minden)

A négy kicsi:
-FastMode (A képernyő gyors frissítésmódba tevése, mintha nem is eink lenne, hanem majdnem lcd)
-Wifi ki és be kapcsolása
-RealCalc (számológép)
-Play

Amiket még használok a háttérben:
-CPU Master Free (cpu frekvencia váltó)
-No Lock Screen (Lock kikapcsolása, hogy csak a könyv borító legyen kikacsolt állapotban)
-AdFree (reklám mentesítés)

(#1554) joho válasza masaya (#1553) üzenetére


joho
csendes tag

Nagyon tetszik amit a Nook Simple Touch kihasználhatóságáról megtudtam. Tegnap üzemeltem be én is a sajátomat. Sajnos a wifi kapcsolattal gondjaim voltak; egy mekibe kellett vinnem (csak nehogy rászokjon) és az ottani wifi hálózaton beregisztráltam. Most kezdődhet az olvasás. Egyelőre a számítógépen lévő PDF-eket próbáltam ki, de azt nem olvassa. Viszont pontosan jeleníti meg a címekben lévő magyar karaktereket !
Közben sikerült az otthoni wifit is elérni: a csatornakiosztást automatikusról 1-esre változtatva TP-LINK Router-emen.

(#1555) masaya válasza joho (#1554) üzenetére


masaya
csendes tag

Ha angollal nincs gondod akkor csak ajánlani tudom az xda fórumot, minden szükséges infót megtalálsz:
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1201

Ha nem bízol az angolodban akkor szívesen segítek, úgysem ártana egy friss átfogó a nook "testreszabásához" :D

(#1556) doc válasza masaya (#1553) üzenetére


doc
nagyúr

:C
en is eleg sokat hasznalok az altalad felsorolt appokbol (Cool Reader, ezPDF alap, a WikiDroyd is fel van rakva)
ami nalam meg fent van es gyakrabban hasznalom:

screenshot (nomen est omen...)
Note Everything (jegyzeteleshez)
Terminal Emulator (sima Android terminal)
ConnectBot (igy be tudok ssh-zni a ceges serverre)
ChessFree (igen, sakk)
ElectroDroid, EveryCircuit (aramkori elemekhez segedlet)
DrawSomething (amolyan 'online activity', bar a FaceBookos belepessel gondjaim voltak jo multkor)
Office Suite Pro (teljes MS Office kompatibilitas \o/)
Orientation Switch (egyszeru valtas allo es fekvo mod kozott)
Roguelike (regi szoveges modu RogueLike jatekok (pl. Dungeons of Moria))
SearchMarket (a Marketen valo kereseshez)
Titanium Backup (jol johet idonkent...)

joho
az mit jelent hogy 'nem olvassa' a PDF-eket? :F
menni kell annak...

[ Szerkesztve ]

(#1557) winhate válasza biga (#1529) üzenetére


winhate
őstag

Ez kiraly volt. :DD
Tenyleg belinkelted ugyanazt a topicot ?

(bocsi de nem alhattam meg vigyor nelkul)

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1558) spileraaa


spileraaa
senior tag

ezek kozul melyiket ismeritek vagy melyik lenne jo valasztas ?

1.E-book Reader Prestigio PER3574B
[link]

vagy

2. TrekStor eBook Reader 3.0
[link]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#1559) doc válasza spileraaa (#1558) üzenetére


doc
nagyúr

tenyleg erik az az elso hozzaszolas...
ezek kozul (felteve hogy konyvolvasasra hasznalnad) EGYIK SEM jo valasztas, ugyanis egyik sem e-book olvaso...
az ugy indul hogy eInk kijelzo!

(#1560) hampidampi válasza spileraaa (#1558) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ezt mintha már kérdezted volna; és mintha már válaszoltunk is volna rá.

(#1561) spileraaa válasza hampidampi (#1560) üzenetére


spileraaa
senior tag

igen de konkret valasz nem jot hogy a ketto kozul melyiket mert tobbet nem tudok ra szani csak 250 leit ... ( es akkor 3 kozul akartam valasztani de vegul a 3 kat kizartam mivel keveset tud )

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#1562) hampidampi válasza spileraaa (#1561) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha mindenféle képpen e kettő közül kellene választani (amit én nem ajánlok), akkor egyértelműen a Prestigio. Jobb felbontás, több memória, meg mégiscsak olasz, nem kínai, ha nem is elismert, de ismert márka.

(#1563) axioma válasza spileraaa (#1561) üzenetére


axioma
veterán

Na en visszakerestem. Az akkori harmadik, na AZ egy eink-es ebook olvaso, ami tenyleg alkalmas lenne a feladatra (a korabban megadott linken mar nincs, de google-ben megneztem).
Mi az, amit nem tudott? Multimedia lejatszast? Vagy konyvformatumokat?
Ha elobbi, akkor ne is ebben a topikban keresgelj, hanem az olcso tableteket nezd (amiket linkeltel, azok butitott tabletek, es vszinu annyiert kapsz normal tabletet is, legalabbis felenk 20e korul van az alja forintban mindkettonek), ha utobbi, akkor meg calibre nevu pc-s program.
Amit tudni kell, tegnap epp volt kezemben egy kindle fire, amit ket ilyen olcso tablet araert vett jutanyosan a tulaja, de sima kindle3 utan, amivel 2 evig megelegedessel olvasgatott, nem szereti, mert:
- szines lcd kijelzo miatt hamar lemerul (wifi bekapcs eseten 6 ora, es utana 10 orat kell tolteni)
- szines lcd kijelzo miatt farasztja a szemet
- szines lcd kijelzo miatt vastag
- szines lcd kijelzo miatt (konyvhoz-olvasashoz kepest) NEHEZ is!
+ vilagit, igy sotetedo helyen is tud olvasni (de mar vannak vilagitos eink kijelzos ebook-olvasok is, az enyem is olyan)
+ de tud rajta a gyerek jatszani, vagy o is (pc-hez hasonlo modon) netezni... amire az olcso tablet is kepes

Valamint, az meg a mostani idojaras miatt nem fordult elo, de varhato:
- szines lcd kijelzo miatt fenyben nem olyan jol lathato

Szoval en a helyedben tovabbra se vennem a ketto kozul egyiket sem. Vagy eink-es, vagy tablet.

[ Szerkesztve ]

(#1564) spileraaa válasza axioma (#1563) üzenetére


spileraaa
senior tag

"Mi az, amit nem tudott? Multimedia lejatszast? Vagy konyvformatumokat?"
a masik ooldalrol tenyleg eltunt de itt fent van kicsivel dragabb [link]
ezek miat zartam ki vegul
1 igen sokkal kevesebb konyformatumot tud mind a masik ketto ez volt az elso amit egybol kiszurtam es foleg emiat zartam ki de nem csak emiat hanem :
2. kisebb a kijelzoje ez 6 a masik kettonek 7
3. kisebb a memoriaja csak 128 MB

mondjuk meg nem fogtam ilyen ebbok olvasot soha kezemben igy nem tudom hogy az eink tenyleg anyival jobb mint a tft kijelzo

prestigiot megneztem egy uzletben es ahogy irtak a neten egy helyen tenyleg nagyon eros a hatervilagitasa ami lehet hatrany mert jobban zavarja a szemet ...

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#1565) doc válasza spileraaa (#1564) üzenetére


doc
nagyúr

1) a konyvformatum teljesen lenyegtelen, siman konvertalhatsz kozottuk (bar a leiras nem emlit sem EPUBot, sem MOBIt ami gyanus, gyanitom hogy EPUBot olvas, ha egyiket sem, na az gaz... de ezt kizartnak tartom)

2) fogj egy atlagos konyvet (mondjuk egy kozonseges regenyt) a konyvespolcodrol, es merd le hogy a SZOVEG bal also es jobb felso sarka kozott mekkora tavolsag van (tehat a margot NE szamold bele)
meglepodnek ha ez szamottevoen nagyobb lenne mint 6" :)

3) SD kartyaval bovitheto a memoria, ami abszolut filleres tetel

de mondom, a kerdes hogy mire kell?
ha olvasni, akkor egyertelmuen csakis eInk
ha filmet nezni meg internetezni, akkor meg nem e-book reader kell neked hanem tablet

(#1566) Libretom válasza axioma (#1563) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ha jól emlékszem Te vettél világítós Bookeen Odyssey-t. (!?) Meg vagy vele elégedve? Nekem az első olvasóm egy Bookeen Cybook Gen3-as volt. Kedveltem.
Írhatnál pár szót róla! :)

(#1567) axioma válasza Libretom (#1566) üzenetére


axioma
veterán

Szivesen irnek, de most egyeb okok miatt parkolopalyan van... egyetlen konyv van rajta (a hasznalatin kivul), es arra sincs idom. (Az egyik ok az a mobilarena jatek :D , most azon a bizonyos ket kerdesen kivul behoztam magam, hetvegen a tobbiig se jutottam el, de azokat me'g kene keresgetni).
De terveztem, hogy irok majd, ha sikerul mar tobbet kitapasztalgatni belole.

(#1568) Libretom válasza axioma (#1567) üzenetére


Libretom
aktív tag

Oké, kíváncsi vagyok rá. Köszönöm!

(#1569) lorcsi


lorcsi
veterán

djvu-t hogy lehet nook kompatibilissé alakítani?
közvetlen calibrével epub-ba nem alakította sikeresen

(#1570) doc válasza lorcsi (#1569) üzenetére


doc
nagyúr

azt epubba nincs ertelme, csinalj belole PDF-et, mast szerintem nem nagyon tudsz vele kezdeni...

(#1571) lorcsi válasza doc (#1570) üzenetére


lorcsi
veterán

oké, akkor így próbálom meg
a pdf már sokkal kezelhetőbb

Tx

(#1572) biga válasza lorcsi (#1569) üzenetére


biga
senior tag

rootolt nook nem tud valami sima djvu plugint vagy olvasót futtatni? A djvu is olyan, mint a pdf: nem való ebookra. Nekem a PB gond nélkül olvassa, de nem ajánlom senkinek. Ha már mindenképpen átalakítod, én nem PDF-re próbálnám (már ha lehet másra egyáltalán)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1573) doc válasza biga (#1572) üzenetére


doc
nagyúr

valogass :DDD
atalakitani meg csak PDF-re van ertelme, mast nem tudsz vele kezdeni

[ Szerkesztve ]

(#1574) smilecat válasza lorcsi (#1569) üzenetére


smilecat
aktív tag

Behúzod az Abbyy Finereader progiba és ott először felismerteted, majd elmented a neked megfelelő formátumba.
epub, txt, html, doc, rtf, fb2, pdf... lehet választani, természetesen mivel az ocr program hibázhat ezért nem pontosan azt fogod kapni mint a djvu-ban van. Ott akkor tényleg csak pdf-re érdemes átkonvertálni, vagy nekiállsz némi kézimunka segítségével korrektúrázni az anyagot.

(#1575) biga válasza doc (#1573) üzenetére


biga
senior tag

Nekem nem kell válogatni, a PB eleve kezeli :) Ezért írtam, hogyNook-ra meg (ha rootolt) minek átalakítani, hisz van rá olvasó. Sosem próbáltam másra alakítani djvu-t, így nem tudom mennyire alakul másra, de ha muszáj lenne alakítanom, bármire, csak nem PDF-re (már persze ha ebook-ról van szó).

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1576) doc válasza biga (#1575) üzenetére


doc
nagyúr

"bármire, csak nem PDF-re "
akkor elmondom harmadszor is: NEM tudod masra atalakitani ami akar csak tavolrol is ebook formatumnak szamit
ha mindenaron azt akarsz belole csinalni, akkor (ahogy lejjebb is irtak) OCR-ezni kell, az viszont mar erosen tulmutat a 'konvertalas' fogalman

(#1577) Bosco01


Bosco01
tag

Ha olyan PDF-et szeretnék gyártani, ami pont olvasható egy 6"-es kijelzőn, akkor milyen papírméretet kell választani,milyen beállításokkal (margó, fejléc, lábléc stb.) ?

(#1578) biga válasza doc (#1576) üzenetére


biga
senior tag

Elhittem én elsőre is, ha újra elolvasod a hsz-omat :) Ettől még tartom a véleményemet: ha muszáj alakítani (mert az olvasóm nem kezeli), akkor bármibe átalakítanám, csak ne PDF legyen a végeredmény! Ez nem zárja ki azt, hogy az átalakíás során akár PDF is lehet (mint írtam nem alakítottam még djvu-t semmire, így simán elhiszem, hogy közvetlenül csak PDF-re lehet), de hogy végül nem úgy tárolnám az biztos.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1579) hampidampi válasza Bosco01 (#1577) üzenetére


hampidampi
senior tag

Általában A5-ös méretet szoktak megadni, de ha szépen leméred vonalzóval és egyedi méretet adsz meg, az a legpontosabb. Margónak meg ami neked kényelmes. Túl kicsit nem érdemes hagyni, mert nagyon lálóg a kávára, de túl nagyot sem, mert akkor kicsi az olvasó felület.

(#1580) menf válasza Mándor (#1173) üzenetére


menf
csendes tag

Prestigio 3274B (PER3274B) 1.1 firmware frissítés

Sziasztok!
Csak most találtam meg a hozzászólásaitokat ebben a témában. Remélem, még fórumoztok.
Nekem ugyan azt csinálja, amit leírtatok, ha megpróbálom a firmware frissítést, amit jó párszor megtettem eredménytelenül, aztán feladtam. Viszont leírtam a gyártónak a problémát a honlapjukon szereplő „kérdezz” rovatba (angolul), és kicsit megdöbbentett, hogy nem is válaszoltak, meg a honlapjukra sem tették fel a FAQ-ba, pedig háromszor is elküldtem a levelet. (Egyébként ez a cég ciprusi székhelyű, de az ECO deklarációja szerint cseh cég lehet, talán emiatt volt tele gyárilag szláv nyelvű könyvekkel a készülék. Az enyém legalábbis.)
Nálam a betű- és a szín beállítás, valamint a borító csak az FB2 formátumnál működik tökéletesen (mobi-nál nem tudja a borítót, epubnál meg a betűkezelést). (Erre az FB2-re úgy jöttem rá, hogy megnéztem, hogy a gyárilag feltett könyvek ebben a formátumban voltak.) Ez ugyan jóval nagyobb méret, de inkább foglaljon több helyet, csak legyen jó.
Nekem olyan problémám is van, hogy az újonnan feltett könyveket nem teszi be ABC sorrendbe, hanem oda biggyeszti a lista végére.
Az lenne a kérésem, hogy írjátok le nekem, hogy csináltátok ezt a driverfrissítést, mert azt nem igazán értem.
Köszönöm

(#1581) smilecat válasza Bosco01 (#1577) üzenetére


smilecat
aktív tag

A6-os méretet válaszd, az A5-öt mivel megpróbálja elhelyezni teljes képernyőn ezért kisebb lesz a betűméret meg minden. (kicsinyít) Az A6-os méret közelebb áll a 6"-os olvasó képernyőméretéhez.
Az A6 méretei:
10,5x14,8cm
Margók nekem nincsenek, a normál stílusba rakok 0,1cm-t behúzásként. meg 0,4-et a bekezdéseknek
Élőfejnél/élőlábnál szintén nulla az érték.
Ott van egy olyan hogy elrendezés/szegélyek - oldalszegély. Itt a "körült" válaszd 0.25pt vel, stílus vonal, szín a leghalványabb szürke, ott még van olyan hogy beállítások - margó és szegély mindenhol nulla.
Ez azért kell hogy adjon egy majdnem láthatatlan keretet a PDF-nek (ami ugye kép) és így minden oldalt egyformának fog látni ez miatt a formázástól/betűmérettől és szövegtartalomtól függetlenül.
Betűméret:
Timnes new roman esetében 16pt - normál stílus(ez ugye az alapja az egésznek) - meg kinek milyen jó a szeme :D
Palatino linotype esetében 14pt
Címsorokban olyat választasz ami jól néz ki és neked megfelelő...
Ha a címsorokat választod a megfelelő pdf készítővel(vagy új word esetében) ezek tartalomjegyzékként jelennek meg azaz ugrálhatsz ezek segítségével a fejezetek között.
Ha kell adok mintát hogyan is kellene ezt elkészíteni.

(#1582) hasman


hasman
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni, mivel nulla vagyok e-book-ok terén.
Szeretnék vásárolni én is egy e-bookot, mely azért több dologra is használható.
Első és legfontosabb, hogy képregényeket szeretnék olvasni rajta, melyek általában jpg vagy egyéb kép formátumban vannak lementve. Teljesen nem vagyok elektronikai hulladék, pdf-be talán még megy a konvertálás, de ha nem szükséges, az a legjobb. Ezenfelül a leggyakoribb formtum a PDF amit használok könyvekre, valamint a doc. Gondolkodom egy amazon kindle vásárlásán ( http://href.hu/x/j9ue )
De kérdéses számomra, hogy a képregényben a képek élvezhetőek maradnak-e. Mert ha nem akkor inkább hagyom is a francba az egészet.
Valamint jó lenne ha pár jegyzetet tudnék beleírni a könyvbe akár digiceruzával, akár ujjal, akár billentyűzettel.
Ez gondolom csak akkor lehetséges ha tabletet veszek :D
Valakinek tapasztalatai vannak e erről a készülékről, esetleg másokról képregények terén?

(#1583) biga válasza hasman (#1582) üzenetére


biga
senior tag

Neked egy tablet hasznosabb lenne szerintem.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1584) axioma válasza hasman (#1582) üzenetére


axioma
veterán

Kepregenynek mekkoranak keszult a merete, A4? Akkor vagy 9"-es ebook olvaso (olvass vissza, valaki irt sokat a 9-eserol, mintha szinten kepregenyek miatt valasztotta volna), vagy tablet.
Jegyzetelni szerintem tobb keszuleknel-programnal is lehet (enyem pl. engedi, bar nem probaltam vegig, hogy pl. file-formatumtol fuggoen hova menti azokat, es mivel lehet me'g utana megnezni), de mondjuk virtualis eink frissitesu billentyuzeten nem az igazi regenyeket irni hozza. Igaz, vannak keyboard-osok is, bar olyat nem tudok ami azon felul touch-os is, bar az nem tudom mennyire lenne fontos (most egy kepregenybe jegyzetelesre gondoltam, hogy anelkul megis hogyan jelolned meg, ha egy oldalon belul is kene pozicionalni).
Kindle-nek sajat egyedi formatuma van, ez akkor erdekes, ha mas is meg akarja nezni es nem kindle-on amit jegyzeteltel bele, kell konvertalni. Bar konv. mindenkepp kellhet neked ebook olvasonal, mert .doc-ot nem szeretnek - hm, kiveve hogy a root-olt androidosokra ra tudsz tenni office csomagot is.
Persze a tablet vs. ebook olvaso erveket azert nezd at, hogy melyikkel tudsz jobban egyutt elni (tokeletes oszver me'g nincs).

(#1585) hasman válasza axioma (#1584) üzenetére


hasman
tag

amit most olvasok képregényt annak a mérete: 774×1200 képpont.
érdekes méret, de ez van :)
Maga a képe fekete-fehér csak 1-2 színes kép van ami kb tök mind1, hogy színes e vagy fekete fehér (borító fedlap, hátoldal)
A lényeg az hogy ne bakja szét a szemem. Volt már kezemben az apple tábla gépe, nekem az annyira nem jött be. De esetleg az androidosok közül 1-2 vel szívesen megismerkednék, csak a környéken gyanítom erre nincs lehetőség.
No mind 1 is, kicsit utánaolvasok aztán vagy veszek, vagy nem. Jelenleg így a nem felé húzok :D

(#1586) doc válasza hasman (#1585) üzenetére


doc
nagyúr

probald ki hogy atkonvertalsz 1-2 oldalt a kepregenybol az olvasok altal hasznalt felbontasba (regebbieknel 800x600, mostanaban jonnek az eggyel nagyobb felbontasuak), es akkorara kicsinyited hogy a monitoron 6" atmeroju legyen
ha azt mondod ugy neked meg jo, akkor erdemes keresni egy e-book olvasot (vannak amik mar gyarilag is tamogatnak kepregeny/kep formatumokat, pl. ha jol emlekszem a Kobo is ilyen; illetve Androidos olvasonal azt raksz ra amit akarsz, az biztosan meg fogja enni)
a jegyzeteles megintcsak programfuggo, nekem a Nook gyari programjaval nagyon konnyen, egyszeruen lehet jegyzetelni, az erintokepernyos billentyuzet boven kenyelmesebb es gyorsabb mint pl. a regebbi Kindle fizikai billentyuzete :D

(#1587) hasman válasza doc (#1586) üzenetére


hasman
tag

És androidos olvasók esetén te mit tudnál ajánlani?
Tényleg full 0 a tudásom e-bookok esetén.

(#1588) axioma válasza hasman (#1585) üzenetére


axioma
veterán

Az en ebook olvasom 6" de 758 x 1024. Ha gondolod, kuldj el egyet, es lefotozom (esetleg scannelem - tenyleg, eink azt birja? - mar csak mert nem vagyok profi fotos, mondhatnam a minosegre semmi garancia, de akkor meg minek ha nem latja belole, hogy eleg jo-e), hogy milyen lett.
Ha a szemed miatt fontos lenne az eink, akkor keresgess, milyen HD kijelzosok vannak me'g. Azt nem tudom, hogy androidos ES hd-s most eppen letezik-e mar. Na persze 9" vszinu, de ha jol ertem az valamiert (meret, ar) kizarva.
Sony prs-950 van me'g ami eink 600x1024 es 7" (ez egy picit jobban hasonlit oldalaranyban, ha jol szamolom), es van par sony androidos, de sztem csak az ujabb, T1 v. T2 valtozatok, az me'g korabbi, az nem (azon kivul, hogy kb. beszerezhetetlen eu-ban, neha latni egyet-kettot az ebay-en, foleg abbol is USA). A 900-as meg nem pearl, meg mar regebbi, akkujaban se biznek (a 950-nel szemeztem egy ideig).

(#1589) hasman válasza axioma (#1588) üzenetére


hasman
tag

Én úgy gondolom, maga a kép oldalirányú méret a lényeg, gondolom lefelé az adott oldalt lehet ,,görgetni" esetleg lehet zoomolni vagy talán autómatikusan a 800x600-as méretre nyomja össze a képet. én csak találgatok nem ismerem a készülékeket.

ez 760×1100
Ilyen méretek is vannak :D

[ Szerkesztve ]

(#1590) doc válasza hasman (#1587) üzenetére


doc
nagyúr

marmint olvaso HW-t vagy olvaso programot ajanljak?
elobbibol igazabol csak a Nookot ismerem, a tobbiekrol max. tudom hogy leteznek
kepregenyolvaso programbol meg annyit se'...
de ha kuldesz egy oldalt a kepregenybol, megnezem az olvason :)

(#1591) lazydog válasza masaya (#1553) üzenetére


lazydog
addikt

Nagyon jól néz ki a Nook-od. :K
Szeretném a sajátomat is ilyenné varázsolni. Tudnál írni egy howto-t az alábbiak gyakorlati megvalósítására?

Az asztalom: Menü, statusbar elrejtve, suhintás le: értesítő lista, suhintás fel: app list.
Egy oldalas homescreen és app list az összes programmal amit használok, hogy ne kelljen húzogatni semmit, így nem zavaró az eink.
A programokat a Desktop visualizeR segítségével egyedi ikonokkal és mérettel lettek kitéve a homescreenre.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1592) hasman válasza doc (#1590) üzenetére


hasman
tag

nos? esetleg tudnál képet küldeni, hogy néz ki a nookon?

(#1593) winhate válasza hasman (#1582) üzenetére


winhate
őstag

"De kérdéses számomra, hogy a képregényben a képek élvezhetőek maradnak-e. Mert ha nem akkor inkább hagyom is a francba az egészet."

Probald ki az ABBY Finereader -t. A legjobb OCR (optikai karakterfelismero)program.
Kepes arra xy kep fomatumnal felismerje a szoveges karaktereket(nyomtatott) es azokat egy keresheto pdf be tudja menteni.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1594) hasman válasza winhate (#1593) üzenetére


hasman
tag

Üdv!

És ez miért is hasznos számomra?
Csakmert ugye ezek a képregények amik most vannak olvasás alatt, ezek .jpg és ,png formátumúak.
ABBY-t használtam már régebben is, de itt nemigazán érzem jelentőségét.
A kérdésem az, hogy mivel ezeknek a lapoknak a szélességéhet viszonyítva a magassága elég nagy, úgy ki fog lógni a képből. és ha netán akarok nagyítani az mennyire ront a képek élvezhetőségén. valamint a kilógó részt is le tudom ,,görgetn" ? vagy valami frappáns megoldással szét kell vágjam a képeket mielőtt meg akarom nézni?

(#1595) axioma válasza hasman (#1592) üzenetére


axioma
veterán

Bocs, en is igertem. Ezt fotoztam rola (remelem nem tul nagy ide)
Szerintem egesz jol olvashato, viszont egybol van egy rossz hirem: amint lapozok egyet _barmelyik_ modon, egybol fogja magat, es kilep a menube... szoval folyamatos olvasasra hasznalhatatlan :(

[ Szerkesztve ]

(#1596) hasman válasza axioma (#1595) üzenetére


hasman
tag

Köszi a képet!
Ez akkor azt jelenti, hogy először pdf-be átnyomni a képeket, majd azt lapoztatni.
Én is úgy gondolom, hogy elég olvasható :) mostmár csak a lefelé görgetés a kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#1597) axioma válasza hasman (#1596) üzenetére


axioma
veterán

En ezt most ugy neztem meg, hogy kicsinyitette a lathato terulethez, latni is a jobb also sarokban (bocs hogy forditva raktam be).
Lehet olyat is valasztani, hogy ne kicsinyitse, akkor 100% es lapozni lehet. Ez nalad (az en HD-s olvasomon) azt jelentette, hogy csak fel-le lehetett gorgetni par centit. (Delutan tehetek be olyat is.)

Viszont a lapozas egyertelmu firmware-hiba, majd irok nekik, sztem ez nem instant, es foleg nem az osszes ebook olvasora ertendo! Csak erre a cybook-ra.

(#1598) hasman válasza axioma (#1597) üzenetére


hasman
tag

Remek!
Így van reményem, hogy veszek egyet :D
Sajnos ahogy nézem mindent rendelni kell bay-ről, mert mo.-on pl a nook is bazi drága, használtan meg nem adják el, vagy ha igen akkor az is drága vagy nagyon rottyon van :D

(#1599) axioma válasza hasman (#1598) üzenetére


axioma
veterán

En ettol vettem, 14.9 eur szallitast szamolj hozza, felteszem azota az nem valtozott: [link].

Itt a kep 100%-rol. Es csak itt tunt fel, de sajnos ha allapotsort kersz, akkor az ratakar a kepRE, nem pedig annyival kisebb teruletre rakja, szoval allapotsor nelkul kell...
Ezen allapotban a fizikai bill-ek kepen belul tologatnak (ennel eppen balra-jobbra nem fer be, akkor egy masikon nezhettem a fol-le-t), de ha menubol kerem a kov. kepet, ugyanugy elhasal...

[ Szerkesztve ]

(#1600) axioma


axioma
veterán

Most nezem, van fent januar 30-ai frissites, otthon felvarazsolom, hatha javit valamit. Ha nem, akkor meg en nem vagyok rest, es irok nekik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.