Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Libretom válasza doc (#1198) üzenetére


Libretom
aktív tag

A K4-es gyors-teszteddel tulajdonképpen sok tekintetben egyetértek. A lapozó gomb kialakításával, a könyvlistában történő lapozás kritikájával, és az se jó, hogy nem a könyv borítójával indul az olvasás.
Nyilván mindenki megszokja a saját olvasóját, és alapvetően megszokás kérdése, hogy ezeket a peremre helyezett gombokat, a káva felületére szerkesztett gombokkal szemben nehezen kezelhetőnek tartod. Azt én is megállapítottam, hogy a K3-as lapozó gombjaihoz képest kevésbé igényes, és a "hátrafelé" nyomás miatt nem annyira kényelmes. Egyébként érdekes, hogy a Nook tesztekben általában a lapozó gombokat kritizálják...
A lapozás sebessége pont jó, az más kérdés, hogy a Nook sebessége világbajnoki... Ugyebár minden viszonyítás kérdése. ;)
A könyvcímek aláhúzása alatt nem tudom mit értesz. A pontsor (?) a könyvcím alatt kb. jelzi az előrehaladásodat a könyvben, és a pontsor hossza a könyv hosszát mutatja.
Ennek az olvasónak a kijelző a nagy előnye, no és a kicsinysége. Ezen kívül hasonlítsd majd össze a fényképek minőségét a Nookkal....
A menü-rendszert pedig meg kell szokni, mert ha nem is gagyi, de valóban erősen leegyszerűsített.

(#1202) Degeczi válasza Libretom (#1201) üzenetére


Degeczi
nagyúr

+szülőnek (aki jó eséllyel nem hozzáértő) pláne ideális, mert ha szeretne egy könyvet, levadászod neki, és az Amazonos fiókjára küldve automatikusan a Kindle-jére kerülhet, ha van wifis nete otthon

(#1203) Libretom válasza Degeczi (#1202) üzenetére


Libretom
aktív tag

Kindlenek + 1 pont..

(#1204) axioma


axioma
veterán

Tenyleg, me'g egy dolog volt, ami baromira nem tetszett, az hogy az olvaso az sima soros listaba hanyta be a konyveket, nem kezelte a konyvtarstrukturat, es talalni a beallitasok kozt se talaltam semmilyen rendszerezesi lehetoseget. Mas olvasokon hogy van? Konkretan nyilvan Sony tulajoktol erdekelne, lehetoleg a nem androidos sorozattal kapcsolatban, mert tudtommal a 950 se az. [Keresesi funkcio az lehet hogy volt rajta, ill. volt egy 4 elemu recent lista, de nekem kimondottan a csoportositas nagyon hianyozna, ha nem lenne.]

(#1205) Bagira01 válasza doc (#1198) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem még nem jött meg. Nem sikerült a magyar UPS-nek a címet megtalálni.... Ok, hogy az amazonon az ékezetes betűket nem írták bele(ezt sem értem, hogy a 21. században ilyen hiba), de a vámnyilatkozaton amit visszaküldtem ott rendesen le volt írva. Magyarországon még a logisztika se logisztika :W

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1206) doc válasza Libretom (#1201) üzenetére


doc
nagyúr

Egyébként érdekes, hogy a Nook tesztekben általában a lapozó gombokat kritizálják...
a Nook lapozogombjai nem kritizalandok, hanem kb. hasznalhatatlanok :DDD
egyetlen helyzetben hasznalhatok, akkor viszont nagyon hasznosak: ha gyorsan akarsz porgetni a konyvben, olyankor viszont vilagbajnok. viszont mit a Nooknal nem is kell hasznalnod oket (a kepernyo oldalanak erintesevel vagy 'swipe' mozdulattal lapozhatsz), addig a Kindle-nel nincs mas lehetoseg, csak a gombok

az olvasas kozben az oldal aljan levo pontsor kimondottan tetszik, nagyon praktikus es jo otlet!
en a konyvlistaban torteno alahuzasra gondolok, jobb lenne egyertelmubben, jobban lathatoan kiemelni (pl. keretezessel, inverzbe tenni, stb)

a fenykepek nem erdekelnek igazan, kepeket nem egy 6"-os fekete-feher kijelzon fogok nezegetni :D
egyebkent ez valoszinuleg csak megfelelo konverzio kerdese, a Nookon gyarilag fent levo kepernyovedokent hasznalt kepek egesz egyszeruen gyonyoruek :Y
az ilyen, szinte soha nem hasznalt funkciokkal nem foglalkoztam (ezert is nem emlegettem pl. a teljesen hasznalhatatlan virtualis billentyuzetet - kb. 5-6 perc szenvedes utan inkabb regisztraltam a szamitogepen :D bar mivel eleve nem erintokepernyos, ezert nyilvan nem fogom ezt hianyossagkent felroni)

amit elfelejtettem tegnap (es koszi hogy emlekeztettetek!) hogy a Kindle mogotti infrastruktura (pl. az emailes konverzio) tenyleg brutaljo :R szerintem ez viszi el a hatan az amugy legfeljebb eros kozepes olvasot

a masik topicban valaszoltak a boritoval kapcsolatos problemara, miszerint a MOBI eseten az metaadat, nem a konyv resze. ez magyarazatkent teljesen jo, de a problemat illetoen teljesen irrelevans. ha egy 'vissza' gombnyomassal odajutok a boritohoz, akkor mennyire lett volna bonyolult megcsinalni hogy uj konyvnel eleve ott kezdjen? (nyilvan semennyire...)

egyebkent nehogy felreertsetek: egyaltalan nem tartom rossznak a Kindle-t. sot, ennyi penzert szerintem baromi jo vetel!
csak nagyon bosszant, hogy kicsi odafigyelessel, a SW picit esszerubb megirasaval meg sokkal jobb is lehetne :(

MOD: meg egy fontos kerdes: hogy lehet rendszerbe szervezni az olvason levo konyveket? tehat konyvtarstruktura, stb?

[ Szerkesztve ]

(#1207) doc válasza Bagira01 (#1205) üzenetére


doc
nagyúr

mi az hogy nem sikerult a cimet megtalalni? :F
ez nagyon durvan hangzik...
a tracking info alapjan most hol jar a vilagban?

szerencsere nekem nincs ilyen problemam, mivel nagyon sokat vagy Nemetorszagban, egyszeruen megrendeltem a szallodaba es kesz :D mondjuk en nem az Amazontol vettem, hanem 'hasznaltan' az ebayrol, de a hetfon delutan megrendelt olvasot a DHL kedden delelott 10 orakor leszallitotta :C
egyebkent a hasznalt szot azert raktam idezojelbe, mert ez inkabb csak 'augusztusban vasarolt', amugy rajta van a gyari vedofolia, szerintem ki sem vettek soha a dobozbol :D

(#1208) Bagira01 válasza doc (#1207) üzenetére


Bagira01
veterán

Magyarországon van, csak nem tudják kézbesíteni.... Egy ekkora szállítmányozó cégtől azért ezt nem vártam volna :W Tegnap egyszer hívtak, nem tudtam felvenni, visszahívtam(3x) nem vették fel.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1209) doc


doc
nagyúr

valaki tudna linkelni olyan MAGYAR (moly.hu, esetleg antikvarium.hu, stb) metadata-lekerdezo plugint Calibrehez, ami mukodik is (8.X-es Calibrevel)?
sajna amiket probaltam, azok semmit nem tudnak letolteni :(

(#1210) Libretom válasza doc (#1206) üzenetére


Libretom
aktív tag

Főmenüben megnyomod jobbról visszafelé számítva a második gombot ("Menü"), -> "Create New Collection". Bepötyögsz egy címet, és megvan egy gyűjtemény. Utána a kiválasztott könyv címére mész, nav.billentyű jobbra, "Add to Collection" stb.

(#1211) doc válasza Libretom (#1210) üzenetére


doc
nagyúr

hat ez nagyobb gyujtemenynel baromi nyogvenyelos lesz :(
azert koszi, megprobalok kihozni belole valamit :)
nem lehet ezt esetleg kenyelmesen, szamitogeprol megcsinalni (pl. Calibrevel, stb)?

(#1212) zed juron válasza doc (#1198) üzenetére


zed juron
aktív tag

Huh, nekem volt Kindle Touch, de nekem még ennél sokrétűbb volt a kezelési problémám, és azt éreztem hogy valahová a számtech őskorába zuhantam vissza, amit nem lehet azzal magyarázni hogy ez e-ink. Ez primitív tervezői lustaság.

Emiatt álltam át az Onyx Booxra - a fehér M92 olyan érzést kelt mint egy Ipad2 :). Az összes formátumot jól kezeli, a menüje ugyan ennek is egyszerű ikonos, de nem is kell túlbonyolítani.

Ha az SD-kártyán van egy mappa, akkor azt mutatja, illetve az abban lévő fájlokat, nem úgy ömlesztve mint a Kindle.

Szvsz. én egyelőre - mert a strapabírásra még nincs tapasztalatom - első körben ajánlom az Onyx Boox-ot, másodikra meg a Pocketbookot.

A Kindle-t a legutolsó helyre "ajánlom".

[ Szerkesztve ]

(#1213) Degeczi válasza doc (#1211) üzenetére


Degeczi
nagyúr

K3-nál biztosan volt rá mód, de ott is újra kellett indítani a Kindle-t, h beolvassa a frissült gyűjteményeket, ezért aztán letettem róla, fene se foglalkozik vele

igazság szerint fölösleges lenne az egész, ha korrekt módon tudná kezelni a metaadatokat, és magától hozna létre azok alapján mondjuk "sci-fi", "gyerekkönyv", stb. gyűjteményeket - de sajnos egyáltalán nem foglalkozik azzal az adattal

így jobb híján marad szerző vagy cím szerinti kikeresés, később pedig az olvasási sorrend szerinti nézet

(#1214) doc válasza zed juron (#1212) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, de nem az a kerdes hogy milyen olvasot ajanlotok (a Nookom pontosan tudja azt (is) amit leirtal), hanem hogy mit tudok kezdeni a Kindle-vel hogy anyukamnak kenyelmesebb legyen...

(#1215) zed juron válasza doc (#1214) üzenetére


zed juron
aktív tag

Ami igaz az igaz, Nookkal kapcsolatosan nulla tapasztalatom van kb. :)

(#1216) Libretom válasza doc (#1211) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nem tudom, hogy a Calibre-ben kialakított "gyűjteményt" (neve, tartalma) nem rendezi egybe a Kindle? Nem próbáltam, de az biztos, hogy a Sonynál ez hibátlanul működött. Pl a "Szépirodalom" gyűjtemény névvel ellátott könyveket ugyanilyen nevű kollekcióba rendezte, másolta a gépen is. Majd kipróbálom..

(#1217) Libretom válasza zed juron (#1212) üzenetére


Libretom
aktív tag

Azt hiszem szubjektív pályára jutottunk. Ha valaki (pl. munkára) a sokrétűséget, sok formátum támogatását helyezi előtérbe, annak jó választás lehet az Onyx. Ha valakinek a kényelmes, magas színvonalú olvasási élmény (szép fekete, kontrasztos betűk) megbízható működés, színvonalas garancia az elsődleges, annak a Kindlet ajánlanám, ráadásul az Amazonos támogatás olyan plusz, amivel egyik olvasó sem büszkélkedhet. Nekem volt egy 6 "-os Onyx Booxom. Az akku miatt kicserélték az egész gépet, (saját pénzemen küldtem Kecelre szervizbe 2x....!!) de utána is csak kb. 3 napig bírta, átlag napi 1 óra olvasással, kikapcsolt wifivel. A kijelzője halovány, sima eink, nem pearl, bár az tény, hogy igen sokat tudott, jól áttekinthető a menü rendszere, ám pl. az óra funkció egyiken sem működött jól. Talán a tiéd már jobb, esetleg pearl kijelzős is (nem tudom). Ezért mondom: ezek szubjektív dolgok (is).

(#1218) ben11 válasza zed juron (#1212) üzenetére


ben11
őstag

Azért az vicces, hogy egy 3szor drágább készülékhez viszonyítod szegény kindle-t.. :U
Még a Nook is drágább.

(#1219) engine88


engine88
aktív tag

30 fontos ríder ebay-en

eBay

(#1220) doc válasza engine88 (#1219) üzenetére


doc
nagyúr

ez meg mindig nem reader, hanem egy korlatolt kepessegu tablet...

(#1221) zed juron válasza Libretom (#1217) üzenetére


zed juron
aktív tag

Vmit nem értek:

- az Onyxnak is Pear tintásak a cuccai, talán egy van a legolcsóbbak között ami nem
- az Onyxnak is van a Kindle-vel egy árban lévő 6"-os cucca, ami szintén pont ugyanúgy kezeli a formátumokat mint 10"-os, tehát a Kindle máris ebben is értelmetlenné válik

Nekem az előbb említett nagy kijelző ellenére sincs az a jelenség amiről te írtál. Pedig agyba főbe nyomogatom pdf-nél és képeket tartalmazó MS dokumentumoknál...

[ Szerkesztve ]

(#1222) zed juron válasza ben11 (#1218) üzenetére


zed juron
aktív tag

A Paperwhite vs Angel glow - az Onyx az olcsóbb... és minden tekintetben a jobb is!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1223) Libretom válasza zed juron (#1221) üzenetére


Libretom
aktív tag

A Kindle "értelmetlenné válik"? Talán nem kéne ilyen túlzó (és egyeseket megbántó) megállapításokat tenni...Ha pl. az Onyxnak lenne olyan támogatása, mint az Amazonnak, akkor sem lehetne ilyet kijelenteni, de nincs neki.

Az E-inknek háromféle monokrom kijelzője létezik: sipix, vizplex, és a pearl, és ott van gyártás küszöbén álló színes Triton. Ha jövőre kijön a kereskedelmi forgalomba a Triton, akkor a Te logikád szerint "értelmetlenné válik" az Onyx valamennyi monokrom készüléke is?

Az Onyx Boox 60 wifit én 2010 januárjában vettem. Akkor ennek vizplex kijelzője volt, ami kicsit jobb, mint a sipix, de gyengébb, mint a pearl.

http://www.technet.hu/hir/20101008/onyx_boox_60_e-kony_olvaso_-_udvarias_legyek_vagy_oszinte/

Leírtam azt is, hogy milyen a szerviz támogatása hazánkban, ezt a saját bőrömön és zsebemen kellett megtapasztalnom.... Az Amazon az USA-ból egy héten belül, cseréli az olvasót, és nem kerül egy fillérembe. Talán ez is egy fontos szempont.

A pearl kijelzőkön belül is nagy a szórás. (Érdemes visszakeresni itt a fórumon az ehhez kapcsolódó hsz-eket) Nem minden gyártónak ugyanazt adják, és gyártón belül is minőségi eltérések vannak, (Pl. a Kobo Touch) ez alól csak a legnagyobbak kivételek. Én nem vitatom,hogy az Onyx M92-ese nagyon jó készülék, de 100 forintért legyen is az....

Fájlformátumok: ma már akár epub, akár prc fájl létrehozása a cél, a konvertálás általában rutin feladat, kiváló programok vannak rá.

[ Szerkesztve ]

(#1224) Libretom válasza zed juron (#1222) üzenetére


Libretom
aktív tag

Megnéztem a videot. Nagyon barátságos készülék. Azt mondjuk nem tudom, hogyan derül ki, hogy jobb mint Pw.,de ez sem lehetetlen. Az árra rákeresve 57.990 az alsó határ, ha jól látom. A Pw-t jóval 50 alatt meg lehet kapni, amazonos garanciával.

(#1225) Degeczi válasza zed juron (#1221) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pláne azért meredek ilyen kijelentés, mert úgy néz ki, pár hónapon belül nyílik az Amazon hazai képviselete, ami további jelentős áresést kell okozzon: várhatóan 25 alatt lehet majd az alap Kindle 5. Ha azzal versenyképes áron tudják majd itthon vmelyik Onyxot forgalmazni, még mindig csak egészséges versenyről beszélhetünk, nem "értelmetlenség"-ről... de egyelőre alig látni boltokban, és ott is drágán, így (pláne figyelembe véve az egyéb szolgáltatásokat) végképp érthetetlen ez a hozzáállás

(#1226) zed juron válasza Libretom (#1224) üzenetére


zed juron
aktív tag

Azért jobb az Angel Glow mert:

-egyenletesebb a háttérvilágítása (akinek ez fontos)
-kezel minden formátumot, pl. a pdf. nem csak úgy dísznek van ott, mind a Kindle 4-n, amin pl. egy Rejtő képregényt sem tudtam megnézni, mert olvashatatlan volt a szöveg
-normális fájlkezelés van benne, nem pedig valami Amazonos izé, tehát ha csinálsz egy könyvtárat alkönyvtárakkal rendezve, akkor azokat úgy látja a gép (1980-as évektől kezdve ez alap szintű dolog)
- etc. tessék megnézni az összehasonlító teszteket, nekem nincs A/B tesztem sajna

Szóval én nem tudom mit ért itt bárki is pl. "támogatáson" addig, amíg a formátumokat nem támogatja. Ez olyan mintha az autón nem lenne ülés, és ülj fel rá ahogy tudsz vagy majd küldünk az Amazontól ajánlásokat hogyan ülj fel rá...A dokumentumokat meg valami MS DOS-os nem grafikus karaktertábla módjára jelenítjük meg. Lábjegyzet, beszúrt kép? Na kérlek azt sürgősen felejtsd el ha Kindle-t vettél. Jogász vagy? Esetleg tudományos cikkeket akarsz olvasni apróbetűs hivatkozásokkal többféle formátumban? Ezt is sürgősen el kell felejtened.

Nekem van egymillió 1990 előtti régi magyar ebook könyvem, többnyire fénymásolatok pdf-ben vagy doc/rtf formátumok, ezek a nagyjából soha a büdös rohadt életben nem fognak megjelenni semmiféle Kindle támogatásban, de még magyar ebook kínálatban sem (ami szánalmasan kevés és ehhez mérten drága sajnos).

Szóval én még mindig meglehetősen értetlenkedve állok... :F

Sajnos az Angel Glow azért nem kapható most, mert az első szállítmányt nem várt módon úgy elkapkodták a népek, ahogy arra senki sem számított. Talán lehet hogy ez esetben azért - mivel nem volt reklámozva mint az Amazon - mert a legjobb készülékek között van.

De nehogy itt Onyx dealernek nézzenek, ugyanígy tudom ajánlani a Pocketbookot is. A pro 912 ugyan kissé nehézkesebben kezeli a pdf-et (az Amazonhoz képest még mindig ég és föld!), de a többi formátumban meg mintha ő lenne a jobb az Onyxhoz képest. Pl. MS formátumokban.

Onyx vs Pocketbook nagyformátumú pdf, de látszik melyik az amelyik használhatóan kezeli a nagyításokat is:

[link]

A PB Touch 6"-os Pearl-ös készülékük meg talán jobb választás mint az Onyx hasonló áru cucca:

[link]

Aztán mivel jönnek ki a nagyobb felbontású olvasók, a 800x600-ok ára biztosan egyre lentebb kúszik. És hozzá teszem hogy ha a Kindle ára lentebb megy akkor a konkurencia is alá vágja az árát. Szóval jövőbeni bekövetkező eseményekere szvsz. így kell számolni vagy egyelőre inkább sehogy se.

Egyébként magam részéről is valóban soknak tartom egy 9.7"-os készülékért a 99.000 ft-ot. A Pocketbook pro 912 ára 77.900 Ft, ez már kissé barátibb, de szvsz. 60.000 Ft lenne a normális ára mindkettőnek.

Én mindenkinek - ha nem lenne ez a magas ár - ezt a méretet ajánlanám, mert ez pont az a méret ami egy átlag könyv mérete (a 6"-nál kb. kétszer akkora a felület!) és a jóval nagyobb felbontás miatt a pdf-es szkennelt ábrák, szövegek nem töredeznek szét, sőt még olvashatóak is. Onyxon meg még erősíthető is a vonalvastagság, ami nem kicsit szemkímélő.

Persze ha valaki a Kindle-t szereti, hát szeresse, végülis én ettől nem leszek boldogtalan :)

[ Szerkesztve ]

(#1227) zed juron válasza Libretom (#1224) üzenetére


zed juron
aktív tag

Az ár tényleg jobb lett. Eredetileg 60.000 ft-ért láttam első körben hirdetni a PW-t, én erre értettem. Úgy látszik rájöttek errefelé is hogy az nem kicsit irreális ár.

(#1228) Libretom válasza zed juron (#1226) üzenetére


Libretom
aktív tag

Bár óriási érzelmi töltéssel ismét földbe döngölted, laskává aprítottad és hamuvá égetted a Kindlet és az Amazont, végül ugyanazt írod mint én, kettővel korábbi hsz-emben: az a kérdés mit akarunk olvasni? Regényhez, ismeretterjesztő könyvekhez ideális a 6"-os (30 ezer alatt megvehető) kiváló kijelzőjű Kindle4, amit zsebre tehetsz és viheted buszra, villamosra. Az Amazonos támogatás természetesen nem csak "ajánlásokat" jelent: az Amazon, az elküldött más formátumú (doc, docx, HTML, RTF, PDF) könyveket azonnal konvertálja és elküldi az olvasódra, pc-d böngészőjéből cikkeket küldhetsz egy kattintással az olvasódra, pc-ről könyveket küldhetsz közvetlenül az olvasódra, felhőtár, melyből az olvasódról közvetlenül szedheted le az ott tárolt köteteket. Nem olyan vacak dolgok ezek....,
Szerintem had döntse el mindenki, tárgyilagosan megfogalmazott hsz-ek segítségével is, hogy milyen olvasót szeretne venni!

Ezek szerint volt alkalmad kipróbálni az Angel Glow-t és a Paperwhite-ot?

(#1229) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Megérkezett a neten rendelt Prestigio PER3464B e-ink könyvolvasó. Elsőre azt hozza amire számítottam. Külsőre jól néz ki, elég könnyű és vékony, kijelző egész jó benne, doc rtf pdf epub mobi formátumokat próbáltam vele, ezeket megnyitotta.
Igény esetén csinálok egy részletes leírást képekkel.

(#1230) Bosco01 válasza szonti (#1229) üzenetére


Bosco01
tag

Köszi előre is!
Szerintem hasznos lenne, és remélem nem csak a saját nevemben beszélek!

(#1231) szonti válasza Bosco01 (#1230) üzenetére


szonti
aktív tag

Pár nap és írom, azalatt biztos megismerek rajta mindent.

(#1232) zed juron válasza Libretom (#1228) üzenetére


zed juron
aktív tag

A probléma úgy kezdődik szvsz. hogy a 6" túl kicsi, nemcsak pdf.-re. Az 1024*768 felbontás is. Még az 1200*864 is kicsit kevés, ahhoz hogy olcsó (gyors) reflow algoritmusokkal pdf.-et lehessen nézni. De legalább a 9.7" nem rontja annyira szemet.

Angel glow volt a kezemben, érthetően PW nem, mivel azt itthon még nem is láttam. Nekem nem a papírfehérség volt a bajom az olvasókkal általában véve.

A Kindle Touchnál konkrétan:

- nem támogat semmit vagy amit azt is rosszul/használhatatlanul (pdf)
- nincs fájlkezelés, tehát ha könyvtárakat csinálok, az nagyon nem jelenik meg a készüléken
- kicsi a kijelző

Eredetileg Angel Glow-t akartam volna, de amikor megláttam hogy tényleg milyen nevetségesen kicsi a Pocketbook 912 mellett, úgy döntöttem hogy M92 vagy 912 lesz. Ugyanis a 9.7-esek pont akkorák mint egy átlagos könyv, pont olyan érzés is olvasni.

Érzelmi felindulás? Nem tudok mit akarsz ezzel informatívan közölni, mert érzelmi viszonyulása mindenkinek van ahhoz amit birtokol, tehát nekem is. Gondolom ez nem baj. :))

Nekem volt Kindle Touch, de azt pár nap után visszaadtam azzal hogy sz@r. Konkrétan ez volt a véleményem, amihez ragaszkodom. Ha valakinek jó, hát az legyen az ő dolga, ő használja nem én. Nekem nagyon nem jó, és el tudom mondani milyen OBJEKTÍV okok folytán nem jó. Nem azt mondom hogy "nem cuki" és azért :DD

Viszont annyit tudok mondani hogy nagyon sok ember - aki szeret is olvasni - meglátja ezeket a 6"-os olvasókat, és megnézi mit tud - pláne Kindle - akkor azt mondja, hogy mi a nyavalyának venne egy ilyen vacak még igazából olvasásra sem jó készüléket? Inkább vesz egy 7"-os tabletet vagy nagyobbat, ami minden formátumot villámgyorsan támogat legalábbis vmilyen app segítségével.
Konkrétan ma győzködtem a barátaimat neten úgy általában véve az e-inkes olvasókkal, ők meg mondták hogy látták a Media Marktban és elég gyengusz meg fapados és stb.

Persze ott nincs 9.7"-os, lehet az jobban meggyőzné szvsz a népeket. Az eladott e-ink olvasók 30%-a egyes cégeknél 9.7" méretű.

Arról nem is szólva hogy ki a franc adna ki csak egy monokróm halál lassú kijelzős gyenge hardverű (533-800 mHz CPU, no GPU) készülékért 70-100.000 Ft.-ot? Amikor már AMOLED/IPS kijelzős kettő-négymagos CPU-s és négy-nyolc-tizenkétmagos GPU-s cuccokat vehet az ember? Amivel netezni, mozizni, játszani, navigálni, fotózni is lehet?

Szóval nagyon sok embert nem győz meg, hogy neki ebook reader kellene, főleg ha 6"-ost mutogatnak neki. Pláne, hogy meg akarja nézni példaképpen vele a saját CV-jét amit docx formátumba ütött össze aztán az meg nem is támogatja. Ez konkrét megtörtént eset. Hozzáteszem azt a CV-t az M92 sem tudta megjeleníteni rendesen hiba nélkül. :(

A pdf (ami az egyik leggyakoribb formátum) meg össze-vissza töredezve 800x600 felbontásban, rossz margó kezeléssel/nagyításssal jelenik meg a Kindle-n. Még a nagyon is sokszor, mert az meg rosszul nagyít, és kezeli a margót.

Nem mellesleg egyenesen kiröhögnek, ha azt mondom használjon konvertálót MS formátumokhoz vagy küldje el a Kindle-nek.

És nem kicsit igazuk van azoknak akik ezt mondják.

Az e-ink nagyon kezdetleges technológia az LCD-s társához képest, kevés fejlesztéssel. És ez meg is látszik rajta, mert minimum drága.

De azért egy normális fájlkezelőt, formátum támogatást talán nem kéne arra fogni hogy mert ez e-ink technológia...

Viszont ma egy munkatársam meglátta a 9.7"-os m92-t és azt mondta hogy "ez már kell neki", ünnepek után vesz is egyet.

(#1233) zed juron válasza Libretom (#1228) üzenetére


zed juron
aktív tag

"...elküldi az olvasódra, pc-d böngészőjéből cikkeket küldhetsz egy kattintással az olvasódra, pc-ről könyveket küldhetsz közvetlenül az olvasódra, felhőtár, melyből az olvasódról közvetlenül szedheted le az ott tárolt köteteket..."

Ez azt hiszem a legtöbb olvasónál alapból megvan. Ez nem előny, ez alaptulajdonság az e-ink-nél is.

(#1234) Degeczi válasza zed juron (#1233) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azért nagyon ne lepődj majd meg, amikor rájössz, ez mennyire nem így van - és ez még talán a legenyhébb az alább fölsorolt valótlanságok, baromságok közül... :(

(#1235) zed juron válasza Degeczi (#1234) üzenetére


zed juron
aktív tag

Micsoda "baromság"?

Nem tudom leszedni felhőből a saját dolgaimat? Nem tudom egy kattintással áttenni oda? Vagy mire gondolsz?

Nem mellesleg az SD kártyára másolás mintha egyszerűbb lenne. 4+8 giga tárhelyem van, amin zenék is vannak, de még mindig szabad 3+6 giga... És már több száz - ezer - könyv fent van.

Szvsz. óvatosan a hülyeséggel...

Ráadásul az nem alább hanem fentebb :DD

[ Szerkesztve ]

(#1236) ABal


ABal
őstag

Sziasztok! Tudtok 7-8" méretű olvasóról? Ez a méret tabletnél már nagyon bevált nekem, első körben ezek között néznék körül, ha létezik ilyen méretkategória.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1237) kago akira válasza zed juron (#1232) üzenetére


kago akira
tag

"A pdf (ami az egyik leggyakoribb formátum) meg össze-vissza töredezve 800x600 felbontásban, rossz margó kezeléssel/nagyításssal jelenik meg a Kindle-n. Még a nagyon is sokszor, mert az meg rosszul nagyít, és kezeli a margót."

Ezek szerint te a 6" olvasókat hasonlítod a 9,7"-hoz? Megnézném én azt amikor egy Onyx 6" reader szép megjelenít egy PDF-et.

Legtöbbször nem is az olvasó tehet arról hogy szarul jelenik meg a képernyőn. Csak bele kell gondolni hogy a legtöbb PDF az LCD monitorra lett készítve. Eltérnek a mergók, a képek elhelyezése. Ezzel semmilyen program vagy olvasó nem bánik el. Arról nem is beszélve hogy a legtöbb helyen ebook fájlnak titulálják a fénymásolt PDF-et is ami enyhén szólva is idegesítő.

Tesztnek leszedtem több PDF-et is. A legtöbb magyar tákolmány szinte olvashatatlan ezt be kell vallanom. Fektetve még talán olvasható de a küszködési faktorom felett van bőven ez is. Viszont jó minőségű(vagy csak külföldön alap) PDF szépen megjelenik. Jó villamoson sőtétben vagy séta közben már nehezen olvasható mivel elég apró. De nem hiszem hogy a Onyx érintős, "kijelölöm a rész és rá zummol" megoldása kivitelezhető lenne ha nem épp a kanapán ül az ember.(arról nem beszélve hogy nem mindig a kijelölt részen lesz az érdemi szöveg, így sürün kell tuti csapkodni a tollal is)

Onyx se hinném hogy sokkal szebben megjeleníti a szutykabb PDF-et, tekintve hogy jóféle 16 árnyalatos megjelenítőt kapott mint a 1.generációs DX-is.

Sok mindenbe szivesen belekötnék még mert nem túl objektiven írsz a dolgokról de inkább csak röviden írom le.

- ez a gyözködés olyan embereket akinek figjuk sincs hogy mire jó az e-ink(nagymamaefektus)
-6" és 9,7" elsőprő elönyei(nem midnegy mi mire való, 560g-ot nagyon kellemes félkézzel tartani)
-fájlkezelés(ki az aki 20könyvnél többet tart az olvasóján?)
-kritika a kindle konvertálásával kapcsolatban(nehéz lehet hetente elinditani egy programot,modernkori bepakolás a táskába)
és még sok minden.

Mielőtt lehurrogna valaki, saját 1 generációs DX-el probáltam a tesztet. Én arra vettem hogy Mangát olvassak rajta, illetve néha könyvet. Tökéletesen megfelel bár 64 árnyalatú kijelzőt elfogadnák.

Szívesen írnák én is egy jó hosszú tesztet az olvasóról, mert sok sok hátránya, és idegesítő dolga van a Kindle-nek de ettől még egy jó kis olvasó(ellenben azzal a sok kritikával amit a neten lehet olvasni róla)

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#1238) Pierre75 válasza ABal (#1236) üzenetére


Pierre75
senior tag

Talán jövő nyáron már lesz a Pocket-nek 8" színes. Most 6" zsebkönyv vs 9,7" lexikon ff,

(#1239) ABal válasza Pierre75 (#1238) üzenetére


ABal
őstag

Köszi, akkor mindenképpen várok még. Az a színes is E-ink?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#1240) zed juron válasza kago akira (#1237) üzenetére


zed juron
aktív tag

Tévedsz. Méghozzá nagyon. Ráadásul vakon mondod, és ugye előbb objektivitást mondtál. Én nem vakon mondom. Volt mindkettő. Ég és föld a Kindle és Onyx pdf kezelése TELJESEN MINDEGY MILYEN MÉRETŰ KIJELZŐRŐL VAN SZÓ.

Az Onyxnál van többféle megoldás arra hogy pdf-et jól jeleníts meg. Az i62 és i62hd-nél is van olyan opció hogy kétpontos kijelölés vagy manuális amivel teljesen jól ki lehet használni a rendelkezésre álló felülelet. Vagy szimpla margó kizárás. Tök jól használható, szerintem alap dolog lenne minden olvasóban.

Ez sajna a Pocketbooknál sincs meg ilyen jól. Viszont a Kindle DX még őhozzá sincs a fasorban sem, a DX még a 6"-os i62-höz képest is vacak, mert szarul kezeli a nagyítást.

Szvsz(?) pdf-ben az Onyx a legjobb az itthon forgalmazott márkák közül.

Tessék itt van egy példa a kicsiken, de az M92-nél egy Jbaach nevű emberke csinált nagyon jó A/B teszteket.

[link]

Lassan kérek valami juttatást a Koobe-tól, hogy ennyire futtatom az Onyxot :D

[ Szerkesztve ]

(#1241) zed juron válasza kago akira (#1237) üzenetére


zed juron
aktív tag

„Ezzel semmilyen program vagy olvasó nem bánik el.”

Az M92 hihetlen jól elbánik vele. Ez ténykérdés. Youtube-ot ajánlom... DX lehet hogy ezért hullott ki, ezért állt le a gyártása.

„- ez a gyözködés olyan embereket akinek figjuk sincs hogy mire jó az e-ink”

Sajnos az eink részesedése ebben az évben nem nőtt, hanem csökkent. Méghozzá az olcsó tabletek miatt. Nekem is azt vágták rögtön elsőre a fejemhez hogy miért nem tabletet vettem. Ez volt rögtön az első észrevétel…Vajon miért.

„6" és 9,7" elsőprő elönyei(nem midnegy mi mire való, 560g-ot nagyon kellemes félkézzel tartani)”

A valódi könyvnek is van súlya a zsebkönyvhöz képest, szerintem ez nem tényező.

„fájlkezelés(ki az aki 20könyvnél többet tart az olvasóján?)”

Nekem néhány nap után rögtön ezer körül van. Csak a nejem rögtön negyven könyvet tervez elolvasni rövid időn belül, pedig ő annyira nem olvas gyorsan mint én. Az Idő kereke sorozat elég komoly mennyiség oldalban és könyvszámban is. Ezzel indít.

De emellett tudományos könyv hegyek vannak amelyek MIND EGYSZERRE KELLENEK, nekem és a nejemnek is sajna kevés a wikipédia. Iszonyat jó hogy egyszerre ott van nálam saját magam összeállított tudományos könyvtár. Gondolj csak bele.

„kritika a kindle konvertálásával kapcsolatban”

Van akinek ez nem fáj, de nekem nagyon. Főleg mivel a hivatkozások a konverzióval sehogy sem jelennek meg. Gondolom erre te nem is gondolsz, mert nem számít. Nekem nagyon fontos. De nem csak nekem, attól tartok.

Szóval aki tényleg komolyan olvasásra használható dolgot keres, annak a Kindle egyszerűen nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#1242) axioma válasza ABal (#1236) üzenetére


axioma
veterán

Sony prs-900 es prs-950. Hasznaltan, ebayrol. Az elobbi a vizplex-es, utobbi a pearl. Ezek me'g nem androidosok (ha jol tudom). Ugy 7 inch, ahogy a butatabletek, a szines lcd-s ebook-olvasonak kikialtott szarok, csak ez ugye tenyleg eink: na szoval hogy szelte kb. ugyanaz, hossza novekszik, nem tartja a 4:3-at, a felbontas a 800x600 helyett 1024x600.
En is arra hajtok, hogy valaki el akarja adni majd karacsony utan az ilyenjet... illetve hogy sok valaki, persze nem itt hanem kitn (idonkent kerhetek ilyet, hogy elkuldjenek usonly postazasu dolgokat). Ha lesz egy kis tulkinalat, megfizethetobb lesz.

(#1243) Degeczi válasza zed juron (#1235) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és hogyan is megy az az egykattintásos átküldés az általad ennyire reklámozott Onyxnál, ha a nem éppen pozitív hazai teszt szerint nem tud cloudon keresztüli szinkront?
ami szerinted "e-ink alaptulajdonság"... (mondjuk már azt sem igazán értem, mi köze a kijelző technológiának egy ilyen háttérszolgáltatáshoz)

Rendben van, h neked nem jött be a Kindle, vannak ezzel mások is így: ők azonban normális stílusban tudják leírni a véleményüket, az általad végzett trollkodás eddig nem volt itt jellemző - jó lenne, ha ezután sem

(#1244) zed juron válasza Degeczi (#1243) üzenetére


zed juron
aktív tag

Nem értem mi a stílussal a bajod - hosszan írok ez tény. De talán nem annyira - idézem tőled - : "baromságokat" Vagy legalábbis lesz olyan akinek talán hasznos lesz. Furcsa hogy nálad jön EZ a stílus probléma elő, miközben elkezded ilyen "baromságos" személyeskedésbe vinni a beszélgetést...

[link]

Úgy tudtam e-ink olvasókról beszélgetünk nem egymásról...szóval troll az aki mondja. Szerintem gondold át ezt mégegyszer.

A felhőkről utoljára: ingyenes tárhely hegyek vannak most már elérhetőek. Több giga Dropbox, Skydrive fogalmam sincs még kiknél. Felteszed a könyveided, aztán a böngészővel netkapcsolat birtokában szépen letöltöd. És ennyi.

Az én véleményem szerint ezt a legtöbb e-book olvasó tudja. Szerinted nem. OK.

Az én véleményem szerint ezt nagyjából nem fontos, mert netezni amúgy sem alkalmas semelyik készülék, illetve sokkal egyszerűbb egy SD-kártyára rátenni. Ja, hogy ilyen nincs a Kindle-n? Sorry, ezt elfelejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#1245) zed juron válasza Degeczi (#1243) üzenetére


zed juron
aktív tag

[link]

Ezt tesztet csak most látom, és ezt tényleg MEGKÖSZÖNÖM. Nagybetűvel.

Ugyanis ennyire elfogultan hozzá nem értő tesztet még életemben nem olvastam.

Azt írja hogy win 3.1 az oprendszer. Okay. Csak akkor ehhez képest milyen a Kindle? Úgy be van korlátozva hogy még azt sem látod milyen fájlok és fájltípusok vannak a cuccodon. Mert az nem fontos... Valóban? Persze, egy formátumokat és méreteket nem kezelő készüléknek tényleg nem az. Persze ezer könyvnél jól jönnének a valódi könyvtárkezelések, de ha Kindle azt mondja, akkor mondj le róla. Majd ő eldönti helyetted ezt a kérdést, ne legyenek igényeid.

Nem akarom hosszan rabolni az időd. Ilyen "teszt" is csak itthon születhet. Mondjuk tessék előbb elolvasni a külföldi teszteket, vagy esetleg az alternatív magyar teszteket is.

Érdekes módon valahogy egészen más a vélemény...

Ez egy fizetett Amazon hirdetés volt szvsz. hisz ekkor derült ki hogy jön Magyarországra is.

Ps.: mintha a Kindle nem Kínában készülne :W :DD

[ Szerkesztve ]

(#1246) zed juron


zed juron
aktív tag

[link]

Kindle vs Onyx nagyon rövid, de tanulságos.

(#1247) zed juron


zed juron
aktív tag

[link]

És akkor itt egy objektívabb teszt. A kommentek tanulságosak - itt is írják hogy a legjobbak egyike, ha nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#1248) Degeczi válasza zed juron (#1244) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nézd, ha vki egy nálunk 80% fölötti (!) elterjedtségű eszközről lazán azt állítja, h olvasásra sem jó szar, annak vagy fogalma sincs arról mit beszél, vagy szándékosan trollkodik - és az itteni megnyilvánulásaidból valószínűsítettem az utóbbit

(#1249) zed juron válasza Degeczi (#1248) üzenetére


zed juron
aktív tag

Azért ekkora az elterjedtsége mert (itthon)ő kezdte komolyan. Aki kezdi annak mindig óriási az előnye. Az okok ekézhetőek tovább - megszokás, márkaidegenkedés stb.

Másrészről az Amazon gigacég, gigamarketinges lehetőséggel. Szerinted milyen eredményesen tud vele harcolni marketing terén egy Onyx/Koobe, egy Pocketbook és tsai?

Leginkább sehogy.

Kindle-t egy sor boltban árulnak már - lásd Media Markt. Onyxot csak néhányban, de ők is a Koobe-tól hozzák. Pocketbook dettó.

Én csak őket ismerem, pl. a Nookot egyáltalán nem (az is van Media Marktban). Illetve a Kobo még ami szóba jöhet.

Szóval egyáltalán nem különös hogy a rosszabb termék terjed el (először, kezdetben)a jobbhoz képest. Nem összeesküvés elmélet vagy ilyesmi. Ilyen az élet.

És már megint személyeskedsz.

Személyeskedés=troll, én legalábbis így tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1250) zed juron


zed juron
aktív tag

Egyébként tényleg a legnagyobb hibái között van az Onyxnak a off/sleep mód problematikája. Evvel maximálisan egyetértek. Ez az egy eddig, ami jobb Kindle-n.

De ez nekem nem számít.

Nem tudom pl. hogy mennyire látszik, de alul van lapozó avagy gördítő sáv is oldalszámozással. Nagyon hasznos alapfunkció. Kindle Touchon nincs ilyen.

Be lehet állítani hogy oldaltörésenként mutassa vagy scroll módban lásd a könyvet. Állítani lehet hogy melyik olvasó szoftverrel nyissa meg az adott formátumot (!). Ezek nagyon hasznos dolgok ám pont az előbb említett pdf kezelési nehézségek miatt. Mert ha pl. van fénymásolt könyved pdf.-ben össze-vissza elcsúszkálva elferdülve, azt előtte kissé konfigurálni kell, hogy kényelmesen olvasható legyen. Amint ez megvan utána ezt megjegyzi, később is ha újra előveszed.

Rohadjak meg, meg legyek troll, de szerintem ezek az igazán fontos funkciók. Bárkinek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.