Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Nah, tegnap megérkezett az e-book olvasóm. Mivel Kindle-t nem tudtam amerikából hozatni, az itthoni árakat meg sokalltam, végül EZ lett. Még barátkozok vele, és összehasonlítási alapom sincsen, de az eddigi tapasztalataim:

-Az e-ink nagyon király, tényleg semmivel sem fárasztóbb olvasni mint a papírt.
-Az e-ink elég lassú... Lapozásnál általában nem észrevehető, de amikor ki kell rajzolnia valamit akkor furcsa. Elszokott az ember az ilyesmitől :D
-A készülék vállalható anyagokból van (ukrán termék! :) ), nem prémium, de nem is gagyi!
-Néha epub formátumnál gondja van a hosszú magyar ékezetekkel, még nem jöttem rá miért.

Van még valakinek ilyen márkájú readere?

(#752) doc


doc
nagyúr

ez azert erosen kapcsolodik a temahoz :)

(#753) ugyeletes válasza kilozsul (#751) üzenetére


ugyeletes
tag

mennyibe fájt és hol vetted? postázás stb?

miért nem vettél itthon kindle-t? most raktam fel a 3.4-es firmware-t a kindle keyboard 3g-re és nem rossz. ja és eladó! :C

(#754) kilozsul válasza ugyeletes (#753) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Shopline-on vettem, most akciósan és ingyen kiszállítással volt 24 990. Azért nem Kindle lett, mert ez a 25e volt a fájdalomhatár nekem, és amcsiból nem jön mostanában haza ismerős aki tudna hozni. Angliából rendelve vagy itthoni kínálatot nézve meg mindig többre jött ki. Ráadásul én ezt csak ebook olvasónak akartam, semmilyen más funkciója nem érdekel, olvasom, lapozom :-)

(#755) Degeczi válasza kilozsul (#754) üzenetére


Degeczi
nagyúr

lassan pedig biztosan elérhető lesz annyi körül is a Kindle reklámos változata, mert a nemrégi árcsökkentés óta már áfával együtt is csak 30e a normál verzió
(régi szép idők, amikor még nem kellett áfát fizetni: most 24e lenne ugyanez...)

(#756) doc válasza kilozsul (#754) üzenetére


doc
nagyúr

annyiert nem tunik rossznak
majd szamolj be a tapasztalatokrol! :)

(#757) kilozsul válasza doc (#756) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Nagyon szívesen, de mivel ez az első readerem, adhatnátok támpontokat, hogy mit nézzek rajta. Egyszerűen nincs összehasonlítási alapom, egy ismerősöm vett Kindle-t, majd jól megnyomkodom azt is, és akkor lesz némi elképzelésem, hogy melyik miért jó/nem jó...

(#758) Boond válasza doc (#756) üzenetére


Boond
addikt

A Pocketbooknak, sajnos csak egy Pearl kijelzős modellje van, az pedig a touch, az összes többiben Vizplex van, kivétel néhány lcd-s model.

Sajnos a Basic new-be, sem került Pearl kijelző, pedig a touch után került kiadásra, nem régiben...

Új modellek:

Basic New (Vizplex)
SURFpad (Capacitive touch, 7 TFT,)
360° Plus New (Vizplex)

Viszont kifutott termék lett a PocketBook Pro 612 szériája (602/603/612)
Valamint a PocketBook Pro széria 902/903 modelljei. A Pro 912 nél pedig árcsökkentés volt néhány hónapja.

Kíváncsi leszek mikor lesz ennél a szériánál is vmi újítás.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#759) Degeczi válasza kilozsul (#757) üzenetére


Degeczi
nagyúr

érdemes megnézni, látsz-e különbséget a kijelző kontrasztjában (háttér szürkesége és a betűk feketesége),
mert sajnos az még semmire nem garancia, h "e-ink Pearl", nagy a gyártási minőségi szórás, és könnyen elképzelhető, h a kisebb gyártókhoz kevésbé jól sikerült példányok jutnak

pl. van egy Kobónk is, amin láthatóan gyengébb a kontraszt (a háttér szürkébb), mint egy régi Kindle 3-on - pedig elméletben mindkettő éppúgy "e-ink Pearl"... (és ez nem egyedi tapasztalat, másoktól is hallani ilyet)

(#760) doc válasza Degeczi (#759) üzenetére


doc
nagyúr

a masik, ami nagyon fontos az hogy lapozas utan (teljes kepernyotorles nelkul) mennyire latszik at az elozo oldalon levo szoveg
lattam mar olyan, nagyon nagy nevu gyartotol szarmazo olvasot, ami botranyosan ocska volt ebben a tekintetben :-/

[ Szerkesztve ]

(#761) Boond válasza Degeczi (#759) üzenetére


Boond
addikt

Akkor most azt mondod jobban megéri a vizplex ha nem amazon terméket vesz vki? egyre érdekesebb lesz ez a topic...

Nem inkább arról van szó, hogy minden szériában lehetnek hibás, gyengébb darabok? (amit mondjuk ki kellett volna szűrni)

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#762) doc válasza Boond (#761) üzenetére


doc
nagyúr

nem tudom ezt hogy sikerult leszurni, de o semmi ilyesmit nem mondott...
alapvetoen arrol van szo, hogy a Vizplex gyengebb mint a Pearl, ennyi

(#763) Boond válasza doc (#762) üzenetére


Boond
addikt

"az még semmire nem garancia, h "e-ink Pearl", nagy a gyártási minőségi szórás, és könnyen elképzelhető, h a kisebb gyártókhoz kevésbé jól sikerült példányok jutnak"

Szóval akkor még véletlenül sem akart arra célozni, hogy ha összehasonlítunk két pearl kijelzőt, és a gyengébbiket egy vizplexel, akkor akár a vizplex is hasonló (vagy jobb) eredményeket hozhat?

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#764) doc válasza Boond (#763) üzenetére


doc
nagyúr

a Vizplex szoba sem kerult
annyit mondott hogy a Pearl kijelzok kozott is lehet minosegbeli kulonbseg, nem tobbet
az en velemenyem pl az hogy meg egy kevesbe jol sikerult pearl kijelzo is jobb, mint egy Vizplex...

(#765) lorcsi


lorcsi
veterán

a rootolás az mennyire legális ?
lehet itt a forumon veszélni róla ?

(#766) Degeczi válasza Boond (#761) üzenetére


Degeczi
nagyúr

én sem értem, hogyan jutottál ilyen eredményre: abból még, h egy Pearl kijelző sem jelent egyforma eredményt, még nem következik, h a Vizplex jobb lehet
(egyébként éppen az a gyanú, h osztályozhatja az e-ink gyártója az egyes példányokat, ami nem lenne meglepő... Ugyan valószínűleg a vezérlésen is sok múlik, könnyen elképzelhető pl, h a szellemkép mértéke a meghajtás módjától is függ, a fekete kontrasztja pedig a betűtípus renderelésétől is, a háttér szürkesége azonban aligha, az nyilván az e-ink gyártási szórásából adódik)

(#767) doc válasza lorcsi (#765) üzenetére


doc
nagyúr

legjobb tudomasom szerint teljesen, es igen, lehet :)

(#768) csendes válasza kilozsul (#751) üzenetére


csendes
őstag

Érdekelne a PocketBook Basic 611-esről a vélemény, mert most plakáton hirdetik magyar boltból [link]. Érdemes ezt venni vagy inkább a Kindle?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#769) Degeczi válasza csendes (#768) üzenetére


Degeczi
nagyúr

csak 5e-el több a normál Kindle 4 is: annyit megér, ha belefér
ha pedig nem sürgős, a reklámos K4-ek jó eséllyel rövidesen ehhez hasonló áron lehetnek elérhetőek

(#770) Boond válasza csendes (#768) üzenetére


Boond
addikt

+ már kifutott termék... (Van helyette Basic New) lásd pár hsz-el feljebb...

De a kijelzője miatt, más modell lenne ajánlott. (szerintem)

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#771) ikendu


ikendu
csendes tag

Sziasztok. Ez a WayteQ olvasó egyáltalán nincs rossz árban. Persze hátrány lehet, hogy még kiforratlan, első e-inkes termék ettől a cégtől, de minden más nagyon ígéretes. Könnyű hozzájutni, van garancia, plusz egy tokot is adnak vele, főleg pedig az, hogy sok formátumot kezel - epub, rtf, prc, mobi, doc, pdf -tulajdonképpen mindegy, milyen formátumban jutsz egy könyvhöz. Nem mindenkinek van ideje/kedve/tudása igényes konverziókat csinálni. Úgyhogy ha valaki ilyet vesz, ne habozzon megosztani velünk a tapasztalatait. Szemezek én is vele -ezzel is :), ha veszek, leírom mit tud a gép.

(#772) leslieke válasza ikendu (#771) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is ezzel az olvasóval szemezek, de biztos, hogy csak jövőre veszem meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#773) Nara19 válasza csendes (#768) üzenetére


Nara19
aktív tag

PocketBook 611 hozza az e-book kategória elvárásait, (sokkal jobb az lcd-nél) még akkor is, ha itt sokan a Vizplex kijelzőt már nem is tekintik e-ink technológiának. :DDD
A 611-re feltehető a CoolReader olvasó (mindent olvas, nem kell "Calibre"-gatni a könyveket) és könyvtárstruktúrája is van.
Az alap FBreader is gyakorlatilag az összes fájlformátumot ismeri. A 611 a Kindle-vel szemben microSD-vel bővíthető.

Ezeket a 611 használatával mondom, én nem csak olvastam róla. Ráadásul (MM) jóvoltából a Kindle és Nook ST is kipróbálásra kerülhetett.

Azonban - nekem - a Pearl - Vizplex kijelző mellett legalább olyan fontos a touch, ezért ha ma vennék olvasót, valószínűleg a Nook ST lenne a választott ( kb 40 kFt. - MM / Extreme Digital), mert:
- bővíthető
- érintőképernyős
- androidos
- és legutoljára azért, mert Pearl.

Nyilván nem vagyunk egyformák, másnak más szempontok fontosak :R
[link]

(#774) Boond válasza Nara19 (#773) üzenetére


Boond
addikt

Ha rám gondoltál, én egy szóval sem mondtam, hogy nem tekintem e-ink kijelzőnek, de ha már komolyabb összeget fordítanék erre, akkor mindenképp pearl kijelzős modellt vennék, azért az az 50% ide vagy oda nem mind1.

Persze emellett még sok más szempont is fontos, lehet.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#775) kilozsul válasza csendes (#768) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Nah, Pocketbook Basic eddigi tapasztalatok:

-Annak ellenére, hogy nem pearl kijelzős, nekem bejön, elég kontrasztos.
-Frissítettem rajta firmware-t, jelentős különbséget nem látok.
-Ami zavaró, hogy baromi lassan vált oldalakat. (kb. fél-1 mp)
-Az oldal váltásnál amikor teljesen frissíti a képernyőt (állítható), akkor inverzbe vált, aztán vált. Zavaró és bután néz ki.)

Semmi más nem jut róla eszembe így hirtelen, kérdezzetek és válaszolok. No offense, de hozzátenném, hogy nekem ez a 25k volt a fájdalomhatár (most, ebben), és ez pont alatta volt. Értem én, hogy csak +5k vagy +15k és akkor húdemennyivelszuperebbsatröbbimegminden, de:

-Ha magyar árakat gyűjtök le, 25k-ért nem nagyon van életképesebb verzió.
-Én nem tökölök azzal, hogy majd jövőre megveszem, stb. 3 nap, 3 könyv... Amire valaki megveszi a kinézett olvasóját mert megfelelően lement az ára és még a csillagok is szépen együtt állnak, addigra kiolvastam három polcnyi könyvet rajta, eladom, veszek másikat :DDD

Szóval olvasni lehet rajta, betáraztam a következő 50 könyvet amit el fogok olvasni és pont :)

(#776) doc válasza kilozsul (#775) üzenetére


doc
nagyúr

a teljes lapozas nem kell minden oldalvaltasnal, 6-10 lapozasonkent eleg (legalabbis Pearlon, nem tudom a Vizplex ilyen szempontbol mas-e)
a lapozas effektet meg majd megszokod :) nekem kb. 10 oldal utan mar fel sem tunt (a fizikai konyvben lapozasnal boven gyorsabb!). mondjuk a 'fel-1 mp' eleg soknak tunik, a Nookon ez szerintem nem tobb mint 0.5 mp, inkabb kevesebb...
de mondom, szerintem meg fogod szokni :)

ami eInknel fontos, az a kulso megvilagitas. jo vilagos helyen kell olvasni, sok fennyel, akkor kenyelmesen, jol olvashato. sajna az eInkhez tobb feny kell mint a papirkonyvekhez, ez kb. az egyetlen szamottevo hatranya :(

(#777) kilozsul válasza doc (#776) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Utólag visszaolvasva az 1 mp-et én is soknak találom, lehet kicsit túloztam. De 0,5 az van szerintem simán. Világítás dolgot én is észrevettem, tényleg sokkal többet számít mint a papírnál! :K

(#778) moltam88 válasza kilozsul (#777) üzenetére


moltam88
tag

Összehasonlításképpen ilyen nookon a lapozás.

(#779) kilozsul válasza moltam88 (#778) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Hmm.. Köszi! A Pocketbook egy hajszállal lasabban lapoz, de ugyanezt a frissítést produkálja (amikor inverzbe vált), azt hittem ez egy bug, de most látom csak, hogy fícsör... :DDD

(#780) doc válasza kilozsul (#779) üzenetére


doc
nagyúr

nem bug, az azert kell hogy letorolje a 'nem teljes' lapozasok utan ottmaradt 'szemetet'

(#781) kilozsul válasza doc (#780) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Jah akkor fícsör :D

(#782) Degeczi válasza kilozsul (#781) üzenetére


Degeczi
nagyúr

technológiai kényszerűség: ahol feketével kirajzolt vmit, az utána a fehérre törléskor nem mindig lesz épp olyan tiszta, mint a mellette lévő képpontok, amik már addig is fehéret mutattak
ezért váltja át az egész oldalt feketére, mielőtt fehérre törölné: így egységes lesz, nem marad szellemkép

ebben nincs különbség, minden e-inkes kijelzővel szerelt modellnek muszáj legalább néhány lapozásonként megtennie (de még azon a Kindle 3-on sem zavaró, ahol fixen minden lapozásnál így tesz: akkor sem tart még fél mp-ig sem az egész = gyorsabb, mint egy fizikai könyvben a lapozás)

(#783) lorcsi


lorcsi
veterán

csak kindle-vel foglalkozó magyar oldal elég sok van -talán már túl sok is
de nook simple touch magyar tulajdonosait tömörítőt, ahol elég aktívak is nem találtam :(
főleg olyat nem, ahol még a root is le lenne írva jól szájbarágósan
ennél is sűrűn jönnek ki új romok?

(#784) doc válasza lorcsi (#783) üzenetére


doc
nagyúr

eddig tudtommal egyetlen frissites jott ki :D
a root sok helyen le van irva, van kulon NST forum is, csak keresni kell: [link]

(#785) lorcsi válasza doc (#784) üzenetére


lorcsi
veterán

ezeket megtaláltam, de azt hittem itt is van egy szorosabb közösség mint a kindle-nél
kár hogy nincs :(

az biztos :)
bár nem bánom így sem hogy egy árnyalattal elitebb készülékem van :D

[ Szerkesztve ]

(#786) doc válasza lorcsi (#785) üzenetére


doc
nagyúr

a Kindle joval elterjedtebb itthon, foleg az Amazon regebbi hozzaallasanak koszonhetoen (meg az AFA-t is atvallaltak, csak vedd meg a keszuleket), a B&N meg nem is szallit ide, szoval ott maradnak a keruloutak
azert az utobbi honapokban nagyon sokan valasztjak a Nookot, ami jo az jo :D

(#787) keszo


keszo
őstag

Sziasztok
Adjatok vásárlási tanácsot
a lényeg hogy könnyű legyen, egyszerű kezelhetőség, és olcsó
melyik a jobb megoldás, szürke árnyalatos v. a színes kijelző?

Attila

(#788) doc válasza keszo (#787) üzenetére


doc
nagyúr

tenyleg kene az a jol megirt elso hozzaszolas, senki nem akarja megcsinalni? :D

a szines kijelzos az NEM e-book olvaso!
sulyban es kezelhetosegben nincs szamottevo kulonbseg az elerheto olvasok kozott
ha olcson kell, akkor ebay, esetleg hasznaltan

[ Szerkesztve ]

(#789) Boond válasza doc (#788) üzenetére


Boond
addikt

Mint moderátor (és ötlet gazda), nem vállalnád be, néhány segítővel?

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#790) doc válasza Boond (#789) üzenetére


doc
nagyúr

reszemrol nincs akadalya (gondoltam mar ra hogy nekiallok, ha mas nem)

kellene egy osszefoglalo az eInk vs TFT temaban, PDF-olvasasrol par szo, elterjedtebb olvasok (par szoban a pro/kontra reszek, Androidosoknal rootolas), beszerzes

valaki valamelyik reszet bevallalja? elso korben a Nookot szivesen megcsinalom (arrol legalabb van gyakorlati tapasztalatom)

(#791) keszo válasza doc (#788) üzenetére


keszo
őstag

OKÉ!
Szóval akkor magyar garanciás, e-book olvasó, minél könnyebb, és viszonylag olcsó?
( "fekete-fehér" kijelzővel )
én ezt találtam
vagy még ezt

Attila

(#792) keszo


keszo
őstag

közben lejárt a szerkesztési idő:
ilyeneket találtam még, ezek közül mi az ami elfogatható?
1
2
3

Attila

(#793) Degeczi válasza keszo (#792) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezek LCD kijelzős viccek, felejtsd el őket!
viszont az Amazontól rendelve még szállítással és áfával is a Wayteq-el azonos árban van a nálunk legelterjedtebb Kindle 4 is, ami lényegesen biztonságosabb választás, a garanciája pedig legendásan gyors és kényelmes

(#794) doc


doc
nagyúr

a Google-nal akcios az Office Suite Pro Androidra!
Androidos e-book readerekre nagyon hasznos lehet, 55 forintot meger :D

(#795) Boond válasza keszo (#792) üzenetére


Boond
addikt

Néhány Magyarországi képviseletű cég:

http://www.koobe.hu/
http://www.pocketbook-int.com/hu
http://www.wayteq.hu/hu/node/15

Érdemes lehet körülnézni pl a Médiamarktban, ott hallotam vannak Amazon és más márkájú olvasok is.

+ Érdemes lenne visszaolvasni a topicban, biztos sok hasznos információt is találsz majd :)

Esetleg itt is körbenézhetsz/kérdezhetsz:

http://forum.ekonyvolvaso.info/

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#796) keszo


keszo
őstag

(#793) Degecz
(#795) Boond
Köszönöm szépen az infokat, ezek tudatában viszont megpróbálom az ezen fórum #1 hozzászólásában leírtak alapján egy Kindle beszerzését.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#797) Boond válasza keszo (#796) üzenetére


Boond
addikt

Csak annyi megjegyzés, hogy 2010-es a hozzászólás, azóta változhattak a dolgok. (Meg természetesen szerkesztve is lehetett...)

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#798) doc válasza Boond (#797) üzenetére


doc
nagyúr

lett szerkesztve, egy par honapja eppen en aktualizaltam :)

(#799) Boond válasza doc (#798) üzenetére


Boond
addikt

oks :)

Egyébként az áfa kedvezményekre gondoltam. Azt írtátok olyan már nincs. A Cikkben meg gondoltam lehet még van. ezért szóltam :)

Tipp: esetleg oda lehetne írni mikor volt utoljára szerkesztve, ha nincs feltüntetve ;)

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#800) ugyeletes


ugyeletes
tag

fél-off: hirdetek "itt" 40-ért egy általam nagyrabecsült kindle 3g-t tokkal(/vonóval), de vagy nagyon rejtve van a hirdetésem, vagy nem tudom, hogy mi lehet, hogy semmi reakció.
tipp? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.