Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) Fin10


Fin10
tag

Sziasztok! A gyári tokban tartott, lakásban használt Pocketbook touch lux 5-öm kijelzője 1 hónap után tönkrement (egyik reggel csíkok jelentek meg rajta), a garanciális javítást persze megtagadták, de még csak ajánlatot sem tudnak adni javításra alkatrészhiány miatt. Van esetleg olyan külső szerviz, ahol foglalkoznak a javításával vagy mehet a kukába? (Mellesleg egy Onyx Boox volt az elődje, aminek az akkuja adta meg magát 4 év után, a jövőben messzire kerülöm ezt a Pocketbook márkát. :W )

(#21102) jose999 válasza Fin10 (#21101) üzenetére


jose999
senior tag

Pontosan így jártam egy Touch HD 3-mal, majd egy Touch Lux 5-tel, az mondjuk 14 napban benne volt, nehezen, de hála az égnek vissza kaptam az árát. Vettem belőle egy Oasis 3-at itt a hardveraprón... Haver Touch Lux 4-e is produkálta ugyanezt, ő is másik gyártót választ :/ Egyszerűen nem értem mi van ezekkel mostanában, rengeteg az ilyen jellegű panasz :/

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#21103) csendes válasza Fin10 (#21101) üzenetére


csendes
őstag

Ezt olvasd el a békéltetésről: [link].
A kötelező jótállás legalább egy év egy olvasóra [link] : Ha tehát a termék a jótállás időtartama alatt meghibásodik, akkor a törvény vélelmezi, hogy a jótállásra kötelezett hibásan teljesített, ezért neki kell bizonyítania, hogy hiba oka a teljesítés után keletkezett (pl. a hibát a nem rendeltetésszerű használat okozta). Ha ezt nem sikerül bizonyítania – független szakértői véleménnyel -, akkor köteles a terméket javítani vagy kicserélni, és ha ezekre nem képes, akkor a vevő jogosult árleszállítást kérni, a terméket a jótállásra kötelezett költségén kijavíttatni, vagy – végső soron – elállni a szerződéstől.
Ha az olvasón nem látszik fizikai sérülés, akkor van esélyed.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#21104) LittleBiG007 válasza Fin10 (#21101) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Bepattintós az a gyári tok? Ha igen, akkor nem volt túl szoros? InkPad 3 esetén fordult elő régen, hogy a gyári tok annyira szűk volt, hogy bepattintás után meghajlott az olvasó. Csak én meg időben észrevettem és visszaküldtem a tokot. Szerintem az simán okozhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#21105) robi-k válasza Fin10 (#21101) üzenetére


robi-k
őstag

Az Aliexpress-en van hozzá kijelző: [link]

(#21106) LittleBiG007 válasza LittleBiG007 (#21104) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Néha érdes dolgok történnek. Régen volt egy Kobo Mini-m, ami egy éjszaka alatt képes volt majdnem teljesen lemerülni. Ugye ilyenkor majdnem biztos, hogy akkumulátorral kapcsolatos a gond. De csak majdnem. A megoldást a KOreader szolgáltatta. Feltelepítve, majd a log fájlt megnézve láttam, hogy a tok bezárása után az olvasó elindítja az alvó módot, de szinte azonnal le is állítja, majd újra próbálja elindítani és ez így ment folyamatosan míg a tok újra kinyitásra nem került. (Tehát egész éjjel.) Megvizsgáltam a tokot és kiderült, hogy a belső oldalán lévő zsebecske csücske hozzáér a kijelzőhöz bezáráskor. A szoftver pedig arra várt, hogy az "érintés" megszűnjön, hogy
végre alvásba küldhesse az olvasót, ezért X másodpercenként újrapróbálkozott. Ez a ciklus merítette le az olvasót.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#21107) Fin10


Fin10
tag

Köszi mindenkinek a választ, egy panaszt szerintem fogok írni (egy karc sincs az egész ebookon), de sok jóra nem számítok az ügyben. Magamtól a kijelző cserének nem állnék neki, meg bizonytalan, hogy nem történne utána ugyanez. Inkább akkor keresek valami értelmes gépet.

(#21108) Jarod1 válasza Fin10 (#21101) üzenetére


Jarod1
addikt

AZ GÁZ,, ÉN ANNO VETTEM egy törött kijelzős pb1 et és rendeltem hozzé kijelzőt ebayről..

(#21109) repro


repro
tag

Sziasztok!
Kérdezném, hogyan kell szoftvert frissíteni a Kobo Aura H2o-ban?

(#21110) BoB válasza repro (#21109) üzenetére


BoB
veterán

Gondolom hasonló lehet mint a Kobo Forma-ban: a menüben van egy szoftver frissítés pont.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#21111) repro válasza BoB (#21110) üzenetére


repro
tag

OK!
Köszönöm, megoldottam

(#21112) shina válasza repro (#21109) üzenetére


shina
csendes tag

Alternatív megoldásként lehet offline is frissíteni, ha WiFi nélkül használod. Instrukciók meg a FW fájlok itt érhetőek el: [link]

Amúgy a muksónak rengetek hasznos kis progija és modja van Kobo olvasókhoz meg úgy általában e-könyvezéshez (nyisd meg a fődomainjét).

[ Szerkesztve ]

___________________/\_____________\0/_______

(#21113) laracroft válasza unravel (#21078) üzenetére


laracroft
aktív tag

Szia,
nekem sajnos se az olvasóról, se manuálisan nem sikerült letöltenem az update-et (Nem létező oldal). Azt látom, hogy van 6.3.698-as firmware, de nem tudom letölteni.
Segítenél légyszíves?
köszi ;)

(#21114) csendes válasza laracroft (#21113) üzenetére


csendes
őstag

Próbáld meg később. Úgy néz ki, hogy nem elérhető a fájl szerverük.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#21115) unravel válasza laracroft (#21113) üzenetére


unravel
őstag

Szia ,

Bekapcsoltam a wifit és jelzett , hogy elérhető egy frissítés, ami néhány hosszabb perc alatt fel is települt.
Próbáld később! Ha akkor sem jó akkor keresünk más megoldást.
Addig megyek olvasni. :)

Nekem sem működik jelenleg a letöltőlink : [link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#21116) laracroft válasza unravel (#21115) üzenetére


laracroft
aktív tag

Szia,
Na most nekem is sikerült 😉

(#21117) kismedve1982


kismedve1982
tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznem első e-book olvasóm: Pocketbook HD3 Limited Edition-t.
Érdeklődöm, hogy kell-e valamit beállítani rajta? Van-e rá olvasó program, vagy a gyári is használható?
Érdekel minden is, ami hasznos lehet :)
Köszönöm szépen a segítséget. :R

(#21118) Bozek válasza kismedve1982 (#21117) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#21119) aggleány válasza kismedve1982 (#21117) üzenetére


aggleány
addikt

Szia!

Nekem is olyan van. Szerintem teljesen használható a gyári programmal is, de én szigorúan csak olvasok rajta. Nem szótárazok, nem jelölök ki részeket, mezei egyszerűséggel olvasom rajta a könyveket. Sok betűtípus van rajta gyárilag, számomra minden jól paraméterezhető.

Ha még nincs hozzá tok, azt sürgősen szerezd be, mert az ebook olvasók kijelzője nagyon sérülékeny.

(#21120) kismedve1982 válasza aggleány (#21119) üzenetére


kismedve1982
tag

Köszönöm mindkettőtöknek. Felraktam a KOReadert, lehet majd használom, de olvasni tényleg megfelel a gyári is. (pár nap tapasztalat alapján).
Gyárilag járt hozzá egy tok.
Media Markt-ban le volt árazva 45e Ft-ra, kb. az utolsó darab egyike lehetett.

(#21121) Bozek válasza kismedve1982 (#21120) üzenetére


Bozek
nagyúr

Alapvetően én azért használom a KOReader-t, mert minden gyári formázás külön kapcsolható benne. Így a beállításokkal elértem azt, hogy minden könyv ugyanúgy néz ki az olvasón. Ne meg az indverz mód is hasznos éjszaka.

(#21122) Ébri válasza Bozek (#21121) üzenetére


Ébri
senior tag

Nekem is az inverz mód a fő hiányzó dolog kobon. (Illetve a szótárazás, főleg mert elég jó szótárakat találtam stardict formában.) Jegyzetelés lehet még jó dolog koreaderen, ilyen téren nem ismerem a PB szoftvert.

(#21123) kismedve1982 válasza Bozek (#21121) üzenetére


kismedve1982
tag

Én el is vesztem a beállítások tengerében :) Majd barátkozok vele idővel, viszont nem jöttem rá, hogy mit mire kellene állítani, hogy jobb legyen.

(#21124) aggleány válasza kismedve1982 (#21120) üzenetére


aggleány
addikt

Szívesen. A beállításoknál meg kísérletezni kell, egy idő után meg fogod találni azt a verziót, ami Neked a legkényelmesebb. Nekem kb. fél év volt, mire sikeresen beállítottam mindent, de a betűtípussal vacakoltam a legtöbbet. :K

(#21125) Peace


Peace
nagyúr

PocketBook Touch Lux 5-el tapasztaltatok olyat, hogy gondol egyet és a kijelző érintésével már nem előre, hanem visszafelé lapoz? Olyan is van néha, hogy beragad és két oldal között lapoz oda meg vissza. Ilyenkor manuálisan gombbal lapozok előre és pár oldal után megjavul és megint mehet a kijelző érintésével. Rohadt idegesítő. Most több hónap után ismét felmentem netre vele és talált egy 300 megás software frissítést. Remélem megoldja...... :F :(

(#21126) Jarod1 válasza Peace (#21125) üzenetére


Jarod1
addikt

nálam is volt a pb1 nél mintha vmi kosz kerülne az érintőre el kezdett vadul lapozni..

(#21127) unravel válasza Peace (#21125) üzenetére


unravel
őstag

Én is ezzel "küzdöttem", mire rájöttem, hogy képzeletben vízszintesen felezd el az oldalt. Ha fent böksz akkor előre lapoz, ha lent akkor visszafelé.

De az is lehet hogy valamelyik frissítés óta ilyen.
Próbáld ki!

¯\_(ツ)_/¯

(#21128) Peace válasza unravel (#21127) üzenetére


Peace
nagyúr

De jobb oldalt alul nyomom és előre lapoz....mert úgy esik kézre, ha egy kézben fogom. Ki érti ezt? :F Miért vízszintesen, ebben semmi logika......na mind1, nem értem. Ott nyomom mindig jobb-alsó sarokban, mert a kisujjamon támaszkodik és így esik kézre. Legtöbbször előre lapoz, aztán gondol egyet és visszafelé....

(#21129) laracroft válasza Peace (#21128) üzenetére


laracroft
aktív tag

Nálam is van ilyen sajnos. A frissítés óta még nem figyeltem javult-e a helyzet...

(#21130) Peace válasza laracroft (#21129) üzenetére


Peace
nagyúr

Azért fura, mert nagyjából ugyanoda nyomok mindig, aztán mégis néha visszafelé kezdi el. De ha bal kézbe fogom, akkor is szépen megy előre, ha bal-alulra nyomok. Egyébként imádom, mert csúcs, de amikor ezt elkezdi nagy ritkán, akkor ki tudnám hajítani. :(

(#21131) csendes válasza Peace (#21130) üzenetére


csendes
őstag

Ha nincs idő elolvasni a használati utasítást:

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#21132) Peace válasza csendes (#21131) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor erre kel odafigyelni, hogy nehogy levándoroljon az ujjam. Köszi! :R

(#21133) unravel válasza csendes (#21131) üzenetére


unravel
őstag

:C :)) :DD

¯\_(ツ)_/¯

(#21134) laracroft válasza csendes (#21131) üzenetére


laracroft
aktív tag

De én erről olvastam és oda is figyeltem, hogy ne menjen le annyira az ujjam, de akkor is előjött ez a "hiba"...
Tegnap olvastam 20 oldalt csak ezzel a lapozási módszerrel és csak előre ment 😉.

(#21135) Kombájnöcsi válasza batagy (#21047) üzenetére


Kombájnöcsi
friss újonc

A Lux 2-nek mint az összes Luxnak elülső megvilágítása van, ami jól jön gyenge fényviszonyoknál. Egyébként másban nagyon nincs különbség. Itt összehasonlíthatod őket:
https://www.conrad.com/p/pocketbook-basic-lux-2-ebook-reader-152-cm-60-inch-black-silver-1783968

https://www.conrad.com/p/pocketbook-basic-4-ebook-reader-152-cm-6-inch-black-2283962

Meg itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21136) Bozek válasza Kombájnöcsi (#21135) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem tudom, hogy az utolsóként linkelt szöveget ki írta, de több sebből is vérzik. Sajnos nincs az oldalon impresszum (meg semmi elérhetőség), így nem tudom nekik jelezni a tévedéseket.

Ide leírom, mert hátha hasznos lehet.

"Jobban fárasztja a szemet, mint a nyomtatott könyvek"
Az e-ink technológia lényege pont az, hogy teljesen olyan, mint egy könyv. Sőt, mivel tudod növelni a betűméretet, ezért még jobb is annál. Láttam már olyan apróbetűs könyveket, hogy az zavaró volt.

"minél nagyobb egy könyvolvasó kijelzője, annál könnyebben lesz olvasható a szöveg"
Lásd feljebb, állítható betűméretnél aztán teljesen mindegy a kijelző mérete. Legalábbis olvashatóság szempontjából. Max. többet kell lapozni.

"A klasszikus, 6 ujj (15,24 cm) kijelzős e-book olvasók a legnépszerűbbek"
Az inch nem éppen ujj-at jelent. Az a finger (7/8 inch) vagy a digit (3/4 inch). Márpedig a kijelző mérete inch-ben (2,54 cm) van megadva.

"A mi általunk összegyűjtött legjobb e-book olvasók mind rendelkeznek háttérmegvilágítással."
A teljes részt nem másoltam, mert elég ez az egy sor is. Az e-book olvasóknak NINCS háttérvilágítása (kivéve az igen ritka LCD-kijelzős olvasóknak). A LED-ek oldalról világítják meg a kijelzőt, ami semmivel sem károsabb, mint a lámpafény.

(#21137) GhettoChild


GhettoChild
tag

Hello !
amazonos olvasokba mennyire zavaró a reklámok ?
A másik hogy ezekben is van lexikon funkció ?

(#21138) GhettoChild válasza GhettoChild (#21137) üzenetére


GhettoChild
tag

Kindle kid jó választás ? Most 50 euro.
Amúgy ezekre bárhonnan a netrol is rakhatok rá könyveket, a megfelelő formátumban ?

(#21139) elistvan válasza GhettoChild (#21138) üzenetére


elistvan
senior tag

Hol annyi? Tudomásom szerint ha a támogatott formátumban van akkor igen.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#21140) zsoltzsolt válasza GhettoChild (#21138) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Kindle jó választás.
Calibre a barátod, könyv konvertálásban.

(#21141) GhettoChild válasza elistvan (#21139) üzenetére


GhettoChild
tag

Amazon-on akció van. [link]
De amúgy a kids Edition-al kapcsolatba azt olvastam, hogy azokat nem lehet gépre dugni és át küldeni könyvet ? Csak a megvásárolt könyveket engedi használni.
ilyen lehet ?
Mondjuk már vissza mondtam és váltottam a tutira pw változatra, az is megér 80€-ot.

[ Szerkesztve ]

(#21142) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Pocketbook olvasókon (amelyek erre alkalmasak) egy sw frissítés után elérhető (végre) a magyar szövegfelolvasó. Kinga és Attila olvasnak nekünk.
A sw frissítés után külön kell letölteni a két nyelvi csomagot a szövegfelolvasóban.
... BT fülhallgatóval lezárt tokkal /kijelzővel/ is működik a felolvasás.

[ Szerkesztve ]

(#21143) Bozek válasza JamesFinn (#21142) üzenetére


Bozek
nagyúr

Na végre, már azt hittem, sose jön szoftverfrissítés a Touch HD3-ra. :) De látom július 15-i dátummal megérkezett. Amint látom, a Touch HD3, a Touch Lux 5 és az Inkpad 3 Pro, ami eddig megkapta.

Mondjuk online frissítés kilőve, mert az mindig problémázik, hogy töltsem fel 100%-ra az akksit. Inkább letöltöm PC-re, átmásolom, aztán frissít úgy. Nem mintha nagyon használnám a szövegfelolvasót, de amúgy is szeretek mindig friss szoftverrel dolgozni.

(#21144) Bozek válasza JamesFinn (#21142) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát, Kinga is elég férfiasra sikeredett. :D

Amúgy a tesztelés után azt kell mondjam, nem rossz. Néha fura módon megakadt, az előbb például az alkalmazott-at úgy olvasta, hogy "alkalmaz tété", kimarad az o betű. :D

[ Szerkesztve ]

(#21145) JamesFinn válasza Bozek (#21144) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Amennyire vártam, nekem annyira nem jött be. Mindenesetre kipróbáltam. En most Jozef Karika könyvét , a hasadékot olvasom éppen, na ott a szlovák nevekkel volt igazán vicces, de legalább van mar ilyenünk is az olvasón.

(#21146) Bozek válasza JamesFinn (#21145) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én a Ready Player Two-val próbáltam, az OASIS-t rendesen olvasta, meg is lepődtem. Az angollal még úgy ahogy megbirkózik.

Megnéztem másik könyvvel is, azért Chrisjen Avasarala nevébe még beletörik a bicskája (én is már automatikusan Ava-nak olvasom). Na meg a latin szavak sem az erősségei. De ezt nézzük el neki, az ilyen szövegfelolvasók sose lesznek tökéletesek. Ami zavart, az ugye a betűkihagyás, valamint a Tengerészgyalogságot úgy olvasta, hogy Tengerészgjalogság... De ez apró hiba, maga a könyv ezektől még érthető.

Szerintem ezzel azért még inkább ajánlott lett, mint a Kindle. Bár sokan továbbra is azt fogják tolni ezerrel.

(#21147) unravel


unravel
őstag

Helló,
Napozás közben lehet olvasni a Pocketbook Touch Lux 5öt vagy csak árnyékban használjam ? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#21148) csendes válasza unravel (#21147) üzenetére


csendes
őstag

Erősen tűző napon az akku túlmelegedhet, aminek sokféle követlezménye lehet (felrobban, kigyullad, csendben tönkremegy vagy csak csökken az élettartama, illetve kapacitása). Egy olvasónál az elektromos teljesítmény kicsi, nem az számít, hogy be van-e kapcsolva, tárolni sem célszerű a tűző napon. Nyilván ez attól függ, hogy van-e szél, felhők, milyen szögben tűz a nap, mennyi a levegő hőmérséklete, páratartalom, nehéz ezt pontosan kiszámolni, de azért azt érzi az ember, ha a burkolat kezd melegedni. Valamit védhet a tok is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#21149) Jarod1 válasza unravel (#21147) üzenetére


Jarod1
addikt

használhatod de csak módjával utána árnéykos helyre tedd.

(#21150) JamesFinn válasza Bozek (#21146) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Így igaz, ezzel az olvasó szerintem is öbb lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.