Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztokok!
Az összefoglalóban 13 col környékén csak az Onyx Boox van. Esetleg van valami más, jelentősen olcsóbb alternatívája?
Szabad ég alatt kellene többnyire a4-es pdf doksikat megjeleníteni, semmi magasabb igény nincs, tollra sincs szükség.
Köszi!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#21952) csibe1 válasza Bozek (#21949) üzenetére


csibe1
addikt

Bocs, nem tudtam, hogy előtte el kellene végezni a "gyári PB tokok webes azonosítása" című mesterkurzust. :O :P ;] :D

Ezt amúgy te találtad ki vagy valahonnan súgták; hogy mindenki neten keresztül meg tudja állapítani melyik a "valódi gyári" tok. :U :F

Esetleg javasolnál "gyári, tényleg gyári" tokot.
Aztán ha gond vand vele akkor te fizeted a képernyő vagy az üveg cseréjét? :U

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#21953) kisveréb válasza csendes (#21950) üzenetére


kisveréb
csendes tag

Ez van nekem is, ez töredezik szinte az első hónap óta, szép lassan, darabokban. A doboza ugyanolyan grafikájú mint a gépé, ha könnyebb lenne képet feltölteni feltenném, nagyon elegáns a két nagyon hasonló doboz.
Mágnes már nincs benne, a sarkai is hiányoznak de még benne van a kütyü. Hamarosan átköltözik a ronda barna kínai tokba.

(#21954) hockeyapu válasza Alabástrom (#21951) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Kisebb nem elég ?
Note Air 10,3" vagy a Nova 7,8" , ezekről itt van már pdf-es tapasztalat és jól kezelhető rajtuk a pdf . Az áruk pedig jóval alacsonyabb, bár még az sem kevés. :C
Különben a hazai kínálatban nem sok van, ami tudja a pdf-t.
A Pocket Book lite 9,7" , ami a legolcsóbb lenne a nagyobb méretek között, még nem volt innen senkinek a kezében, vagy csak hallgat róla ! :Y

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#21955) nullpoint válasza hockeyapu (#21954) üzenetére


nullpoint
senior tag

Még vajúdok a vásárláson.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#21956) Alabástrom válasza hockeyapu (#21954) üzenetére


Alabástrom
senior tag

13 alá nem akarom menni. Minnél nagyobb, annál jobb, többnyire úgysem kézben lenne tartva...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#21957) @Pal válasza csendes (#21948) üzenetére


@Pal
tag

Nem néztem el. Ezért írtam, hogy elég drága.

(#21958) @Pal válasza Bozek (#21949) üzenetére


@Pal
tag

Több féle is van, de csak négyet próbáltam. Pontosabban ötöt, mert az eredeti nem zárható rácsukódó, hanem zsák szerű. (A pro-hoz azt adnak a dobozában.) Nem valószínű, hogy eredeti(nek látszó) dobozban hamisítanának tokokat.

(#21959) @Pal válasza kisveréb (#21953) üzenetére


@Pal
tag

Küldd vissza, elvileg egy év gari van rá.

(#21960) consono válasza kisveréb (#21953) üzenetére


consono
nagyúr

A PB Colorhoz nekem Fintie tokom van, az tökéletes. Az anyós PB-jéhez "gyári" tok van, annak már mindkét sarkát letörte az olvasó (szerencsére az olvasó volt az erősebb...).

"In God we trust. All others must bring data"

(#21961) f_sanyee válasza hockeyapu (#21954) üzenetére


f_sanyee
senior tag

7,8"-on pdf :F

(#21962) kisveréb válasza @Pal (#21959) üzenetére


kisveréb
csendes tag

Már késő visszaküldeni, karácsonyi ajándékba kaptam 2020-ban a gyerekeimtől az olvasóval együtt. Nem gondoltam a garanciára korábban.

(#21963) Bozek válasza @Pal (#21958) üzenetére


Bozek
nagyúr

A kínaiak mindent is hamisítanak. :D Sose felejtem el, amikor telefonoknál a ZTE Blade-ből is volt klón...

Persze nem azt mondom, hogy itt is az a helyzet, de akár elő is fordulhat. Konkértan InkPad 3 Pro-hoz is csak 2 féle tokot találtam a hivatalos oldalon: [link]

(#21964) hockeyapu válasza f_sanyee (#21961) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Ami nem kínai az hamis ! :))
igen, annyira jól kezeli, hogy használható. Itt több embernek is van , megkérdezheted milyen.

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#21965) f_sanyee válasza hockeyapu (#21964) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Kivéve ha egyben szeretnéd látni az oldalt, ami pdf-nél nem lenne meglepő. Így még 10" is kevés lehet.

(#21966) 66zio


66zio
aktív tag

Sziasztok!
Színes ebook olvasót keresnék. A Onyx Boox Nova 3 Colort néztem ki. Van most más hasonló ajánlott, olcsóbban? Vagy ez alá nem szabad menni?

(#21967) hockeyapu válasza f_sanyee (#21965) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Értem, akkor neked még nem volt ilyen a kezedben . :F
Tökéletesen lehet kicsinyíteni és nagyítani, hogy egyben lássál egy teljes oldalt, vagy a részleteket ! :C
Több mint egy éve használom és ha nem feltétlenül színesben akarom megtekinteni, akkor be sem kapcsolom a laptopot ! :C
Ja, és pdf formátumú könyveket is olvasok rajta.
És komplett oldalakat is lehet fordítani vele.

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#21968) csendes válasza 66zio (#21966) üzenetére


csendes
őstag

Egyelőre színesben inkább tablet ajánlott. A Kaleido plus is csupán 4096 színt tud megjeleníteni 100PPI-vel (624x468 képpont a konkrét esetben) [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#21969) hockeyapu válasza 66zio (#21966) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

#21801
Consononak van PB color (a fenti hsz-ben a vélemény), az OB nova color talán egy fokkal jobb , legalábbis a videók alapján, de lehet ezzel még várni kell amíg letisztul.
Persze valaki vehetne egyet végre , hogy megtudjuk az igazságot !
Lehet Én leszek az ! :W

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#21970) csendes válasza hockeyapu (#21969) üzenetére


csendes
őstag

A Pocketbook Color 633 még Kaleido-t használt, a Nova 3 Color már Kaleido Plus-t. A különbségről itt van néhány kép: [link]
A valódi színes e-ink majd az E Ink Gallery, másik nevén Advanced Color ePaper (ACeP) lehetne vagy lesz, de azon még dolgozni kell, mert a frissítés túl lassú olvasókhoz, de például szabadtéri kijelzőkön használják. A Kaleido-t úgy érdemes elképzelni, hogy fekete-fehér e-ink-et kombináltak transzflektív színszűrős (CFA, color filter array) megoldással, vagyis ez nem tisztán e-ink alapú.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#21971) f_sanyee válasza hockeyapu (#21967) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Te miről beszélsz? Sehol nem írtam, hogy nem lehet rajta pdf-et olvasni, nagyítani, etc. Egyedül a méretet kifogásoltam, mert ha idejön valaki és 13"-t keres pdf-re, akkor valószínüleg nem minden vágya nagyítani és jobbra-balra görgetni, hogy elolvasson egy oldalt a 7.8"-on. Ha neked ilyen méreten nem kell nagyítás, akkor gratulálok, kiváló szemedi vannak!

(#21972) 66zio válasza csendes (#21968) üzenetére


66zio
aktív tag

Igazából barátnőmnek kell. Tabletet nem akar. Ebook olvasó kell szemkímélés miatt. Most telefonról is szokott olvasni, de úgy nem az igazi. Arra kell a színes, hogy ha tanulásra használná, akkor pdf-ekben sok ábra van, ott meg jól jönnek a színek. Én is nézegettem, hogy nem sok más lehetőség van, de gondoltam beírok ide, hátha valami elkerülte a figyelmem.

(#21973) consono válasza 66zio (#21972) üzenetére


consono
nagyúr

Ne vegyetek színes ebook reader, nem éri még meg. A telefont fogja használni helyette a színes anyagokra...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#21974) Alabástrom válasza hockeyapu (#21967) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Hejj, de rég volt már az, hogy a légypiszoknyi betűket el tudtam (és el akartam) olvasni! :D 10 col is már nagyon-nagyon rezgőléces és kompromisszumos (10colos tabletem van), ennyi pénzt nem adnék egy kompromisszumos megoldásért. 13 alá nem mennék, igazából a 15 colos Galaxy Tab is átvillant az agyamon, de e-tinta kellene (meg nyerni a lottón).

Apropó, a 13 colos Boox iszonyatos árát esetleg le tudom tuszkolni a torkomon, ha még egy területen tudnám használni: szövegek begépelésére. Van lehetőség arra, hogy egy bluetooth billentyűzetet csatlakoztassak és egy szövegfájlba (doc, txt , odt...) gépeljek vele?

(egyébként rémálmomban sem gondoltam volna, hogy egy ebookreader tud annyiba kerülni, mint ezek a nagy Boox-ok... Konkrétan egy laptop ára...)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#21975) Bozek válasza Alabástrom (#21974) üzenetére


Bozek
nagyúr

Minél nagyobb a kijelző, annál drágább. Ha ezek kicsik, vegyél 25,3"-os e-ink monitort 2250 dollárért: [link]. Bár az Onyx Boox Mira Pro csak 1800 dollár, az is 25,3"-os. :D

(#21976) hockeyapu válasza Alabástrom (#21974) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Van az Onyxnak saját Qwerty billentyűzete Én is használom.
De szerintem más BT billentyűzeteket is lehet hozzá csatlakoztatni.
Arról nem is beszélve, hogy van írásfelismerés is és bele tudsz írni a dokumentumokba !
És még iszonyat sok mindent tud. Sok szempontból sokkal többet, mint egy laptop !
Azt mondod nem akarsz ceruzát használni ? Mert még nem volt a kezedben ! :K Mintha papírra írnál ! Régóta alig volt a kezemben toll, de amióta megvan , napi szinten használom és újra élvezem a kézírást !
Ha elkezdesz vele írni, rajzolni, nem akarod majd letenni olyan élmény lesz ! :C
Mások is ezt mondják, akiknek ilyen van, pedig azok kisebbek, a Lumi2 [link] meg még rárak egy lapáttal !

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#21977) Alabástrom válasza hockeyapu (#21976) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Samsung Galaxy Note-om volt régen, azt hittem, majd de jó lesz kézzel jegyzetelni, de nem szerettem. Persze a pici képernyő miatt is voltak komoly korlátok, de a legrosszabb az volt, hogy csak akkor ismerte fel a betűket, ha nagyon szabályos betűkkel írtam. Konkrétan el kellett torzítanom a természetes kézírásomat a szabvány betűk felé...
Ezek az Onix-ok meg tudják tanulni az én természetes kézírásomat, vagy ezekkel is szabályos betűkkel kell írni? (egyáltalán nem csúnya az írásom, bárki könnyedén elolvassa, sőt, de azért vannak benne sajátosságok. A Galaxy Note nem ette meg.)

Az az említett Onyx keyboardból van magyar kiosztású? Nem találok. (illetve tök alap dolog, de azért rákérdezek, nehogy hideg zuhany legyen: ha nincs is magyar, de ugye szoftveresen át lehet állítani magyarra?)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#21978) Dhampir válasza hockeyapu (#21976) üzenetére


Dhampir
félisten

Lumi 2, a Color rész a legjobb. :DD

(#21979) hockeyapu válasza Alabástrom (#21977) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Nekem is volt Note. Hidd el ez másik dimenzió !
Többen elismerték, hogy a ronda kézírásukat is felismerte ! (és folyamatosan javítanak a szoftveren !)
A gyári billentyűzettel kapcsolatban őszinte leszek, használható, de nem az igazi és igazából nem is kell, annyira jó a cucc (mondjuk szépen tartja a 10,3"-ost és lehet gombokkal lapozni :P !) ! :K
A saját olvasó meg majdnem tökéletes (mindent eszik) !
Összegezve: húzós az ára, de az élmény páratlan !

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#21980) tvamos válasza Alabástrom (#21977) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az uj Note-on mar uber kiraly a keziras felismeres.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#21981) hockeyapu válasza tvamos (#21980) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Szépen írsz? :DD

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#21982) tvamos válasza hockeyapu (#21981) üzenetére


tvamos
nagyúr

Neha magam sem tudom elolvasni... ;) De akkor mondjuk o sem.
Nem, nem irok szepen.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#21983) @Pal válasza Alabástrom (#21977) üzenetére


@Pal
tag

Bármilyen bluetooth billentyűzettel működik.
A képernyő frissítést igazítani kell hozzá, illetve be kell állítani, hogy a képernyőbillentyűzetet ilyenkor ne jelenítse meg.
A kézírást nem kell tanítani, alapból felismer minden írást. (Nem tudom hogyan csinálja.) Ha szebben írsz, nyilván kevesebb a hiba lehetőség is.

(#21984) tekes


tekes
tag

Sziasztok!
Szedett már szét valaki olvasót? Két hónapos PocketBook 3 képernyője csíkos lett. A szervíz szerint nem garanciális, törött. A javítási árajánlat magas.

Korábban már többször is sikerrel barácsoltam törött kijelzős telefonokat.
Az ebay-en szokásos kijelző árat most sem sajnálnám utána dobni, csakhogy sehol sem találok hozzá való kijelzőt.
Esetleg egy beszerzési forrást ismer valaki, amit a google-el nem találok meg?
A szerelésnek van speciális buktatója? Azzal tisztában vagyok, hogy a saját szerelés után nem lesz vízálló...
Köszönet!

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#21985) @Pal válasza tekes (#21984) üzenetére


@Pal
tag

Tavaly előtt október, november környékén írtam le a tapasztalataimat evvel kapcsolatban. Olvasd el ha van kedved. inkpad 3 pro szervíz, kijelző stb. ilyemire keress rá. Végül jelentősebb engedménnyel megcsinálták, mert nem hagytam annyiban. A magyar szerviz készségesen leszarja a problémádat. Velük nem is érdemes kommunikálni. A központtal lehet szót érteni valamelyest. Persze a rendeltetésszerű használat azért nem árt, ha igaz.

(#21986) Skynet258 válasza hockeyapu (#21954) üzenetére


Skynet258
veterán

A mai nappal nyugdíjaztam a Pockebook Inkpad 3-as olvasómat (bár igazából új gazdáját keresi, a nyugdíj még messze van :D ), a múltkori Onyx Boox rácsavarodásomat folytatva nézegettem a Leaf-et, Nova 3-at és Nova Air-t.
A Leaf külsőre megfogott de méretben visszalépés lett volna, és kellően kicsit az árrés a másik kettőhöz képest, hogy a cerka hiánya miatt végül kihúzzam a listáról. A Nova 3 külsőre semmi extra számomra, így most kicsit elengedtem az észérveket és a külsőre szintén pofás (de akksiban gyengébb) Nova 3 jött velem haza. Eddig nem bántam meg, nagyon szép kis eszköz. A gyári tokot is meg fogom venni hozzá, de hirtelen nem volt "kedvem" ($$$ :( ).
A ceruza használata élmény, a különféle melós segédleteimet száműzni fogom ide - átláthatóbb és kezelhetőbb gormában lesznek, na meg a kereshetőség is fontos lenne). A kézírásos OCR magyar nyelven is igen jól működik, és a sync is megvan gyorsan.
Play áruház életre keltése után kapott egy Feedly-t az RSS-ek olvasgatásához, Koreader-t talonba (azt használtam a Pocketbook-on) és Keep jegyzetelőt ha épp ez van a kezemben és valamit oda kéne firkantanom.
A világítás szép és jó de az kiváló volt számomra az Inkpad 3-ason is.
Nem volt akkora előrelépés mint amit az árrés indokol de tudjátok, hogy van ez, ha kell valami újdonság.
Önmagában nézve remek kis eszköz, remélem ugyanolyan hű társam lesz elalvás előtt mint a Pocketbook volt. :K

https://geekpulse.hu

(#21987) hockeyapu válasza Skynet258 (#21986) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Szokj le az alvásról, felesleges életszakasz, pont amikor a legtöbbet tudna az ember olvasni ! :DD
Üdv a Booxosok táborában ! :C
A saját olvasó majdnem tökéletes (sajna nincs inverz mód és lapozási élmény) . Ragyogóan lehet vele direktben fordítani, minden testre-szabható, szóval nagyon nem is kell más . Kiegészítésként a pocketbook app-ot használom .
A cerka hiánya sokmindenkit fájdalmasan érintene ! :Y De azokat is szeretjük, akiket mégsem ! :))
A toll tényleg élmény, néha csak azért veszem elő, hogy kicsit írhassak vele ! :K
És erre állítólag az új csúcsgépek (air2 új fólia, note5, lumi2) még rátesznek egy lapáttal. Nehéz elképzelni, hogy ezen még lehet mit javítani, de biztos.
Ha majd lesz már némi tapasztalat, oszd meg velünk ! (Nova airt szánok a lányomnak is) :R
UI: 20 éve total commandert használok a gépeimen fájlkezelésre, ezen is tökéletesen működik !

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#21988) Apollyon válasza Skynet258 (#21986) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Nova 3 külsőre semmi extra számomra, így most kicsit elengedtem az észérveket és a külsőre szintén pofás (de akksiban gyengébb) Nova 3 jött velem haza.

Őőő, most akkor végül is melyik lett meg és melyik nem? :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21989) Skynet258 válasza Apollyon (#21988) üzenetére


Skynet258
veterán

Jóvan. Igaz. :D Nova Air-t vettem meg a kisebb akksival, (számomra) pofásabb külsővel. :K
Francnak ez a sok név. Lehetne Ebook 1, Ebook 2 stb. ;]

hockeyapu: ami így elsőre feltűnt, hogy talán kicsit körülményesebb belőni a dolgokat így első körben - de lehet csak megszoktam az eddigi Pocketbook/Koreader opciókat és ennek volt köszönhető. Manual-t meg nem olvasunk, az a gyengéknek való. :DDD Amúgy már minden a saját szájízemnek megfelelő szóval semmi komoly probléma nem volt.
Holnap megveszem hozzá azt a nyomorult tokot is, kedv ide vagy oda, de vigyázok a cuccaimra na meg megszoktam, hogy csak fedlap lehajt, olvasás, fedlap ráhajt, alvás. Nem akarok gombot nyomkodni meg figyelgetni a hátlapot mikor kerül rá egy mikrokarc mert valahova letettem ahol volt 3 porszem. Bár amennyibe a tok kerül lehet azt is figyelgetni fogom. :D
Nekem ez a BooxDrop funkció jött be marhára, böngészőben megnyitom és dobálom be a könyveket amik rögtön meg is jelennek az olvasón. Pocketbook-on a Dropbox-ot használtam ugyanerre, szóval jó, hogy itt is van ilyen.
Ha leszokok az alvásról akkor már nem leszek életben, napi 5-6 órát szánok erre a tevékenységre de azt is sajnálom. Ezer más dolgot lehet helyette csinálni ami értelmesebb mint tetszhalottként feküdni egy ágyon. :D

https://geekpulse.hu

(#21990) hockeyapu válasza Skynet258 (#21989) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Egyáltalán nem körülményesebb, csak más . Ott van minden az alkalmazások között, csak katt és megy is, sz'tem ennél nem is lehetne egyszerűbb.
Persze mindent meg kell szokni, aztán már kézreesik. :K
A saját böngésző is jó !

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#21991) tvamos válasza Skynet258 (#21989) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez az Androidos? Neked nem tetszik?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#21992) Skynet258 válasza tvamos (#21991) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen, Android 10. De nem írtam sehol, hogy nem tetszik. :D

https://geekpulse.hu

(#21993) LittleBiG007 válasza Skynet258 (#21989) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én egy kicsit félnék az akksitól, nagyon megszoktam ezt a legalább 3, maximum 4 hetes rendelkezésre állást a Nova 3-nál. Ami viszont tetszik, hogy a hangszórók az alsó részen helyezkednek el. Nekem a hátlapon van, és gyakorlatilag az olvasó a tokba beszél, még kissé rezegteti is azt :-) Viszont mivel becsúsztatós tok, így a hang végül is megtalálja az utat kifelé, nem tompa, valamint a hangszóró minősége is meglepően jó.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#21994) Skynet258 válasza LittleBiG007 (#21993) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen az akksi nekem is visszalépés lesz de egyelőre azt gondolom nem fog zavarni, ha mondjuk 1 héttel hamarabb kell töltenem. Így is töltögetek minden hülyeséget állandóan ez már szerintem nem fog feltűnni.
Múltkor beszéltük is, hogy neked Nova 3 van és az akksi miatt nem cserélnéd Nova Air-re - valszeg ha nekem is Nova 3 lett volna az előd akkor én sem ugrálok. Így a Pocketbook után jó kipróbálni valami tök mást. Ugyanakkor azt is nagyon szerettem, sosem volt vele semmi problémám.

https://geekpulse.hu

(#21995) hockeyapu válasza Skynet258 (#21994) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Hetente egyszer feldugom neki és teljesen elégedett vele! :DD
A többi cucchoz képest full teljesítményen is 5x jobban bírja (és hajszolom!) :)

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#21996) Skynet258


Skynet258
veterán

Tegnap beszereztem a tokot is, szép és jól működik, de nekem megérte volna egy gomb nélküli változat is olcsóbban. :DDD Mindegy, hosszú távú befektetés szóval annyira nem érdekel, és egyébként nagyon minőségi az egész.


https://geekpulse.hu

(#21997) @Pal válasza Skynet258 (#21996) üzenetére


@Pal
tag

Nekem is pont ilyen szövet van a kanapémon.
Különben jóvan má. :D Értjük, hogy tetszett a cucc. Nagyon szép és praktikus. Tényleg minőségi. Magam is irigykedem a Nova 2-mmel, de az akku... Nos, ez majd kiderül megérte-e.
A gombokat egyébként nem tudom "hová tenni". Mi a fenének kellenek.
Ez a tok vagy borító sokkal parktikusabb mint a régiek. Azoknak mindnek reped a széle, nem csak a PB-ké szar.
A régi tokokon azt se találták ki normálisan, hogyan lehet elhelyezni a tollat, mert az csak fent vagy lent nem zavaró.

(#21998) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Feleségem születésnapjára szeretnék vásárolni egy E-Book olvasót.
Teljesen ismeretlen terület a számomra és fogalmam sincs, hogy milyet, mennyiért, hogyan válasszak?
Mire érdemes figyelni? Milyen típust kell messzire elkerülni?
Melyik kezel PDF-et normálisan? Vagy ezt felejtsem el?

Összefoglalóban megnéztem a kiemelt típusokat, de nem jutottam előrébb.

Előre is köszönöm a segítséget :R.

(#21999) f_sanyee válasza Jim74 (#21998) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Mit fog rajta olvasni? Milyen méret? Mit jelent az számodra, hogy normálisan kezeli?..

(#22000) Jim74 válasza f_sanyee (#21999) üzenetére


Jim74
nagyúr

Elolvastam a logout-os cikket és ott azt írják, hogy a pdf-eket nem tördeli rendesen a legtöbb ebook olvasó.
Méret: fogalmam sincs, mi lenne az ideális :D. Este, alvás előtt könyvolvasásra használná.

Tényleg full sügér vagyok a témához, elnézést ha hülyeségeket kérdezek :DDD.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.