Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) tylarac90


tylarac90
csendes tag

sziasztok!

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Olyanhoz szólnék, aki váltott már Zappitiről Dune-ra és van összehasonlítási alapja. Most értem el ehhez a ponthoz, hogy minden hajam kihullott a Zappiti szoftvertámogatásától és a bugoktól, de ahogy elolvastam itt az utolsó párszáz kommentet, hát itt sem jobb a helyzet... Zappiti One 4K HDR -ről váltanék, na de melyik modellre lenne érdemes, ami hozna javulást kép és hangminőségben? A kinézettek:
Dune HD Pro Vision 4K Solo - ez most elég jó áron van 154 mátyásért.
DUNE HD MAX VISION 4K - na ez már elég borsos áron van 286 matyiért , de ha a Zappitihez képest csak ez feljebb lépés, akkor csak ez jöhet szóba. Őszintén szólva a toroid trafó nagyon csábító, eléggé herótom van már az adapteres tápforrástól. Persze ez 2x annyi pénz, mint a Solo, de ha annyival nem ad többet, akkor jó nekem a kisebb is.

A Zappiti user interface-el is nagoyn sok vbajom volt, rohadt lassu, hálózati funkciók itt is nagyon szarul működnek, illetve a gyári távirányítója olyan, hogy csak egyenesen az IR vevő irányába fordítva működik. 2cm eltérés, és már nem veszi a jelet. Most elhatároztam 2 év után, hogy megválok tőle és kipróbálok valami mást. Projektorozok HRD képes 4K és Synology NAS-on tárolom a filmjeimet, zenéimet ami többnyire UHD hdr anyag és veszteségmentes audió.

Továbbá, olvastam, hogy tudtok elérhetőséget olcsóbb áron való beszerzéshez. Megköszönöm, ha dob az illető PM-et, ha olvassa ezt.

köszi előre,
Ricsi

(#7852) mglita válasza djnice (#7850) üzenetére


mglita
tag

Látod a nagyon sok üzenet után most hangzik el először ez a nagyon lényeges dolog, hogy Neked is meg kellett emelni a fényerőt mert alapból sötét volt. Viszont az megint csak nem helyes beállítás mert 50 re van kalibrálva és gyárilag a helyes beállítás szerint ott van az igazság! Ha emeled a fényerőt akkor a feketét hozod feljebb ugyan azt a hatást elérve, mintha a VS10-et bekapcsolnád. Azzal a különbséggel, hogy a VS10 nem hozza feljebb a felső és alsó Black bar feketéjét, a tv fényerő viszont igen.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7853) djnice válasza mglita (#7852) üzenetére


djnice
veterán

Sajnos ez a beállítás panel és firmware függő is...

(#7854) mglita válasza djnice (#7853) üzenetére


mglita
tag

Illetve annyi, hogy VS10-el is van még true blackem DV esetében OLED-en.

[ Szerkesztve ]

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7855) junior19 válasza mglita (#7852) üzenetére


junior19
senior tag

Akkor most már nézd meg a tévén lejátszva is a tesztfájlt.
Ha a Fényerő értéke 50 környékén helyes, feltételezve hogy a HDMI bemenet is hasonló kalibrációt kapott, azt jelenti, valami a forrással nem jó.
Például a tévé limited jelet vár, a forrás (Dune) kimenete pedig fullra van állítva, akkor a kép sötétedik, sötét részletek vesznek el.
Ha a tévé lejátszóját használva a Fényerő értékét nem kell jelentősen megemelni, akkor a forrás oldalon kell a problémát keresni.
Ha nem megoldható(sw hiba vagy bármi, amit beállítások változtatásával nem lehet korrigálni) akkor kell a megjelenítő fekete szintjét (nálad a Fényerő)beállítást igazítani a helyes megjelenítéshez.

codec project

(#7856) mglita válasza junior19 (#7855) üzenetére


mglita
tag

A BlackPULGE DV Tesztfilet megnéztem a:
— TV belső lejátszóján (LG 77 CX OLED)
— A DUNE-n HDR processt autora állítva
— A DUNE-n a HDR processben VS10 for DV-re állítva

És a teszt alapján ahogy most láttam, nincs túl nagy eltérés. A TV fényerő értékét állítva próbálgatva ezek között talán 1 vagy fél fényerő érték lehet a különbség. Tehát nem az volt, hogy a DUNE valamelyik beállításával full fekete lett volna a kép. Viszont kizárólag csak a jobb oldali oszlopot láttam és a balra mellette lévő volt az ami az egy fényerő értékkel teljesen eltűnt vagy alig látszott. A teszt videó bal oldalán nekem semmi nem jelent meg. (Remélem nem is volt ott semmi :) )

De nekem úgy tűnik, ha VS for DV beállításban vagyok, akkor a sötétedés problémám megoldódik.

Ami maradt, az az, hogy valószínű még mindig nem jön ki a DUNE-ből minden infó a DV esetében, mert pl ezen Simple filet vizsgálva: sample_spider-man.far.from.home.2019.2160p.dolby.vision.sl.remux-trinity ha TV belső lejátszóval játszom le, akkor a világosabb részek és highlightok még mindig világosabbak mint a DUNE-n ugyan ez. Sokkal szebb összhatásában. Ezen a ponton elfogadnom, ha az van, hogy a DUNE per ma erre képes, de örülnék neki, ha még egy kihajtható lenne belőle.

[ Szerkesztve ]

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7857) mglita válasza mglita (#7856) üzenetére


mglita
tag

Még annyi hozzá, hogy ez a spider-man teszt videó lejátszásakor a TV belső lejátszójában a fekete szint alacsonyan van és nem lehet hozzányúlni. A DUNE esetében a fekete szint automatikusan van és nem lehet hozzányúlni. Szürke minden a két esetben.

A TV-n mintha magasabban lenne a világos részek teteje, élénkebb.

Jó lenne ha valamivel tudnám rögzíteni ezeket a különbségeket.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7858) junior19 válasza mglita (#7857) üzenetére


junior19
senior tag

Az teljesen természetes, hogyha a tévé a lejátszó is, akkor nincs értelme a TV-én a Fekete szint beállítási lehetőségnek. Korában ezt az opciót az lg is HDMI Fekete szintnek nevezte, mert csak akkor van értelme ezt használni, ha külső forrás készüléket használunk.
A Dune esetében csak DV esetén Automatikus és nem lehet változtatni, vagy más anyag esetén is?
Ennek változtathatónak kellene lennie.
De ha még a Dune-n nem is változtatható, akkor azt próbáld ki és nézd meg, hogy a Dune játssza le a tesztfájlt, s akkor a tévén a Fekete szint már változtathatónak kell lennie. Egyrészt így milyen a fekete szint, másrészt változást kellene látnod az alacsony és a magas opciók váltása között.

codec project

(#7859) mglita válasza junior19 (#7858) üzenetére


mglita
tag

Csak a DV esetében nem változtatható a fekete szint. Az SDR és HDR esetében igen. De azt gondolom ezeket mindig jól lövi be. Mindenhol automatikus is mindenhol jól választ, alapvetően az alacsonyt. Ha átállítom magasra, akkor mosott lesz a kép, a Black bar is, minden. Ha DV-nél nem lenne helyes a fekete érték, akkor erősebb torzulás lenne. De ezt csak feltételezem, hogy rendben van.

De az mindenesetre érdekes, hogy nem lehet hozzá nyúlni. Nem tudom másoknál ez hogy van.

Ja igen ha a tesztfilét játszom le a Duneről ugyan úgy nem lehet hozzányúlni a feketéhez.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7860) junior19 válasza mglita (#7856) üzenetére


junior19
senior tag

Csak a tévé Fényerő értékét nem írtad, hogy mikor látod mindkét oszlopot a kép jobb oldalán.
Nekem 51-es értéken van, ha 52-re veszem, akkor már látszik a háttér feketéjén, hogy működik a panel, ez már magas érték.
A két jobb oldali csíkot gyakorlatilag sötét környezetben látom, ahogy nő a környezeti fény, úgy válnak láthatatlanná az oszlopok.
Ha nálad is ilyen Fényerő érték van a tévén, akkor az a helyes beállítás, s számodra szokatlan a megjelenítés.
Ha 54-58-ra fel kell emelned a Fényerő értéket, akkor a tévénél van valami gubanc, de az sw szinte kizárható, mert satinak is ilyen készüléke van, s nála jó. Esetleg vele vedd fel a kapcsolatot ez esetben.
A korában linkelt rész környékét érdemes lenne elolvasnod, mert ott elég sokan leírják náluk milyen értéken, hogyan működik a megjelenítő.
Ha 51-52 a Fényerő értéke, akkor szinte felesleges, mert jól működik nálad, csak neked szokatlan.

codec project

(#7861) mglita válasza junior19 (#7860) üzenetére


mglita
tag

Igen viszont ez még csak a fekete kérdés. De a magas fényt is vágja úgy érzem. Erre a referencia sample videó alkalmas tesztre a TV lejátszója VS Dune lejátszás során: Link

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7862) mglita válasza junior19 (#7860) üzenetére


mglita
tag

A black bar teszten mi a jó érték, ha pont csak az egyik bart látom? Vagy épp hogy a bal oldalit is kell?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7863) tylarac90 válasza tylarac90 (#7851) üzenetére


tylarac90
csendes tag

Szoval senki nincs itt egykori Zappitis?

(#7864) junior19 válasza mglita (#7862) üzenetére


junior19
senior tag

Ez egy trükkös kérdés, nagyon sokan beleesnek abba a hibába, hogy a Fényerővel vagy más megjelenítőknél a Fekete szint beállítására szolgáló opcióval próbálják láthatóvá tenni ebben az esetben a két oszlopot.
Helyes megjelenítésnél a háttér fekete, az első oszlop alig látható( ez a feketétől 2%-al nagyobb értéket jelzi), a második oszlopnak már tisztán láthatónak kell lennie( ez 4%-al nagyobb értéket mutat a feketétől). Így látható a sötét részletek mennyire lesznek láthatóak.
Sokan beleesnek abba a hibába, hogy nem látják az első oszlopot, ezért megemelik a Fényerő értékét. Ez csak abban az esetben lehet jó megoldás, ha közben nem emeli a fekete értékét. Ha emeli a fekete szintet, akkor más az oka annak, hogy a 2%-os oszlop nem látható, így más is a probléma megoldása.

codec project

(#7865) mglita válasza junior19 (#7864) üzenetére


mglita
tag

Ez több kérdést is felvet bennem:

— Az egyik, hogy pl a test patternt milyen képi beállításokkal kell nézni? Dinamikus kontraszt ki? Fényerő kivezérlés ki? (jelenleg a dinamikus kontraszt közepesen van a fényerő kivezérlés magason). Ez nagyon fontos kérdés szerintem, hogy mi a valid, hogy kell a tesztet elvégezni. OLED fény, Kontraszt, fényerőnek hol kell lennie? nekem Oled fény:100, Kontraszt: 100, fényerő: 50 értéken van.

— Illetve ha jól értem, ha nem látszik alapból az első oszlop, akkor csak addig lehet a fényerő érték növelésével láthatóvá tenni az első oszlopot, amíg a háttér fekete marad és a kijelző nem kezd el dolgozni.

Összességében azt gondolom, hogy a magas fény érték is le van vágva a DUNE-ről. Az a legjobb teszt, @Junior19 ha OLED-ed van, hogy letöltesz egy DV filmet, akár csak sample filet és lejátszod ugyan olyan TV beállításokkal a TV built in playerével és a DUNEről.

Egyéb ötleteim? És ha más HDMI portba dugom be a DUNE-t? Lehet, hogy máshogy lesz kalibrálva és talán jobb lesz az eredmény. (Körülményes átdugni ezért nem történt még me), illetve drágább HDMI kábellel esetleg? (Audioquest Pearl 48gbp-os a jelenlegi).

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7866) junior19 válasza mglita (#7865) üzenetére


junior19
senior tag

Mindig a legpontosabb képmódot kellene használni, erről tesztekben, esetleg a készülék topikjában találhatsz információt. Az adott képmódot azután már nem nagyon érdemes babrálni, ma már a megjelenítőknek legalább egy képmódja aránylag pontosra be van állítva, már csak műszeres kalibrálással lehet esetleg pontosítani. Az, hogy neked például jobban tetszik a Dinamikus kontraszt használata, az egy szubjektív dolog. Biztos, hogy a használata nem teszi pontosabbá a megjelenítést.
Általában a legpontosabb képmódban csak azok az opciók vannak bekapcsolva, amik kellenek. Ami ki van kapcsolva, az ront a megjelenítésen is.
A kontraszt, s minden hasonló is a gyári alaphelyzetben elég pontos, legfeljebb pár értékkel lehet eltérni, ha tudja a felhasználó milyen hatással lesz más értékekre a változtatás.
Nekem B7 van, ott például az Oledfény 50 DV esetén, ez azóta lehet megváltozott. HDR-nél 100 nekem is. Ezt is sokan szeretik csökkenteni, de a pontos megjelenítésre ez is hatással lesz.

Igen, jól értetted. A Fényerő a fekete vágási szint beállítására szolgál, nem pedig arra, hogy több sötét részletet láthatóvá tegyen. Ha nem látod az első oszlopot, s ezért emeled a Fényerőt, hogy látható legyen, de ez megemeli a fekete szintet is, akkor nem a Fényerő változtatása a megoldás, hiszen nem a fekete szint értéke rossz. Ebben az esetben hibás megoldás a Fényerő emelése, hiszen nem a problémát oldjuk meg, hanem generálunk egy másikat.

Nekem nincs hdr-es Dune-m, így ilyen összehasonlító tesztet nem tudok elvégezni. Ami nagyon érdekel, azt megnézem a tévé lejátszóját használva.
A HDR és a DV nincs még semmilyen fronton igazából kiforrva. Pont a hasonló problémák elkerülendően hanyagolom még ezt, s inkább sdr-t használok.

HDMI -is részbe inkább nem mennék bele, szerintem nem érdemes vele foglalkozni. Se a dugdosással, se a kábelcserével nem fog megoldódni a problémád.

codec project

(#7867) SPEA


SPEA
aktív tag

4K Solo, zene lejátszáshoz milyen programot ajánlanátok?

(#7868) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Engem még az érdekelne, mikor egy filmet úgy indítok el, hogy folytatás az utoljára abbahagyott ponttól, akkor miként lehet megadni, hogy a külső feliratot is folytassa? Mert én úgy látom azt 0-ról kezdi el...

Dune Vision 4K pro solo...

Köszönöm

(#7869) viera


viera
őstag

Váltott valaki Max4K-ról Max Vision 4K-ra?
Az új tudja a Dolby Vision-t,de azon kívül mik a különbségek?
Képminőség vagy hang javulás van?Megéri váltani az újra? :)

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#7870) kevesbence válasza viera (#7869) üzenetére


kevesbence
csendes tag

Én így tettem. A Dolby Vision miatt nekem megérte váltani, de elég korlátozottak még a forrásfájlok, aminél ki tudom használni. Nyilván ezért jobb a kép.

(#7871) viera válasza kevesbence (#7870) üzenetére


viera
őstag

Köszi szépen.
Ha nem Dolby Vision filmet nézel akkor is jobbnak látod a képet?
A távirányító milyen?Mert a sima Max-nál néha kicsit nehezebben vette a jelet.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#7872) mglita válasza junior19 (#7866) üzenetére


mglita
tag

Egy érdekes megoldást próbáltam ki és lehet, hogy jó is lesz. Bár eretnekségnek tűnik majd elsőre. Olvastam az OLED topikban korábban, hogy valakinek a kiemelt kép módot ajánlották, mert ott a TV nagyobb NIT értéket ad le. Kipróbáltam, hogy a Dolby Visiont Oled kiemelt képmóddal úgy, hogy a Kiemelt képmódból levettem a túlzó értékeket, a színt, élességet, zajszűrést, TruMotiont és ez így kifejezetten jó. Azt gondolom, hogy ami fényt elveszíte a DUNE rendszerében a DV esetében, így mintha kompenzálná a kiemelt mód. Ha lesz olyan DUNE frissítés ahol változik a DV, akkor természetesen vissza váltom.

Szóval így korrekt lett a kép, így már tényleg a HDR tűnik sötétnek. Black crush-t is érzékelek HDR és SDR esetében, így a black bar beállítás nem húzható tovább.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7873) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv Srácok!

Dune HD Duomat szeretném lecserélni egy 4K-s Dune lejátszóra.
Melyik most az ami a tesztek alapján a legjobb?
Én a Dune Pro 4K II -t néztem ki csak sajna annak nincs merevlemez fiókja.
Érdekelnének a vélemények,tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#7874) mglita válasza mglita (#7872) üzenetére


mglita
tag

Kipróbáltam a Plex-et is @djnice javaslatára és hát igen ami DV-t le tud játszani azt sokkal jobban és szebben játssza le. Szebb alatt azt értem, hogy érződik, hogy minden kontraszt, tónus, fény, helyén van. Világosabb is. A DUNE messze van ettől. Cserébe a Plex Truehd, Master, Atmos audiokkal nem boldogul...

De összességében a mozgásmegjelenítés is jobbnak tűnik Plexről a TV-n. Sokkal! SDR, HDR, DV esetében is!

És ezt nem értem, hogy mi történik a Dune-ben vagy a Dune és TV között ahol ilyen információ veszteség, vagy kép romlás lesz? Ha plexről, vagy direkt a tv-n játszom le, ugye nincs HDMI port, nincs HDMI kábel...

Nem tudom... És megőrülök :)

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7875) blakey válasza mglita (#7874) üzenetére


blakey
titán

Másik lejátszóval, ahol pl. jól működik a Kodi, ott bizony jól működik a Plex integrációja, semmiről sem kell lemondanod, összeségében jobb felhasználói élményt nyújt. Ha elég a TV Dolby Vision lejátszási képessége akkor van egy-két akár olcsóbb box is amin "régi Dune feeling" érhető el, ha kell a Dolby Vision akkor van a Shield TV Pro (itt ugye van Netflix, Disney+, HBO Go, stb) vagy ami szinte minden DV tartalmat visz az a Ugoos AM6 Plus, itt nincs Netflix, HBO GO, Disney+ licence viszont van CoreELEC amivel egy szuper lejátszód lesz, Kodi alatt megy a HBO GO, Netflix 1080p-ben, minden hangformátumod meglenne, stb. Az utolsó jó Dunek a Sigma chipesek voltak. amikor eladtam a HD Duo-t akkor többek közt vettem egy olcsó boxot és tanultam a LibreELEC-et, az évek folyamán úgy alakult a helyzet, hogy mindig volt egy Amlogic boxom amin LibreELEC vagy CoreELEC futott. A korábbi Dune feelinget csakis ezekkel a lejátszókkal és rendszerekkel tudtam elérni, megközelíteni. Mai napig van egy amit használok, van hozzá egy jó DAC-om és így zenére is jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7876) mglita válasza blakey (#7875) üzenetére


mglita
tag

A kodihoz PC kell nem? Illetve pl a Shield Pro-nal van már Dolby Vision?

A DUNE 4k Solomnál nagyon jó, hogy van külön hang kimenet, ami a soundbarba megy egyből. Minden csomagolás nélkül a hang megszólal. A képpel van gondom, miután láttam, hogy a TV-n natív lehet jobb.

Miért nem lehet olyan, hogy egyből átdobjon minden információt a Tv-nek a dune és úgy jelenjen meg, mintha a TV saját lejátszójával játszanám le, ezt nem értem. És továbbra sem, hogy hol "butul" le a kép. Melyik részen? Realtek chip? HDMI port? Kábel?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7877) blakey válasza mglita (#7876) üzenetére


blakey
titán

A kodihoz PC kell nem? - egyáltalán nem kell PC.
Megy Shield-en a DV, de csak a Ugoos AM6 Plus-on megy minden DV formátum.
Miért nem lehet olyan, hogy egyből átdobjon minden információt a Tv-nek a dune és úgy jelenjen meg, mintha a TV saját lejátszójával játszanám le, ezt nem értem - a jelenlegi Dune-kben lévő SoC nem túl acélos, általános képminőségben egy Amlogic box jobb képet ad sokkal olcsóbban. A SoC és a fejlesztők tehetnek arról, hogy a képminőség nincs rendben. Egy jó lejátszóval nem lesz rosszabb a kép, sőt néha még jobb is, de nem a topik témája, hogy mely lejátszók azok amik jobbak lehetnek. Évek óta csak olvasom az új Dune-k körüli szenvedéseket, sajnálom, hogy erre az útra "léptek", sokkal jobbak voltak még a Sigma chipes korszakukban, 3 Dune-t is elfogyaszottam és azokat az utolsó pillanatig szerettem, de haladni kellett a korral.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7878) mglita válasza blakey (#7877) üzenetére


mglita
tag

Értem, hát nekem nincs külső lejátszó összehasonlítási alapom. Nekem minden tetszik a DUNE-ben, rugalmas, lipsynctől kezdve az audio format kezelések, minden nagyon jó. Csak a képpel van gondom, mert nem a TV képességeinek megfelelőn adja a filmeket. Más lejátszót csak akkor vennék, ha a saját TV-men ki tudom próbálni előtte, mert nagy lutrik ezek. És az én szubjektív faktorom is ott van. Meg fontos a külön audio kimenet is, hogy ne a TV-n menjen át a hang. (Nincs AV recieverem).

Egyelőre szerintem az lesz, hogy a tartalmak egyik részét DUNE-n nézem, ahol jobb hang a fontos, angolul, ha magyarul, akkor plex.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7879) Csabi1984 válasza mglita (#7878) üzenetére


Csabi1984
addikt

Engem is érdekel ez a téma :) Nekem Dune 4K II Pro van. Arra lennék kiváncsi ha nem erősítőre hanem közvetlen TV-re van csatlakoztatva van-e valami képi elváltozás. Akárhogy, is vesszük az erősítő HDMI csatlakozói biztos befolyásolnak valamit

(#7880) mglita válasza Csabi1984 (#7879) üzenetére


mglita
tag

Nekem közvetlen a tv re van kötve és elégedetlen vagyok :) Én AV recieverrel nem próbáltam még.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7881) blakey válasza Csabi1984 (#7879) üzenetére


blakey
titán

Nem nyúl bele az erősítő ha jól van beállítva. Sőt, semmi se nyúl bele, erősítőn át vagy közvetlenül a TV-re kötve mindegy, az eredmény ugyanaz, ennek feltétele a jó minőségű kábelek és a megfelelő beállítások. A korábban leírt hibák nem a kábel vagy erősítő hibája, egyszerűen a SoC és a szoftver eredménye. Egy jó szoftverrel az eredmény is jó, lásd korábbi Sigma chipes Dunek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7882) mglita válasza blakey (#7881) üzenetére


mglita
tag

Bízom benne, hogy foglalkoznak vele a fejlesztők és jönnek updatek!

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7883) djnice válasza mglita (#7882) üzenetére


djnice
veterán

Képben attól nem lesz változás. A DV anyagok amiket próbáltál FEL vagy MEL típusúak? Mert a FEL-nél lehet különbség a TV javára, a többinél elvileg nem.

(#7884) mglita válasza djnice (#7883) üzenetére


mglita
tag

Mindenben van különbség. A legszembetűnőbbek a DV anyagok, de a HDR és SDR anyagokra is igaz. Próbáld ki, hogy Plexel elindítod ugyan azt a filmet és a Zidoo vagy Dune lejátszóval és váltogatsz a kép között.

A Plex most alternatív megoldás lett nekem, persze a DTS hiánya az LG tv-ben gond és a Plex limitált formátumai pl iso-t nem játszik le.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7885) djnice válasza mglita (#7884) üzenetére


djnice
veterán

Akkor azt csak rossz színtér használat (limited vs full) vagy eltérő TV beállítás okozhatja.
Nem hibátlan a Realtek képe, de ilyen szinten nem tér el a többi SoC-től.

[ Szerkesztve ]

(#7886) mglita válasza djnice (#7885) üzenetére


mglita
tag

A limited vs full rendben van. A TV beállítás ugyan az mint a Plex appban 1/1. Egyszerűen jobb a kép a Plexben, élesebb, élénkebb stb. Meghívlak egy kávéra szívesen és megmutatom :)

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7887) blakey válasza mglita (#7886) üzenetére


blakey
titán

Azért én is hajlok abba az irányba, hogy valami nincs jól beállítva. A Realtek SoC hátránya nem az amit te látsz. Nincs összhangban a rendszer. Nem lehetnek ilyen eltérések csak akkor ha nem megfelelőek a beállítások.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7888) mglita válasza blakey (#7887) üzenetére


mglita
tag

Ha a TV képi beállításról beszélünk, ott minden azonos.

Mi más beállítás lehet még? A Dune képi beállítások rendben vannak elvileg. A DUNE rendszer beállítások pedig talán. De én is nagyon szeretném, hogy rendben legyen. De az is lehet, hogy én vagyok rá hiper érzékeny és más erre azt mondaná, hogy ez azonos. De tényleg, ha valaki erre jár és van kedve ránézni, én örömmel veszem.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7889) mglita


mglita
tag

@blakey @djnice @junior19

Hogy még furább legyen az én jelenségem, korábban próbálgattam, hogy a DUNE film lejátszása közben kihúztam a HDMI kábelt a DUNE-ből és vissza dugtam és akkor jobb képet kaptam utána...

Azt nem hiszem, hogy úgy maradt. Ezt DV anyagoknál próbálgattam, nem tudom más esetben mi lett volna a helyzet.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7890) blakey válasza mglita (#7889) üzenetére


blakey
titán

DUNE film lejátszása közben kihúztam a HDMI kábelt a DUNE-ből és vissza dugtam - ilyet ne nagyon csinálj, elszállhat a HDMI és akkor lehet szervizeltetni a TV-t vagy a lejátszót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7891) Beni2360 válasza mglita (#7889) üzenetére


Beni2360
félisten

Menet(lejátszás) közben HDMI kábel ki-be dugása? :Y
Őrülj, hogy nem vágta haza a HDMI panelodat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7892) mglita


mglita
tag

Okok, megértettem.

De a jelenséget azért mondom, hátha valamit ez mondd.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7893) viera


viera
őstag

Van valakinek tapasztalata a Zappiti Pro 4K HDR lejátszóról?
Milyen összehasonlítva a Dune-nel?Mennyire igaz,hogy jobb a képminősége a Zappiti-nek?

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#7894) mglita válasza mglita (#7892) üzenetére


mglita
tag

A DUNE Rendszer Realtek beállításoknál a Picture-nél a Peak luminance és a HDR Output mit takar? Utóbbi úgy látom default INPUT értékre áll be.
Képek:
[link]
[link]

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7895) djnice válasza viera (#7893) üzenetére


djnice
veterán

Semennyire. A Zappiti az egyik legrosszabb lejátszó ami létezik.

(#7896) blakey válasza mglita (#7894) üzenetére


blakey
titán

Peak Luminance = Csücs fényerő
HDR Output Mode = HDR kimeneti mód
Egyértelmű, hogy melyik mit takar és a beállítások nyilván hatással vannak a HDR-re. Próbálkozz, hogy melyik beállítással kapod a jobb eredményt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7897) mglita válasza blakey (#7896) üzenetére


mglita
tag

A peak luminancenál a nagyobb érték a fényesebb? Nem nagyon látok különbséget.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7898) viera válasza djnice (#7895) üzenetére


viera
őstag

Pedig annyira dicsérik sok helyen. :F
Akkor jobb ha inkább a Max Vision 4K-t választom. :D

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#7900) tylarac90


tylarac90
csendes tag

hali. Ez igaz lehet? Dune HD Max Vision 4K-ról írják az audiophile szalon honlapján: "HDMI-n keresztül pedig az Auro-3D-n kívül minden létező házimozi hangsávot (pl. Dolby Atmos, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS:X, DTS-HD, stb) érintetlenül képes az erősítőre továbbítani"

Eléggé fontos lenne, mert Zappitiről váltanék Dune-ra és Auro 3D rendszerem van. Eddig a Zappiti probléma nélkül tudta továbbítani az auro 3d hangsávot, bár ott meg nem emelik ki, hogy képes erre. Most akkor wft? Valaki tudna nyilatkozni auro 3d képes erősítő és dune kombóval?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.