Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) IP1954 válasza dh66e (#8100) üzenetére


IP1954
aktív tag

A "Dolby Vision kimenet mód pedig legyen letiltva" inkább valami varázslatra utal.
Nem DV képes eszközön is látható lesz "valahogy" a DV anyag.
Nekem a varázslatok nem nagyon tetszenek.
A DV anyag DV képes lejátszóval DV képes eszközön legyen megfelelő.

(#8102) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Már egy ideje tervezem Dune lejátszó vásárlását. Egy kérdés merült fel bennem. A lejátszó elején lévő kijelző dimmelhető és / vagy kikapcsolható?

Most épp a Pro Vision 4K Solo és a Real Vision 4K között vacilálok...

Előre is köszönöm a válaszokat.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8103) DM-Fan válasza P1eTr0 (#8102) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Lassan két hete vettem Pro Vision 4K Solo-t. A kijelző menüből kikapcsolható, illetve 4 fokozatban dimmelhető. Sajnos a komolyabb Blu-ray lejátszókkal/AVR-ekkel ellentétben a távirányítón ennek nincs dedikált gombja (és emiatt a Harmony-ra se tudtam programozni), így ha változtatni szeretnél rajta, az csak a menübe lépéssel lehetséges.

Get Moded!

(#8104) P1eTr0 válasza DM-Fan (#8103) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Köszönöm szépen. Ezzel sokat segítettél!
Az nem gond, ha dedikált gombról nem kapcsolható, egyszer beállítom és kész. Filmezés közben ne világítson :D Meg ha lehet, akkor standby módban sem.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8105) vilga válasza P1eTr0 (#8102) üzenetére


vilga
tag

1 hete vásároltam], bár szemeztem ezzel is, de sokallottam az árát annak ellenére is hogy kétszerannyi a memória,és a belső tárhely valamint a 3,5"-os hdd rekesz.
Az előd amit váltott, hdtv 101, ami a mai napig fullhd-n jól teljesít, így nem okozott gondot a konfigurálás :) de hát feljebb léptem: sony xr83j-re
Első benyomások: hezitáltam hogy csípőből visszaküldjem:
- kezelőfelület: finoman fogalmazva konzervatív
-a classic dune és a mellé helyezett fapados android első látásra kaotikus, de idővel talán megszerethető
-első körben a hálózati lejátszást próbáltam kifejezetten DV formátumú kölcsönzött anyagokkal, mint DLNA és SMB megosztáson akadozik /lehet hogy a pc-m a gyenge láncszem:/ celeron 3420/ a hálózat viszont gigabites /iperf3 teszt: 112 MB/sec /.
Plex szerveren keresztül viszont nincs akadozás.
-személy szerint én hiányolom a torrentkliens-t, bár az android feületen sikerült egy butácska transmission BTC-t felrakni.
-Azt az nfs megosztást nem látja pc-ről /csak az ip-ig jut el/ amit a 101-es simán, de ez lehet user error.
Viszont a rádugott külső hdd-ről kigástalan a lejátszás.
Az újabb BT/IR-es távvezérlőt adják ehhez is: /dedikált gomb a sub-hoz és az aud-hoz/
A kijelző szintén kikapcsolható,aminek nem sok értemét látom hogy lejátszáskor csak perces, és kicsi hogy nézési távról én már nem látom az órát sem .
összeségében és néhány nap barátkozás után megérte az árát

[ Szerkesztve ]

(#8106) vilga válasza vilga (#8105) üzenetére


vilga
tag

"A kijelző szintén kikapcsolható,aminek nem sok értemét látom" értem ezalatt hogy a kijelzőnek nem látom sok hasznát,
a Netflix hibát dob, a Youubet pedig csak 720 felbontást ír, bár ezek számomra érdektelenek.

[ Szerkesztve ]

(#8107) Május válasza Rbert (#8099) üzenetére


Május
tag

Érdemes a DUNE HD Realbox 4k-t is frissíteni ezzel?

(#8108) Rbert válasza Május (#8107) üzenetére


Rbert
aktív tag

Próbáld ki (Nekem tetszik) Minden beállitás átmegy az új felületre,nem kell semmit beállitgatni,ha nem tetszik akkor vissza teszed a mostani verziót.

(#8109) droetker válasza Rbert (#8108) üzenetére


droetker
csendes tag

Szia!
Lehet arra esély, hogy a Youtube Music felmenjen frissítés után a Realbox 4K-ra? Meg tudnád esetleg nézni, ha nem nagy gond?
Jelenlegi verziónál még azt írja, hogy nem kompatibilis.

(#8110) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok valamilyen memoria tisztító létezik a düne realvision 4k-ra?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#8111) vilga válasza Bazijoe73 (#8110) üzenetére


vilga
tag

én erről tudok de még nem raktam fel, mivel egyhetes a kütyü. Anno 101-en használtam de már rég volt.

[ Szerkesztve ]

(#8112) Pitti11


Pitti11
tag

Dune hd pro vision 4k solo-n plexet használnék, viszont nagyon sok filmet, videót nem játszik le... van erre valami orvosság? Lehet lejátszót váltani valahogy? Beállításokban nem találtam.

(#8113) swazi


swazi
csendes tag

Sziasztok!
Szemezgetek egy Realvision 4k lejátszóval, a régi feladta a harcot.
Az lenne a kérdésem, hogy a tv-ém egyenlőre fhd. Mennyire lenne használható rnem 4k tv-vel?

(#8114) kolosszus87 válasza swazi (#8113) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Simán használható, még a HDR anyagokat is szépen le tudja képezni SDR-re.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#8115) swazi válasza kolosszus87 (#8114) üzenetére


swazi
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#8116) DM-Fan válasza Pitti11 (#8112) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Miért kell a plex? Nekem a Pro Vision 4K Solo eddig mindent lejátszott natívan, NAS-ról is, még a HDR10/Dolby Vision tartalmakat is.

Get Moded!

(#8117) blakey válasza DM-Fan (#8116) üzenetére


blakey
titán

Plex mint központi szerver qrva jó, minden eszközön ugyanazt az adatbázist tudod használni, több felhasználót is tudsz kezelni, olyan mintha a Netflix előfizetésedet használnád, TV-n, Androidon, Android TV-n, iOS-en, tvOS-en, LG, Samsung, Panasonic, Philips, Sony, Hisense, TCL, stb eszközökön ugyanazt az adatbázist használod. Nem azért "kell", mert valamit nem játszik le.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8118) Csabi1984 válasza blakey (#8117) üzenetére


Csabi1984
addikt

Alátámasztom :) Én magam is szeretem az plext emiatt. Egyik eszközön elkezdem és másikon folytatom :)

(#8119) Sztaff


Sztaff
csendes tag

Sziasztok!
Kb. két hete vettem egy Dune Vision 4K-t és nagyon csalódott vagyok, nem találok megoldást a problémámra, ami nagyon triviális: NAS-ról lejátszott filmek szaggatnak.
Egy nVidia Shield Pro (2019)-et használtam eddig Plex-el, ami hibátlanul működött, de egy 2.35:1-es vásznonra vetítek újonnan és a Plex nem tudja annyira felpakolni a feliratot, hogy még a vászonra vetüljön, ezért más javaslatára vettem ez a Dune lejátszót.
Fasza, mert tényleg jól el tudom vele helyezni a feliratot, úgy, hogy ne lógjon le a vászonról, de alejátszással baj van.
Egy QNAP TVS-672XT NAS-om van, a Plex pöccre tolt minden 4K/Atmos tartalmat eredeti minőségben róla, szóval a hálózat azt gondolom rendben van.
Most a Dune-n SMB-n keresztül próbálom lejátszani a filmeket, de vannak mkv-k, amik meg-megakadnak, a Shield meg simán vitte. Elvileg legújabb frissítések rajta vannak.
Van esetleg ötlete valakinek, hogy mit lehetne megpróbálnom még?

(#8120) Csabi1984 válasza Sztaff (#8119) üzenetére


Csabi1984
addikt

Lehet, hogy a felirat miatt transzkódol, nézd meg!

(#8121) Sztaff válasza Csabi1984 (#8120) üzenetére


Sztaff
csendes tag

Annyira noob vagyok ebben, tudnál segíteni benne, hogy kell?

(#8122) emre33 válasza Sztaff (#8119) üzenetére


emre33
addikt

Vezetékes LAN használsz ugye és nem wifit?

Ha SMB bármi szaggat, akkor ott hálozati gondok vannak.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8123) Csabi1984 válasza Sztaff (#8121) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ez a készülék nem gyenge, ott más valaminek kell lennie. Nekem egy Synology DS118 van :)

(#8124) Sztaff válasza emre33 (#8122) üzenetére


Sztaff
csendes tag

Vezetékes LAN van:
NAS -> ASUS RT-AC88U router -> ASUS GX-U1081 switch -> Dune Real Vision 4K

Ugye a Shield-en futó Plex-el semmi gond nem volt, de a Dune-n az NFS-t nem tudtam belőni, az SMB meg egyből ment rajta, így azt választottam.
Azért gondolom, hogy nem a hálózat, mert a Plex a Shieldről faszán ment és a Dune sem szaggat minden filmnél, csak egyes filmeknél. De mivel azok Plexen (Shield-del) mentek, nem gondolom, hogy szar az mkv sem, ezért gyanakszom a Dune-re vagy valami beállításra azon belül.

(#8125) Beni2360 válasza Sztaff (#8119) üzenetére


Beni2360
félisten

Na ismételten át olvasva ott a projektor fps-s hiba lesz. Nem kezel minden Hz-t és azért szaggat talán. TV-n próbáld ki, hogy ott is fen áll-e ez a hiba.
Nálunk a zidoo-nal is gondok vannak a projektoros megjelenitesnel, úgye egyforma SOC-l rendelkeznek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8126) emre33 válasza Sztaff (#8124) üzenetére


emre33
addikt

Nekem is ilyen routerem van, és ugyan ez a Dune, de PC-ről nézem, de hogy NAS vagy PC teljesen mindegy.

MVK fájl ami szaggat, próbáltál már olvasási sebesség tesztet futtatni?

Pop up menu gomb a távirányítón a fájl böngészőben.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8127) vilga válasza Sztaff (#8119) üzenetére


vilga
tag

Nekem asus58u routerem van és ugyanez a lejátszó, nincs akadás a smb kapcsolaton keresztül, viszont a tv belső lejátszója nem birkózott meg a DV-s tartalommal dlna-n keresztül, csak plex szerverrel./ezért esett a választás a dune-re, igaz én külső hdd-ről etetem főként/
Tudja valaki miért nem olvassa az nfs megosztást az újabb dune és a kodi sem, csak a szerver ip-t látja. A régi 101-es dune-m tökéletesen látja :F

[ Szerkesztve ]

(#8128) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Lassan 1 hete használom a Real Vision 4K lejátszót nagy megelégedéssel, viszont két témával "szenvedek" egyelőre:

* A YouTube minden esetben legfeljebb 1080p-s beállítással hajlandó a videókat lejátszani. Az indítás előtti beállításoknál engedélyezem a 4K tartalmat, de minden újrainditas után "elfelejti". Illetve van úgy, hogy a jelölő négyzet az aktív, mégsem választható a 4K felbontás. Lehet valamit nem jól csinálok?

* A gyári távirányító sokszor adja meg magát. Párosítani kell, azután működik, de ezt elég gyakran csinálja. Ez másnál is előfordul? Van ennek valami trükkje?

Köszi előre is a tippeket!

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8129) kolosszus87 válasza P1eTr0 (#8128) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Youtube, Netflix stb.-re nem épp a legjobb a Dune, se a Zidoo, stb. valamiért nem adnak nekik teljes körű licencet így csak korlátozott felbontással futnak, ez van, ezzel nem lehet mit csinálni. A távírányító pedig nem infrás tudtommal, hanem blutooth-on kommunikál, így hosszabb pihentetés után gombnyomásra újra kell neki egy kis idő míg csatlakozik.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#8130) Beni2360 válasza kolosszus87 (#8129) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért a zidoo nal ha szét is kapcsol működik a táv csak ra kell irányítani, majd jelzi kiirassal, hogy kapcsolódott.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8131) kolosszus87 válasza kolosszus87 (#8129) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Dune is működik, benyomom a gombot és 2 másodperc neki míg újra csatlakozik.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#8132) emre33 válasza kolosszus87 (#8129) üzenetére


emre33
addikt

Semmi gondom a youtube-al, 4K tökéletesen megy, solo 4K

RTL most használom még elég sokat, az is tökéletes :)

Netflix sajna nincs, h8vatalosan nem is lesz soha.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8133) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Szia a távirányító nekem akkor szenvedett, ha bedugtam egy usb meghajtót. de csak rgy tipussal csinálta!

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#8134) dh66e válasza P1eTr0 (#8128) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Melyik YT appot használod?

(#8135) P1eTr0 válasza dh66e (#8134) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Szia!
A Smart YouTube TV-t használom.

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8136) DM-Fan válasza emre33 (#8132) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Erre tudtok valami érdemi megoldást:

Nekem is gondom akadt a Youtube-klinessel a Pro Vision 4K Solo-n.
Ha a Beállítások -> Programok -> Android alkalmazások menübe lépve a "SmartYouTube használata YouTube lejátszáshoz" lehetőséget Nem-re állítom, akkor a YouTube alkalmazást elindítva minden frankón működik, gyönyörűen és fluid módon mennek a videók, csak ugyebár a Bejelentkezés gombra kattintva kilép az alkalmazás, mivel a pre-installed YouTube alkalmazás ezt nem támogatja. Ha az előbb említett menüpontban a SmartYouTube használatát Igen-re állítom, akkor elindul a YouTube applikáció (Pro Main verziót választva is), lehetőséget is ad arra, hogy bejelentkezzek a profilomba (ahogy a TV-ket kell hozzáadni, kódos megoldással böngészőből bejelentkezve - külön érdekesség, hogy a Google által küldött biztonsági figyelmeztető e-mail szerint MAC eszközként ismerték fel az új eszközt), listázza is szépen a tartalmakat (már bejelentkezés előtt is tette), ugyanakkor bármilyen videóra klikkelve (legyen az SD/HD/4K) nem indul el a lejátszás, csak a Betöltés felirat fölött forognak a pontok és ha nyomok egy OK-t, akkor bejön az idősáv, 0:00 értéken áll és nincs bufferelés sem. Ha újra tiltom a SmartYouTube használatát a Beállítások menüben, akkor ismét "sima" módon indul a YouTube app, ismét mennek a videók, de ugye bejelentkezés ezúttal sem lehetséges. Az app indulásakor nyomtam a Back-et (aminek alapján választható a Pro Main is) és ott van egy Settings, amit átnéztem, próbáltam is pár beállításnál máshová tenni a pipát, de semmi eredmény: SmartYouTube használata mellett enged profilba jelentkezni, látszanak is a tartalmak (előnézeti bélyegképekkel) de semmilyen videó lejátszása nem indul el. A SmartYouTube-ot tiltva minden lejátszás gyönyörűen megy, de a bejelentkezés nem lehetséges.

Get Moded!

(#8137) emre33 válasza DM-Fan (#8136) üzenetére


emre33
addikt

Se a reégi smart és se az új next alkalmazást nem használom. Csak a rendes gyárít play szolgálatásokkal (amit kézzel frissítek)

Simát már nem támogatják, next az jobb, de még mindig sok a hiba benne.

Persze a gyári (hivatalos google) nem tudja a HDR-t, de valljuk be: rendszeres új tartalomba nincs HDR.
Arra a pár bemutatóra meg eleg a Next

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8138) DM-Fan válasza emre33 (#8137) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Tudnál linket dobni a legfrissebb hivatalos YouTube apphoz, ami garantáltan működik A Pro Vision 4K Solo-n is és nem fagy bele a telepítésbe se? Leírás esetleg elérhető a telepítés helyes módjához? Előre is köszönöm!

Get Moded!

(#8139) dh66e válasza P1eTr0 (#8135) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Próbáld ki a next-et az nálam működik rendesen.
Smart tube next.

(#8140) P1eTr0 válasza dh66e (#8139) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Kipróbálom, köszönöm szépen.

Egyébként amióta leírtam a problémát, azóta tökéletesen megy... Igaz, néha be-beszaggat, de 4K-s :D

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8141) dh66e


dh66e
Topikgazda

Sziasztok!

Új alpha jelent meg az új felülethez.

Megköszönve Nektek a közreműködést a topikban Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!
Természetesen emelett sok sok stabil firmwaret is.
:R

(#8142) Blaise válasza dh66e (#8141) üzenetére


Blaise
veterán

Mennyire stabilak ezek az alpha firmware-ek? Sokan használjátok?

(#8143) emre33 válasza Blaise (#8142) üzenetére


emre33
addikt

Én igen, összest használtam, egyik korábbival volt 1 nagy gond: véletlenszerűen néha újraindult.
De már a korábbiban javították.

Ez a mostani már tényleg nagyon stabil. tedd fel nyugodtan.

VS10 motor sokat javult.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8144) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok felraktam az IPTV Smartot és minden idításkor autómatikusan elindul. Hol tudom kikapcsolni?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#8145) ilovedigweed válasza dh66e (#8141) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Szia.

Megkérdezhetem, hogyan kell felrakni? Dune hd Real Vision 4k.

Köszönöm :R

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#8146) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Szia én csak fel raktam egy pendrive-ra és elindítottam és felment.

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#8147) ilovedigweed válasza Bazijoe73 (#8146) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Sikerült, köszönöm!

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#8148) Perillustris


Perillustris
senior tag

Érdekességképpen: tegnap azzal szembesültem, hogy a legtöbb fájlt rosszul - zavaros képpel - játsza le a RV4k (MKV, MP4), letöltöttem másik verziót, azt is. Többszöri sikertelen próbálkozás után (feltettem a lentebbi alfát is) ugyanúgy megmaradt a hiba. Végül egy külső SSD-ről is megpróbáltam, így hibátlanul ment az összes videó. Megnyugodtam, hogy nem a Dune romlott el, majd újraindítottam a NAS-t és a router-t is. Ezt követően minden ment rendesen. Furcsa. :F


[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#8149) P1eTr0 válasza Perillustris (#8148) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Ma nekem is hasonlót produkált a lejátszó. Volt olyan anyag, amit Dolby Vision-nek írt, de persze nem volt az... Illetve ez a szép rózsaszínes kép jelent meg nálam is.

Nekem elég volt a Dune-t újraindítanom.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8150) swazi


swazi
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Real vision 4k lejátszó. A távirányítóval lenne problémám. tudom, hogy bluetooth-os, lassú és idő kell neki. De az mennyire természetes kb. 80 centi és 1 méter távolságból hajlandó működni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.