Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!!

Segitséget szeretnék kérni a hozzáértőktől.
Adott egy Sony 55XE8505-ös TV és egy Dune HD Pro 4K II média lejátszó.
A legjobb képminőség elérése érdekében szeretném megtudni,hogy az alábbi linken lévő beállításokat mire is kellene állítanom?
A TV ezt írja.
A Dune-én pedig ezeket lehet állítani.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#7902) tylarac90 válasza tylarac90 (#7900) üzenetére


tylarac90
csendes tag

meg tudja bárki válaszolni ezt a két bites kérdést? igen, vagy nem? Vagy a gyári supporttól kérdezzem inkább? használja valaki itt ezt a lejátszót a rendeltetési célra, vagy csak a színeket állítgatjátok és méritek? bocsi, nem támadás, tényleg érdekel. :R

[ Szerkesztve ]

(#7903) Csabi1984 válasza Jackie_Chan (#7901) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia ez engem is érdekel már az a része, hogy mit befolyásol a képminőség szempontjából az értékek :)

(#7904) stemplar07 válasza tylarac90 (#7902) üzenetére


stemplar07
őstag

:D ezeket a Pro II is tudja már, ( kipróbálva tehát biztos lehetsz benne) sőt a Real is.. nyugodtan megveheted, ha ezen múlik :) ( itt csak 10 bites.. kérdésekkel foglalkoznak néha.. meg össze vesznek .. :D )

[ Szerkesztve ]

(#7905) fecke78


fecke78
senior tag

Netflix kérdés nem lett megoldott?

(#7906) fecke78


fecke78
senior tag

Megoldottam ,megy

(#7907) gyeniko válasza fecke78 (#7906) üzenetére


gyeniko
őstag

De nem 4K HDR-ben, ugye?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#7908) stemplar07 válasza gyeniko (#7907) üzenetére


stemplar07
őstag

a Pro II-n ,,csak,, FHD -ben megy ..

(#7909) fecke78 válasza gyeniko (#7907) üzenetére


fecke78
senior tag

de igen
"Az "Android-alkalmazások" menüben: válassza ki a Netflix-t, nyomja meg a "POP UP MENU" gombot, és válassza a "Törlés" lehetőséget, majd nyomja meg a "POP UP MENU" gombot. "és válassza a" Törölt alkalmazások visszaállítása "lehetőséget."

[ Szerkesztve ]

(#7910) gyeniko válasza fecke78 (#7909) üzenetére


gyeniko
őstag

Ezt kb. 1 hónapja megtettem, "visszatért" a Netflix, de csak 1080p-ben.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#7911) stemplar07 válasza gyeniko (#7910) üzenetére


stemplar07
őstag

:) ugyancsak .. Pro II , 4K nincs ..( előtte nem is indult FHD sem )

(#7912) Perillustris válasza IP1954 (#7052) üzenetére


Perillustris
senior tag

Sok hónap távlatában is köszi, ebből kiindulva már be tudtam programozni ezt a távirányítót. Real Vision 4K-hoz vettem, s bár sajnálom, hogy nem blutooth-os, mint a hozzá kapott, a plusz gombok kárpótolnak (valamint a TV-t és a hangfalakat is be tudom kapcsolni egy eszközzel). :C :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#7913) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok
Pro vision 4k Solo - hogy lehet beállítani a gapless lejátszását?

(#7914) coyotex


coyotex
tag

Üdv mindenkinek. Dune Realbox 4K lejátszón hogyan tudom engedélyezni az s/pdif kimenetet? Nem engedi ki a hangot csak a hdmi csatlakozón.

(#7915) SPEA válasza SPEA (#7913) üzenetére


SPEA
aktív tag

Ok, nézzünk mást, hátha ...
Ha mappa nézetben vagyok, megoldható, hogy a lista aljára érve magától az elejére ugorjon és elölről kezdje?

Vagy amikor újra bekapcsolom a készüléket, az utoljára megnyitott mappa legyen az aktuális nézetben?

(#7916) wzoli25


wzoli25
újonc

Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy a Pro Vision 4K és a Max Vision 4K lejátsza-e az mka formátumot?
Ezt a formátumot nem láttam egyik lejátszó felsorolásában sem és nekem van több ilyen fájlom.

Szerintetek ha sztereot is hallgatok, akkor is érdemes a Max Vision 4K-t választanom, ha csak RCA csatlakozóval tudnám összekötni az erősítőt analóg módon?
Egy Denon AVC-X6700 erősítőm van, amin nincs XLR csatlakozó.

(#7917) Rolibratyo válasza wzoli25 (#7916) üzenetére


Rolibratyo
csendes tag

Az mka fájlok lejátszása a korábbi Max 4K modellen is működik, (nemrég kipróbáltam) így az általad említett aktuális lejátszóknak se jelenthet gondot.

Az is meg lett oldva már jó régen, ha mkv fájlt játszasz le, akkor egy külső mka fájlt is kiválaszthatsz audio hangsávnak. Pl egy 1080p film anno csak DTS-HD MA hanggal rendelkezett, de a 4K-s verzióból kimuxoltad csak az Atmos hangsávot mka formátumban és az az mkv fájllal egy mappába ugyanolyan néven elmentetted.

Az analóg kimenetről azt mindenképp jó ha tudod: nem működik egyszerre együtt a HDMI-kimenettel. Tehát menüben mindig kapcsolgatni kell, hol adjon ki hangot a lejátszó.

Persze ezt ugye nem reklámozzák sehol, csak akkor szembesülsz vele ha már megvetted.
Így van a Max Vision-nél és a korábbi csúcsmodell Ultra HD-nál is. Feltételezem az aktuális csúcsmodell Ultra Vision 4K is ugyanígy működik.

Ez elég macerás lehet, ha filmezésre és zenehallgatásra is használod a készüléket.

(#7918) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Tudjátok min "nevetek", hogy a Dune mennyire felvág a firmware frissítés támogatással Pro 4K II-m van hát nagyon nem akar csordogálni frissítés :D

(#7919) dh66e válasza Csabi1984 (#7918) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Eléggé el vannak maradva a "régi" modellek firmwarejeivel.Realboxnak is tavalyi az utolsó hivatalos.

(#7920) kokokka válasza dh66e (#7919) üzenetére


kokokka
őstag

Örülök, hogy a "régi"-t idézőjelbe tetted :) Szégyen amit művelnek, komolyan mondom!

(#7921) Csabi1984 válasza dh66e (#7919) üzenetére


Csabi1984
addikt

De legalább ne használnák a hosszútávú támogatást, ha bár ha így értelmezzük elég sokáig tart mire kiadnak valami javítást / fejlesztést.

(#7922) djnice válasza Csabi1984 (#7918) üzenetére


djnice
veterán

Elvannak foglalva az új GUI-val:

(#7923) Csabi1984 válasza djnice (#7922) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :) Na így már azt hiszem van értelme a várakozásnak :D
Ilyen vagy hasonló lenne az új felület?

(#7924) kokokka válasza djnice (#7922) üzenetére


kokokka
őstag

Hát, az a CE-hez képest elég snasznak tűnik....

(#7925) Beni2360 válasza kokokka (#7924) üzenetére


Beni2360
félisten

Lássuk a CE képet, te milyen bőrt használsz?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7926) kokokka válasza Beni2360 (#7925) üzenetére


kokokka
őstag

Most épp ezt :.

(#7927) djnice válasza kokokka (#7926) üzenetére


djnice
veterán

Yanni Live, a legjobb :)

(#7928) Shurycen válasza djnice (#7927) üzenetére


Shurycen
tag

Sziasztok, én egy Dune HD Real Vision 4K-t, használok pár napja, arra is feltehető ez a skin?

(#7929) Beni2360 válasza djnice (#7927) üzenetére


Beni2360
félisten

Az nekem is megvan, szuper.
Egyébként milyen figyelmesen követik egyesek itt a topikot. :DDD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7930) kokokka válasza djnice (#7927) üzenetére


kokokka
őstag

:C

(#7931) wzoli25 válasza Rolibratyo (#7917) üzenetére


wzoli25
újonc

Köszi szépen a választ!

Az nem lesz gond, ha kapcsolgatnom kell a hangot az analóg és a HDMI között. Persze nem a legjobb megoldás így, de ennyi kellemetlenség még belefér.

(#7932) mglita válasza djnice (#7922) üzenetére


mglita
tag

Ez a sajátod? Beta firmware? :)

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#7933) djnice válasza Shurycen (#7928) üzenetére


djnice
veterán

Igen, arra is lesz.

#7932 mglita
Még nincs kint alpha verzió sem, a support küldte emailben, elvileg pár héten belül tesztelhető lesz.

(#7934) Szirtimorc válasza dh66e (#7919) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Az igazán régi Smart D1-esemhez jött egy YT frissítés pár nappal ezelőtt. (még nem próbáltam)

(#7935) vilga


vilga
tag

Nos eddig egy hdtv 101-et használtam, ami kiválóan tette a dolgát, de az az utóbbi időben belassult és néha fagyogat is, na meg lett egy új tv /4k,hdr meg dv meg csili-vili/ ezért megérett a cserére.
Nagyjából követem is a topic-ot, meg vissza is olvastam kb februártól, de nem sokkal lettem okosabb, sőt! Mintha már a DUNE sem a régi :F
Ezért kérdem, mi a fenti képességeket kiszolgáló Best buy player?
Igazából csak a virágbolti filmek lejátszása volna cél, amit eddig a kis Dune töltögetett rádugott külső hdd-re /gyakorlatilag a tv is lejátsza, csak a mobilrack dugdosást mellőzném/
Előny lenne belső hdd fiók, Természetesen a pénzmag / ~100k/ ami határt szab a lehetőségeknek :)

[ Szerkesztve ]

(#7936) dh66e válasza Szirtimorc (#7934) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az simán lehet,de az nem firmware hanem egy alkalmazás amihez nem sok köze van a dune-nek.

(#7937) fecke78 válasza Szirtimorc (#7934) üzenetére


fecke78
senior tag

D1 em nekem is van ,de màr dobozàban tölti nyugdijas éveit

(#7938) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Hogyan lehet hozzá jutni ehhez az új GUI-hoz?
Köszönöm szépen!

(#7939) Ribobon


Ribobon
tag

Ha vett valaki Dune HD Ultra Vision 4K lejátszót, és van ideje,
legyen szíves, rakjon fel néhány saját készítésű képet és/vagy videót az alábbiról:

Hogy néz ki az előlapi kijelző filmlejátszás közben?
:R :R :R

(Neten fentlévő képeken és videókon csak az óra megy a kijelzőn... :W )

(#7940) dodoroli válasza Ribobon (#7939) üzenetére


dodoroli
tag

Nos nekem Max vision 4k van, ugyan az a kijelző van ebben is.
Ha jó neked rakok fel képet /videót róla.

(#7941) Szirtimorc válasza dh66e (#7936) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Mondjuk ez igaz :)

(#7942) Ribobon válasza dodoroli (#7940) üzenetére


Ribobon
tag

Köszönöm :R :R :R , de Max Vision 4K volt már nálam néhány napot, azt már láttam.

Azt hittem, hogy az Ultra Vision 4K nagyobb kijelzőt tartalmaz,
de ezek szerint csak előlapi plexi nagyobb, maga a kijelző nem.

(#7943) coyotex


coyotex
tag

Hàtha segìtek valakinek. Hangcsùszàs problèma ha van. VLC lejàtszòt kell letölteni ès abban lehet állìtani.

(#7944) djnice


djnice
veterán

Tesztelhető az új GUI-t is tartalmazó alpha firmware, a DV-s modelleken: [link]

(#7945) wzoli25


wzoli25
újonc

Sziasztok!
Most váltottam egy Max Vision 4K lejátszóra egy HD Base 3.0 lejátszóról.
Van több mka formátumú albumom. és ezeket gond nélkül lejátszotta a HD Base. A Max Vision 4K is elindítja, viszont lejátszási lista nincsen és a számok között sem tudok váltani. Még gyorsítani sem lehet, ha éppen nem az első számmal szeretnéd kezdeni a lejátszást. Ezeken általában két hangsáv van(stereo és DTS) és azok között sem lehet váltani.

Más is találkozott már ilyen problémával? Esetleg van erre valami megoldás?

(#7946) djnice válasza djnice (#7944) üzenetére


djnice
veterán

Felkerültek a linkek a Pro 4K és a Pro 4K II modellekhez is. Nem nagy újítás, inkább zavaró a sok felesleges borító (pl Netflix ), és kategóriánként 1 sorunk lehet csak, amiből újra a régi felületre jutunk... A Zidoo féle HT még mindig nagyságrendekkel szebb/jobb.

(#7947) Csabi1984 válasza djnice (#7946) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ki is próbálnám! :D Hova kell másolni a letöltött fájlt?

(#7948) djnice válasza Csabi1984 (#7947) üzenetére


djnice
veterán

Pl egy pendrive-ra...

(#7949) fecke78


fecke78
senior tag

Hálozaton keresztül másoltam .
dune hd pro vision 4k solo-m megkapta a nasból a 4 tb hdd-t másolás napokon keresztül 12 mb/s , tegnap meg 55 Mb/s . Mitől azt nem tudom !

(#7950) ziggi_zug válasza wzoli25 (#7945) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Hali! Van már megoldásod? Épp most készülök a Prime 3 helyett / mellé valami újabbat venni, így mondjuk nem szívesen lépnék visszafelé ilyesmiben (sem).

Más: A Jukebox milyen forrást használ infónak? Tud magyar szinopszisokat is leszedni? (Én ugyan folyékonyan tudok angolul, de család egyes tagjai kevésbé...) Illetve úgy olvastam valahol, hogy a korábbi menü txt-kkel is elboldogul, vagyis a Yadis továbbra is használható vele. Ez igaz?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.