Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) kokokka válasza limpi (#8900) üzenetére


kokokka
őstag

Csatlakoztattam kíváncsiságból a Z9X-et az Onkyo-ra optikaival is, semmi baja nincs. Ugyan olyan mint HDMI-vel.

(#8902) ricsik válasza limpi (#8896) üzenetére


ricsik
őstag

Nekem is Dune HD Real Vision 4K van itthon, de csakis HDMI-vel használom, így sajnos nem tudom optikaival csinálja e, de feltételezem igen, mert HDMI-vel is csinálja nálam.

Nem foglalkoztam vele mert régi erősítőm van (HDMI 1.2) és betudtam annak a hibájának,
de ha más a gond, akkor engem is érdekel.

#8897:
az, hogy szüneteltetésnél, vagy 10 sec-ek ugrásánál megszakad a hand kva idegesítő, mert nálam kb 2-3 sec, mire az erősítő újra megszólal. Ezt is annak tudtam be, hogy régi, de lehet nincs köze hozzá.
Ha nem az erősítő dolgozza fel a hangot, hanem a Dune, akkor meg értékelhetetlen gyatra a hangminőség nálam. Akkor nincs ez a gond, azonnal adja a hangot. És akkor nem is pattog.

[ Szerkesztve ]

(#8903) blakey válasza limpi (#8900) üzenetére


blakey
titán

Pontosabban HDMI- n is előfordulhat és bármelyik eszközzel. Az optikai esetében azért gyakoribb, mert limitáltabb képességekkel bír a HDMI-hét képest. Sztereó PCM vagy az optikainak megfelelő hangformátum esetében nem lesz “kattogó” hang.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8904) limpi válasza ricsik (#8902) üzenetére


limpi
aktív tag

A kattanást HDMI-n is csinálja nálad? Nálam csak ott nem. (De a DTS akadozást ott is.)
Neked egész pontosan milyen erősítőd van?

Azért nem hiszem, hogy az erősítőm lenne a ludas, mert ha csak a lejátszót visszacserélem a régi HDI Dune HD Base 3.0-ral, azzal tökéletes mindennek a lejátszása! Az összes fent részletezett hiba megszűnik. A TV, erősítő és a csatlakozás módja tehát azonos, tényleg csak a lejátszó változik.
Ha szintén csak a lejátszót Apple TV 4K-ra (Infuse app-al) cserélem, akkor is jó minden.
De ha visszateszem bármelyik fent említett Android-os lejátszót, akkor újra rossz mindegyikkel minden...
Másik erősítővel nem próbáltam, de ezzel az Onkyo TX-NR708-al kb. 10 év alatt sosem volt gondom a hanglejátszással.
Szerintem Realtek-es szoftveres gond lehet, amit talán az újabb erősítők ügyesebben elfednek valahogy... Vagy nem tudom miért csak viszonylag kevesen tapasztalják.

Mindenesetre én letettem róla, hogy ezek javuljanak (több napja kütyüzöm már rajta).
Szóval a Dune HD Real Vision 4K nálam megmarad mini NAS-nak, mert azon a téren
pont mindent tud, amit a régi Dune-om nem. Ezt tehát csak akkor viszem vissza,
ha a beépített Samba szervere körül találnék gondot. Eddig elég jónak tűnik.
A másik kettő lejátszót (Dune HD Pro Vision 4K Solo és Zidoo Z9X) meg viszem vissza,
még bőven 14 napon belül vagyok mindegyikkel...

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#8905) djnice válasza limpi (#8904) üzenetére


djnice
veterán

Minden gondod megoldódna egy olcsó Amlogic + CoreELEC-kel...

[ Szerkesztve ]

(#8906) ricsik válasza limpi (#8904) üzenetére


ricsik
őstag

Igen HDMI-n csinála, ahogy írtam. Sony STR-DA3200ES erősítőm van. Még mindig valahogy úgy érzem, hogy egy újabb erősítővel nincs ez gond. Valahogy a Realtek / android / régi AVR kombóra gyanakszom. Sajnos nem tudom kipróbálni, majd ha veszek másik AVR-t kiderül.

(#8907) Beni2360 válasza djnice (#8905) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem irta, hogy 35 éve informatikával foglalkozik, vagyis 9 éves kora óta es mivel en is ajanlottam neki azt irta, hogy nem vacakol vele. NAS funkcióra akarta a z9x-t irtam neki az OMV SD kártya lehetoseget csak a benzinkútig jututt el. Linkeltem neki az OMV oldalt aztan semmi reagálás. Én feladtam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8908) djnice válasza Beni2360 (#8907) üzenetére


djnice
veterán

Pedig megfogadhatná az "öregek" tanácsát, én is Commodore 64-en kezdtem el programozni :)

(#8909) limpi válasza ricsik (#8906) üzenetére


limpi
aktív tag

Lehet, hogy igazad van.
Csak nekem az a furcsa, hogy akkor a legújabb Apple TV 4K-val miért nincs hasonló gond.
A dög régi Dune-ra rá lehet mondani, hogy azért jó, mert az is dög régi, de most megjelent
ATV-re nem.
Ettől függetlenül én is látom, hogy nagyon sokaknak meg nincs hasonló gondjuk.
Majd bemegyek valamelyik bemutatóterembe és elviszem SSD-n a két problémás filmet, hogy kipróbáljam más erősítővel! Majd beszámolok.

Amúgy, ha most kéne új erősítőt vennem (mert mondjuk a mostani kigyulladna),
akkor valami ilyesmit vennék:
https://audiocentrum.hu/YAMAHA/RX-V4A-5-1-hazimozi-erosito-/Fekete/
Tehát egyszerűbbet, mint a jelenlegi. De az igényeimnek még pont megfelelőt.
(A kinézete amúgy nem tetszik, de ez van.) Ezzel lehet, hogy kevésbé lennének
problémásak ezek a lejátszók...

<:v)

(#8910) limpi válasza djnice (#8905) üzenetére


limpi
aktív tag

Még nem késő, mert 12 napig még elállhatok! :)

Nézegettem az Amlogic boxokat, de nem találtam olyat, ami gigabit ethernet-et és legalább két USB 3.0-s portot is tud. Tudom, hogy a stream-eléshez nem kellenek ezek, de gyorsan is szeretném hálózaton keresztül az SSD-kre másolni a tartalmakat!
100 mbit ethernet-et és USB 2.0-át 12 éves Dune-om is tud, szóval ahhoz képest akartam elérni egy nagyságrenddel nagyobb sebességet, ami így sikerült is. (Lásd itt.)

Ha tudsz olyan Amlogic boxot vagy más hasonló TV boxot, ami ilyesmi hardvert tud, azt azért csekkolom!

CoreELEC-el nem tudom mennyit kell trükközni, nekem olyan megoldás kéne, aminél a hardver és szoftver is nagyjából kulcsrakész...

Az új Android 12 alapú TV boxokat is néztem, de a mostani Androidos lejátszó tapasztalataim után meg kell mondjam, nem sok kedvem van Android alapú megoldáshoz. (A TV-m is Android-os, azon is utálom, hogy az van. Még nem találkoztam nekem tetsző Android-os rendszerrel soha...)
Beni2360 OMV-s linkjét nem találom, de azzal is hasonló gondom lenne szerintem

Ellenben a Dune HD Real Vision 4K kész van és jó. Igaz, ehhez a feladathoz drága volt.
(De mondjuk egy rendes Synology NAS-nál olcsóbb, aminek a plusz funkciói feleslegesek lennének nekem és még nem is hangmentes egyik sem, amit néztem...)

Az hogy kb. 35 éve foglalkozom IT-val, nem jelenti, hogy mindenbe mélyen bele akarom ásni magam. Sőt, én mindig csak a magasabb szintű cuccokkal foglalkoztam. C64-en is assembly helyett basic-el, aztán később C++ helyett Delphi-vel, melóhelyen LIFE/400 (Cobol alapú fos) helyett Lotus Notes-al (másik fos, de magab szint). Stb. Ezért is próbálkoztam most a Dune és Zidoo lejátszókkal és nem egy saját mini PC építésével...

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#8911) kokokka válasza djnice (#8908) üzenetére


kokokka
őstag

Egy tanács : engedd el a kezét :)

(#8912) fecke78 válasza limpi (#8909) üzenetére


fecke78
senior tag

Minek használsz ssd-t?
Milyen hasznod származik belőle? Másolási sebesség hdd-n is megfelelő , nekem a wd red 4 tb van a soloban , nasban is redek , nem lehet ,hogy a ssd vel van a gond (csak egy ötlet) , ha teheted próbáld ki mással is
Mert a tárhely egyértelmű veszteség.
Szerintem itt senki nem használja ssd-vel , tők felesleges , ez csak az én véleményem

(#8913) limpi válasza fecke78 (#8912) üzenetére


limpi
aktív tag

Egyetlen oka van, hogy SSD-ket használok: hangmentesek.
Nekem nem a pincében van. :)

Ha jobb router-em lenne, akkor egyébként az azon lévő Samba szerver is jó lehetne, de az Asus RT-N18U-m CPU-ja és RAM-ja ehhez harmatgyenge. Mármint stream-elni jó, de az oda-vissza másolás a gigabit ethernet és az USB 3.0 port ellenére is lassú, a CPU bénasága miatt. De majd tesztelem még 1x. (Korábban évekig torrent-eztem vele, az sem volt valami gyors, de a háttérben elfutott. Csak aztán onnan elmásolni a cuccokat volt lassúcska úgy emlékszem.)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#8914) Ablakos


Ablakos
őstag

Csak a beépített meghajtós lejátszók tudnak torrent kliensek lenni?
Dune HD Real Vision 4K -nak nincs belső meghajtója.

(#8915) vilga válasza Ablakos (#8914) üzenetére


vilga
tag

"Dune HD Real Vision 4K -nak nincs belső meghajtója." de lehet ezt a fapadost
android alatt telepíteni: Transmission BTC

[ Szerkesztve ]

(#8916) limpi válasza Ablakos (#8914) üzenetére


limpi
aktív tag

Nem, ha már van torrent kliens rajta, akkor onnantól szerintem mindegy, hogy SATA vagy USB 3.0 porton csatlakoztatsz HDD-t.
(SSD esetén viszont fogalmam sincs, hogy az Android mikor ad ki TRIM parancsot, SATA esetén erre jobb esély van, mert a TRIM parancsot elve nem mindegyik USB-s rack támogatja. Ami biztosan tudja, az pl. az USAP-os Axagon EE25-XA6.)

Milyen torrent kilienst akarsz vele használni?
(Egyáltalán van még beépített torrent kliense? A régi Dune-omon volt ilyen, de sosem használtam. Nyilván vicc kategória lett volna azon a hardveren... :) )

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#8917) Ablakos válasza limpi (#8916) üzenetére


Ablakos
őstag

Ezt nem tudtam, hogy lehet tr. kliensként használni. :C
Transmissiont találtam a store áruházban. (ezt ismerem is)
usb2-s régi külső hdd-t találtam és már el is indult egy letölts/megosztás.
A próba sikerült.

Elég a hdd sebesség (pl. usb3-as laptop 2,5" hdd rackban) vagy kell az ssd gyorsaság a nagy bitrátás filmekhez?

(#8918) limpi válasza Ablakos (#8917) üzenetére


limpi
aktív tag

Tökre elég a HDD sebesség a stream-eléshez, igaziból a legtöbb esetben az USB 2.0 sebesség is bőven elég.
(Én csak azért akarok gyorsabbat, hogy gyorsan tudjak távolról rámásolni. Lusta vagyok lehúzni és PC-re rádugni. :) )

<:v)

(#8919) limpi


limpi
aktív tag

Amúgy valószínűleg viszem majd vissza a Dune HD Real Vision 4K-t is.

Tényleg tudok stream-elni PC-ről, az Asus router-emről és a régi Dune-omról is,
szóval egy negyedik eszköz csak erre 75 eFt-ért mégiscsak hülyeség. :)
(Az új Dune sebessége egyébként a PC-m és a router-em sebessége között van valahol félúton, a régi Dune pedig messze mögöttük kullog...)

Csak ugye van az az elméleti opció is benne, hogyha jóra csiszolnák az Realtek + Android alapokat, akkor lejátszónak is tudnám használni. Csak minek, ha az ATV-n az Infuse nekem úgyis sokkal jobb.
Valamint nem hiszem, hogy tényleg tökéletesre tudják majd csiszolni.
(A Sony Android-os TV-m MediaTek-es hibáját pl. 10 év alatt sem javították ki.
Az Onkyo erősítőmnél meg a 23,976 Hz bugot nem javították soha a japánok.
Pedig mindkét cég tudott ezekről, csak gondolom túl nagy erőfeszítés lett volna nekik a javítás.)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#8920) Ablakos


Ablakos
őstag

Real Vision 4k
Próbáltam több belső tárhelyet felszabadítani. (töröltem alkalmazásokat)
Lehet olyat is töröltem, ami miatt a smart tube youtube alkalmazásba nem tudok bejelentkezni? Azt írja, hogy a megadott linken youtube.com/activate adjam meg a kódot. De kódot azt nem ír ki a képernyőre. A smart tube alkalmazás frissítése sikertelen.

Hogy lehet ezt rendbe tenni?

(#8921) limpi válasza Ablakos (#8920) üzenetére


limpi
aktív tag

Hát, én a helyedben feltenném a Google Play Store-t, majd azzal a legfrissebb Youtube app-ot! Ezt pont próbáltam ezen az eszközön és nekem teljesen jól ment.

Egyébként miért próbálsz több belső tárhelyet felszabadítani? Az app-ok számára bőven elég a hely, filmek meg úgysem férnek el a belső tárhelyen. És remélem torrent-eket sem a belső tárhelyre akarsz letölteni (nyilván lehetséges, de sok értelme nincs).

<:v)

(#8922) Ablakos válasza limpi (#8921) üzenetére


Ablakos
őstag

Persze, hogy nem belső helyen akarok torrentet tárolni.
Arra jutottam, hogy a transmission resume fájlok az android fájlrendszerbe kerültek és alaposan lefogyasztották a területet. Rendbe tettem a transmission beállításait, és most már frissít, bejelentkeztet a smarttube alkalmazás.
Most már tudok alkalmazásokat is telepíteni a storból.
(Mivel egy hatalamas semmi volt a hibaüzenet, ezért szivatott. :O )

(#8923) Beni2360 válasza Ablakos (#8920) üzenetére


Beni2360
félisten

A smart yt-t torolni kell teljesen, maradek tisztítást csinálni és újból telepíteni a Smart YouTube-t. Azt a play áruházban nem fogod megtalalni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8924) Ablakos válasza Beni2360 (#8923) üzenetére


Ablakos
őstag

Ok, köszi.
Az hogy lehetséges, hogy a smarttube (egy csodálatos alkalmazás) a legfontosabb bevételtől, a reklámtól mentesíti a google-t? (Ráadásul az életem hosszabbítja meg a reklámmentes videókkal. ;] )

(#8925) Beni2360 válasza Ablakos (#8924) üzenetére


Beni2360
félisten

Mert warez (vagy) olyan hirdetés blokkoló van benne amit nem erzekel a kozpont. Nem is nyujt annyi lehetőséget mint a hivatalos.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8926) Ablakos


Ablakos
őstag

Usb-n csatlakoztattam egy ntfs fájlrendszer lemezt. Olvasni tudja ( lejátsza a filmeket ), de írni (törölni) nem. Hogy lehetne teljes felügyeletet kapni a lemez felett?

(#8927) Unlimited1


Unlimited1
csendes újonc

Sziasztok!
Vettem egy Dune HD Max 4k lejatszót. A bluetooth távirányító valami oknál fogva nem működik. Bekapcsolni be tudja az eszközt, de tovább nem reagál semmire. Gombnyomásra világít rajta a led visszajelző.
Van valakinek ötlete, hogy mi baja lehet?
Köszi a segítséget.

(#8928) Csabi1984 válasza Unlimited1 (#8927) üzenetére


Csabi1984
addikt

Összevan parosítva?

(#8929) Unlimited1 válasza Csabi1984 (#8928) üzenetére


Unlimited1
csendes újonc

Próbálgatom leírás alapján, de nem megy. Hogyan kell párosítani? Előző tulaj elmondása alapján, meg esztétikai állapota is azt tükrözi, hogy sose volt használva.
Bluetooth nem látja a menübe, akárhogy próbálom kerestetni vele.
Köszönöm, ha segítesz.

(#8930) Csabi1984 válasza Unlimited1 (#8929) üzenetére


Csabi1984
addikt

Valahol a beállításokban (android) kell keresni tartozékok kategóriát is elvileg ott kell hozzáadni a távirányítót, illetve ha csinálsz gyári visszaállítást akkor mutatja is, hogy melyik 2 gombot kell nyomva tartani a párosításhoz. Nincs elöttem a Dune android beállítási menüje.

(#8931) Unlimited1 válasza Csabi1984 (#8930) üzenetére


Unlimited1
csendes újonc

Olyat találtam a menübe, hogy me lehet kerestetni bluetooth eszközöket. Mint bármely android telefonon. De ott nem látja a távirányítót, a TV-m bluetooth-ját.
Vagy ezenkívül kell lennie máshol is a menübe párosításnak?

(#8932) dodoroli válasza Unlimited1 (#8927) üzenetére


dodoroli
tag

Az antennát ráraktad a hátulján?

(#8933) Unlimited1 válasza dodoroli (#8932) üzenetére


Unlimited1
csendes újonc

Igen, mindkettőt.

(#8934) Beni2360 válasza Unlimited1 (#8931) üzenetére


Beni2360
félisten

A zidoonal 50 cm-re kell a keszulek elé menni első parositasnal es valami ket gombot kell megnyomni hozzá. Szerintem a gyártó honlapjan az specifikacional le van irva. Vagy a kiskonyvbe.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8935) Unlimited1 válasza Beni2360 (#8934) üzenetére


Unlimited1
csendes újonc

Ok. Köszönöm a tanácsot.

(#8936) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Tervezek venni egy Dune HD Real Vision 4K készüléket a mostani minipc helyett mert az nem birkózik meg a 4k-val.
Ez a típus úgy olvasom, hogy androidos... Tudok rá telepíteni Kodi-t minden további nélkül és meg is birkózik vele? Most úgy használom a minipc-t, hogy NAS-ról játszom le a filmeket/sorozatokat Kodival, a Dune-vel is így szeretném.
Volt nekem egy HD Smart D1-em, de a kodihoz képest iszonyat buta volt, bár az x264-ig bezárólag mindent lejátszott rendesen.
köszönöm

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#8937) Ablakos válasza cikasz (#8936) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen azt is, és a store-ban felajánlott alkalmazásokat is. Ha a fiókban megvetted, akkor azt úgy is kapod. (reklám mentesen stb.) Próbáltam mx playerrel, de nekem a beépített a legszimpatikusabb. Ha többbet is telepítesz, kiválasztható, hogy melyikkel szeretnéd lejátszani az anyagot.
Egy usb-s ssd meghajtóval tökéletes torrent, samba futtató. (nem a torrent huszároknak)
A letöltött (torrent) filmek kb 30-40 db nálam bármikor nézhető a hálózaton.

(#8938) djnice válasza cikasz (#8936) üzenetére


djnice
veterán

Kodi-val nem lesz jó a lejátszás, csak gyári player-rel. Vagy beállítod a Kodi-t hogy azt hívja meg.

(#8939) cikasz válasza djnice (#8938) üzenetére


cikasz
őstag

Akkor maradok egy erősebb minipc-nél :U
köszönöm

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#8940) dh66e válasza Ablakos (#8926) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Nem tudom megoldódott már a problémád ,de simán kéne tudnod törölni a csatlakoztatott eszközökön.

(#8941) fecke78 válasza cikasz (#8939) üzenetére


fecke78
senior tag

nálam DUNE HD PRO VISION 4K SOLO van gyári lejátszó minden 4k val megbirkózik ....
Nekem is d1-em volt előtte a 4k miatt váltottam , syno nasról vagy a benne lévő hdd ről mennek a filmek , gond nélkül dv ben is

(#8942) Ablakos válasza dh66e (#8940) üzenetére


Ablakos
őstag

A dune alól nem megy a törlés. (a felkapcsolt usb eszközön csak olvassa a tartalmat a dune) Ez a meghajtó meg van osztva samba-val és így a kliensen már tudom törölni a tartalmat. (akár android, akár desktop samba kliens)
Mivel egy windows környezetből hoztam (ntfs) nem tudom, hogy az ott létrehozott acl itt hogy érvényesül. :(
Lehet, ha én hozom létre a fájl rendszert a dune alatt (ntfs) akkor az már korrekten beállítja az acl-t.

(#8943) djnice válasza cikasz (#8939) üzenetére


djnice
veterán

Ha nem kell a Dolby Vision akkor HDR10+-ig tökéletes egy Amlogic CoreELEC-kel (Kodi) és akár NAS-ként is tudod használni.

(#8944) Mizurichi


Mizurichi
tag

Üdv!
Valaki tudna segíteni? Az agyverzes kerulget a Dune HD 4k vision pro lejátszomtol. Bocs ha rosszul írom de nagyon ideges vagyok. Történt hogy a garanciális dunembe tönkre ment a több éves belső hdd-m. Eltűnt jó pár terra filmem, sorozatom, zeném. Már akkor ideges voltam de úgy gondoltam hogy egye fene régi volt, veszek újat. Tegnap meg is érkezett az új 8 terras hdd-m, amit leformazram vele, majd néhány filmet sorozatot el kezdtem letolteni rá. Hat nem ment k9nnyen, egy idő után kiirta hogy nem találja honnan kell tölteni. Ma egész nap meló, majd jövök haza, csak bootol, és nem tölt be. Ki vettem a hdd -t akkor be tölt, be tettem ,nem ismerte fel, egyáltalán. Gyári beall vissza, be tölt de hdd -t nem lát. Valaki nyugtasson meg hogy a a dune nem tette tönkre a vadi új hdd-t ami elég drága volt. Nem tudom le tesztelni mert nincs senki aki belső hdd-t használ. A tököm tele a Dunével, előtte Zappitim volt, soha semmi gond nem volt vele. Ku.... a ideges vagyok. Kérem aki tud segítsen, Győri vagyok.

(#8945) fecke78


fecke78
senior tag

Én nem egyszerre adnék meg nagy adatott neki másolásra hanem kisebeket pl 100 gb on ként.
Mivel másolsz?
Vagy a formázásnál elakadt a projekt?

[ Szerkesztve ]

(#8946) Zsoly


Zsoly
tag

Sziasztok, vettem a nagybátyámnak egy Dune Smartbox 4k Plus II lejátszót. Csak arra kell neki, hogy egy külső 4Tb-os HDD-ről lejátssza a rajta lévő filmeket, mivel olyan Samsung tv-je van ami teljesen kiszámíthatatlanul vagy látta vagy nem a különböző mappákban lévő ugyanolyan típusú file-okat. Filmekről van szó ugyanolyan kódolású, típusú az egyik mappát látja, a másikat nem. Amikor anno ez kiderült vettem neki egy H96 Max 4k ultra hd médialejátszót, ami mindent látott, ám valami elszállt benne pár hete és nem ad elég áramot a külső meghajtónak. Ekkor vettem meg a Dune-t, ami viszont ugyanazt játssza jelenleg mint a Samsung tv , van mappa amit gond nélkül megjelenít, a felét kb viszont nem látja, vagy hibásnak érzékeli. A H96 gond nélkül játszott mindent. A dune-nél mi lehet a gond? USB-n keresztül csatlakozik, nincs hálózat, nem is kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#8947) liszi70


liszi70
nagyúr

Hát, ez a probléma azóta sem oldódott meg. Vettem grafitpogácsás javítószettet, de úgy látszik, hogy nem az a baja. Az új pogácsákkal sem működnek a gombok. Tapasztaltatok már ilyet, hogy egymás melletti pár gomb nem működik? Mintha egy zóna kiesne valamiért.

(#8948) liszi70


liszi70
nagyúr

Vettem egy ilyet. Ettől sokkal olcsóbban, aliról. Számomra rendben van, de figyelem, a "magyar" linken a leírás nem stimmel, nem pontosan "ugyanúgy fog működni, mint az eredeti". :)
2 különbség van a működésben: mivel nincs külön pause és play gomb, hanem egyesítve vannak, így az eredetin a pause nyomkodásával elérhető képkocka-léptető funkció ezen nincs. És nincs slow gomb sem, szóval a különböző mértékű lassítások sem elérhetők. Nem szoktam használni, úgyhogy én jól elvagyok ezek nélkül, de lehet, hogy valakinek hiányozna. Mikrokapcsolós gombok, nem puha nyomású, mint az eredetin. Kb. annyira kell a lejátszó felé irányítani, mint az eredetit. Ár/érték arányban teljesen rendben van szerintem, aliról, esetleg ebay-ről különösen. Dióhéjban ennyi. :)

(#8949) fecke78 válasza liszi70 (#8947) üzenetére


fecke78
senior tag

Én már akkor megmondtam , pénzkidobás a "javító szett"
Új távott kell venni ennyi .
Futod feleslegesen a köröket , de te tudod ...

(#8950) liszi70 válasza fecke78 (#8949) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem a javító szettel van probléma szerintem, sokan alkalmazták sikerrel. Ahogy írtam is, ennél nem a pogácsákkal van baj, hanem sajnos nagyobb lehet a gond. De jók lesznek még azok a pogácsák valami más javításához is. :)

"Új távott kell venni ennyi . Futod feleslegesen a köröket"

Felhívnám a figyelmed erre a posztomra. A pogácsarendeléssel egy időben már megrendeltem a távot is. Az a biztos. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.