Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Sonja válasza IP1954 (#8350) üzenetére


Sonja
veterán

Már próbáltam a beépített lejátszót (Androidos Sony TV), de eleve nem kezel NFS-t, csak DLNA-t (SMB-t nem próbáltam), meg persze USB-ről közvetlen. Amiket próbáltam filmeket max 53 Mb/s bitrátájú volt, azzal nem volt gond. :N HDR és DV képes a TV, ezért esett a választásom a Real Vision 4K-ra. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8352) Beni2360 válasza Sonja (#8351) üzenetére


Beni2360
félisten

A TV-n simán SAMBA eléréssel tudod az NFS megosztást elérni. De mindenképpen ajánlott egy média lejátszó mivel jobban kezeli a médiatárat és látványosabb is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8353) blakey válasza Beni2360 (#8352) üzenetére


blakey
titán

A TV-n simán SAMBA eléréssel tudod az NFS megosztást elérni. - ezt még én sem értem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8354) Beni2360 válasza blakey (#8353) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem a NAS-n van SMB megosztás és egy NFS is mindkettőt látja az LG TV, tudom a videókat lejátszani onnan is. A videók applikációnál látni a NAS média szervert és ott lehet tallózni a mappákat. Erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8355) blakey válasza Beni2360 (#8354) üzenetére


blakey
titán

Az LG TV-d DLNA-t lát, nem lát SMB-t és NFS-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8356) Beni2360 válasza blakey (#8355) üzenetére


Beni2360
félisten

PASSZ én ezt látom. Mellette jobbra van egy My DLNA de az üres. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8357) ziggi_zug válasza IP1954 (#8350) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Mondjuk ez csak akkor érvényes, ha valami olcsóbb 4K-s LCD TV-d van, ott nem látsz majd különbséget. A top kategóriás TV-k hardvere a képmegjelenítésre van kidolgozva, a lejátszó elég alap képminőségben is, nincsenek meg azok a feldolgozáshoz szükséges modulok és processzorok, amik egy komolyabb Dune-ben benne vannak.
Tapasztalatból mondom Sony Bravia XR A90J OLED TV (Jelenleg a világ legjobb TV-je) - ég és föld Syno NAS-ról lejátszva az Android rendszeren (Pl KODI-val vagy VLC-vel) és Dune Vision 4K Pro -val. Nyilván az utóbbi a jobb minőség. De ehhez kell egy olyan TV, amin látható a különbség.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#8358) IP1954 válasza ziggi_zug (#8357) üzenetére


IP1954
aktív tag

Nem nagyon értem az okfejtésedet.
Panasonic OLED tévét és Apple médialejátszót használok (mindkettő HDR és DV képes).
Nem hiszem, hogy egy DV vagy HDR anyagnál megmondanád, melyikről megy a lejátszás.

(#8359) pedro7


pedro7
tag

Dune HD Pro 4K II-m van és amíg egy HDD volt hozzá csatlakoztatva addig rendesen lejátszotta az audio file-jaimat.
Most egy Synology 920+ NAS-ra kerültek a zenék és a flac file-ok lejátszása előtt kb. 20-30 másodpercet vár amíg elindítja.Mp3,waw rendesen indul.Úgy gondolom nem a NAS hibája, hanem a lejátszó hülyesége lehet ez.Tud valaki megoldást ? Esetleg valami beállítás probléma ?

Írtátok,hogy ehhez a típushoz nem várható nagyon frissítés.Elég sok apró hiba jön elő.Érdemes lenne eladni és venni valami mást ? Dune Smart D1-em volt előtte és sokkal kevesebb gondom volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#8360) kokokka válasza pedro7 (#8359) üzenetére


kokokka
őstag

Érdemes lenne eladni és venni valami mást ?

Igen.

(#8362) Csabi1984 válasza SoloVision (#8361) üzenetére


Csabi1984
addikt

Mely készülékekre :) ?

(#8364) kokokka


kokokka
őstag

Tényleg ez az utolsó rá?

Dune HD Pro 4K II
Version "200929_0333_r15" (BETA version)

Mert ez tavaly júliusi! Ha ez igaz, akkor Dune-éknél rosszabb a helyzet, mint hittem. Mert hogy az én Pro 4K-mat elég hamar telibesz@rták az új típusok miatt azt úgy ahogy megértem így visszamenőleg, de ez bizony 8 hónapos firm. Annyira nem régi a 4K II.....

(#8365) blakey válasza kokokka (#8364) üzenetére


blakey
titán

Tavaly előtti.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8366) kokokka válasza blakey (#8365) üzenetére


kokokka
őstag

A száma arra utal, de a Dune fórumon 2021 júliusban tette be Kyle.

(#8367) Csabi1984 válasza kokokka (#8364) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem is ez a típus van.

(#8368) Sonja


Sonja
veterán

Ha egy hivatalos helyről (Audio Mekka) veszem a Real Vision 4K-t, akkor ahhoz már valóban az újabb AirMouse-os Bluetooth távirányító jár (Dune Control R3)? :F Mert ott most a legolcsóbb, a többi helyen már felemelt ár van (~80eHUF). Nem tudja ezt valaki? :B

Ez a régi (R1), ez pedig az új (R3).

kokokka: A Dune HD TV-101 lejátszóm 9 évig kapta a frissítést! 2021 nyara volt az utolsó firmware. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8369) Csabi1984 válasza Sonja (#8368) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az újabb szerintem jobb én annak a híve vagyok ha vannak direkt gombok (pl Audio, Subtitle,) és nem pedig több funkciós gombok.

(#8370) kisspall válasza Sonja (#8368) üzenetére


kisspall
aktív tag

A Rufusz hivatalos és ott 71e. Én ott vettem egy hete, ezt az újabb távirányítót kaptam hozzá.

(#8371) Sonja válasza kisspall (#8370) üzenetére


Sonja
veterán

Akkor megrendelem onnan. Remélem tényleg az új fajta távirányító lesz hozzá. :B Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8373) kokokka válasza Sonja (#8368) üzenetére


kokokka
őstag

Az a Dune nem ez a Dune volt. Ezt sokan elfelejtik.

(#8374) kokokka válasza SoloVision (#8372) üzenetére


kokokka
őstag

Lehet, mivel nincs 4K II-m. Itt ez az utolsó :

Dune

(#8376) blakey válasza kokokka (#8374) üzenetére


blakey
titán

Legördítesz a legaljára és az "alpha firmware" alatt lesznek a további firmware-ek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8377) pedro7 válasza SoloVision (#8372) üzenetére


pedro7
tag

Azt mondták itt korábban, hogy ezek csak a felület frissítései.
Ezek biztonságos fw-k ? Mert a windows már letöltéskor köhög,hogy van vele valami.

(#8378) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok! Jelenleg egy Wd TV live lejátszót használok, amit szeretnék lecserélni. Egy Panasonic plazma hd readi tv-hez kellene. Külső forrásból filmnézés, YouTube lenne az elsődleges, valamint fontos lenne hogy a tv bekapcsolás a nélkül tudják róla zenét hallgatni. Egy viszonylag komoly zenei rendszerbe lenne kötve, így ez fontos szempont. Max. 100000ft - ot tudnék rászánni. A kérdésem hogy tudnátok-e számomra megfelelő készüléket ajánlani. Előre is köszönöm a segítséget.

(#8379) Valkűr válasza bobby_30 (#8378) üzenetére


Valkűr
őstag

Elég tág fogalom az a komoly zenei rendszer, abba eleve nem kötunk media playert ami elsodlegesen filmekhez van. Ami neked szoba jöhet az egy jobb dac-kal ellátott modell, ami nem 100 ezer ft. MAX vagy Ultra Vision modellek. Mondjuk elég ellentmondásos poszt a youtube és a komoly zenei rendszer

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8380) bobby_30 válasza Valkűr (#8379) üzenetére


bobby_30
tag

A lejátszó egy külső komolyabb dac-hoz csatlakozna, így nincs szükségem beépítettre, zenét elsősorban külső forrásból hallgatnék.,YouTube a gyerek miatt kellene. A rendszerem nem high end, de egy erős hifi szint. Szóval ezek fényében várnék ötletet.

(#8381) Valkűr válasza bobby_30 (#8380) üzenetére


Valkűr
őstag

de filmezel is vagy csak zene? Kulso DAC-ot hasznalva gyakorlatilag majdnem mindegy, ott a sima Dune Real vision 4K, 71 ezer ujan a Rufusznál most.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8382) bobby_30 válasza Valkűr (#8381) üzenetére


bobby_30
tag

Filmet is néznénk rajta, amúgy nyilván egy hálózati lejátszót vennék. Köszönöm a segítséget.

(#8384) ricsik


ricsik
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Real Vision 4K, a legtöbb dologra már rájöttem utána néztem, de maradt 1-2 kérdés. Alap HázMozi, FHD Tv, régi AVR-el.

- Jó az audió kódolója? PCM vagy Bitstream legyen? PCM-ben ő kódol és gyorsabban is vált hansávokat.
- ycrcb 444 8bit jó nekem? Ez az alapérték, de van még 3 féle azok is 8-10-12 bites kombinációkban.
- Alapértéken 100%-on van a kép, de kilóg a kép sok helyen, valamiféle nagyítás van 100%-on. Az androidos menüben van egy 95%-os csökkentés, akkor jónak tűnik minden. Jó így nekem, és miért van ez?
- A feliratokat szépen letölti, de nem tárolja, rá lehet venni, hogy lementse az adott mappába?
- Hol tárolja a sok infót a filmekről, a belső tárolóján egy rejtett mappában? Csak mert ha rá is megyek a belső tárhelyre, üres.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Régebben egy meder600-asom volt, hát ez a kis dune cucc isten! :)
Megérte minden forintját.

(#8385) Valkűr válasza ricsik (#8384) üzenetére


Valkűr
őstag

Uhh sok a kérdés egyszerre és a probléma is...Miért az Androidos részről filmezel?

A Dune sajátját használd, a képbeállitásokat végezd el a beállitások menűben, nem az androidban! Filmezni nem kell a droid sztem. A hang attól függ mit szeretnél, h a lejátszó vagy erősitő dekódoljon, általában ezt az erősitőre szoktuk bizni Bistreamon. Az YCRCb meg attól függ hd vagy 4K az anyag és a tévé mit kezel. Én nem szoktam bántani, tedd ezeket autómatára akkor elintézi maga automatán.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8386) ricsik válasza Valkűr (#8385) üzenetére


ricsik
őstag

Köszi.
Dehogy filmezek droiddal, mivel az egész rendszer alapja az android, így úgy gondolom, hogy a droidba tett beállítások ugyanúgy hatással vannak a dune lejátszójára is, gondolom az is csak egy androidos app, ha úgy vesszük. Persze lehet tévedek, de a nagyítási droid beállítás kihat a dune lejátszóra is pl, amit biztosan próbáltam.
Értelmezésem szerint a dunén belüli beállítások az alap beállítások, a droidban tett beállítások meg rendszer szintű beállítások, ami ugyanúgy kihat mindenre.

(#8387) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok tanácsot szeretnék kérni vagy magyarázatot ki haragszik kire :D?
Szóval van egy Sony 55XH9096 os TV valamint egy Denon X550Bt házimozi erősítőm
Tv-re csatlakoztatva....
HDMI1 - Dune 4KII player
HDMI2- Amlogic Box S905x3
HDMI3- ARC

Egyszerűen nem találom annak az okát, hogy ha Dune csatlakoztatva van akkor megszűnik az ARC egy idő után. Azt hiszem akkor is így volt amikor az erősítőre volt kötve ez a két eszköz.
Azért nem tudom ki haragszik kire mert ott az ARC / CEC összekötés ami összehozza az eszközöket egymással.

Azt nem tudom, hogy van-e értelme időt pazarolni arra, hogy az S905X3-at rákötöm az erősítőre és a Dune-t meg a Tv-re kötve hagynám. Sőt azt se tudom igazából, hogy erősítőre jobb-e kötni az eszközöket annak ellenére, hogy a TV HDMI-je 5.1-et támogatja és ki is adja.

Itt a kényelmi funkció része zavar, hogy nem kapcsolt be csak ki az erősítő.
Audio része másodlagos mert optikán kimegy a Dolby Digital 5.1, True-HD megfejlett HDMI "hangokat" úgy se hallgatok :)

[ Szerkesztve ]

(#8388) Sonja válasza Csabi1984 (#8387) üzenetére


Sonja
veterán

Úgy látom te is szenvedsz az ARC-al, nem csak én. :D Én hagytam a francba végül, ahogy írtam neked. :K Pontosan ezt tettem, hogy optikán összekötöttem az erősítővel, HDMI-n meg megy majd a Dune a TV-be. 5.1 és DTS lesz, TrueHD/DTS-MA hangból meg a Core nekem bőven elég. :B

Szerk.: Egyébként google-val annyit találtam, hogy állítólag a CEC zavar bele az eszköznél, hiába tiltod le a cuccokban. Erre használnak ilyen HDMI CEC "kiiktató" cuccot, és utána jó lesz elvileg.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8389) Valkűr válasza ricsik (#8386) üzenetére


Valkűr
őstag

nem nem, semmi köze az androidhoz, mivel két rendszer fut a Dunén...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8390) Csabi1984 válasza Sonja (#8388) üzenetére


Csabi1984
addikt

Gondolom a Dune részről van ez, nem?
Majd kipróbálom a másik szobába a Philips TV-re kötve ahol szintén van egy erősítő csak az Yamaha :)
Ha ott is bekavar akkor CEC adapter azt jó van :D

(#8391) Sonja válasza Csabi1984 (#8390) üzenetére


Sonja
veterán

Sajnos nem. Volt egy fórum (most persze nem találom :U), ahol különböző Sony TV-ken, különböző eszközöknél jelentkezett ez a dolog. Ilyen CEC kiiktatót használtak a cuccoknál, és akkor mindig jól működött ar ARC.

Szerk.: Közben megtaláltam a fórumot!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8392) Csabi1984 válasza Sonja (#8391) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen azért gondolkodtam el azon, hogy kiiktatom a Dune-t CEC/ARC-t ilyen HDMI less adapterrel kép HDMI-jön és hangot optikaival kötöm össze az erősítővel.
A Sony TV-m az Amlogic box-szal tökéketes barátságban van :)

(#8393) Beni2360 válasza ricsik (#8386) üzenetére


Beni2360
félisten

A kép kilógást a TV beállításokba keresd, attól függ milyen az aTV gyártmány. Álltalában a 16:9 simán nem jó hanem levágás nélküli, eredeti stb. próbálkozzál azon a TV-n mi a jó.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8394) ziggi_zug válasza IP1954 (#8358) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Pont ez az! Egy Pana OLED nem egy belépő színtű (mondjuk Samu vagy LG vagy Hisence) LCD. Ott már olyan képfeldolgozás is van, ami a sz@r (pl. TV-be integrált androidban egy lejátszó app-ból jövő) forrásból is tud élvezhető képet csinálni. De nem olyat, mintha eleve a jelfeldolgozást egy erre kihegyezett proci végzi, mint egy jobb Dune-ben.

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#8395) ziggi_zug válasza pedro7 (#8359) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

Buffering - lehet a hálózati átvitellel van kisebb gond. esetleg a Syno van rosszul beállítva. (Nem DLNA-ra kell ilyenkor állítani, ha a Dune játszik le, hanem NFS vagy Samba fájlkezelésre. Akkor a jelfeldolgozást a "nyers" fájlon már a Dune végzi és nem a Syno, aminek a processzora "elmegy" minőséget tud.)

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#8396) ziggi_zug válasza Sonja (#8368) üzenetére


ziggi_zug
aktív tag

2 hete PCLand-ból Pro Vision már az új távval jött. A teljes távirányítót ki se bontottam, mert a telefonomról is tudom vezérelni (A Denon AVR-t és a TV-t is). Szóval majdnem felesleges bármilyen távirányító. :D

Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

(#8397) Valkűr válasza ziggi_zug (#8396) üzenetére


Valkűr
őstag

Nekem is az uj távval jött, teljesen jol használható...De a legjobb az appon keresztül, marha jo lett az App felület

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8398) IP1954 válasza ziggi_zug (#8394) üzenetére


IP1954
aktív tag

A "képminőség" a tévé képességeitől és a lejátszott anyag tulajdonságaitól függ.
A médialejátszó csoda elektronikájától nem lesz jó a gyenge forrás,
a szerényebb képességű tévén pedig az egyébként jó forrásból se lesz "csodaszép" a kép.

[ Szerkesztve ]

(#8399) ricsik válasza Beni2360 (#8393) üzenetére


ricsik
őstag

Jó tipp volt, köszi.
A tv valóban 16:9-re volt állítva, a jó beállítás képernyőhöz igazítás, így a Dunén vissza tudtam tenni 100%-ra, 95 helyett.

(#8400) kokokka válasza SoloVision (#8383) üzenetére


kokokka
őstag

:) Vicces! A CEC mióta kitalálták azóta kaotikus működésű. Sem márkához, sem kábelhez, sem bármi más összetevőhöz nem köthető, egyszerűen káosz. Nem mindegy mit kötsz össze mivel, nem mindegy milyen kábellel de a lényeg, hogy senki sem tudja miért nem működik jól. Van, hogy egy ideig minden OK, aztán behal az egész és össze vissza kapcsolgat (vagy nem kapcsolgat) CEC-be kötött eszközöket. A Dune sem fog csodát tenni ezzel, ahogy senki más se. Ha tudnád, hogy egy CE-ben mennyi CEC állítási lehetőség van! De sajnos nem ezen múlik mert nem tudni, hogy min múlik. Még akkor sem, ha félkövér betűkkel kiemeled, hogy "ezt a CEC problémát a Zidoo eddig nem tudta megoldani." :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.